Autor Wątek: Smarkfony  (Przeczytany 567947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #680 dnia: Listopada 06, 2012, 12:09:15 pm »
Aha, no tak. Ja w Soli nie mam Andka 4, który jak na razie do szczęścia nie jest mi potrzebny.
No i nie wgrywaj. Na tym wcześniejszym chodzi wiele lepiej, chociaż ja na ICS nie mam aż takich problemów.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #681 dnia: Listopada 06, 2012, 12:13:44 pm »
Aha, no tak. Ja w Soli nie mam Andka 4, który jak na razie do szczęścia nie jest mi potrzebny.

Powiem Ci, że po wgraniu 4.0 telefon śmiga lepiej niż na GB. ICS jest baaardzo płynny.
Oczywiście nie wszystkie wersje tak mają, bo wgrywając francuską wersję widać ogromną różnicę. No i ludzie narzekają też na te Plusowe itp.
Sony chyba zatrudniało różnych programistów dla różnych regionów świata.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #682 dnia: Listopada 06, 2012, 12:20:20 pm »
Jakie to kur** dziwne. Rozumiem, jakby każdy miał inne urządzenie (vide pc, ten sam system i inne bebechy), ale jak wypuszcza się teoretycznie jeden system na jedno urządzenie i każdemu działa inaczej, to coś jest nie halo. Nie ukrywam, że sam chętnie wgrałbym ICS'a, ale posty Windoma mocno ostudziły mój zapał.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #683 dnia: Listopada 06, 2012, 12:39:30 pm »
Aha, no tak. Ja w Soli nie mam Andka 4, który jak na razie do szczęścia nie jest mi potrzebny.

Powiem Ci, że po wgraniu 4.0 telefon śmiga lepiej niż na GB. ICS jest baaardzo płynny.
Oczywiście nie wszystkie wersje tak mają, bo wgrywając francuską wersję widać ogromną różnicę. No i ludzie narzekają też na te Plusowe itp.
Sony chyba zatrudniało różnych programistów dla różnych regionów świata.


No dobra, to co mam wgrać najlepiej i jak ? I czy tracę gwarancję przy tym ?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #684 dnia: Listopada 06, 2012, 13:07:00 pm »
Aha, no tak. Ja w Soli nie mam Andka 4, który jak na razie do szczęścia nie jest mi potrzebny.

Powiem Ci, że po wgraniu 4.0 telefon śmiga lepiej niż na GB. ICS jest baaardzo płynny.
Oczywiście nie wszystkie wersje tak mają, bo wgrywając francuską wersję widać ogromną różnicę. No i ludzie narzekają też na te Plusowe itp.
Sony chyba zatrudniało różnych programistów dla różnych regionów świata.

No dobra, to co mam wgrać najlepiej i jak ? I czy tracę gwarancję przy tym ?

Gwarancja to jedna wielka niewiadoma. Soft pochodzi od Sony, więc wszelkie czynności diagnostyczne nie będą w razie serwisu problemem. Niektórzy piszą, że w serwisie zwisa im jaki masz soft, oby był od Sony.

Co wgrać...

Pobierasz soft z tąd: http://forum.android.com.pl/f670/xperia-u-official-sony-ics-st25i-6-1-1-b-1-10-generic-world-230948/#post1911422
Wgrywasz programem "flashtool" postępując zgodnie z instrukcjami: http://forum.android.com.pl/f670/ics-zbia-r-roma-w-brandowanych-i-nie-brandowanych-220570/

Flashtool pobirzesz z tąd: http://androxyde.github.com/
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2012, 13:08:46 pm wysłana przez andryush »

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #685 dnia: Listopada 06, 2012, 14:16:41 pm »
Moldar widzę że niektórzy idą razem z marketingiem(ktoś na literę "I" wspominał znów o Nexusie 4). Na Twoim miejscu wgrał bym Androida od Cyjana i miał wyjabane na Nexusy, skoro u Ciebie ten system będzie chodził lepiej niż im w najnowszych Nexusach. Jeśli nie CM9/10 to na pewno pójdzie Ci CM7. Wgrasz sobie do tego odpowiadający Ci theme lub launcher i zapominasz o problemach. Poza tym już dawno mówiłem że GB a ICS na SONY to jest widoczna różnica i lepiej zostać przy GB. Bierze się to też głównie z tego że ICS został głównie pomyślany pod wielordzeniowe procki gdzie je umiejętnie wykorzystuje. ;)

Ps. Na WP7.5/8 zapomnij że będą się pojawiąc jakieś polskie apki pokroju BZWBK itd. Z tego co pamiętam na mojej byłem Lumii 800 miałem Allegro, Ceneo, jakiś protal prasowy, rozkład KZK GOP/PKP  i to tyle z polskich wartościowych apek na WP. Być może będą się pojawiać na WP8, i stawiał bym że tylko na niego olewając WP7.5/8 również z względów bezpieczeństwa których WP7.5/8 nie spełnia na tym samym poziomie co WP8.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2012, 14:25:38 pm wysłana przez Unlimited »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #686 dnia: Listopada 06, 2012, 14:54:39 pm »
Unli, Xperia U ma przecież wielordzeniowy procesor, więc z ICS w teorii nie powinno byc problemu. Różnica między GB i ICS jest zauważalna, ale imo na korzyść ICS. System działa płynniej. Ale jak widać ICS ICSowi w wydaniu Sony nie równy.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #687 dnia: Listopada 06, 2012, 14:59:44 pm »
Po "przechrupaniu" ICS naprawdę dobrze działa, tylko, że denerwują mnie te błędy o których mówiłem i to w sumie tyle. Telefon przy moim użytkowaniu wystarcza mi na 3-4 dni, to tez się polepszyło względem starszej wersji.

A co to za cyjan ? Nie kumam tych nazw, jeżeli chodzi o smarftony to jestem zupełnym laikiem  :)]

Aa i czy jest jakiś program,który wyłącza mi programy w tle ? Bo z tego co widzę, to działa tego całkiem sporo i za bardzo nie wiem jak to wyłączyć. Mam jakiś Advanced Task Killer, który pokazuje co działa w tle i niby można nim wyłaczać programy, ale nie wiem jak go skonfigurować.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2012, 15:09:54 pm wysłana przez Moldar »

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #688 dnia: Listopada 06, 2012, 15:07:12 pm »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #689 dnia: Listopada 06, 2012, 15:11:54 pm »
Z tego co widzę na stronie, to supportu dla Xperii U nie ma.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #690 dnia: Listopada 06, 2012, 15:12:49 pm »
Istnieje port CM9 dla XU.

Jak dla mnie, na razie nie ma custom ROMa, na który warto by przejść z oficjalnego ICSa. W custom romach zawsze coś nie działa, (wifi, bluetooth itp) a poprawy w osiągach zbytnio nie widać. W stockowym ROMie wszystko działa i telefon śmiga :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2012, 15:14:29 pm wysłana przez andryush »

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #691 dnia: Listopada 06, 2012, 15:22:10 pm »
Istnieje port CM9 dla XU.

Jak dla mnie, na razie nie ma custom ROMa, na który warto by przejść z oficjalnego ICSa. W custom romach zawsze coś nie działa, (wifi, bluetooth itp) a poprawy w osiągach zbytnio nie widać. W stockowym ROMie wszystko działa i telefon śmiga :)

Andryush w Cyjanie działa wszystko lepiej niż w oficjalnym romie. Zresztą z tego co mi wiadomo to najbardziej wydajny Android jaki powstał. Choć wiadomo że tracimy tu np. Sense z HTC czy TimeScape z Experii. Coś za coś. Choć możemy wgrać sobie inny motywy które Nas do firmowych nakładek zbliżą.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2012, 15:24:00 pm wysłana przez Unlimited »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #692 dnia: Listopada 06, 2012, 15:27:13 pm »
No nie wiem czy wszystko jest tak pięknie.
Port to nadal port i wiadomo, że coś może nie działać. Jak na razie żaden ROM nie wykazał się jakimś mega płynnym, lepszym działaniem, bo stockowy na prawdę daje radę. Co byś nie robił, v6_supercharger itd nie sprawią, że telefon będzie działać lepiej, bo i tak działa znakomicie. Jedyną rzeczą, która może przyczyni się w jakiś sposób do szybszego działania może być nowy kernel, pozwalający podkręcić taktowanie procesora.

Wgrywając CM9 wgrywasz zbugowany soft:

Cytuj
Known issues being worked on:
AUDIO - recording is not implemented
VIDEO RECORDER - crashes because of audio
A2DP
FMRADIO
HOTSPOT
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2012, 15:31:38 pm wysłana przez andryush »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #693 dnia: Listopada 06, 2012, 15:34:43 pm »
Lepsze to niż Nexus 4.

Najlepiej to i tak sprzedać tą xperie i kupić Nokie.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #694 dnia: Listopada 06, 2012, 15:51:59 pm »
Lepsze to niż Nexus 4.

Najlepiej to i tak sprzedać każdy telefon jaki się ma i kupić Nokie.
fixed

To co, zamykamy? Wszystko już jest jasne. :angel:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #695 dnia: Listopada 06, 2012, 15:59:07 pm »
Moldar widzę że niektórzy idą razem z marketingiem(ktoś na literę "I" wspominał znów o Nexusie 4). Na Twoim miejscu wgrał bym Androida od Cyjana i miał wyjabane na Nexusy, skoro u Ciebie ten system będzie chodził lepiej niż im w najnowszych Nexusach.

Tak, tak Moldar, wgraj sobie Androida od Cyjana, a twój telefon zarobi dodatkowe dwa rdzenie (przy okazji pożegnasz się z gwarancją, ale kto by się tym przejmował).

Ps. Na WP7.5/8 zapomnij że będą się pojawiąc jakieś polskie apki pokroju BZWBK itd. Z tego co pamiętam na mojej byłem Lumii 800 miałem Allegro, Ceneo, jakiś protal prasowy, rozkład KZK GOP/PKP  i to tyle z polskich wartościowych apek na WP.

Chyba ci się WP z Jolla Mobile pomyliło. WP się rozwija, aplikacji przybywa, bo nikt przy zdrowych zmysłach systemu Microsoftu nie zignoruje.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #696 dnia: Listopada 06, 2012, 16:12:18 pm »
Nie no, w cyjany i inne takie nie chce mi się bawić, szkoda zachodu.W sumie to denerwuje mnie ten problem co opisałem i tyle.

Heh no i jestem osobą, która nie dba o tapety i przez cały czas miałem włączoną tą animowaną tapetkę Sony,przed chwilą ją wyłączyłem i fon dostał kopa w ch**, absolutnie nic nie tnie, że też wcześniej na to nie wpadłem  :lol: :angel:
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2012, 16:21:18 pm wysłana przez Moldar »

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #697 dnia: Listopada 06, 2012, 17:28:08 pm »
No nie wiem czy wszystko jest tak pięknie.
Port to nadal port i wiadomo, że coś może nie działać. Jak na razie żaden ROM nie wykazał się jakimś mega płynnym, lepszym działaniem, bo stockowy na prawdę daje radę. Co byś nie robił, v6_supercharger itd nie sprawią, że telefon będzie działać lepiej, bo i tak działa znakomicie. Jedyną rzeczą, która może przyczyni się w jakiś sposób do szybszego działania może być nowy kernel, pozwalający podkręcić taktowanie procesora.

Wgrywając CM9 wgrywasz zbugowany soft:

Cytuj
Known issues being worked on:
AUDIO - recording is not implemented
VIDEO RECORDER - crashes because of audio
A2DP
FMRADIO
HOTSPOT

Andryush tyle że wgrywając Cyjana masz nowy kernel, masz odblokowanych sporo funkcji. CM9 jest wersją stabilną na większości urządzeń, dla innych jest CM7, wersja testowa to CM10.

@ Iras

Widzę że przegapiłeś wszystkie konferencje M$ skoro twierdzisz że producenci będą wspierać beta testowy WP7.5 na który nawet nie możesz wgrać Androida, a co dało się wykonać na WM6.5. To że Nokia wspiera ten soft, to tylko dlatego że nie chce by jej konsumenci się na nich wypieli że kupili niedawno Lumie które zostały uśmiercone. WP8 to jest system który oficjalnie wspiera M$ i który nie ma wielu wad w tym bezpieczeństwa jakie ma WP7.5. Jednak wierz dalej w swoje bajki. Powodzenia. W sumie to powinienem dać Ci plusa za idealizm. :angel:

@ Moldar

No to wyszło szydło z wora. ;)

Ps. Gwarancji nie tracisz wgrywając inny soft, bo zawsze powracasz do fabrycznego dzięki flashtool lub PC COMPANION. Widzę że ktoś tu Cię wprowadza w błąd.

« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2012, 17:29:49 pm wysłana przez Unlimited »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #698 dnia: Listopada 06, 2012, 18:36:06 pm »
ja mam MIUI i praktycznie w każdym aspekcie działa lepiej niż stockowy rom

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #699 dnia: Listopada 06, 2012, 19:03:51 pm »
Jestem w szoku, ile moj lumia potrafi wytrzymać na jednym ładowaniu, dzisiaj mi wybiło 5dni 14 godzin, przy srednim uzywaniu tel. :angel:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #700 dnia: Listopada 06, 2012, 19:14:35 pm »
@Unli

A czy przypadkiem z tymi wersjami CM nie jest tak:

CM7 - Android 2.3
CM9 - Android 4.0
CM10 - Android 4.1

Czyli nie w zależnosci od stabilnosci, a wersji androida :P Poza tym takie bajery wymagają często odblokowanego bootloadera, a tutaj sprawa zaczyna się robić poważniejsza, bo to już może bardziej wpłynąć na gwarancję niż wgranie ROMu opartego o stockowy kernel.

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #701 dnia: Listopada 06, 2012, 20:15:29 pm »
@Unli

A czy przypadkiem z tymi wersjami CM nie jest tak:

CM7 - Android 2.3
CM9 - Android 4.0
CM10 - Android 4.1

Czyli nie w zależnosci od stabilnosci, a wersji androida :P Poza tym takie bajery wymagają często odblokowanego bootloadera, a tutaj sprawa zaczyna się robić poważniejsza, bo to już może bardziej wpłynąć na gwarancję niż wgranie ROMu opartego o stockowy kernel.

Również tak, ale także każda wersja ma swoją listę dedykowanych urządzeń z stabilnym OS'em jak i nie. ;)

Ja na swoim HTC HD MINI nie miałem wyboru, jutro wrzucę filmik to zobaczysz jak Android może działać na śmiesznych wydaje się 600mhz z 384 ramu. Co prawda, tu jest trochę większy problem bo ten HTC działa na starym WM6.5. Jednak udało się wgrać tu Androida metodą NAND, a nie tylko poprzez symulację na karcie SD. Choć projekt doczeka się prawdopodobnie jeszcze jednego finalnego wydania, bo to jest wersja Unofficial oparata tylko na Cyjanie.

-------

Z ciekawostek nowe BB 10 testują już operatorzy, jest to ważne info bo jak wiemy ten system podobnie jak Jolla Mobile będzie miał możliwość uruchamianie natywnie apek z Androida. Z kolei na N9 ukazała się apkenv, czyli coś ala Myriad Alien Dalivk, czy OpenMobile Application Compatibility Layer, o których mówiło się przed premierą Nokii N9, które jednak zostały uśmiercone wraz z Meego przez Nokie. Apkenv to tzw. środowisko uruchomieniowe pozwalające na uruchomienie natywnych aplikacji stworzonych dla systemu Android (pliki .apk) bezpośrednio w MeeGo Harmattanie. Bazuje ono na rozwiązaniach firmy Jolla stworzonych dla projektu Mer, a światło dzienne ujrzało za sprawą znanego programisty Thomasa Perla. Póki co ciągle w fazie rozwoju, ale myślę że wraz z nadjeściem nowych bibliotek również na N9 odpalimy to samo co na nowych smartphonie Jolla Mobile. Jest to dobre info, bo market to był jedyny poważny zarzut względem N9.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2012, 20:34:58 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #702 dnia: Listopada 08, 2012, 18:55:42 pm »
Jest wreszcie Belle Refresh dla mojej Nokii. Powiedzcie panowie (ci którzy używali N8) jaka przeglądarka śmiga najlepiej pod tym softem?

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #703 dnia: Listopada 08, 2012, 19:10:37 pm »
Myślę że możesz zobaczyc jak będzie śmigać Ci Opera. Domyślna też została poprawiona znacznie. Choć jestem ciekaw zdania Irasa, bo miał N8 najdłużej.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #704 dnia: Listopada 09, 2012, 19:23:19 pm »
Pobrałem Operę Mini i śmiga aż miło. Thx.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #705 dnia: Listopada 09, 2012, 21:19:27 pm »
Z tego co słyszałem to opera mobile jest lepsza :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #706 dnia: Listopada 09, 2012, 21:34:19 pm »
http://www.opera.com/mobile/specs/

Tak czy siak mnie po którejś aktualizacji symbiana już się nie chciało instalować zewnętrznej przeglądarki.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #707 dnia: Listopada 09, 2012, 21:41:54 pm »
Mam podobnie, po instalacji ICS nie potrzebuję już przeglądarki innej niż systemowej. Śmiga pięknie.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #708 dnia: Listopada 09, 2012, 21:48:42 pm »
Mam podobnie, po instalacji ICS nie potrzebuję już przeglądarki innej niż systemowej. Śmiga pięknie.

Śmiga pięknie, ale jednak dolphin browser ma ciekawsze funkcje.

Btw, Testował ktoś chrome na andka? Ja niestety nie mam ICS to nie moge.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #709 dnia: Listopada 09, 2012, 21:54:02 pm »
Dzięki panowie za podpowiedzi.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #710 dnia: Listopada 09, 2012, 21:56:43 pm »
A GDZIE PLUSY!?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #711 dnia: Listopada 09, 2012, 22:05:10 pm »
Szczerze to jakoś wcale mnie to nie grzeje. Standardowa przeglądarka ma wszystko czego potrzebuję. Działa bardzo dobrze.  Nie wiem w sumie jakich funkcji bym jeszcze potrzebował. 

Z Chrome korzystałem, standardowa ma z nią wiele wspólnego, ale Chrome to jakaś pomyłka. Jest kilka błędów, które znacząco utrudniają przeglądanie internetu. Np różne wielkości tekstu, czy utrudnieniawe wprowadzeniu tekstu.  Czekam na poprawki. Nie wiem jak jest na innych telefonach, ale na mojej XU działa jak napisałem, czyli nie zbyt dobrze. 

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #712 dnia: Listopada 10, 2012, 09:56:47 am »
SONY się rozpędza, wypuszcza co chwila kolejne telefony. Ale to dobrze, muszą się pokazać przy braku Ericssona. Teraz mówi się o 5 calowym monstrum.

Sony Yuga na zdjęciach. Serwis Android Schweiz opublikował pierwsze zdjęcia 5-calowego modelu Yuga. Według przecieków smartfon wyposażony jest w czterordzeniowy układ o taktowaniu 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz aparat 12 Mpix. Wspomniany już 5-calowy ekran ma pracować w rozdzielczości 1080p (1920 x 1080 pikseli). Najwyraźniej Sony chce podnieść jakość wykonania swoich urządzeń, o czym świadczyć może choćby tafla szkła pokrywająca cały tylny panel.


komorkomania.pl

Sam nie wiem, podoba mi się strasznie Sony Xperia V, ale te ekrany powyżej 4 cali na mnie nie działają. Sam uważam 4 cale za górną granicę i to nie w każdym telefonie, bo dużo zależy jeszcze od obudowy. Aktualnie dobrze pracuje mi się na 3,5 cala i nie potrzebuje większego ekranu, a tu ciągle wywalają takie kloce. 5 cali to Vita ma, na ch** telefon :/  Wczoraj widzialem kolesia jak używa Galaxy Note, to myślałem, że pierdolnę ze śmiechu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2012, 09:59:35 am wysłana przez Moldar »

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #713 dnia: Listopada 10, 2012, 10:03:54 am »
Wpis Moldar. Także uważam 4 cale za optimum, no może niektóre 4,3 calowce które minimalnie się różnią od 4 calowych smartphone'ów(np. HTC ONE S). Jedna rundka po centrum handlowym i można paść z śmiechu. :angel:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #714 dnia: Listopada 10, 2012, 10:22:18 am »
Ja znowuż mam 3,7" w X Sola i uważam, że większy byłby lepszy, nawet te 4,5" (bo 5" wzwyż to już przesada, w końcu to ma być telefon, a nie tablet/netbook). Czasami przydałby mi się stylus, bo nie trafiam na ekranie tam, gdzie chcę. Dodatkowo na klawiaturze czasami ciężko mi się pracuje. Osobiście wolałbym fon z ekranem dotykowym i fizyczną klawiaturą, która bezproblemowo współpracowałaby ze SwiftKey 3.
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2012, 10:29:46 am wysłana przez Kert »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #715 dnia: Listopada 10, 2012, 10:36:44 am »
Nokie E7 robi genialne wrażenie pod tym względem, tylko fon trochę już stary i jak na model biznesowy, nie dali nawet autofocusa  :lol:

Swoją drogą, Sola też ma taki świecący panel ? Bo widzę, że pod ekranem jest coś takiego, świeci to na różne kolory jak w innych xperiach ?

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #716 dnia: Listopada 10, 2012, 11:42:23 am »
Z tego co wiem to tak. ;)

Co do fizycznej klawiatury i dotykowego ekranu, no to musicie poczekać na to co zaprezentuje Jolla Mobile. Ewentualnie E7.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #717 dnia: Listopada 10, 2012, 11:48:41 am »
Bo widzę, że pod ekranem jest coś takiego, świeci to na różne kolory jak w innych xperiach ?
Mała listwa na "uskoku" pod ekranem, która świeci tylko w odcieniu bieli. W sumie nie wiem, po cholerę ona jest, bo np. powiadomienia połączeń przychodzących/sms/e-mail sygnalizowane są tylko diodą led obok czujnika zbliżeniowego i jest to mało widoczne, a fajnie byłoby, gdyby ta listwa się podświetlała. Element tylko dla estetów.

Unlimited

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #718 dnia: Listopada 13, 2012, 20:06:37 pm »
Recenzja Lumii 920.



Poza świetnym ekranem i aparatem(choć tu rewelacji nie ma, przecież jest np. Nokia 808), nic ciekawego, WP8 to update WP7.5, szału nie ma.

« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2012, 20:08:29 pm wysłana przez Unlimited »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #719 dnia: Listopada 14, 2012, 00:05:12 am »
Ja chyba poczekam i zrecenzuję telefon Jolla Mobile...