Autor Wątek: Kącik Melomana  (Przeczytany 167321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #320 dnia: Czerwca 25, 2011, 15:31:20 pm »
Przecież masz inny sklep gdzie masz go za 3k zł, włącznie z przesyłką kurierską do domu.

http://www.onlinepc.pl/Mini_Wieza_Philips_MCI_90012__WiFi_160_GB_-52804.html

Po co czekać. Jak sprzęt możesz mieć w 2 dni. :P

Ps. Mógłbyś bardziej opisać sprzęt, to jak grał, czy zmieniałeś ustawienia, czy grał na neutralnych? Jak funkcjonalność?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #321 dnia: Czerwca 25, 2011, 15:48:19 pm »
Oj kurcze ciężko mi stwierdzić, bo po prostu włączyłem i tyle :) Jak już będę miał na chacie to mogę coś opisać, chociaż ze mnie marny meloman. A wolę poczekać i kupić w sklepie, z powodu gwarancji. Jakoś nie mam zaufania przy wysyłniu do jakiś sklepów sprzętów po naprawę, a rtveuroagd jest dużą siecią i można zgłąszać usterki w każdym.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #322 dnia: Czerwca 25, 2011, 15:51:15 pm »
Nie wiem ja zawsze wolałem kupić w salonach AUDIO nawet przez neta, niż w dużych sieciach rtv/agd. ;)

PS. Jak będziesz go miał u siebie to pocykaj fotki i zdaj relację.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #323 dnia: Czerwca 25, 2011, 19:17:41 pm »
Sprzęcik zamówiony i niedługo będzie w sklepie :) Jak tylko go odbiorę to zdam relacje jak się sprawuje. Do fotek może poproszę Sylvana o użyczenie aparatu  8)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #324 dnia: Czerwca 26, 2011, 18:09:40 pm »
unli,

poleć jakieś dobre stylowe audio. niedługo planuję zakup, myślałem o tym philipsie (wygląda przekozacko), ale jak jestem w stanie znaleźć coś podobnego w niższej cenie to spoko. streaming audio nie jest wymagany. zamierzam kupić tv z dlna.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #325 dnia: Czerwca 26, 2011, 18:12:26 pm »
Jak duży pokój, na czym będą stać kolumny, czego głównie słuchasz, jaki limit cenowy, do czego chciałbyś sprzęt podłączyć? 8)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #326 dnia: Czerwca 26, 2011, 18:41:37 pm »
pokój ok. 35m2, po podłodze nawet więcej (od 1,8m kosy na ścianach, część przestrzeni to kuchnia więc ch** z nią), kolumny na stoliku od tv. podłoga w płytkach (skończy się pewnie na dywanie), za kolumnami ściana z gołych cegieł. dość duża scena, pokój wysoki na jakieś 5 metrów (tyle, że skosy). dobrze jakby było słychać na antresoli.
podłączenie do, wiadomo, telewizora, konsoli. laptopa/komórkę puszczę przez dlna po tiwiku. preferowane stereo.
budżet 2-3k. słucham głównie różnego rodzaju elektroniki (od techno, przez bangery, po duby), lubię puścić sobie disco lat 80' (oryginalne i remiksy) oraz jazz, rzadziej rap (w zasadzie tylko ostry).
im bardziej wykręcony dizajn tym lepiej :P

Wiadomość scalona: Czerwca 26, 2011, 18:42:29 pm
edit: są sąsiedzi!!!!!! 50 rms w ZUPEŁNOŚCI wystarczy.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #327 dnia: Czerwca 26, 2011, 18:46:26 pm »
Pokój masz dość spory(nawet odejmując kuchnie-powiedzmy te 10-8m2), także będziemy na pewno szukać dzielonego zestawu z kolumnami podłogowymi. Na pewno zainwestuj w dywan, bo z akustycznego punktu widzenia, po tym co piszesz nie jest najlepiej(spore pogłosy itd.). Czy wchodzi w grę sprzęt używany czy nie? Budżet na pewno bliżej 3k zł będzie niż 2kzł i powiedz mi czy odtwarzacz CD musi mieć port na USB czy mp3 możesz puszczać przez PS3?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2011, 18:49:07 pm wysłana przez Unlimited »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #328 dnia: Czerwca 26, 2011, 18:53:26 pm »
za 3k to MUSI mieć usb. ważne też są kompaktowe rozmiary!

w zasadzie ten mci900/12 jest idealny, ale myślałem że bez wifi dostanę coś lepszego w tej cenie. dlatego pytam. jak masz mi szukać nie wiadomo czego, za wuchtę kasy, bez usb/hdmi to pier**lę.

Unlimited

  • Gość
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2011, 19:12:32 pm wysłana przez Unlimited »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwca 26, 2011, 19:31:57 pm »
ok, chyba się nie rozumiemy.
zestawy denona i pinao crafta bardzo spoko, ale ten philips kładzie je na łopatki pod względem designu. domyślam się, że pod względem audiofilskim są lata świetlne przed philipsem, ale kur**, nie jestem audiofilem :)
na resztę nawet nie patrzę. zwykłe pudła, duże i zdecydowanie za potężne. nie będę w stanie nawet w części wykorzystać ich potencjału.

btw. pokój wcale nie jest duży. powiedziałbym nawet, że samo miejsce przeznaczone do wypoczynku jest małe. kubatura całości za to dość spora. zresztą, nie ma co patrzeć na metraż. mieszkanie ma specyficzny układ i suche dane są mylące.

zapodaj coś fajnego/ładnego. niekoniecznie uber dobrego :)

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwca 26, 2011, 21:29:50 pm »
Ok, tu parę typów które pamiętam że są dizajnerskie, a które jednak grają na pewnym dobrym poziomie:

http://www.audiozakupy.pl/produkt_a-3448.html

http://www.elektropunkt.pl/opis/Mistral_DT-307_-_TRANSPORT_GRATIS_+_RABAT/13011

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/sklep/SMjcxNw%3D%3D/melody-music-mcr503.html?title=Melody%20Music%20%28M-CR503%29&ref=5

Do tej listy warto dać tego wcześniejszego Philipsa MCI 900. Jak jeszcze mi się coś przypomni to wstawię, polecam zobaczyć na YT jak się sprzęt prezentuję "live", bo zdjęcia są czasem mylące. ;)


« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2011, 21:32:03 pm wysłana przez Unlimited »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwca 27, 2011, 14:27:18 pm »
Tego Harmana widziałem na żywo i wygląda oraz gra zajebiście

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:10:29 pm »
dzięki za pomoc!

na pewno coś wybiorę z powyższych. jak budżet pozwoli to philips, jak nie to harman.
poczekam jeszcze na relacje mastera, np. interesuje mnie czy podczas oglądania tv, albo słuchania muzy ekranik jest cały czas włączony.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:03:52 pm »
Nie ma problemu. Myślę że to optymalny wybór za sprzęt nowy w tej kwocie.. 8)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwca 28, 2011, 23:00:24 pm »
Sprzęt jest już u mnie na chacie, wiec niedługo postaram się zrobić jakiś krótki teścik, ale nie wymagajcie ode mnie za wiele, bo w końcu audiofilem nie jestem ^^.

Jakbyście mogli mi jakieś rady dać na PW co tam sprawdzić albo co chcecie wiedzieć ( zwłaszcza s00s, bo z tego co widze to jesteś zainteresowany kupnem tego Philipsa). Chętnie odpowiem na pytania w miarę możliwości :> . Póki co testowałem tylko ze starymi głośnikami i muzyczka bardzo ładnie brzmiała. Na więcej nie miałem czasu. Jedynie rozpakowałem i tyle ^^

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwca 29, 2011, 07:22:28 am »
Chce wiedzieć jak sprzęt zagra za kilka dni(kolumny muszą się wygrzać), na ustawieniach neutralnych i na tych o których mowa w polskiej recenzji. Najlepiej jakbyś użył do tego nagrania Diany Krall-Temptation czy może płyty Seal'a(format bezstratny/cd i mp3), chciałbym zobaczyć jak różnicuję nagrania i ich jakość. Czy gra to na tym poziomie?



Jak masz ustawiony sprzęt? Oraz parę rzeczy funkcjonalnych, typu jak gra płyta/plik audio i gdy włączasz radio to czy płyta zostaje zatrzymana czy nie? Oraz jak ekran świeci, czy jest on męczący przy wieczornym słuchaniu muzyki, czy można go przyciemnić lub wyłączyć. Dzięki!

 8)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 07:27:08 am wysłana przez Unlimited »

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #337 dnia: Lipca 08, 2011, 16:06:58 pm »
Może jakieś foty, filmik z zestawu Philipsa i odpowiedź na moje pytanka :P ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #338 dnia: Lipca 09, 2011, 15:25:01 pm »
Przepraszam, zę zwlekałem z napisaniem czegokolwiek, ale dużo teraz zamieszania z rekrutacją na studia i do tego brak czasu. Co może się wydawać dziwne w wakacje, ale wieże mam w innym mieszkaniu niż w tym, w którym aktualnie sobie przebywam, dlatego nie miałem okazji tak często sprawdzić co i jak gra.

No ale postaram się teraz napisać coś o tej wieżyczce, bo co nieco już jej słuchałem.

Wygląd

Może zacznę od tego jak prezentuje się Philips. Cały zestaw wygląda, jak dla mnie, bardzo zgrabnie i elegancko, do tego nowocześnie. Z początku głośniki przypominały mi trochę rybę głębinową
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
ale szybko mi się spodobały. Są lekko nachylone do przodu, co wygląda całkiem sympatycznie z boku i pewnie ma to jakieś zastosowanie przy odtwarzaniu dźwięku, chociaż ja tam nie mam zielonego pojęcia. Głośniki mają też, bardzo fajne, chyba chromowane, błyszczący pasek aluminium wokół góry głośnika, oraz to co podtrzymuje te mniejsze głośniczki. Wieża jak i głośniki mają ścianki z bardzo dobrze wykonane boczne obudowy. Nieco chropowate w dotyku, wyglądające jak szczotkowane aluminium. Jedynie przeszkadza góra wieży - jest to błyszczący plastik jak w PS3 fat. Prezentuje się znakomicie, nawet odcisków paluchów tak bardzo nie widać, ale strasznie zbiera kurz, przez co trzeba często ją wytrzeć.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Sam pilot jest ładny i zgrabny, ale w sumie to nie ma co się nad nim rozwodzić. Pilot jak pilot, swoją funkcję spełnia.

Cieszy natomiast jakość styków do których podłącza się głośniki. Są pozłacane i wydają się dobre. Jedynie trochę podpinanie kabli jest jak dla mnie niefortunne, ale może to sprawia, że dźwięk jest czystszy.

Ekran
Co do prezentacji ekranu to wszystko wyświetla bardzo zgrabnie. Nie jest to jakiś amoled super+ ze smartfonów ale i tak daje radę jak na zwykłą wieżę. Łatwo się dzięki niemu nawiguje po menu. Niestety ma małą regulację jasności, bo tylko dwie opcje - albo jasno, albo ciemnow. Trochę słabo, ale mnie tam wystarczy. W nocy wcale nie daje po oczach i trochę się sam ściemnia po pewnym czasie nie korzystania z pilota/przycisków podczas słuchania muzyki. Kiedy się go nie używa to całkiem wygasa. W trakcie słuchania muzyki to wyświetla wiadomo co - informacje o piosence i takie tam duperele :>

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

WIFI
Sieć wifi działa bez zarzutu (przynajmniej u mnie) i udostępnianie muzyki z laptopa jest w porządku. Niewątpliwa zaleta. To samo radia internetowe, których jest cała masa, posegregowanych według wybranych kategorii na odtwarzaczu. Jedyny problem jaki miałem to z komórką. Przy próbie przesyłania muzyki z komórki, odtwarzacz się zacinał i trzeba było resetować (odpinajac kabel z zasilaniem). No nie wiem czego to wina, ale w sumie komórkę mogę podpiąć wejściem AUX. Jeszcze jedną wadą to brak możliwośći sterowania odtwarzaczem komórką - co prawda to pewnie też jakaś moja wina, nie odtwarzacza ale program na androida (MyPhillips remote czy cos takiego), po prostu mi nie wykrywał wieży w komórce. No cóż, pozostaje mi pilot [oprogramowanie w wieży mam najnowsze, bo sie samo ściągnęło po uruchomieniu internetu, więc teoretycznie powinno wszystko chodzić].

Odtwarzanie muzyki
Teraz jest trochę problem, bo się na tym zupełnie nie znam. Dla mnie jakość dźwięku z głośników jest bardzo wysoka. Kolumienki miałem ustawione jakoś 2,5 metra od siebie. Nie było słychać jakiś szmerów i trzasków przy słuchania płyt czy mp3. Jedno co zauważyłem to to, że dźwięk jakby jednolicie wypełniał pokój w każdym miejcu, co bardzo mi się spodobało. Wszędzie słychać podobnie, niezależnie czy stoi się przy głośnikach, czy z drugiej storny pokoju. Naprawdę fajny bajer, i to całe SoundSphere chyba działa :> Naprawdę mi się podobał odsłuch i każda nuta była czysta (w moim mniemaniu). Co prawda nie dałem rady przetestować tych piosenek, które mi podałeś Unli, ale niestety płyty tej nie mam, i jedynie mogłem obczaić MP3 Diany Krall. W sumie jakiejś dużej różnicy niż na filmiku z yt nie słyszałem, ale wiesz - filmik z yt to odsłuchiwałem na laptopie. Jak masz, to możesz mi wysłać na pw ten kawałek w bezstratnej formie na jakiś serwer zippyshare czy coś, to mogę sprawdzić co i jak. Jedyny problem, że teraz mam do zestawu podpięte starsze głośniki (większe i chyba lepsze, ale nie mam pojęcia jakiej firmy czy model, bo jest to "składak" mojego taty co go kiedyś pochłonęło takie hobby jak zrobienie własnych głośników). Kolumny z philipsa mam teraz podpięte do Denona, to jak coś mogę je obczaić na tym sprzęcie. Nie wiem czy jest to jakaś różnica w dźwieku. Co do ustawień w Philipsie to są one dosć ubogie - basy, treble i jakieś takie. Nie za bardzo nawet jest co włączać wyłączać. Tylko jest opcja direct sound i jakaś druga, której teraz nie pamiętam, ale brzmi lepiej.

W każdym bądź razie, wieża mi się podoba i spełnia swoje zastosowanie. Zewnętrzny dysk twardy ma podstawkę wiec, ładnie stoi koło modułów. Jest to dosć dobre, bo swoją kolekcję można zgrać. Cieszą też tematyczne radia internetowe, których słucham praktycznie non-stop. Wszystko jest jak dla mnie na najwyższym poziomie. Nie sprawdziłem jedynie jak sprawdza się odtwarzacz DVD, gdyż nie mam telewizora z wejściem HDMI w mieszkaniu. Co prawda, i tak raczej wszyscy w dzisiejszych czasach BD maja, czy konsolę, wiec tego nie potrzebują. Tak czy inaczej to jest chyba dobry dodatek.

Polecam wieżyczkę każdemu :)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #339 dnia: Lipca 09, 2011, 16:24:18 pm »
thx za reckę.

co do ekranu, czy można go schować (położyć) i czy wygasa całkowicie w trakcie słuchania muzyki, ale nie używania go?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #340 dnia: Lipca 09, 2011, 16:33:46 pm »
Niestety nie ma możliwości schowania go, ale w sumie i tak nie wiem jaki byłby sens tego. Raczej nie ma jak go porysować. Ekran przyciemnia się lekko, nie wygasa całkowicie podczas słuchania muzy.

Oraz parę rzeczy funkcjonalnych, typu jak gra płyta/plik audio i gdy włączasz radio to czy płyta zostaje zatrzymana czy nie?

Zapomniałem na to w mojej pseudo 'recenzji' odpowiedzieć. Płyta kręci się dalej, przy przełączeniu na radio. Kiedy z powrotem wróci się do odtwarzania CD to wznawiana jest piosenka, którą ostatnio słuchaliśmy.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #341 dnia: Lipca 09, 2011, 21:31:02 pm »
Dzięki za opis, nie boisz się podłączać inny wymagających kolumn do Philipsa, chociaż jak mówisz że grają tak samo dobrze jak te od Philipsa to wydaję się że wzmak Philipsa je ciągnie i że zgrały się sonicznie z elektroniką. Odnośnie ustawień dźwięku im mniej tym lepiej. Sprzęty z wyższej półki tak mają.

Ps. Jakbyś miał chwile wolnego czasu, to możesz sprawdzić jeden z tych albumów, choć nie wiem czy Philips je uciągnie:

http://chomikuj.pl/Ninaort/MUZYKA+BEZSTRATNA+FLAC/Stockfisch+Records

 :)

Ps. Tu masz próbkę to ściągnięcia(jeden przykładowy utwór):

http://www50.zippyshare.com/v/51152648/file.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2011, 21:56:02 pm wysłana przez Unlimited »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #342 dnia: Lipca 09, 2011, 22:59:59 pm »
Nawet nie wiedziałem, że to jakiś problem jest podłączając różne głośniki do sprzętu. Ja to jestem laik totalny pod tym względem. Po prsotu podłaczyłem i tyle hehe.

Pliczek ściągnąłem i teraz tylko wypróbować będzie trzeba przy najbliższej okazji. (albumu nie dam rady, bo nie mam chomika)

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #343 dnia: Lipca 10, 2011, 18:20:04 pm »
Jestem ciekawy czy Philips uciągnie ten format i jak wypadnie dźwiękowo(czyli czy sprzęt różnicuje nagrania), względem Audio CD czy Mp3.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #344 dnia: Lipca 26, 2011, 15:45:57 pm »
Jeśli ktoś chce być na czasie to tu fajny klocek w przystępnej cenie:

http://www.av.com.pl/nowosci/343-muzyczny-koktajl-cocktailaudio-x10

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #345 dnia: Lipca 27, 2011, 14:38:22 pm »
Ostatnio podłączyłem do mojego amplitunera gramofon. Wszystko byłoby OK, gdyby nie dające się słyszeć w tle buczenie. Odłączyłem od ampli wszystkie chinche prócz gramofonowego i buczenie jest dużo cichsze, ale nadal daje się minimalnie słyszeć. Gdzieś przeczytałem, że do wina uziemienia, no ale w przypadku zarówno ampli (Denon dra-385rd) jak i gramofonu (technics sl-b210) nie jest to możliwe, bo kable zasilające nie mają uziemienia. Macie na to jakąś radę? Z samymi chinchami od gramofonu w ampli jeszcze da się żyć, ale jak już podłącze PS3 czy DVD to jest masakra.

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #346 dnia: Lipca 27, 2011, 16:02:58 pm »
Jest to wina braku uziemienia, ale chodzi o uziemienie wkładki gramofonu. Najczęściej jest to cienki kabelek wyprowadzony razem z kablami chinch. Podłącz go do amplitunera pod śrubkę uziemienia. Jak denon takiej nie ma to połącz go z ekranem przewodu chinch lub zaciskiem masowym anteny AM/FM.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #347 dnia: Lipca 27, 2011, 16:05:03 pm »
Masz gramofon z przedwzmacniaczem? Podłączałeś do wejścia gramofonowego w ampli/wzmaku? Poza tym Darsyn dobrze mówi.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2011, 16:10:59 pm wysłana przez Unlimited »

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #348 dnia: Lipca 27, 2011, 17:22:43 pm »
Jest to wina braku uziemienia, ale chodzi o uziemienie wkładki gramofonu. Najczęściej jest to cienki kabelek wyprowadzony razem z kablami chinch. Podłącz go do amplitunera pod śrubkę uziemienia. Jak denon takiej nie ma to połącz go z ekranem przewodu chinch lub zaciskiem masowym anteny AM/FM.
Chyba już wiem o co chodzi, bo w gramofonie przy wejściach chinchowych są takie 2 małe otwory. W ampli takiego czegoś nie ma, ale widzę te zaciski anteny AM/FM.

Na razie podłączyłem ten gramofon jakimś zwykłym chinchem, który nie miał tego kabelka. Tylko pytanie jest takie, gdzie takie chinche z uziemieniem mogę kupić? W każdym elektronicznym coś takiego dostanę?

Masz gramofon z przedwzmacniaczem? Podłączałeś do wejścia gramofonowego w ampli/wzmaku? Poza tym Darsyn dobrze mówi.
Tak. W amplitunerze mam wejście phono.



Wiadomość scalona: Lipca 28, 2011, 14:59:16 pm
Chodziłem dzisiaj po sklepach elektronicznych w poszukiwaniu chincha z uziemieniem i niestety nigdzie nie mieli. Porażka kupować głupi kabel w internecie  :mad:
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 14:59:16 pm wysłana przez marcin_N »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #349 dnia: Lipca 28, 2011, 22:17:19 pm »
Jest to wina braku uziemienia, ale chodzi o uziemienie wkładki gramofonu. Najczęściej jest to cienki kabelek wyprowadzony razem z kablami chinch. Podłącz go do amplitunera pod śrubkę uziemienia. Jak denon takiej nie ma to połącz go z ekranem przewodu chinch lub zaciskiem masowym anteny AM/FM.
Chyba już wiem o co chodzi, bo w gramofonie przy wejściach chinchowych są takie 2 małe otwory. W ampli takiego czegoś nie ma, ale widzę te zaciski anteny AM/FM.

Na razie podłączyłem ten gramofon jakimś zwykłym chinchem, który nie miał tego kabelka. Tylko pytanie jest takie, gdzie takie chinche z uziemieniem mogę kupić? W każdym elektronicznym coś takiego dostanę?

Masz gramofon z przedwzmacniaczem? Podłączałeś do wejścia gramofonowego w ampli/wzmaku? Poza tym Darsyn dobrze mówi.
Tak. W amplitunerze mam wejście phono.



Wiadomość scalona: [time]Lipiec 28, 2011, 14:59:16 pm[/time]
Chodziłem dzisiaj po sklepach elektronicznych w poszukiwaniu chincha z uziemieniem i niestety nigdzie nie mieli. Porażka kupować głupi kabel w internecie  :mad:

Ja mam taki

http://allegro.pl/niemiecki-monacor-ac-080-sw-kabel-rca-0-8-metra-i1698599384.html

Ogólnie poza tym uziemieniem jest to kabel świetnej jakości i ogólnie chwalony na rożnych forach

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #350 dnia: Lipca 29, 2011, 00:19:16 am »
Z moim technicsem jest taki problem, że taki zwykły kabelek wylatuje z tego otworu na uziemienie. Fabryczny kabelek miał taki haczyk czy coś w tym stylu.. ale poradziłem sobie, przynajmniej chwilowo. Wziąłem chinche A/V i właśnie odchodzący kabelek video przerobiłem na uziemienie. Do gramofonu wszedł bez problemu cały styk, a do ampli po prostu go odciąłem, usunąłem kawałek izolacji i podpiąłem do zacisku GND. Buczenie trochę słychać tylko na maksymalnej głośności, a tak jest luks.

Teraz muszę się zając trzaskaniem płyt, bo nie wiem czy to wina gramofonu czy płyty (na razie mam tylko jedną), która ma 40 lat i nie jest w super kondycji, widać gołym okiem sporo rys. Wiem, że po takim tanim technicsie cudów się nie należy spodziewać, ale mimo wszystko chcę wyciągnąć z niego co się da. Igłę profilaktycznie też kupię nową, natomiast regulować ramienia niestety nie umiem, zwłaszcza, że w tym modelu nie ma tych pokręteł, bo niby fabrycznie wszystko jest ustawione. Samemu można tylko śrubki podokręcać, a to nie jest prosta sprawa. Model tego gramofonu to Technics SL-B210.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #351 dnia: Lipca 29, 2011, 09:37:56 am »
Nie no bez przesady - Technics robi świetne gramofony (obecnie jako Panasonic Technics)...

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #352 dnia: Lipca 29, 2011, 17:21:46 pm »
Nie no bez przesady - Technics robi świetne gramofony (obecnie jako Panasonic Technics)...
Nie zaprzeczam. Tylko gdy go kupowałem byłem jeszcze zielony i nie wiedziałem, że uchwyty T4P (a taki mam w gramofonie) są do d, bo nie można na nich wyregulować ramienia czy nacisku igły, brak jakichkolwiek pokręteł. Jak coś się wyreguluje, to samemu się tego nie naprawi. W każdym razie, na pewno w swojej kategorii cenowej ten gramofon nie jest zły i w przyszłości też będę zmieniać na Technicsa, ale kilkukrotnie droższego. Tak jak powiedziałem, na początek ten jest OK.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #353 dnia: Lipca 31, 2011, 14:23:48 pm »
Panowie gdzie można kupić maskownice do kolumn?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #354 dnia: Lipca 31, 2011, 20:30:04 pm »
U dystrybutora kolumn?

A jak na zamówienie- możesz spróbować w krajowych manufakturach: studio 16 hertz, audio academy, harpia acoustic, akustyk, akkus, qba,  - ale raczej tanio nie będzie

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #355 dnia: Lipca 31, 2011, 20:32:18 pm »
Jeśli się słucha muzyki to polecam gramofon paskowy, jeśli także chcę się na nim mixować, to tylko z napędem bezpośrednim. Sporo też zależy od wkładki i reszty toru układu audio.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpnia 05, 2011, 13:10:48 pm »
http://www.noiseaddicts.com/2009/03/mp3-sound-quality-test-128-320/

Czytałem też jeden blind-test. Gościu miał zajebisty zestaw apli+głośniki i podłączał różnymi rodzajami kabli głośniki do ampli. Od takich co kosztują 1000zł za metr po zwykły sztywny miedziany kabel telefoniczny. Nie wiem dokładnie jak to zrobił ale mógł przełączać w chwili i raz puszczać dźwięk jednym zestawem kabli, raz drugim. W teście brało kilka osób, nikt nie wiedział jakie kable sa podłączone. Okazało się, ze nie ma praktycznie różnicy w jakości dźwięku, jedynie po tym kablu telefonicznym wydawało się, ze brzmi trochę słabiej. Dlatego tez śmieszą mnie goście co mówią, że nie mogą słuchać mp3 bo to śmieć i tylko CD, albo flac-i i to tylko te zgrane EAC-iem, lub kupują podkładki pod kolce za 300zł sztuka.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpnia 05, 2011, 14:29:51 pm »
Cytuj
Dlatego tez śmieszą mnie goście co mówią, że nie mogą słuchać mp3 bo to śmieć i tylko CD, albo flac-i i to tylko te zgrane EAC-iem, lub kupują podkładki pod kolce za 300zł sztuka.

Ja widzę to tak:
- muzyki można słuchać na różnym sprzęcie z przyjemnością i tu nie ma się co spierać. Nie wiem jednak co jest śmiesznego w tym, że ktoś woli lepszą jakość (flac, wav) od gorszej MP3. Tak samo lepiej obejrzeć film na Bluray niż DVD, przelecieć ładną laskę, niż  przeciętnej urody. Oczywiście przyjemnie jest tak czy inaczej, niemniej różnica też ma znaczenie
- powyżej pewnego poziomu reprodukcji dźwięku różnica między MP3 a Flac/CD jest naprawdę znaczna -  brzmienie, scena, lokalizacja instrumentów są znacznie lepsze w formatach bezstratnych i tu nie ma się nawet o co spierać
- swego czasu uważałem, że kable nie mają znaczenia dla jakości odtwarzanego dźwięku. Obecnie uważam, że kable wpływają na dźwięk, przy czym są systemy w których jest to bardziej ewidentne, niż w innych. Swego czasu posiadałem wzmacniacz Musical Fidelity A300, w którym zmiana kabla głośnikowego  z takiego za 30 zł na taki za 300 zł dała nieporównanie lepszą poprawę dźwięku niż zmiana DAC z takiego za 700 zł na taki za 2500 zł. A już zabawy z przełączaniem kabli dawały takie róznice w dźwięku, że zaskoczona była nawet moja kobieta, która uważa, że marnuje pieniądze na stereo Kolejno były to noname (pogłos)>Procab (rozlazły bas)>audioquest rocket 33 (brak basu)> Xindak sc-01 (optimum).   Mój obecny wzmacniacz nie jest już tak wrażliwy na kable, jednak różnica występuje zawsze i jest wyczuwalna.
- w podkładki pod kolce nie wierzę, co nie znaczy że nie uwierzę.

A niedowiarkom polecam posłuchanie jakiegoś niezłego stereo - być może zmienią zdanie
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2011, 14:31:24 pm wysłana przez Szymku »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpnia 10, 2011, 17:10:45 pm »
w jakim formacie zrzucać muzę na dysk mojej konsoli?

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #359 dnia: Sierpnia 10, 2011, 17:27:15 pm »
http://www.noiseaddicts.com/2009/03/mp3-sound-quality-test-128-320/
Trafiłem ;) ale to pewnie zasługa moich kolumn od Aiwy - 3D stereo Surround pochodzących z wieży tragicznej jakości aczkolwiek kolumny zostały dzięki mojej siostrze. Wzmocnienie basu (Xtreme Dynamic Sound System) z obecnej miniwieży LG daje naprawdę mega dźwięk w grach jak i filmach.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Co do kabli to po wymianie chinchy - jakiejś tanizny na kabel ponad 30zł -  różnica widoczna przy pierwszym włączonym dźwięku  :o

Wracając jeszcze do 128kbps i 320 to wydaje mi się, że to może być też kwestia dobrania programu odpowiedniego i natężenia khz (jeśli się dobrze orientuję). Bo widziałem nie raz tragiczną różnicę między 128, a 320
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2011, 17:34:24 pm wysłana przez szmajdzik »