Autor Wątek: Gran Turismo 5 Kierownice  (Przeczytany 250277 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #120 dnia: Października 03, 2010, 11:02:47 am »
Chodzi mi o to ,że na konsole jest mało gier obsługujących sprzegło(tylko GTP i wkrótce GT5 ?) i czy w przypadku jak sprzegło nie jest przewidziane, to można wygodnie grać. Nie miałem kiery ze sprżęgłem,więc może niezbyt jasno opisuje o co mi chodzi. W skrócie mozna powiedzieć,czy taka G27 będzie swobodnie obsługiwała takie gry konsolowe jak F1,Dirt2,Dirt 3 WRC czy GT5 ? I czy jak nawet gra będzie miała zaimplementowane użycie sprzęgła, to jak gracz bedzie chciał grać bez, to może to bez problemu odłaczyć ?

Możesz nie używać sprzęgła...

Po za tym gry które korzystają ze sprzęgła na PS 3 są dosyć liczne...

http://www.logitech.com/en-us/gaming/wheels/devices/5184

Cytuj
PLAYSTATION 3 driving games supporting the six-speed shifter of the Logitech G27 Racing Wheel:
DiRT 2
by Codemasters
Gran Turismo 5 Prologue™
by Sony Computer Entertainment Inc.
Midnight Club Los Angeles
by Rockstar Games
NASCAR® 08
by Electronic Arts
NASCAR® 09
by Electronic Arts
Need for Speed™: Carbon
by Electronic Arts
Need for Speed™: ProStreet
by Electronic Arts
Need for Speed™: SHIFT
by Electonic Arts
Need for Speed™: Undercover
by Electronic Arts

Co prawda o sprzęgle nie wspomnieli, ale w tych grach chyba jest obsługa sprzęgła właśnie...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #121 dnia: Października 03, 2010, 11:53:28 am »
W GT5:P, Shift i ProStreet można wyłączyć sprzęgło. Z GT5:P jest taki problem, że gra nie obsługuje kierownicy G27 i nie można zmieniać biegów na łopatkach. Trzeba używać skrzyni w systemie H. Co do samego sprzęgła to w GT5:P też dziwnie się je uruchamia, bo należy wcisnąć zaraz przed startem (w momencie jak auto już jedzie i steruje nim konsola) trójkąt. Pomijam fakt, że działa ono na zasadzie sprzęgieł on-off co w samo w sobie świadczy o poważnym niedociągnięciu ze strony PD (oby w GT5 było to oddane należycie).

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #122 dnia: Października 03, 2010, 16:24:12 pm »
Hej chłopaki :)
Od 2 miesięcy obserwuje to forum lecz dopiero dziś się zarejestrowałem
Miałem zrobić to szybciej ale jakoś nie dałem rady :P

Bardzo chętnie podyskutował bym z Wami na tematy związane z GT5P/GT5 bo jest tu parę osób które Gran Turism znają dobrze

Skoro pisze już w temacie dyskusji nad wyborem kiery to i ja coś doradzę :)

Co polecam??

Oczywiście polecam co najlepsze czyli G27
Jest to dość duży wydatek ale napewno jest warta tych pieniędzy
Jeśli chodzi o budowę i wszystkie mechanizmy to G27 ma przewagę nad starszym bratem (G25)

Czy warto kupować teraz G25 ??

Chyba jednak już nie ...
G25 możemy kupić jedynie używaną a wiadomo jak to jest z używkami

A może DFGT ??

Odradzam :)
MIałem sprzedałem i się ciesze :)

Pozdro .



sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #123 dnia: Października 03, 2010, 22:32:53 pm »
Kurcze nabrałem smaka na tą G27. Powiedzcie mi jednak,jak to jest z tymi dziwnymi stukami. Jedni Koledzy je słyszą w swoich kierach a inni nie stwierdzają tego problemu. O co tu chodzi? Może to zjawisko występuje tylko przy niektórych grach np Dirt 2 ? Czy też zależy to od egzemplarza ?

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #124 dnia: Października 03, 2010, 23:07:52 pm »
Kiera oddaje różne rzeczy za pomocą FF, i tak na prawdę każda kiera Logitecha będzie mniej lub bardziej trzeszczała. Podłącz ją do PC i za pomocą programu Logitecha do kalibracji możesz zmusić konsolę do symulacji FF w różnych warunkach (piach, śnieg, wpadnięcie na trawę itd.). Różne nawierzchnie różnie działają na kierownicę, a najbardziej trzeszczy właśnie na nawierzchniach szutrowych - stąd trzeszczy w Dirt a w GT5p jest w miarę cicha i płynnie działa...

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #125 dnia: Października 04, 2010, 06:51:36 am »
Każda pierdzi tak samo  :P Jak będziesz czysto jeździł w gt5 to nie będzie to jakoś bardzo drażniące. Wypada się tylko cieszyć że jest taki szybki i mocny ff a nie płakać że coś tam czasem stuknie puknie. W końcu wszyscy grają z dźwiękiem i te odgłosy ff nie będą tak słyszalne. Ja już czekam na kuriera z moją g27 trochę mi się wypłata opóźniła i dopiero przed weekendem zamówiłem. Jak dojdzie to skrobnę jakieś małe porównanie g25 i g27 chociaż chyba za dużo w temacie nie wymyśle :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #126 dnia: Października 04, 2010, 11:29:48 am »
Ja sobie pogadałem droga mailową z serwisem Logitech'a i twierdzą, że wszystkie G27 tak mają. Efekt uwydatnia się kiedy kierownica zaczyna oddawać drżenia auta jadącego po nierównościach. Mój film na YT ich zmylił bo komórka leżała zbyt blisko i obijała się o obudowę. Natomiast jak im pokazałem przykłady z innych filmików to stwierdzili, że tak już G27 ma. Ponoć G25 w tej kwestii jest cichsza, ale za to samo obracanie kółka wydaje dużo głośniejsze dźwięki niż G27.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z działania G27. Im dłużej gram, tym mocniej zdaję sobie sprawę z genialności tego kółka. Same kontry czy wyprost kół z momencie puszczenia kierownicy to po prostu kosmos w porównaniu do DFP. Kiera momentalnie wraca do pozycji środkowej, co znacznie ułatwia wyjście z poślizgu. Kiedyś widziałem slogan, który idealnie oddaje zabawę z G27: "Easy to drive, hard to master".

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #127 dnia: Października 04, 2010, 12:05:43 pm »
Na pudełku od g25 pisało "Real metal. Real leather. Real racing."  8)


MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #128 dnia: Października 04, 2010, 14:57:33 pm »
Na pudełku od g25 pisało "Real metal. Real leather. Real racing."  8)


FANATEC in the house !!!! Jestem mocno podniecony-pierwsze wrażenie zajebiście wykonana :grin: :grin:Wieczorem skrobne więcej i dam małe video z kalibracji itp. :P :P

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #129 dnia: Października 04, 2010, 19:07:36 pm »
Czekamy :D

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #130 dnia: Października 04, 2010, 20:29:24 pm »
Czekamy :D

Więc na początek plusy;
-bardzo szczegółowe wykończenie wręcz pedantyczne
-bardzo przyjemna w dotyku skóra na kole kierownicy,dowolna regulacja siły Feedbacku i kąta skrętu kierownicy
-bardzo cicha praca podczas gry-brak charakterystycznego klekotania feedbacku jak to ma miejce w G27
-pulsowanie pedału hamulca podczas hamowania z ABS lub podczas utraty przyczepności przednich kół w trakcie gwałtownego hamowania
-bardzo precyzyjne i szybkie reakcje podczas gwałtownego skręcania lub kontry
Minusy;
-charakterystyczne i głośne "klik klak" podczas zmiany biegów lewarkiem w układzie H
-bardzo lekko pracujący pedał przyspieszenia ale to może kwestia przyzwyczajenia

Potestuje ją dzisiaj na GT5P,Shifcie i F1 2010 więc pózniej postaram się nakręcić jakieś video :lol:

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #131 dnia: Października 04, 2010, 20:53:35 pm »
Ok, czekamy na Video, ale z tego czytam(także to między wierszami), wynika że zostaję Fanatec. :)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #132 dnia: Października 04, 2010, 21:09:24 pm »
Ok, czekamy na Video, ale z tego czytam(także to między wierszami), wynika że zostaję Fanatec. :)

Napewno bo G27 juz sprzedałem-napiszcie co konkretnie chcecie wiedzieć o Fanatecu to postaram się to przedstawić na video :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #133 dnia: Października 04, 2010, 21:15:59 pm »
Czyli masz pedały ClubSport, tak? Bo zwykłe chyba nie pulsują. Napisz coś więcej o tym pulsowaniu hamulca. W GT5:P to działa, bo ponoć mało gier wykorzystuje ten bajer? Jak z obrotem kierownicy? Jest tak samo szybki jak w G27? Prawda to, że Fanatec jednak jest głośniejszy podczas obracania szybko kierownicy?

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #134 dnia: Października 04, 2010, 21:23:04 pm »
g27 chyba niema sobie równych pod względem siły i szybkości ff. Ten fanatec to na pewno obity skórą? Wygląda to mi na jakiś zamsz czy coś w tym stylu.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #135 dnia: Października 04, 2010, 21:29:31 pm »
g27 chyba niema sobie równych pod względem siły i szybkości ff. Ten fanatec to na pewno obity skórą? Wygląda to mi na jakiś zamsz czy coś w tym stylu.
Ten model Fanateca jest obity Alcantarą,911 S skórą :)
Pierwszy film-narazie na sucho"" :)
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2010, 21:33:12 pm wysłana przez MrArt-PL »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #136 dnia: Października 04, 2010, 21:38:41 pm »
Głośna jak g25 przy obracaniu kółka ogólnie te kierownice takie plastikowe i trochę zabawkowe mi się wydają. Może na żywo jest inaczej. Można wiedzieć ile za nią dałeś i skąd zamówiłeś?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #137 dnia: Października 04, 2010, 21:45:10 pm »
Głośna jak g25 przy obracaniu kółka ogólnie te kierownice takie plastikowe i trochę zabawkowe mi się wydają. Może na żywo jest inaczej. Można wiedzieć ile za nią dałeś i skąd zamówiłeś?

Zamówiłem 3 miesiące temu w sklepie Fanateca wraz ze stojakiem ,dostalem dopiero dzisiaj jedna z ostatnich sztuk ,koszt wszystkiego wraz z przesylka ok.1800 zeta :P

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #138 dnia: Października 04, 2010, 22:02:36 pm »
To się nazywa mieć szczęście. Gdzie ta kierownica wygląda jak zabawka?!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #139 dnia: Października 04, 2010, 22:31:58 pm »
To jest najlepsze porównanie jeśli chodzi o natężenie dźwięku kierownicy podczas obracania.



G27 jest sporo cichsza niż Fanatec'i.
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2010, 22:35:40 pm wysłana przez BoBaN »

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #140 dnia: Października 04, 2010, 23:58:04 pm »
Kurcze zarajaliście mnie tymi kierami. Oj chyba DFGT i stojak do niej  pójdą na sprzedaż i zapoluje na G27.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #141 dnia: Października 05, 2010, 00:41:11 am »
To jest najlepsze porównanie jeśli chodzi o natężenie dźwięku kierownicy podczas obracania.



G27 jest sporo cichsza niż Fanatec'i.
Po ograniu kilku tytułów w szczególności GT5P mogę powiedzieć szczerze że Fanatec Porsche 911 Turbo S jest dla mnie kierownicą numer 1 :P
-bardziej cicha podczas grania niż G27-praktycznie brak jakichkolwiek stuków,puków itd
-force feedback chce urwać ręce,posiada idealną regulacje natężenia siły także każdy coś dla siebie znajdzie
-znakomita szybkość reakcji na szybkie kontry
-pełna obsługa łopatek w każdym samochodzie w GT5P
-bardzo czułe pedały co akurat dla mnie jest na plus
-możliwość wyboru zmiany biegów-sekwencja,tryb H i łopatki
-funkcja drift co dla mnie nie ma wielkiego znaczenia,ale niektórzy byli by w 7 niebie(kółko staje sie ultra szybkie i precyzyjne kosztem miejszego kąta obrotu kierownica)
-G27 jest cichsza tylko podczas kalibracji-podczas grania zostaje daleko z tyłu,fanatec jest praktycznie bezgłośny(sprawdzone na dirt2)
Na razie tyle-reszta wniosków jutro...
ps.Stojak fanateca jest ultra stabilny i bardzo masywny-o klase wyżej niż WSP.Jestem kurew.... zadowolony z wydanych pieniążków a to chyba najważniejsze
pozdro all :P


Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #142 dnia: Października 05, 2010, 07:30:38 am »
Dzięki za info, odnośnie zadowolenia, to to jest najważniejsze. :)

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #143 dnia: Października 05, 2010, 09:48:52 am »
Czy ktoś może przerabiał stojak WSP dedykowany pod kierę DFGT na wersję pod G27. Podobno można kupić u producenta tych stojaków taki kit z częściami(za niewielką kasę),który umożliwia bezproblemowy montaż G27.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #144 dnia: Października 05, 2010, 10:22:13 am »
Czy ktoś może przerabiał stojak WSP dedykowany pod kierę DFGT na wersję pod G27. Podobno można kupić u producenta tych stojaków taki kit z częściami(za niewielką kasę),który umożliwia bezproblemowy montaż G27.

Ja przerabiałem i dorobienie takiego modułu do lewarka zmiany biegów,bo podstawa pod kierownice pasuje idealnie, kosztowało mnie (materiał + robocizna) ok.20 zł.
Płaskownik 8mm o długości ok 30 cm,odpowiednio dogiąć,przewiercić otwory,zamocować za pomocą śrub do WSP od dołu,lewarek przykręcić od dołu śrubami do płaskownika,zdemontować z kierownicy i lewarka wszystkie plastikowe mocowania(brak stuków podczas jazdy) i jesteś w domu.Realnie to jest roboty na ok.2 godziny. :D
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2010, 10:24:05 am wysłana przez MrArt-PL »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #145 dnia: Października 05, 2010, 10:55:38 am »
To się nazywa mieć szczęście. Gdzie ta kierownica wygląda jak zabawka?!

Plastik fantastik (mimo że pewnie dobrej jakości) :) Uwielbiam porsche i gt3 rs rev2 jeszcze jakoś tam do mnie przemawia (kółko) ale pedały i szifter to dla mnie mizera. Ja bym te kierownice wizualnie porównywał do Thrustmaster Ferrari F430 szczególnie carrere s.

 Dostałem dziś g27 dłubię w garażu i przerabiam swój stary stelaż który służył mi pod g25. Szkoda że niema na czym jej przetestować  :cry:  Jeszcze 24dni  :D

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #146 dnia: Października 05, 2010, 11:12:58 am »
Czy ktoś może przerabiał stojak WSP dedykowany pod kierę DFGT na wersję pod G27. Podobno można kupić u producenta tych stojaków taki kit z częściami(za niewielką kasę),który umożliwia bezproblemowy montaż G27.

Ja przerabiałem i dorobienie takiego modułu do lewarka zmiany biegów,bo podstawa pod kierownice pasuje idealnie, kosztowało mnie (materiał + robocizna) ok.20 zł.
Płaskownik 8mm o długości ok 30 cm,odpowiednio dogiąć,przewiercić otwory,zamocować za pomocą śrub do WSP od dołu,lewarek przykręcić od dołu śrubami do płaskownika,zdemontować z kierownicy i lewarka wszystkie plastikowe mocowania(brak stuków podczas jazdy) i jesteś w domu.Realnie to jest roboty na ok.2 godziny. :D

A co z cześcią pod pedały? Tam tez chyba trzeba cos przerobić? Podobno stelaż pod G27 jest dłuższy(chodzi o tę część pod pedały).

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #147 dnia: Października 05, 2010, 11:42:39 am »
To się nazywa mieć szczęście. Gdzie ta kierownica wygląda jak zabawka?!

Plastik fantastik (mimo że pewnie dobrej jakości) :) Uwielbiam porsche i gt3 rs rev2 jeszcze jakoś tam do mnie przemawia (kółko) ale pedały i szifter to dla mnie mizera. Ja bym te kierownice wizualnie porównywał do Thrustmaster Ferrari F430 szczególnie carrere s.

 Dostałem dziś g27 dłubię w garażu i przerabiam swój stary stelaż który służył mi pod g25. Szkoda że niema na czym jej przetestować  :cry:  Jeszcze 24dni  :D

No to tu byś się zdziwił,ta kierownica wygląda dokładnie jak replika kierownicy porsche a nie "plastik fantastic" jak to zgrabnie powiedziałeś.
Jakością wykonania i materiałami zostawia G25/G27 daleko z tyłu nie mówiąc juz o sile i bezgłośnej pracy force feedbacku,możliwości regulacji siły,kąta obrotu kierownicy,opcji drift,abs o czym możesz w G27 pomarzyć.
Pedały możesz zmienić jak ci nie pasują,dla mnie w zupełności wystarczą pózniej zainwestuje w ClubSport.
Jeżeli miałbyś stycznośc z tą kierownicą to byś szybko zmienił zdanie-a tak to pogadać każdy może. ;)
Dla mnie G27 to naprawde dobra kierownica i sam ją używałem ok.6 miesięcy ale Fanatec przewyższa ją technologicznie i jakościowo. :P
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2010, 11:44:40 am wysłana przez MrArt-PL »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #148 dnia: Października 05, 2010, 13:09:13 pm »
Cytuj
No to tu byś się zdziwił,ta kierownica wygląda dokładnie jak replika kierownicy porsche a nie "plastik fantastic" jak to zgrabnie powiedziałeś.

Wiem jak wygląda kierownica w porsche bo to jedne z moich ulubionych marek. Chodziło mi o to że jak na kierownice fanateki wyglądają jak sprzęt ze średniej półki coś właśnie w stylu Thrustmaster Ferrari F430. Natomiast jak patrzysz na g25/g27 to sprawiają highendowe wrażenie między innymi przez to że widać metal, skórę i szwy na niej. Nawet lewarek zmiany biegów jest obszyty skórą. Wszystko wydaje się już na pierwszy rzut oka cholernie solidne duże i ciężkie. Czego np. o plastikowej małej  dźwigni zmiany biegów w fanateku powiedzieć raczej nie można...

Cytuj
Jakością wykonania i materiałami zostawia G25/G27 daleko z tyłu
trochę pojechałeś  ;) tak g25/27 to low end  ;)

Cytuj
sile i bezgłośnej pracy force feedbacku,
- Może i ff działa ciszej ale to przez to że masz tam tylko jeden silniczek  :( Sam obrót jednak jest dość głośny coś ala g25. Przy drifcie kręcąc szybko kierownicą będziesz cały czas słyszał to szorowanie. Siłe ff mogę ustawić w grze zresztą i tak gram z ff na max. Co do pedałów to chodziło mi o ich wygląd. Nie sprawiają wrażenia solidnych jak w g27 aż się prosi żeby to było wykonane z metalu przy tak zawrotnej cenie. Abs fajny bajer zawsze zastanawiałem się czemu logitech o tym nie pomyślał.

Ogólnie to gratuluje zakupu najważniejsze że Ty jesteś zadowolony i Tobie ona pasuje. Masz racje zapewne zmieniłbym trochę zdanie mając fizyczny kontakt z tym sprzętem domyślam się że te plastiki są tam wysokiej jakości ale szifter był dla mnie od początku na spalonej pozycji.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #149 dnia: Października 05, 2010, 13:41:35 pm »
Cytuj
No to tu byś się zdziwił,ta kierownica wygląda dokładnie jak replika kierownicy porsche a nie "plastik fantastic" jak to zgrabnie powiedziałeś.

Wiem jak wygląda kierownica w porsche bo to jedne z moich ulubionych marek. Chodziło mi o to że jak na kierownice fanateki wyglądają jak sprzęt ze średniej półki coś właśnie w stylu Thrustmaster Ferrari F430. Natomiast jak patrzysz na g25/g27 to sprawiają highendowe wrażenie między innymi przez to że widać metal, skórę i szwy na niej. Nawet lewarek zmiany biegów jest obszyty skórą. Wszystko wydaje się już na pierwszy rzut oka cholernie solidne duże i ciężkie. Czego np. o plastikowej małej  dźwigni zmiany biegów w fanateku powiedzieć raczej nie można...

Cytuj
Jakością wykonania i materiałami zostawia G25/G27 daleko z tyłu
trochę pojechałeś  ;) tak g25/27 to low end  ;)

Cytuj
sile i bezgłośnej pracy force feedbacku,
- Może i ff działa ciszej ale to przez to że masz tam tylko jeden silniczek  :( Sam obrót jednak jest dość głośny coś ala g25. Przy drifcie kręcąc szybko kierownicą będziesz cały czas słyszał to szorowanie. Siłe ff mogę ustawić w grze zresztą i tak gram z ff na max. Co do pedałów to chodziło mi o ich wygląd. Nie sprawiają wrażenia solidnych jak w g27 aż się prosi żeby to było wykonane z metalu przy tak zawrotnej cenie. Abs fajny bajer zawsze zastanawiałem się czemu logitech o tym nie pomyślał.

Ogólnie to gratuluje zakupu najważniejsze że Ty jesteś zadowolony i Tobie ona pasuje. Masz racje zapewne zmieniłbym trochę zdanie mając fizyczny kontakt z tym sprzętem domyślam się że te plastiki są tam wysokiej jakości ale szifter był dla mnie od początku na spalonej pozycji.

Fakt shifter jest głośny ale coś dzisiaj na to poradze,na youtube jest instrukcja jak maksymalnie wyciszyć.Nie zrozum mnie żle G27 to HI-endowa kierownica i przyniosła mi wiele frajdy z jazdy,sprzedałem ją tylko dlatego że załapałem się na ostatnia partie Fanateca i  nie miałem wyboru bo dwie kierownice są niepotrzebne.Patrze na Fanateca przez pryzmat G27 i to pozwala mi na chłodno ocenić te 2 wybitne jakby nie patrzeć kierownice ale powoli zauważam z jakiego powodu Fanatec woła taką cene za swoje kółka.
Feedback pracuje ciszej tez z tego powodu że silniki są napędzane za pomocą pasków a nie zębatek jak to ma miejsce u Logitecha.Denerwuje mnie tylko gadka ludzi na forach że te kierownica wyglądają jak zabawki-w rzeczywistości jak kontakt z tą kierownicą to naprawde ciężko nie docenic kunsztu i dbałości o szczegóły przy wykonywaniu tej kierownicy ludzi z Fanateca.
Pozdro all i czekamy do 3.11.2010.Król nadjeżdza. :lol:

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #150 dnia: Października 05, 2010, 15:17:58 pm »
Ja również miałem okazję widzieć na żywo kierownicę Fanateca, to jeszcze za czasów jak miałem X360 i FM3, i jak dla mnie to ona wygląda wręcz kosmicznie, nie wiem o co chodzi Sieq'owi. Jedyny plastik który może przeszkadzać to jest ten z Shiftera, ale chodzi on lepiej niż Shifter z G25/G27. Pedały zawsze można wymienić na clubsport, a i te w zestawie są bardzo porządne.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #151 dnia: Października 05, 2010, 15:30:17 pm »
Dobrze, że wspomniałeś o paskach do FF. W kierownicach Logitech'a są zębatki i to one wydają te dziwne dźwięki. Pytanie tylko jak długo pasek wytrzyma. Paski są bardziej podatne na luzy, zmęczenie czy naderwanie. Czytam wiele recenzji o tym, że FF w Fanatec'u jest słabszy niż w G27, ale nieco bardziej dokładny. Opisują jego działanie jako miękkie i bardziej mięsiste. Kiery Logitech'a zachowują się tutaj bardziej mechanicznie i mocniej szarpią. W jednej recenzji spotkałem się ze zdaniem gdzie kolo twierdzi. iż Fanatec daje lepiej prowadzić auto w przeciwieństwie do G27, które czasem potrafi wyrwać kierownice z rąk. Dla mnie akurat takie działanie G27 to plus, bo bardziej przypomina prawdziwe zmagania w sportowym aucie. W dodatku G27 ma dwa silniki FF, co też może dać niemałe pole do popisu twórcom gry. Jeśli odpowiednio wykorzystają oba silniki to może być ciekawie. W niektórych grach (np. GRID, Dirt 2) odczuwam znacznie więcej tego co dzieje się z autem niż na DFP. Natomiast DFP przy 200 stopniach był silniejszy, co sobie bardzo chwaliłem. Świetne w Fanatec'u jest to, że można dowolnie regulować kąt kierownicy i ustawić tryb Drift. Wtedy kiera staje się czymś na wzór DFP w 200 stopniach. Nad brakiem takiej funkcji w G27 najbardziej ubolewam.

Wiadomość scalona: Października 05, 2010, 15:32:44 pm
Ja również miałem okazję widzieć na żywo kierownicę Fanateca, to jeszcze za czasów jak miałem X360 i FM3, i jak dla mnie to ona wygląda wręcz kosmicznie, nie wiem o co chodzi Sieq'owi. Jedyny plastik który może przeszkadzać to jest ten z Shiftera, ale chodzi on lepiej niż Shifter z G25/G27. Pedały zawsze można wymienić na clubsport, a i te w zestawie są bardzo porządne.

Czemu postawiłeś shifter z G25 obok tego z G27? Nie wiesz chyba o tym, że shifter w G27 został znacznie poprawiony względem swojej poprzedniczki. W zamian za brak przełączenia między sekwencją i systemem H, otrzymujemy sam system H ale znacznie lepiej działający. W G27 czuć, że wpinasz biegi i nie ma tych denerwujących kliknięć, które są obecne w Fanatec'u i G25.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2010, 15:32:44 pm wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #152 dnia: Października 05, 2010, 15:42:23 pm »
Zobacz sobie jeszcze raz ten test( http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=19119532 ), przeczytaj opis wrażeń do końca i tam jak byk jest pokazane że shifter z G27 ma błędy z trafianiem w przełożenie biegu, a i bardzo niewygodnie wciska się bieg wsteczny. Ja tam generalnie jestem za manetkami, ale tylko tak o tym wspominam bo zagadałeś. Jedyne co może denerwować niektórych to dźwięk shiftera z kierownic Fanateca. :P ;)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #153 dnia: Października 05, 2010, 15:46:11 pm »
Tutaj masz BoBaN wypowiedz dlaczego użyli jednego silnika i napedu paskiem
http://www.911wheel.de/?q=faq zakładka "drivetrain"
i raczej jest to zaleta niz wada :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #154 dnia: Października 05, 2010, 16:06:53 pm »
Zobacz sobie jeszcze raz ten test( http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=19119532 ), przeczytaj opis wrażeń do końca i tam jak byk jest pokazane że shifter z G27 ma błędy z trafianiem w przełożenie biegu, a i bardzo niewygodnie wciska się bieg wsteczny. Ja tam generalnie jestem za manetkami, ale tylko tak o tym wspominam bo zagadałeś. Jedyne co może denerwować niektórych to dźwięk shiftera z kierownic Fanateca. :P ;)

Miałeś kiedyś w ręce shifter od G27? Jak można mieć problem z trafieniem w przełożenie biegu? Chyba tylko jakaś lama ma z tym problem, bo wszystko chodzi idealnie. Może koleś tego nie potrafi z zrobić w GT5:P bo ja na początku też miałem problem, ale wynikało to ze złego operowania sprzęgłem, a nie z winy samego shiftera. Teraz się już nauczyłem i nie mam żadnych problemów. Druga sprawa to wsteczny. Co tam jest nie tak? Wbija się go jak w większości aut. Wciskasz manetkę w dół i wbijasz jak 6 bieg. Nie rozumiem co w tym niewygodnego.

Wiadomość scalona: Października 05, 2010, 16:11:26 pm
Tutaj masz BoBaN wypowiedz dlaczego użyli jednego silnika i napedu paskiem
http://www.911wheel.de/?q=faq zakładka "drivetrain"
i raczej jest to zaleta niz wada :P

Wiadome, że swój pomysł będą chwalić a nie krytykować. Ja jednak nadal będę uważał, że dwa silniki mogą więcej niż jeden. Potrafią działać w różny sposób co już samo w sobie może dawać więcej odczuć na kierownicy. Śmieszna jest też odpowiedź na pytanie czy paski mogą się rozciągnąć. Oczywiście, że mogą a nawet muszą. Nikt nie wynalazł jeszcze paska, który nie ulegałby rozciąganiu. Dlatego w autach są napinacze pasków rozrządu. Pasek w Fanatec'u na pewno się rozciągnie, pytanie tylko jak szybko.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2010, 16:11:26 pm wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #155 dnia: Października 05, 2010, 16:54:10 pm »
Pytanie jest inne, czy to rozciągnięcie wpłynie na jakość zestawu, wg. mnie nie(nie w tej cenie). Ponieważ pewnie rozciągnie się on minimalnie, tak samo jak jest w samochodach. Co do zębatek, to prędzej tu spodziewał bym się awarii(szczególnie jeśli są one z plastiku). ;)

Co do biegów, nie miałem w ręce shiftera z G27, tylko z G25, i ten w G25 ma duże luzy i zbyt łatwo wchodzi, z tego co widziałem na filmikach to ten z G27 jest tylko trochę podrasowaną wersją z G25. Z kolei shifter z Fanateca ma sporo mniejsze luzy i twardo wchodzi, co objawia się tym że bardziej hałasuję, jednak biegu wrzuca się trochę pewniej. 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #156 dnia: Października 05, 2010, 17:14:55 pm »
Jeśli zębatki w G25/G27 są plastikowe to faktycznie dziwny zabieg ze strony Logitecha. Jeśli jednak są metalowe to na pewno mają dużo większą żywotność niż pasek. Odnośnie shiftera to biegi w G27 wchodzą mocno i zdecydowanie (jak na zabawkę, którą jest kierownica bo wiadomo, że do prawdziwej skrzyni temu daleko). Robiąc prosty test wrzucania na biegł jałowy można zobaczyć jak sprawuje się shifter w G27. Nagrałem Ci teraz filmik gdzie linijką próbuję wbić 3 bieg, a potem z 3 biegu wrócić na luz.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

W pewnym momencie złapałem linijkę niżej, bo była już na granicy pęknięcia. Jak widać luzów nie ma, biegi wbija się twardo i nie ma też mowy o przypadkowym wybiciu na luz ponieważ wpięty bieg siedzi dość mocno.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #157 dnia: Października 05, 2010, 17:39:37 pm »
Czyli poprawili to względem G25. Gdzie biegi można było jednym palcem wrzucać ;)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #158 dnia: Października 05, 2010, 23:45:30 pm »
Dzisiaj wieczorem zrobiłem tunning lewarka od biegów-polega na wypełnieniu obudowy lewarka zwykłą watą.
Tutaj filmik z efektów zabiegu "" :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2010, 01:53:26 am wysłana przez MrArt-PL »

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #159 dnia: Października 06, 2010, 11:33:10 am »
W GT5:P, Shift i ProStreet można wyłączyć sprzęgło. Z GT5:P jest taki problem, że gra nie obsługuje kierownicy G27 i nie można zmieniać biegów na łopatkach. Trzeba używać skrzyni w systemie H. Co do samego sprzęgła to w GT5:P też dziwnie się je uruchamia, bo należy wcisnąć zaraz przed startem (w momencie jak auto już jedzie i steruje nim konsola) trójkąt. Pomijam fakt, że działa ono na zasadzie sprzęgieł on-off co w samo w sobie świadczy o poważnym niedociągnięciu ze strony PD (oby w GT5 było to oddane należycie).

Trochę mnie niepokoi to co napisałes,że GT5-P nie obsługuje  G27. A co będzie jak to samo stanie się przy GT5? Jęsli też się okaże,że nie obsługuje ona wszystkich funkcji tej kiery. Dla mnie na przykład to, że nie mozna jeździc na shifterach byłoby sporym minusem. Nie dość ,że G27 nie ma juz skrzyni sekwencyjnej ,to jeszcze nie dało by się jeździc na shifterach. Jeszcze jedno pytanie co do skrzyni w układzie H. Czy na niej da się też jeździc samochodami ,które mają 7 biegów?