Autor Wątek: GBC - Zelda Oracle of Ages & Seasons  (Przeczytany 15973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
GBC - Zelda Oracle of Ages & Seasons
« dnia: Października 03, 2006, 13:29:17 pm »
ehmmm. Takie gry a tamatu nie ma  :wink: Własnie jestem pod koniec OoA i juz człek sie niecierpliwi myslac o OoS, ktorego takze posiadam :)
Czy ktos ukonczył obydwie czesci? Jaka jest wg. was najlepsza? OoA czy OoS? Mi w Ages strasznie nie podoba sie system pływania gdy dorwiemy Zora Scale.... Trzeba co chwile wciskac kierunek aby Link pływał.... :)


setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
GBC - Zelda Oracle of Ages & Seasons
« Odpowiedź #1 dnia: Października 03, 2006, 14:47:42 pm »
Przede wszystkim w tych grach rozwala grafika, jak dla mnie najładniejsze gry na GBC. Zaś sama rozgrywka nieco gorsza niż w genialnym Link's Awakening. Osobiście wolę Seasons -> zmiany pór roku by odkryć nowe przejścia, why not? Mega hiciory.

Btw: te zeldy robił Capcom, a nie samo Nintendo, mimo kilku wpadek, dają radę.

Uncle Mroowa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-11-2003
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 0
GBC - Zelda Oracle of Ages & Seasons
« Odpowiedź #2 dnia: Października 04, 2006, 12:52:51 pm »
Gry są świetne, najlepiej wypadają efekty używania kodów z jednej do drugiej i na zmianę ;]

Niby zawsze bardziej lubiłem Season, ale to Ages przeszedłem kilka razy, więc chyba jednak Ages lepsze :P

Obydwie są w każdym bądź razie świetne i zdecydowanie jedne z najlepszych gier na GBC w ogóle. I wbrew Setezerowi uważam je za gry leżące szczebelek wyżej niż Link's Awakening.
Światło gwiazd lśni dla nas, i w tej otchłani
Darzbog zawiesił ziemię, aby była tak
utrzymywana, Oto dusze przodków,
które świecą nam gwiazdami z Iru.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
GBC - Zelda Oracle of Ages & Seasons
« Odpowiedź #3 dnia: Października 04, 2006, 18:23:15 pm »
OOA ukonczona :) Została juz tylko OOS i wtedy bede juz mogl powiedziec, ze ukonczylem wszystkie Zeldy jakie wyszly, no moze poza tymi na Philipsa CDi. A niby dlaczego Link's Avakening nieco lepsze od OOA (i pewnie jak mowi Set od OOS)? Ciezko powiedziec, w starszych zeldach bylo na 100% wiecej serc do zebrania, wiecej kombinowania aby je wyszukac. W taki OOA prawie wszystkie dodatkowe serca otrzymane zostaly po walce z bossami, w "starych" zeldach takze mialo sie wiecej radochy z nowo-odkrytego "overworlda". O Linki To The Past nawet nie wpominam bo to kult najwiekszy :P

"Czuje" jednak, ze te Oracle robilo Capcom :) No ale jednak to sa detale, ktore moze wychwycic pewnie tylko fanatyk zeldy (koneser?) i absolutnie nie mozna powiedziec, ze są one złe :) ABSOLUTNIE :)

...Kodzik po ukonczeniu OOA wpisany i gramy dalej  :D
.....bo nastepna Zelda to juz bedzie dopiero Twilight Princess.... :roll:

Aha. A czy ktoś z Was ukonczyl Minish Cap? Co o niej sądzicie? Ja osobiscie gralem juz ok roku temu i jest naprawde rewelacyjna! Ta grafika... najładniejsza Zelda w 2D :)

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
GBC - Zelda Oracle of Ages & Seasons
« Odpowiedź #4 dnia: Października 04, 2006, 19:43:33 pm »
Cytuj
Ta grafika... najładniejsza Zelda w 2D Smile

A Four Swords na GC?  :x

Cytuj
I wbrew Setezerowi uważam je za gry leżące szczebelek wyżej niż Link's Awakening.

Nie słuchajcie go!!!! To ja mam rację!

Btw: grając na GBC (co ja robiłem) nie ma się dostępu do kilku rzeczy, np. jeden ze sklepów. Kiedyś pogram na moim dopakowanym GBA.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
GBC - Zelda Oracle of Ages & Seasons
« Odpowiedź #5 dnia: Października 04, 2006, 21:22:21 pm »
Minish ładniejszy od 4swords. Jasne, ze rozdziałka w GBA nizsza (240x160) a w GC jest w 640x480, ale graficznie jest gorsza. Zobacz z jak doskonale wszystko w MC wykonane, 4S to Link To The Past w Hiresie z efektami z Wind Walkera (expozje).  :)

Uncle Mroowa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-11-2003
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 0
GBC - Zelda Oracle of Ages & Seasons
« Odpowiedź #6 dnia: Października 04, 2006, 21:48:28 pm »
E, Four Swords to taka sentymentalna podróż w głąb serii, też bardzo dobra rzecz.
A grafiki między gba i gcn w ogóle nie można porównywać, a już na pewno nie stosując jakiś przelicznik. Grafika z Minish Cap jest najlepiej opracowana, lecz najładniejsza pozostaje FSA; Koniec i bomba. Zresztą FS na gcn'a nie uważam za pełnoprawna część serii, taki kwiatek dla fanów.

A Minish Cap też dobry (hmm, dostałem go w prezencie od bywszej dziołchy :roll: ), tylko jak dla mnie za krótki. Nie chciało mi się też przechodzić go drugi raz, a jak na zelde u mnie to już ewenement.

Cytuj
Nie słuchajcie go!!!! To ja mam rację!

Ale moja racja jest lepsza!!!!!1111jedenjedenjedenoneoneone
Światło gwiazd lśni dla nas, i w tej otchłani
Darzbog zawiesił ziemię, aby była tak
utrzymywana, Oto dusze przodków,
które świecą nam gwiazdami z Iru.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
GBC - Zelda Oracle of Ages & Seasons
« Odpowiedź #7 dnia: Października 06, 2006, 02:19:21 am »
Oracle of Seasons, jestem juz w czwartej swiatyni. Gra wydaje sie łatwiejsza od Ages, ogolnie przyznam, ze podoba mi sie bardziej od niej :) Patent z porami roku swietny, no i mamy "dwa światy" (nawet maja oddzielne waluty!) :)