Autor Wątek: Tyranny  (Przeczytany 5186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Tyranny
« dnia: Marca 16, 2016, 10:36:55 am »
Paradox Interactive & Obsidian Entertainment Announce Tyranny
Cytuj
Paradox Interactive and Obsidian Entertainment have announced a new RPG game, called Tyranny. In Tyranny, you will be the judge and executioner of Kyros’ law, acting under the watchful eye of the Overlords Archon of Justice, Tunon the Adjudicator (pictured right) Your words shape the lives of thousands.

Tyranny is coming to the PC in 2016.
http://www.dsogaming.com/news/paradox-interactive-obsidian-entertainment-announce-tyranny-first-screenshots/


















Widocznie Obsydian musiało już od dłuższego czasu pracować nad grą, skoro planują ją wydać jeszcze w tym roku (na planach jednak może się skończyć - co się często zdarza).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 13, 2016, 23:59:12 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #2 dnia: Października 14, 2016, 08:48:26 am »
Cytuj
Paradox Interactive i Obsidian Entertainment ogłosili, że już 10 listopada 2016 na PC, Mac i Linux ukaże się RPG Tyranny. W grze przeniesiemy się do świata, w którym zakończyła się już wielka wojna między dobrem a złem. Siły zła, którymi dowodził Kyros the Overlord, zwyciężyły. Gracze będą mogli wcielić się w jednego z oficerów Kyrosa, sędziego i kata w jednej osobie, by wzbudzać w ludziach obrzydzenie lub strach - albo zdobywać lojalnych sojuszników. Rozwój wydarzeń będzie zależeć od podejmowanych przez nas decyzji.
http://www.gram.pl/news/2016/10/13/znamy-date-premiery-tyranny-rpg-od-studia-obsidian-zobacz-nowy-zwiastun.shtml



Coś słabo promowana jest ta giera. A szkoda, bo pewnie będzie niezła.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #3 dnia: Października 18, 2016, 15:41:05 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 06, 2016, 12:54:44 pm »

lupinator

  • Gość
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 06, 2016, 14:40:45 pm »
Rewelacja i wielki smutek, że PS4 omija taka premiera.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 07, 2016, 21:28:10 pm »
Cytuj
Na łamach MCV przedstawiciele Obsidian Entertainment przybliżyli, czym wyróżnia się ich najnowsza produkcja, Tyranny. - Głównym założeniem jest to, że gra jest umiejscowiona w świecie, w którym zło zwyciężyło - podkreśla reżyser Brian Heins. - Wcielasz się w Fatebindera, agenta złego Overlorda, który decyduje o losach tysięcy ludzi. Możesz pozostać lojalny, ale też spróbować oprzeć się rządom Overlorda - opisuje.

Sam Heins nie ukrywa swej ekscytacji kocepcją Tyranny. - Świetne jest to, że możemy naprawdę skupić się na dokonywaniu wyborów, które pozwalają graczom zobaczyć różne odcienie zła, a nie tylko żądnego krwi mordercę. Możliwość odkrywania nowych typów opowieści i postaci jest tak naprawdę tym, co sprawiło, że jest to produkcja moich marzeń - stwierdza.

Pozostaje jeszcze pytanie, jak rynek przyjmie nową produkcję Obsidianu. - Sądzę, że jest miejsce na klasyczne RPG-i pokroju Tyranny. Sukces Pillars of Eternity, Wasteland 2 i Divinity: Grzech Pierworodny - żeby wymienić tylko kilka - pokazał, że jest głośna grupa odbiorców, która uwielbia tego typu gry i chętnie gra w kolejne. Jako wieloletni fan takich RPG-ów jestem zachwycony możliwością tworzenia kolejnych - dodaje Heins.
http://www.gram.pl/news/2016/11/07/tyranny-swiat-skazony-zlem-o-roznych-odcieniach.shtml

Czekam na pierwsze recenzje i zastanawiam się, czy nie nabyć niedługo po premierze :)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 10, 2016, 09:45:17 am »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 10, 2016, 21:16:46 pm »
Są już pierwsze recenzje:
http://www.metacritic.com/game/pc/tyranny/critic-reviews

Średnia na razie wynosi 83%, co jest niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że jest to już tytuł, który wyszedł po Pillarsach i dlatego ma znacznie ciężej.

Cieszą mnie komentarze w rodzaju:
Cytuj
While smaller in scope than Obsidians last RPG, Tyranny astonishes with its clever way of handling choice and consequence. There are so many variables in Tyranny, you just have to play it twice.
czy
Cytuj
This is not a game that can properly be played casually as it is simply too complex and too vast to get the full experience from fifteen minutes a day. Mastering the nuances of everything that is offered and learning how to best interact with each faction and party member will take time. For those who have the time and desire, however, this is one of the more rewarding time sink titles available.

Trzeba będzie zagrać :D

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 31, 2018, 09:57:09 am »
Na razie jestem na początkowym etapie, ale strasznie podoba mi się klimat gry. Ma się wrażenie, że rzeczywiście uczestniczy się w wielkim konflikcie i jest się tylko jednym z co ważniejszych trybów w wojennej machinie. Ciekawy jest również system rozwoju postaci (trochę jak w TESach) - część umiejętności rozwija się sama, w zależności od tego, co używamy, a część sami ulepszamy wraz ze zdobyciem nowego poziomu.

Jestem bardzo na tak. Zobaczymy, jak będzie później, bo podobno dalsze części gry nie są tak dopracowane, jak początek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 03, 2018, 09:08:31 am »
Super gra. Coraz bardziej mi się podoba :D Szkoda jedynie, że nie można zmieniać sojuszów w trakcie gry, co czyni grę bardziej liniową. Z drugiej strony można ją dzięki temu przejść na 3 różne sposoby (co zamierzam zrobić), bo wybór sojusznika ma bardzo duże znaczenie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Tyranny
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 29, 2018, 15:42:54 pm »
Przeszedłem grę. Niektórzy narzekali, że gra jest za krótka, ale moim zdaniem ma idealną długość (choć ja wykupiłem dwa dodatki, a i w aktualizacjach rozszerzono niektóre dialogi). Fakt, kilka rzeczy można było zrobić lepiej. W grze jest np. zbyt silnie odczuwane przywiązanie do sojuszu wybranego na początku gry (twórcy powinni dać graczowi większą swobodę). Zbyt łatwo też podwyższyć umiejętności dialogowe do takiego poziomu, że zawsze można ich użyć (mam na myśli wiedzę, atletykę i przebiegłość - powinny być bardziej zależne od stylu gry). Za to bardzo spodobał mi się patent z uzyskiwaniem lojalności/wrogości. No i po przejściu gry dostajemy długie komentarze, jak nasze działania wpłynęły na kształt frakcji, postaci i krain.

Ogólnie liczę, że druga część prędzej czy później się ukaże. Grę oceniłbym tak na 8+/10. Na pewno kiedyś zrobię drugie podejście, choćby po to, by sprawdzić pozostałych towarzyszy drużyny (przez większość gry chodziłem z Barikiem, Lantrym i Zwrotką).