Autor Wątek: W co teraz gracie?  (Przeczytany 1359333 razy)

Moldar i 6 Gości przegląda ten wątek.

RyoHazuki

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #14600 dnia: Lutego 10, 2024, 14:46:18 pm »
A ja właśnie zacząłem poprzednia Yakuze jako pierwsza w która planuje dłużej pograć. Kiedyś odbiłem się od jakiejś części zaraz na początku, ale tym razem chyba się uda. Chociaż początek to zasadniczo godzinna cutscenka 🙃
The Man Who Erased His Name? Czy pierwsza część w stylu jrpg?
Jeśli Man, to również właśnie ogrywam. Najłatwiejsza do wyplatynowania Yakuza, swoją drogą, z niektórymi nieźle jajcarskimi misjami. :lol:
Jeśli jrpg to gratuluję. Masz przed sobą jednego z najlepszych jrpg w ostatnich latach. Jego następca to według graczy, jeden z najlepszych jrpg w historii. Nie mogę się doczekać kiedy go dorwę i zacznę.
Miałem na myśli Yakuza: Like a Dragon. Nie wiem czy to pierwsza cześć w stylu jrpg, ale weszła mi bardzo dobrze i jestem w szoku ze wcześniej nie zwróciłem na nią uwagi.
Tak, to pierwsza odsłona w stylu jrpg.
To świetny przedstawiciel tego gatunku. Kolejna odsłona jest jeszcze lepsza, ale przy tym o wiele dłuższa.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Mateo

• Towarzysz
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #14601 dnia: Lutego 11, 2024, 17:08:49 pm »
Mistrzostwo świata.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

lupinator

• Towarzysz
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #14602 dnia: Lutego 12, 2024, 12:56:02 pm »
Zaszczuli mnie na Xie materiałami z Helldivers 2 (np. https://twitter.com/ui_tony/status/1756755358234587541?s=49&t=Eihuj_jVrGCHcuiFIV2Y8g) i dzisiaj jadę kupić.

Jakby ktoś reflektował na wspolne granie to zapraszam ;)

windomearl

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #14603 dnia: Lutego 12, 2024, 14:25:34 pm »
Zaszczuli mnie na Xie materiałami z Helldivers 2 (np. https://twitter.com/ui_tony/status/1756755358234587541?s=49&t=Eihuj_jVrGCHcuiFIV2Y8g) i dzisiaj jadę kupić.

No ja właśnie wczoraj sobie chwilke zagrałem, dzieki uprzejmosci mrocza z ktorym dzielę konto i totalnie zero chemii i jakoś nie zachęciło mnie do grania nic. Ale to też może być dlatego, że w czwartek zacząłe Baldura 3 i tam chemii jest tyle, że aż mi się ulewa. Szykuje sie najlepszy erpegowy ekspiriens od czasów wiedzmina 3.

Szymku

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 74
« Odpowiedź #14604 dnia: Lutego 13, 2024, 10:17:06 am »
Mnie Baldur przytłoczył - za dużo dobrego. Robisz wątek fabularny, zbaczasz na chwilę na sidequesta, którego na chwilę odpuszczasz bo 32 nowe sidequesty i generalnie biegasz w kółko robiąc nie wiadomo co a fabuła stoi (albo i nie) w miejscu. Gra jest zbyt rozbudowana i daje zbyt dużo wyborów - nie wiem jak oni to zrobili.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #14605 dnia: Lutego 13, 2024, 10:27:11 am »
Mnie Baldur przytłoczył - za dużo dobrego. Robisz wątek fabularny, zbaczasz na chwilę na sidequesta, którego na chwilę odpuszczasz bo 32 nowe sidequesty i generalnie biegasz w kółko robiąc nie wiadomo co a fabuła stoi (albo i nie) w miejscu. Gra jest zbyt rozbudowana i daje zbyt dużo wyborów - nie wiem jak oni to zrobili.
I to jest właśnie najpiękniejsze :D

Szymku

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 74
« Odpowiedź #14606 dnia: Lutego 13, 2024, 11:24:33 am »
No jest. Ale po dwóch aktach robię tydzień przerwy na złapanie oddechu.

lupinator

• Towarzysz
« Odpowiedź #14607 dnia: Lutego 13, 2024, 12:00:15 pm »
Po dwóch pierwszych aktach gra się staje bardziej ukierunkowana i ograniczona w swoim rozbudowaniu także powinno pójść na plus dla Ciebie. Ja bym po przerwie musiał zaczynać od nowa, bo szybko zapominam gier jak w nie nie gram xd.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #14608 dnia: Lutego 13, 2024, 12:24:37 pm »
Po dwóch pierwszych aktach gra się staje bardziej ukierunkowana i ograniczona w swoim rozbudowaniu także powinno pójść na plus dla Ciebie. Ja bym po przerwie musiał zaczynać od nowa, bo szybko zapominam gier jak w nie nie gram xd.
Ja również, ale mam też coraz mniej sił/cierpliwości/koncentracji na takie kobyły, więc sobie robie przerwy na jakieś małe indycze giereczki lub akcyjniaki na kilka godzin. W BG3 tez pewnie bede musiał z jedna taką przerwę zaliczyć.

andryush

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 120
« Odpowiedź #14609 dnia: Lutego 13, 2024, 13:25:59 pm »
U mnie Judgment, też jest tak rozbudowany, że nie wiem czy łapać się za story, czy poboczne zadania :D

W przerwach (bardzo długich z resztą) The Finals, świetne multi, wciąga jak bagno. Jak już się ogarnie system to nie ważne czy grasz  z ekipą czy bez.

W przerwie od przerwy wyciągam stojak z kierą i wjeżdża EA WRC. Jest znacznie lepsze niż się wydaje, w zasadzie to taki current gen Dirt. FFB jest niemal identyczny, odpalałem niedawno te dwie gry jedna po drugiej, i WRC nie ma się czego wstydzić.

lupinator

• Towarzysz
« Odpowiedź #14610 dnia: Lutego 14, 2024, 11:22:22 am »

No ja właśnie wczoraj sobie chwilke zagrałem, dzieki uprzejmosci mrocza z ktorym dzielę konto i totalnie zero chemii i jakoś nie zachęciło mnie do grania nic. Ale to też może być dlatego, że w czwartek zacząłe Baldura 3 i tam chemii jest tyle, że aż mi się ulewa. Szykuje sie najlepszy erpegowy ekspiriens od czasów wiedzmina 3.
Pograłem wczoraj 3 godzinki w Helldivers 2 (nawet chwilę z Mroczem) no i nie ma opcji, żeby to komuś nie podeszło. Wyjątkowo przyjemne napierdalanie w świecie robali w klimacie Starship Troopers x Vietmam. Movement, feeling, klimat - mega. Jedyne co może boleć i już na początku to widzę to ograniczony content jeśli chodzi o misje i ich zawartość. Jakby coś takiego wydali z prawilna kampania... Ale i tak jest IMO super i zachwyty uzasadnione.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #14611 dnia: Lutego 14, 2024, 11:40:39 am »
No dla mnie to tylko klimacik spoko. Ale może musiałbym więcej zagrać i z kimś, ale na razie całkowicie nie mam ochoty.

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #14612 dnia: Lutego 14, 2024, 12:50:50 pm »
Mi się ten tytuł kojarzy z początkami PS PLUS na PS4 i z shitstormem, że na PS3 dawali Uncharted, a tutaj jakieś takie małe coś.

Dzisiaj z tej perspektywy zachwytu u mnie też nie ma, no ale niektórzy potrafią się jarać remasterem Tomb Raider

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #14613 dnia: Lutego 14, 2024, 13:21:02 pm »
jarać remasterem Tomb Raider
Właśnie tak sobie oglądam różne rzeczy na yt i kurde, pograłbym w to. Licze, ze szybko wpadna do jakiegos abo.

marcingt

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 58
« Odpowiedź #14614 dnia: Lutego 14, 2024, 14:50:55 pm »
^to, bo kupować tego raczej nie zamierzam, tym bardziej że mam obawy o sterowanie - widać, że jest ulepszone i dużo precyzyjniejsze, ale still może wkurzać i zniechęcać do grania.

Tymczasem ja ogrywam Prince of Persia: The Lost Crown na Switchu. Bardzo przyjemna metroidvania z ogromną i świetnie zaprojektowaną mapą, która potrafi nieźle dać popalić na etapach platformersowych - powtórzenia trzeba czasem liczyć w dziesiątkach :P

lupinator

• Towarzysz
« Odpowiedź #14615 dnia: Lutego 14, 2024, 14:56:23 pm »
niektórzy potrafią się jarać remasterem Tomb Raider

Większość mojej growej bańki na Xie jara sie tą trylogią, a Open Beta Kosa wydaje nawet książkę w temacie. Sam bym zagrał z przyjemnością gdyby nie ogromny backlog.

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #14616 dnia: Lutego 14, 2024, 15:53:00 pm »
niektórzy potrafią się jarać remasterem Tomb Raider

Większość mojej growej bańki na Xie jara sie tą trylogią, a Open Beta Kosa wydaje nawet książkę w temacie. Sam bym zagrał z przyjemnością gdyby nie ogromny backlog.
Na takim innym forum, ta trylogia była nawet wymieniana jako lekarstwo na brak ex gier AAA od Sony w tym roku. :D Także pozycja zdecydowanie wywołuje poruszenie. Ja osobiście jakoś nigdy nie byłem fanem.

RyoHazuki

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 81
« Odpowiedź #14617 dnia: Lutego 15, 2024, 16:53:17 pm »
Co ostatnio odpalę, to ma tytuł na pół strony A5.  :lol:
Była Yakuza, a raczej Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name, a od wczoraj lecę z wielką serią jrpg (nie wiem czy istnieje na rynku bardziej rozbudowane uniwersum), pt. The Legend of Heroes: Trails from Zero.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #14618 dnia: Lutego 16, 2024, 01:02:51 am »
Demo FFVII Rebirth, 2 godziny na liczniku i muszę przyznać, jest intensywnie. Iskry się sypią niemal jak w XVI. W trybie grafiki nie jestem w stanie dostrzec akcji na ekranie, muszę włączać tryb wydajności, żeby móc kontrolować przebieg walk. Całe szczęście, że jakość nie siada aż tak mocno jak w XVI, zdaje się że zmienia się tylko rozdzielczość. Klimat jest niesamowity, grafika niby ładna, ale miejscami też mega archaiczna o dziwo. Animacje podczas zwiedzania świata to poziom PS2, nie wiem o co chodzi, może chcieli maksymalnie zbliżyć się do oryginału... :D mam wrażenie, że wiele elementów poza walką jest niedopracowanych, ale całokształt podjarał mnie tak bardzo, że albo kupię digital Twin Pack, albo poleci zamówienie na pudełko cz. 1 i później cz. 2. Szykuje się godna przerwa między grami z uniwersum Yakuzy.

Kyokushinman

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
« Odpowiedź #14619 dnia: Lutego 16, 2024, 20:35:45 pm »
Po ukończeniu Infinite Wealth zabieram się za poprzednika.
Jest to ostatnia Yakuza z głównych do ukończenia.
Nie grałem bo turówka a po najnowszej okazało się, że ten system walki jest wyrąbany w kosmos i szczerze niech już nigdy nie wracają do poprzedniego.

Leszke

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
« Odpowiedź #14620 dnia: Lutego 16, 2024, 22:18:14 pm »
Najebałem tej urwie, tym azem za 3 razem. Czemu teraz tak łatwo było?
Pobawie sie jeszcze z Tyrem, teraz to jest nie do przejscia.
Potem zagram w owieczki i..nie wiem co dalej.
ehh te kamienie milowe  :wall_bash:

lupinator

• Towarzysz
« Odpowiedź #14621 dnia: Lutego 17, 2024, 22:23:11 pm »
Kolejne godziny z helldivers 2 - absolutnie unikalne doświadczenie i fenomenalny as w rekawie Sony. Na trailerach ta gra wyglądała przed premiera jak gówno ale to co się dzieje w grze właściwej to jedno z najlepszych coopowych doświadczeń jakie widziałem w życiu. Cały hype jest uzasadniony.
Dzisiaj weekend z podwójnym expem i mimo zwiększenia capacity serwerów i tak się nie da już zalogować. Twórcy padli ofiara własnego sukcesu ale ja pier**le - co to jest za mega gra 👽

windomearl

• PIERESTROJKA
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #14622 dnia: Lutego 18, 2024, 10:01:52 am »
Kolejne godziny z helldivers 2 - absolutnie unikalne doświadczenie i fenomenalny as w rekawie Sony. Na trailerach ta gra wyglądała przed premiera jak gówno ale to co się dzieje w grze właściwej to jedno z najlepszych coopowych doświadczeń jakie widziałem w życiu. Cały hype jest uzasadniony.
Dzisiaj weekend z podwójnym expem i mimo zwiększenia capacity serwerów i tak się nie da już zalogować. Twórcy padli ofiara własnego sukcesu ale ja pier**le - co to jest za mega gra
Ja zrobiłem 2 podejście, tym razem z mroczem i sh16 no i zmieniam zdanie, bardzo fajna to jest gra. Pewnie bym więcej pograł, gdyby nie bg3.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Kyokushinman

• Major Hermaszewski
  • KRYTYK GROWY
« Odpowiedź #14623 dnia: Lutego 18, 2024, 10:12:32 am »
Po kapitalnej Infinite Wealth jego poprzednik po 5 chapterach jest na chwilę obecną obok trójki i piątki najgorszą częścią serii.
Nuda totalna, ale będę ciągnął dalej może jeszcze załapie.
Nigdy bym komuś nie zaproponował zaczynać przygody z Yakuzą od The Like a Dragon.
Można się odbić od ściany i wpaść bezpośrednio do kanału.

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #14624 dnia: Wczoraj o 10:36:29 »
Dzisiaj weekend z podwójnym expem i mimo zwiększenia capacity serwerów i tak się nie da już zalogować. Twórcy padli ofiara własnego sukcesu ale ja pier**le - co to jest za mega gra
Czyli to przez to cudo PSNet działał jak gówno w weekend :D

Ja akurat postanowiłem wtedy odświeżyć sobie BF2042, o dziwo po tych wszystkich poprawkach gra się całkiem przyjemnie. Na tyle przyjemnie, że kupiłem Plusa na miesiąc.

A z Plusem...

Na hajpie pobrałem FF VII Remake cześć pierwsza. Wydaje się być znacznie bardziej HD niż to co widać w demku Rebirth. Postacie, geometria, wnetrza, oświetlenie, AO, wszystko jest bardziej spójne.

Gameplay prawie to samo, bez akcji pod Blokiem i Synergii. Pacing jakiś dziwny, ciężko przyswajam wydarzenia w grze, muzyka zdecydowanie nie pomaga, bo caly czas coś w tle napier*** głośniej niż wszelkie dialogi.

Nie wiem jak to wszystko ogarnąć, bo przecież cały czas gram też jeszcze w świetnego Judgment.

Kyokushinman

• Major Hermaszewski
  • KRYTYK GROWY
« Odpowiedź #14625 dnia: Wczoraj o 12:06:19 »
Ja mam 10 chapter w like a dragon.
Zostało jeszcze 5 do końca. Fabularnie może być, ale rozgrywka nie powala.
W najnowszej turòwki dopracowano konkretnie, tutaj niestety widać, że to dopiero pierwsza gra ich w tym stylu.

Wczoraj pobrałem prawie 29gb texture pack do Silent Hilla 2.
Mega dobrze to wygląda, zero dropów a rozdziałka koło 6k na XSX.
Polecam konsole zdecydowanie do retro, można mieć niemal wszystkie remastery w najwyższej jakości.

Mateo

• Towarzysz
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #14626 dnia: Dzisiaj o 17:07:42 »
Dobra gra od Kyo. :)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)