Autor Wątek: Journey  (Przeczytany 62015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nycek

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-02-2007
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 1
Odp: Journey
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 15, 2012, 15:37:12 pm »
Dzięki za linka  :) Biorę z miejsca gierkę- po prostu lata czekałem na godnego następce ICO i SOTC i chyba się doczekałem  :D

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Journey
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 15, 2012, 20:31:54 pm »
Chyba nie :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 16, 2012, 09:45:07 am »
Dzisiaj zakupuję grę i jutro rano udaję się w niezapomnianą podróż.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Journey
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 16, 2012, 11:59:25 am »
Szkoda, że w tak krótką. Sam tytuł jest mocno wyolbrzymiony ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 16, 2012, 12:08:30 pm »
Szkoda, że w tak krótką.
Co zrobić ;) Trafiłem 3 w lotto, więc za grą zabulę 21 ziko mniej :troll:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Journey
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 16, 2012, 13:49:43 pm »
Może zrobimy eksperyment. Wszyscy włączymy na raz gre i zobaczymy czy nas dołączy :lol:
Musimy tylko wymysleć znak rozpoznawalny :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 17, 2012, 11:50:59 am »
Skończyłem przed chwilą przygodę - MEGA. Niesamowite przeżycie. Później skrobnę coś więcej.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Journey
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 17, 2012, 11:57:39 am »
Później skrobnę coś więcej.
Nie kur*a pisz teraz!  :troll:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 17, 2012, 11:59:21 am »
Później skrobnę coś więcej.
Nie kur*a pisz teraz!  :troll:
Muszę wyjść. Jak wrócę to opiszę swoje wrażenia. ;]

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 17, 2012, 13:45:07 pm »
Zgodnie z planem wstałem dzisiaj z rańca i odpaliłem grę. Zanim to zrobiłem wsłuchiwałem się przez dłuższą chwilę w main theme, który leci w XMB po najechaniu na grę. Wpadająca w ucho i uspokajająca kompozycja, która wręcz zaprasza nas do odbycia podróży.

Od pierwszego kroku postacią czujemy, że jest to gra 'thatgamecompany'. Specyficzny feeling, kręcenie kamerą dzięki wychyleniom pada i to 'coś'. Od razu rzuca nam się w oczy oszczędna, prosta, aczkolwiek piękna grafika. Kolorystyka piasku, jego różne odcienie, potęgowane przez refleksy słońca na poszczególnych ziarnkach, świetnie oddają uczucie obecności na pustyni. Nasza postać prezentuje się tajemniczo, będąc przyodziana w czerwony strój, genialnie reagujący na wiatr oraz wszelakie ruchy. Przy wchodzeniu pod górę czuć opór, przy schodzeniu ze skarpy zjeżdżamy powoli w dół zostawiają za sobą długi ślad na piasku. W momencie zdobywania specjalnych artefaktów ulepszamy nasz szal, który stopniowo się wydłuża, co dodatkowo wpływa na wygląd naszej postaci (pamiętam sytuację jak pod koniec gry spotkałem innego gracza, który stał obok mnie i miał o wiele krótszą wstęgę nią ja; być może nie znalazł wszystkich artefaktów, być może ucierpiał w trakcie podróży... to już pozostanie jego słodką tajemnicą).

Podobają mi się kontrasty w tej grze. Nie tylko kolorystyczne, ale również związane z lokacjami, przez co w jednym momencie zmieniamy odczucia co do miejsca właściwie o 180 stopni. Głównym motywem jest oczywiście piasek, który dzięki różnemu oświetleniu genialnie oddziaływuje na nasze doznania wizualne. Nie chcę spoilerować, więc w tym momencie zakończę akapit odnośnie kontrastów.

Na osobną część zasługuje oczywiście muzyka. Od spokojnej nuty, która towarzyszy podróży, poprzez mocniejsze uderzenia, odzwierciedlające sytuację na ekranie. Muzyka, która wręcz skłania do przystopowania, odsapnięcia i spokojnego podziwiania krajobrazów. A te prezentują się pięknie. Również poszczególne dźwięki towarzyszące podróży są delikatne i majestatyczne, dorzucając przez to od siebie kolejną kroplę do oceanu tajemniczości tego tytułu.

Podczas wędrówki napotykamy innych graczy, którzy również podążają do celu podróży, tego samego, co my. Przy spotkaniu z drugim graczem odnawiamy sobie znaki na naszej wstędze, które umożliwiają skok i latanie. Oczywiście podczas wyprawy jest mnóstwo miejsc, gdzie wystają liczne wstążki i wstęgi, z którymi wchodząc w interakcję otwieramy sobie drogę na przód. Z innymi graczami możemy działać w co-opie co niekiedy prowadzi do wyścigów, kto pierwszy uaktywni kolejne wstęgi i otworzy przejście ;] To, co genialnie wpływa na klimat, to nieznajomość nicków pozostałych graczy. Poznajemy je dopiero po napisach końcowych (jest nawet Trophy za poznanie 10 lub więcej graczy w trakcie podróży; podczas pierwszego przejścia spotkałem 8 innych wędrowców). Ogólnie patrząc na krótką listę Trophy widzę, że jest jeszcze kilka ciekawych rzeczy do odnalezienia w tym świecie. Oczywiście nie jest to gra do zdobywania trofeł, i bardzo dobrze. Są one tylko maleńkim dodatkiem.

Nie przedłużając zbytnio, napiszę, że Journey nie jest grą. Jest niezapomnianym przeżyciem, którego każdy sam powinien doznać, wyciągnąć z niego refleksje, podziwiać go oraz zatracać się jego oryginalności i unikatowości.

Wkrótce z radością wyruszam w kolejną, niezapomnianą podróż.

Ogur

  • Gość
Odp: Journey
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 17, 2012, 15:07:36 pm »
(pamiętam sytuację jak pod koniec gry spotkałem innego gracza, który stał obok mnie i miał o wiele krótszą wstęgę nią ja; być może nie znalazł wszystkich artefaktów, być może ucierpiał w trakcie podróży... to już pozostanie jego słodką tajemnicą).

Jest trzecia możliwość. Mógł skorzystać ze "teleportów" z pierwszej lokacji, które przenoszą do następnych poziomów po ich przejściu.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Journey
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 17, 2012, 17:30:15 pm »
Za drugim przejciem spotkałem gościa z zupełnie inną szata(kolor złoto brązowy i troche bardziej "stylowa") iekawe jak to sie odkrywa/odblokowuje. A Jak grałem pierwszy raz to przeszedłem całą gre z jednym gościem 8) Ryo ośmiu? nawet w tak banalnie prosą gre nie umiesz grac :P Ogólnie to coś nie jest warte 18zł "niezapomniane przeżycie" tiiiaaaa jaaassne gierary :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 17, 2012, 17:42:17 pm »
Za drugim przejciem spotkałem gościa z zupełnie inną szata(kolor złoto brązowy i troche bardziej "stylowa") iekawe jak to sie odkrywa/odblokowuje. A Jak grałem pierwszy raz to przeszedłem całą gre z jednym gościem 8) Ryo ośmiu? nawet w tak banalnie prosą gre nie umiesz grac :P Ogólnie to coś nie jest warte 18zł "niezapomniane przeżycie" tiiiaaaa jaaassne gierary :P
Nie znasz się ;] Pewnie gdyby platyna wpadała od razu to by Ci się podobało :troll:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Journey
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 17, 2012, 18:29:26 pm »
Za drugim przejciem spotkałem gościa z zupełnie inną szata(kolor złoto brązowy i troche bardziej "stylowa") iekawe jak to sie odkrywa/odblokowuje. A Jak grałem pierwszy raz to przeszedłem całą gre z jednym gościem 8) Ryo ośmiu? nawet w tak banalnie prosą gre nie umiesz grac :P Ogólnie to coś nie jest warte 18zł "niezapomniane przeżycie" tiiiaaaa jaaassne gierary :P
Nie znasz się ;] Pewnie gdyby platyna wpadała od razu to by Ci się podobało :troll:
A własnie o pucharkach. Medytuj z innym graczem 20sek czy jakos tak. O co chodzi z tym medytowaniem? Co to niby jest?

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Journey
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 17, 2012, 21:27:42 pm »
Nie znasz się ;] Pewnie gdyby platyna wpadała od razu to by Ci się podobało :troll:
A własnie o pucharkach. Medytuj z innym graczem 20sek czy jakos tak. O co chodzi z tym medytowaniem? Co to niby jest?
[/quote]

Musicie usiąść wspólnie i posiedzieć na ziemi przez 20 sekund.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 17, 2012, 22:38:23 pm »
Za drugim przejciem spotkałem gościa z zupełnie inną szata(kolor złoto brązowy i troche bardziej "stylowa") iekawe jak to sie odkrywa/odblokowuje. A Jak grałem pierwszy raz to przeszedłem całą gre z jednym gościem 8) Ryo ośmiu? nawet w tak banalnie prosą gre nie umiesz grac :P Ogólnie to coś nie jest warte 18zł "niezapomniane przeżycie" tiiiaaaa jaaassne gierary :P
Nie znasz się ;] Pewnie gdyby platyna wpadała od razu to by Ci się podobało :troll:
A własnie o pucharkach. Medytuj z innym graczem 20sek czy jakos tak. O co chodzi z tym medytowaniem? Co to niby jest?
Stajesz z innym gościem, wciskacie select, siadacie na glebie i medytujecie przez 20 sekund. Mam już to Trophy.

Gra jest genialna. Przed chwilą 2 razy pod rząd ją przeszedłem. Przez większość podróży towarzyszył mi wędrowiec w białej płachcie (domyślam się, że dostaje się ją po zdobyciu wszystkich glowing symbols; został mi jeszcze tylko jeden). Pod koniec gry spotkałem kolejnego gracza, z którym doszedłem prawie do samego końca. W ostatniej lokacji jakoś się nie pojawiał po wstawce, więc postanowiłem dokończyć podróż samemu. Tuż przy celu podróży, usłyszałem jego krzyk i zobaczyłem białą falę spod kółka. Poczekałem i w wspólnie bok w bok zakończyliśmy przygodę ;] Niezapomniane przeżycia.

Jutro odnajdę brakujący glowing symbol, ostatni glyph w ostatnim chapterze oraz poszukam flowera na pustyni i stworzenia w świątyni.

Zakochałem się w tej grze.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Journey
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 18, 2012, 01:13:20 am »
Kompletnie do mnie ta gra nie trafia. Spuszczacie się, jakby Journey uczyniła was lepszymi ludźmi, a ja tam widzę bieganie czerwonym kapturkiem po plaży. Cholera, niewrażliwy jestem  :(

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Journey
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 18, 2012, 02:05:51 am »
Mi by sie podobało gdyby kosztowało 18zł. Ale żeby sie zakochać.. Ryo wczesniej kotlety sojowe teraz to. Zaczynam sie martwić :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 18, 2012, 17:29:57 pm »
Tak jak myślałem z tą białą płachtą. Jak się zdobędzie wszystkie glowing symbols, w miejscu gdzie się wybiera chaptery pojawia się wstęga. Jest koloru białego, jak w nią wskoczymy, wymieniamy się barwami. W każdym momencie możemy takowej zmiany dokonać. Biały strój daje defaultowo dłuższą chustę, na której automatycznie odnawiają się symbole po zetknięciu z ziemią. Czyli spokojnie możemy sobie latać.

Zdobyłem też dwa Trophy nawiązujące do Flowera i Flow. Ciekawy pomysł na pucharki, taki miły akcent. Kwiatek z Flowera nawet wydaje dźwięki jak go 'tykniemy' ;]

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Journey
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 20, 2012, 08:19:45 am »
Wczoraj skończyłem, w jakieś 2h 20 min.
Gra wygląda przepięknie, absolutnie niesamowicie. 10/10
Brzmi cudownie, wspaniałe odgłosy i muzyka. 10/10

Gdzieś tak do połowy nie mogłem się przekonać do tego tworu - popierdółkowate zabawy na piasku, z minimalną, surową grywalnością.
Ale później dołączył inny gracz, zaczęła się początkowo rywalizacja, później współpraca, zmieniły się plansze i coś mi w bańce pyknęło. Przekonałem się. Wspólna wędrówka, szczególnie
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
robi wrażenie ale dla mnie punktem kulminacyjnym (emocji, wrażeń estetycznych, pokazu technologii, popisem artystów) jest sam koniec,
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
. Overkill moich receptorów.

Nie wiem jednak, jak całościowo ocenić to coś. Na pewno jest za drogie, na pewno mało urozmaicone i krótkie ale mimo to warte zagrania. Bardzo nietypowa i inna od całej reszty "gra".

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Journey
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 20, 2012, 08:21:10 am »
@Ryo,
czy wszystkie znajdźki (te malowidła/płaskorzeźby) i upgrejdy szala z poprzedniego przejścia przechodzą do kolejnych, czy za każdym razem startuje się od zera?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 20, 2012, 08:35:27 am »
@Ryo,
czy wszystkie znajdźki (te malowidła/płaskorzeźby) i upgrejdy szala z poprzedniego przejścia przechodzą do kolejnych, czy za każdym razem startuje się od zera?
Upgrade szala nie przechodzi. Reszta tak. Symbole pojawiają się cały czas za każdym przejściem, ale te, które już raz zebrałeś są na Twoim koncie. W miejscu gdzie wybierasz Chaptery z prawej strony masz rozwaloną świątynię i tam możesz zobaczyć ile kamieni znalazłeś we wszystkich Chapterach. Malowidła wyświetlają się na ścianach w świątyniach z portalem. Dodatkowo na koniec każdej lokacji, jak siadamy w kręgu przed kamieniem widać przed nim również liczbę ogólnych symboli w danej sekcji. Świecą te, które już zebrałeś.

punktem kulminacyjnym (emocji, wrażeń estetycznych, pokazu technologii, popisem artystów) jest sam koniec,
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
. Overkill moich receptorów.
Polecam usiąść na szczycie góry po lewej stronie, na samym początku. Spokojnie można sobie tam wlecieć. Widok NIESAMOWITY.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2012, 08:37:53 am wysłana przez Ryo »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Journey
« Odpowiedź #102 dnia: Marca 21, 2012, 23:17:49 pm »
<<<Parę byczkoszotów>>>

>>><<<


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mrocz

  • Gość
Odp: Journey
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 21, 2012, 23:41:59 pm »
<<<Parę byczkoszotów>>>

>>><<<


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mógłbyś dodać, że wśród tych screenów są tęgie spoilery. Ci co  jeszcze nie grali a chcą zagrać niech tu nie zaglądają nawet. To trzeba samemu zobaczyć i tyle.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Journey
« Odpowiedź #104 dnia: Marca 22, 2012, 07:24:20 am »
Mógłbyś dodać, że wśród tych screenów są tęgie spoilery. Ci co  jeszcze nie grali a chcą zagrać niech tu nie zaglądają nawet. To trzeba samemu zobaczyć i tyle.
Lol, jakie spoilery? Jeśli nawet jak ktoś nie grał i coś zobaczy to nie wie co widzi, więc jak to może być spoilerem? Chyba, że zaglądał w ukryte fragmenty tekstu Prat'a. :)
Po drugie jest link do galerii gdzie na dzień dobry wyświetla się parę miniaturek z samego początku, a te które dałem w taga "img" są w 'spoilerze'.
Po trzecie screeny są dla tych co chcą zobaczyć.

TAKŻE NIE DRAMATYZUJ. 0_o

Tak swoja drogą co do samej gry, włączyłem, skończyłem i nie byłem pewny co to właściwie było. I to jest Piękne.
Cieszy mnie niezmiernie fakt, że gra nie podoba się Irasom ani Rakom, to przemawia tylko na jej korzyść.
I ta GRAFIKA bez grafiki w parze z udźwiękowieniem, chyba najpiękniejsza surrealistyczna pustynia w grach.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2012, 07:43:49 am wysłana przez Juras »

Straszakq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-02-2006
  • Wiadomości: 2 829
  • Reputacja: 111
Odp: Journey
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 26, 2012, 14:53:32 pm »

Rodi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-03-2009
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 5
Odp: Journey
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 26, 2012, 15:21:39 pm »
Nie wiecie, czy wyjdzie to na Vite?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 26, 2012, 17:25:28 pm »
Nie wiecie, czy wyjdzie to na Vite?
Na razie cisza w temacie.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Journey
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 28, 2012, 01:00:01 am »


Nie rozumiem czym się koleś podnieca :( Praktycznie soundtrack każdej gry jest na yt.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 29, 2012, 18:07:23 pm »
Journey bije rekord na PSN:
http://blog.eu.playstation.com/2012/03/29/journey-breaks-psn-sales-records/

Cytuj
Thanks to you all, Journey has officially broken PlayStation Network and PlayStation Store sales records, surpassing all games ever released on the PlayStation Network to become the fastest-selling game ever released on PlayStation Store, in both the SCEA and SCEE regions.

Cytuj
Lastly, a lot of you have seemed to really enjoy the music in the game, which was composed by Austin Wintory. And we’ve received a lot of requests to release the soundtrack of the game. Well, I’m happy to announce that the soundtrack will be hitting the PS Store and iTunes on April 11, and there will be a limited CD release in the near future as well.

Cytuj
This art piece expresses our gratitude.



Zasłużenie.


Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Journey
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 29, 2012, 18:42:45 pm »
To teraz dzięki zarobionym pieniążkom czekamy na nową, dłuższą grę z większym rozmachem :cool:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Journey
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 29, 2012, 19:03:21 pm »
Moje cięzko zarobione 47zł :mad: kur**

Gremlin88

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2010
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 13
Odp: Journey
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 29, 2012, 19:46:07 pm »
To teraz dzięki zarobionym pieniążkom czekamy na nową, dłuższą grę z większym rozmachem :cool:

No ciekawe jak sobie poradzą bez wsparcia Sony Santa Monica :P

No i silnik na którym powstała ta gra też jest zrobiony przez Sony ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2012, 19:53:07 pm wysłana przez Gremlin88 »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Journey
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 29, 2012, 19:55:24 pm »
Pytanie też, kto i w jakiej części zainkasował kasiorę. Sądzę, że najwięcej zgarnął wydawca. Nie wiem, jak to jest z dev 1st party i jakie myto płacą Sony za udostępnienie gry na PSS i później od przychodu.

Myślę, że thatgamecompany z takim Résumé spokojnie załapie się na finansowanie bardziej rozbudowanego tytułu.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2012, 19:57:40 pm wysłana przez Kert »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Journey
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 29, 2012, 19:59:42 pm »
Myślę, że thatgamecompany z takim Résumé spokojnie załapie się na finansowanie bardziej rozbudowanego tytułu.
Yep. Zawsze pozostaje modny ostatnio sposób, czyli sfinansowanie gry przez fanów.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Journey
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 29, 2012, 21:29:30 pm »
Cytuj
Santiago swoją decyzję tłumaczy chęcią zajęcia się zupełnie nowymi projektami. W Thatgamecompany spędziła sześć lat i teraz swoje powody odejścia tłumaczy tak:
Po zrobieniu trzech gier myślę, że pojawiła się świetna okazja dla wszystkich nas do spojrzenia na wszystko to czego się nauczyliśmy i co wyniosłam z tego doświadczenia, i pójścia naprzód i wykorzystania tego na nowych arenach.
Cytuj
W rozmowie z serwisem Gamasutra Santiago przyznała również, że większość jej pracy w Thatgamecompany polegała na wspieraniu wizji tworzonych przez Jenove Chena, drugiego założyciela studia. Teraz najwyraźniej chce robić swoje własne rzeczy.
Cytuj
Santiago nie chciała zdradzać i komentować, czy inni pracownicy studia także planują zmienić miejsce pracy, ale powiedziała, że spodziewa się podobnych informacji w przyszłości. Thatgamecompany z kolei ogłosiło, że już teraz zajmuje się projektowaniem nowej gry. Przed odejściem Santiago TGC liczyło sobie dziewięć osób.

Firma jej się znudziła i ją ograniczała, szuka wyzwań, wielkie rzeczy. Jak widać po tym krótkim wpisie, grała drugie skrzypce. Teraz kwestią domniemywań jest, za co odpowiadała. Może po jej odejściu rzeczywiście thg zajmie się produkcją liniowych szuterków albo słabych platformówek, w co szczerze wątpię.
Trzeba jednak napisać w onetowskim stylu, że studio się SYPIE.

Unlimited

  • Gość
Odp: Journey
« Odpowiedź #117 dnia: Marca 31, 2012, 13:58:05 pm »
Odejście jednej osoby i wielkie HALO.

Gremlin88

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2010
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 13
Odp: Journey
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 31, 2012, 15:48:51 pm »
Ale z TGC odeszły jeszcze 4 inne osoby. Czyli około połowa studia.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Journey
« Odpowiedź #119 dnia: Kwietnia 04, 2012, 09:53:28 am »
tgc wypełniło kontrakt z Sony i są wolni - mogą pisać co chcą, na co chcą i dla kogo chcą. Więc to pewnie dopiero początek wielkich zmian w tym studiu.