Past Gen > Wii U

Wii U - Wątek główny

<< < (2/492) > >>

Jacek84:
Wii U demo used Unreal Engine?

A tech demo demonstrating the Wii U's graphical prowess shown during Nintendo's E3 presser today may have been powered by Unreal Engine, judging by a Tweet from Epic boss Mark Rein.

A post on Rein's Twitter feed following the event stated, "No announcement to make today but let's just way 'Water meet fish'".

http://www.eurogamer.net/articles/2011-06-07-wii-u-demo-used-unreal-engine

Mr_Zombie:

--- Cytat: wojteq w Czerwca 08, 2011, 00:54:18 am ---XO/PS3 z wykur**ście wielkim stacjonarnym handheldem w zestawie.
--- Koniec cytatu ---
X0/PS3 to technologia sprzed 5 lat. O ile Nintendo nie pożałowało budżetu na konsolę, konsola wręcz musi mieć dużo mocniejsze parametry techniczne (szczególnie jeżeli znowu nie chcą wypaść z gry, gdy MS i Sony ogłoszą swoje nowe konsole).

Jedyne co mnie dziwi to fakt, że ponoć można będzie używać tylko jednego takiego kontrolera z konsolą, co jest dość dziwnym koncepcją. Chociaż z drugiej strony, aktualnie jest tak mało gier multiplayerowych offline (prócz bijatyk, wyścigów i jakichś arcade'owych gier nic mi nie przychodzi do głowy), że nie będzie to chyba aż tak wielki problem. Domyślam się, że reszta graczy będzie mogła i tak posługiwać się Wiimotami; mam nadzieję, że wraz z premierą Wii U Nintendo wycofa ze sprzedaży zwykłe Wiimoty, i będzie sprzedawało już takie w wbudowaną przystawką Motion+.


--- Cytat: tarniak w Czerwca 08, 2011, 02:34:21 am ---Wii U demo used Unreal Engine?
--- Koniec cytatu ---
Jeżeli to było faktycznie zrobione na UE3, to jestem zaskoczony; głównie tym, że to nie wyglądało jak standardowa gra na UE3 (gdzie można od razu stwierdzić, że to właśnie ten silnik jest wykorzystywany :P)

inż. Oscyp:

--- Cytat: tarniak w Czerwca 08, 2011, 00:52:44 am ---Eurogamer hands-on
"As soon as you pick that controller up, you understand the genius of Nintendo's idea."
http://www.eurogamer.net/articles/2011-06-07-wii-u-hands-on

--- Koniec cytatu ---

Po przeczytaniu tego artykułu mój sceptycyzm trochę osłabł, ale bardzo brakuje mi choćby 5 prawdziwych gier napisanych specjalnie na Wii U. 5 tech demek, które pokazano w ogóle mnie nie podnieca, przez co do zestawu konsol, których premiera kompletnie mnie nie wzruszyła składającego się z PSP i PSV dołącza nowe Nintendo. Gry od thirdparty producentów na zwiastunie sprawiają wrażenie zwykłych konwersji ze stacjonarek obecnych już na rynku. Obawiam się jednak wystąpienia syndromu Dreamcasta. Wii U jest w jakimś tam stopniu mocniejsze od PS3/XO i prezentacje po cichu mówią, że N chcę trochę przystopować z robieniem naleśników w Cooking Mama na rzecz zwykłych gier. W skrócie - różnice między podejściem MS/Sony, a podejściem N maleją. Pierwszy rok po premierze konsoli może być bardzo dobry dla firmy, ale potem pokażą się następcy pozostałych currentgenów i może być kłopot. 10 lat temu w głowie klienta zachodziła nierówność: PSX/N64 < Dreamcast < PS2/Xbox i tak też może być już niedługo: PS3/XO < Wii U < Nowy PS/Nowy Xbox.

Jacek84:
Reggie mowił, że przez resztę dni które pozostały na E3 będą rzucać ochłapami z "Nintendo franchise" to może pokażą coś więcej.


Wii-U: Iwata asks

Magiq:
Monio żaden multitouch - chyba że sam Reggie nie wie co tak naprawdę mają
Tak samo nie przyznał się jaka ekipa robiła tech demo
Zarazem powiedział że na pewno nie będzie BR bo to ma konkurencja.
Niby do końca tygodnia mają ujawnić jak będzie wyglądać usługa sieciowa (odpowiednik psn live)
Co do grafiki powtarzał że generuje grafikę HD, nie przyznał że będzie lepsza niż na x360 i dodał że wszystko zależy od twórców

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej