Autor Wątek: Plebiscyt sportowa szansa  (Przeczytany 10526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ogur

  • Gość
Plebiscyt sportowa szansa
« dnia: Września 27, 2011, 21:04:28 pm »
Cytuj
Plebiscyt rozstrzygnięty!

W sobotę 24 września 2011 roku podczas Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Swimshop, które odbyły się na terenie Campusu Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Plebiscytu na Najlepszego Młodego Sportowca Zagłębia i Śląska oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

W Plebiscycie „Sportowa Szansa” udział wzięły 43 osoby reprezentujące różne dyscypliny sportowe. Kibice oddali na kandydatów około 110 tysięcy głosów co potwierdza wielkie zainteresowanie wydarzeniem.

Najwięcej głosów otrzymała Paulina Bryda, lekkoatletka uhonorowana w 2010 roku przez Polski Komitet Olimpijski ''Pierwszym Kółkiem Olimpijskim''. Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Kasprzykowi uprawiającemu frisbee ultimate, a na najniższym stopniu podium znalazł się Łukasz Strzelecki, który gra w Zagłębiu Steelers, drużynie futbolu amerykańskiego.

Do plebiscytu zgłoszone zostały niekwestionowane młodzieżowe gwiazdy sportu, jak choćby kulomiot Krzysztof Brzozowski z Czeladzi- tegoroczny mistrz Europy i mistrz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze z 2010 roku oraz szablistki Angelika Wątor i Marta Puda z Będzina i Sosnowca - srebrne medalistki tegorocznych Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Świata w Jordanii. I właśnie te osoby za osiągnięcie wybitnych wyników na forum międzynarodowym otrzymały specjalne wyróżnienia, które odebrały z rąk Prezesa Zarządu Fundacji Patrycji Dolniak i Patrona Honorowego Fundacji Barbary Dolniak.

Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali nagrody pieniężne. Nagrodę rzeczową w postaci bonu na zakupy o wartości 1.000 zł ufundował sklep sportowy AP Sport z Dąbrowy Górniczej.

Niestety, mimo naszych starań Daria Rokita nie wygrała.

svonston

  • Gość
Odp: Plebiscyt sportowa szansa
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2011, 21:06:45 pm »
A ten ziomek chcial, zeby na Pauline glosowac?

Ogur

  • Gość
Odp: Plebiscyt sportowa szansa
« Odpowiedź #2 dnia: Września 27, 2011, 21:08:17 pm »
A ten ziomek chcial, zeby na Pauline glosowac?

Ta. Ale na inną.

Przez pomyłkę wrzuciłem do złego działu. Sorry.

svonston

  • Gość
Odp: Plebiscyt sportowa szansa
« Odpowiedź #3 dnia: Września 27, 2011, 21:12:00 pm »
Uf, dobrze, ze tamta nie wygrala.