Past Gen > Wii U

Wasze oceny gier na Wii U

(1/14) > >>

POK:
Stwierdziłem że dla WiiU warto zrobić w ramach wyjątku i z racji na specyfikę osobny temat.

Na pierwszy ogień idzie:

New Super Mario Bros. U

Grafika: 8
Niektóre poziomy nie robią wielkiego wrażenia (np. pierwszy), ale duża część wygląda bajecznie! Najbardziej zachwycają kolory. Bardzo miłe dla oka są także efekty świetle. Wizualnie jest zdecydowanie lepiej niż się spodziewałem.

Dźwięk: 7
Masa znanych i lubianych melodii. Brakuje natomiast czegoś nowego i zapadającego w pamięć.

Grywalność: 8
Gra jest dość wymagająca i daje duże pole do trenowania własnych umiejętności. Wymiatacza a laika będzie dzielić ogromna przepaść. Ogólnie gameplay jest dość standardowy, ale dobrze przemyślany, a co najważniejsze, każdy poziom (a jest ich sporo) czymś się wyróżnia i nie ma uczucia, że stale tylko skaczemy po platformach.

Całość: 8
Przejście gry zajęło mi około 15 godzin. Leveli jest bardzo dużo, a w każdym do zebrania są dodatkowo 3 medale (zebranie wszystkich w danej scenerii odblokowuje dostęp do bonusowego poziomu - mi się to jeszcze nie udało), niektóre starannie ukryte. Dochodzę jeszcze tajne przejścia, a czasem nawet alternatywne drogi. Jest co masterować i odkrywać.

Poza głównym trybem fabularnym są jeszcze wyzwania (niektóre strasznie hardcorowe) oraz tryb Boost Rush, w którym plansza sama się przesuwa, a jej prędkość zależy od ilości zebranych monet (czym więcej, tym sunie szybciej, co oczywiście utrudnia sprawę, ale pozwala osiągnąć lepszy czas).

No i jest multi. Można grać aż do 5 osób na jednej konsoli. 4 biegają jako ludki po levelu, a jeden gracz stara się im pomagać za pomocą dotykowego ekranu (może tworzyć czasowe platformy, odpychać wrogów, a także robić inne rzeczy np. spowalniać koła zębate). Jest też jeden specjalny tryb dla wielu graczy, w którym staramy się zdobyć więcej monet niż inni gracze.

Ogólnie NSMBU to świetny platformer 2D. Nie jest to jednak żadna rewolucja. Po prostu bardzo grywalna gra oparta o starą formułę, lecz zamknięta w nowym opakowaniu. Śliczna i dająca satysfakcję.

windomearl:

--- Cytat: POK w Lipca 02, 2013, 00:47:44 am ---Stwierdziłem że dla WiiU warto zrobić w ramach wyjątku
--- Koniec cytatu ---

A dlaczego niby? Dla mnie bez sensu.

Arkan:
Dla mnie też bez sensu. POK sam walczyłeś o to, aby Wii U tak jak należy, miało swój dział w "Next Gen". Teraz twierdzisz, że ze względu na specyfikację należy się osobny bezsensowny temat. Zaleciało hipokryzją  :P . Jestem za tym, aby scalić temat z już istniejącym, ewentualnie przemianować go na "nasze oceny gier next gen". Pozdr.

Iras:

--- Cytat: inż. windomearl w Lipca 02, 2013, 09:43:11 am ---A dlaczego niby? Dla mnie bez sensu.
--- Koniec cytatu ---

Bo inna skala ocen  :lol:

Wg mnie wypierdolić z next-gen i jest ok.

svonston:
"Pomiędzygen"

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej