Wieści Gracza > Wieści

Andrzej Sapkowski domaga się od CD Projektu zapłaty co najmniej 60 mln zł

(1/9) > >>

lupinator:

--- Cytuj ---"(...) dość ostrożnościowe podejście i plasujące oczekiwania raczej na minimalnym poziomie, nakazuje przyjąć, że w przypadku wykorzystania utworów naszego mocodawcy w podstawowych obszarach prowadzonej działalności, tworzących istotę najważniejszych produktów, właściwie wynagrodzenie winno opiewać na 6 proc. uzyskanych korzyści. Tym samym, odliczając nawet to, co autor uzyskał do tej pory, jak i jednocześnie uwzględniając wzrost zysków ze sprzedaży w szczególności gry Wiedźmin 3 wraz z dodatkami, uznajmy, że roszczenie na tę chwilę opiewa co najmniej na 60 mln zł" - napisano w wezwaniu do zapłaty.
--- Koniec cytatu ---

https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/andrzej-sapkowski-chce-od-cd-projektu-60-mln-zl/93knhd6

tropik79:
Je_bany bezczelny dziad.  :o


--- Cytuj ---„Byłem na tyle głupi, by sprzedać im prawa do całej marki. Zaoferowali mi procent z zysków, ale stwierdziłem: „nie, w ogóle nie będzie zysku, dajcie mi teraz całą gotówkę! Całą kwotę”. To było głupie i byłem na tyle głupi, by zostawić wszystko w ich dłoniach, tylko dlatego że nie wierzyłem w sukces, ale kto mógł się spodziewać ich wygranej? Ja nie mogłem.”
--- Koniec cytatu ---

Andrzej Sapkowski

Kert:

POK:
60 mln nie dostanie, ale może coś mu się uda ugrać.

Szymku:
W sumie jakaś podstawa prawna jest, prawo chroni twórców przed dymaniem przez korpo i tak w sumie mogło być w tym wypadku. Na razie mamy optykę Redów, nakręcaną przez oplaconą agencje PR. I to przyznam skłania mnie trochę na stronę pisarza, na którego książkach dorastalem. Zarobili, mogliby jakiś ochlap rzucić, a nie perfidnie szczują. Pracownikom wypłacił sowite premie, to czemu Endrju żałują?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej