Autor Wątek: Ratchet & Clank On PS3.  (Przeczytany 106300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #680 dnia: Grudnia 16, 2007, 12:03:21 pm »
hm...nie jestem maniakiem, ale też grałem tylko w r&c2 i trochę w trójkę, więc... ;]

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #681 dnia: Grudnia 16, 2007, 15:41:07 pm »
Nie no , dla mnie seria wypaliła się juz po dwójeczce . Dalej to już perfidne odcinanie kuponów i mydlenie oczu nowymi potworkami i ultrawypasionymi giwerami . Ciekaw jestem gdyby ktoś zapodał screeny z poszczególnych częsci czy zauważyłbym jakąś różnicę
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #682 dnia: Grudnia 16, 2007, 17:44:15 pm »
Verdykt z PSW 8/10

Cytat:
It doesen't push any envelopes if this was a postal worker he'd  be sacked but as a high octane space romp, this is (almost) bang on A fan of action platformers? Ratchet will rock you.

8/10.



Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #683 dnia: Grudnia 16, 2007, 18:31:43 pm »
Nie no , dla mnie seria wypaliła się juz po dwójeczce . Dalej to już perfidne odcinanie kuponów i mydlenie oczu nowymi potworkami i ultrawypasionymi giwerami . Ciekaw jestem gdyby ktoś zapodał screeny z poszczególnych częsci czy zauważyłbym jakąś różnicę

Ciekawe ciekawe - pewnie Super Mario Galaxy to dla ciebie gra roku - taka oryginalna i świeża...

Powiem tak - nie grałeś to nie krytykuj
Ratchet daje radę po całości - ja choć miałem za sobą 2 części na PS2,  grałem w Future tools z wielką radochą - seria jest rozwijana,dostajemy mnóstwo nowych patentów, świetny gameplay i dużo dobrego humoru. Nie mówiąc o takich drobiazgach jak fenomenalna oprawa...
Gra jest naprawdę rewelacyjna i nie rozumiem jak można twierdzić, że jest słaba..
Ja na przykład nie gram w World o Warcraft albo Call of Duty, ale nie twierdzę, że to gry słabe - bo są najlepsze w swoim gatunku.. To samo odnosi się do Ratchet& Clank - Future tools of destruction

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #684 dnia: Stycznia 17, 2008, 07:34:50 am »
Powiem tyle, że po 3 rundach byłem zawiedziony pograłem dłużej jestem w tej właściwej planszy chyba z piratami (ta planeta po śniegu) i co mogę powiedzieć, tech demo 8800GTX z tą żabą stały się rzeczywistością - ten bos żaba czy coś na arenie coś niesamowitego a jak nas przeżuwa  :lol: :shock: To tyle odnośnie grafiki  :shock:

Dwa gra czerpie całymi garściami z crasha (pływanie, pudełka, czerwone pudełka), z mario galaxy (te pokręcone schody i przeszkody) i wiele innych patentów. Po prostu wszystko co powinno się znaleźć w platformówce? tu jest!

Trzy to 1 gra na ps3 która mnie tak często rozśmiesza i rozśmieszyła (jak niektórym robalom gały wychodzą  lub ci najwięksi tańczą - boki zrywać).

Zauważyliście, że w grze jest podane, że będzie 2 część?? w tej planszy co się idzie clankiem znalazłem po prawej stronie taką śrubkę i podało jakiś kod do wklepania ale nie zdążyłem zapisać. Przy okazji coś mówili o 2 części...ta planeta w której jest super komputer i clank idzie go naprawić...

W Ratchety na ps2 nie grałem (kilka minut dem nie liczę) więc nie jestem znudzony czy coś - jak na przygodówkę przystało to chyba jedyna tego typu z taką grafiką więc daje 9+ bo znajduje się w niej raczej wszystko czego można chcieć od takiej gry. I wcale nie jest za łatwa - wile razy zginałem lub spadłem. Aż się boje drugiego poziomu trudności. No i gra jest cholernie długa  :eek:

Mam pytanie levelowanie broni kończy się na levelu 5? I o co chodzi z tymi souls? Że mam powtórzyć misje i je mu sprzedać, ale skąd je wziąć z tego co zaczaiłem to po zabiciu bosów się je zdobywa?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2008, 07:43:19 am wysłana przez marcinps3 »

elfor

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 19-11-2007
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 4
  • Wór 1000 Team
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #685 dnia: Stycznia 17, 2008, 08:02:14 am »
Niektóre potwory (te większe) na planetach po zabiciu dają souls`y. W Ratchecie chyba nie ma wyboru poziomu trudności  :???: . Zawsze w Ratchetach było tak że jak się grało kolejny raz to się lvlowało dalej bronie od 5 do 10lvl.

lupinator

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #686 dnia: Stycznia 17, 2008, 15:55:41 pm »
Cytuj
Zawsze w Ratchetach było tak że jak się grało kolejny raz to się lvlowało dalej bronie od 5 do 10lvl.
W różnych częściach było z tym różnie. Np w Gladiatorze levelowalo sie aż do 99 lvl.

Cytuj
Dwa gra czerpie całymi garściami (...) z mario galaxy (te pokręcone schody i przeszkody) i wiele innych patentów. Po prostu wszystko co powinno się znaleźć w platformówce? tu jest!
No nie wiem czy Insomniacy wzorowali się w czymkolwiek na Mario Galaxy  :lol:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #687 dnia: Stycznia 17, 2008, 15:58:26 pm »
No i w Gladiatorze był wybór poziomu trudności.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #688 dnia: Stycznia 18, 2008, 04:49:05 am »
Pomocy!! jak zakupiłem tą najlepszą zbroje za 10000000 to jak teraz mogę powrócić do podstawowej lub poprzedniej?? Bo wyglądam jak kosmita a nie Ratchet  :-?  :( Gram na tym 2 poziomie trudności, i nawet mu uszów nie widać cały opancerzony aż jestem zniesmaczony  :-? :-? :-?

Z levelowaniem już się połapałem na 2 poziomie trudności z 5lvl można wejść bronią na VX czyli 10...  :(
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2008, 04:52:34 am wysłana przez marcinps3 »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #689 dnia: Stycznia 18, 2008, 20:09:36 pm »
Ja nie grałem ale może będzie jakiś Skin na Ratcheta, choć w 3 nie było skinu z Ratchetem bez tej zbroi, widać pewnie jesteś skazany na nią, ale przynajmniej masz mniejsze obrażenia.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #690 dnia: Stycznia 19, 2008, 03:03:31 am »
Ja nie grałem ale może będzie jakiś Skin na Ratcheta, choć w 3 nie było skinu z Ratchetem bez tej zbroi, widać pewnie jesteś skazany na nią, ale przynajmniej masz mniejsze obrażenia.

Szkoda. Ostro się wkur... i zacząłem grać od nowa. Teraz nie kupie żadnej zbroi.  A bez niej jest na prawdę trudno, normalnie 2-4 uderzenia i po Ratchecie. Ale daje rade a potem przejdę bez żadnej na challenge mode... Jak by ktoś chciał sejwa jak zrobię 100% bez zbroi to walić na pw.

EDIT: ukończyłem chelenge mode bez żadnej zbroi. To żaden chelenge mode wtedy... to co jest pod koniec można porównać tylko do poziomu trudności Ratchet musi umrzeć - jedno uderzenie byle kogo i po nim. Udało mi się przejść głównego bosa dzięki nieskończonej kuli dyskotekowej którą można później kupić. Jeszcze zostały skill pointsy, kilka śrubek (mam 21) i kawałek plenu tajnej broni + update reszty... Kiedyś to zrobię teraz mnie zassał Burnout  :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2008, 09:58:05 am wysłana przez marcinps3 »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #691 dnia: Lutego 01, 2008, 18:05:18 pm »
Ok dzisiaj przeszedlem to cudenko i chetnie podziele sie swoimi spostrzezeniami.
Po pierwsze to byl moj pierwszy Ratchet, wczesniej nie gralem w zadna czesc tej serii wiec dla mnie wszystko bylo nowe.
Coz moge napisac? Tego mi bylo trzeba!! Wlasnie takiej gry mi brakowalo ostatnio. Rewelacja.
Poprostu tydzien dobrej zabawy z usmiechem na twarzy. Juz dawno nie gralem w tak pozytywna gre. Doslownie wszystko w tej grze jest bardzo dobre. Grafika tak piekna, ze tylko Uncharted moze z nia sie rownac - w ogole, az dziw bierze, ze MarcePan zdjec nie porobil:), naprawde jest co fotografowac i co podziwiac. Jednak najwazniejszy jest gameplay i to wlasnie tutaj Ratchet wypada najlepiej. Za cholere nie mozna powiedziec, ze Ratchet to platformowka, bylo by to duzym bledem. Ratchet to gra akcji z bajkowym klimatem. Ba! Ratchet to wlasciwie action RPG z duzym naciskiem na Action. O ile zazwyczaj Action RPG kojarza mi sie zle z Fable, Jade Empire czy Sudeki (sorry, ze Xowe tytuly wymienilem, ale poza SWIETNYM Kingdom Hearts zadne inne action RPG mi nie przychodzi do glowy). Tak Ratchet wypada genialnie. Level upowanie Ratcheta, broni, ulepszanie armora, walczenie dla waluty (srubek) dla mineralow do upgrade'owania broni czy dla exp. Cudo. Duzo planet, ciagle inna sceneria i tony humoru. Wszystko to w 60fpsach i przy wykorzystaniu najdziwaczniejszych (w pozytywnym tego slowa znaczeniu) broni. Fun, fun i jeszcze raz fun. Do tego nie wiem ile rdzeni Cella wykorzystuje Ratchet ale napewno sie musial troche napocic przy tej grze bowiem tyle sie tu dzieje. Na drugim planie walki, destrukcja, na pierwszym 15 przeciwnikow na ekranie, tornada, wybuchy, setki srubek, latajace czesci  i wszystko super plynnie. Naprawde czegos takie nie widzialem wczesniej przy takiej grafice i takim framerate'cie. Cudo. Szczerze mowiac to wraz z Uncharted to sa wlasnie te gry w ktore trzeba zagrac majac PS3. Dla mnie Ratchet jest nawet lepszy od Uncharted o pol oczka. Dostaje odemnie 9+. Naprawde to byl strzal w dziesiatke kupno Ratcheta. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Dla mnie gra nr1 na PS3. Do tego dlugosc bardzooo przyzwoita, sekrety, bonusy i trzeba przejsc jeszcze raz. REWELACJA. This is Living. Magia Playstiation. Hehe ;) Polecam

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #692 dnia: Lutego 24, 2008, 01:45:13 am »
Cytuj
Zawsze w Ratchetach było tak że jak się grało kolejny raz to się lvlowało dalej bronie od 5 do 10lvl.
Nie zawsze :P a już na pewno nie w pierwszych dwóch częściach. W jedynce to nawet do drugiego poziomu nie można było podpakować broni.

Gram sobie ostatnio w Ratcheta i jestem na ok 7 planecie (ta z dinozaurami). Graficznie jest bardzo dobrze, ale nie rewelacyjnie (nie wiem skąd te 10 za grafikę się wzięły). W sumie jest dosyć nierówno, jedne tekstury zachwycają inne (większość) są takie sobie. Z gorszych elementów należy wymienić także rośliny które często wyglądają słabiutko. Na szczęście te braki z nad wiązką rekompensuje ilość obiektów na ekranie (śrubki, przeciwnicy itd), oraz bardzo duży zasięg widzenia. Ogólnie za grafikę jestem w stanie dać 9 (może z małym minusikiem).
A gameplay? W sumie to samo co wcześniej, czyli bardzo dobrze, ale mało nowatorsko, dlatego tych którzy mają pierwszy kontakt z serią gra pochłonie (jak mnie dwójka :)), dla reszty (w tym mnie) nowy Ratchet będzie tylko świetnym rzemiosłem. Z nowych rzeczy bardzo ucieszyły mnie misje latane (Lylat Wars się kłania ;)), szkoda jedynie, że nie zaimplementowano w nich inverta i zrezygnowano z upgadów swojej bryki.
Na razie 8+

Ps. Grałem w R&C 2 i 3.

lupinator

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #693 dnia: Lutego 24, 2008, 10:20:02 am »
Cytuj
Nie zawsze Razz a już na pewno nie w pierwszych dwóch częściach. W jedynce to nawet do drugiego poziomu nie można było podpakować broni.
Co ty wygadujesz? I w dwójce i w jedynce dało się spokojnie upgradować bronie (w drugiej części bardzo szeroko).
Cytuj
Z nowych rzeczy bardzo ucieszyły mnie misje latane
Misje latane też były w poprzednich częściach.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #694 dnia: Lutego 24, 2008, 10:55:26 am »
Jak można zdobyć 10 lvl broni?

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #695 dnia: Lutego 24, 2008, 11:17:12 am »
Jak będziesz przechodził gre 2 raz to w sklepiku można kupić lepsze wersje broni i jesli kupisz taka lepsza wersje to mozna ja dopakowac do 10lvl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #696 dnia: Lutego 25, 2008, 14:46:49 pm »
Cytuj
Co ty wygadujesz? I w dwójce i w jedynce dało się spokojnie upgradować bronie (w drugiej części bardzo szeroko).
W jedynce (na 99% :P) bronie się nie levelowały, a czy były jakieś inne upgrady to nie wiem. Dwójkę przeszedłem parę razy i bronie można było pakować do 2-3 levelu + coś tam za drugim podejściem, ale na pewno nie dałoby rady podbić do 10 levelu. Dopiero w trójce każdą broń można było ulepszyć do 5 poziomu za pierwszym podejściem.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #697 dnia: Marca 27, 2008, 07:56:15 am »
Słyszałem, że można zdobyć złotego Groovitron'a (kulę dyskotekową).
Co trzeba zrobić, aby ją mieć?

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #698 dnia: Marca 27, 2008, 08:14:43 am »
Można go kupić za dwa miliony raritanium w sklepie gdzie jest zwykły Groovitron, za drugim podejściem (chalenge mode jeśli się nie mylę)

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #699 dnia: Marca 27, 2008, 08:15:33 am »
Dzięki wielkie ;)

lupinator

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #700 dnia: Marca 27, 2008, 15:28:59 pm »
I można go kupić tylko na Cobalii. Nieskończone kule ułatwiają potem levelowanie nielubianych broni do końca.  :smile:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #701 dnia: Marca 28, 2008, 14:26:24 pm »
I można go kupić tylko na Cobalii. Nieskończone kule ułatwiają potem levelowanie nielubianych broni do końca.  :smile:
I wykonanie kilku skill poitów--tak dla skillpointowych huterów ;) 
A SP szukaj wszędzie holo-panów do RHINO, przydatna broń.