Autor Wątek: Nintendo DS  (Przeczytany 44200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« dnia: Stycznia 24, 2004, 14:44:03 pm »
Co myślicie na temat nds ? Wogóle piszcie tutaj o wszystkim co z tym jest zwiazane, wasze opinie, itd. No więc ja myśle, że niepotrzebne są te dwa ekrany, tylko urządzenie bezie droższe, chociaż zobaczymy. Może akurat się przyjmnie. A tak dla ciekawostki to macie link do jednego artykułu na jednej stronie: [Conker: Pozwolilem sobie wywalic tego linka, zwlaszcza, ze jestesmy serwisem konsolowym i pisalismy dokladnie o tym samym.]

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Nintendo DS
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 24, 2004, 19:25:47 pm »
To rzeczywiście cos nowegio, ale czy sie przyjmie, to zależy. Z Virtual Boyem było słabiutko...

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nintendo DS
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 24, 2004, 19:45:56 pm »
Cytat: "otto"
To rzeczywiście cos nowegio, ale czy sie przyjmie, to zależy. Z Virtual Boyem było słabiutko...


Tyle, ze z Virtual Boyem byla nieco inna sytuacja, po prostu znaczna czesc grajacych, najdelikatniej mowiac, zygala dalej niz widziala:).

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Nintendo DS
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2004, 20:49:03 pm »
Mam nadzieję, że masz rację. A tak w ogole to na pewno to urzadzonko kupię.

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 24, 2004, 23:32:25 pm »
Otto ziom z Ciebie, jeszcze prawie nic nie wiadomo, ale Ty juz kupisz, powodzenia  :shock:
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 25, 2004, 09:45:12 am »
Conker czemu wywaliłeś ten link ? To nie był artykuł o DS tylko tam był link do obrazka, i w tym artykule było wyjaśnione skąd się ten obrazek wziął. A co do Virtual Boy'a to on miał słabą reklame, miało sie po nim zawroty głowy i traciło się oriętację. No to macie tu bezpośredni link do tego obrazka, żeby Conker sie nie plumkał  http://www.dojomediaserver.com/media/misc/NDS_mockup_ver1.jpg

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nintendo DS
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 25, 2004, 10:54:10 am »
Cytat: "szaluk"
Conker czemu wywaliłeś ten link ? To nie był artykuł o DS tylko tam był link do obrazka, i w tym artykule było wyjaśnione skąd się ten obrazek wziął. A co do Virtual Boy'a to on miał słabą reklame, miało sie po nim zawroty głowy i traciło się oriętację. No to macie tu bezpośredni link do tego obrazka, żeby Conker sie nie plumkał  http://www.dojomediaserver.com/media/misc/NDS_mockup_ver1.jpg


No, trzeba bylo tak od razu. Co do tego specjalisty, to cos mi sie zdaje, ze to byl jakis amator, ktory sie bawil wizerunkiem GBA SP. Nawet sie wiele nie nameczyl.

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 25, 2004, 12:32:02 pm »
No to ten kolo zebrał wszytkie dane zapowiedzianej konsoli, potem przeanalizował wygląd poprzednich konsol od nintendo i zaobserwował tendencje w ich wyglądzie. Potem wsadził do odpowiedzniego progxa i wyszedł mu prawdopodobny wygląd konsoli. A jak dla mnie to taki wygląd to nie zabardzo, wolałbym coś bardziej na podobieństwo gba.

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 25, 2004, 13:06:56 pm »
:? Zdjątko mi się nie podoba. Ciekawi mnie jak te ekrany będą położone względem siebie. Jeden nad drugim czy w linii? Ostatnio przesypiam newsy więc nie wiem (ach ta szkoła :evil: ). Chyba w linii byłoby kiepsko, ale tak tylko mi się wydaje

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Nintendo DS
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 26, 2004, 20:42:07 pm »
Amar, masz rację, trochę się pośpieszyłem. Ale ja ufam Nintedo i mam nadzieję że nie wyprodukują żadnego, że tak powiem, syfu.

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 26, 2004, 21:10:23 pm »
Sprawa z tymi ekranami, może się prezentować inaczej niż wam się wydaje... Być może posłużą do wytworzenia obrazu 3d. Kliknijcie na podpis, jesli chcecie więcej informacji.
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 30, 2004, 14:53:43 pm »
Tu macie link do różnych projektów DS'a: http://gba.rev.pl/screenshots.php?dir=news&id=3177#1 Najlepszy to jest 5.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Nintendo DS
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 30, 2004, 16:12:12 pm »
A tak na serio to najlepszy jest 4. Buehehe polewke przy drugim miałem- tak nędznego fotomontarzu dawno nie było :D
Szkoda, że DS nawet nie ma szans wyglądać jak któryś z przedstawionych na stronie, podanej przez Szaluka... :(

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 30, 2004, 16:24:44 pm »
No ta dwójka jest nedznie zrobiona, ale chciałbym, żeby tak wyglądało Nintendo DS, taki gba z takim dodatkowym ekranem u góry.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Nintendo DS
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 30, 2004, 16:29:22 pm »
Mi najbardziej podoba sie foto nr 6, wg mnie tak mniej wiecej bedzie wygladac NDS. :twisted:
Fryty tyty dotknij pyty

admin Świata Nintendo

  • Gość
A może ekran dotykowy?
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 10, 2004, 15:51:17 pm »

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 10, 2004, 18:38:54 pm »
Były plotki o kompatybilności z GBA i GCN. Teraz zostało GBA. Do DS podchodzę z dużą ostrożnością. Palmtop? No zobaczymy czy nie będziemy mieć drugiego Virtual Boya :?

Uncle Mroowa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-11-2003
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 10, 2004, 19:07:47 pm »
Moim zdaniem będzie to coś via nintendo 64 z dodatkowym widokiem 3d via Virtual Boy. Ekranik dotykowy, to bardzo ciekawe rozwiazanie. Ekaniki ds'a będą prawdopodobnie nakładać się na siebie, co właśnie da taki efekt.
Światło gwiazd lśni dla nas, i w tej otchłani
Darzbog zawiesił ziemię, aby była tak
utrzymywana, Oto dusze przodków,
które świecą nam gwiazdami z Iru.

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Nintendo DS
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 11, 2004, 20:52:51 pm »
Mi tam wystarczy by był to kawałek porządnego sprzęcicha do grania z mnóstwem dobrych gier wprost od mistrza Miyamoto.

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 15, 2004, 23:23:39 pm »
Mam nadzieje, że w ds'ie nie będzie ekranu dotykowego, bo nie wyobrażam sobie takiego sterowania, wole normalne przyciski, które czuć pod palcami.

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Nintendo DS
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 18, 2004, 23:08:07 pm »
Racja, po co robić z konsolki na siłę jakiegoś palmtopa....

  • Gość
Nintendo DS
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 18, 2004, 23:18:10 pm »
mnie na początku DS smieszył a teraz bardzo, ale to bardzo intryguje-jak Niny zarzuci nam rewolucję to się ucieszę....heh
byleby do E3

Kaxi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 19, 2004, 15:24:37 pm »
Ja chce w miare zwyczajna kiesoznsolke ale zamiast krzyzaka i przyciskow dotykowy ekran ktory by dostosowywal kalwiszologie do danego tyou gry (inne do muzycznej, inne do bijatyki).

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nintendo DS
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 27, 2004, 10:39:03 am »
Cytat: "Kaxi"
Ja chce w miare zwyczajna kiesoznsolke ale zamiast krzyzaka i przyciskow dotykowy ekran ktory by dostosowywal kalwiszologie do danego tyou gry (inne do muzycznej, inne do bijatyki).


Dotykowy ekran jak najbardziej, ale nie w roli kontrolera. To by nie bylo najwygodniejsze rozwiazanie. Poza tym juz widze ten upackany paluchami ekranik...

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 27, 2004, 11:42:05 am »
Od razu przychodzi mi na myśl projekt PSP i te guziczki zrównane z obudową. Czujecie? Podobna technologia jak przy dotykowym ekranie ... czy oni coś wiedzą więcej od nas? Możlwie, że obie firmy idą w tym kierunku. Jakoś nie widzę ściskania ekranu z całej siły, ale who knows :D

slave

  • Gość
Nintendo DS
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 27, 2004, 14:07:23 pm »
nintendo ds moze okazac sie calkiem znosnym urzadzeniem pod warunkiem, ze nie bedzie to kolejna 'rewolucja' [jakby ktos nie wyczul ironii to dodam, ze zawiera sie ona pomiedzy '...' ;]. bede ocenial jak dostane ja do swoich lapek, a poki co, wole sie zajac swoim 'giebea', bo to, co widze i moge poczuc w rekach jest czyms pewniejszym [i jak na razie solidniejszym] urzadzeniem ;]. ale poczekac na nowy stuff nie zaszkodzi - moze wyjdzie z tego cos dobrego...

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 11, 2004, 22:18:30 pm »
No dobra, postanowiłem zmienić treść posta, żeby mnie nikt na mieście nie pobił. No więc Moim skromnym zdaniem DS ma wygląd nie miły dla oka, masywny, ale te screeny to są piękne, i uzupełniają to co DS stracił wyglądem. No to tyle narazie.

admin Świata Nintendo

  • Gość
Nintendo DS
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 12, 2004, 00:07:26 am »
To jest po prostu cios dla konkurencji - Viewtiful Joe na DS!!!
Więcej ciekawych zapowiedzi - działy newsy i zapowiedzi ( www.swiatnintendo.pl )

SnejK

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-05-2004
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 13, 2004, 08:59:00 am »
Mnie sie tam wygląd DS'a podoba:P Tylko ciekawi mnie więcej szczegółów na jego temat. Nie przeglądam za dużo stronek, więc chciałbym zadać kilka pytań:
1 - Jaka będzie jej cena (mniej więcej:P)
2- Słyszałem że będzie można połączyc 16 DS'ów naraz... W jaki sposób? czy będzie to coś jak internet? Albo bluetooth?
3- Czy DS' ma wbudowany odtwarzacz mp3?
4- Czy będzie można grać w gry z GBA? A jak nie to na jakich kartach będą gry robione?
5- Słyszałem ze DS ma mieć wbudowany mikrofon, aby łatwiej się komunikować z konsolką:P Czy może ona słuzyc jako telefon? I czy nie będzie problemów z wiązku z tym, (inne języki itd. może będziemy msieli się angielskiego pouczyc, lub japońskiego:P)

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 13, 2004, 09:13:21 am »
Spodziewałem się czegoś innego, a dostałem... Drugi ekran - jeśli ma być wykorzystywany tylko do pokazywania takich pierdół jak mapa, to ja dziękuję. Czy aby na pewno jest to potrzebne? Przecież samo Nintendo obiecywało cuda nie widy, a co dali nam, spragnionym wrażeń graczom?
Drugi ekran do pokazywania mapy - nie no ja nie mogę dalej.

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Nintendo DS
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 13, 2004, 09:42:09 am »
Niestety, Psp też dostanie VJ.... :( (i jeszcze MGS`a) :(

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nintendo DS
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 13, 2004, 09:54:17 am »
Cytat: "thirian"
Spodziewałem się czegoś innego, a dostałem... Drugi ekran - jeśli ma być wykorzystywany tylko do pokazywania takich pierdół jak mapa, to ja dziękuję. Czy aby na pewno jest to potrzebne? Przecież samo Nintendo obiecywało cuda nie widy, a co dali nam, spragnionym wrażeń graczom?
Drugi ekran do pokazywania mapy - nie no ja nie mogę dalej.


Szkoda, ze nie sledzisz uwaznie newsow i pierdoly wygadujesz. Drugi ekranik jest dotykowy i pozwala na szereg roznego rodzaju akcji. W niektorych grach mozesz celowac i strzelac do przeciwnikow za pomoca palca. W jednej grze moglismy ulepic garnek z gliny krecac palcem po ekraniku. To jest naprawde rewelacja!

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 13, 2004, 10:19:40 am »
Posłuchaj sam siebie - kręcić palcem po ekranie, żeby ulepić garnek...
Jak na razie nie widziałem czegoś takiego na screenach - tylko "nowy mario"( i zastosowanie tegoż ekranu, stąd ta moja niewiedza).
Zamiast mieszać mnie z błotem, to może pokażesz obrazki na których można widziwiać takie rzeczy, co? Bo na razie na GO takiego czegoś nie widziałem ( przegapiłem coś ?).

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nintendo DS
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 13, 2004, 11:16:54 am »
Cytat: "thirian"
Posłuchaj sam siebie - kręcić palcem po ekranie, żeby ulepić garnek...
Jak na razie nie widziałem czegoś takiego na screenach - tylko "nowy mario"( i zastosowanie tegoż ekranu, stąd ta moja niewiedza).
Zamiast mieszać mnie z błotem, to może pokażesz obrazki na których można widziwiać takie rzeczy, co? Bo na razie na GO takiego czegoś nie widziałem ( przegapiłem coś ?).


Jest taki natlok newsow, ze naprawde nie mamy teraz czasu tlumaczyc kazdej osobie z osobna, co i jak. Nie mialem zamiaru mieszac Cie z blotem, nie przesadzaj. Po prostu zeby powiedziec cos na temat konsoli, zwlaszcza drwiac z niej trzeba znac wszystkie fakty. No i sorki za skladnie, spieszylem sie i nie do konca to ladni zabrzmialo, jednak sens chyba zrozumiales. Pozdro

Splender

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-11-2003
  • Wiadomości: 184
  • Reputacja: 0
  • shiny
Nintendo DS
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 13, 2004, 20:30:56 pm »
Z poczatku nie bylem jakos specjalnie podekscytowany ta konsolka, ale obecne targi kazaly mi zweryfikowac poglady... DS jest jak dal mnie swoista rewolucja, sa w nim zawarte nowe rozwiazania techniczne, sama maszynka jest calkowicie nowatorska, proponuje takiez wlasnie podejscie do tematu...inne, moim zdaniem lepsze... konkurencja polega glownie na rozwiazaniach graficznych i wupuszcza jednoczesnie swoistego "walkmana XXI wieku"...odtwarzanie mp3, filmow...mnie to nie rusza, rewelacyjna grafike mam na duzej konsoli a filmy ogladac wole na dvd albo w kinie :D Ja stawiam na Nintendo, nie zawiodlem sie na nich dotychczas i mam nadzieje ze kupujac DS rowiez bede zadowolony...
"Who's the more foolish, the fool, or the fool who follows him?" - Obi-Wan Kenobi

Tokar_Sama

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-02-2004
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 14, 2004, 19:02:55 pm »
Heh...nie bijcie,ale wygląd DS jakoś nie przypadł mi do gustu.To wygląda jak....jak...jak puderniczka? :D Za to graficznie jest świetnie(chociaż gorzej niż u konkurencji...) i lineup też zapowiada się słuszny,co nie zmienia faktu,że jeśli już skuszę się na któregoś handhelda nowej generacji,to będzie to raczej PSP(już widzę cenę na starcie =P...)
[size=24]A jaki jest Twój współczynnik elo ? o_O[/size]

SnejK

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-05-2004
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 17, 2004, 22:28:35 pm »
A teraz pytanie: Hmm a jak tam z piraceniem na ds? Czy gry będzie można tak samo chytrze zdobyć poprzez internet jak na n-gage? I jak z mp3?

dawid

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 27-03-2004
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 24, 2004, 00:43:19 am »
Mi sie DS strasznie podoba i go na pewno kupie. Grafa na DS wedlug mnie wyglada lepjej niz na N64. Szkoda tylko ze nintendo na targach Bardziej sie skupilo by pokazac jak dziala ekran dotykowy a nie pokazali prawdziwych hitów z super grafa ( wedlug mnie i tak lepjej na targach Ee wypadl DS niz PSP). Ja najbardziej czekam na Advance wars gdzie na dolnym ekranie by sie sterowalo i grafa byla by jak w gba  a na górnym 3D :D

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nintendo DS
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 24, 2004, 09:58:37 am »
Cytat: "dawid"
Mi sie DS strasznie podoba i go na pewno kupie. Grafa na DS wedlug mnie wyglada lepjej niz na N64. Szkoda tylko ze nintendo na targach Bardziej sie skupilo by pokazac jak dziala ekran dotykowy a nie pokazali prawdziwych hitów z super grafa ( wedlug mnie i tak lepjej na targach Ee wypadl DS niz PSP). Ja najbardziej czekam na Advance wars gdzie na dolnym ekranie by sie sterowalo i grafa byla by jak w gba  a na górnym 3D :D


Wlasnie takie bylo zalozenie Nintendo. Od samego poczatku sie o tym mowilo. W przypadku DS'a Niny postawilo na ekranik dotykowy a nie na superwywalonawkosmos grafike.

SnejK

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-05-2004
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Nintendo DS
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 24, 2004, 10:10:07 am »
No i w sumie dobrze robią:] Taka grafa jak jest to i tak za fajna:P Mnie tylko ciekawi jak wykorzystają ekran dotykowy w grach RPG;]