Autor Wątek: Playstation 3 w praktyce...  (Przeczytany 460708 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Ogur

  • Gość
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2840 dnia: Kwietnia 07, 2011, 20:44:20 pm »
No. A dokładnie media serwera, teraz se możesz oglądać filmy/muzę/zdjęcia udostępnione na PC za pomocą WindowsMediaPlayer.

Trochę nie czaję, bo nie mam w domu kompa z wifi. To może być komp podłączony kablem do liveboxa, albo drugi komp z donglem od niego? Bo o innym sprzęcie w domu nie wiem, chyba, że wujo coś trzyma w ukryciu.

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2841 dnia: Kwietnia 07, 2011, 20:51:10 pm »
Co za roznica czy kablem czy przez wi-fi ? Sprzety sa w tej samej sieci czyli mozesz ogladac i tyle  :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2842 dnia: Kwietnia 07, 2011, 20:59:41 pm »
W chu** walą i tyle. Niektórzy to się chyba wczoraj urodzili i im się wydaje, że licencje na oprogramowanie wymyśliło Sony...

Ogur

  • Gość
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2843 dnia: Kwietnia 07, 2011, 21:04:54 pm »
Co za roznica czy kablem czy przez wi-fi ? Sprzety sa w tej samej sieci czyli mozesz ogladac i tyle  :P

Jakbym się na tym znał, to bym się nie pytał.  :angel:

el becetol

  • Gość
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2844 dnia: Kwietnia 08, 2011, 09:36:59 am »
Obejrzyj sobie filmy z tego kompa, jak są jakieś prywatne to dowiesz się czyj to.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2845 dnia: Kwietnia 08, 2011, 09:56:40 am »
W chu** walą i tyle. Niektórzy to się chyba wczoraj urodzili i im się wydaje, że licencje na oprogramowanie wymyśliło Sony...

tyle, że sony nie pozwala na wgrywanie obcego softu na swoją konsolę. ciekawe czy byłbyś taki happy jakby po kupnie laptopa okazało się, że za wgranie na niego linuksa możesz iść siedzieć.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2846 dnia: Kwietnia 08, 2011, 10:47:02 am »
ŻADEN producent nie pozwala na wgrywanie obcego softu na swoje konsole, co zresztą jest zrozumiałe, bo konsola to nie laptop, a "obcy soft" to w 99,9% przypadków iso loadery. Sony niepotrzebnie wychyliło się z OtherOS, co wyszło im bokiem, bo pewien gówniarz nie umiał bawić się wg zasad i korzystając z Linuxa zaczął grzebać w Hypervisorze*. Japończycy póki co nikogo wsadzać do więzienia nie chce - co najwyżej pociągnąć do odpowiedzialności paru nazbyt pewnych siebie dzieciaków, a jeśli pójdziesz siedzieć, to raczej za sprawą polskiego prawa.


*co niektórym sugeruję zlokalizować na osi czasu wydania FW3.21 oraz wpis pod tytułem "Hello Hypervisor, I'm GeoHot!" i przestać raz na zawsze pie**olić, że działania hakerów to skutek odebrania OtherOS

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2847 dnia: Kwietnia 08, 2011, 11:10:58 am »
według mnie jak kupuje sprzęt to on jest mój. mogę robić z nim co mi się tylko podoba. rozumiem, że ceną może być ban na net, czy niedziałające gierki. godzę się na to, ale z jakiej paki mam być pociągany do odpowiedzialności za to, że korzystam z MOJEGO sprzętu według MOJEGO widzimisię? czy wgrywając custom firmware na mp3 iriver będzie mnie ścigał? czy flashując soft w routerze nagle tplink będzie mi groził sądem? nie wydaje mi się. przecież póki nie włożę do napędu pirackiej gry to nikogo nie okradam.

widać Iras, że mamy inne poglądy na ten temat i niech tak zostanie. ja Twojego nie zmienię, Ty mojego również.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2848 dnia: Kwietnia 08, 2011, 11:25:52 am »
IMO nie było by takiej afery gdyby GeoHot (i ta druga ekipa) zhakował PS3, ale nie umieścił w internecie informacji jak to zrobić.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2849 dnia: Kwietnia 08, 2011, 11:34:40 am »
W dzisiejszych internetowych czasach (srejsbuki, srittery, forumy) to niemożliwe Snake - prędzej niż później i tak by się rozeszło.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2850 dnia: Kwietnia 08, 2011, 11:41:56 am »
ŻADEN producent nie pozwala na wgrywanie obcego softu na swoje konsole, co zresztą jest zrozumiałe, bo konsola to nie laptop, a "obcy soft" to w 99,9% przypadków iso loadery.

Tak, napewno 99,999999 % ;].
Lista programow na PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Do tego trzeba dodac najnowsze CFW - Rebug - z masa opcji jak np wylaczenie hdcp. Na liste programow z PS2 i PSP nie starczyloby miejsca na forum. Ale wszystko przed PS3, bo scena istnieje troche ponad pol roku...

Cytuj
co niektórym sugeruję zlokalizować na osi czasu wydania FW3.21 oraz wpis pod tytułem "Hello Hypervisor, I'm GeoHot!" i przestać raz na zawsze pie**olić, że działania hakerów to skutek odebrania OtherOS

Tylko, ze on przy pomocy linuxa PS3 nie zlamal. Po pewnym czasie odpuscil. Do shackowania PS3 przyczynilo sie paradoksalnie usuniencie OtherOS i wyciek jailbreak'a...
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2851 dnia: Kwietnia 08, 2011, 12:54:53 pm »
według mnie jak kupuje sprzęt to on jest mój. mogę robić z nim co mi się tylko podoba. rozumiem, że ceną może być ban na net, czy niedziałające gierki. godzę się na to, ale z jakiej paki mam być pociągany do odpowiedzialności za to, że korzystam z MOJEGO sprzętu według MOJEGO widzimisię? czy wgrywając custom firmware na mp3 iriver będzie mnie ścigał? czy flashując soft w routerze nagle tplink będzie mi groził sądem? nie wydaje mi się. przecież póki nie włożę do napędu pirackiej gry to nikogo nie okradam.

Ale rób sobie z tą konsolą co ci się podoba! Być może dojedzie cie polska policja za ŁAMANIE PRAWA, ale nie będzie w tym większego udziału Sony. Sony póki co bierze za tyłek osoby, które UDOSTĘPNIŁY W INTERNECIE klucze do uruchamiania nieautoryzowanego softu i zmodyfikowany firmware. Jednocześnie błagam, nie próbuj robić ze mnie i z siebie idiotów, porównując konsole do routerów i odtwarzaczy, bo na te pierwsze (i tunery sat) jest paragraf.

GetYourPlatinum - Aplikacja do odblokowywania trofeów
PS3 ID Patcher - Aplikacja pozwala odczytać i zmienić unikalny ID Twojej konsoli.

Oczywiście najważniejsze to odblokować trofiki i podszyć się pod inną konsolę, jak twoją na PSN zbanują. Do tego cała masa backup managerów i loaderów, które jak wiadomo wcale nie służą do odpalania - jak to złodzieje ładnie nazywają - kopii zapasowych. Niech was piekło pochłonie.

Tylko, ze on przy pomocy linuxa PS3 nie zlamal. Po pewnym czasie odpuscil. Do shackowania PS3 przyczynilo sie paradoksalnie usuniencie OtherOS i wyciek jailbreak'a...

Tak, tak, odpuścił...

Cytuj
George’s hack compromises the hypervisor after booting Linux via the "OtherOS" feature. He has used the exploit to add arbitrary read/write RAM access functions and dump the hypervisor. Access to lv1 is a necessary first step in order to mount other attacks against the drive firmware or games.

http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/how-the-ps3-hypervisor-was-hacked-and-dumped-by-geohot/

Zabawne, jak z gościa, który walnie się do usunięcia OtherOS przyczynił, jemu podobna banda złamasów robi uciskanego przez Sony bohatera, dzielnie walczącego o przywrócenie utraconej funkcjonalności. W końcu "scena" wie najlepiej, że decyzja japońskiego koncernu podyktowane były złą wolą i chęcią skrzywdzenia użytkowników, a nie skutkiem działania hakera.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2852 dnia: Kwietnia 08, 2011, 13:03:09 pm »
ŻADEN producent nie pozwala na wgrywanie obcego softu na swoje konsole, co zresztą jest zrozumiałe, bo konsola to nie laptop, a "obcy soft" to w 99,9% przypadków iso loadery.

Tak, napewno 99,999999 % ;].
Lista programow na PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Do tego trzeba dodac najnowsze CFW - Rebug - z masa opcji jak np wylaczenie hdcp. Na liste programow z PS2 i PSP nie starczyloby miejsca na forum. Ale wszystko przed PS3, bo scena istnieje troche ponad pol roku...

Cytuj
co niektórym sugeruję zlokalizować na osi czasu wydania FW3.21 oraz wpis pod tytułem "Hello Hypervisor, I'm GeoHot!" i przestać raz na zawsze pie**olić, że działania hakerów to skutek odebrania OtherOS

Tylko, ze on przy pomocy linuxa PS3 nie zlamal. Po pewnym czasie odpuscil. Do shackowania PS3 przyczynilo sie paradoksalnie usuniencie OtherOS i wyciek jailbreak'a...
Jak Cie czytam złodzieju to mnie krew zalewa, dlaczego jeszcze bana nie dostałeś? Rozpowszechniasz informacje o przeróbkach itp itd do tego przyznajesz sie ze jesteś piratem. Wyjebcie go z forum

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2853 dnia: Kwietnia 08, 2011, 13:11:40 pm »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2854 dnia: Kwietnia 08, 2011, 13:40:28 pm »
Jak Cie czytam złodzieju to mnie krew zalewa, dlaczego jeszcze bana nie dostałeś? Rozpowszechniasz informacje o przeróbkach itp itd do tego przyznajesz sie ze jesteś piratem. Wyjebcie go z forum

specjalnie dla ciebie, paniczu "mam tylko legalną muzykę/programy/filmy i gardzę piractwem".
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2855 dnia: Kwietnia 08, 2011, 13:48:41 pm »
GetYourPlatinum - Aplikacja do odblokowywania trofeów
PS3 ID Patcher - Aplikacja pozwala odczytać i zmienić unikalny ID Twojej konsoli.
Oczywiście najważniejsze to odblokować trofiki i podszyć się pod inną konsolę, jak twoją na PSN zbanują. Do tego cała masa backup managerów i loaderów, które jak wiadomo wcale nie służą do odpalania - jak to złodzieje ładnie nazywają - kopii zapasowych. Niech was piekło pochłonie.

Nigdy nie napisalem ze wszystkie programy sa prawe i sprawiedliwe :). Na PC jest podobnie. Ale to nie oznacza ze trzeba zablokowac wszystkie PC jak PS3 ;].
Swoja droga to trofea da sie shakowac przy pomocy save'ow nie majac nawet CFW.

Cytuj
Tylko, ze on przy pomocy linuxa PS3 nie zlamal. Po pewnym czasie odpuscil. Do shackowania PS3 przyczynilo sie paradoksalnie usuniencie OtherOS i wyciek jailbreak'a...

Tak, tak, odpuścił...

Ze strony linuxa odpuscil. To mialem na mysli.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2856 dnia: Kwietnia 08, 2011, 14:06:06 pm »
Jaki headset mozecie polecic w rozsadnej cenie ? Po ktoryms tam updacie sluchawka przestala dzialac no i tak smutno nie moc sie odezwac do nikogo.Wiem ze produkty sony sa extra i wogole ale szukam jednak czegos tanszego.

Marins

  • Gość
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2857 dnia: Kwietnia 08, 2011, 14:11:52 pm »

2 lata temu dałem 35zł za niego. Działa do teraz dobrze słychać mnie jak i znajomych. Akumulator starcza na długo. Ładuje się około 2/3h

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2858 dnia: Kwietnia 08, 2011, 14:24:36 pm »
No kurcze wlasnie identyczny przestal mi dzialac,myslalem ze prze update.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2859 dnia: Kwietnia 08, 2011, 15:14:22 pm »
ŻADEN producent nie pozwala na wgrywanie obcego softu na swoje konsole, co zresztą jest zrozumiałe, bo konsola to nie laptop, a "obcy soft" to w 99,9% przypadków iso loadery.

Tak, napewno 99,999999 % ;].
Lista programow na PS3:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Do tego trzeba dodac najnowsze CFW - Rebug - z masa opcji jak np wylaczenie hdcp. Na liste programow z PS2 i PSP nie starczyloby miejsca na forum. Ale wszystko przed PS3, bo scena istnieje troche ponad pol roku...

Wiesz w ogóle co wklejasz czy se żarty stroisz z tymi "programami"?

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2860 dnia: Kwietnia 08, 2011, 16:39:10 pm »
Mozesz napisac cos bardziej wartosciowego. SDK dostepne wiec kazdy to moze zrobic :)
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2861 dnia: Kwietnia 09, 2011, 10:23:29 am »
Mam pytanie, czy w PS3 jakoś się ustawia limit użycia transefru z domowej sieci? Bo mnie krew zalewa, kiedy głupi patch zajmujący 40MB ściaga się 89minut przy łączu nieporażającym szybkością łączu 2Mb/s. To jest nie normalne...

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2862 dnia: Kwietnia 09, 2011, 11:39:12 am »
Mozesz napisac cos bardziej wartosciowego. SDK dostepne wiec kazdy to moze zrobic :)
Nie po prostu chcę wiedzieć po co są te custom firmware? Ile już mineło? Pół roku? I co jest? Emulatory zabytków? Obsługa plików txt? Jeden player do matroski, który nie działa? I dla tych rzeczy warto konsole "przerabiać"?
ROTFL.
Ty jesteś jak jeden mój znajomy blacharz, który kupuje konsole tylko po to żeby je " spiracić" i się tym pochwalić:
"JA MAM A TY NIE I JESTEM LEPSZY".
EOT w tym temacie.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2863 dnia: Kwietnia 09, 2011, 12:07:02 pm »
Hmmm...
Mozesz napisac cos bardziej wartosciowego. SDK dostepne wiec kazdy to moze zrobic :)
Nie po prostu chcę wiedzieć po co są te custom firmware?
Po to zebym nie byl zdany na łaskę/niełaskę producenta konsoli.

@Master_666 laczysz sie przez wifi? Moze sa jakies zaklucenia. 

Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2864 dnia: Kwietnia 09, 2011, 12:24:58 pm »
Po to zebym nie byl zdany na łaskę/niełaskę producenta konsoli.

A wystarczyło konsoli nie kupować...

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2865 dnia: Kwietnia 09, 2011, 13:28:20 pm »
Ktoś mi wytłumaczy co potrafi przerobione PS3 czego nie zrobimy na DOWOLNYM komputerze czy laptopie?

Rozumiem, że granie w gierki z Gameboya jest takie super fajne na konsoli i telewizorze LCD milion cali?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2866 dnia: Kwietnia 09, 2011, 13:37:20 pm »
@Master_666 laczysz sie przez wifi? Moze sa jakies zaklucenia.

Tak przez wifi, ale w sumie już mi się ściągneło i w czasie gry online było zero lagów. Ale samo ściaganie patchy czy updatu konsoli to masakra.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2867 dnia: Kwietnia 09, 2011, 14:38:42 pm »
Ktoś mi wytłumaczy co potrafi przerobione PS3 czego nie zrobimy na DOWOLNYM komputerze czy laptopie?

Rozumiem, że granie w gierki z Gameboya jest takie super fajne na konsoli i telewizorze LCD milion cali?
Generalnie nie chodzi o to zeby zrobic z PS3 drugiego PC, a o to zeby poszerzyc jego mozliwosci.
Jak mi padnie laser to czemu mam nie grac z dysku w swoje oryginalne gry :>. Albo czemu mam placic Sony za robienie backup'u swoich save'ow?!

@Master_666 Duzo jest innych sieci w zasiegu? Zmien moze kanal wifi... albo wylacz na chwile zabezpieczenia sieci i zobacz jak wtedy idzie.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2868 dnia: Kwietnia 09, 2011, 19:07:52 pm »
Generalnie nie chodzi o to zeby zrobic z PS3 drugiego PC, a o to zeby poszerzyc jego mozliwosci.
Jak mi padnie laser to czemu mam nie grac z dysku w swoje oryginalne gry :>. Albo czemu mam placic Sony za robienie backup'u swoich save'ow?!

Może by nie być godnym pożałowania dupkiem, który nie patrzy dalej, jak na czubek własnego nosa? Żeby przy okazji piraci nie rozpierdalali branży, a cheaterzy nie uprzykrzali zabawy normalnym graczom? Może wreszcie by jak na dorosłego człowieka przystało, respektować prawo i zawierane umowy? Przez takich oszołomów tracą później wszyscy, ale w sumie nie spodziewam się po tobie zrozumienia - w końcu TY możesz grać w gry z dysku i TY możesz zrobić backup tej garstki save'ów, których normalnie skopiować nie mogłeś, więc co cie obchodzi całe bagno, które się z tym wiąże.

Jacek84

  • Gość
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2869 dnia: Kwietnia 09, 2011, 19:14:25 pm »
Może by nie być godnym pożałowania dupkiem, który nie patrzy dalej, jak na czubek własnego nosa?
A SONY to co? Fundacja charytatywna? :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2870 dnia: Kwietnia 09, 2011, 19:21:10 pm »
A SONY to co? Fundacja charytatywna? :lol:

Nastawiona na zysk korporacja, ale co to ma za znaczenie?

Jacek84

  • Gość
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2871 dnia: Kwietnia 09, 2011, 19:37:46 pm »
To, ze argument o czubku swego nosa jest z dupy wyjety jako linia obrony. To co robia hackerzy to strzal w stope swoja, wszystkich uzytkownikow i calego geohota, ale granie karta "ideowa" to tez troche friendly fire. ;)

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2872 dnia: Kwietnia 11, 2011, 21:43:25 pm »
Czemu jak ściągną mi się jakieś rzeczy z PSN to nie usuwają się one z download list ? Jest jakiś sposób żeby je stamtąd usunąć tak samo jak demka których już nie chce pobierać ?

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2873 dnia: Kwietnia 12, 2011, 08:00:10 am »
PS3 mam od około 3 tygodni i nie miałem tak naprawdę jeszcze okazji przetestować jego zasad działania itp. Ogólnie tylko liznąłem temat i mam do Was pytanie, bo o wiele łatwiej mi będzie pojąć rzeczy, jak ktoś mi wskaże palce co i jak. Zatem... Czy gry na PS3 z płyty instalują się na dysku automatycznie po uruchomieniu? Czy może system zrzuca tylko część plików a resztę doczytuje z płyty? Osobiście wolałbym, aby chodziło z dysku. Jak już przejdę grę to gdzie mogę się dowiedzieć, jak ją usunąć z dysku, aby mi tam nie siedziała?

Czy kupowanie z PSN odbywa się za pomocą gotówki, a nie wirtualnej waluty? Zatem, aby coś zakupić to trzeba mieć kartę kredytową, czy można jakiegoś przelewu na konto jakieś dokonywać? Jak to się odbywa?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, które bardzo mi pomogą.  :)

Jacek84

  • Gość
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2874 dnia: Kwietnia 12, 2011, 08:04:19 am »
Czy gry na PS3 z płyty instalują się na dysku automatycznie po uruchomieniu? Czy może system zrzuca tylko część plików a resztę doczytuje z płyty?
Zależy od gry. Możesz podejrzeć w plikach jak dużo zajmują zasoby dla danej gry i będziesz wiedział czy zrzuca się większość/cała czy jakieś pierdółki. Np. SFIV możesz, choć nie musisz instalować. DMC4 - musisz itd.

Cytuj
Osobiście wolałbym, aby chodziło z dysku. Jak już przejdę grę to gdzie mogę się dowiedzieć, jak ją usunąć z dysku, aby mi tam nie siedziała?
Tu:


Cytuj
Czy kupowanie z PSN odbywa się za pomocą gotówki, a nie wirtualnej waluty? Zatem, aby coś zakupić to trzeba mieć kartę kredytową, czy można jakiegoś przelewu na konto jakieś dokonywać? Jak to się odbywa?
Karta kredytowa, wirtualna karta kredytowa lub zdrapka PSN. Na pewno, jeśli chodzi o karty wirtualne, działa e-karta ING i mbank. Koszt wirtualnej to kwota rzędu 15-30 zł zależnie od banku.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2011, 08:06:19 am wysłana przez Jacek84 »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2875 dnia: Kwietnia 12, 2011, 08:12:47 am »
Czemu jak ściągną mi się jakieś rzeczy z PSN to nie usuwają się one z download list ? Jest jakiś sposób żeby je stamtąd usunąć tak samo jak demka których już nie chce pobierać ?
Tej historii nie możesz usunąć - i dobrze. Jest to przydatne, jak np. po zmianie dysku chcesz sobie pościągać wcześniejsze dema/DLC których już w sklepie nie są dostępne. Przez "download list" możesz nadal to zrobić. Nie musisz też skakać po kategoriach sklepu i szukać, masz wszystko w jednym miejscu, w wygodnej liście.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2876 dnia: Kwietnia 12, 2011, 12:16:10 pm »
Karta kredytowa, wirtualna karta kredytowa lub zdrapka PSN. Na pewno, jeśli chodzi o karty wirtualne, działa e-karta ING i mbank. Koszt wirtualnej to kwota rzędu 15-30 zł zależnie od banku.
Ja mam inteligo i karta którą dają w standardzie również działa.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2877 dnia: Kwietnia 12, 2011, 12:38:53 pm »
A jakbym celowo chciał zainstalować grę na dysku, to co muszę zrobić, bo w Xbox360 po włożeniu płytki do napędu przyciskam Y i wyskakuje opcja "Zainstaluj"?

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2878 dnia: Kwietnia 12, 2011, 12:49:11 pm »
A jakbym celowo chciał zainstalować grę na dysku, to co muszę zrobić, bo w Xbox360 po włożeniu płytki do napędu przyciskam Y i wyskakuje opcja "Zainstaluj"?
nie ma takiej opcji, jedynie gierki pobrane z PSS się instalują całe na dysku.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #2879 dnia: Kwietnia 20, 2011, 16:23:54 pm »
Czy PS3 można używać jak routera wifi? Bo w domu jak sobie czasem na laptopie sprawdze sieci wifi, albo komórce to próćz tej właściwej, co uzywam, pokazuje się jakaś taka o nazwie PS3<jakieścyferkiliterki>. Na pewno to jest PS3, bo jak odłączyłem od prądu, to zniknęła opcja wybrania tej sieci w komórce. Jest tylko problem, że chcąc się połączyć to trzeba wstukać hasło, a ja nie mam pojęcia jakie to hasło jest bo żadnego nie ustawiałem na konsoli. W opcjach też nic nie znalazłem. W sumie do niczego mi to nie jest, ale tak chciałem spytać, czy jest możliwość "podpięcia się" do internetu przez PS3?