Autor Wątek: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-  (Przeczytany 19679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

shaughnessy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-11-2005
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 ?! tez tak macie ?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 20, 2007, 13:34:02 pm »
no i jak sie sprawa zakończyła? Wymienili?
ubuntu user # 13431

tomiasz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-03-2007
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
  • PS3 Fanboy
Odp: Zwiechy PS3 ?! tez tak macie ?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 20, 2007, 15:52:29 pm »
wlasnie wrocilem z MM...

Poszedlem do punktu obslugi klienta i wyjasnilem spokojnie co sie dzieje.  Pani zza biurka tak jak sie spodziewalem chciala mnie wyslac do serwisu.  Pytam sie wtedy czy nie mozna zalatwic tego w inny sposob niz przez serwis i ona odpowiada ze nie ! ( lol )    To ja do niej z tekstem ze nie bede sie wozil z konsola po miescie zeby mi ja naprawili bo oni mi sprzedali wadliwa i domagam sie wymiany na nowa. Ona mi pier**** ze 14 dni minelo blablabla nawet jej nie sluchalem :P  No to jak tak to mowie ze chce zglosic niezgodnosc towaru z umową ( lekko sie wydarlem i za mna ustawil sie pan ochroniarz :P ). Jej szczena opadla bo sie nie spodziewala ze moge ja tak zalatwic i zadzwonila gdzies z tego swojego firmowego telefonu. Po 2 minutach wypelnialem juz odpowiednie papiery :>.  Teraz mam czekac maksymalnie 14 dni na list polecony od nich (maja napisac co postaowili) + telefon  kiedy mam przyjsc po konsole.

hehe niezbyt przyjemna rozmowa ale mam nadzieje ze przyniesie jakies rezultaty :P ale jaka w ogóle chamówa ! pytalem sie specjalnie czy da sie to inaczej zalatwic niz przez naprawe gwarancyjna a ta mi mowi ze nie :P a dobrze wiedziala ze sie da tylko nie chciala powiedziec menda ^^
Opublikowane: Kwiecień 20, 2007, 15:50:46
jak sie wszystko wyjasni proponuje zmienic nazwe tematu i podpiac go zeby ludzie wiedzieli jak radzic sobie z MediaMarkt i innymi podobnymi firmami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2007, 16:36:36 pm wysłana przez tomiasz »



PSN: Tomi1337    Dodawac mnie !!! :)

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Zwiechy PS3 ?! tez tak macie ?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 20, 2007, 16:21:07 pm »
Podpisuje się pod slowami kolegi. Kto wie ile takich Kowalskich MediaMarkt wydymał.

Marcin2826

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 ?! tez tak macie ?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 20, 2007, 17:01:40 pm »
hehe mowilem no coz trzeba z takimi ostro tak jak mowie za chwile spodziewaj sie telefoniku od nich na dniach kumpel tego samego dnia wieczorem dostal nowa konsole. Wiec do pana administratora polecam przypiac ten temat dla tych jak nalezy dzialac w przypadku robienia klienta w c****:P kolega wyzej zalatwil MM:P oni maja to po prostu na szkoleniach:P jak maja postepowac z czlowiekiem:P ale jak sie przeczyta kilka pkt prawnych i sie tam im wyjedzie to od razu robia sie tacy malutcy! i spokojni:P wiec tak czekamy na zakonczenie tego spamu:P bo sie troche tego narobilo:P Tomiasz jaki tego wynik napisz wkrotce sam jestem ciekaw. Jakby ktokowlwiek mial jakies problemy Z MM pisac do mnie zalatwimy ich:>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2007, 17:11:16 pm wysłana przez Marcin2826 »

shaughnessy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-11-2005
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 ?! tez tak macie ?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 20, 2007, 20:09:19 pm »
niby ich załatwił ale narazie tomiasz jest bez konsoli
ubuntu user # 13431

tomiasz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-03-2007
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
  • PS3 Fanboy
Odp: Zwiechy PS3 ?! tez tak macie ?
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 17, 2007, 18:25:35 pm »
przezyje bez konsoli pare dni nawet te 14 :P az tak uzalezniony nie jestem ^^ ( mam jeszcze kompa xD )   za taka kase konsola ma smigac bez zarzutu przez pare lat !    jak dostane konsole napisze co i jak - na razie nie robmy tutaj spamu  :twisted:
Opublikowane: Kwiecień 21, 2007, 13:32:53
Po dlugim oczekiwaniu dostalem w koncu telefon z MediaMarktu :>          konsolka jest do odebrania xD        nowa :P

jutro po nia pojde bo dzisiaj juz nie mam czasu przez szkole ;) ale znacznie mi to poprawilo humor :P



PSN: Tomi1337    Dodawac mnie !!! :)

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 19, 2007, 20:12:33 pm »
Wam tez Ps3 zwięsza obroty do poziomu 3? Najpierw jej "nie słychać" a potem po 5 minutach leciutki wiarak. I wkońcu później znowu szybszy (raz po 11 minutach grając w killzone z ps2). I Ps3 wtedy jest słyszalna prawie jak Pc czy PS2 v7  :-?

Marcin2826

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 19, 2007, 20:17:58 pm »
tiaaa ale i tak jest cicho mi to wcale nie przeszkadza. Gdy mialem xboxa 360 to slyszal caly dom jak gram -.-

zzz

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-04-2007
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 19, 2007, 20:45:04 pm »
no coś tam słychać,ale zdecydowanie ciszej niż pc-bardziej jak laptop.  do ps2 bym nie porównywał o x0 nie wspominając. jak dla mnie to kultura pracy na medal-te odgłosy w żaden sposób nie przeszkadzają w użytkowaniu konsoli.zdecydowanie ciszej niż piec przy ,którym teraz siedzę.  :wink:

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 19, 2007, 23:11:11 pm »
wiesz PS2 v7 moja ma prawie 5 lat może chodzi za głośno, a PC ma prawie pasywne chłodzenie procesora(cichutki wiatraczek za 20zł duron800Mhz), a w zasilaczu (120zł) 350W wiatrak 120mm. Więc prawie jak PS2 czy PC. Poprostu zwiększa wam Ps3 chłodzenie pare razy?
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2007, 23:15:50 pm wysłana przez marcinps2 »

kostuhoss

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-04-2007
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 19, 2007, 23:25:43 pm »
czasem nacisne sobie pada lub pilota i nawet niewiem ze jest wlaczona, i chodzi tak godzinami nieraz... :?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 20, 2007, 00:00:48 am »
wiesz PS2 v7 moja ma prawie 5 lat może chodzi za głośno, a PC ma prawie pasywne chłodzenie procesora(cichutki wiatraczek za 20zł duron800Mhz), a w zasilaczu (120zł) 350W wiatrak 120mm. Więc prawie jak PS2 czy PC. Poprostu zwiększa wam Ps3 chłodzenie pare razy?

Tak, zwiększa się. Z tego co wyczytałem to konsola ma sporo tych stopni chłodzenia. Między 1 a 2 biegiem jest jeszcze taka jakby pośrednia prędkość i potem wskakuje na 2.

Jeśli chodzi o porównanie do pracy PCta to ciężko stwierdzić bo każdy PC słychać inaczej. Mój poprzedni był bardzo głośny a obecny jest cichutki więc jeśli porównywał bym do niego PS3 to chodzą podobnie z tym plusem dla PS3 że slychać tylko szum a w PC czasem słychać jakiś odgłos dysku itp.

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 20, 2007, 01:01:34 am »
U mnie konsola wczasie włanczania kręci 3 sekundy a potem cichnie i jest niesłyszalna. Po 5 minutach zwiesza obroty ale nieznacznie dalej ją słabo słychać. A jak zaczne grac najczeciej z płyty to po jakimś czasie załancza już takie obroty że słychac ją przy loadingach lub wyłaczonym głosie z 2m-3m. Powiedział bym, że to nadal ciszej niż ps2 ale mnie to niepokoi. Konsola jest wtedy prawie głośniejsza niż laser, lub na podobnym poziomie. Poprostu słychać szumienie i tyle. Zastanawiam się czy konsola jest sprawna?

Podkreślam ani razu się nie zawiesiła (nie licząc ferelnego dema DFICON) ani nie miała czerwonej lampki podczas pracy. Stoi pionowo ma dostep do powietrza z każej ze stron (podłoga 0,5m przed stolikiem.  :-?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 20, 2007, 01:08:46 am »
@marcin - PS3 ustawia sobie prędkość wiatraków zależnie od temperatury.

W lepszych PC jest tak samo i to jest zupełnie normalne  ;)

Marcin2826

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 20, 2007, 01:48:26 am »
iras ma racje;] no ale konczymy ten temat bo to nie temat o glosnosci tylko o wadliwej konsoli tomiasza.Dostał nowke wrocila ja pomoglem w wymianie prosze moderatora o zamkniecie tego tematu by sie spamu nie narobilo;]
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2007, 01:50:02 am wysłana przez Marcin2826 »

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 20, 2007, 12:24:12 pm »
Prosze jeszcze kogos o wypowiedź, kto ma Ps3. Ja też kupilem w MediaMarkt  :???:

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 20, 2007, 12:32:17 pm »
Ja mam PS3 i to całkowicie normalne, że zależnie od tego co robi wchodzi na większe obroty. Stanów takich jest w ogóle 5, ale ostatnie 2 uruchamiają się tylko wtedy gdy konsola nie ma dostępu do powietrza i wtedy to już terkocze jak traktor  :o, albo się sama wyłącza. Ogólnie powinno być tak, że jak jej nic nie robisz to siedzi sobie cichutko na pierwszym/drugim stopniu. Trzeci włącza się tylko podczas grania/folding@home. Jak skończysz grać to po pewnym czasie będąc np. w XMB powinna wrócić do cichego poziomu to tyle.

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 20, 2007, 13:11:30 pm »
A tobie powróciła do cichszego poziomu? Dzis sprawdze. Powiem tyle, że u mnie jak załaczy się głośniejszy poziom to po wylaczeniu Ps3 i włączeniu znowu jest cicho, a że sama to umnie zrobić to nie wiedziałem. Ale sprawdze. Dzięki za odpowiedź wszystkim. Czyli Ps3 jest raczej sprawna  :D

Amorphis

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-04-2007
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
  • PS3: ID Venomousx
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 20, 2007, 17:32:05 pm »
Marcin mi konsola chodzi tak samo jak tobie jakas godzine po wlaczeniu chodzi cicho a pozniej glosniej

tomiasz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-03-2007
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
  • PS3 Fanboy
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 21, 2007, 00:36:55 am »
marcin daj sobie spokoj ;P to nie zadna wada :)        mialem 2 konsole hehe i w obu wiatrak chodzil identycznie... zalezy co robisz :)   jak odpalisz sobie folding@home to masz glosno jak cholera ( w ogole konsola wydaje wtedy jakis dziwny dzwiek )  a jak chodzi sobie i nic na niej nie robisz to jej nie slychac xD       jak grasz to jest tak na srednim poziomie     czasami wlacza sie na chwile max predkosc ale mi to nie przeszkadza



PSN: Tomi1337    Dodawac mnie !!! :)

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #60 dnia: Maja 21, 2007, 15:49:35 pm »
marcin daj sobie spokoj ;P to nie zadna wada :)        mialem 2 konsole hehe i w obu wiatrak chodzil identycznie... zalezy co robisz :)   jak odpalisz sobie folding@home to masz glosno jak cholera ( w ogole konsola wydaje wtedy jakis dziwny dzwiek )  a jak chodzi sobie i nic na niej nie robisz to jej nie slychac xD       jak grasz to jest tak na srednim poziomie     czasami wlacza sie na chwile max predkosc ale mi to nie przeszkadza

Ale mi własnie podczas grania załancza się po pewnym czasie prędkość jak w holding@home, jak wyjde z gry to dalej taka jest i nie wiem czy  by ucichła.  Dopiero jak wyłącze i włącze to jest cicho ;/

zzz

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-04-2007
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #61 dnia: Maja 21, 2007, 15:53:09 pm »
ja myślę,że panikujesz,ale jak jesteś przekonany,że coś nie gra to idź z nią tam gdzie kupiłeś i zrób test z jakąś inną.

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #62 dnia: Maja 22, 2007, 02:42:23 am »
ja myślę,że panikujesz,ale jak jesteś przekonany,że coś nie gra to idź z nią tam gdzie kupiłeś i zrób test z jakąś inną.

Dzięki temu że się uparłem znalazłem odpowiedź. Konsole PS3 większość są wadliwe!

Problem z glosna praca w PS3 JEST!. Wbrew zapowiedziom producenta, ktory obiecywal, ze konsola bedzie cicha jak SlimLine PS2, znaczna ich czesc jest prawie tak glosna jak xbox 360. Najwiecej takich przypadkow zdaje sie byc w Niemczech. Na oficjalnym forum watek poswiecony tej sprawie liczy juz ponad 2300 postow !
http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=72582&page=154&highlight=video
Jak kto woli po angielsku
http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=75005
http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=72767
http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=76030

Bardzo dobry opis problemu wraz z nagraniem jest tu
http://asklandd.dk/ps3/
Dla nieznajacych angielskiego:
Istota problemu polega na tym, ze wentylator po wejsciu na trzeci poziom pracy (glosnosci), co w jednych dzieje sie przy obciazeniu (gra, folding@home itp.) w innych nawet bez obciazenia (XMB)  po ok. 20 min., nie umie zejsc (tak jak to jest np. w notebookach) na poziom 2 (cichszy) po powrocie do XMB, nawet gdy ja na godzine wstawic do lodowki . Wystarczy ja jednak wylaczyc i wlaczyc i zachowuje sie adekwatnie do  temperatury.

Z polskiego forum:
"Dzieki uprzejmosci MM moglem przetestowac w domu 5 konsol, z ktorych tylko jedna nie wchodzila bez obciazenia na 3. poziom i jest na tym 3. poziomie nieco cichsza od pozostalych. Zostawilem ja, mimo ze i ona nie potrafi samodzielnie przejsc z poziomu 3. na 2., co jest szczegolnie wkurzajace przy ogladaniu filmow na BD."
Jesli chodzi o naprawe, to bedzie mozliwe, jesli Sony przyzna sie do bledu i UZNA to za usterke. Na razie nabrali wody w usta, ale - O DZIWO - grzecznie sprzet wymieniaja. Dzwonilem do niemieckiego serwisu, opisalem problem, powiedzieli, ze to nie jest normalne zachowanie konsoli i ze mam sprzet wymienic.
Tyle, ze to nie jest oficjalne stanowisko. Nie wiem tez, jak sie bedzie zachowywal serwis Sony w Polsce, a w Polsce sprzet nabylem.
Mysle, ze raczej trzeba poczekac pare miesiecy na nowe serie (grubo powyzej 70xxxxx) i wtedy reklamowac. Teraz szanse na sukces sa male."

na http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=76030&page=2 i http://www.ps3forums.com/showthread.php?t=64858&page=12 piszą , że jest to wina wiatraczka. Zastosowano dwa jego rodzaje różniące się miedzy innymi ilością skrzydełek: 15 i 19. Najprawdopodobniej wersja z 15 nie wydmuchuje gorącego powietrza wystarczająco szybko na 2 biegu i dlatego włącza się 3 bieg. Proawdopodobnie to jedna z teorii...

Osobiście jutro przeprowadze testy. Jak sprawdźić wasza PS3? Wlaczyć Holding@home i poczekac aż się właczy 3 poziom wiatraka. Poczekac chwile i wyjść z holding@home. Jeżeli w ciagu najblizszych minut nie przejdzie w poziom 2, to macie wadliwą konsole. Mam nadzieje że naprawi to FW 2.0. Bo jak nie to gwarancja się przyda  :evil: :lol:
"

http://asklandd.dk/ps3/recording-short.mp3 tu możecie posłuchac w skrocie wszystkie 3 biegi ps3.

0-5 sec. The PlayStation 3 is turned on. The fan momentarily speeds up to level 3 and then settles back at level 1. This moment is important because I belive all PlayStation 3s have this behaviour, and both minimum and maximim levels of fan speed and noise can be experienced here. 
5-9 sec. The fan continues spinning at level 1. It stays here for about 3-5 minutes.
9-16 sec. The fan spins up from level 1 to level 2. It stays here for about 10-15 minutes. 
16-28 sec. The fan spins up from level 2 to level 3. It stays there until the PlayStation 3 is turned off.
28-36 sec. The PlayStation 3 is turned off and returns to stand-by.

Co robić mam ten sam serial co tu http://asklandd.dk/ps3/#recording-description czyli 02-27430423-XXXXXXX-CECHC04 !!!!!!!!!! POMOCY!
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2007, 03:09:37 am wysłana przez marcinps2 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #63 dnia: Maja 22, 2007, 08:57:24 am »
Marcinps2 IMO niepotrzebnie panikujesz. U mnie jest tak samo. Jak włącze konsole i pochodzi troche czasu nawet na XMB to zapodaje się 3 bieg i konsolka jest wtedy bardziej słyszalna ale i tak nadal cicha. Nie zamierzam oddawać PS3 z tego powodu bo nic mi się z konsolą przez to nie dzieje. Tym bardziej że moja PS3 leży głeboko w szafce i jest obudowana ściankami niemal z każdej strony (odstęp gdzieś około 10cm). Jak miałem Xa w tym samym miejscu postawionego to wył jak dziki i nie wiem skąd tekst o tym że przez ten 3 bieg PS3 chodzi niemal tak głośno jak X360 bo z własnego doświadczenia mogę Cię zapewnić że konsola Sony jest ZNACZNIE cichsza od sprzętu M$.

BTW. Po odsłuchaniu mp3 stwierdzam że moja PS3 chodzi na 3 biegu (jeśli ten właśnie słychać około 21 sekundy). Ale nie martwi mnie to jakoś. Z tego co pamiętam (być może mi się tylko zdaje) zdarzyło się że zeszła mi na 2 bieg kiedyś. Zresztą, nie ważne bo i tak dla mnie to niebo a ziemia w porównaniu z X0.

PS. Pozwolisz że skopiuje Twój post na inne forum bo ciekawy temat poruszyłeś a dobrze by było poznać opinie jak największej liczby osób posiadających PS3.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2007, 09:21:37 am wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #64 dnia: Maja 22, 2007, 08:59:33 am »
Marcin chyba nie miał kontaktu z klockiem, skoro porównuje do niego PS3  :lol:

Skoro dzieje się tak na wentylatorach z mniejszą ilością łopatek, to znaczy, że nie jest to wada, tylko inna konstrukcja - widać w tych konsolach trzeci bieg jest właściwy dla XMB. Z resztą ustawienie konsoli i to, jaki ma dostęp do zimnego powietrza, też może mieć na to wpływ.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2007, 09:01:20 am wysłana przez Iras »

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #65 dnia: Maja 22, 2007, 10:18:54 am »
Marcin chyba nie miał kontaktu z klockiem, skoro porównuje do niego PS3  :lol:

Skoro dzieje się tak na wentylatorach z mniejszą ilością łopatek, to znaczy, że nie jest to wada, tylko inna konstrukcja - widać w tych konsolach trzeci bieg jest właściwy dla XMB. Z resztą ustawienie konsoli i to, jaki ma dostęp do zimnego powietrza, też może mieć na to wpływ.

No właśnie, a pamiętajmy, że w tej chwili u nas jest troszkę cieplej niż normalnie, więc w domach też jest ciepło. Jakby nie było konsola może potrzebować się trochę więcej namachać, żeby oddać gorące powietrze, bo na zewnątrz też jest ciepło.

Marcinps2 taki sam wątek jest na forum Extreme'a podobnież czytałem te linki do forum i wiesz co myślę, że to nie problem z konsolami tylko problem z ludźmi. Jak czytam, że on się powołuje na to, że Sony "mówiło, że PS3 będzie cichsze niż PS2Slim". Ludzie są po prostu niezadowoleni i szukają na kogo zwalić winę. Są kolesie co wymieniali konsolę na 10 innych i wszystkie zachowują się tak samo. Nie wiem czy rozumiesz na czym polega rzecz jeśli wyłączysz ją przyciskiem power i włączysz to wiadomo, że zacznie od pracy na cichych obrotach, ale za chwilkę znów wejdzie na wysokie z prostej przyczyny te chipy się nagrzewają, więc jeśli grałeś 10 godzin bez przerwy to 5 minut i wyłączenie nie zmusi konsoli do cichej pracy. Im dłużej grasz tym dłużej to tak sobie będzie chodzić. Moja się wycisza, ale nie napisałem, że po 5 sekundach od skończenia gry. Po prostu to usuwanie ciepła nie jest doskonałe, ale właśnie dlatego, że jest ciche, znaczy się ciepło jest odprowadzane na bieżąco. Zobacz sobie jak chodzi XO, bliżej mu do odkurzacza niż PS3. Bez urazy, ale to jeden z powodów czemu nie wybrałem XO.

Dodatkowo trzeba powiedzieć, że sporo jest też ludzi, którzy nie lubią PS3 w takich wątkach tylko po to, żeby robić zamieszanie (mówię o tych forach na PS EU).

Amorphis

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-04-2007
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
  • PS3: ID Venomousx
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #66 dnia: Maja 22, 2007, 13:08:56 pm »
po tym jak konsola mi sie zawiesila podczas grania w jakies demo trzeci poziom wentylatorow sie nie wylacza moze nowy update cos tu pomoze wczesniej sie wylaczal normalnie

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #67 dnia: Maja 22, 2007, 13:13:31 pm »
po tym jak konsola mi sie zawiesila podczas grania w jakies demo trzeci poziom wentylatorow sie nie wylacza moze nowy update cos tu pomoze wczesniej sie wylaczal normalnie


To prawda? Czyli zje^X**m ps3 demem DFICON? O ja ;O  :shock:

Możesz skopiować, a ja bym prosił o np. zmienienie nazwy tematu i nie zamykanie go, aż np. nowy update rozwiąże problem  :-?

EDIT:

Mi tez się wydaje że to wadliwe demo lub 1.7 coś zmieniło. Pamiętam, że po wyjściu z gry konsoli nie było słychać  :???:
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2007, 13:50:03 pm wysłana przez marcinps2 »

Tangoxbox

  • Gość
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #68 dnia: Maja 22, 2007, 14:02:55 pm »
kurcze nie wiedziałem, że z PS3 są jakiekolwiek problemy, no szkoda, szczerze to chce nabyć PS3 już w lipcu, o to chodzi, że mam cholernego pecha do sprzętu telewizor,monioter ps2, xbox amplituner no wszystko sie sypie nawet bebechy od PC co w sumie jest żadkością, nie wie ktoś czy będą jakieś nowsze modele PS3 jak to maiło miejsce z PS2 za ile będą?? czy coś w tym stylu, Powiem tak miałem karte graficzna x1900xtx i ona sama zwiększała obroty podczas grania, wchodząc do windowsa z powrotem zmniejszała, jeśli tak się nie dzieje jest to wada, przypuszczam, że w PS3 tak samo:/ lepiej marcinps2 wymienić w końcu to 2500zł prawie, więc płacisz i wymagasz ma wszystko chodzić tip top  :-P pozdro

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 22, 2007, 14:13:05 pm »
A z wyższych biegów - 4 i 5 normalnie schodzi na niższe?

didu

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-05-2007
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
  • 31 lat, żona i synek
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #70 dnia: Maja 22, 2007, 14:57:32 pm »
Ciekaw jestem jak wygląda sprawa z konsolami które umieszczone są w standach np. na jakiś targach. Przecież ta konsola jest szczelnie obudowana więc chyba chodzi cały czas na 5 biegu. Ciekawe jaką ma żywotność. Dostęp do powietrza jest bardzo ważny, moja jest umiszczona w stoliku pod tv i gdy zamkne przednią szybe i jest z każdej strony obudowana to wchodzi na 3 a nawet 4 bieg. Dlatego gram tylko z otwartą szybką i dodatkowo w tylnej dykcie wywierciłem 3 dziury średnicy 7 cm. Teraz konsola działa na 2 biegu, na 3 wcale nie wchodzi.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 22, 2007, 15:22:41 pm »
Ludzie nie panikujcie! W sumie ja sam nie wiem czy mi konsola śmiga na 3 czy w końcu na drugim biegu bo między 1 a 2 (lub3) jest taki jakby pół bieg. Ale co Wy wogóle piszecie. Ja całkiem niedawno mocno eksploatowałem PS3. Przyjechała rodzinka, w centralnym się paliło, pokój pełen ludzi (7 osób), konsola leży w obudowanej szafce i graliśmy od 10 rano do 12 w nocy NON STOP! Żadnej zawiechy a konsola śmigała na tym biegu co zawsze. Ludzie wytrzymać z gorąca nie mogli a PS3 poradziła sobie z tym bez problemu.
No chyba by trzeba upaść na głowę żeby oddawać PS3, która działa bez problemów a jedynym powodem reklamacji byłby szum wentylatora. Bez przesady w końcu macie gwarancje 2 lata więc polecam wyluzować.

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 22, 2007, 15:55:24 pm »
A z wyższych biegów - 4 i 5 normalnie schodzi na niższe?


Nie ma 4 i 5 biegu. Jest 1 bieg 2 i 3. Jak startuje ps3 to w ciągu 3 sekund rozkręca się zaczynając od 3 a kończąc na 1. Potem siedzi na jedynce 1-5 minut (w zalezności czy chodziła wczesniej czy jest swierzo włączona) potem załancza 2 która jest ledwie co słyszalna. W czasie gry lub holding@home w ciągu paru-parunastu minut załancza 3. Nie ma 4 i 5. Ta prędkość z holding@home jest ostatnią. Tylko dlaczego nie zchodzi po wyjściu z gry na 2, bo powinna. Jak wyłacze z 3 i włącze konsole ponownie jest jedynka potem zaraz 2 i na 3 nie wchodzi bez przyczyny. Może wy macie gwarancje 2 lata bo ja kupiłem w MM i chyba mam rok gwarancji  :-?

didu ciekawe jest to co mówisz. Na holding@home jest 3 bieg. Więc jezeli istnieje 4 to napewno nie wlaczy się bez przyczyny. Moja ma dostęp do powietrza z każdej strony po 0,5-1m na oko i załancza 3 bieg podczas gry lub H@H i z niego nie chce zejść nawet w Menu  :-?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #73 dnia: Maja 22, 2007, 16:07:57 pm »
Wg mnie prędkość wiatraków nie jest uzależniona od tego co aktualnie robi konsola - nie ma znaczenia czy gracz, czy jesteś w dashu. Prędkość jest ustalana na podstawie temperatury podzespołów i zależy od wielu rzeczy - między innymi od cyrkulacji powietrza czy temperatury otoczenia.

Normalna prędkość wiatraków w czasie grania nie jest najwyższą. Wstaw konsolę do małej szafki - będzie głośniej. Jeśli trzymasz w szafce, wystaw ją na zewnątrza - będzie ciszej. Przynajmniej powinno być.

Ten trzeci bieg to imo wcale nie dużo, kiedy temperatura w cieniu wynosi 30 stopni  8)

Możliwe, że dla niższego biegu wymagana jest temperatura 25 stopni albo mniej - wtedy, jeśli temperatura otoczenia jest wyższa, nie ma żadnych szans schłodzić jej do takiej temperatury w czasie pracy. No ale to już czysta teoria.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2007, 16:12:27 pm wysłana przez Iras »

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #74 dnia: Maja 22, 2007, 17:03:35 pm »
Ale Iras tu chodzi o to, że większość (tak myśle) ps3 w tym moja nie umie zejśc z wyższego biegu na niższy podczs pracy nawet w nocy jak jest ziomo. A jak wyłacze i włącze to jest na 2 biegu i na 3 nie wejdzie prędko...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 22, 2007, 17:10:53 pm »
No nie wiem. Wydaje mi się, że robicie z igły widły.

Niestety na PS3 nie można wejść do biosu i sprawdzić prędkości wentylatorów dla określonych temperatur, ani samych temperatur podzespołów.

Napisałeś "jak wyłacze i włącze to jest na 2 biegu i na 3 nie wejdzie prędko" - czy to znaczy, że po jakimś czasie w dashboardzie jednak wchodzi na "trójke"? Bo jeśli tak, to nie ma najmniejszych szans, żeby po zakończeniu gry wróciło do "dwójki".

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 22, 2007, 17:27:02 pm »
Czemu nie ma szans nawet jak co, to po wyłączeniu i włączeniu jest góra na 2 przez większy okres czasu. Więc takie obroty nie sa potrzebne, bo by odrazu po wlączeniu ponownym weszło w ciągu minuty na 3!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 22, 2007, 17:54:59 pm »
To regulują proste skrypty. Jeśli system ma polecenie powyżej temperatury procesora 35 stopni zwiększyć prędkość, to ją przy 36 zwiększy, niezależnie od tego, że może aż takiego chłodzenia nie potrzebować.

Jeśli podczas pracy w dashu (w PC nazywa się to IDLE) procesor osiąga po jakimś czasie np. 40 stopni, to taka temperatura jest dla IDLE właściwa. W czasie gry (STRESS) temperatura znacznie się zwiększa, a po powrocie ze STRESS do IDLE nie spadnie poniżej 40 stopni bez dodatkowego chłodzenia - wentylator musiałby wejść na jeszcze wyższe obroty, żeby bebechy schłodzić bardziej, ale później, po zmniejszeniu prędkości wiatraków i tak wracałoby do 40 stopni i "trzeciego biegu".

Nie mam PS3, ale wszystko co piszę, piszę w oparciu o zabawy z chłodzeniem PC (bawiłem się w podkręcanie, a w kompie kręci mi się obecnie jeden wiatrak w zasilaczu). Dokładniej Ci tego nie potrafię wytłumaczyć.

marcinps2

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 22, 2007, 18:08:11 pm »
A kto ma numery seryjne takie? 02-27430423-XXXXXXX-CECHC04 niech napisze.

Ja wszystko rozumiem, ale mam nadzieje że sprawa zostanie załatwiona i przy następnych update pojawi się rozwiązanie tego problemu. Ale ps3 jest niesłyszalna tylko na 1 biegu. Na drugim już troszke ją słychac. A na 3 to szumi jak chce.

Powinno być tak, że po powrocie do trybu 2D czy ogólnie po wyjęciu płyty wylaczeniu gry, konsola wchodzi w 2 poziom. Po co tak chałasuje skoro powietrze wylatuje prawie zimne i tyle. Nie ma hamólców i taka jest prawda że sony dało po czesci plame. Oszczedność na chłodzeniu? Wyłączysz ps3 i właczysz to konsola zanim wejdzie w 2 tryb to kilka minut minie. Czy po wylaczeniu konsoli na 1 sekunde temperatura procesora według ciebie spada o tyle że już 3 nie jest wymagana. Ona spada już po wyjściu z gry, h@h bo prawda jest taka, że inne ps3 mają w sobie hamulec, bo jak ktoś pisał że po 30sekundach mu powraca na 2. Tak powinno być własciwie moim zdaniem.

Ale cóż może się więcej osób wypowie co ma ps3. Ja bym chiał by nowy update wszystko wyjaśnił, albo oficjalne stanowisko usłyszeć sony w tej sprawie...

Marcin2826

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Zwiechy PS3 i zabawa z MediaMarkt -,-
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 22, 2007, 18:14:21 pm »
marcinps2 dosc! dowiedziales sie to co chciales panike siejesz! mi wcale nie przeszkadza poziom 3 w konsoli ludzie! co ty posty chcesz w tym temacie nabijac? Jesli chcesz uslyszec oficialne stanowisko sony przedzwon sobie do nich lub napisz do nich SONY.pl ALBO WYMIEN SOBIE I BEDZIESZ PEWIEN ZE MASZ DOBRA KONSOLE. Jesli tak chcesz wiedziec czy cos jest z twoja konsola nie tak utworz nowy temat o glosnosci ps3 i tam pisz. Temat nie jest zwiazany z twoja konsola tylko konsola tomiasza ktory dawno ja wymienil. Temat powinien byc zamkniety parenascie postow wczesniej dokladnie na poscie 45 stronie 4. O TO PROSZE MODERATORA by zamknal juz ten topic bo spam sie narobil wielki albo utworzyl nowy z glosnoscia PS3 i tam przeniosl posty od numeru 46
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2007, 18:23:26 pm wysłana przez Marcin2826 »