Autor Wątek: PLAYSTATION HOME  (Przeczytany 87736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
PLAYSTATION HOME
« dnia: Maja 06, 2007, 11:22:45 am »
Sadze ze taki temat sie przyda.

Ruszyły beta testy HOME, kilka nowych screenow jednego z szczesliwcow ktoremu dane jest testowanie bety.

chodz pokaze ci nowy trailer ;)


Ile dałas za ta podkoszulke? ;)






salon arcade

http://xs115.xs.to/xs115/07186/screenshot14.php.jpg
http://xs115.xs.to/xs115/07186/screenshot19.php.jpg
http://xs115.xs.to/xs115/07186/screenshot12.php.jpg

GOW2 :)


Kregielnia :)




LOL!!!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 06, 2007, 12:32:28 pm »
Szczerze mówiąc, o ile początkowo byłem trochę sceptycznie nastawiony do HOME, o tyle po tych screenach wydaje mi się, że to naprawdę świetny pomysł, który po prostu nie może się nie udać.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 06, 2007, 13:35:40 pm »
Szczerze mówiąc, o ile początkowo byłem trochę sceptycznie nastawiony do HOME, o tyle po tych screenach wydaje mi się, że to naprawdę świetny pomysł, który po prostu nie może się nie udać.
Ja mam podobnie, myślałem że to będzie jakaś gra w życie a to jest coś więcej. Już widzę, turnieje z ziomkami w kręgle, w samochodziki, pewnie jeszcze w bilard. Sony mogło by organizować turnieje i nagrodami (w realu).

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 06, 2007, 14:15:55 pm »
Szczerze mówiąc, o ile początkowo byłem trochę sceptycznie nastawiony do HOME, o tyle po tych screenach wydaje mi się, że to naprawdę świetny pomysł, który po prostu nie może się nie udać.
Ja mam podobnie, myślałem że to będzie jakaś gra w życie a to jest coś więcej. Już widzę, turnieje z ziomkami w kręgle, w samochodziki, pewnie jeszcze w bilard. Sony mogło by organizować turnieje i nagrodami (w realu).

Z nagrodami w realu może być ciężko, ale pewnie będzie można wygrać itemy do swojego domku, czy nowe stroje. Niby to nic nie warte, ale przypuszczam, że jak będziesz miał jakiegoś smoka, którego ma raptem 1000 osób na ziemi to wszyscy się na to rzucą jak na achievementy. Zresztą co do tych nagród to liczę, też na np. kupony/bony na gierki na PSN będą. W singstarze np. darmowe piosenki itd. Teoretycznie Sony spokojnie może rozdawać wirtualny software nakręcając odpowiednio ludzi, a sami niewiele tracąc.

zzz

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-04-2007
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 06, 2007, 14:37:32 pm »
może jakiś film bluray... ;-)
ogólnie to fajna sprawa z tym home

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 06, 2007, 14:41:27 pm »
Po screenach zachciało mi się zagrać w bilard i kręgle -  w Home będę tam stałym bywalcem  ;)

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 06, 2007, 14:58:45 pm »
Bueheehehe, ostatni screen roxuje.  :lol:
Pokryty, a EU testy też już ruszyły czy póki co tylko US?

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 06, 2007, 16:30:16 pm »
Pokryty, a EU testy też już ruszyły czy póki co tylko US?
A nie czasem Europa testuje pierwsze Home???

Tarniak

  • Gość
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 06, 2007, 16:33:50 pm »
http://www.destructoid.com/leaked-shots-of-playstation-home-beta-31291.phtml

Dużo screenów.

Z 14 wynika, że normalne ściąganie też będzie możliwe, a home to dodatek. Malkontenci będą usatysfakcjonowani. :)
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2007, 16:36:28 pm wysłana przez tarniak »

Crow

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-10-2006
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 06, 2007, 17:10:08 pm »
bardzo ciekawy projekt, chętnie bym w to pograł i to dłuuugo ale niestety nie posiadam ps3 :( ale za ok rok to się zmieni więc napewno w to pogram :)


Mihau_Alu

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-04-2007
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 06, 2007, 21:06:23 pm »
Pokryty, a EU testy też już ruszyły czy póki co tylko US?
A nie czasem Europa testuje pierwsze Home???

USA i Kanada pierwsi testuja beta wersje... niestety....

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 06, 2007, 21:21:21 pm »
Europa takze juz testuje HOME!

Padło tu stwierdzenie "chętnie bym w to pograł" to raczej takie drugie (wirtualne) zycie. Home to głownie odpowiedz na Live!. Mamy swoj dom, mozemy do niego kupowac nowe gadzety (meble, lcd, czy plakaty). Spotykamy sie z innymi graczami, taki wirtualny swiat posiadaczy PS3 :) Trudno powiedziec ze to jest gra, raczej interaktywny servis online.

Jezeli ktos nie widział, pełna prezentacja HOME z GDC.
http://www.gamevideos.com/video/id/9861

kostuhoss

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-04-2007
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 08, 2007, 11:22:48 am »
ja co rano wchodze na  ^_^
zeby nie przegapic

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 08, 2007, 11:33:13 am »
http://www.destructoid.com/leaked-shots-of-playstation-home-beta-31291.phtml

Dużo screenów.

Z 14 wynika, że normalne ściąganie też będzie możliwe, a home to dodatek. Malkontenci będą usatysfakcjonowani. :)
To już było dawno wiadomo. Harrison mówił, że wszystko z Home będzie rostępne bezpośrednio do ściągnięcia/zobaczenia. Nie trzeba będzie łazić.

Maximmus80

  • Gość
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 09, 2007, 19:18:12 pm »
Na początek podaje link

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4194563.html

Myślę ze ten wywiad z autorem Second Life bardzo dużo wyjaśnia na temat całej usługi home i jej znaczenia.
Czytając wywiad doszedłem do kilku wniosków...
- pan  Philip Rosedale ma powody zazdrościć Sony:)
- jeśli pan Katuragi naprawdę ma racje że procesor Cell jest procesorem sieciowym to on jest geniuszem, koleś ma wizje i wyprzedza swoją epokę
- Sony w przeciągu roku będzie miało więcej uzytkowników Home niż Second Life i bądźmy szczerzy, spokojnie osiągnie w ciągu kilku lat ponad 50 mln użytkowników usługi
- ponadto opracowano już technologie takie jak komunikacja głosowa i zaawansowana grafika 3D wraz z fizyką(kolejny powód do zazdrości)
- 40 minut w celu opanowania usługi, myślę że Sony pobiło ten wynik sromotnie!
- myślę że jest to najważniejszy projekt dla Sony jako całej korporacji, oni nie tylko kopiują, czytając ten wywiad widać że to oni zaczynają być kopiowani!

Szykuję się nam rewolucja na miarę www i to właśnie Sony wysuwa się na prowadzenie w tym wyścigu, patrząc z tej perspektywy na konstrukcje Ps3 (sieciowy procesor Cell, pojemny napęd Blu-ray, wymienny twardy dysk, czytniki kart)widać jak bardzo przemyślanym produktem jest ten komputer i szczerze wierze teraz, że żywotność tego sprzętu to dekada! Mam wręcz wrażenie że Sony zbudowało ten sprzęt specjalnie dla tej usługi.

Dla nich naprawdę Nintedo i Xbox to dziś nie konkurencja. Czemu?
Po pierwsze Nintendo niema szans na uruchomienie tak zaawansowanego projektu jak Second Life(za słaba specyfikacja sprzętu).
Za to Microsoft popełnił dwa błędy, sprzedaje modele bez twardego dysku! i nie wspiera skutecznie pojemnych nośników dających pełen dostęp do technologi HD(filmy HD na DVD-niewykonalne)być może procesor też ma tu znaczenie-przy milionach użytkowników, w końcu na pewno coś daje "procesor sieciowy":)
Faktem jest, że kto jak kto ale Bill to jest prawdziwy mózg i już Microsoft nawiązało współprace z producentem Second Life(jak czytam branża zdaje sobie sprawę z przełomu który nadchodzi), mają przed sobą jednak kilka wymienionych problemów  a z zalet wielomilionową bazę użytkowników oraz windows live ewryver.
Jednym słowem czekam... proszę o uważne przeczytanie wywiadu zanim ktoś podejmie sie konstruktywnej krytyki ;) dzięki.

marti

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-06-2007
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 18, 2007, 00:25:39 am »
Cell jest procesorem sieciowym ?
tak jest bo był tworzony do serwerów, nie pojedynczych ale pracujących zespołowo w jednej sieci. Jego fenomen polega na tym że np mając w domu oprócz ps3 np. pralke z cellem podłączoną do sieci lan, to niewyrabiający cell w twojej ps3 wykrywa że drugi cell nic nie robi (pralka) więc przesyła mu dane i razem pracują nad gierką w którą grasz, sieć lan to przeważnie 100 mbps, no tak, ale jeśli nie masz takiej pralki, to co ? niby miliony innych ps3, ale przy twoim łączu np.512 lub 1mbps to co to za pomoc, co najwyżej  czyjaś ps3 pomoże twojej obliczyć pierwiastek z 2, więc nie wiem z czego oni się tak cieszą że Cell jest procesorem sieciowym
,chyba że każdy kupi sobie 10 ps3 i połączy w sieć  :lol:

Maximmus80

  • Gość
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 18, 2007, 15:06:25 pm »
kiedyś już to tak pewni niebranżowi redaktorzy próbowali wyjaśnić ale ich wyśmiewano, ja tam nie wiem czy ty sobie jaja robisz ale tak z drugiej strony to przepustowość złącza cały czas rośnie, jakie teraz maja w standardowo w Korei? A my jakie będziemy mieli za 5 lat?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 18, 2007, 15:20:52 pm »
więc nie wiem z czego oni się tak cieszą że Cell jest procesorem sieciowym

Może z tego że Cell przelicza 2 razy tyle gigaflopów co procek w X360.

marti

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-06-2007
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 18, 2007, 19:40:22 pm »
więc nie wiem z czego oni się tak cieszą że Cell jest procesorem sieciowym

Może z tego że Cell przelicza 2 razy tyle gigaflopów co procek w X360.
słuchaj pierdół SONEGO
na razie to nie jest szybsze nawet od maca 1.8 ghz :lol: gdzieś podawałem link do testów benchmark ps3 zajeła 2000 któreś miejsce (testy przeprowadzane na linuxie)
co z tego, niech przelicza nawet 10 razy więcej, ale musi wynik przesłać przez sieć do procka, który tej pomocy potrzebuje, więc ile tej pomocy udzieli? 0.000000000001 %
zaje****** wynik  :lol:
pamiętaj też że np. twoja przychodząca to 1mbps, ale już wychodząca to 384kbps, takie realia są w polsce jeśli chodzi o internet

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 18, 2007, 19:53:16 pm »
Ale wymierny test. Bo na linuxie wolno chodził. Hłe Hłe!!! Na sucho przelicza dwa razy tyle gigaflopów co procek X0 i taka jest prawda. Zresztą o tym mówi każdy developer, który ma do czynienia z Cell'em.

marti

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-06-2007
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 18, 2007, 20:15:57 pm »
Ale wymierny test. Bo na linuxie wolno chodził. Hłe Hłe!!! Na sucho przelicza dwa razy tyle gigaflopów co procek X0 i taka jest prawda. Zresztą o tym mówi każdy developer, który ma do czynienia z Cell'em.
poprosze o linki z faktami, że cell jest 2 razy szybszy (testy, cokolwiek, bez gadania bez podstawy)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 18, 2007, 20:30:35 pm »
Cytuj
poprosze o linki z faktami, że cell jest 2 razy szybszy (testy, cokolwiek, bez gadania bez podstawy)
Dobre... Ty chyba sobie żartujesz... od niego chcesz jakichkolwiek faktów... nie wymagaj od niego za wiele... :lol:
Poza tym była swego czasu wielka zażarta dyskusja na temat słynnych gigaflopów w System Warsach. Najchętniej wypowiadają się o nich i wpływie na działanie konsoli osoby nie mające o tym najmniejszego pojęcia.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2007, 20:36:22 pm wysłana przez Leenk »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 18, 2007, 21:28:55 pm »
Ale wymierny test. Bo na linuxie wolno chodził. Hłe Hłe!!! Na sucho przelicza dwa razy tyle gigaflopów co procek X0 i taka jest prawda. Zresztą o tym mówi każdy developer, który ma do czynienia z Cell'em.
poprosze o linki z faktami, że cell jest 2 razy szybszy (testy, cokolwiek, bez gadania bez podstawy)

A co? Pani w szkole rączki upier.....a? Wiem że bardzo chętnie byście chceli by to była nie prawda. Poszukaj sobie a dowiesz się że wydajność zmiennoprzecinkowa Cell'a szacowana jest na 218 GFLOPS'ów podczas gdy procek X0 przelicza coś w granicach 115 GFLOPS. Dobrze o tym wiecie i się Wam piana toczy. Lennk jak zwykle wpadł zasapany by dzielnie bronić swego ukochanego X0, którego procek może co najwyżej pięty Cell'owi polizać i Lennk zdaje sobie z tego doskonale sprawę.

PS. Chcesz potwierdzenie tych informacji to kup numer PsxExtreme gdzie jest porównanie PS3 i X360 bo tam dokałdnie pisze to o czym wcześniej wspomniałem. Jest to tekst autorstwa Bandita z PE.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2007, 21:36:43 pm wysłana przez MarcePan »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 18, 2007, 21:55:36 pm »
Cytuj
A co? Pani w szkole rączki upier.....a?
Ale się spienił ze wściekłości chamowaty misiek... :lol:
Dość napisać że kompletnym absurdem jest oceniać możliwości jakichkolwiek procków na odstawie tylko jednego czynnika...  Dobra, szkoda się rozpisywać na ten temat - szkoda się babrać w "dyskusjach"...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2007, 22:08:25 pm wysłana przez Leenk »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 18, 2007, 22:03:00 pm »
Cytuj
A co? Pani w szkole rączki upier.....a?
Ale się spienił ze wściekłości chamowaty misiek... :lol:


Ale wymierny test. Bo na linuxie wolno chodził. Hłe Hłe!!! Na sucho przelicza dwa razy tyle gigaflopów co procek X0 i taka jest prawda. Zresztą o tym mówi każdy developer, który ma do czynienia z Cell'em.
poprosze o linki z faktami, że cell jest 2 razy szybszy (testy, cokolwiek, bez gadania bez podstawy)

Tu masz to o czym pisałem.

http://dpad.gotfrag.com/portal/story/35372/?spage=2

Lennk to kasztan.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2007, 23:11:55 pm wysłana przez MarcePan »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 18, 2007, 22:19:15 pm »
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2007, 22:45:07 pm wysłana przez Leenk »

marti

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-06-2007
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 18, 2007, 22:35:58 pm »
PISAŁEM ŻEBYŚ NIE PODAWAŁ LINKÓW DO GŁUPICH STRON.
200 gflops odnosi się do cella z 8 spe, a jak dobrze wiesz ps3 dostało wersje okrojoną.
7x25.12gflops=176gflops.
dalej czytając na stronie ibm http://www-128.ibm.com/developerworks/power/library/pa-cellperf/?ca=drs-#table4 efektywność możliwa do uzyskania to 75.9% to daje nam 133.6gflop
dodając do tego wolniejszą gpu, dalej dokończ sobie sam
warto poczytać też tą stronke http://www.howardforums.com/archive/topic/1066963-1.html
zapomniałem dodać że jedno spe zarezerwowane jest do obsługi systemu operacyjnego :lol:
czyli 133.6-25.12=około 108 gflops
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2007, 22:40:12 pm wysłana przez marti »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 18, 2007, 23:14:50 pm »
Aaa no to jakby sobie tak poodejmować to i owo definiując moc Xa to też można pomarzyć o tych 115 GFLOPS'ach. Pozatym kto Ci naopowiadał takich bzdur że GPU w PS3 jest słabsze od tego w X0? Totalna nieprawda, poczytaj więcej bo komuś udało się wprowadzić Cię w błąd.

Rondel

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 03-05-2007
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 18, 2007, 23:20:57 pm »
A Emotion Engine w moim PS2 ma 6 gigaflopow i jesli pomnozy sie ta wartosc przez 100 to zjada Cella na sniadanie -.-' . Boze, zbyt wielu ludzi nabiera sie na cyferki :[.

* Czciciel serii Half-Life *

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 19, 2007, 00:23:53 am »
Aaa no to jakby sobie tak poodejmować to i owo definiując moc Xa to też można pomarzyć o tych 115 GFLOPS'ach. Pozatym kto Ci naopowiadał takich bzdur że GPU w PS3 jest słabsze od tego w X0? Totalna nieprawda, poczytaj więcej bo komuś udało się wprowadzić Cię w błąd.

MarcePan można być fanem PS3, ale jednak moim zdaniem również GPU jest silniejsze w XO. Ogólnie XO był troszkę lepiej zaprojektowany w sensie architektury (szczerze wątpię żeby np. pozycje multiplatformowe wykorzysywały silnie Cella). Wspólna pamięć też jest lepszym rozwiązaniem. Co do GPU teoretycznie nie da się odpowiedzieć czy RSX jest silniejszy od GPU  X360, głównie dlatego, że oficjalne pełne dane na temat RSXa nie są znane, jednakże dodatkowe rozwiązania zastosowane w GPU XO powodują, że w mojej (i nie tylko) ocenie jest to lepszy procek niź RSX niestety. Cella mogą wykorzystywać gry first party przede wszystkim +niektóre silniki liczące fizykę. Jedno co na pewno potrafią japończycy to upakować technologię, bo to że PS3 jest ciche, na razie się nie sypie jest nie lada wyczynem, gdzie jednak inżynierowie Microsoftu dali ciała.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 19, 2007, 08:39:57 am »
Emiel co do gier multiplatformowych to IMO nie jest źle bo jak na przepisane kody gier, które były pisane pod zupełnie inną architekturę to PS3 radzi sobie z nimi doskonale. Tak jak mówił szef Shiny że PS3 wymaga innego podejścia developerów i nie programuje się na ta konsole tak jak robi się to pod PC'ty czy X360. Odnośnie GPU to temat był roztrząsany na forum PE i zdania były mocno podzielone. Xenos jest nowocześniejszym układem ale to nie oznacza że szybszym. Natomiast jeśli w tej kwestii można się spierać to już gadania że Cell jest słabszy od  Xenon'a jest totalną bzdurą bo w tej kwestii każdy developer wypowiada się przychylnie dla Cell'a. Zresztą wystarczy zobaczyć tech-demo tego co sam Cell potrafi zrobić z grafiką. Dodaj sobie do tego RSX'a i już masz odpowiedź, która to konsola zryje beret grafiką w najbliższym czasie. Link, który podałem wcześniej podaje całą prawdę. Na sucho tak właśnie wypadają moce obliczeniowe obu procków.

Dodam jeszcze że na tym etapie gier jaki teraz obserwujemy można zaobserwować pewne różnice w kierunkach jakimi podążają firmy Sony i Microsoft. Taki Gears of War pokazuje jak powinna wyglądać szczegółowo wyrenderowana scena natomiast w Motor Storm bardzo konkretnie dopakowano model jazdy (w szerokim tego słowa rozumieniu), przeniesiono rozgrywke wyścigów na nowy poziom dzięki świetnej fizyce co w przyszłości może przykuć uwagę do tej gry kiedy już next-genowa grafika się nam opatrzy. Nie chce tutaj prorokować ale jeśli wkrótce ujrzymy na PS3 gry wyglądające tak genialnie jak Uncharted a do tego zobaczymy w nich rozbudowaną fizykę to X0 będzie musiał zwijać manatki a M$ znacznie szybciej wyda nową konsole niż się tego wszyscy spodziewamy.

FREZER

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-09-2004
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 19, 2007, 10:16:02 am »
Emiel co do gier multiplatformowych to IMO nie jest źle bo jak na przepisane kody gier, które były pisane pod zupełnie inną architekturę to PS3 radzi sobie z nimi doskonale. Tak jak mówił szef Shiny że PS3 wymaga innego podejścia developerów i nie programuje się na ta konsole tak jak robi się to pod PC'ty czy X360. Odnośnie GPU to temat był roztrząsany na forum PE i zdania były mocno podzielone. Xenos jest nowocześniejszym układem ale to nie oznacza że szybszym. Natomiast jeśli w tej kwestii można się spierać to już gadania że Cell jest słabszy od  Xenon'a jest totalną bzdurą bo w tej kwestii każdy developer wypowiada się przychylnie dla Cell'a. Zresztą wystarczy zobaczyć tech-demo tego co sam Cell potrafi zrobić z grafiką. Dodaj sobie do tego RSX'a i już masz odpowiedź, która to konsola zryje beret grafiką w najbliższym czasie. Link, który podałem wcześniej podaje całą prawdę. Na sucho tak właśnie wypadają moce obliczeniowe obu procków.

Dodam jeszcze że na tym etapie gier jaki teraz obserwujemy można zaobserwować pewne różnice w kierunkach jakimi podążają firmy Sony i Microsoft. Taki Gears of War pokazuje jak powinna wyglądać szczegółowo wyrenderowana scena natomiast w Motor Storm bardzo konkretnie dopakowano model jazdy (w szerokim tego słowa rozumieniu), przeniesiono rozgrywke wyścigów na nowy poziom dzięki świetnej fizyce co w przyszłości może przykuć uwagę do tej gry kiedy już next-genowa grafika się nam opatrzy. Nie chce tutaj prorokować ale jeśli wkrótce ujrzymy na PS3 gry wyglądające tak genialnie jak Uncharted a do tego zobaczymy w nich rozbudowaną fizykę to X0 będzie musiał zwijać manatki a M$ znacznie szybciej wyda nową konsole niż się tego wszyscy spodziewamy.

zanim PS3 się rozkreci (stanie sie tania i ppopularna jak teraz 360) na dobre i zacznie cos tam pokazywać , ludzie zaczną wypatrywać nowego klocka  który rozgniecie parametrami PS3 które ma być 10 lat podobno, Sony troche za długo zwlekało, osobiści enie mam nic przeciwko temu aby zobaczyc nowego xa w 2010 roku nie chce si ewstydzić przed blacharzami grafy
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2007, 10:26:18 am wysłana przez FREZER »

nakimushi

  • Gość
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 19, 2007, 10:43:36 am »
jak dla mnie nowy x moze wyjsc nawet teraz  :-D

a ten tekst Marcepana jest swietny  - Zresztą wystarczy zobaczyć tech-demo tego co sam Cell potrafi zrobić z grafiką. Dodaj sobie do tego RSX'a i już masz odpowiedź, która to konsola zryje beret grafiką w najbliższym czasie

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 19, 2007, 10:44:12 am »
Czyli jesteś jednym z tych gości, którym Bill tak namącił w głowie że gotowi są wymieniać konsole niemal tak szybko jak podzespoły w PC'tach po to by mieć super extra wypasioną grafe. LoL!!! Dlatego właśnie uważam że Microsoft będzie chciał narobić takiego gnoju jak na rynku PC i rynek konsol też spaprają, tyle że ja pozostanę jednak przy Sony bo oni nie będą wyciągać kasy na każdym kroku jak to robi M$ i przy konsoli Sony zawsze będę bawił się świetnie nawet jak wyjdzie kolejny ich next-gen gdyż oni nie uśmiercają swoich poprzednich konsol po to by zarobić na nowych tak jak to czyni M$.

a ten tekst Marcepana jest swietny  - Zresztą wystarczy zobaczyć tech-demo tego co sam Cell potrafi zrobić z grafiką. Dodaj sobie do tego RSX'a i już masz odpowiedź, która to konsola zryje beret grafiką w najbliższym czasie

Dziękuje.  :lol:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 19, 2007, 11:02:44 am »
Topic jest o Playstation HOME.

Temat na takie kłótnie jest juz stworzony: SystemWars

nakimushi

  • Gość
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 19, 2007, 11:07:25 am »
Czyli jesteś jednym z tych gości, którym Bill tak namącił w głowie że gotowi są wymieniać konsole niemal tak szybko jak podzespoły w PC'tach po to by mieć super extra wypasioną grafe. LoL!!! Dlatego właśnie uważam że Microsoft będzie chciał narobić takiego gnoju jak na rynku PC i rynek konsol też spaprają, tyle że ja pozostanę jednak przy Sony bo oni nie będą wyciągać kasy na każdym kroku jak to robi M$ i przy konsoli Sony zawsze będę bawił się świetnie nawet jak wyjdzie kolejny ich next-gen gdyż oni nie uśmiercają swoich poprzednich konsol po to by zarobić na nowych tak jak to czyni M$.

a ten tekst Marcepana jest swietny  - Zresztą wystarczy zobaczyć tech-demo tego co sam Cell potrafi zrobić z grafiką. Dodaj sobie do tego RSX'a i już masz odpowiedź, która to konsola zryje beret grafiką w najbliższym czasie

Dziękuje.  :lol:

Bill mi niczym nie namecil - kupilem ta konsole w oczekiwaniu na ps3 które po wspanialych renderach i tekstach ze ich procesor jest 1tys razy silniejszy od Pentium4 - 3ghz mialo byc dla mnie pokazem czegos nowego w grach - myslalem ze wkoncy pogram w gry które beda wygladac jak dema techniczne z ps2 ;)

x360 kupilem bo troche znudzilo mi sie ps2 i bardzo lubie gry wyscigowe gt - wiec pgr3 przekonal mnie do tej konsoli...

teraz wyszlo ps3 i wszyscy wiemy jakie jest silne wiec mozesz sobie zmienic w miejsce kolejny xbox kolejne ps3 -

co do grafy to nie musi byc super wypasna ale niech chociaz ma dobry AA i tekstury w wysokiej rozdzialce
nie powiesz mi chyba ze przez kolejne 10 lat nie bedzie ci przeszkadzalo slabe AA i beznadziejne tekstury w wiekszosci grach ?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 19, 2007, 11:36:33 am »
Nakimushi muszę Ci się przyznać że z PS2 bawiłem się świetnie niemal do samej premiery PS3 i pewnie bawił bym się do teraz. Mimo to że X był silniejszy, mimo to że pojawił się X360 i że PC'ty przerastały mocą czarnulę ja grałem sobie na PS2 i byłem zadowolony. Przyznam że kiedy pożyczyłem X360 od kumpla to rozgrywka online naprawdę była dla mnie czymś nieodzownym w kolejnej generacji i kiedy Sony ogłosił iż PSonline będzie za free nie miałem wątpliwości, który sprzęt wybrać. Także ja naprawde nie zazdroszcze PC'towcom tego że muszą kupować co troche nowe podzespoły by pograć na full detalach w swoje gry. Spokojnie mogę bawić się z konsolą przynajmniej 5 lat albo i więcej aż do wyjścia kolejnej. Bo w to że PS3 starczy na 10 raczej nie wierze. Takie już jest zadanie marketingowców i muszą od czasu do czasu strzelić jakimś tekstem na wyrost.

nakimushi

  • Gość
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 19, 2007, 12:25:19 pm »
jak ciebie czytam to tak jakbym czytal jakies bzdury marketingowe od sony  :grin:  - Przyznam że kiedy pożyczyłem X360 od kumpla to rozgrywka online naprawdę była dla mnie czymś nieodzownym w kolejnej generacji i kiedy Sony ogłosił iż PSonline będzie za free nie miałem wątpliwości, który sprzęt wybrać  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 19, 2007, 12:33:24 pm »
jak ciebie czytam to tak jakbym czytal jakies bzdury marketingowe od sony  :grin:  - Przyznam że kiedy pożyczyłem X360 od kumpla to rozgrywka online naprawdę była dla mnie czymś nieodzownym w kolejnej generacji i kiedy Sony ogłosił iż PSonline będzie za free nie miałem wątpliwości, który sprzęt wybrać  :lol:

A co tu jest dziwnego? Wyobraź sobie że dla mnie to ważne czy muszę płacić abonamentu za granie online. Wystarczy że płace za Neo. Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć to hmmm trudno. Do tego dojdzie darmowa usługa HOME także postaraj się zrozumieć mój wybór.

FREZER

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-09-2004
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 0
Odp: PLAYSTATION HOME
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 20, 2007, 16:39:48 pm »
jak ciebie czytam to tak jakbym czytal jakies bzdury marketingowe od sony  :grin:  - Przyznam że kiedy pożyczyłem X360 od kumpla to rozgrywka online naprawdę była dla mnie czymś nieodzownym w kolejnej generacji i kiedy Sony ogłosił iż PSonline będzie za free nie miałem wątpliwości, który sprzęt wybrać  :lol:

XBL 12 miechów kosztuje 180zł nie jest to duża kwota a w przypadku PS3 musisz i tak kupić dobry headset(min 200zł) jezeli myślisz poważnie o szarpaniu online mnie bardziej irytiuje zdzieranie kasy za dodatki nie dośc ze gry kosztują 60$ to bulimy extra za pidoły ktore powinny byc za free
A co tu jest dziwnego? Wyobraź sobie że dla mnie to ważne czy muszę płacić abonamentu za granie online. Wystarczy że płace za Neo. Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć to hmmm trudno. Do tego dojdzie darmowa usługa HOME także postaraj się zrozumieć mój wybór.