Autor Wątek: GameBoy Micro  (Przeczytany 10264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gogu

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-09-2005
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
GameBoy Micro
« dnia: Sierpnia 31, 2007, 12:56:39 pm »
Przejrzałem całe forum i znalazłem tylko jeden temat o tej konsole, dziwne trochę. (Gdzie ją dostać)

Chciałbym się dowiedzieć co Wy sądzicie o Micro ? Zastanawiam się nad kupnem tej maszyny, ale nie jestem do końca pewien. Wszystkie opinie, które udało mi się znaleźć były tego typu: "Za drogi", "Tylko dla kolekcjonerów", ale nie da się ukryć, że były to bardzo stare wypowiedzi. Teraz nowy GBM kosztuję 199zł, czyli aż o 150zł mniej od wersji SP'ka z lepszym podświetleniem. Wiem, że Micro nie odtwarza gier ze starszych Gameboy'ów, ale przeżyje to jakoś.

Więc co wy o nim sądzicie?

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: GameBoy Micro
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 31, 2007, 13:57:06 pm »
Przejrzałem całe forum i znalazłem tylko jeden temat o tej konsole, dziwne trochę. (Gdzie ją dostać)

Chciałbym się dowiedzieć co Wy sądzicie o Micro ? Zastanawiam się nad kupnem tej maszyny, ale nie jestem do końca pewien. Wszystkie opinie, które udało mi się znaleźć były tego typu: "Za drogi", "Tylko dla kolekcjonerów", ale nie da się ukryć, że były to bardzo stare wypowiedzi. Teraz nowy GBM kosztuję 199zł, czyli aż o 150zł mniej od wersji SP'ka z lepszym podświetleniem. Wiem, że Micro nie odtwarza gier ze starszych Gameboy'ów, ale przeżyje to jakoś.

Więc co wy o nim sądzicie?
Osobiście posiadam "tylko" Advance'a, ale czytałem trochę opinii o Micro. Wychodzi na to, że konsolka jest nawet poręczna, ale minusami są mały ekran i właśnie brak wstecznej kompatybilności.
Ja bym inwestował na Twoim miejscy w GB SP, bo słyszałem, że oprócz trochę niewygodnego kształtu, jest to najlepsza odmiana GBA i przynajmniej ma dobre podświetlenie. 

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: GameBoy Micro
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 31, 2007, 15:36:36 pm »
Już gdzieś pisałem na temat Micro:

Mniejszy ekran jeden z atutów Micro, a więc plus, a nie minus. Dzięki zastosowanej mniejszej plamce praktycznie każda gra wygląda lepiej (a piszę "praktycznie", bo nie wykluczam tego, ale jednocześnie sam nie spotkałem się jeszcze nigdy, żeby gra wyglądała gorzej lub bardziej nieczytelnie). Ponadto obiegowo powtarzaną bajką jest to, że cokolwiek jest na mniejszym ekranie mniej czytelne, bo brak czytelności przeszkadzać nie może (z racji zastosowania mniejszej plamki), najwyżej może więc przeszkadzać wada wzroku, która niektórym przy mniejszej plamce się ujawnia. Poza tym, jeśli ktoś po prostu woli większy piksel, to nie zaprzeczę, że mniejszy ekran będzie dla niego minusem.

Brak supportu gier GB(C) to fakt, ale zastanawiam się, czy ktoś tak naprawdę gra w gry GB(C) na GBA? Mi na grach z GB(C) nie zależało na żadnej z wersji GBA, więc nie mogę osobiście traktowac braku supportu dla nich jako minusa. Oczywiście jeśli komuś na tym bardzo zależy, to Micro odpada. No chyba, że zdecyduje się je emulować, co jest w praktyce zupełnie dobrze wykonalne (nie muszę dodawać, że myślę o emulowaniu tylko wtedy, kiedy posiada się oryginały tych gier).

Podsumowując Micro nie jest ani gorszy, ani lepszy od SP v2. Jest inny, alternatywny. Wybór zależy od bardzo osobistych preferencji i tego, które plusy/minusy przeważą. Nie poleciłbym więc nikomu na ślepo ani Micro ani SP v2, za to poleciłbym każdemu rozważenie za i przeciw każdego z nich,a najlepiej sprawdzenie kilku tytułów na obu sprzętach i zdecydowanie samemu. Ja używałem jednej i drugiej wersji i zostałem bez wahania przy Micro.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: GameBoy Micro
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 31, 2007, 18:40:03 pm »
Myślę, że przy cenie 199 zł nie ma się co zastanawiać. Droższe są gry na 360tkę.
Sam myślę nad Micro, bo taki mały i poręczny... NDS nie chce mi się ze sobą nosić, za duży jest do kieszeni, a Micro w sam raz. :)

Gogu

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-09-2005
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: GameBoy Micro
« Odpowiedź #4 dnia: Września 01, 2007, 14:00:21 pm »
No i właśnie na taką profesionalną odpowiedź czekałem, nie jakiegoś "fanboja" psp, który mi tylko obrzydza konsole, a sam jej na oczy nie widział. ;). Wady wzrostu na szczęście nie mam, a na grach z GB(C) mi nie zależy, a jeśli już bardzo będę chciał w nie pograć to kupie za grosze GBC i tam je odpalę.

Korzystając już z założonego tematu:
1. Wie ktoś gdzie można kupić przejściówkę, taką, żeby połączyć Micro z np. SP (przez ten link cable  czy jak mu tam :P)?
2. Gdzie kupić inne obudowy?

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: GameBoy Micro
« Odpowiedź #5 dnia: Września 01, 2007, 15:37:44 pm »
Cytuj
1. Wie ktoś gdzie można kupić przejściówkę, taką, żeby połączyć Micro z np. SP (przez ten link cable  czy jak mu tam)?
Z tego co słyszałem, nie ma takiej możliwości.
Micro - tylko single.
IMO dużo nie tracisz, bo jak często miałbyś okazję zagrać z kimś po kablu?

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: GameBoy Micro
« Odpowiedź #6 dnia: Września 01, 2007, 18:51:36 pm »
Jedynie uruchamiane na DSie gry na GBA to tylko single. Micro zupełnie normalnie obsługuje multiplayer w każdej grze, która go ma. Można to zrobić na kilka sposobów.

Przejściówka z portu Micro do starszych modeli jest i wygląda tak:

http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0h-71-19-49-en-84-j-70-xeo.html

Możesz też znaleźć tanie kable łączące Micro z innym Micro:

http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0h-71-ju-49-en-84-j-70-1blf.html
http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0h-71-ju-49-en-84-j-70-1blg.html

Warto zwrócić uwagę na to, że Micro wyszedł kiedy na rynku był już obecny Wireless Adapter dla GBA i GBA SP (adapter służący do gry bezprzewodowej z innym GBA też używającym takiego adaptera). Micro dostał więc też taki adapter, z którego można łączyć się z każdym innym adapterem, a który możesz kupić za niecałe 10 dolarów (+ 2 za przesyłkę):

http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0h-71-19-49-en-84-j-70-xek.html

Tyle o kablach i adapterach. Z obudowami łatwo nie jest, bo i dużo ich nie wyszło. W polskich sklepach ich raczej nie znajdziesz, na Allegro podobnie. Możesz szukać na eBayu, możesz też kupić taki zestaw ośmiu sztuk na Play-Asia za 9 dolarów (+ 3 za przesyłkę):

http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0h-71-ju-49-en-84-j-70-178d.html

Ja doszedłem do wniosku, że najlepiej jest więc kupić sobie takiego Micro, żeby nawet nie chcieć zmieniać mu obudowy, a za niecałe 80 dolarów (około 225 zł, plus wysyłka i koszt europejskiej ładowarki) można dostać prześliczną japońską wersję Micro famicom (ja kupiłem ją za 100 dolców):

http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0h-71-1b-49-en-84-j-70-xdd.html

Ursin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja: 0
  • ]:-> One Piece <-:[
Odp: GameBoy Micro
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 09, 2008, 21:45:27 pm »
Na niemieckiej, oficjalnej stronie Nintendo wyczytałem, że istnieje możliwość podłączenia Game Boy'a Micro z GBA przez kabel łączący lub Wirless Adapter...
Wiem, że późno tu piszę ale tak na wypadek gdyby ktoś był ciekaw...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2008, 21:50:10 pm wysłana przez Ursin »

nakimushi

  • Gość
Odp: GameBoy Micro
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 23, 2008, 22:25:50 pm »
ja wlasnie nabylem Micro od kumpla za grosze i musze powiedziec ze jest wypasik / malutki tak ze wejdzie do kazdej konsoli - ekranik super/ w sam raz na podroz czy do pogrania w jakies fajne gierki  :grin:

pamietam ze kiedys mialem porzyczonego gba normalnego to cegla w porownaniu do micro

Ursin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja: 0
  • ]:-> One Piece <-:[
Odp: GameBoy Micro
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 25, 2008, 18:14:30 pm »
Prawda, że trochę cegła ale wiesz jak to jest jak coś jest nowością na aktualne czasy=- wtedy to sprzęt nie ma minusów ;)