Autor Wątek: Co mozna na PS3  (Przeczytany 12073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Co mozna na PS3
« dnia: Stycznia 19, 2008, 14:45:26 pm »
Od kiedy we wrzesniu kupilem PS3 powoli poznaje rozne funkcje tego cudenka. PS3 to nie tylko konsola do gier, ale rowniez kapitalny kombajn multimedialny z nie takim malym HDD. Im dluzej mam PS3 tym bardziej lubie ten sprzet i tym mniej uzywam Xa. Ciagle poznaje jakies nowe mozliwosci tej konsoli. Postanowilem zatem zalozyc osobny temat o funkcjach i ciekawostach PS3 nie koniecznie zwiazanych z grami. Dodawajajcie swoje odrykrycia, nowosci, cokolwiek. Nawet te najbardziej oczywiste. Napewno temat bedzie przydatny dla swiezo upieczonych posiadaczy PS3 a moze i ludzie co dluzej maja ten sprzet dowiedza sie czegos nowego.

Na poczatek:

1. Jak zmienic nazwe pliku.

Jako, ze kazdy posiadacz PS3 ma minimum 20GB HDD to mozemy na nim trzymac przerozne rzeczy. Zdjecia, filmy, muzyke itp. Czesto tez sciagamy z PSN rozne roznosci ktore maja zazwyczaj absurdalnie brzydkie nazwy. Zmienic nazwe mozemy poprzez nacisniecie trojkata na danym pliku, pozniej wybieramy "information" i "title". Teraz mozemy nazwac plik jak nam sie tylko podoba. Uwaga nie mozna zmieniac nazw Demowek i gier z PSN

2. Jak utworzyc foldery w PS3

To bylo dla mnie bardzo wazne i przez dlugi czas nie wiedzialem jak sobie z tym poradzic. Sciagamy przeciez trailery gier, filmow, reklamy, making of itp. W zakladce "Video" przez dlugi czas mialem balagan i ciezko bylo nad tym zapanowac. Teraz mam wszystko schludnie posegregowane w folderach "gry", "filmy", "koncerty" i "programy"  i o wiele przyjemniej sie przeglada te pliki. Jak tego dokonac? Klikamy trojkat na interesujacym nas pliku i znowu dajemy "information" pozniej wybieramy "album" i piszemy jak chcemy nazwac nasz folder. Po tej operacji plik ktorym sie bawilismy powedrowal do nowego folderu/albumu. Albumy mozemy tworzyc dla wszytkich plikow - dem, video, zdjec i muzyki. Bardzo przydatne

3. Jak zmienic ikonke w plikach video

Pliki video maja bardzo smutna szara ikonke. Wiekszosc ludzi o tym wie, ale i tak napisze;). Mozemy zmienic ja na 15 sekundowy urywek danego filmiku w nastepujacy sposob: wlaczamy plik video, pozniej wciskamy trojkat i gdy widzimy moment od ktorego chcemy miec go w podgladzie dajemy "change icon" pozniej potwierdzamy i gotowe. Od tego momentu kolo nazwy pliku video bedzie wyswietlane 15 sekund filmiku od mementu ustawienia tej opcji. 


Na dzisiaj starczy. Jutro cos jeszcze dopisze. Niestety wciaz nie wiem czy mozna a jezeli tak to jak zrobic folder w folderze. Rowniez nie wiem dlaczego w folderze z demami i grami z PSN nie mozemy posortowac plikow alfabetycznie...

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Co mozna na PS3
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 19, 2008, 14:48:41 pm »
Mi to troche podchodzi pod PS3 w Praktyce... Ale jezeli moderacja nie zadziala to powiem ze mozna sluchac muzy podczas przegladania neta - odpalamy jakis kawalek z Music, wciskamy PSbutton i voila. Muzyka wylacza sie gdy wejdziemy do PSStore i ustawien systemu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2008, 14:50:21 pm wysłana przez blach0r »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Co mozna na PS3
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 19, 2008, 17:05:13 pm »
Tak, ale tamten temat jest teraz o wszystkim i o niczym. Fajnie by bylo miec taki temacik gdzie wszystko bylo by czarno na bialym. Bez pytan o gwarancje, o neostrade o wsteczna kompatybilnosc (o tym powinien powstac nowy szczegolowy temat).

Zdjecia

1. PS3 to najlepsze urzadzenie do przegladania zdjec z jakim mialem do czynienia. Sixaxis/Dual Shock idealnie sie do tego nadaje. R1 i L1 przeskakujemy na nastepne/poprzednie zdjecia. Jednak najlepsza funkcja jest tutaj zoomowanie. Prawy analog w gore robi zoom + zas w dol zoom - przy czym gdy zrobimy odpiedniego zooma to lewa galka analogowa bedzie nam sluzyc do przesuwania obrazu. Takie rozwiazanie musze przyznac, ze sprawdza sie idealnie.

2. Wlasne zdjecie jako pulpit/tlo
Otwieramy zdjecie ktore nas interesuje po czym klikamy PSbutton i gotowe. Dziala do momentu uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji (video, demo, ustawienia itp).

BLUE

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2006
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 0
  • nabój zawsze mówi prawdę
Odp: Co mozna na PS3
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 19, 2008, 17:58:37 pm »
na ps3 mozna mozna postawic pelna puszke piwa ( potwierdzone doswiadczalnie ).

a tak po za tym to mozna ze zdjecia wyciac interesujaca nas jego czesc i stworzyc z niej nowe zdjecie ( np wyciac swoja postac ze zdjecia grupowego )

w czasie przegladania fotek wystarczy kliknac trójkąt i wybrac timming... prawa galka powiekszamy lub pomniejszamy interesujacy nas obszar a lewa lokalizujemy tenże obszar...

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Co mozna na PS3
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 20, 2008, 13:28:59 pm »
Z tym trimmingiem to dobry numer jest. Nie znalem tego wczesniej.

!. Jak sprawdzic ile mamy miejsca na dysku:

Settings -> System Settings -> System Information

IMO troche nie logiczne i za dluga droga aby do tego dojsc. Powinno byc cos na wzror Xowego Memory

2. Chat

Tutaj jest swietny numer. Mozemy zaprosic kogos z listy przyjaciol na czat. Czy bedzie to vioce chat czy video chat zalezy od nas (mozemy w czasie chatowanie podlaczyc kamerke i od razu robi sie video chat). Jezeli chatuja ze soba tylko 2 osoby to mozna wybierac zdjecia i ustawic je jako tapete dla naszego rozmowcy (zajmuje caly ekran). Jak kapitalnie to dzial wytlumacze na przykladzie. Gadalem sobie ze znajomym i w trakcie rozmowy ja jemu pokazylem moje zdjecia z wakacji on swoje. Wszystko odbywalo sie szybciutko i bez problemow. Takiego chatowania wczesniej nie widzialem.
Warto dodac, ze w przeciwienstwie do Xbowego chatowania na PS3 mozna w jednym pokoju chatowac napewno w 5 osob (wiecej jeszcze nie mialem okazji sprawdzic, wiec nie wiem jakie sa limity). W takiej sytuacji gdy w pokoju jest kilka osob nadal mozna pokazywac zdjecia znajomym, nadal mozna byc widzialnym przez kamerke tylko zamiast calej powierzchni ekranu na jedna osobe przypada odpowiednio mniej miejsca i wyglada to wtedy bardziej jak duzy avatar.

3. Kamerka
Podczas czatowanie ze znajomym odkrylismy ciekawy numer. Otoz jak sie okazuje do PS3 mozna podlaczyc kamerke z Xboxa i do tego trzeba przyznac ze sprawuje sie swietnie. Nawet jak uczestniczylem w chacie na kilka osob to 3 osoby mialy kamerke z EoJ zas jeden gosc mial kamerke z Xa i trzeba przyznac, ze to wlasnie ona dawala najlepsza jakosc obrazu. Nie wiem jaka w tym zasluga kamerki a jaka lacza - uzytkownik kamerki od Xa mial znaaaaaaacznie szybsze lacze niz reszta z nas. W kazdym razie jezeli ktos kupil kamerke do ixa i ciagle nie moze przezalowac tego, ze wywalil kase w bloto to na PS3 ta sama kamerka nagle jest uzyteczna ;)

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
Odp: Co mozna na PS3
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 20, 2008, 14:12:54 pm »
Warto dodac, ze w przeciwienstwie do Xbowego chatowania na PS3 mozna w jednym pokoju chatowac napewno w 5 osob (wiecej jeszcze nie mialem okazji sprawdzic, wiec nie wiem jakie sa limity).


Maksimum to 6 osób na jeden chat room.

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Co mozna na PS3
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 21, 2008, 23:56:58 pm »
Przesylanie plikow za pomoca wifi z komputera na ps3

Program do ściągnięcia TU



A teraz wytłumaczę jak to zrobić. Po pierwsze musimy posiadać w domu Acces Point (np. Livebox)


1. Instalujemy program PS Media Tunel


2. Po instalacji na pasku (dolny prawy róg) powinna pojawić się skrót do tego programu. Najeżdżamy na nią kursorem i po chwili powinien pojawić się adres IP naszego komputera.



3. Teraz w PS3 włączamy przeglądarkę internetową i wpisuje właśnie tam ten adres IP w którym przed umieszczamy http:// (Np. http://192.234.4.134) zostawiamy ją włączoną.


4. Powinna nam się otworzyć strona powitalna. Teraz w komputerze najeżdżamy znów na ikonę PS Media Tunel i klikamy prawym przyciskiem i wybieramy "Options".
Powinno nam się pojawić okienko włączamy zakładkę "Registered Consoles" i na dole naciskamy "Refresh".


5. Powinien nam się pojawić wpis że jest konsola ale teraz musimy przeprowadzić autoryzacje. Klikamy na ten wpis i wyświetla nam się kod do weryfikacji. Przepisujemy go na kartkę.


6. Wcześniej w konsoli otworzyliśmy stronę zjeżdżamy na sam dół i mamy okienko do wpisania kodu. Wpisujemy go i naciskamy przycisk "Authorization"


7. Już jest wszytko gotowe. Pliki które chcemy kopiować musimy docelowo skopiować do folderu
Literka dysku gdzie zainstalowaliśmy program :\Program Files\Digital Integration Ltd\PS Media Tunnel\http\images\

Możemy stworzyć dodatkowe foldery np. Music, Movies



Myślę że ten miniFAQ pomoże wam w konfiguracji i obsługi programu PS Media Tunels

Wziete z forum psx extreme. Opracowane przez uzytkownika pietreksen
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2008, 00:00:09 am wysłana przez bebbop »

BLUE

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2006
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 0
  • nabój zawsze mówi prawdę
Odp: Co mozna na PS3
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 24, 2008, 17:34:41 pm »
mozna pozmieniac ikonki profilow. w zakladce users wybieramy usera, pozniej klikamy na niego trojkatem i wybieramy information, tu mozemy wybrac sobie ikonke naszego usera. sa do wyboru rozne kolory dla kazdego modelu.