Autor Wątek: Blade & Soul  (Przeczytany 6370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Blade & Soul
« dnia: Lipca 31, 2008, 17:49:44 pm »
MMO na PS3 i PC.

Trailer

Cholernie mi się podoba

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 31, 2008, 17:51:19 pm »
nc soft zapowiedział dziś jeszcze dwa nowe projekty, chyba także na PS3 i PC, oczywiscie MMO :cool:

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 31, 2008, 18:43:42 pm »
Sam filmik niewiele pokazuje chociaz pod wzgledem designu i grafiki wyglada fajnie co nie zmienia faktu ,ze w gry MMO da sie grac jedynie na PCtach.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 31, 2008, 18:57:42 pm »
ze w gry MMO da sie grac jedynie na PCtach.
Typu L2 lub WoW tak, ale walka w Blade & Soul wygląda jak w dobrym hack&slash, który na konsolach mógłby być dobrze przyjęty.

Info i screeny:
http://www.gram.pl/news_8gvhGOm1_Kolejne_MMO_NCSoftu_Blade_and_Soul_pokazane.html

Cytuj
Posiadacze PlayStation 3 i pecetowcy dostali dziś niezły prezent od NCSoftu. Koreański wydawca wreszcie zaprezentował szerszej publiczności swoje kolejne MMO - Blade and Soul.
Ni z tego ni z owego, NCSoft wypuściło (za pośrednictwem koreańskiego serwisu thisisgame.com) do sieci pierwszy filmik ze swojego kolejnego MMO - Blade and Soul! Tytuł ten jest najprawdopodobniej zapowiadanym od dłuższego czasu MMO na PC i PlayStation 3.
"Blade and Soul jest MMORPG-iem skoncentrowanym na orientalnych sztukach walki, który przełamuje tradycyjne i monotonne sposoby rozgrywki dostarczając graczom sporo całkowicie nowe doświadczenia. Oczekujemy, że otworzy on nowy wymiar tego gatunku dzięki zmianom otoczenia oraz zadaniom, jakie będą wypełniać gracze".
Jak widać twórcy nie tylko porzucili tradycyjną formułę fantasy (chociaż nie zrezygnowano z charakterystycznego dla NCSoftu epatowania biustami postaci), ale także postarali się o pewne innowacje w kwestii walki. W ogłoszeniu prasowym podkreślono, że sterowanie ma być naprawdę proste, a sceny pojedynków mają sprawiać przyjemność także biernym widzom. Sądząc po pierwszych zrzutach ekranu, może tak faktycznie być... 











« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2008, 19:01:21 pm wysłana przez Snake_Plissken »

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 31, 2008, 19:10:35 pm »
Wygląda świetnie, kupuję to   :cool:

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 31, 2008, 19:12:19 pm »
odpowiednik Monster Hunter?

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 31, 2008, 19:20:39 pm »
ze w gry MMO da sie grac jedynie na PCtach.
Typu L2 lub WoW tak, ale walka w Blade & Soul wygląda jak w dobrym hack&slash, który na konsolach mógłby być dobrze przyjęty.
No w sumie faktycznie ten filmik nawet nie przypomina prawdziwych gier mmo  8).

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 31, 2008, 19:58:27 pm »
W końcu jakieś MMO robią, a myślałem że nigdy nie zrobią takiej gry na Ps3.

lupinator

  • Gość
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 31, 2008, 19:59:46 pm »
Osobiście wolałbym bardziej amerykański design, ale obecny też nie jest zły. Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z płatnościami za grę.

Cielo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 0
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 31, 2008, 23:42:58 pm »
 :shock:

Ogólnie nie przepadam za mmo ale to wygląda jakby postacie robił taki koreański artysta co tworzył m.in. do Magna Carty, niesamowicie to wygląda, postacie jak żywcem wyciągnięte z jego artów  :shock:
I do not comprehend.

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 31, 2008, 23:52:47 pm »
:shock:

Ogólnie nie przepadam za mmo ale to wygląda jakby postacie robił taki koreański artysta co tworzył m.in. do Magna Carty, niesamowicie to wygląda, postacie jak żywcem wyciągnięte z jego artów  :shock:

postacie wygladaja jak w innych koreanskich grach mmo ^^

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 01, 2008, 00:47:34 am »
Jak dla mnie tragiczny design.

FallenDemon

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-06-2008
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 01, 2008, 15:01:12 pm »
Mogli by jeszcze rzucić AION na PS3 albo Lineage III.( I nie mówcie ,że te gry zostałyby źle przyjęte na konsole).

S&B będzie imo wyqurwisty , o ile będzię masa sprzętu do zdobycia, jakieś kraftowanie etc coś na modłę MH z tym ,że tu mamy także PVP a nie tylko PVE.
Opublikowane: Sierpień 01, 2008, 14:56:34
Sam filmik niewiele pokazuje chociaz pod wzgledem designu i grafiki wyglada fajnie co nie zmienia faktu ,ze w gry MMO da sie grac jedynie na PCtach.

A niby dlaczego? Cóż za problem podpiąć mysz i klawe do takiego PS3?
Opublikowane: Sierpień 01, 2008, 15:00:01
Jak dla mnie tragiczny design.

Taa , tego czegoś z Twojego avka.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 01, 2008, 15:12:31 pm »
S&B będzie imo wyqurwisty
Że niby z czego to wywnioskowałeś? Z filmiku?

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 01, 2008, 15:33:26 pm »
Jak dla mnie tragiczny design.
Taa , tego czegoś z Twojego avka.
To fajnie że moje odmienne zdanie potraktowałeś jako najazd na własną osobę i "trafiłeś" z inteligentną ripostą. Nie cierpię że moja rzeźba ci się nie podoba bo to TWOJE zdanie, na szczęście wielu innych ją doceniło.

Dla mnie twarze w tej grze wyglądają zwyczajnie brzydko, np w porównaniu z pieknymi mordkami z Lineage2 a design strojów i świata jest imho przechuiowy w porównaniu w takimi Guild Wars czy Kingdom Under Fire. Oprawa tej gry razi MOJE poczucie estetyki i zadnia nie zmienię jeżeli to nadal będzie tak wyglądać. Przepraszam ale typowa manga mi się nie podoba.

Jasne teraz? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2008, 15:35:50 pm wysłana przez monio4 »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 01, 2008, 19:29:13 pm »
S&B będzie imo wyqurwisty
Że niby z czego to wywnioskowałeś? Z filmiku?
A to nie można wstępnie ocenic gry po 6-cio minutowym filmiku? :lol:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 01, 2008, 19:31:25 pm »
Przecież w filmiku jest sam gameplay i według mnie walka zapowiada się rewelacyjnie. :-P
Jeżeli będą niskie opłaty, to prawdopodobnie się skuszę. :smile:

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 01, 2008, 19:46:12 pm »
NCsoft chyba nie prowadzi oplat. W guild Wars nie ma, moze tu tez nie bedzie

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 01, 2008, 19:47:08 pm »
NCsoft chyba nie prowadzi oplat. W guild Wars nie ma, moze tu tez nie bedzie
Patrz Lineage 2.;)
Choć jest nadzieja, bo w Guild Wars 2 nie ma być opłat, a ma być zupełnie otwarty świat jak w L2 i WoW.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 01, 2008, 20:09:36 pm »
Wszystko byłoby fajnie gdyby nie dopisek MMO. Sony, Sony, Sony... - powinno się skupić na podpisaniu umowy z Square, nie z NCSoft. Nie lubię gatunku MMO, bezwartościowy złodziej czasu. Żadnej linii fabularnej, tylko level, quest, level. A jRPG jak nie było tak nie ma. U mnie mokrych majtek nie będzie,

FallenDemon

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-06-2008
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 01, 2008, 20:46:12 pm »
Jak dla mnie tragiczny design.
Taa , tego czegoś z Twojego avka.
To fajnie że moje odmienne zdanie potraktowałeś jako najazd na własną osobę i "trafiłeś" z inteligentną ripostą. Nie cierpię że moja rzeźba ci się nie podoba bo to TWOJE zdanie, na szczęście wielu innych ją doceniło.

Dla mnie twarze w tej grze wyglądają zwyczajnie brzydko, np w porównaniu z pieknymi mordkami z Lineage2 a design strojów i świata jest imho przechuiowy w porównaniu w takimi Guild Wars czy Kingdom Under Fire. Oprawa tej gry razi MOJE poczucie estetyki i zadnia nie zmienię jeżeli to nadal będzie tak wyglądać. Przepraszam ale typowa manga mi się nie podoba.

Jasne teraz? :)

Gdyby gęby postaci w S&B wyglądały tak jak Twoja rzeźba (czego akurat nie wiedziałem i miał to być akurat tylko i wyłącznie przykład , a nie najeżdżanie na Twoją twórczość) mnie by się nie podobały.
Opublikowane: Sierpień 01, 2008, 20:40:28
S&B będzie imo wyqurwisty
Że niby z czego to wywnioskowałeś? Z filmiku?
Tak jak koledzy zauważyli , filmik prezentuje gameplay , więc po tym co zobaczyłem stwierdziłem ,że mi się podoba . Niech tylko będzie masa rzeczy do zdobycia (choćby coś na wzór MonsterHunter ) i dla mnie git.



Parę pięknych mordek z L2 (Client Interlude)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2008, 13:33:06 pm wysłana przez FallenDemon »

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 01, 2008, 23:33:37 pm »
Mogli by jeszcze rzucić AION na PS3 albo Lineage III.( I nie mówcie ,że te gry zostałyby źle przyjęte na konsole).

S&B będzie imo wyqurwisty , o ile będzię masa sprzętu do zdobycia, jakieś kraftowanie etc coś na modłę MH z tym ,że tu mamy także PVP a nie tylko PVE.
Opublikowane: Sierpień 01, 2008, 14:56:34
Sam filmik niewiele pokazuje chociaz pod wzgledem designu i grafiki wyglada fajnie co nie zmienia faktu ,ze w gry MMO da sie grac jedynie na PCtach.

A niby dlaczego? Cóż za problem podpiąć mysz i klawe do takiego PS3?
Opublikowane: Sierpień 01, 2008, 15:00:01

Taki w tym problem ,ze sterowanie zapewne bedzie zrobione pod pada ,a nie mysz+klawiatura. Sam przez prawie 3lata gralem w MMORPGi i niebardzo sobie wyobrazam sterowanie w porzadnym MMO przy pomocy pada i do tego jakos watpie w to, ze jakakolwiek z konsol dostepnych na rynku uciagnie duze PvP przy takiej grafice co jak dla mnie jest najwazniejszym aspektem w tego typu grach i do czasu az pokaza konkretna zadyme ,a nie 1v1 bede sceptycznie nastawiony do tego tytulu. Pozatym wyglada na to, ze jest dosyc malo klas postaci co jest calkiem niepodobne do NCSoftu.


PS. Lineage na padzie to by bylo calkiem smieszne  8)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 01, 2008, 23:56:19 pm »
Wszystko byłoby fajnie gdyby nie dopisek MMO. Sony, Sony, Sony... - powinno się skupić na podpisaniu umowy z Square, nie z NCSoft. Nie lubię gatunku MMO, bezwartościowy złodziej czasu. Żadnej linii fabularnej, tylko level, quest, level. A jRPG jak nie było tak nie ma. U mnie mokrych majtek nie będzie,

to bardzo dobrze że wiele milionów graczy nie podziela twojego zdania. MMO to piekny gatunek gier i osobiście zwisa mi Square ze swoimi FF, interakcja z ludźmi ze świata jest genialna, bo nie ma nic lepszego jak jakiś większy rajd ze znajomymi albo wczucie się w klimat gry i bawić się w odgrywanie postaci, na zwykłej grze singleplayer tego nigdy się nie uświadczy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2008, 23:58:18 pm wysłana przez Moldar »

FallenDemon

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-06-2008
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 02, 2008, 01:23:55 am »
Mogli by jeszcze rzucić AION na PS3 albo Lineage III.( I nie mówcie ,że te gry zostałyby źle przyjęte na konsole).

S&B będzie imo wyqurwisty , o ile będzię masa sprzętu do zdobycia, jakieś kraftowanie etc coś na modłę MH z tym ,że tu mamy także PVP a nie tylko PVE.
Opublikowane: Sierpień 01, 2008, 14:56:34
Sam filmik niewiele pokazuje chociaz pod wzgledem designu i grafiki wyglada fajnie co nie zmienia faktu ,ze w gry MMO da sie grac jedynie na PCtach.

A niby dlaczego? Cóż za problem podpiąć mysz i klawe do takiego PS3?
Opublikowane: Sierpień 01, 2008, 15:00:01

Taki w tym problem ,ze sterowanie zapewne bedzie zrobione pod pada ,a nie mysz+klawiatura. Sam przez prawie 3lata gralem w MMORPGi i niebardzo sobie wyobrazam sterowanie w porzadnym MMO przy pomocy pada i do tego jakos watpie w to, ze jakakolwiek z konsol dostepnych na rynku uciagnie duze PvP przy takiej grafice co jak dla mnie jest najwazniejszym aspektem w tego typu grach i do czasu az pokaza konkretna zadyme ,a nie 1v1 bede sceptycznie nastawiony do tego tytulu. Pozatym wyglada na to, ze jest dosyc malo klas postaci co jest calkiem niepodobne do NCSoftu.


PS. Lineage na padzie to by bylo calkiem smieszne  8)
Wiesz, Sony jakoś nie sprawiało Epic'owi problemów z myszą/klawą/botami przy UT3, więc ja nie widzę problemu , a to ze Microsoft ma z tym jakieś ale , to wiesz.
Co do ilości postaci przy takiej grafie - mass pvp czy siege z L2 (100 na 100) to jest niemożliwe, więc będzie to raczej na modłe Monster Huntera (mniejsze party) i na taką grę też się nastawiam.

Co do S&B , sterowanie przy pomocy pada chyba będzie bardziej tu pasować.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2008, 01:30:59 am wysłana przez FallenDemon »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 03, 2008, 10:55:22 am »
Polecam obejrzeć filmik w jakości HD (365 MB). Jak na MMO wygląda to rewelacyjnie. :shock:

http://vodfile.ncsoft.co.kr/ncvod/plaync/2008/BladeNSoul_high.zip

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 03, 2008, 11:01:34 am »
Zapowiada się naprawdę niezła giera , ciekawe czy w lipsku pokażą coś więcej...
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

Cielo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 0
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 04, 2008, 12:13:17 pm »
:shock:

Ogólnie nie przepadam za mmo ale to wygląda jakby postacie robił taki koreański artysta co tworzył m.in. do Magna Carty, niesamowicie to wygląda, postacie jak żywcem wyciągnięte z jego artów  :shock:

postacie wygladaja jak w innych koreanskich grach mmo ^^
:???: meh, jego stylu nie da się pomydlić z żadnym innym, to faktycznie Hyung-tae Kim jest głównym artystą tego mmo. Boskie, szkoda że to nie zwykłe rpg, chociaż żeby rozgrywka była w stylu PSO, to może się skuszę...
I do not comprehend.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 04, 2008, 14:29:40 pm »
Cytuj
Polecam obejrzeć filmik w jakości HD (365 MB). Jak na MMO wygląda to rewelacyjnie.

http://vodfile.ncsoft.co.kr/ncvod/plaync/2008/BladeNSoul_high.zip
No wlasnie w HD juz takiego wrazenia nie robi niestety. Myslalem, ze gra jest troche ladniejsza. Juz Guild Wars ma ladniejsza grafa, choc na pewno o wiele gorsze oswietlenie, nie da sie ukryc.

FallenDemon

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-06-2008
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
Odp: Blade & Soul
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 04, 2008, 14:52:46 pm »
Cytuj
Polecam obejrzeć filmik w jakości HD (365 MB). Jak na MMO wygląda to rewelacyjnie.

http://vodfile.ncsoft.co.kr/ncvod/plaync/2008/BladeNSoul_high.zip
No wlasnie w HD juz takiego wrazenia nie robi niestety. Myslalem, ze gra jest troche ladniejsza. Juz Guild Wars ma ladniejsza grafa, choc na pewno o wiele gorsze oswietlenie, nie da sie ukryc.
Włącz teraz GW i porównaj, jedynie teksturki podłoża są miejscami trochę lipne.