Autor Wątek: nowe Gizmondo  (Przeczytany 6882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

waron

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-08-2008
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
nowe Gizmondo
« dnia: Sierpnia 17, 2008, 18:23:46 pm »
według oficjalnych zapowiedzi następca konsoli przenośnej Gizmondo wyjdzie jeszcze w tym roku(dokładnie w zimę)!
Strona Gizmondo: http://www.gizmondolive.com/
nie wiem jak wy, ale ja się bardzo cieszę, bo w odróżnieniu do poprzedniej konsoli ta będzie tak jak handheld'y GP32 i GP2x(model F200 jest genialną maszynką jeśli ktoś tak jak ja miał z nią do czynienia) open source'ową maszynką z darmowym zestawem oprogramowania do tworzenia własnych gier i aplikacji!
mam nadzieję, że scena tej konsoli będzie równie dobra jak ta z GP32 i GP2x.
coś mi się wydaję, że DS nie będzie jedynym handheld'em, którego będę chciał :grin:

co o tym sądzicie?

svonston

  • Gość
Odp: nowe Gizmondo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 17, 2008, 19:00:02 pm »
Jeżeli nowe Gizmondo będzie choć namiastką GP32 czy GP2X, to może być ciekawe - kolejna mega-maszyna do emulacji wszystkiego w naszej kieszeni.

Wiesz, nie ma co porównywać DS czy PSP do tego, bo na dwóch pierwszych grasz w gry przeznaczone tylko na te konsole (emulatory i scena homebrew jest jedynie dodatkiem, choć wiem, że zaraz ktoś się oburzy, że głównie emuluje na PSP), a na GP32/GP2X tylko i wyłącznie emulujesz.

Czekam na premierę, wyczekuję poczynań sceny, ale i tak nie kupię.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2008, 19:10:12 pm wysłana przez svonston »

waron

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-08-2008
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Odp: nowe Gizmondo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 17, 2008, 19:55:24 pm »
Jeżeli nowe Gizmondo będzie choć namiastką GP32 czy GP2X, to może być ciekawe - kolejna mega-maszyna do emulacji wszystkiego w naszej kieszeni.

Wiesz, nie ma co porównywać DS czy PSP do tego, bo na dwóch pierwszych grasz w gry przeznaczone tylko na te konsole (emulatory i scena homebrew jest jedynie dodatkiem, choć wiem, że zaraz ktoś się oburzy, że głównie emuluje na PSP), a na GP32/GP2X tylko i wyłącznie emulujesz.

Czekam na premierę, wyczekuję poczynań sceny, ale i tak nie kupię.
akurat Gamepark'i to całkowicie open source'owe maszynki - emulatory mają załączone już w firmware(przynajmniej niektóre), ale powstało na nie setki darmowych i płatnych gier, oprogramowania i emulatorów dzięki ogólnodostępnym aplikacjom do tworzenia gier. mam nadzieję, że z nowym Gizmondo będzie tak samo.
ja osobiście chciałbym zobaczyć GP3x z patentami z F200 głównie dlatego, że wycofali już 2x całkowicie z produkcji, a używki są dość drogie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2008, 20:07:02 pm wysłana przez waron »

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: nowe Gizmondo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 18, 2008, 11:36:12 am »
Ciekawe jakie bebeszki beda - jak mocne, to bedzie z czasem kombajnik do emulatorow :-D W psp niestety emu np. amigi kuleje, snes ledwo ledwo, n64 tez ledwo.

waron

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-08-2008
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Odp: nowe Gizmondo
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 20, 2008, 13:43:34 pm »
Ciekawe jakie bebeszki beda - jak mocne, to bedzie z czasem kombajnik do emulatorow :-D W psp niestety emu np. amigi kuleje, snes ledwo ledwo, n64 tez ledwo.
to polecam ci zainwestować w gamepark'a - 2x to monstrum jeśli chodzi o emulatorki. nowa pandora to też potwór jeśli chodzi o specyfikacje - najmocniejszy handheld na rynku:
procek - 600mhz(z możliwością podkręcenia do 900) i dodatkowy 430mhz odpowiedzialny za grafikę
karta graficzna PowerVR SGX 530
128mb ram
ogólnie bestia - przy dobrych koderach da radę zrobić w pełni działające emulatorki n64 i dreamcast'a, a scena gamepark'owa może się pochwalić chyba najlepszymi koderami(zrobili emulator psx'a, który działa dużo lepiej na gp2x niż ten wydany przez samo sony dla psp).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2008, 13:55:56 pm wysłana przez waron »

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: nowe Gizmondo
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 24, 2008, 13:30:43 pm »
http://www.neogo.pl/newsy/15320/

O kurczę kiedyś się nieźle jarałem tą konsolką. Miła to wiadomość a niska cena na start zaskakuje.
Pamięta ktoś grę "Colors" ? Graficznie była lepsza GTA na PSP (m.in. przez to że można było wchodzić do wielu budynków) i miała wykorzystać GPS do kształtowania terenu. To dopiero miała być rewolucja. Prace stanęły z powodu śmierci konsoli :(
Konsolka była także najsilniejsza: 64mb ram, procek 400mhz, a także posiadała wbudowany aparat 1,3mpx, gps i slot na karty SIM (tylko sms i mms). Przez to wszystko była droga a niektóre gry były pisane na szybko, na odwal się (np. fifa 2006 która wyglądała identycznie jak z GBA !) co spowodowało jej zgon...

Gameplay Colors:

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: nowe Gizmondo
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:14:45 pm »
Ale colors wyszla, przynajmniej nieoficjalnie :)

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: nowe Gizmondo
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 02, 2009, 16:21:09 pm »
Ale colors wyszla, przynajmniej nieoficjalnie :)
łoo że co ?  :o
Hmm może wersja beta przeciekła tak ?