Autor Wątek: Starfield  (Przeczytany 17832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Starfield
« Odpowiedź #80 dnia: Października 27, 2023, 14:51:34 pm »
Oba rpgi są w otwartym świecie, ale pod względem rozbudowania i przytłoczenia gracza od samego poczatku, możliwości jakie daje, wielkości przedstawionego świata, Starfield gra we własnej, bethesdowej lidze.
No i tu też się nie do końca zgodzę, bo w Starfieldzie jednak większość tego to są pozory i pustka.
Ciężko by było, aby każdy układ w grze miał taką zabudowę jak Neon, Akilla, Nowa Antlantyda czy Mars. Można było zrobić wszechświat o połowę mniejszy. Można było przebudować system podróży. Można było zrobić wiele rzeczy lepiej, z silnikiem na czele, ale wyszło jak wyszło. Co nie zmienia faktu, że to dobra gra, a te pustki i setki układów, to cała Bethesda. W ich wcześniejszych grach była wielka mapa, ale czy zawsze pełna wartościowych miejscówek? W SF postawili na sporo układów, kosztem jednej okazałej mapy, ale cel był zapewne podobny jak w poprzednich tytułach, dostarczenia ogromnego świata.
Zobaczymy co przyniesie przyszłość i jak ta pozycja będzie wyglądać za rok-dwa, kiedy otrzyma dodatkową zawartość i poprawione błędy. Chętnie ogram ponownie w wersji goty, czyli tak, jak powinno się przechodzić rpgi.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Starfield
« Odpowiedź #81 dnia: Października 27, 2023, 18:34:00 pm »
Dla mnie osobiście gra jest bardzo dobra, pewnie bym już skończył, ale niedawno wróciłem z urlopu i zrobiłem błąd kupując abonament ubi+ dla Mirage, więc mam limitowany czas na przejście gry, gdzie myślałem, że będzie maks 20 godzin, a tu ponad 30 i pewnie jeszcze kilka do zakończenia gry, więc starfield dostał przerwę.

Bolączki są znane, ale cała reszta mi się po prostu podoba, bardzo dobra grafika, styl, klimat, podobieństwa do nasa, dużo zadań, które mnie nie znudziły jeszcze. Z pewnością mogli zrobić jeden większy układ i darować sobie tysiąc planet, a dopieścić tych kilka z księżycami. Jak już skończę, to z pewnością więcej się rozpisze.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Starfield
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 15, 2023, 07:40:39 am »
Ten sam gazowy olbrzym z trzech księżyców






Oraz udało się uchwycić fajny moment.

https://youtu.be/TGDmlJbKywA?si=Kfc6TlZLj1wVgS-A

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Starfield
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 14, 2024, 15:27:39 pm »
Kilka dni temu skończyłem Starfielda i ogólnie bawiłem się bardzo dobrze, jednakże pod wieloma względami oczekiwałem czegoś innego. Przede wszystkim w grze cierpi eksploracja, której w zasadzie nie ma, gra skupia się na wiecznych teleportahch do celu, czy to na lądzie, czy w kosmosie. I to mój główny zarzut, bo w kosmosie się w zasadzie nie lata, nie mam problemu z animacjami startu czy lądowania, czy skokami między układami, ale po samych układach też się nie lata i to mój główny zarzut do tej gry. Bo gra ciągle nam tylko coś podrzuca pod nos, a do niczego nie dochodzimy sami, przylatujesz do planety i albo cię ktoś atakuje, albo ktoś do ciebie gada i jak temat skończysz to w zasadzie nie masz czego tu szukać i teleportuj się dalej. Drugi zarzut, że niepotrzebnie skupili się na tak dużym kosmosie, zamiast zostać przy kilku układach, ale bardziej to wszystko skompresować. Bo to co Bethesda robi dobrze, to projekt lokacji, te wszystkie bazy, statki, wygląda to bardzo dobrze i z chęcią odwiedzałem i lizałem ściany.

Oprawa również nierówna, planety z jakimś życiem wyglądały bardzo średnio, wręcz przeciętnie, ale wnętrza statków, baz, planety skaliste itp. to już robiło robotę i bardzo mi się podobało, ogólnie klimat tej gry jest bardzo dobry i dużo dodaje to w moim przypadku do ogólnej oceny gry.

Ogólnie gra dziwna i ocenom i opiniami nie jestem zszokowany, mnie się podobało, fajne ending, fajnie ogarnięty ng+, brak map, burdel w ekwipunku nie przeszkadzał mi bawic się tym tutułem i z pewnością przejdę ponownie za jakiś czas, jak wyjdą dodatki. Finalnie takie 8/10