Autor Wątek: Dragon's Crown  (Przeczytany 37281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #120 dnia: Listopada 08, 2013, 13:37:36 pm »
Gramy dzisiaj Morfi? Ja już tłukę jakby co.

Dzisiaj raczej nie dam rady, chyba że popołudniu na chwile dosłownie. Jak znajdzie sie chwila to zobacze czy grasz i jak coś sie dołącze ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #121 dnia: Listopada 08, 2013, 13:38:29 pm »
To daj znać. Na razie dołączyłem do jakichś randomów online i pykam ;)

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #122 dnia: Listopada 08, 2013, 13:56:29 pm »
To daj znać. Na razie dołączyłem do jakichś randomów online i pykam ;)

Tak mi sie przypomniało właśnie, że wczoraj miałem problemy z dołączeniem do Ciebie. Wynikało to z innych ustawień w opcjach gry. Jak możesz to wejdź sobie do opcji w karczmie i włącz "NPC Join", co sprawi że zawsze komp Ci sie będzie dołączał z tych co masz w karczmie. Do tego nie mogłem się połączyć z Tobą np bo miałem filtr ustawiony na "All Region" kiedy Ty miałeś "Same Region" i gra mi nie pozwoliła się dołączyć. Opcja Cross-Play jak jest włączona wydaje mi się że też zwiększa szanse na dobranie gracza, bo losuje też z vitowców - to też warto włączyć. Tak mówie, bo jak ma sie któreś z tych opcji (poza NPC Join) inne niż host, to nie da się z nim połączyć - mowa o dołączaniu do Frienda, bo przy randomach to i tak serwer nas matchuje.

Z tym NPC Join to mi sie przypomnialo bo widziałem ze jak graliśmy razem wczoraj to czwarty slot był ciągle pusty, co mnie zdziwiło bo u mnie zawsze po chwili slot sie zapełnia jak nie graczem normalnym to jakimś NPC z karczmy - przydatne do podnoszenia zdolności bojowych drużyny ;)

Do tego fajny motyw Ryo wczoraj jak chainowaliśmy dungi, bo po którymś tam dałem Continue Adventure, a Ty chyba wybrałeś powrót do miasta, bo jak włączyła się następna plansza to Twoja postać dalej z nami grała, ale pod awatarem było napisane "NPC". To jest spoko motyw, bo raz tak miałem że mnie z drugim graczem rozłączyło, to kontrole nad nim przejmował komp i można było dalej grać w takim samym zespole :D

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #123 dnia: Listopada 08, 2013, 15:31:54 pm »
Do tego fajny motyw Ryo wczoraj jak chainowaliśmy dungi, bo po którymś tam dałem Continue Adventure, a Ty chyba wybrałeś powrót do miasta, bo jak włączyła się następna plansza to Twoja postać dalej z nami grała, ale pod awatarem było napisane "NPC". To jest spoko motyw, bo raz tak miałem że mnie z drugim graczem rozłączyło, to kontrole nad nim przejmował komp i można było dalej grać w takim samym zespole :D
Yep. Ja się zczaiłem, że coś jest nie tak, jak chodziłeś za mną krok w krok ;]

Tak mi sie przypomniało właśnie, że wczoraj miałem problemy z dołączeniem do Ciebie. Wynikało to z innych ustawień w opcjach gry. Jak możesz to wejdź sobie do opcji w karczmie i włącz "NPC Join", co sprawi że zawsze komp Ci sie będzie dołączał z tych co masz w karczmie. Do tego nie mogłem się połączyć z Tobą np bo miałem filtr ustawiony na "All Region" kiedy Ty miałeś "Same Region" i gra mi nie pozwoliła się dołączyć. Opcja Cross-Play jak jest włączona wydaje mi się że też zwiększa szanse na dobranie gracza, bo losuje też z vitowców - to też warto włączyć. Tak mówie, bo jak ma sie któreś z tych opcji (poza NPC Join) inne niż host, to nie da się z nim połączyć - mowa o dołączaniu do Frienda, bo przy randomach to i tak serwer nas matchuje.
Teraz już wszystko pozmieniałem, więc powinno być ok.

Przed chwilą skończyłem wyprawę z czterema randomami przez 5 dandżonów. Mega frajda, tym bardziej, że chłopaki byli ogarnięci. Przy okazji zaliczyliśmy macki Krakena na statku. Na końcu po prostu wypływa się poprzez mgłę do pomieszczenia z wodą, gdzie jest skrzynia i narrator mówi, żeby się spieszyć, bo Kraken jest osłabiony.

Wpadło sporo ekspa, mnóstwo kasy i świetne itemy. Musiałem się odłączyć w pewnym momencie, bo mój miecz już był na wyczerpaniu (co chwila tylko lookałem na durability), a nie miałem nic włożone w drugiego Baga. Teraz uzupełniłem już, dokupię jeszcze jeden Bag i jestem gotowy na wyprawę poprzez wszystkie dungi :)

Pogotowaliśmy też z chłopakami i fajnie to wygląda jak cała czwórka w przerwie nawala garami, ten coś smaży, ten miesza, ten już szama. Bardzo przyjemny przerywnik  :angel:

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #124 dnia: Listopada 08, 2013, 16:35:10 pm »
Musiałem się odłączyć w pewnym momencie, bo mój miecz już był na wyczerpaniu (co chwila tylko lookałem na durability), a nie miałem nic włożone w drugiego Baga. Teraz uzupełniłem już, dokupię jeszcze jeden Bag i jestem gotowy na wyprawę poprzez wszystkie dungi :)

Jak Ci sie zepsuje całkiem ekwipunek to tracisz tylko jakieś 50% mocy, więc dalej da się napieprzać, a po powrocie do miasta można spokojnie odnowić durability przedmiotu, więc nic nie tracisz poza zmniejszoną efektywnością. My tak 8 dungów zrobiliśmy na jednym secie broni i wróciliśmy dopiero jak każdy miał wszystko czerwone :D

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #125 dnia: Listopada 08, 2013, 16:49:12 pm »
Dzięki, dobrze wiedzieć. Wolałem wrócić, bo myślałem, że może oręż pąka i się dalej nawala bare handed ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #126 dnia: Listopada 08, 2013, 19:19:32 pm »
Przeszedłem przed chwilą gierkę na Normal; jako Knight zajęło mi to 17h. Teraz pakowanie, wykonywanie questów no i Hard. Na chwilę wbiłem też do Labirynth of Chaos i pykłem w pojedynkę pierwsze piętro.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #127 dnia: Listopada 09, 2013, 15:53:43 pm »
Ja mam wbite 37 godzin i ani raz gry nie przeszedłem, bo tylko klepie questy i kosam postacie :lol:. To też troche dlatego, że chyba z 7 postaci mam porobione bo różni znajomi przychodzili pograć i sobie robili swoją. No ale gram głównie Fighterem i Amazonką. Fighter 27lv a Amazonka 31 już ma.

Mówisz Ryo, że przejście gry nie włącza automatycznie poziomu Hard? Jak to jest dokładnie?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #128 dnia: Listopada 09, 2013, 16:13:29 pm »
Mówisz Ryo, że przejście gry nie włącza automatycznie poziomu Normal? Jak to jest dokładnie?
Przechodzisz grę na Normal, potem jest to dosyć ciekawie uzasadnione, dlaczego przeskakujesz automatycznie na poziom Hard, tracąc jednocześnie wszystkie talizmany (musisz je jeszcze raz zdobywać, ale tym razem bossowie są silniejsi). Natomiast w każdym momencie możesz zmieniać sobie poziom Normal i Hard w świątyni, wykonując pray za free.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #129 dnia: Listopada 09, 2013, 17:15:02 pm »
Ja mam wbite 37 godzin i ani raz gry nie przeszedłem, bo tylko klepie questy i kosam postacie :lol:. To też troche dlatego, że chyba z 7 postaci mam porobione bo różni znajomi przychodzili pograć i sobie robili swoją.
Ja mam 23 godziny gdzieś i dopiero odblokowałem stajnię :) Questów zrobiłem około 12 na 50, jesli pamięć mnie nie myli. Gdzie tu koniec gry, reszta questów, dodatkowy dungeon na 99 leveli, przechodzenie  dungeonów pod rząd w celu zdobywania kasy i lepszego lootu czy ogrywanie innych klas postaci? Jest co robić w  tej grze.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #130 dnia: Listopada 09, 2013, 18:35:49 pm »
Jest co robić w  tej grze.

No, zadziwia mnie jak wysoki ma ta gra tzw. Replay Value. Chyba najlepszy tytuł do kanapcowania z znajomymi od dawna :)

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #131 dnia: Listopada 10, 2013, 14:56:46 pm »
Przeszliśmy z dziewczyną wczoraj smoka na normalu w końcu jak chwile pograliśmy i stwierdziliśmy że już na to czas. Masa questów sie odblokowała no i możemy dalej koksać. Jeszcze na dodatek wpadło trofeum za ubicie smoka w 2 minuty jak do party wzieliśmy jakiegoś figthera na 99lv którego kości znaleźliśmy w jednym z dungów :D.

@Ryo
Rzeczywiście miałeś racje, fajnie jest obmyślony ciąg dalszy i wytłumaczenie dlaczego poziom trudności się podnosi i trzeba zbierać znowu talizmany.

Dropnąłem też ostatnio unikatową S-ke z platynową aurą. Zauważyłem, że takie bronie odróżniają się od reszty unikatowym wyglądem i zajebistymi statsami. Wymiatam teraz ;)

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #132 dnia: Listopada 11, 2013, 21:01:40 pm »
@Ryo
Rzeczywiście miałeś racje, fajnie jest obmyślony ciąg dalszy i wytłumaczenie dlaczego poziom trudności się podnosi i trzeba zbierać znowu talizmany.
No, ciekawe to. Zawsze coś innego niż zwykłe NG+

Skończyłem Normal offline, zrobiłem trzy poziomy labiryntu i gram teraz harda. Mam połowę medalionów. Zrobię drugą połowę, brakujące questy (jakieś 10) i pobawię się multi z jakąś onlinową ekipą w chainowanie labiryntów. Z tymi questami jest tak, że lepiej do niektórych podchodzić samemu, bo postawione są w nich takie warunki, że w 4 chłopa ciężko byłoby je zrobić.  No i fajnie, że oprócz expa i kasy, za każde ukończone zadanie dostajemy arta i historyjkę. Ah, przypominają się dawne czasy, gdy człowiek Residenta 3 przechodził kilkanaście razy, aby zobaczyć rysunek na koniec gry. 

@Morfi
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #133 dnia: Listopada 11, 2013, 23:32:36 pm »
Co do bossa z Lost Woods B
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Dzisiaj ładnie odwaliliśmy dziewczyno (:)) i chłopaki chaina. Świetnie się grało i żarło jedzonko :angel:

Elmos

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-12-2008
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #134 dnia: Listopada 12, 2013, 00:07:45 am »
Hehe trzeba to przyznać!  :grin: Zgraną ekipą rozwaliliśmy harda i nikt ani razu nie użył kontynuacji! A jeszcze sporo do zrobienia - infernal, brakujące sub questy, labirynth of chaos i dużo potraw do przyrządzenia...

To gotowanie to strasznie miodny przerywnik, jak w prawdziwej kuchni każdy coś gotuje albo grilluje, trzeba posolić, skropić oliwą, dodać chilli, można komuś w garze zamieszać.. By the way - dzięki Ryo za podrzucanie potraw na mój talerz  ;)

Gotrek pozdrawia wszystkich party members, do następnego!
...And voice echoed...
Power... Give me more POWER!!!


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #135 dnia: Listopada 12, 2013, 00:10:39 am »
dzięki Ryo za podrzucanie potraw na mój talerz  ;)
:lol: Beka z tym była. No problem ;]

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #136 dnia: Listopada 12, 2013, 08:29:14 am »
dzięki Ryo za podrzucanie potraw na mój talerz  ;)
:lol: Beka z tym była. No problem ;]

Ryo był jak taka matka polka co każdemu na talerz żarcie wpycha :lol:

Dzięki za fajną grę, wymiataliśmy nieźle ;)

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #137 dnia: Listopada 12, 2013, 12:49:27 pm »
No i hard ukończony. Przy okazji też wszystkie questy. Teraz Infernal, labirynt i koloseum (jeszcze tam nie wbiłem, ale brzmi zachęcająco), ale już online.

japAneczka

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 24-08-2011
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 6
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #138 dnia: Listopada 12, 2013, 17:40:37 pm »
Ryo, Elmos, Morfi - dzięki za wczoraj! Super się grało :D No i mieliśmy dużo śmiechu z tym gotowaniem :] Myślałam, że będziemy lamić, bo jednak my dopiero zaczynaliśmy harda, a Wy byliście już trochę dalej, ale nie było tak źle :) No i 9 leveli wbiliśmy na raz - to już w ogóle mega! Kiedy ustawiamy się na kolejnego?
Kojima Pro

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #139 dnia: Listopada 12, 2013, 18:44:58 pm »
Następną ustawkę możemy zrobić na 5 mln punktów w jednym chainie. Każdy idzie przedtem na modlitwę, która zwiększa score i działamy. Jeżeli byśmy wczoraj mieli modlitwę to pewnie by wpadło szybko. No i przy okazji byśmy pogotowali. Muszę zapisywać, co już jadłem, a co nie, żeby spróbować wszystkiego ;]

Ja jestem ready, mówcie kiedy Wam pasuje ;]

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #140 dnia: Listopada 12, 2013, 20:57:08 pm »
Ja jestem ready, mówcie kiedy Wam pasuje ;]

Teraz siedzimy przez max godzinę i zrobimy kilka dungów tak do 22. Potem już przez jakiś tydzień albo i więcej nie gram bo remont sie szykuje ;)

Elmos

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-12-2008
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #141 dnia: Listopada 13, 2013, 01:25:20 am »
Ryo, Elmos, Morfi - dzięki za wczoraj! Super się grało :D

Popieram! Cała przygoda zaliczona i zero lamienia, za to czysty fun! :grin:

Następną ustawkę możemy zrobić na 5 mln punktów w jednym chainie. Każdy idzie przedtem na modlitwę, która zwiększa score i działamy. No i przy okazji byśmy pogotowali. Muszę zapisywać, co już jadłem, a co nie, żeby spróbować wszystkiego ;]

Jasne, że możemy! Modły na pewno pomogą, tylko tym razem idziemy cały czas ścieżkami B, za to też jest większy score i puchar wpadnie może nawet przed końcem pierwszego obwodu. Chyba, że już to zrobiliście...

A co do gotowania to znalazłem gotową checklistę do wydrukowania:
http://www.dumpt.com/img/viewer.php?file=lj0ikvhy6eix6efjr0q6.jpg

Jest po japońsku, ale jak ktoś chce wiedzieć co dokładnie je i jak to najszybciej zrobić, tu jest też poradnik:
http://segmentnext.com/2013/08/08/dragons-crown-how-to-become-a-gourmand/

Myślę, że po tym następnym chainie drużyna będzie już gotowa na infernal, choć tam jest naprawdę trudno, więc przedtem można jeszcze oczyścić labirynt, gdzie
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ja jestem ready, mówcie kiedy Wam pasuje ;]

Jutro (dzisiaj  ;) ) wieczorem chętnie zagram, jak będziecie czasowi i remonty jeszcze się nie zaczną, to o zmierzchu widzimy się w stajniach!
...And voice echoed...
Power... Give me more POWER!!!


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #142 dnia: Listopada 13, 2013, 01:43:44 am »
Myślę, że po tym następnym chainie drużyna będzie już gotowa na infernal, choć tam jest naprawdę trudno, więc przedtem można jeszcze oczyścić labirynt, gdzie
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Jasne, że możemy! Modły na pewno pomogą, tylko tym razem idziemy cały czas ścieżkami B, za to też jest większy score i puchar wpadnie może nawet przed końcem pierwszego obwodu. Chyba, że już to zrobiliście...
Ja jeszcze nie pykłem. Czekam z tym na Was ;)

utro (dzisiaj  ;) ) wieczorem chętnie zagram, jak będziecie czasowi i remonty jeszcze się nie zaczną, to o zmierzchu widzimy się w stajniach!
Chętnie. Jutro spędzę dzień z Lords of Shadow, ale wieczorkiem chętnie wbiję na małego, 5-cio milionowego chaina ;]

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #143 dnia: Listopada 13, 2013, 10:34:46 am »
Ja od dzisiaj przez jakiś tydzień może nawet moge nie mieć dostępu do konsoli, więc sorry guys (remonty)

Elmos

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-12-2008
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #144 dnia: Listopada 13, 2013, 12:07:01 pm »
Ja od dzisiaj przez jakiś tydzień może nawet moge nie mieć dostępu do konsoli, więc sorry guys (remonty)

Szkoda... Bo w takim wypadku zostaje tylko pół ekipy  :-? Jeśli Ryo ma w co grać, to możemy zrobić dziś trophy na 5 baniek score i odłożyć Dragon's Crown na tydzień, żeby kontynuować przygodę we czworo. Mi się właśnie instaluje Metal Gear Rising: Revengeance z PS+ więc nie będę zbytnio poszkodowany  ;) Tak czy siak, będziemy się łapać dziś wieczorem.

A co do tego labiryntu...
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Nie wiem czy ktoś z tego korzysta, ale ja kupiłem voice character pack, bardzo fajna sprawa - można ustawić głos dowolnej postaci jako narratora. Na początku ustawiłem dwarfa i grając nim miałem wrażenie, że słucham jego przemyśleń. Tak jak w komiksach Batmana czytało się "ramki" :) A teraz, jak już mi się osłuchał, ustawiłem elfkę - jej piskliwy głosik fajnie nadaje tej grze japońskości.

Aaaach chciałbym, żeby Dragon's Crown sprzedało się jak najlepiej, i żeby wydawcy wiedzieli, że my - old schoolowi gracze chcemy więcej takich gier!!
...And voice echoed...
Power... Give me more POWER!!!


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #145 dnia: Listopada 13, 2013, 12:13:35 pm »
Jeśli Ryo ma w co grać, to możemy zrobić dziś trophy na 5 baniek score i odłożyć Dragon's Crown na tydzień, żeby kontynuować przygodę we czworo.
Możemy tak zrobić, dzisiaj machniemy 5 mln i odłożymy na jakiś czas, aż ekipa się wyremontuje.

Nie wiem czy ktoś z tego korzysta, ale ja kupiłem voice character pack, bardzo fajna sprawa - można ustawić głos dowolnej postaci jako narratora. Na początku ustawiłem dwarfa i grając nim miałem wrażenie, że słucham jego przemyśleń. Tak jak w komiksach Batmana czytało się "ramki" :) A teraz, jak już mi się osłuchał, ustawiłem elfkę - jej piskliwy głosik fajnie nadaje tej grze japońskości.
Ja mam na razie tylko Knghta, bo nim przeszedłem grę. Z tego co pamiętam, to kosztuje to milion złota ;] Patrzyłem na YT próbko, bo Amerykańce mają wszystkie głosy jako DLC.

aaach chciałbym, żeby Dragon's Crown sprzedało się jak najlepiej, i żeby wydawcy wiedzieli, że my - old schoolowi gracze chcemy więcej takich gier!!
Yep. Powrót do przeszłości na maksa. Teraz z wielką przyjemnością przeglądam artbooka ;]

Elmos

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-12-2008
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #146 dnia: Listopada 13, 2013, 13:26:44 pm »

Nie wiem czy ktoś z tego korzysta, ale ja kupiłem voice character pack, bardzo fajna sprawa - można ustawić głos dowolnej postaci jako narratora. Na początku ustawiłem dwarfa i grając nim miałem wrażenie, że słucham jego przemyśleń. Tak jak w komiksach Batmana czytało się "ramki" :) A teraz, jak już mi się osłuchał, ustawiłem elfkę - jej piskliwy głosik fajnie nadaje tej grze japońskości.
Ja mam na razie tylko Knghta, bo nim przeszedłem grę. Z tego co pamiętam, to kosztuje to milion złota ;] Patrzyłem na YT próbko, bo Amerykańce mają wszystkie głosy jako DLC.

Ja to kupiłem wszystkie głosy za 7,5zł z PSStore. Nie żałuję, bo to fajne urozmaicenie do tej zajebistej gry i tylko głos maga nie bardzo mi podchodzi.. Choć standardowy narrator i tak jest klimatyczny.

aaach chciałbym, żeby Dragon's Crown sprzedało się jak najlepiej, i żeby wydawcy wiedzieli, że my - old schoolowi gracze chcemy więcej takich gier!!
Yep. Powrót do przeszłości na maksa. Teraz z wielką przyjemnością przeglądam artbooka ;]

Hehe :) W Dragon's Crown imo każdy aspekt jest dopracowany na maksa tak by całość była przemiodnym, staroszkolnym powrotem do przeszłości! I to zarówno dla singla, kanapowego co-opa i online. Twórcy długo ją tworzyli, ale za efekt ich pracy chylę czoła jako gracz wychowany na automatowych beat'em upach! Choć dodałbym tylko jeden mały smaczek, który pamiętam np z Punishera, albo Aliens vs Predator - po pokonaniu bossa postać, która zadała ostateczny cios, powinna wykonać zwycięzką pozę albo wydać triumfalny okrzyk, to zawsze dodatkowo podkręcało radość z przejścia chapteru :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2013, 13:31:13 pm wysłana przez Elmos »
...And voice echoed...
Power... Give me more POWER!!!


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #147 dnia: Listopada 13, 2013, 15:25:51 pm »
Choć dodałbym tylko jeden mały smaczek, który pamiętam np z Punishera, albo Aliens vs Predator - po pokonaniu bossa postać, która zadała ostateczny cios, powinna wykonać zwycięzką pozę albo wydać triumfalny okrzyk, to zawsze dodatkowo podkręcało radość z przejścia chapteru :)
No. I tak jest fajnie, że po fatal blow jest zwolnienie akcji i można obczaić animacje w zwolnionym tempie ;]

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #148 dnia: Listopada 14, 2013, 18:17:20 pm »
Myślałem, że Dragon's Crown zaoferowało mi wszystko co najlepsze podczas przechodzenia go solo normal i hard, a tu multi zaskakuje bardzo pozytywnie, jeszcze bardziej zwiększając grywalność. Wspólne granie dungeonów, nawet z przypadkowymi ludźmi, daje bardzo dużo radochy co sprawiło, że infernal skończyłem bardzo szybko. Raz trafiłem do jakiejś drużyny złożonej z japońców chyba (jeden koleś wyprawiał niesamowite rzeczy amazonką jak jakiś tekkenowy mistrz bijatyk) i zrobiliśmy całą rundkę po wszystkich pierwszych poziomach i kilku drugich zbierając gdzieś 6 mln punktów. Świetna gra.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #149 dnia: Grudnia 20, 2013, 11:12:30 am »
Cytuj
Vanillaware made a major update for Dragon’s Crown. If you clear floor nine in the Labyrinth of Chaos you can unlock Ultimate difficulty. This mode increases the max level from 99 to 255 and opens a new area, the Sky Tower of Dreams. This has randomly created dungeons for players to fight through.

Dragon’s Crown will also get some tweaks like an item shortcut (L button + up on the d-pad) and total damage numbers. Vanillaware also adjusted skills, NPC behavior, and how items work in the player vs. player arena. The update is available in Japan right now.
http://www.siliconera.com/2013/12/20/dragons-crown-update-adds-ultimate-difficulty-bumps-level-cap-255-new-tower/

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #150 dnia: Grudnia 20, 2013, 11:20:45 am »
Fajnie.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #151 dnia: Grudnia 20, 2013, 11:24:19 am »
Fajnie.

Tylko tyle?

156 ekstra poziomów do wbicia, nowe dungeony i usprawnienia. Przy takim miodnym gameplayu jak ten to :

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #152 dnia: Grudnia 20, 2013, 11:25:54 am »
Cytuj
The update is available in Japan right now.
Dlatego fajnie ;)

Jak będzie już w EU to:


Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #153 dnia: Grudnia 20, 2013, 11:28:19 am »
A tak swoją drogą to musimy po świętach ustawke zrobić na wbicie tych 5mln pkt ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #154 dnia: Grudnia 20, 2013, 12:12:27 pm »
No ;) Ja pewnie dopiero po Nowym Roku będę miał możliwość.

Popa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-05-2005
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: 7
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #155 dnia: Grudnia 20, 2013, 14:36:25 pm »
A tak swoją drogą to musimy po świętach ustawke zrobić na wbicie tych 5mln pkt ;)

Jestem na tak :D Fighter 99lv, teraz biorę się za czarodziejkę.

Elmos

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-12-2008
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #156 dnia: Grudnia 20, 2013, 17:44:17 pm »
Ja już mam wbitą platynę :) Jak ktoś chce, to mogę doradzić jak łatwo wbić z pozoru trudne puchary, np 100k damage. Po świętach/ nowym roku chętnie wrócę do gry, mam krasnoluda 99lvl i chętnie zrobię z niego 255, albo pogram kimś "czarującym". Mam nadzieję, że szybko dadzą u nas tą łatkę, jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądać nowy obszar - Sky Tower of Dreams, i jakiego bossa skrywa  ;)
...And voice echoed...
Power... Give me more POWER!!!


Elmos

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-12-2008
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #157 dnia: Grudnia 20, 2013, 23:56:37 pm »
Z ostatniej chwili - jest już patch! Zapowiadany nowy obszar to tak naprawdę Labirynth of Chaos pod inną nazwą (Tower of Mirages) i trochę przebudowany. Zaczyna się go od początku, jeden stage zakończony bossem to jedno piętro, gotuje się co trzy piętra (czyli co trzeci stage jak było wcześniej), bossowie są trochę przebudowani np
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
W tej wierzy trzeba spędzić dużo czasu na levelowaniu zanim rozpocznie się zwykła przygodę, w Ghost Ship Cove szkielety zabijały mnie niczym nową postać w Dark Souls... Nie wiem co ile leveli dostaje się skill pointa, po czterech piętrach wierzy awansowałem na setny lvl i nie dostałem ani jednego SP.

Dobrze, że Atlus przedłużył żywotność tego tytułu! No i że zrobił to za darmo, inna japońska firma na literę C napewno zrobiłaby z tej łatki płatne DLC  ;)
...And voice echoed...
Power... Give me more POWER!!!


Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #158 dnia: Grudnia 21, 2013, 12:35:39 pm »
Ubiegłeś mnie Elmos, bo miałem właśnie pisać że patch już jest. Akurat wczoraj włączyłem konsolę żeby trochę pograć i zrobić te questy solo co trzeba bossów ubijać i pobrał mi się patch :). Z zauważalnych rzeczy to od razu wyczaiłem, że jest więcej skrótów klawiszowych do itemków, a moja Amazonka dostała nowy cios i mogę teraz rzucać toporkiem :D.

Póki co mam 58lv i nie ukończyłem harda. Z racji, że gram Amazonką głównie z dziewczyną, to pewnie jeszcze trochę czasu minie zanim wbijemy 99 ;)

Elmos

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-12-2008
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon's Crown
« Odpowiedź #159 dnia: Grudnia 22, 2013, 09:31:12 am »
Póki co mam 58lv i nie ukończyłem harda. Z racji, że gram Amazonką głównie z dziewczyną, to pewnie jeszcze trochę czasu minie zanim wbijemy 99 ;)

Ja w drugi dzień świąt i w piątek jestem w domu i gram w Batman Origins, ale jak się spotkamy na PSN to chętnie się oderwę, żeby pograć z Wami. Mogę pomóc Wam ubić smoka na hardzie, a potem zrobimy jakiś chainik na infernalu i będzie Wam wpadać po 10 leveli. Albo poczekamy z graniem na Ryo, a ja dobiję maga do ok 50 poziomu, bo więcej skrótów na itemy oznacza więcej czarów do wykorzystywania!

W drodze po platynę, żeby przejść normal każdą postacią, leciałem krasnoludem 99 na drugim padzie i z dwoma wysokolevelowymi ożywieńcami, a ta nowa postać po prostu ciągnęła się za ekipą. Zebranie talizmanów i ubicie Ancient Dragona zajmowało ok 50 minut, a wraz z patchem jest teraz jeszcze łatwiej, bo tworząc nowego chara można odrazu szukać talizmanów, pomijając wątek fabularny.

...And voice echoed...
Power... Give me more POWER!!!