Autor Wątek: God of War 2: Devine Retribution  (Przeczytany 114987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #560 dnia: Lutego 26, 2009, 19:00:55 pm »
bardzo przyjemny filmik.

Jeśli chodzi o wszelaki bonusy (vide stroje), to warto. Ot choćby dla własnej satysfakcji. Masz do dyspozycji między innymi  Herkulesa/Atenę (jeśli przejdziesz grę na titan mode), oraz God Armor (najlepsza zbroja w grze - podwaja statystyki) tu już musisz wykazać się w challenge mode. A generała Kratosa otrzymasz za zdobycie 20 oczu cyklopów.

Rabisin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-05-2009
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Nożownicy - God of War ominąc tego nie można
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwca 05, 2009, 15:37:46 pm »
Są noże kuchenne, bojowe, myśliwskie, a od 2005 roku jest też nóż Sony. Nóż, który nie dając  żadnych szans bił na głowę przeciwników... God of War

Nie piszę, że to najlepsza gra na ps2 i psp, bo specyfika tytułów na konsole, ich nieporównywalność - no bo jak zestawić ze sobą singstary oraz rpg i powiedzieć, który z nich jest lepszy - nie pozwala jednoznacznie wynieść jakiejkolwiek  gry na piedestał. Jeśli jednak szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego Ps2 i PSP w ostatnich latach osiągnęła tak naprawdę tylko jeden znaczący sukces (najlepsza sprzedaż), do głowy - zwłaszcza po wczorajszym "meczu" w nocy Ps2  - przychodzi tylko jedno: brakowało im GOW.

 

God of War został wydany po raz ostatni na konsole PlayStation 2 w 2007 r. Było to konieczne z powodu braku odpowiedniej mocy konsoli. Dopiero po słabej sprzedaży przenośnej konsoli Sony, japoński hegamon po raz kolejny zaufał GOW i preqel został wydany w 2008 roku na PSP.

Z różnych powodów w roku 2007 na Ps2 zabrakło jednak dobrych pozycji. Jedyną korzyścią z tego płynącą był odpoczynek od telewizora oraz zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na gry. Gdy światło dzinne ujrzał GOW 2 wszystko się zmieniło. Początek z tą grą nie był udany, gracze sami zdawali sobie sprawę, że Kratos daleki jest od formy, ale po godzinie gry nastąpił przełom. Gwiazda PlayStaion 2 na powrót stała się najbardziej elegancko wciągającym tytułem. Właściwie na Ps2 jest tylko jedna gra, która dorównuje mu kulturą gry, umiejętnością wciągania przed telewizor na długi czas. To GTA SA. Jednak GOW 2 ukazał się w świecie gier później przez co harował w "zespole" za dwóch. 

Ta gra pomimo swego wieku (2 lata) w dalszym ciągu niemiłosiernie tłucze podobne tytuły, bijąc je na głowę. Ja w minioną noc po raz kolejny przeszedłem kultowe GOW 2 i wiem jedno, gra ta to fenomen.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:02:05 pm »
Zapomniałeś napisać "moim zdaniem", bo nie jest prawdą ostateczną to, że GoW2 bije na głowę podobne mu tytuły (które dokładnie?).

Początek z tą grą nie był udany, gracze sami zdawali sobie sprawę, że Kratos daleki jest od formy, ale po godzinie gry nastąpił przełom.
Jak to nie był udany ?! Przecież pierwsze minuty gry to rewelacja w czystej formie i strzał w nos grom wydanym na nowsze konsole w tamtym okresie.
PSN ID: WojtqGO

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwca 13, 2009, 00:45:52 am »
Tak, początek rządzi, jak w mało której produkcji - zresztą nie tylko pierwsze minuty. A jeśli brać pod uwagę średnią ocen.... Ciężko innym seriom tu stawać w szranki.
Co do GoW II, czy ukazałby się w okresie posuchy, czy podczas wysypu hitów .... utarłby nosa niejednej produkcji. Co zresztą uczynił, śmiejąc się nawet w twarz (?) gier z x360, czy PS3.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #564 dnia: Sierpnia 03, 2009, 15:54:39 pm »
Mam problem oto taki:
NIe mogę użyć Gniewu Bogów. Gra oryginalna, pady 2 sprawne bo w tekennie działa wszystko.
Oglądałem Walkthrough i tam gościu używa tego od razu jak dostał. A u mnie nic, wciskam możliwe kombinacje L3 i R i za nic nie chce działać? Możecie pomóc.
Wszystko od nowa, od początku...

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #565 dnia: Sierpnia 03, 2009, 16:20:57 pm »
Mam problem oto taki:
NIe mogę użyć Gniewu Bogów. Gra oryginalna, pady 2 sprawne bo w tekennie działa wszystko.
Oglądałem Walkthrough i tam gościu używa tego od razu jak dostał. A u mnie nic, wciskam możliwe kombinacje L3 i R i za nic nie chce działać? Możecie pomóc.
O ile mnie pamięć nie myli to Gniewu Bogów (nie Tytanów) możesz użyć tylko i wyłącznie gdy masz go maksymalnie naładowany. Nie wciskało się czasami R3 i L3 jednocześnie? Spróbuj, może zadziała.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #566 dnia: Sierpnia 03, 2009, 16:28:31 pm »
Tak, wciskało się jednocześnie R3 i L3 by aktywować "Gnief Boguf".

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #567 dnia: Sierpnia 03, 2009, 16:30:26 pm »
Mam problem oto taki:
NIe mogę użyć Gniewu Bogów. Gra oryginalna, pady 2 sprawne bo w tekennie działa wszystko.
Oglądałem Walkthrough i tam gościu używa tego od razu jak dostał. A u mnie nic, wciskam możliwe kombinacje L3 i R i za nic nie chce działać? Możecie pomóc.

http://godofwar.wikia.com/wiki/Rage_of_the_Gods
Cytuj
Kratos gains the Rage of the Gods ability after leveling up his Blades of Chaos to level 2. Once it is obtained, there will be an icon in the bottom corner of the screen that appears as a Spartan helmet. The "plume" of the helmet is the Rage of the Gods meter. Once the meter is totally full (Athena will tell Kratos when it is), press L3 and R3 at once to activate the Rage of the Gods. Kratos will become "supercharged" with power, his attacks will do far greater damage, and he'll become immune to all damage. Once activated, the power will last until the meter is completely drained, and after that, the meter can be refilled by successfully fighting and defeating enemies. By leveling up the Blades of Chaos, the Rage of the Gods' effects become greater and it also gains new abilities. Rage of the Gods can only be activated when the meter is completely full, and once activated, cannot be turned off, so it must be used wisely.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #568 dnia: Sierpnia 03, 2009, 23:07:45 pm »
Mam problem oto taki:
NIe mogę użyć Gniewu Bogów. Gra oryginalna, pady 2 sprawne bo w tekennie działa wszystko.
Oglądałem Walkthrough i tam gościu używa tego od razu jak dostał. A u mnie nic, wciskam możliwe kombinacje L3 i R i za nic nie chce działać? Możecie pomóc.
O ile mnie pamięć nie myli to Gniewu Bogów (nie Tytanów) możesz użyć tylko i wyłącznie gdy masz go maksymalnie naładowany. Nie wciskało się czasami R3 i L3 jednocześnie? Spróbuj, może zadziała.
w 2 nie trzeba było mieć na full. Chyba że gra w 1 to trzeba.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #569 dnia: Maja 21, 2011, 11:38:40 am »
Po skończeniu pierwszej części od razu rzuciłem się na sequel i jest o wiele lepszy. Oczywiście graficznie wygrywa i jest naprawdę ładny, ale sama rozgrywka została wzbogacona o nowe elementy i combosy. Walki z bossami nie są tak irytujące jak w poprzedniczce. Tutaj taktyka wreszcie ogrywa jaką rolę. Można ich brać na sposób, co mi się podoba. Do tego jak na razie fabularnie o wiele bardziej mi się podoba. Zobaczymy jak będzie dalej. Na razie jestem bardzo zadowolony.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #570 dnia: Maja 21, 2011, 16:45:16 pm »
Walki z bossami w jedynce irytowały bo były raptem 3. No, jedna podzielona na 3, ale tak czy owak bieda. Dwójka kicha bossami i sub-bossami dla odmiany.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #571 dnia: Maja 30, 2011, 09:33:07 am »
Skończyłem. Gra jest świetna i dużo lepsza, niż oryginał. Przede wszystkim jest większa różnorodność combosów, a i fabuła o wiele ciekawsza. Jedna rzeczy mi się jednak nie spodobała, a raczej wydaje mi się być niedopracowana. Mianowicie chodzi o poziom trudności. 3/4 gry przeszedłem na "normal", ale pod koniec (dokładnie tuż przed walką z Krakenem) irytacja spowodowana niemocą w poradzeniu sobie z przeciwnikami zmusiła mnie poniekąd do zmiany poziomu na "easy" i co się okazało. Ten poziom był z kolei za łatwy i grę można powiedzieć przeszedłem biegiem od tego momentu. Niby nic, ale jednak brakowało tej frajdy z wyzwania i co gorsza później już nie można było wrócić na poziom "normal". Szkoda. Teraz jednak kilka dni przerwy i zabieram się za finał trylogii. 

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #572 dnia: Maja 30, 2011, 09:36:13 am »
Teraz jednak kilka dni przerwy i zabieram się za finał trylogii.
Szykuj się na potężny strzał w ryj ;)

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #573 dnia: Maja 30, 2011, 09:46:40 am »
Spokojna Twoja rozczochrana. Już mam sznurówkę, by sobie szczękę przywiązać do czachy. :lol: Zresztą GoW3 to jeden z tytułów, dla których kupiłem PS3.  ;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #574 dnia: Maja 30, 2011, 14:22:08 pm »
IMO 2 nie jest taka trudna na normalu, jak się wie jak kogo zabić, najwięcej problemów jest przez Satyry, no i jest parę wkurzających momentów jak osłanianie tłumacza.
Ja tam GoW2 na mniej niż hard nie odpalam :)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #575 dnia: Maja 31, 2011, 09:47:42 am »
Przeszedłem obie części na ich najwyższych poziomach (tych do odblokowania, "Tytan" czy jakoś tak) - czyli takich, gdzie zwykły, pospolity przeciwnik spotykany w korytarzy może zajebać jednym strzałem. Mimo to z dwójki pamiętam tylko jeden ciężki i frustrujący moment - dojście do tej ostatniej, grubej Siostry Przeznaczenia.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: God of War 2: Devine Retribution
« Odpowiedź #576 dnia: Maja 31, 2011, 10:18:46 am »
W dwójce do zmiany poziomu zmusiło mnie ta misja, w której trzeba było przez ten pokój buchający ogniem dostać się do prochów Feniksa. Za chu** mi tam nie szło i przeciwnicy co chwilę chowali się za tą kolumną, którą pchałem, więc nie szło ich nawet widzieć na ekranie.