Autor Wątek: Fatal Frame 3  (Przeczytany 4706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Fatal Frame 3
« dnia: Kwietnia 05, 2006, 16:05:21 pm »
Tak sie zastanawiam, czy ktos giercuje w "Project Zero 3". Jedna z najsławniejszych serii horrorów powruciła :D

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

raqtimer

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-12-2005
  • Wiadomości: 271
  • Reputacja: 0
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2006, 22:08:53 pm »
Mam dwójke ale jeszcze nie zaczołem ciorać:) Jedyneczka ma wypasik klimacik, taki troche lajcikowy i przepełniony na maxa Japonią:)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej - A. Einstein

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 05, 2006, 22:15:15 pm »
Hehe Ako, ja przeszedłem już trzecią część... :) Drugą przeszedłem trzy razy, trzecią raz. Hmmm, przyznam się szczerze, że moim zdaniem jest trochę za długa... Dwójka była idealna na długość... W ogóle druga część rządzi!! Fabularnie lepsza jest część druga (moim zdaniem), choć część trzecia także ma świetną fabułę - po prostu w części drugiej gracz jest lepiej "prowadzony" przez nią i "wprowadzany" w nią...

szarak

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-11-2005
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 0
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2006, 17:49:15 pm »
A ja nadrabiam zaległosci i gram teraz w pięrwszą część która ma fajny klimat, jak skoncze to biorę sie za 2 i 3 część.

www.projectzero.republika.pl - Strona o świetnym horrorze na Ps2: FATAL FRAME . "Zobacz czym jest prawdziwy strach..."

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2006, 18:35:07 pm »
Grałem tylko w demo ale nawet po nim czuć świetny klimat.

Cytat: "Ako"
powruciła


Żarcik... :D  :wink:

Teddy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-06-2005
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2006, 18:35:30 pm »
Hmm.. wiele razy zdarzało mi się zasiadac do 2 części i zawsze coś stawało mi na drodze, żeby ją skończyć. Aż wreszcie usiadłem weekend temu przed czarnulką i przeszedłem. Niezła doza adrenaliny, w paru momentach dosłownie pikawa stawała (zwłaszcza 'peeking child').
No i nie wiem własnie jak to jest z tą 3 cześcią. Jedni mówią, że niezła inni znowu że słabsza.
A i tak na marginesie to mam pytanko. Grał ktoś w 2 na x'ie? Są jakieś zmiany w stosunku do wersji z ps2 tj. nowe duchy, nowe lokacje itd?

Wiem jak pasować do siebie mają części..

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 06, 2006, 19:04:21 pm »
Ja grałem w Fatal Frame 2 i powiem jedno że to świeta gra. Największe wrażenie zrobiła na mnie grafika i wykonanie duchów. Jedne z najfajniejszych to dwie dziewczynki(ala Klątwa)i połamana na wszystkie strony kobieta która spada z sufitu( :shock: ). Wręcz przecudownie wykonany jest Final Boss, no po prostu coś pięknego. W żadnej grze nie ma tak artystycznego i pomysłowego bossa.
Wioska wygląda przyzwoicie, czyli tak jak powinna. Zapyziałe ściany i ogólny mrok budują świetny klimat.
Z tago co pamiętam kilka razy sie zaciąłem w FF2, ale jakoś dałem rade. Przeszedłem w dokładnie 13godz(taka ładna liczba to zapamiętałem :lol: ).
Na FF3 czekam aż mi wreszcie ktoś od Ako podrzuci do domu bo mi się iść niechce :lol: .

UWAGA: POST NR.1000 :mrgreen:

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 06, 2006, 23:35:38 pm »
Klimaty azjatyckich horrorów sa genialne. Trzymaja w napieciu podobnie jak wlasnie fatal frame. Motywy z Klatwy mi sie podobały, m.in. jakas mala pojawiajaca sie z nikad dziewczyna (w klatwie chlopak), czy ten słynny odglos takiego jakby bekania :) krotkomowiac, klimat buduje cała gre.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

_invictus

  • Gość
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 08, 2006, 09:53:16 am »
ja męcze FF1 - i chyba sobie odpuszczę bo flegmatyczność bohaterki doprowadza mnie do nerwicy zaawansowanej ...... FF2 i 3 czekają na półce na rozegranie, i chyba przez tą cholerną 1-nkę do grudnia tak poleżą :)

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 08, 2006, 12:03:30 pm »
_invictus - polecam Ci FF2, a FF3 przejdź wtedy, gdy przejdziesz FF2. W ogóle FF3 zawiera wiele odniesień do jedynki i dwójki, więc w sumie dobrze by było, abyś przeszedł i jedynke... Musisz się przemóc w końcu.

Teddy - Ja przeszedłem 3 razy FF2 directors cut na Xboxa. Jest różnica np. w poziomach trudności oraz zakończeniach, a mianowicie:

Ps2 - Fatal Frame 2 zwykła edycja:

easy - zwyczajne zakończenie
normal - zwyczajne zakończenie
hard - good ending

Xbox - Fatal Frame 2 directors cut:

normal - zwykłe zakończenie
hard - zwykłe zakończenie
nightmare - dodatkowe, nowe zakończenie
fatal - good ending

Ale o ile wiem, to i na PS2 znajdziesz FF2 directors cut. A co do duchów, to chyba jest kilka nowych (no na to by logika wskazywała).

Moim zdaniem ta konstrukcja FF3, czyli jawa w domu - sen w świecie duchow, nie wyszedł grze na dobre. Zdecydowanie gracz był lepiej prowadzony w FF2. Gra wciągała cholernie, trudno było się od niej oderwać. Za trzecim razem przeszedłem ją w 6 godzin. Natomiast w FF3 jest za dużo łażenia po tych samych miejscach, co może czasem wkurzyć. I w ogóle za dużo biegania tam i spowrotem.

Ufo:a pamiętasz sceny ala Ring, gdy z tej studni wychodził taki duch dziewczyny, zgarbionej i z włosami długimi na twarzy, albo tę babkę z krzywą twarzą na cmentarzu?? To było coooś... Albo ten moment ucieczek przed Sae... Genialne...

_invictus

  • Gość
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 08, 2006, 12:19:33 pm »
kurde balans, załatwiłem sie save'em, w głupim momencie gry, mam mało energii, zero "uzdrowiaczy", i bossa przed sobą, który ma jakąś osłonę, i można go dopiero po dłuższym namierzaniu ciachnąć - jednym słowem - dupsko zbite... uciekac przed nim jest tez niełatwo- panna biega jakby grwaitacja była księżycowa, frstrujące, i odechciewa się grac

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 08, 2006, 19:18:49 pm »
_invictus - mówisz o głównym bossie? No masz rację, namierzenie go jest bardzo trudne, ale mi się udało go raz złapać na fatal frame`a. Raz, a może więcej, już dokładnie nie pamiętam. W każdym razie bossowie w FF3 są szybsi od tych z FF2, ale mają mniej energii. Dlatego załatwiaj go zielonymi kliszami (bo pewnie lepszych masz mało), nie czekaj, aż Ci sie naładuje lampa, tylko wtedy, gdy troszkę się podładuje i masz pewną sytuację trafienia, naciskaj R1. A gdy zacznie się ta grawitacja księżycowa, to jedyne, co powinieneś robić, to uciekać od tego ducha, gdyż jedno dotknięcie i po Tobie. Ja załatwiłem głównego bossa za trzecim razem.

Kirie

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-06-2006
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Fatal Frame 3
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 18, 2006, 11:34:37 am »
Witam wszystkich fanów Fatal Frame jak i tych co dopiero poznawają te gre. Zapraszam na stronę (pierwszą polską) o grze Project Zero :
www.projectzero.republika.pl
Znudziły ci się Takie gry jak Resident EVIL czy SILENT HILL ?
ZApraszam na Stronę Świetnego horroru PROJECT ZERO
www.projectzero.republika.pl