Autor Wątek: Onimusha: Dawn of Dreams  (Przeczytany 5168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sowa

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 08-06-2004
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 1
Onimusha: Dawn of Dreams
« dnia: Kwietnia 15, 2006, 19:44:58 pm »
Cóż gierkę kupiłem wczoraj i gra wymiata! 8) System walki jest wspaniały. Masa combosów itd. Grafika piękna, widać, że gra wyciska wszystkie soki z PS2. :)  Sieka jest konkretna( coś w stylu DMC brakuje tylko skoków), gra jak to gry Capcomu, trudna już drugi boss rozwalił mnie trzy razy. :lol: ( a gram dużo i każdego DMC przeszedłem). Podobają mi się projekty przeciwników i fajne stonowane kolory w lokacjach. Jedyny zgrzyt to mydlane dialogi np dobiła mnie rozmowa bohatera z drugim bossem.
Polecam grę wszystkim fanom tego typu gier! 8)

Ghost

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-03-2005
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 15, 2006, 20:07:29 pm »
Ja także zasmakowałem tego owocu (zakazanego:D).
Gra jak dla mnie jest świetna. Świetny system walki jak i rozwoju postaci, grafika na wysokim poziomie, czyli taka jaka być powinna. Poziom trudności trochę przeszkadza (rozwalony byłem nie raz) ale nie jest źle.

Ogólna ocena: 9.4/10

Marco

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-09-2004
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 27, 2006, 07:06:13 am »
Czy to prawda, że w tej części można grać w dwie osoby? Jeśli tak to jak to wygląda, mam na myśli czy np. gra się we w dwóch w Story mode, a może są specjalne misje gdzie gra się we dwoje?

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #3 dnia: Października 03, 2006, 12:04:00 pm »
Odswiezam temat, bo mam kilka pytan :>

Gram juz troszke czasu (doslownie, bo ze 2-3 godziny) i cały czas oszczedzam te czerwone dusze do pakowania broni i zbroi. Wpakowac wszystko w jeden miecz a porzsdnie, czy prezczekac jeszcze bo pozniej dostane jakis najfajniejszy miecz i w niego bedzie warto podpakowac wszytko? lub jeszcze jedna opcja, wszystkie miecze podpakowac do levelu zeby mialy co najmniej specjalny atak pod 2-3 podiomem 8)
Ze zbroja to samo, ale jej pakowac nie bede chyba :]

 :lol:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #4 dnia: Października 03, 2006, 13:14:08 pm »
Ja wszystko podpakowałem na maxa na ostatnim DARK REALM tzn przechodziłem 50 ze 100 poziomów, wychodziłem z DR i tuning itd do skutku
Minus taki, że jak rozwalałem ostatniego bossa to przysypiałem....

Sowa

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 08-06-2004
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 1
Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #5 dnia: Października 11, 2006, 20:21:42 pm »
Cytat: "Ako"
Odswiezam temat, bo mam kilka pytan :>

Gram juz troszke czasu (doslownie, bo ze 2-3 godziny) i cały czas oszczedzam te czerwone dusze do pakowania broni i zbroi. Wpakowac wszystko w jeden miecz a porzsdnie, czy prezczekac jeszcze bo pozniej dostane jakis najfajniejszy miecz i w niego bedzie warto podpakowac wszytko? lub jeszcze jedna opcja, wszystkie miecze podpakowac do levelu zeby mialy co najmniej specjalny atak pod 2-3 podiomem 8)
Ze zbroja to samo, ale jej pakowac nie bede chyba :]

 :lol:
Propnuję pakowanie zbroi, gdyż co 10 leveli będziesz dostawał jedno miejsce więcej na jakieś akcesorium (max 4 ) . Co do broni to radzę pakować tylko te lepsze sprzęty, bo pakowanie słabych rzeczy zwyczajnie się nie opłaca. Zwracaj również uwagę na specjalne broni zdolności ( np. max HP 200 ) wtedy pakój broń na wysokie levele.

zagroo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-11-2006
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 05, 2007, 00:41:06 am »
jak wlaczyc 2 playera do gry?

Sowa

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 08-06-2004
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 1
Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 05, 2007, 09:17:10 am »
Cytat: "zagroo"
jak wlaczyc 2 playera do gry?
Po pierwsze musisz mieć 2 Dual Shocki od PS2, Dual od PSX-a nie działa!!! Na początku myślałem, że NeoPlus zły kod na multiplayera podało ale okazało się, że to wina pada. Tutaj masz kod: na ekranie tytułowym wciśnij na 2 padach wszystkie L i R i na drugim padzie naciśnij start. Chyba tak to szło. Albo przejdź całą grę na singlu.

zagroo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-11-2006
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 05, 2007, 13:32:51 pm »
Dzięki Sowa działa chociaż drugi pad to nie dualshock a pad Manty do Pc i PS2 :))

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 06, 2007, 20:44:33 pm »
Onimusha skończona- genialna gierka.
Z niecierpliwością czekam az kumpel ją skończy i odda, bo jeszcze raz chcę ja przejść, kończąc cały dark relam i zdobywając wszystkie złota.

Najprzyjemniej i najefektywniej grało się Jubei i Ohatsu- z kolei Roberto było dla mnie traficzny. Męczyłem się z tego powodu na ostatnim levelu.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 04, 2007, 21:36:14 pm »
Odświeżam temat ponieważ na dniach zamierzam kupić Onimusha : DoD .Mógłby mi ktoś(najlepiej fan slasherów) powiedzieć o plusach i minusach, oraz czy są fajni bossowie, czy giera jest długa i żywotna...noi czy jest MIODNA ??
Opublikowane: Czerwiec 04, 2007, 14:26:42
Plisss...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 05, 2007, 00:14:16 am »
Naturlich.

Wciąż podtrzymuję moje powyższe zdanie zresztą.

Gierka jest przedewszystkim uber przyjemna, świetny system walki, dużo główkowania i kombinowania (by uzbierać wszelkie przedmioty), wyraziste postacie, ciekawa fabuła (nie ambitna- ale ciekawa) i zbalansowana. Gra się naprawdę dość długo jak na taki typ- pierwsze przejście zajęło mi ok. 40h, jest tendencja typu "jeszcze jeden level tylko i kończę" co jest chyba najlepszą rekomendacją. A bossowie są duzi, źli i mocni- czyli tacy jak być powinni.
Technicznie także daje radę- i grafika i muzyka są świetne.


Z minusów?
Nie mam za bardzo się czego przyczepić. Może to że new game+ jest własciwie niepotrzebny (za łatwo- brak satysfakcji z gry).

Tak więc nie sadzę byś żałował zakupu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2007, 00:16:08 am wysłana przez _Music »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 08, 2007, 22:51:25 pm »
Okej dzięki, o takich Bossów własnie mi chodziło :P
Opublikowane: Czerwiec 05, 2007, 14:40:17
Gra jest na 2DVD mam pytanie.Jak wygląda wymiana DVD w czasie gry ???

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 09, 2007, 00:14:26 am »
Mniej więcej w połowie gry zmienia się płytkę i gra na drugiej.

Sowa

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 08-06-2004
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 1
Odp: Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 09, 2007, 09:10:59 am »
Nawet trochę później, ale o dziwo wszystkie wcześniejsze levele są również zawarte na drugiej płytce więc później już nie zmieniasz. Tak, tak gierka naprawdę świetna, proszę, proszę temat założyłem w kwietniu zeszłego roku, grę kupiłem zaraz po premierze, po prostu nie mogłem się powstrzymać :) Największą jej zaletą jest to, że jest cholernie długa, a Dark Realm nie przeszedłem, bo jak mnie rozwalili po 3 godzinach siekania, to się ostro wkurzyłem, a co dopiero wszystkimi postaciami??? :shock:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 09, 2007, 13:18:39 pm »
Cytuj
Największą jej zaletą jest to, że jest cholernie długa, a Dark Realm nie przeszedłem, bo jak mnie rozwalili po 3 godzinach siekania, to się ostro wkurzyłem, a co dopiero wszystkimi postaciami???

Wszystkie 100 leveli to jest hardcore, ale co mi się podoba- jeśli mi nie wychodziła absolutnie gra Roberto, to kumpel dosłownie masakrował nim poszczególne poziomy w minutę. Znowu też nie potrafił przejść więcej niż 10 pięter grając Ohatsu (którą mi się najlepiej gra), więc jest tu cos takiego jak balans- wszystko zależy od skilla, a to kolejny ogromny plus :]

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 10, 2007, 14:12:00 pm »
W takim razie we wtorek lub w środę powinienem mieć Onimushe Dawn of Dreams...to zdam wam relacje jak ja się z nią czuje :P

kamil:)

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-05-2008
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 28, 2008, 20:25:43 pm »
mam pytanie zrobiłem pierwsze 8 leweli i niemoge wrócić do pierwszych 5 a chce zrobić gierke na 100%.Czy bende jeszcze w późniejszym stadium gry wrócić na początek :-P

Sowa

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 08-06-2004
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 1
Odp: Onimusha: Dawn of Dreams
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 15, 2008, 18:51:55 pm »
Będziesz miał możliwość wrócenia do wszystkich zaliczonych wcześniej misji, po wykonaniu którejś z kolei.