Autor Wątek: Valkyrie Profile 2 Silmeria  (Przeczytany 3670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

trenth

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-01-2008
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 1
Valkyrie Profile 2 Silmeria
« dnia: Czerwca 23, 2008, 18:27:30 pm »
Czy to dobry RPG, czy warto wydać zarobione pieniążki, ogólne przemyślenia na temat tej gierki.

P.S. Ta gra to kandydatka nr 1 na mojej liście kupna. Czy jest dobra i czy przypomina FF12 (właśnie ogrywam)? Czego mogę się po niej spodziewać, gdyż słyszałem że jest dość trudna (levelowanie postaci itd.)

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 23, 2008, 18:36:05 pm »
Gra jest fantastyczna, choć na pewno nie dla każdego. Bardzo trudna, ale wynagradza włożony w nią czas i wysiłek. Do Finali nie ma co jej przyrównywać, natomiast czego możesz się po niej spodziewać - pięknej oprawy (zwłaszcza graficznej), 30-40 godzin głównego wątku fabularnego, sporo straconych nerwów i dużo levelowania. Na szczęście levelowanie nie jest upierdliwe ze względu na bardzo rajcowny system walki. No i przedstawiony w grze świat jest tak urzekający, że mi tam nie przeszkadza częste wracanie do tych samych lochów celem podbicia statystyk postaci.

Generalnie jeśli jesteś niedzielnym graczem, to polecam dwa razy zastanowić się przed zakupem - przy VP2 trzeba poświęcić sporo czasu na ogarnięcie systemu (łapanie skillów, podnoszenie poziomu drużyny, łączenie przedmiotów... to wszystko jest tu dość mocno skomplikowane), no i jednak być ogólnie połapanym w japońskich RPGach. Jeśli ten gatunek to twoje broszka, to bierz w ciemno. Wspaniały kawałek softu.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2008, 19:04:28 pm »
Ja pisalem w tamatym roku dla mnie osobiscie najlepszy rpg na ps2.To co napisal Miazge jesli jestes niedzielnym graczem to na twoim miejscu bym nie kupowal .Jak kupisz to dam ci patent na szybkie levelowanie :-P

trenth

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-01-2008
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 1
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2008, 20:55:06 pm »
Sprawa wygląda tak: grałem w FFVIII i skończyłem grać w 80% wątku fabularnego bo grałem na kompie a akurat kupiłem ps2 więc sobie odpuściłem, jednakże cały ten oldskul bardzo mi się podobał.

FFXII pojąłem w mig- looty, sytem walki, quickeningi, baazar itd. W grach RPG jestem typem zbieracza (muszę mieć najlepsze bronie jakie się da etc.) i maksowania postaci w kosmos, więc myślę że sobie poradzę.

Co do VP2 można prosić o jakiś zarys fabuły, o czym to w ogóle jest? Odnośnie grafiki widziałem gameplay na youtube i jak dla mnie może być, chociaż większą uwagę przywiązuje do klimatu niż do grafy ;D

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 23, 2008, 21:04:54 pm »
Sprawa wygląda tak: grałem w FFVIII i skończyłem grać w 80% wątku fabularnego bo grałem na kompie a akurat kupiłem ps2 więc sobie odpuściłem, jednakże cały ten oldskul bardzo mi się podobał.

FFXII pojąłem w mig- looty, sytem walki, quickeningi, baazar itd. W grach RPG jestem typem zbieracza (muszę mieć najlepsze bronie jakie się da etc.) i maksowania postaci w kosmos, więc myślę że sobie poradzę.

Co do VP2 można prosić o jakiś zarys fabuły, o czym to w ogóle jest? Odnośnie grafiki widziałem gameplay na youtube i jak dla mnie może być, chociaż większą uwagę przywiązuje do klimatu niż do grafy ;D
VP2 to jedna z najładniejszych gier na last geny. Sama gra jest świetna, bardzo rozbudowana, dużo rzeczy dla "szperaczy, zbieraczy" zejebisa fabuła- naprawde nietuzinkowa, a bohaterowie są świetnie zarysowani (nie ma czegoś takiego, że jest główna postać, a reszta to tylko tło), zaskakujące zwroty akcji. Ponadto świetny efektowny system walki i nietypowy platformowy styl rozgrywki. Naprawdę bardzo dobry rpg- dla mnie zdecydowanie lepszy od FFXII.

FallenDemon

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-06-2008
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 24, 2008, 03:16:11 am »
VP2 Silmeria jest przepiękna ( szczególnie wykonanie miasteczek i wiosek) w 60 FPS,dźwiękiem DolbyPrologicII-imo to spora część nextgenowych produkcji do pięt mu nie dorasta, klimat z tej gry aż kipi, muzyka wspaniała, fabuła, walki,ilość postaci i dostępnych itemków w grze, wszystko na plus. Jedyny minus dla mnie w tej grze to fakt, ze zbroje i bronie niestety też zmieniają się tylko z nazwy i statystyk, ale
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Czy lepsza od FFXII? Hmm, w Finalu są summony i tego nic nie przebije,a te z z dwunastej części mimo że nowe i tak są w wiekszości zajebiste:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2008, 03:22:55 am wysłana przez FallenDemon »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 24, 2008, 03:42:25 am »
Czy lepsza od FFXII? Hmm, w Finalu są summony i tego nic nie przebije,a te z z dwunastej części mimo że nowe i tak są w wiekszości zajebiste:)
Proszę Cię, nie pisz tylko, że summony w FFXIII są zajebiste, bo nie są. Summony w XII są najbeznadziejniejsze ze wszystkich finali. Summony w FFXIII to kpina i jakaś totalna pomyłka.

Tarniak

  • Gość
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 24, 2008, 13:08:49 pm »
Imo summony od FFX wzwyż tracą na znaczeniu, w porównaniu np. do summonów w FFVII, które były naprawdę przydatne, to co dzieje się np. w FFX gdize momentami są zupełnie bezużyteczne.

FallenDemon

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-06-2008
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 24, 2008, 17:10:40 pm »
Czy lepsza od FFXII? Hmm, w Finalu są summony i tego nic nie przebije,a te z z dwunastej części mimo że nowe i tak są w wiekszości zajebiste:)
Proszę Cię, nie pisz tylko, że summony w FFXIII są zajebiste, bo nie są. Summony w XII są najbeznadziejniejsze ze wszystkich finali. Summony w FFXIII to kpina i jakaś totalna pomyłka.

Dlaczego?Z powodu braku
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Mnie się podobały
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
, beznadziejne to były
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Opublikowane: Czerwiec 24, 2008, 17:08:23
Imo summony od FFX wzwyż tracą na znaczeniu, w porównaniu np. do summonów w FFVII, które były naprawdę przydatne, to co dzieje się np. w FFX gdize momentami są zupełnie bezużyteczne.
Racja, najbardziej opłaca się używać zwykłych ataków fizycznych, ale summony to summony:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2008, 17:13:13 pm wysłana przez FallenDemon »

BAZYL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-10-2007
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 1
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 28, 2008, 11:53:22 am »
Wczoraj dostałem swój egzemplarz i muszę powiedzieć że gra jest fpytę!
Te początkowe filmiki rozwalają mnie kompletnie, grafika dobra, walki mają ogromny klimat, i świat przedstawiony... top 10 gwarantowany u mnie  8)

trenth

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-01-2008
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 1
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 28, 2008, 12:43:10 pm »
Wczoraj dostałem swój egzemplarz i muszę powiedzieć że gra jest fpytę!
Te początkowe filmiki rozwalają mnie kompletnie, grafika dobra, walki mają ogromny klimat, i świat przedstawiony... top 10 gwarantowany u mnie  8)
Więc chyba też będę musiał się skusić, tyle pozytywnych opinii.... trzeba zagrać :)


Edit 16 IX 2008

Dorwałem i muszę powiedzieć, że pierwsze wrażenie w zasadzie zwaliło mnie z nóg. Kupując ps2 nastawiałem się na granie w rpg ale nie oczekiwałem aż takiego miodnego tytułu. Jednym słowem- poezja. Czegoś takiego nie czułem od lat, ostatnio grając w Baldur's Gate 2 na PC.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2008, 20:14:20 pm wysłana przez trenth »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Valkyrie Profile 2 Silmeria
« Odpowiedź #11 dnia: Października 27, 2008, 13:17:55 pm »
W gre jak dotąd długo nie grałem, chwilowo jest pożyczona ale na pewno do niej wróce. Co mogę powiedzieć póki co:

- System walki - pseudo-real-time-turowy, na początku strasznie dużo mashowania, z biegiem czasu coraz bardziej skomplikowany, "rozbijanie" wrogów jakoś średnio mi się podoba, aczkolwiek na pewno pozytywnie wpływa na efektywność walki. Jaram się jak pochodnia trybem dla 2 graczy chociaż jeszcze nie próbowałem. Na pewno system jest milion razy lepszy niż ten kretyński z FF XII,

- Design - miód, absolutnie coś pięknego, naprawde się postarali, nawiązania do mitologii nordyckiej, zero elementów "industrial", klasyczne "czyste" fantasy,

- Ogólnie podoba mi się widok "z boku", taki 'la platformówki, jest ciekawy może na dłuższą mete nudny, jak również te elementy platformowo-logiczne (nie wiem jak to nazwać) w dungeonach, ALE imo mogli to troszku bardziej rozbudować,

- Postacie ciekawe niektóre może lekko sztampowe, ale przynajmniej główna (główne?) bohaterki nie trafaiają jakoś specjalnie w schematy.

Gra na pewno na plus, jak już mówiłem - jak tylko do mnie wróci to przysiąde. NA PEWNO zjada FF XII.