Prehistoria gen > PlayStation 2

Jaki RPG jest najlepszy!

(1/38) > >>

Ako:
Witam!!!
Mam do Was pytanko, jaki rpg jest najlepszy na konsole PS2.
FFX mi si bardzo spodobal i chcialbym kupic sobie innego rpg'a.
Co proponujecie i dlaczego? ( pytam poniewaz nie jestem za bardzo obcykany w tej dziedzinie gier ) mam nadzieje, ze mi cos podpowiecie :)

Humulus:
Każdemu polecam Breath of Fire: Dragon Quarter, którego uważam za najlepszy jRPG po FFX na PS2. Ma wprawdzie ubogą grafikę - niewiele obiektów i monotonne tekstury ale nadrabia to fajnym systemem walki, świetną oprawą dźwiękową (ale nie ma mówionych dialogów), całkiem niezłą fabułę, w której nie chodzi o ratowanie świata ale czegoś zupełnie innego (fabułę w pełni poznaje się dopiero po kilkukrotnym ukończeniu), ciekawy pomysł, z kończącym się czasem głównego bohatera na pobyt na tym świecie. Podstawą tej gry jest eksploracja labiryntów i rozmaitych lochów oraz walka z licznymi przeciwnikami. Pod tym względem przypomina Vagrant Story z PSOne (nie tylko pod tym względem - muzykę skomponował także ten sam gość). Wiele osób mierzi ten tytuł, bo nie lubią Cel-Shadingu (wcale nie rzuca się on w oczy) albo odmawiają kontaktu z inną serią niż FF (osobliwa postawa). Czas na 100-procentowe ukończenie gry jest zbliżony do FFX bo grę trzeba ukończyć kilka razy (otwierają się nowe sekcje lochów). Klimat gry jest ciężki - momentami przypomina FFVII co bardzo mi się podoba. Aha - czy wspomniałem o bardzo wysokim, szczególnie na początku, poziomie trudnośći i jednym z najcięższych wyzwań w RPG, jakie spotkałem (50-piętrowy ultratrudny loch Kokon-Horay)?

Anonymous:
Dark Cloud 2. ALe czuje, że jak Wiola zobaczy tego posta, to nie będzie sielsko :wink:.

Ryo-San:
hmmmm zależy na jaką konsolę...
dla mnie najkepszym RPG'iem jaki wyszedł był/jest i będzie Xenogears
Gra poprostu nie ma sobie równych...najlepsza muzyka jaką możemy usłysześ w grach RPG, a fabuła to poprostu klasa sama w sobie...
a jeżeli chodzi o next-geny to najlepszym RPG'em jest oczywiście Xenosaga Episode I: Der Wille zur Macht
Specjalnie dla tej gry kupiłem PS2 NTSC
Wspaniała fabuła, muzyka - oczywiście poziom niżej od Xenogears'a;]
Szkoda tylko ze design mechów troche skopali i niestety w Epizode II nic z tym nie zrobią..no ale to tylko detal  8)

Xenosaga oraz Xenogears nie zostały wydane(i nie zostaną) w Europie ze względu na swoją dosyć kontrowersyjną fabułe(antychrześcijańską)

Trusio:
Zanotowac: kupić w końcu FF Tactics, Xenogears i Xenosagę, jak tylko przerobisz konsole... Jeszcze jakieś klasyki NTSC only byście polecili??

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej