Autor Wątek: Forza Motorsport 4  (Przeczytany 243789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #520 dnia: Czerwca 07, 2011, 23:24:31 pm »
Panowie, po co ten caly hate, kazdy lubi co lubi i kazdy lubi co innego, jeden gra w GT5, drugiego podnieca Shift a kto inny bedzie cieszyl sie Forza 4, moze dla mnie to tylko takie proste ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #521 dnia: Czerwca 07, 2011, 23:26:25 pm »
@Soul
No tak, wiadomo. Jak lubisz zabawę w udawanie trzymania kierownicy i cofanie czasu to spoko. Ja jednak wolę coś poważniejszego. Wiadomo, że nie trzeba tego używać, ale to już samo w sobie daje ogląd na podejście Turn 10 do tematu. Widzę 12 aut na torze, a u konkurencji mamy 16. Chociaż na razie mało wiadomo o FM4, więc lepiej nic nie pisać, bo brak zmiennych warunków pogodowych byłby trochę biedą. Trasy jak to w FM dopakowane w detale. Wyglądają świetnie, ale czy realistycznie? Wątpię żeby FM4 (i jakakolwiek inna gra wyścigowa) przebiła to co PD zrobiło z Nordschleife. Tor wygląda po prostu fotorealistycznie i trzeba niewiarygodnej wprawy, wyczucia i pracy, żeby tak oddać tą trasę. Oby FM4 udał się to chociaż w połowie tak dobrze, to już będzie sukces.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #522 dnia: Czerwca 07, 2011, 23:55:08 pm »
Ciekawią mnie zniszczenia, na zwiastunie dało się zauważyć, że prawdopodobnie będą tak samo słabe co w FM3, czyli podmiana tekstury.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #523 dnia: Czerwca 08, 2011, 00:58:43 am »
@Soul
Widzę 12 aut na torze, a u konkurencji mamy 16.

Multi ma oferowac zabawe 16 graczom jednoczesnie. Ilosc przeciwnikow na trasie w singlu bedzie pewnie zalezala od danego eventu czy tez samej trasy, tak jak to bylo w GT5.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 01:01:00 am wysłana przez _ReD_ »

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #524 dnia: Czerwca 08, 2011, 06:02:17 am »
unlimited, dobry jestes, ze niby pd to pasjonaci i robia gre dla pasjonatow, w takim razie po co i dla kogo w fm4 jest autovista?

dali wiecej aut w garazu, 2x wiecej aut na torze, poprawiona grafike, pare bajerow w tym top gear (przypomniec jak niektorzy sikali z radosci z tego samego powodu w gt5?), jeden serwis pisal o poprawionym modelu jazdy, gameplaye wskazuja na fajne poczucie predkosci, ale dobra, i tak znajda sie malkontenci ze swoim najdoskonalszym w kazdym calu gt5.

bo przeciez najwazniejsze, ze w fm4 jest kinect i przewijanie i gra od razu skreslona bo jak to ma byc, ze dla kazdego? gt5 jest tylko dla pasjonatow i pro racerow, czyli hmm dla ok 7mln ludzi ktorzy zakupili ta gre :lol:

zabawne, ze ci malkontenci to caly czas te same osoby.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #525 dnia: Czerwca 08, 2011, 07:20:45 am »
Mamy zatem urozmaicona kariere z akcjami ala Top Gear jak gra w pilke samochodami, poprawiona grafe, 2 razy wiecej fur na torze, tryb autovista z Clarksonem dla maniakow ktory bedzie zawieral jakies 10 godzin kontentu, rozne pory dnia, ulepszona fizyke z dodatkowym trybem trudnosci....a hejterzy dalej narzekaja....i beda narzekac bo taka ich natura.
Niedawno ciagle trabili o 8 furach...o nudzie w karierze...jak sie okazalo ze to uleglo zmianie to zaczelo gadanie o braku roznych por dnia..jak sie okazuje jednak beda....teraz zacznie sie narzekanie na brak deszczu....jakby dali deszcz to znajda kolejny powod zeby sie przyczepic....a jak juz zabrakloby argumentow to skonczyloby sie na "Forza nie ma tego czegos".....haters gonna hate...po prostu.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #526 dnia: Czerwca 08, 2011, 07:28:26 am »
Odnośnie gameplayu z Gamersyde, dlaczego nie pokażą widoku za pojazdu, chce zobaczyć czy rzeczywiście wzrosła ilość polygonów w trakcie gameplay'u. Trasa wygląda bardzo ładnie, poprawiono oświetlenie, tylko że to wciąż nie jest fotorealistyczny styl przedstawiania grafiki, ot Forzowy styl, ta trasa jakaś taka szeroka<ukłon dla casual players>, mimo że wiję się koło gór..hmmm. Do GC może zobaczymy jak wygląda Nurburgring to sobie porównamy z GT5-bo tam ta trasa jest odwzorowana najlepiej póki co.

@ pankracy

Autovista w FM4 jest dla wszystkich. Poza tym piję do tego że ta gra jest coraz mniej motorsport, a bardziej cars, więc coraz mniej pasuję do tej gry jej przydomek. To co odróżnia PD od Turn 10 to ciągle przywiązanie do detali, zobacz że nawet taka rzecz jak praca kierowcy w kabinie jest odwzorowana w GT5, już nie mówię o kręceniu kółkiem, w FM4 wygląda tak samo biednie jak w FM3, daleko tu do GT5<polecam zobaczyć jeszcze raz film o nazwie Data Logger>.

Także póki co jest to samo, tylko że ładniej podane i trochę bardziej rozbudowane. Czy tego oczekiwałem po FM4? Nie. Czy tego oczekiwali inni? Nie wiem. Czy tego oczekiwałeś Ty? Tak.

@ Magik

NIE MAMY RÓŻNYCH POR DNIA. Przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo.

-------------------

Póki co bardziej mi się podoba menu i prezentacja samochodów niż gameplay.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 07:30:44 am wysłana przez Unlimited »

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #527 dnia: Czerwca 08, 2011, 07:55:43 am »
Póki co bardziej mi się podoba menu i prezentacja samochodów niż gameplay.

... i nawet jakby goście z T10 tańczyli na uszach, to nic Twych betonowych poglądów nie zmieni... ot, natura fanboja (jeśli poczułeś się tym urażony, to przepraszam). Magik w swoim poście świetnie to opisał... cokolwiek by w nowej Forzy nie było, to i tak wedle wyznawców "jedynej prawdziwej gry wyścigowej" będzie to za przeproszeniem chujnia. Szkoda słów...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #528 dnia: Czerwca 08, 2011, 09:15:07 am »
Mamy zatem urozmaicona kariere z akcjami ala Top Gear jak gra w pilke samochodami, poprawiona grafe, 2 razy wiecej fur na torze, tryb autovista z Clarksonem dla maniakow ktory bedzie zawieral jakies 10 godzin kontentu, rozne pory dnia, ulepszona fizyke z dodatkowym trybem trudnosci....a hejterzy dalej narzekaja....i beda narzekac bo taka ich natura.
Niedawno ciagle trabili o 8 furach...o nudzie w karierze...jak sie okazalo ze to uleglo zmianie to zaczelo gadanie o braku roznych por dnia..jak sie okazuje jednak beda....teraz zacznie sie narzekanie na brak deszczu....jakby dali deszcz to znajda kolejny powod zeby sie przyczepic....a jak juz zabrakloby argumentow to skonczyloby sie na "Forza nie ma tego czegos".....haters gonna hate...po prostu.

Dokładnie tak samo to działało przy premierze GT5. Ilość zmian w GT5 względem GT4 jest ogromna i żaden racer nie oferował takiego przeskoku (po części wynikało to z archaizmu GT4 ale...), a hejterzy i tak czepiali się pierdół.

Co do FM4 i pasjonatów motoryzacji to widać, że jest ukłon w ich stronę i Turn 10 stara się przyciągnąć uwagę tej grupy odbiorców. Jednak powiedzmy sobie szczerze, że w tej kwestii raczej nic nie dogoni produktu PD, bo ta firma nie tylko potrafi oddać magię tej dziedziny w grze, ale również wpływa i kształtuje rynek motoryzacji w pewnym stopniu. Pomimo to fani wyścigów, którzy posiadają X0 powinni być zadowoleni, bo FM tak czy siak jest najlepszym racerem na konsolę M$.  

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #529 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:23:10 am »
http://n4g.com/news/781312/24-minutes-of-forza-motorsport-4

GT5 zostało lekko zassane...

Cytuj
Dokładnie tak samo to działało przy premierze GT5. Ilość zmian w GT5 względem GT4 jest ogromna i żaden racer nie oferował takiego przeskoku (po części wynikało to z archaizmu GT4 ale...), a hejterzy i tak czepiali się pierdół.

Tak się działo bo polecieli z wami w ch**, dali trasy czysto wyjęte z PS2 i 800 samochodów, jak by tego było mało nawet w recenzjach można było się doczytać, że ta gra w pewnym sensie została w poprzedniej generacji  :roll:

W FM4 wszystko dojebali i to konkretnie, ale wy zawsze znajdziecie to coś, pisałem już o tym dawno temu, żadni z was fani motoryzacji skoro patrzycie ślepo tylko na jeden produkt....
Przykre to, że nie jesteście wstanie docenić tego co oni osiągnęli przez ten czas i jak bardzo dogonili serie GT i tak jak ja który faworyzuję X360 jest w stanie napisać jakieś ciepłe słowa na temat exów na PS3 tak wy już nie i raczej nigdy tego nie zrobicie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 10:37:14 am wysłana przez Soul »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #530 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:41:53 am »
Tak się działo bo polecieli z wami w ch**, dali trasy czysto wyjęte z PS2 i 800 samochodów, jak by tego było mało nawet w recenzjach można było się doczytać, że ta gra w pewnym sensie została w poprzedniej generacji  :roll:

Yhm...z chęcią zobaczę w FM4 tak odwzorowany Nurb. Aż jestem ciekaw jak wtedy będziesz odwracał kota ogonem. :roll:

A co do Turn10 to gonią PD...gonią i gonią. GT5 dostało Top Gear to FM też musi zgapić. Oni zawsze są w tyle.

Wiadomość scalona: Czerwca 08, 2011, 10:44:33 am
W FM4 wszystko dojebali i to konkretnie, ale wy zawsze znajdziecie to coś, pisałem już o tym dawno temu, żadni z was fani motoryzacji skoro patrzycie ślepo tylko na jeden produkt....

W takim razie jako pseudo fan motoryzacji zapytuję co takiego dojebali konkretnie?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 10:44:33 am wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #531 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:46:20 am »
Póki co bardziej mi się podoba menu i prezentacja samochodów niż gameplay.

... i nawet jakby goście z T10 tańczyli na uszach, to nic Twych betonowych poglądów nie zmieni... ot, natura fanboja (jeśli poczułeś się tym urażony, to przepraszam). Magik w swoim poście świetnie to opisał... cokolwiek by w nowej Forzy nie było, to i tak wedle wyznawców "jedynej prawdziwej gry wyścigowej" będzie to za przeproszeniem chujnia. Szkoda słów...

Nie mam betonowych poglądów, akurat grałem w wszystkie FM(pierwsza FM skłoniła mnie do przesiadki z PS2 na Xboxa), ba miałem przez ponad 2 lata X360. Także nie czuję się urażony bo nie mam czym. ;)

Ja po prostu chce czegoś co popchnie racery dalej, GT5 dało temu zalążek, myślałem że FM4 podchwyci pomysł i zrobi to na swój własny sposób, jednak myliłem się, oni usprawnili tylko FM3, dla niektórych to wystarczające, dla niektórych nie. Sam genialny pokaz fur w menu i ich opis przez prowadzących Top Gear, to dla mnie jeszcze troche za mało by kupić X360 dla FM4, sam gameplay nie oferuję niczego czego nie doświadczam w GT5, ba oferuję mniej, czekam dalej..

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #532 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:51:54 am »
Nurb jest genialny....ale to tylko Nurb, przecież każdy tor poza nim(i Tsubuką) i trasami miejskimi jest ubogi w detale i szczegóły. Ta jedna śnieżna trasa z F4 z tegorocznego E3 zabija praktycznie wszystkie fikcyjne trasy niemiejskie z GT5. Niech jeden tor nie przysłania całej reszty, zmiennej pory dnia i nocy na zaledwie paru trasach itp

Top Gear w F4 to będzie ten top gear o jakim każdy marzył i myślał,że będzie w Gt5. Bo to co jest w GT5 jest żenujące - sam tor(wyglądający żenująco), 3 eventy na nim i tyle...zero głosów i facjat prowadzących program,brak Stiga, brak replayów wzorowanych na tych z programu, brak eventów typu "z jajem" tak charakterystycznych dla tego programu.

Jedno co niepodważalnie jest mocarne w GT5 to model jazdy na kierownicy ale pod każdym innym względem uważam że Forza4 niebezpiecznie już w tym stadium wiedzy o niej zaczyna wyprzedzać GT5

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #533 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:52:00 am »
http://n4g.com/news/781312/24-minutes-of-forza-motorsport-4

Ale już widze, że znowu kariera będzie beznadziejna i pewnie znowu szybko mi sie znudzi i odstawię gre po kilku godzinach.

Dlaczego samemu nie mozna wybierać sobie wyscigów, wygrywać i kompletować zwycięstwa w poszczególnych klasach?

Jak dla mnie znowu kariera w Forzie to padaka. Nie widzisz swojego postępu. Nie masz podglądu na to jakie i ile wyścigów ci zostało do przejścia. Nie masz mozliwości wyboru jakiego chcesz wyścigu.


Dodatkowo zobaczyłem, że powraca kolejny element "niszczący" tryb kariery. Z tego co widzę to podobnie jak w F3 za każdy wyścig będziemy dostawać auta. W F3 grając kilkanaście godzin w kariere, chyba tylko kilka razy musiałem kupić auto. Wszystkie wozay potrzebne do kolejnych wyścigów się zdobywa, nawet te wypasione. Ponad to kasy w grze jest w piździet i spokojnie można tuningować fury na maxa już prawie od początku gry.


« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 11:01:08 am wysłana przez Piter_neo »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #534 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:57:49 am »
Nurb jest genialny....ale to tylko Nurb, przecież każdy tor poza nim(i Tsubuką) i trasami miejskimi jest ubogi w detale i szczegóły. Ta jedna śnieżna trasa z F4 z tegorocznego E3 zabija praktycznie wszystkie fikcyjne trasy niemiejskie z GT5. Niech jeden tor nie przysłania całej reszty, zmiennej pory dnia i nocy na zaledwie paru trasach itp

Top Gear w F4 to będzie ten top gear o jakim każdy marzył i myślał,że będzie w Gt5. Bo to co jest w GT5 jest żenujące - sam tor(wyglądający żenująco), 3 eventy na nim i tyle...zero głosów i facjat prowadzących program,brak Stiga, brak replayów wzorowanych na tych z programu, brak eventów typu "z jajem" tak charakterystycznych dla tego programu.

Jedno co niepodważalnie jest mocarne w GT5 to model jazdy na kierownicy ale pod każdym innym względem uważam że Forza4 niebezpiecznie już w tym stadium wiedzy o niej zaczyna wyprzedzać GT5

Jak dla mnie Le Mans jest także świetnie odwzorowany. :P

Poza tym real timowy cykl doby odbija się na całej oprawie, tak samo jak wolumetryczny dym.

Z resztą mogę się w dużej części zgodzić, choć nie całościowo. Nie mogę się za bardzo rozpisać, bo jestem w pracy. ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #535 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:58:10 am »
Nurb jest genialny....ale to tylko Nurb...

Jak dla mnie, to aż Nurb bo ten tor jest niepowtarzalny i PD doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego taka staranność w jego oddaniu. Pomijam zmianę pory dnia, która po prostu miażdży wszystko co do tej pory widziałem w grach wyścigowych.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #536 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:58:46 am »
W FM4 wszystko dojebali i to konkretnie,
No dlatego jest dokladnie tyle samo samochodow co w poprzedniej grze.

dali trasy czysto wyjęte z PS2 i 800 samochodów,
800 samochodow, ktore wygladaja jak z FORZA 2 i do tego inaczej sie prowadza na nowym silniku fizycznym GT 5 - rzeczywiscie porazka.

Przykre to, że nie jesteście wstanie docenić tego co oni osiągnęli przez ten czas i jak bardzo dogonili serie GT
Jak bardzo dogonili? W przypadku Forza 3 przeciez mowili, ze przegonili. BTW gdzie warunki pogodowe, gdzie WRC, gdzie zmien cykl dnia, gdzie poprawione cieniowanie w stosunku do FM 3? Gdzie dziesiatki innych funkcji, ktore ma GT 5?
Juz nie mowiac o polityce Turn10, ze nie wydali gry, a juz zapowiadaja jak beda pobierac kase za DLC lol. Zobaczymy czy FM 4 dostanie taki support po premierze jak dostalo GT 5.

Obie gry sa olbrzymie i obie sa swietne, ale GT 5 jest znacznie bardziej ambitniejszym tytulem i tego nie mozna kwestionowac.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #537 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:59:51 am »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

WPIS! 8)

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #538 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:00:10 am »
Cytuj
Yhm...z chęcią zobaczę w FM4 tak odwzorowany Nurb. Aż jestem ciekaw jak wtedy będziesz odwracał kota ogonem.

A co do Turn10 to gonią PD...gonią i gonią. GT5 dostało Top Gear to FM też musi zgapić. Oni zawsze są w tyle.

Wybacz ale mistrz w odwracaniu kota ogonem może być tylko jeden, korona należy do Ciebie, po za tym nie jestem aż takim freakiem ścigałek, że by się z powodu jeden trasy napinać  :roll:
Gonią i a może nawet już przegonili, ale tego dowiemy się w październiku....


Cytuj
W takim razie jako pseudo fan motoryzacji zapytuję co takiego dojebali konkretnie?

Ktoś już wypisał wyżej co konkretnie nie mam zamiaru się powtarzać....

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #539 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:05:18 am »
Czytałem i nie widzę tam nic konkretnie dojebanego.

PS. Napinka z powodu jedne trasy...spoko, że wiesz o czym mowa. :roll:

Wiadomość scalona: Czerwca 08, 2011, 11:06:47 am
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ja bym jeszcze dopisał, że zobaczymy jak to naprawdę będzie z FM4, bo Turn10 bardzo lubi sobie pojechać ze ściemą w zapowiedziach. Może być zabawnie. :P

el becetol

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:26:52 am »
Znowu fanboje GT5 robią gnój w temacie o kolejnej grze wyścigowej.  :roll:

BTW gdzie warunki pogodowe, gdzie WRC, gdzie zmien cykl dnia, gdzie poprawione cieniowanie w stosunku do FM 3? Gdzie dziesiatki innych funkcji, ktore ma GT 5?

To jest licytacja na rzeczy na papierze, można się pochwalić, ale wiadomo że każda z tych rzeczy była zrobiona na odpierdol. Cykl dnia i nocy? Na ilu trasach - dwóch czy trzech? Warunki pogodowe to samo. WRC w GT to przecież śmiech na sali, a trasy WRC wyglądają żałośnie z rozpikselowanymi taśmami zaraz przy trasie od których samochody odbijają się jak kartoniki. Jest za co chwalić GT5, ale dziwnym trafem najczęściej powtarzanym argumentem są akurat motywy które nie powinny w takiej formie wyjść na rynek, bo to policzek dla klienta. FF, model jazdy, samochody premium, foto mode, 16 samochodów na trasie, płynna animacja, 60 fps - o tym mówcie a nie o żałosnym WRC, czy deszczu który na szybie wygląda jak bitmapa z ery psx i to i tak dostępnym na dwóch czy trzech trasach. O cieniowaniu lepiej nie wspominać, bo jeszcze ktoś wypomni GT5 migające low res beznadziejne cienie dzięki którym nawet samochody premium ze swoim zajebistym cieniowaniem na trasie wyglądają tak że wstyd ludziom replaye pokazać (zresztą migająca pikseloza cieni tak samo pierdoli świetne kokpity). Coraz bardziej wygląda to tak że wam zależy na licytacji forumowej a nie grywalności. Najlepiej naje**ć setki niedopracowanych rzeczy żeby zarzucić "ha konkurencja tego nie ma!", a że w praktyce wygląda to potem jak wczesna beta to już nieistotne. Policzmy te dopracowane rzeczy w GT5 i co mamy? 200 samochodów i Nurb? 8) Fajnie, dopasione demo. Jak w Forzy bedzie 400 samochodów bez tych słabych rozspikselowanych 'standardów' z GT, do tego każda trasa będzie ładna i bez gówien jak w GT5 - to Forza zaliczy flawless victory nad konkurencją w kwestii oprawy. Lepiej dopracować to co najistotniejsze, zamiast wrzucać setki niedopracowanych gówienek typu deszcz czy noc. Tyle.
   

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:31:04 am »
wypier**lać Z TYMI PORÓWNANIAMI

macie, założyłem wam wątek:

http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=12061.0

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:34:10 am »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ktoś tu chyba za mało grał w GT5. :roll:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:41:18 am »
@ Becet

Odpowiedź w wątku założonym przez kowboja s00s. ;)

------------------------

Nie kwestionuję że Fm4 to nie będzie wielka gra, bo będzie, tylko zawiodłem się na tym że póki co Turn 10 jest na bakier z ficzerami, widocznie nie mają już tak zdolnego studia(llub x360 jest za słaby), i pomocy z zew. jak przy produkcji Fm1, która wyścigi nocne miała. :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 11:48:07 am wysłana przez Unlimited »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #544 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:43:43 am »
Nie będzie przenoszenia postów, po prostu skończcie z tym. Macie odpowiedni temat(y) od tego.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #545 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:13:52 pm »
My tu gadu gadu, a własnie wystartowała oficjalna strona FM4:

http://forzamotorsport.net/


piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #546 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:24:14 pm »
Widzę , że po raz kolejny najwięcej do powiedzenia mają osoby , których ta gra kompletnie nie interesuje.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #547 dnia: Czerwca 08, 2011, 14:29:59 pm »
NIE MAMY RÓŻNYCH POR DNIA. Przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo.
Ano mamy...poki co nie wiadomo jak bedzie z nocka ale wiadomo ze bedzie alternatywna pora dnia.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #548 dnia: Czerwca 08, 2011, 14:43:32 pm »
Cytuj
The Xbox 360 meets its graphical apex with Forza Motorsport 4. Experience an unprecedented level of detail with 800,000 polygon cars and some of the most beautiful environments ever seen… all waiting to be driven, painted, or photographed to your heart’s content. Unified lighting means dramatically improved cars and tracks and alternate time of day lets you experience previous Forza tracks in a completely new way.
:lol: :lol: :lol:


Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #549 dnia: Czerwca 08, 2011, 15:28:32 pm »
@ LoNdEk

Ok, zgoda, ale to tylko w menu. Podczas gameplayu replayów, możesz śmiało jedno zero skreślić. :P

@ Magik

No zawsze to coś, skoro na real time nie ma szans. :P

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #550 dnia: Czerwca 08, 2011, 15:45:44 pm »
Zdaje sie ze pora dnia bedzie definiowana porzed wyscigem jak w Shift.
Potwierdzono tez powrot Autocross :)
Z tego co widac kierowca znacznie bardzie "macha" kierownica....troche jak w Dirt.
Dzwieki silnikow sa swietne....calkowicie zmieniono tez pisk opon.
Do fur z autovistya przypisane beda jakies challenge.
Dzis mamy tez zobaczy wiecej info na temat Top Gear.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwca 08, 2011, 15:50:41 pm »
1. Spoko miła odmiana, teraz czekam na mokrą nawierzchnie :P

2. Milo. :)

3. Macha ciut bardziej, ale bez ładu i składu. Takie mam odczucia po ograniu GT5.

4. Tak, dawałem nawet filmik o tym.

5. Ciekawie.

6. Czekam.

Zazdroszczę Wam póki co tego że otrzymacie Toyote GT ONE wykonaną na poziomie + widok z kokpitu. Generalnie sama prezentacja samochodów podoba mi się w FM4 i jest na pewno ciekawiej pokazana niż w GT5.

Ps. Wielka niewiadoma to model jazdy. Mam nadzieje że zostawią parę rzeczy z FM3 i FM2, ale opracują go na nowo, szczególnie czucie asfaltu, no i przydało by się by same trasy już nie były płaskie jak patelnia i tak szerokie.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 16:12:02 pm wysłana przez Unlimited »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwca 08, 2011, 16:41:47 pm »
60 FPS gameplay, moze sie powtarzam ale ta trasa to cos naprawde pieknego

http://www.gamersyde.com/stream_forza_motorsport_4_e3_60fps_gameplay-21532_en.html

Prototyp nowej kierownicy Fanateca, na filmiku wersja elite w akcji



Fanatec podobno szykuje dwie wersje, jedna normalna, tansza oczywiscie a druga wypasiona elite.

To wyglada na wersje normalna


To natomiast  jest elite, ten sam co na filmiku powyzej


Wiecej zdjec z wersji Elite
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 16:49:44 pm wysłana przez _ReD_ »

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwca 08, 2011, 16:55:25 pm »
Troche potwierdzonego info:

- Return of public lobbies
- 800 000K polygons cars
- Autovista mode can be used with a classic controller, no Kinect required
- Top Gear stuff revealed June 8th
- Autocross, time trial events, and Top Gear-inspired stunts such as car soccer and cone challenges in career
- In-game marketplace
- Individual DLC car purchases or entire pack purchase
- Badges and titles earned by doing stuff in the game
- Alternate time of day
- “Reasonably Priced Car” (aka Kia cee’d) confirmed






Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:03:24 pm »
Samochod za rozsadne cene z TG :dance:
Podejzewam ze ta gra w pilke to bedzie tryb do multiplayera.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:05:46 pm »
http://www.gamersyde.com/stream_forza_motorsport_4_e3_60fps_gameplay_fixed_-21559_en.html

O_o
Niby nieźle wygląda, ale powodów do zachwytów też specjalnie nie ma. Samochody jakieś takie plastikowe :P

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:08:15 pm »
Akurat skupiłem się na otoczeniu  8)

nakimushi

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:17:02 pm »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza Motorsport 4
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwca 08, 2011, 18:45:55 pm »

W opcjach asyst mozna wylaczyc rewind....doszla tez nowa opcja. Steering, ktore mozemy ustawic na assisted, normal lub simulation.
To tez tlumaczy te gwaltowniejsze szarpniecia kierownica grajac na padzie (w trojke w szystko odbywalo sie plynnie...jakby w zwolnionym tempie).
Ogolnie fajnie rzuca tylem tej Ferrarki....a dodajmy ze kontrola trakcji jest wlaczona :) W poprzedniczce z wlaczonym TCS wprowadzenie fury w poslizg graniczylo z cudem.