Current Gen > Multiplatformowe Current Gen

Wasze oceny gier

(1/333) > >>

POK:
Stwierdziłem, że dla ocen gier lepszy jest jeden wątek niż kilka rozsianych po różnych działach. Tym bardziej, że temat w dziale Xa wyparował. Poza tym najwięcej i tak jest gier multiplatformowych. Wystarczy po prostu zaznaczyć gdzieś obok w którą wersję się grało.


Dragon Age II (PC)

Grafika: 8+
Dźwięk: 9
Grywalność: 9
Całość: 9

+ fabuła
+ klimat, design i stworzony świat
+ dobrze zrealizowana walka
+ świetnie przemyślany i bardzo czytelny interface
+ mnóstwo ciekawych zadań i postaci
+ gra nie jest zwykłym sequelem
+ dobrze wyważone proporcje między dialogami a walką

- pewne uproszczenia
- wrogowie wyskakujący znikąd
- wciąż te same lokacje dla podziemi, jaskiń, lochów itd.
- bardziej liniowa rozgrywka niż w jedynce (podejmowane wybory mają mniejsze znaczenie)

Przejście gry zajmuje kilkadziesiąt godzin.

Przed zakupem polecam obadać demo, bo pewnie nie wszystkim wprowadzone zmiany przypadną do gustu. Z drugiej strony mogą jednak przyciągnąć tych, którym jedynka niezbyt się spodobała. DA2 jest znacznie bardziej intuicyjny i przystępny od pierwszej części. Stracił przez to niestety trochę ze swego rozbudowania, ale na szczęście nie na tyle, by rozgrywka znacznie zubożała. Nadal jest to gra RPG w pełnym tego słowa znaczeniu (nie to co np. Fable). Mi się DA2 cholernie spodobał. Nawet bardziej niż pierwsza część. Ogólnie nie jestem za upraszczaniem rozgrywki (w takim ME2 np. przesadzili), jednak w tym przypadku poczynione zmiany wyszły w ogólnym rozrachunku na plus. Mimo wszystko chciałbym aby DA3 było dla odmiany bliższe jedynce.

yap:
Dante's Inferno PS3

+ klimat i design piekła
+ potępieni
+ bossowie (szczególnie ostatni)
+ rozwój postaci
+ kosa  :cool:
+ dynamika walk i okrzyki Dante'go
- biedny design głównego bohatera, ale można to jeszcze zdzierżyć
- krótka przygoda  :(


Jestem z tych, którzy machanie orężem stawiają ponad jakikolwiek inny rodzaj rajcowności, dlatego stawiam DI tak wysoką notę.

9/10


Ninja Gaiden II

+ combat system - najlepsza rzecz w grze
+ nieindustrialne lokacje
+ niesigmowatość wersji na X360
+ NIEKTÓRZY bossowie, szczególnie design i poziom ostatniego
+ dynamika
+ Pathof the Master Ninja
- Projectile Gaiden II
- głupawe mechy i żołdacy
- Tests of Valor
- przepakowany Lunar, którym łoisz wszystkich do końca gry. A gdzie balans?
- nieludzcy wrogowie, znacznie bardziej odpowiadały mi maszkary z pierwszej części
- wybuchowe shurikeny

Krzywdząca ocena. Nie dla samej gry lecz dla mnie.

8/10

POK:
Crysis 2 (PC)

Grafika: 10-
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8
Całość: 8

+ grafika!
+ bronie
+ kombinezon
+ ogólny klimat

- mała różnorodność przeciwników i lokacji
- rozwój umiejętności kombinezonu mógł być lepiej przemyślany

Ogólnie rzecz biorąc Crysis 2 to takie dużo lepsze Resistance. Warto zagrać. Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych gier FPP dostępnych obecnie na rynku. Choć należy zaznaczyć, że nie jest w żadnym stopniu przełomowa (no, może trochę pod względem grafiki, bo daje przedsmak kolejnej generacji).

POK:
Majesty 2

Grafika: 7- (- za zbyt małych bohaterów)
Dźwięk: 7
Grywalność: 8
Całość: 7+

+ niska cena (30zł bez dodatków)
+ przyjazny interface
+ kilka dobrych zmian
+ dużo możliwości ulepszeń
+ nie starano się na siłę wprowadzać nowych, "rewolucyjnych" rozwiązań

- przydałoby się jeszcze kilka dodatkowych budynków i jednostek
- brak nowych jednostek w stosunku do pierwszej części (a nawet dwóch brakuje - adeptów i gnomów)
- gra powinna się nazywać Majesty 1.5

Majesty 2 kupiłem całkiem przypadkiem i tak naprawdę nie wiedziałem czego się spodziewać. Obawiałem się, że twórcy wprowadzili mnóstwo nowych zmian i gra utraciła swojego ducha. Tymczasem było zupełnie odwrotnie. Największą zmianą jest grafika, która z 2D przeszła w 3D (całkiem ładna swoją drogą, choć ta z pierwowzoru bardziej mi odpowiadała), reszta jest niemal taka sama, lub niemal tylko na plus (np. dodanie bardzo przydatnej flagi obrony). Jest to właściwie bardziej remake pierwszej części, niż pełnoprawna kontynuacja i w sumie przydałby się lekki powiew świeżości (wyjątkowo brakuje nowych rodzajów bohaterów).
Podsumowując. Fanom Majesty (takim jak ja), dwójka przypadnie do gustu i choć nie będzie przy tym wielkich okrzyków radości, to na pewno będą oni zadowoleni z zakupu. Jeśli jednak pierwsza część komuś się niezbyt spodobała, to raczej nie ma czego szukać przy kontynuacji. Jest to po prostu więcej tego samego, podanego tylko w trochę innej formie.

yap:
Mass Effect 2 (PS3)

+ postacie
+ specyfika i system rozgrywki
+ giwery
+ Paragon/Renegade
+ masssywny wpływ gracza na rozwój wydarzeń
+ rozwałka
+ poziom Insanity

- grając pierwszy raz miałem wrażenie, że dialogów nawet jak na eRPeGie jest zdziebko za dużo, ale gdy już sie uporałem z większością gra nabrała słusznego tempa
- loadingi, freeze'y, cięcia...ktoś przyciął w niezłego uja

9+ bo gra się broni nieziemsko, wyzwala pozytywne emocje i jest prze@#ujem w swoim gatunku, ale za wtopy portu należałoby odjąć z 9 oczek

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej