Current Gen > PeCetowa enklawa

Talisman: Digital Edition

(1/8) > >>

POK:













Kiedyś mnóstwo grałem w Magię i Miecz (i mam ją nadal wraz ze wszystkimi dodatkami), ale rozkładanie wielkich map i mnóstwa kart jest dość kłopotliwe (choć niewątpliwie ma swój urok). Jakiś czas temu wyszła wersja cyfrowa i prawie zaraz po premierze udało mi się ją kupić w promocji za 30 zeta (normalnie 50). Wczoraj przetestowałem i mogę powiedzieć, że naprawdę bardzo fajnie to wyszło. Na szczególne uznanie zasługuje przejrzysty i czytelny, a przy tym bardzo ładny interface.
Wersja podstawowa jest trochę uboga, więc czekam niecierpliwie na dodatki (a ma być ich naprawdę sporo). Żałuję, że nie kupiłem Season Passa, gdy był w promocji i teraz muszę czekać aż znowu będzie (bo różnica w cenie jest spora: w promocji 100zł, bez promocji 170zł).

Grę najlepiej kupować na cdp.pl, bo chyba tylko tam jest dostępna polska wersja językowa.

Podstawka:
https://cdp.pl/gry/talisman-digital-edition

Season Pass:
https://cdp.pl/gry/talisman-digital-edition-season-pass

POK:
Jeśli ktoś zamierza kupić grę, to polecam się zaopatrzyć w pakiet Żniwiarz. Ogromnie wzbogaca rozgrywkę, a nawet bez promocji kosztuje tylko 15zł. Stwierdziłem, że nie ma co żałować te trochę kasy (bo i tak chcę kiedyś kupić Season Pass) i nabyłem DLC. No i nie żałuję. Podstawka jest dość uboga w zawartość i przez to szybko się może znudzić, ale ze Żniwiarzem robi się o wiele ciekawiej :D

DLC zawiera:
- 4 bohaterów
- 90 kart przygód (i to bardzo różnorodnych)
- 26 nowych kart zaklęć
- 12 kart zadań czarownika
- a także postać Kostuchy (tytułowy Grim Reaper), którą gracz może wykorzystać do sabotowania posunięć przeciwników (jeśli podczas wykonywania ruchu wyrzucimy na kostce 1)
https://cdp.pl/gry/talisman-digital-edition-the-reaper-expansion-pack

Wkrótce ma wyjść rozszerzenie Frostmarch. Mam nadzieję, że nie będę musiał zbyt długo czekać. Na razie nie ma podanej żadnej, nawet przybliżonej, daty premiery. Ale gra jest regularnie aktualizowana (ostatnio 16 maja), więc chyba wszystko jest ok.

Dodam jeszcze, że AI sprawuje się nad wyraz dobrze (można grać np. w 2-3 graczy + 1-2 boty).

Ogólnie polecam :)

POK:
Ukazał się wreszcie drugi dodatek. Kosztuje 15 zeta.

Talisman:Digital Edition- Królowa Lodu

--- Cytuj ---Oto dzieło Królowej Lodu, lodowiec przyciągnięty z mroźnych wód na północy. Królowa przywdziała Koronę Władzy i dzięki jej magii zamienia krainę w pozbawione życiem, skute lodem pustkowie.

Czy pokonasz szalejące zamiecie śnieżne i dziwaczne istoty, zamieszkujące ten surowy krajobraz? Czy też twoja krew zamarznie, gdy spocznie na tobie lodowate, okrutne spojrzenie Królowej Lodu?

Talisman: Digital Edition - Królowa Lodu (Frostmarch Expansion Pack) wprowadza 4 nowe postacie, 84 nowe karty Przygód, 20 nowych kart Zaklęć, 24 karty zadań Czarownika i 3 karty Alternatywnych Zakończeń – w tym epicką bitwę z Królową Lodu!
--- Koniec cytatu ---
https://cdp.pl/gry/talisman-digital-edition-frostmarch-expansion-pack

Zastanowię się jeszcze, czy kupić teraz, czy poczekać aż season pass będzie w promocji.

POK:
Mam już rozegrane ponad 30 godzin i co tu dużo gadać, gra jest naprawdę dobra :D

Trzeba mieć jednak dodatkową zawartość. Na szczęście dwa dodatki, które do tej pory wyszły, dodają już jej całkiem sporo i bardzo trudno przebić się przez wszystkie karty przygód na jednym posiedzeniu. Najlepiej mieć oczywiście Season Pass, bo dostajemy wtedy automatycznie wszystkich dodatkowych bohaterów (średnio raz na miesiąc jest dodawana nowa postać).

Łącznie ma być aż 11 dużych rozszerzeń, więc wersja cyfrowa zakupiona w promocji wychodzi gdzieś z 10x taniej niż papierowa.

Następnym dodatkiem mają być Podziemia (premia planowana na wrzesień/październik):

--- Cytuj ---The Dungeon adds a new Region to the game for heroes to explore. A new board section and over 100 new cards bring this subterranean realm vividly to life. Five brand-new characters – the formidable Gladiator, noble Amazon, dashing Swashbuckler, enigmatic Gypsy, and sagacious Philosopher – offer fantastic new playing experiences.
Brave untold dangers, and discover what lies in the darkness beneath the world of Talisman!

The Dungeon expansion adds;
5 Characters
1 new board section
128 Dungeon Cards
10 Adventure Cards
10 Treasure Cards
20 Spell Cards
--- Koniec cytatu ---
http://store.steampowered.com/app/258817

Już się nie mogę doczekać :grin:


Idealny tytuł do grania w 2-4 osób. Ale nawet samemu można spoko popykać. Promocje są gdzieś raz na 4 miechy. Najlepiej brać z cdp.pl, ale podobno przy zakupie ze Steama, też można ubiegać się o klucz polonizacyjny (trzeba wtedy jednak wysłać maila do cdp.pl - tak przynajmniej wyczytałem w jednym z komentarzy).

Grał w ogóle ktoś na forum w Magię i Miecz albo oryginalnego Talismana?

Ogur:

--- Cytat: POK w Lipca 26, 2014, 22:26:46 pm ---Grał w ogóle ktoś na forum w Magię i Miecz albo oryginalnego Talismana?

--- Koniec cytatu ---

Miałem "Magiczny Miecz" za gówniarza, który był podróbą "Magii i Miecza". Grałem z braciakiem i kuzynami, jak jeszcze pod jednym dachem mieszkaliśmy. Za gówniarza po swojemu się reguły czytało, i każda sztuka miecza, którą zdobył bohater, dodawała modyfikator do ataku - czasami jeden kolo chodził z kilkoma egzemplarzami broni. :P

EDIT: wygląda ciekawie, aczkolwiek mam od chu** gier, a gram obecnie tylko w soboty :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej