Current Gen > PlayStation 5

PlayStation 5 - Temat Główny

(1/228) > >>

lupinator:
Kolejne plotki o Playstation 5


--- Cytuj ---Sony kontynuuje współpracę z AMD.
Serwis Semiaccurate dotarł do informacji dotyczących PlayStation piątej generacji. Według przedstawionego raportu nowa konsola korzysta z ośmiordzeniowego procesora AMD bazującego na architekturze Zen. „Czerwoni” przygotowali też układ graficzny, który jest modyfikacją architektury Navi. Co warte uwagi, integralną częścią opracowywanego chipsetu będą rozwiązania korzystne dla gier VR. W kwestii pamięci postawiono na sprawdzone w PS4 GDDR6.

Niestety, pozostała część specyfikacji jest owiana tajemnicą – Semiaccurate nie potrafi określić mocy PS5. Co ciekawe, serwis przekonuje, iż Sony rozesłało już pokaźną liczbę devkitów (czyli specjalnych egzemplarzy konsoli dla developerów). Fakt ten może zwiastować rychłą premierę nowej konsoli – autor artykułu nie wyklucza nawet tegorocznego debiutu. Taka wersja wydarzeń nie pokrywa się z przewidywaniami branżowych analityków, którzy najczęściej obstawiają końcówkę przyszłego roku.

Warto zauważyć, że Semiaccurate w przeszłości wyszło przed szereg i zwiastowało powstanie mocniejszych wersji konsol obecnej generacji. Serwis ten przewidział też specyfikację standardowej PS4, Switcha czy XBO. Po drugiej stronie medalu znajdziemy choćby wpadkę z datą premiery następczyni PS3 (wiosna 2014 zmaiast jesieni 2013). Do wszystkich tego typu doniesień należy podchodzić z rezerwą. Od siebie dodam, że PS5 może zostać wzbogacona o kompatybilność wsteczną. Sony ciągle testuje takie rozwiązanie, na co wskazuje zaktualizowany w połowie lutego patent.
--- Koniec cytatu ---

https://www.cdaction.pl/news-53097/playstation-5-pojawily-sie-ciekawe-poszlaki.html

Moldar:
Grunt aby była wsteczna kompatybilność, sporo gier mam kupionych cyfrowo na ps4 i chciałbym te tytuły zatrzymać po przesiadce.

Mrocz:

--- Cytat: Moldar w Kwietnia 04, 2018, 20:19:40 pm ---Grunt aby była wsteczna kompatybilność, sporo gier mam kupionych cyfrowo na ps4 i chciałbym te tytuły zatrzymać po przesiadce.

--- Koniec cytatu ---

Dokładnie. Jeszcze brak kompatybilności PS3 -> PS4 jakoś mogę wybaczyć. Wiadomo trudna konsola cell problemy techniczne, to zostawienie PS4 w momencie wypuszczenia nowej konsoli opartych na podobnej architekturze będzie dla mnie śmieszne :) no i oby nie było znowu cyrków z kontrolerami. Nie chce kupować nowej kiery ;)

Devilek:
Ja też zostawiam na później gierki i jeszcze nigdy na nie czasu nie znalazłem.

andryush:
Musi być wsteczna kompatybilność, nie wyobrażam sobie kolejnej remaster station i dojenia mnie za granie w gry które mam na PS4. Na dobrą sprawę zaraz wyjdzie, że SONY zaprezentuje swój odpowiednik Xbox'a One X - bez generacyjnego huku, ale sprzęt mocniejszy pod każdym względem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej