Ankieta

?

?
0 (0%)
!
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Głosowanie skończone: Października 05, 2006, 04:10:50 am

Autor Wątek: oceny gier na X360  (Przeczytany 95310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #160 dnia: Lipca 29, 2008, 16:12:21 pm »
Ja tam zasadniczo lubię jak ktoś ostro ocenia gry, choć wolę gdy używa się skali 6 stopniowej. Jest to po prostu bardziej klarowne, bo jak wyłapać różnicę między grafiką na 6, a taką na 7-? Nie wiem, w każdym razie lubię eurogamer'a właśnie za to, że nie podniecają się byle czym i wiem czego oczekiwać po grze, która dostała u nich dobrą ocenę. To pierwsze miejsce, które sprawdzam kiedy pojawia się myśl zakupu. Chciałem kupić Blue Dragon, przeczytałem recenzję EG, potem przeczytałem tę dotyczącą Lost Odyssey i już wiem, którą grę kupić. Powinienem sobie sam wyrobić zdanie, ale gdy kasy mało - trzeba słuchać innych :).

Inna sprawa, że dla mnie FEAR to gra na 6/10, a Bio spokojnie na 8/10 (za dużo nie grałem, muszę zakupić kiedyś) ;).

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #161 dnia: Lipca 29, 2008, 19:45:22 pm »
5/10 dla Blue Dragona na EG to troche przegiecie  :-o  gra jakas swietna to nie jest ale calkiem przyjemnie sie gralo chociaz design do mnie nie przemawia ,a sama gra jest banalna ale przynajmniej 6-7 powinno byc. Za to 8 dla LO to juz imo bardziej odpowiednia ocena bo troche jej brakuje (system walki i skilli z BD + troche trudniejsza + side questy na plytach 1-3 i dla mnie gra na 10- :))

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #162 dnia: Lipca 30, 2008, 12:55:16 pm »
Mass Effect
Grafika: 7+ (zwolnienia)
Dźwięk: 9
Grywalność: 9

Ogólnie: 9-

Egr

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-04-2008
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #163 dnia: Lipca 30, 2008, 17:36:49 pm »
Cytuj
Sa gusta i guściki ja się z oceną grafiki w Bioshocku niezgadzam bo graficznie jest pieknie  ,a że takie jest zdanie juvego więc jego sprawa.

Dziwi mnie trochę podejście do grafiki na zasadzie "dam 7 bo co prawda stylowo i w ogóle ale czasem pojawi się słaba tekstura". Ja wiem, że technikalia są ważne ale IMO jednak:

artyzm i wyobraźnia>>>>>>>>>>>>>strona techniczna

Dlatego też dla mnie Bioshock to graficzny majstersztyk - zajebista, spójna wizja i styl ;D. A za te techniczne niedoróbki (nie aż tak straszne w końcu) ocena w dół - czyli 9/10. Takie moje zdanie ;D.

Ogólnie jednak też muszę powiedzieć, że trochę się zawiodłem tą grą. Po demie oczekiwałem objawienia - gry na 10. Scena gdy przypływa się do Rapture na początku gry, gdzie muzyka idealnie zgrywa się z głosem Ryana i następuje fantastycznie wyreżyserowany wjazd do miasta to perfekcja i CIARY jakich dawno w grach nie widziałem. Jednak potem całość trochę rozczarowuje schematycznością. Gra jest bardzo nierówna - ma momenty wręcz genialne, jednak przez większość czasu dominuje monotonia niestety.

Jednak za te momenty, grafikę, muzykę i świetne miasto daję 8/10

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpnia 05, 2008, 17:10:26 pm »
Mass Efect

Grafika: 8 (Świetny design (statki, uzbrojenie, wrogowie, kur** wszystko), ładne buzie i architektura światów. Na minus doczytywanie się tekstur, zwolnienia)

Dźwięk: 7+ (Trochę za mało utworów ale za to trzymają klimat  (To co się włączą po śmierci , bardzo mi się kojarzy z filmami SF z lat 60))

Grywalność 9+ (Naprawdę epicka, spójna i świetnie ukazana fabuła, mnogość zadań dodatkowych, klawy system dialogowy  :o, nie ma 10 za trochę za krótki czas gry)

Generalnie jedna z lepszych gier w jakie grałem, zaryzykowałbym stwierdzenie ze grało mi się przyjemniej niż w KOTOR'a

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpnia 06, 2008, 01:53:46 am »
Lost Odyssey

Grafika: 7-
Dźwięk: 9
Długość: 9+
Grywalność: 8
Całość: 8+

+ normalni (jak na jRPG) bohaterowie
+ fabuła i klimat (do finalów trochę brakuje, ale i tak jest bardzo dobrze)
+ sny
+ dobry system rozwoju postaci
+ design wrogów
+ kelolony :D

- archaiczność
- zbyt długie oczekiwanie na rozpoczęcie walki
- modele przechodniów niewiele lepsze od tych z finali na Ps2
- zbyt słabi bossowie (jedynie Immortal stanowi wyzwanie)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpnia 06, 2008, 02:54:11 am »
Halo3

Grafika: 8
Dźwięk: 9
Grywalność : 10
Całość: 9+

DMC4
Grafika : 8
Dźwięk : 8
Grywalność: 8
Całość 8

Lost Planet 
Grafika: 8
Dźwięk: 7+
Grywalność : 7
Całość : 7-

Gears Of War

Grafika: 9+
Dźwięk: 10
Grywalność: 10
Całość : 10

Assassins Creed

Grafika: 10
Dźwięk : 9
Grywalność :8
Całość: 9-   

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpnia 19, 2008, 23:00:46 pm »
Ace Combat 6: Fires of Liberation


Grafika: 9+ (Kciuki w góre: Oświetlenie, wykonanie myśliwców, efekt gorącego powietrza, gigantyczne tereny działań, wojna na całego (liczba jednostek przekracza czasami 1000), fantastyczne chmury i dym, wybuchy (bomba paliwowo-powietrzna wprawiła mnie w stan ekstazy), ziemia (z wysokości hehehe) i to co najlepsze, gra jest mega płynna, nie doświadczyłem żadnego zwolnienia !
Kciuki w dół: Ziemia z bliska wygląda bardzo słabo.
Generalnie grałem momentami z otwartą japą.

Dźwięk: 8+ (Ciężko mi oceniać ponieważ nie mam sensownych głośników, mimo to robi wrażenie, a i muzyczka całkiem ok)

Grywalnośc: 9 (15 samolotów, 15 misji, 5 poziomów trudności. Misję są zróżnicowane, zdarzają się zwroty akcji, kilka trybów online, w tym co-op! Zarzucić mogę odtwórczość (kura, ostatnia cześć w jaką grałem była 2, gdzie ostatni cel (bossa ?) niszczyło się w ten sam sposób (syndrom "Gwiazdy Śmierci"))

Ogólnie: 9

Skurczybyki z Namco dali mi to czego oczekiwałem, piękną, dynamiczną i wciągająca gre, gdzie główna rolę odgrywają współczesne myśliwce. A z myśliwców dostarczyli te które wszyscy znamy i kochamy, jak i wspaniałe perełeczki ( Tornado GR4, SU 47, SU 33 i przewspaniałe A-10 !)


BTW: Fabuła, a raczej sposób jej przedstawienia ssie okrutnie i jeszcze na okrągło powtarzana fraza " Go dance with angels" ble
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2008, 23:02:46 pm wysłana przez Bloo »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #168 dnia: Września 02, 2008, 20:56:57 pm »
Braid

Grafika: 9+
Dźwięk: 9
Długość: 6
Grywalność: 9
Całość: 9-

+ niesamowity design 8)
+ zagadki i masa świetnych pomysłów
+ jedyna w swoim rodzaju

- długość
- nie ma za bardzo sensu przechodzić drugi raz (chyba, że po bardzo długim czasie)

Jak najbardziej polecam :D może 1200mp to nie jest mało (nie jest też znowu aż tak dużo), ale Braid to naprawdę unikalne przeżycie. Jedyna wada to długość, choć jestem pewien, że nad rozwiązaniem niektórych zagadek będzie się głowić bardzo długo :)

Tarniak

  • Gość
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #169 dnia: Września 02, 2008, 21:17:52 pm »
W skali szkolnej:

Naruto: Rise of a Ninja - 3+
Typowy średniak. Źle wyważony poziom trudności, nużące po pewnym czasie questy, ubogi system walki, okropny voice-acting pewne i nieścisłości scenariusza. Nadrabia przyjemną dla oka grafiką, DLC i faktem, że jest na licencji,

GRAW - 3+
Nazwanie tego taktycznym shooterem, to faux pas. Ogromna ilość randomu i pozbawieni jakiejkolwiek SI kompani, oprawa również nie wytrzymała próby czasu. Tryb kooperacji to kpina i nie rozumiem jak można było tak żenująco słabe rozwiązanie wsadzić do gry. In plus, hud, klimat, filmowe zwroty akcji i całkiem ciekawe misje.

The Orange Box - 5+
Tak powinny wyglądać pełnoprawne, retail produkcje. 'Pięć gier w jednym' to nieco przesadzony slogan, aczkolwiek są 3, trzymające poziom, pełnoprawne produkty. Portal jako jedna z największych innowacji w grach "logicznych", TF2 jako dość ciekawa alternatywa dla wszystkich sieciowych FPSów i HL2 z dodatkami, który to jako jeden z niewielu FPSów, posiada bardzo dobrą, klimatyczną narrację. Jeśli ktoś, podobnie jak ja, nie grał w HL2 na PC, powinien zakupić Pomarańczowe Pudełko obligatoryjnie.

GTA4 - 5
Nie należę do grona osób utyskiwających  na brak samolotów, spadochronów i terenów wiejskich. Umiarkowanie dawkowany humor, dużo cięższy klimat, masa misji i zajmująca fabuła. Multiplayer, wbrew obiegowym opiniom, zupełnie nie-skillowy i nudny na dłuższą metę. W kategorii gier o bezprawiu, morderestwach, ćpaniu, dziwkach i skorumpowanej policji, zdecydowanie numer jeden. Pozostaje czekać na Mafię II.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2008, 21:20:28 pm wysłana przez tarniak »

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #170 dnia: Września 03, 2008, 15:05:43 pm »
W skali szkolnej:

Naruto: Rise of a Ninja - 3+
Typowy średniak. Źle wyważony poziom trudności, nużące po pewnym czasie questy, ubogi system walki, okropny voice-acting pewne i nieścisłości scenariusza. Nadrabia przyjemną dla oka grafiką, DLC i faktem, że jest na licencji,



Można ściągnać japoński voice-acting z MP ;)

Tarniak

  • Gość
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #171 dnia: Września 03, 2008, 21:00:06 pm »
Dlatego napisałem (in plus) o DLC. Tylko, że to powinno być od razu.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #172 dnia: Września 16, 2008, 19:46:58 pm »
Eternal Sonata

Grafika: 8+
Dźwięk: 9
Długość: 8+
Grywalność: 8+
Całość: 8+

+ design i śliczna grafika (pierwsze lokacje troszkę odstają)
+ polski akcent i trochę historii :)
+ świetny system walki zmieniający się z czasem
+ fabuła i postacie

- pierwsze kilka godzin jest takie sobie
- strasznie męczące porównywanie melodii (szczególnie gdy mamy ich już sporo)

Stuntman Ignition

Grafika: 5
Dźwięk: 7
Długość: 7
Grywalność: 8
Całość: 7+

+ wciągające powtarzanie misji
+ skróty filmów, w których uczestniczyliśmy
+ różnorodne i ciekawie zaprojektowane plany filmowe
+ króciutkie loadingi
- właściwie nie ma się do czego specjalnie doczepić, bo wszystko jest wykonane przynajmniej poprawnie

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #173 dnia: Września 16, 2008, 20:00:33 pm »
Splinter Cell: Double Agent

-Grafika 9-
UnrealEngine spisuje się na medal , miejscami tylko raziła w oczy niedopracowana animacja i częste spadki framerateu

-Dźwięk 9
ogólnie dźwięk w grze stoi na dość przyzwoitym poziomie, a theme z menu po prostu rządzi

-grywalność 9+
mnóstwo gadgetów, dobry tryb multiplayer, doskonała i wciągająca fabuła.

ogólnie 9
Jak dla mnie najlepszy stealth/action tej generacji

Tarniak

  • Gość
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #174 dnia: Września 16, 2008, 20:37:03 pm »
Lost Odyssey
+ sny
Sny na plus? Przecież to koszmary są, wpieprzone na siłę. Wolę chwycić sobie do ręki książkę niż ślęczeć przed ekranem i czekać godzinami na następną linijkę tej "prezentacji powerpointowej"...

Cytuj
modele przechodniów niewiele lepsze od tych z finali na Ps2
Oj, chyba dawno nie odpalałeś PS2. ;) Grafika siedem? Nie rozumiem dlaczego. "Archaiczność" jest dla mnie sporym plusem, jeśli mówimy o przestarzałym systemie turowym, typowym zbieractwie i oklepanych motywach. Fuck yeah!

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #175 dnia: Września 17, 2008, 09:43:20 am »
Lost Odyssey
+ sny
Sny na plus? Przecież to koszmary są, wpieprzone na siłę. Wolę chwycić sobie do ręki książkę niż ślęczeć przed ekranem i czekać godzinami na następną linijkę tej "prezentacji powerpointowej"...

Cytuj
modele przechodniów niewiele lepsze od tych z finali na Ps2
Oj, chyba dawno nie odpalałeś PS2. ;) Grafika siedem? Nie rozumiem dlaczego. "Archaiczność" jest dla mnie sporym plusem, jeśli mówimy o przestarzałym systemie turowym, typowym zbieractwie i oklepanych motywach. Fuck yeah!
- No sny zaliczam jak najbardziej na plus bo w większości przypadków są bardzo klimatyczne.
- Grafika jak najbardziej 7 (na pewno nie więcej, jeśli już to mniej)
- Archaiczność, kwestia gustu. Mi ogólnie też podobają się RPGi w starym stylu, ale porównując np system walki i poruszania się LO do np Eternal Sonata, to ten pierwszy wypada cienko (choć jest znacznie bardziej rozbudowany).

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #176 dnia: Września 19, 2008, 12:02:36 pm »
Fight Night Round 3

Lśniące kropelki potu pięknie spływają po moim wyćwiczonym ciele, moja głowa opatulona w ręczniku, lekko podbite prawe oko i całkowicie zdewastowane lewe...spędzone X godzin na treningach dały odpowiednie efekty. Jestem już po walce - wygranej walce, moja kariera dobiegła końca.
Nie sądziłem, że jakikolwiek boks potrafiłby mnie wciągnąć, a ten zrobił to aż zanadto. Doskonałe intuicyjne i z lekka nowatorskie sterowanie, grafika na wysokim poziomie (a wykonanie zawodników, ich twarzy, mimiki - grymasów bólu, po prostu mistrzostwo :lol:), kariera i możliwość rzucenia na kolana samego Muhammed Ali'ego Joe Frazier'em. O tym nie trzeba pisać w to trzeba grać()! Nic tylko zaprosić kumpla i odpowiednio "uformować" twarz kilkoma hitmakerami :lol:.

Grafika: 8+
Dźwięk: 8
Grywalność: 8
Ogólnie: 8

Mass Effect

O mass effect słyszałem zarówno opinie, że ta gra jest genialna, jak i takie, które beształy ją z błotem. Co to ma być? - słyszałem, toż to KotOR zjadał tą grę rozbudowaniem na śniadanie, nie wspominając już o Oblivionie. Ja tymczasem wsadziłem płytkę ze szlachetnym logiem BioWare do czytnika XO i odleciałem...odleciałem do XXII wieku, gdzieś daleko w galaktykę. Ta gra mnie pożarła, rozbudowaniem faktycznie nie wyznacza nowych standardów, ale dzięki intensywności rozgrywki, dzięki świetnej fabule, dzięki doskonałemu designowi, dzięki grafice, dzięki świetnie przemyślanym linią wyboru dialogów, dzięki doskonałemu zgraniu wszystkich tych elementów...dzięki panom, którzy mieli zostać lekarzami. DZIĘKI Bogu nimi nie zostali.

Grafika: 9
Dźwięk: 9
Grywalność: 9+
Ogólnie: 9
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2008, 16:15:55 pm wysłana przez grami »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #177 dnia: Października 01, 2008, 20:46:35 pm »
Kameo - 7.8
Dead Rising - 8.7
Condemned - 8.8
Forza Motorsport 2 - 8.6
Rainbow Six : Vegas - 8.0
Orange Box - 9.0
Gears of War- 8.9
Assassin's Creed - 8.5
Ninja Gaiden 2 - 8.0
Devil May Cry 4 - 10  (fanboj)
Call of Duty 4 - 9.1
Skate - 8.4
Bioshock - 9.7

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #178 dnia: Października 01, 2008, 22:19:15 pm »
ETERNAL SONATA

Grafika : 8+
Dźwięk : 9
Grywalność : 8
Całość : 8+

+Wspaniale wykreowany świat
+Fryderyk Chopin
+Wciągająca Fabuła

-Jak dla mnie niektóre scenki troszkę przynudzały

Bioshock

Grafika : - 10
Dźwięk : 10
Grywalność : 9
Całość : 10

+ Niesamowita fabuła
+ Wspaniałe Lokacje
+ Elementy RPG
+ Niejedno zakończenie

Podsumowując : Najlepszy FPP w jakiego dane było mi grać, tytuł absolutnie obowiązkowy dla każdego posiadacza grzejnika Microsoftu.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2008, 22:24:31 pm wysłana przez Patosław »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #179 dnia: Października 09, 2008, 17:25:35 pm »
Assassin's Creed

Grafika: 10
Dźwięk: 7
Długość: 8
Grywalność: 7+
Całość: 8-

+ wspaniale zrobiony świat :shock:
+ krzyżowanie się fabuły w czasie
+ animacje
+ klimat
+ świetnie zrealizowana końcówka
+ dobrze zrealizowana walka wręcz (choć zdecydowanie zbyt częsta)

- stale te same zadania poboczne i to w ilości hurtowej (bardzo duży minus)
- zabijanie wrogów po cichu powinno być bardziej premiowane, a walki trudniejsze, bo często skradanka przekształca się w sieczkę (zła konstrukcja gry)

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #180 dnia: Października 09, 2008, 21:24:41 pm »
Skate.
Grafika - 8
Dźwiek - 9
Grywalnosc - 10
Ogółem - 9+

PGR4
Grafika - 8+
Dźwięk - 9
Grywalność - 8+
Ogołem - 8+

Crackdown
Grafika - 7+
Dźwiek - 6
Grywalnosć - 8-
Ogółem - 8-

Ciapkas

  • Gość
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #181 dnia: Października 09, 2008, 21:46:43 pm »
Halo 3 mi sie przypomniało----> 10

KL0N

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 27-09-2006
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #182 dnia: Października 09, 2008, 21:52:42 pm »
Assassin's Creed

Jedna z bardziej dopracowanych technicznie gier, a jednocześnie jedna z najbardziej zmarnowanym potencjałem. Wielki, dopracowany świat i do
bólu schematyczne misje. Brak jakiegokolwiek planowania - zdobądź informacje, idź, zabij i ucieknij. Żenada. Miałem nadzieje na połączenie PoPa z Hitmanem a wyszło co wyszło. Wielki minus za brak możliwości działania po cichu, każda akcja kończy się zaalarmowaniem miasta i spektakularną ucieczką. Czy aby tak działali asasyni? W każdym razie graficznie potrafi zachwycić, a i gameplay jest całkiem zjadliwy (nawet pomimo uproszczeń). Skakanie po dachach daje radę 8-)

8/10

GTA4

Piękna, dopracowana, wciągająca. Sesyjki typu "włączę na chwilkę" nieraz zamieniały się w wielogodzinne posiedzenia przed konsolą.
Minus za to, że po ukończeniu głównego wątku praktycznie nie ma co robić.

9.5/10

DOAX2

Jedynkę wspominałem bardzo pozytywnie, głównie ze względu na świetny multi :D Dwójka to jakieś nieporozumienie. Siatkówka zeszła na drugi plan, nie ma nawet możliwości pociorania w multi na jednej konsoli. Zamiast tego zbiór minigierek z roznegliżowanymi, plastikowymi lalami w roli głównej.
Słabo.

4/10


kara99

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-10-2008
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #183 dnia: Października 09, 2008, 22:43:08 pm »
VF5
grafika: 9-
dzwięk: 8
grywalnosć: 9+
ogólnie9-
plusy:system walki,wygląd postaci,żywotnosć,ladne areny(aoi,jeffry,akiry,liona i lau)
minusy: za bardzo przypomina vf4,plaskie tekstury za arenami,brzydkie areny(pai,dural,kage,lei fei,el blaze,sarah)


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #184 dnia: Października 12, 2008, 18:29:19 pm »
The Orange Box

Grafika 7-
dźwięk 8+
Grywalność 10
Całość 9.5

Ta gra ma tak zaje.... klimat że słaba grafika schodzi na dalszy plan. Można sie tak wczuć w świat i zaangażować w walke z kombinatem że sie zapomina o bożym świecie. Jedna z moich ulubionych gier :D

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #185 dnia: Października 14, 2008, 21:53:28 pm »
Frontlines: Fuel of War (tylko single)

Grafika: 6- (czasem wygląda bardzo klimatycznie, a czasem jak gry PC sprzed 5 lat)
Dźwięk: 6
Długość: 5 (gra jest króciutka, ale gdyby była za długa to byłoby jeszcze gorzej ;))
Grywalność: 6-
Całość: 5+ (typowy średniak)

Słyszałem, że multi jest nawet niezłe, ale po takim czasie od premiery nie chce mi się sprawdzać. Co do samej gry to na pewno nie jest tragiczna i można trochę pograć bez specjalnego krzywienia twarzy.

Fifa 09

Grafika: 9+
Dźwięk: 8
Długość: 10
Grywalność: 9
Całość: 9+

+ tryb menadżerski i tryb zostań gwiazdą sezony
+ świetne animacje i fizyka
+ bardzo rozbudowana i sprawnie działająca usługa online (kluby, ligi, mecze, sporo tego :D)
+ aktualne składy (nie liczę reprezentacji ;))
+ polska liga
+ polski komentarz (trochę lepszy niż w edycji 08)
+ mnóstwo lig i licencji
+ dużo poprawek względem poprzedniczki (np dużo częstsze żółte kartki przyznawane przez sędziów)
+ gra bardzo przypomina prawdziwy mecz piłkarski

- czasem zbyt dobrzy bramkarze, a zbyt słaba obrona (choć jest lepiej niż w fifie 08)
- zbyt szybkie pakowanie się postaci w trybie menadżerskim (powinno być dostosowane do wieku, a nie jest)
- w trybie menadżerskim zdecydowanie za łatwo zrobić ze słabej drużyny potęgę (powinno być nałożone więcej ograniczeń)
- za trudne w wykonaniu (efektywnym) strzały z daleka i rzuty wolne

Nową Fifkę jak najbardziej wszystkim polecam. IMO jest to najlepsza gra piłkarska jaka do tej pory wyszła :cool: :D

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #186 dnia: Października 14, 2008, 22:12:23 pm »
Tomb Raider: Anniversary
Grafika: 6
Dźwięk: 7-
Grywalność: 9

Graficznie, jak sama ocena wskazuje- kalfas, ale czego się spodziewać po konwersji z PS2? Na odwrót jest z grywalnością- miód, miód i jeszcze raz miód! Dla mnie mniej więcej tak powinno wyglądać od początku Uncharted- mało strzelania, za to dużo zagadek i akrobacji. Czasami nawet znalezienie drogi wydaje się trochę skomplikowane, ale- prędzej czy później- udaje sie dotrzeć do celu, nie wspominając już o zajebiście poukrywanych artefaktach, na równie zajebiście zaprojektowanych poziomach.  8) Gdyby nie oprawa a/v, gra niszczyłaby dla mnie całkowicie Uncharted. Polecam!

Ogólnie: 8

Jakby co lepiej wygląda wersja na PS2. Serio! Przeszedłem gierke na PS2, brat postanowił na 360. Jak zobaczyłem cięcia w grafice w wersji na 360 to sie uśmiałem. Brat sie wkurzył bo stary telewizor CRT zostawiliśmy w innym mieszkaniu, a że gry z PS2 na LCD wyglądaja "słabo" to musiał przechodzić brzydszą wersje gry na 360.

Ciapkas

  • Gość
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #187 dnia: Listopada 02, 2008, 14:16:51 pm »
Brothers in Arms: Hell's Highway

Początkowo byłem nastawiony nieco sceptycznie, głównie z powodu średniej ocen. No, ale nic. Mając w pamięci poprzednie części zainwestowałem w ten tytuł. I powiem jedno- dla mnie masakra.

Plusy:
-grywalność (!)
-niedużo przeciwników, schemat odwrótny niż w np. call of duty- tu walczysz o każdy metr, flankujesz przeciwników, nie zabijasz hord w pojedynkę.
-grafika momentami zabija, szczególnie postacie i miejscówki klaustrofobiczne(te przypominały Bioshocka[szpital, hihi])
-action camera
-fabuła, w końcu coś fajnego, dla zobrazowania dodam tylko, że nasz bohater to schizofrenik i ogólnie przez tą wojnę ma problemy ze sobą. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale to naprawdę mocny punkt gry. Cut-scenki zajmują dużo czasu i są świetne.

Minusy:
-długość(około 10-12h, grając na poziomie Veteran, bądź Autentic)
-multi- jakiś taki troszkę niewypał

Ocena: 8+

Wg mnie gdyby multi było fajne gra miałaby 9 lub nawet 9+ u mnie :)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #188 dnia: Listopada 05, 2008, 13:04:24 pm »
Ciepkas - mam nadzieję, że masz rację z tą oceną. Domo w ogóle mi się nie spodobało - archaiczna grafika- beznadziejny tutorial i wszystko trochę za plastikowe i kolorowe.

Jednak Airborne mi się dużo bardziej podobał od przereklamowanego COD4, więc jest nadzieja, że BIA mi się również spodoba.


To ja machnę jedną swoją ocenę:
Devil May CRY 4

Grafika: 9+
Najładniesza gra w jaką grałem na XO. 60 klatek, Anti-aliasing, super HDR i pełne 720p - taka mieszanka robi wrażenie. Do tego cudownie wymodelowane i oteksturowane postacie, przepiękne lokacje (dżungla urywa łeb, a miasteczko początkowe jest przepiękne), super zajebiście ostre tekstury oraz nieprzesadzony bump-mapping (gra jako jedna z niewielu nie jest plastikowa). Na mnie pod względem graficznym zrobiła dużo większe wrażenie niż GoW czy Bioshock (o brzydkim COD4 nie wspomnę)

Dzwięki/muzyka: 8
Muzyka zawsze była elementem rozpoznawczym serii i muszę przyznać, że w DMC4 jest prawie tak dobra jak w kultowej części pierwszej. Najważniejsze, że zachowała klimat serii. Same dźwięki i voice acting są na dobrym poziomie. Nic czym by się moża było zachwycać. Ogólnie jednak wszystko jest wspaniale dopasowane i wszystkie dźwięki jak i muzyka potengują wrażenia płynące z rozgrywki.

Grywalność: 10
Miód, miód, miód, czyli stary dobry Devil. Świetni zróżnicowani przeciwnicy, całkiem ciekawi bossowie (niestety nie tak zajebiści jak części pierwszej), świetne lokacje - czyli różnorodność. To jest to co uwielbiam - brak monotonii. Jak wypada najważniejsze czyli styl walki? REWELACJA! Jako nero mamy łapkę- która całkowicie zmienia podejście do walki w DMC- IMO strzał w dziesiątkę, do tego mamy zajebisty patent z ładowaniem miecza przy każdym ciosie (jego ładowanie sprawia niewyobrażalną frajdę- po wprawie to już przy każdym ciosie można naładować- a wtedy rozgramia się przeciwników w sekundę). Jako Dante mamy kilka broni białych do wyboru - które wszystkie możemy zmieniać w czasie walki, do tego kilka broni palnych oraz chyba 5 styli do wyboru. Warto napisać, że każda broń, biała jak i palna ma inne właściwości i inne ciosy prze każdym stylu! Kombinacji jest tyle, że potrzeba bardzo długiego treningu by wykorzystać przynajmniej 50% możliwości Dantego.

Długość gry: 8
Za pierwszym razem gre się kończy po 15 godzinach, więc gra jest bardzo dluga jak na współczesne standardy. Jendak DMC to jest taka gra, ktorą chce się przechodzić "jeszcze raz". Żeby się nie nudzic mamy do wyboru bodajże 5 stopni trudności, które różnią się ułożeniem prezeciwników i ich rodzajami, ilością zadawanych obrażeń jka i otrzymywanych. Ponadto w dochodzi tryb berserk dla przeciwników, czy też jest stopień strudności na którym wszyscy giną po jednym ciosie- również główny bohater. Po przejściu gry jest dużo rzeczy do odblokowania. Na uwagę zasługuje tryb walki na arenie. Walczy się z hordami przeciwników, bez możliwości leczenia się czy zapisu gry. Przejście tego trybu daje niewyobrażalną satysfakcję. Odkładając gre na półkę miałem 56 godzin na liczniku. Mało?

Ocena ogólna: 9
DMC1 rewelacyjna, kultowa, przełomowa gra, DMC2 to nie DMC, DMC3 to bardzo dobra gra, jak wypada DMC4? IMO jest to świetna kontynuacja, gra prawie tak dobra jak pierwszy Devil. Jest to gra przepiękna, efektowna, wciągająca, rozbudowana, super miodna i dodatkowo wyjątkowo długa. Zakup obowiązkowy dla wszystkich fanów szybkiej akcji.

Plusy:
+ rewelacyjna grafika
+ świetny rozbudowany styl walki
+ całkiem dobra i ciekawa fabułą (jak na japońskiego slashera)
+ różnorodność, czyli brak monotonii
+ trzyma klimat serii

Minusy:
- stopień trudności niektórych przeciwników (kto wymyślił tego Blitza?)
- wracanie do tych samych lokacji
- czasami zrąbane dynamiczne cienie
- bossowie zbyt 'japońscy'
- czasami kamera przeszkadza

ps: jeżeli ktoś ma możliwość to niech kupuje wersję na PS3, pad od XO nie nadaje się do tej gry (a i grafika podobno nieznacznie lepsza jest na PS3)
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2008, 13:13:49 pm wysłana przez Piter_neo »

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #189 dnia: Listopada 06, 2008, 15:15:34 pm »
Soul Calibur IV

Pisałem szerzej o swoich wrażeniach w odpowiednim temacie, więc dam linka --> http://www.neogo.pl/forum//index.php?topic=7519.msg394622#msg394622 i przejdę do szybkiego plusominusowania.

+ Grafika (animacja, wykonanie postaci i niektórych aren)
+ Rozwój postaci i ich kreator
+ Niezły online jak na mordoklepkę
+ Żywotność
+ Za operację plastyczną większości lasek i przyrost...formy (w myśl zasady, bigger tits = bigger money)

- Grafika (niektóre areny stosunkowo pustawe, przesadzony blur)
- Dźwięk (muzyka jakby z poprzedniej epoki, niby baśniowa pasująca do klimatu, po czasie można nią wymiotować, odgłosy rozbijającej się zbroi, jakby dźwięk pękającego szkła - chyba można było to zrobić nieco lepiej?)
- Story Mode trwający całe 5 walk
- Ten zielony skrzat, to się chyba z kosmosu urwał?

Grafika: 8+
Dźwięk: 8-
Grywalność: 9
Ogółem: 8+
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2008, 15:22:03 pm wysłana przez grami »

Lieutenant

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 08-11-2008
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #190 dnia: Listopada 08, 2008, 13:08:49 pm »
Dead Space
Jedna z najlepszych gier jakie do tej pory zgromadziłem. Kiedy ją kupowałem, miałem nieco mieszane uczucia co do trafności mojego wyboru, całe szczęście się nie zawiodłem - dead space jest wprost rewelacyjny :P

+ klimat
+ grafika
+ przeciwnicy (ciekawy pomysł na urozmaicenie rozgrywki: załatwiamy oponentów poprzez pozbawienie ich kończyn, głowa zaś stanowi tylko nieznaczący dodatek do ich ciała ;))
+ rozbudowywanie broni, kombinezonu, wspaniała telekineza i możliwość spowalniania przeciwników
+ fabuła (jak zwykle na końcu zaskakuje)
+ walki z bossami (pomimo, że jest ich naprawdę malutko, zapadają w pamięci na bardzo długo)
+ 12 niesamowitych leveli

- zbyt krótka (na normalu zajęło mi to niecałe 11h)
- bohater bez charyzmy

Grafika: 9
Muzyka: 8
Grywalność: 9
Ocena ogólna: 9
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2008, 13:11:37 pm wysłana przez Lieutenant »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #191 dnia: Listopada 11, 2008, 13:03:54 pm »
Fable 2

Grafika: 8+
Dźwięk: 8
Długość: 9-
Grywalność: 9
Całość: 9

+ mnóstwo rzeczy do roboty (nieruchomości, rodzina, prace, hazard, nie ma czasu na nudę :))
+ granie jako dobry, lub zły
+ design i kolorystyka
+ pies
+ zróżnicowane zadania

- dosyć krótki główny quest
- przydałoby się jeszcze kilka lokacji
- tych szumnie zapowiadanych wyborów wpływających na świat nie ma wcale tak dużo
- niemy bohater
- przydałaby się większa rozbudowa postaci

Minusy to właściwie głównie narzekania co gra powinna mieć by być idealna, nie wpływają one jednak specjalnie na odbiór gry, która co by nie gadać jest świetna :)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #192 dnia: Listopada 11, 2008, 13:30:43 pm »
DEAD SPACE

Grafika : 9
Dźwięk : 10
Grywalność: 9
Całość: 9+

+ Klimat
+ Innowacje
+ Wciąga
+ Potrafi wystraszyć

-Bohater nie umie mówić
-Gdzieniegdzie ząbki na cieniach.


TOO HUMAN

Grafika : 8
Dźwięk : 8
Grywalność : 8+
Całość: 8

+ Niektóre miejscówki są pięknie dopracowane
+ Wciągająca fabuła
+ Drzewko Skilów
+ Droga Ludzka lub Cybernetyczna

- Kiepski system walki
- Niektóre miejsca wieją nudą
- Dość krótka (skończyłem w 12 godzin)
 

lupinator

  • Gość
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #193 dnia: Listopada 11, 2008, 16:24:46 pm »
Fable II 
9/10

-cudowny klimat
-przystępna
-niemęcząca
-piękna
-rozbudowana

Saints Row 2
7/10

-luźny klimat
-zróżnicowany gameplay
-masa śmiesznych akcji
-sporo bugów
-rozbudowane miasto
-świetnie zastosowany havok

Ciapkas

  • Gość
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #194 dnia: Listopada 11, 2008, 20:02:45 pm »
Gears of War 2

Grafika:10
Grywalność:10
Dźwięk:9
Ocena ogólna: 9

Zapewne zapytacie dlaczego taka ocena ogólna- odpowiedź w minusach

Plusiki:
-mega miodny single
-piękna grafa
-wręcz idealny gameplay
-epickość i ogrom niektórych starć
-horda i super tryby multi

Minusiki:
-jest jeden, ale taki ogromny- multi. Ale po kolei:
*długość wyszukiwania meczu
*lagi(jak patch tego drugiego choć troszkę nie poprawi to wracam do cod4, nie ma bata)

Ogólnie dla mnie gra by zasługiwała na 9+, ale ten multi......

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #195 dnia: Listopada 11, 2008, 22:49:24 pm »
Soul Calibur 4
Grafa - 8
Gamplay - 8
Dzwiek - 7
fun - 8
ogolem - 7+


FIFA 09
Grafa - 8+
Gameplay - 9
Dzwiek - 8 (szpaku daje rade)
fun - 9
ogolem - 9-

Fable II

Grafika - 8-
Dżwięk - 8
Gameplay - 7
fun - 8
Ogolnie - 7+

Poczatkowo bardzo zacheca i mimo iz wydaje sie, że jest mnóstwo rzeczy do roboty, to tak naprawde nie wiadomo po co, bo gra nie stwarza najmniejszego wyzwania.. Desing jest fantastyczny, glowny watek mimo, ze krotki to bardzo dobry, ale poza nim przydaloby sie cos jeszcze i to dużo jescze, bo poboczne Questy mnie nie urzekły

GEARS OF WAR 2
Grafika - 10
Dzwiek - 9+
Grywalnosc - 9 (czasem lagujace multi, oraz to ze nie moge sie przyzwyczaic do shota :)
Fun - 10 !
ogolem - 10-

Przy tej grze wszystkie inne ida w zapomnienie odnosnie multi, przeszla mi ochota na kupowanie COD 5. Swietna kampania, fenomenalna grafa, wiele nowych trybow wzgledem jedynki. Genialna kontynuacja

elmo-chan

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-09-2005
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • reedemer & destroyer
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #196 dnia: Listopada 15, 2008, 22:20:27 pm »
BioShock
Grafika: 10 - przede wszystkim za artystyczność, choć i engine (końcu to UE2.5) super
Dźwięk: 10 - ewidentne 10, dźwięki stwarzające atmosferę, muzyka lat 30-50siatych, niesamowite
Grywalność: 9 - zabawa z plazmami, interaktywnym otoczeniem, może walki z BigDaddy są troszkę zbyt proste
Fabuła - mocna 9+ nie będę spoilował, ale jest naprawdę fajnie :)

Ogółem 10!
jedna z najlepszych gier na xa

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #197 dnia: Listopada 15, 2008, 22:48:56 pm »
Gears of War 2

Grafika: 10- (minus za słabsze momenty)
Dźwięk: 9
Długość: 10 (przyzwoita długość singla + multi na setki godzin :))
Grywalność: 10
Całość: 10-

+ grafika i design
+ bardzo różnorodna i pełna akcji kampania
+ sporo trybów multi i coop
+ ogromna grywalność zarówno na singla jak i w multi :D
+ duża ilość broni i wrogów

- wygląd królowej
- pewne niedociągnięcia w multi (np czasem za długie wyszukiwanie publicznych meczy)
- pierwsze dwa etapy trochę odstają od reszty

GoW2 można określić jako "GoW na sterydach", wszystko jest więcej, a to co jest, jest bardziej dopracowane (przynajmniej w większości). GoW2 to sequel idealny i każdy komu podobała się jedynka musi kupić dwójkę :cool:

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #198 dnia: Listopada 17, 2008, 19:29:02 pm »
Gears of War 2
Ocenie narazie tryb dla pojedyńczego gracza , ponieważ nie miałem jeszcze okazji zagrać multi.

Grafika: dopasiony Unrel Engine 3 rozniósł mnie na łopatki , wizualnie gra prezentuję się fenomenalnie , choć są miejscami słabsze momenty takie jak doczytywanie się tekstur i ich ostrość na niektórych elementach otoczenia, framerate , który czasem leci na łeb (na splicie misja z czołgiem :mad: )
Ja jednak osobiście przymknąłem oczy na te niedoróbki, ponieważ GoW2 to najładniejsza gra w tym roku.

Dźwięk:troszkę zmieniły się odgłosy pukawek , longshot teraz brzmi jakby miał zamontowany tłumik ,  pozostałe bronie brzmią przyzwoicie w szczególności rozgrzany do czerwoności gatlingun.Muzyka jak zawsze stoi na wysokim poziomie. W tej części zauważyłem , że większość motywów jest wzniosłych (spodobał mi się utworek ) Steve Jablonsky spisał się na medal.

Grywalność: jak w części pierwszej była ganialna tak i w 2 został maksymalnie dopieszczona , masa przeciwników do zniwelowania, całkiem spory arsenał w tym przenośna broń stacjonarna(gatlingun i moździerz), Horda , Co-op , sporo trybów Multiplayer i czego chcieć więcej.

Ogólnie 9+/10
Gears of War 2 to dla mnie Contra tej generacji , po prostu trzeba w to zagrać.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2008, 09:17:42 am wysłana przez piter86 »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: oceny gier na X360
« Odpowiedź #199 dnia: Listopada 18, 2008, 23:46:27 pm »
Bioshock

Grafika-Od strony technicznej gra wygląda naprawde solidnie. Nie jest to moze jakieś mistrzostwo świata, ale jest naprawde bardzo dobrze. Świetnie wykonana jest woda. Czy to kałuże, czy woda lecąca z sufitu, czy spływająca po ścianach wyglądają wyśmienicie. Od strony technicznej gra na 8. Jednak to co urzeka w wyglądzie tej gry to design. Miejscówki wykonane w stylu art deco wprowadzają specyficzny genialny, klimat. Za ten aspekt 10. Uśredniając za grafike:
9/10

Dzwięk-Odgłosy wystrzałów czy inne dźwięki otoczenia są dobre. Bardzo przypadły mi do gustu głosy Little Sisters które mówią do tatuśków. Jednak to co naprawde wybija sie ponad poziom w tej kwestii to muzyka. Symfoniczne utwory świednie budują klimat i uzupełniają obraz podwodnej metropolii. Gdy trzeba potrafią wzruszyć, gdy trzeba wywołują dreszczyk emocji. Jest po prostu genialnie.
10-/10

Fabuła-Najwazniejsza w Bioshocku jest właśnie fabuła. Zaskakujaca, zmuszająca do refleksji.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
. W Bioshocku występuje również plejada przemyslanych postaci. Kazda ma swoją przejmująca historię i niepowtarzalny charakter. Twórcą świetnie udało sie stworzyć klimat upadłego utopijnego raju.
10-/10

Grywalność-Zabawa plasmidami jest bardzo przyjemna. Ganianie z karabinem za splicerami również niczego sobie. Do końca nie wkrada sie monotonia i nuda. Cały czas ma sie chęć zgłębiać tajniki fabuły. Jak na obecne standardy gra jest bardzo długa. Czasami denerwowało mnie troche hakowanie.
9/10

Moge szczerze powiedzieć że jest to najlepsza gra w jaką grałem na obecnej generacji i jedna z najlepszych wogóle. Moge ją z czystym sumieniem polecić każdemu. I z równie czystym sumieniem
10/10