Autor Wątek: Eurogamera lista gier pominiętych  (Przeczytany 18397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Eurogamera lista gier pominiętych
« dnia: Listopada 19, 2006, 23:35:08 pm »
dla tych, co mają X1 i chcą zagrać w zapomniane perełki

Link do oryginalnego artykułu:
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=70000

Na pięciolecie Xboksa eurogamer przyszykował kilka artykułów wspominkowych i ten zaintrygował mnie szczególnie. Co sądzicie o tej liście? W które z tych gier warto wg was jeszcze zagrać?

Ja osobiście grałem w poniższe:
Psychonauts
Beyond Good & Evil
Fahrenheit
Oddworld: Stranger's Wrath
Crimson Skies: High Road To Revenge
Jet Set Radio Future
Shenmue 2
Otogi: Myth of Demons - grałem w dwójkę;)
Breakdown
Second Sight
Crazy Taxi 3: High Roller

Pogrubione są te, które wg mnie są w dalszym ciągu supergrywalne i koniecznie powinnieście je chociaż sprawdzić. Z niepogrubionych fajne były Crimson Skies i Otogi, ale nie powaliły mnie jakoś. Wydaje mi się, że z reszty listy warto zagrać w Voodoo Vince, Oddworld Munch i Galleon. Zdecydowanie nie sa to killer-appy o wielkim budżecie, ale z tego co słyszałem mają nietuzinkowy klimat i mimo wszystko dobrze się w nie gra. Warto się o nie starać?

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2006, 23:46:42 pm »
Głównie dla oddworlda kupiem x'a więc pewnie że warto :)
A galleon imo jest słaby, robili go strasznie długo (pamiętam kiedyś zapewnienia że do płynnej gry będzie starczyć p2 400mhz i voodoo 2 ;P) i niestety nie wyszło to grze na dobrze.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 20, 2006, 00:47:17 am »
Galleon słaby? Jak komuś przeszkadza sterowanie czy grafika (która zresztą jest bardzo fajna i oryginalna) to pewnie uzna go za słabą grę. Natomiast jeśli komuś to nie przeszkadza, to klimat Galleona, jego staro-szkolna grywalność i fabuła przyciągnie do TV na wiele godzin. Dla mnie Galleon to killer-app tak samo jak Tomb Raidery 1,2,3,4, które do dziś są dla mnie wzorcami dobrej gry.

Voodoo Vince - świetna platformówka, która w zalewie Jak'ów, Ratchetów i innych masówek została niestety olana.

Oddworld Stranger - Gra doskonała :) Także Crimson Skies jest bardzo dobry, ma ciekawą fabułę i niesamowity klimat.

Z tych gier co wypisał Xellos nie grałem tylko w Jet Set Radio Future i Crazy Taxi 3 - klimaty nie dla mnie ;)

Inne gry, których nie podał a są naprawdę rewelacyjne (i są wymienione na tej stronie) :
Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
XIII
Star Wars Republic Commando

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 20, 2006, 00:57:04 am »
Cytat: "siudym"
Z tych gier co wypisał Xellos nie grałem tylko w Jet Set Radio Future i Crazy Taxi 3 - klimaty nie dla mnie Wink

Crazy Taxi ssie pałę, ale JSRF to gra dla każdego. Zaaklimatyzowanie się zajmuje sporo czasu, ale z czasem wsiąka się coraz bardziej - trzeba tylko dać jej szansę, a wynagrodzi to niepomiernie:)
Cytat: "siudym"
Inne gry, których nie podał a są naprawdę rewelacyjne

Ja tylko wymieniłem te, w które grałem i podkreśliłem te, które szczególnie polecam

A co do Crimson Skies - gra bardzo dobra, kojerzy się z anime Last Exile i w ogóle och ach, ale zabrakło mi głębi tak na dłuższą metę.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 20, 2006, 21:18:27 pm »
Z tej listy Shenmue 2 to absolutny hit, hicior, mega hicior, w którego każdy szanujący się gracz, nie tylko powinien, ale i musi zagrac! Gorzej z jego dostępnością. Fahrenheit jest również niezły, ale tylko do pewnego momentu (później chyba wena twórcza skończyła się autorom), a przede wszystkim krótki jak diabli (skończyłem w 5-6 godzin na normal).

xelloss---> JSR wygląda podobnie jak na poczciwego Dreamcasta?:)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 20, 2006, 21:52:37 pm »
Cytat: "RyoHazuki"
xelloss---> JSR wygląda podobnie jak na poczciwego Dreamcasta?Smile

Wiem, jak wygląda JSRF, bo przeszedłem obydwie części na wylot :mrgreen:
Dla mnie to jedne z najlepszych gier ever i już :twisted:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 20, 2006, 22:03:25 pm »
Cytat: "xelloss"
Cytat: "RyoHazuki"
xelloss---> JSR wygląda podobnie jak na poczciwego Dreamcasta?Smile

Wiem, jak wygląda JSRF, bo przeszedłem obydwie części na wylot :mrgreen:
Dla mnie to jedne z najlepszych gier ever i już :twisted:


Eeee, to było pytanie z mojej strony, ponieważ nie grałem w JSRF na X. Stąd pytanie czy wygląda podobnie jak na DC? :lol: :D

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 20, 2006, 22:55:47 pm »
Na xboxie wygląda lepiej - tylko trochę ale jednak. Nie grałem w tą grę dużo ale wydaje mi się że zmienili system też system malowania grafitti - na x'ie jest automatyczny a nie tak jak na dece za pomocą analoga (chyba że coś mi się zapomniało :P).

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 21, 2006, 15:08:13 pm »
Otogi 1 & 2 genialne, a oddworld mam w folii i nie wiem, czy rozpakować i grać, czy się pozbyć...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 21, 2006, 15:29:42 pm »
Cytat: "siudym"
Galleon słaby? Jak komuś przeszkadza sterowanie czy grafika (która zresztą jest bardzo fajna i oryginalna) to pewnie uzna go za słabą grę. Natomiast jeśli komuś to nie przeszkadza, to klimat Galleona, jego staro-szkolna grywalność i fabuła przyciągnie do TV na wiele godzin. Dla mnie Galleon to killer-app tak samo jak Tomb Raidery 1,2,3,4, które do dziś są dla mnie wzorcami dobrej gry.
Yep! Seria Tomb Raider to to dla mnie też była najlepsza zabawa na PSX-ie. A teraz właśnie dorwałem Galeona. Grafika prościutka ale w niczym to mi nie przeszkadza. Trzeba się przyzwyczaić do kamery, ale sprawia się o dziwo bardzo fajnie.  Ot, staroszkolne klimaty w dobrym stylu.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 21, 2006, 17:35:59 pm »

Cytat: "FAX"
Otogi 1 & 2 genialne, a oddworld mam w folii i nie wiem, czy rozpakować i grać, czy się pozbyć...

Stranger's Wrath?
Graj. Grafika już nie powala, ale jest i tak ładnie. Natomiast gra posiada kapitalnych bossów, nietuzinkową fabułę oraz narrację. No i ta amunicja :lol:

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Eurogamera lista gier pominiętych
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 21, 2006, 19:24:34 pm »
FAX'owi chyba chodzi o Oddworld Munch Odyssey, bo mieć Stranger'a i nie zagrać? - grzech :D

Cytat: "Leenk"
A teraz właśnie dorwałem Galeona. Grafika prościutka ale w niczym to mi nie przeszkadza. Trzeba się przyzwyczaić do kamery, ale sprawia się o dziwo bardzo fajnie.  Ot, staroszkolne klimaty w dobrym stylu.


Ja po kilku minutach miałem wszystko opanowane i juz nic mi nie przeszkadzalo w sterowaniu :) Zreszta na + jest przydatna bardzo FreeCamera (przycisk B)