Autor Wątek: Blood Omen : Leagacy of Kain  (Przeczytany 12763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mejs

  • Gość
Blood Omen : Leagacy of Kain
« dnia: Lutego 25, 2007, 18:48:08 pm »
Takiż to tytuł wygrzebałem, grałem przeca kiedyś w demo Soul Reaver'a może ta gra mi się spodobać nie zaszkodzi spróbować kurzy to się na półce.

Pierwsze wrażenie niestety mieszane, menu po Angielsku ale same dialogi po niemiecku  :x  Cholera no ale spróbujmy (Odnajduję w międzyczasie Skrypt tejże gry)

No i po godzinie grania stwierdzam że gra jest świetna! Action RPG pełną gębą, klimat i bezduszność głównego bohatera miła sieka,czary i przedmioty przy wspaniałej grafice 2D z (tak to się mówi?) digitalizowanymi postaciami.

Wartkim motywem i jakże klimatyczną akcją był sam początek, zabici idziemy do zaświatów i tam dostajemy możliwość przemienienia się w wampira. Wracamy i zabijamy tych którzy nas zabili (po chwili dostajemy quest aby uratować świat ale to nie ważne) przy okazji zemściłem się na gospodarzu gospody(nie dał mi schronienia tamtej nocy kiedy zginąłem) którego rozszarpałem kręcącym się ostrzem, nie musiałem tego robić, a jednak.

Wysysanie krwi jako potionów, dużo Dungeonów i klawe wybijanie hord zwyczajnych ludzi daje power tej nietuzinkowej pozycji. Zdecydowanie polecam, na pewno ktoś już w to grał, niech się wypowie ten 'ktoś'.

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Blood Omen : Leagacy of Kain
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 25, 2007, 21:59:18 pm »
Podzielam Twoje zdanie - niestety swego czasu musialem spieniezyc PSOne razem z niektorymi grami i przez przypadek poszla i ta - a byla oryginalna po angielsku.

Generalnie gra jest swietna i pokazuje jak powinny wygladac ActionRPG - wyobrazcie to sobie teraz z piekna, next genowa grafika, dzwiekiem, AI i fizyka - miod:)


PEOPLE = SHIT

mejs

  • Gość
Blood Omen : Leagacy of Kain
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 26, 2007, 00:24:24 am »
Wróbel pozbyłeś się diamentu, szczególnie że po Angielsku.

Łaha gra sie strasznie rozkręca, same dungeony a w każdym z nich nowy bajer np. nasz wampir zamienia się w Wilka, czy nowe spelle rozczłonkowywujące naszych oponentów (menele z lasu jakieś straszne co się po niemiecku do mnie drą a ja ich ni w ząb zrozumieć nie mogę)

Wracając do wypowiedzi Wróbla, taka gra przeniesiona w next gen (jak dla niej samej : next-next-gen) dawałaby kopa. Już sam Kain byłby przecudny, i taj zabójczo prezentuje się w tej digitalizacji (jak piszę błednie to niech mnie ktoś poprawi,pewny tego określenia nie jestem).

mateo

  • Gość
Blood Omen : Leagacy of Kain
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 09, 2007, 17:35:01 pm »
Mejs
Polecam ci z całego serca Soul Reaver.
Dla mnie najlepsza część Legacy of Kain!
Potyczki z bossami, klimat, muzaa (pierwsze spotkanie z Kainem w grze ..niezapomniany moment)
Po prostu grać !
A co do  grafiki... dla mnie jest do dzisiaj wspaniała :wink:
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2007, 14:56:01 pm wysłana przez mateo »

Lukay

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-11-2006
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Kyokushin lvl 8kyu
Odp: Blood Omen : Leagacy of Kain
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 25, 2007, 11:57:37 am »
mejs, tam nie było digitalizowanych postaci o ile sie nie mylę, digitalizowane to takie jak w mortalu ^^"


setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Blood Omen : Leagacy of Kain
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 29, 2007, 23:27:16 pm »
Szkoda tylko, że to spotkanie z Kainem w Soul Reaver jest dziecinnie proste, mogli trochę podkręcić poziom trudności i rozbudować tę potyczkę. Już pierwszy szef jest lepszy, niezły pomysł z spuszczaniem krat. Kurde, ale ta gra jest świetna... Co prawda gram na Dreamcaście, ale poza ładniejszą oprawą (ostrzejsza, płynniejsza) niczym się nie różni. Na chwilę obecną penetruję jakieś budowle, akcja z dzwonami oraz z blokami z malunkami do układania.

Do czynienia jeszcze miałem z Blood Omen 2, też niezła gra, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się Soul Reaver. Dawno się tak nie nakręciłem na jakąkolwiek grę, zaraz wracam do boju.

Wszystkie części serii Legacy of Kain (opisy niezbyt, gdyż pisane na szybko):

Legacy of Kain: Defiance (2003) - Raziel i Kain łączą siły, rzeźnia, trochę zagadek.   
Legacy of Kain: Blood Omen 2 (2002) - Powraca Kain. Rzeźnia, trochę zagadek.
Legacy of Kain: Soul Reaver 2 (2001) - Jak niżej, z tym, że ładniej, lepiej i grywalniej (?).
Legacy of Kain: Soul Reaver (1999) - Przygodówka pełną parą z dużą domieszka akcji. Klimat powala. 3D, kierujemy Razielem.   
Blood Omen: Legacy of Kain (1996) - Za produkcję odpowiedzialni goście m.in. od Eternal Darkness i MGS Twin Snakes, 2D, widoczek odgórny.

mateo

  • Gość
Odp: Blood Omen : Leagacy of Kain
« Odpowiedź #6 dnia: Września 24, 2007, 14:54:44 pm »

Jak już mówiłem tej gry się niezapomina.

PS.Może by tak dev.Crystal Dynamics wzioł się za prequel kultowej jedynki!?.
(Ale raczej nowy Tomb Raider to pewniak) :/
Raziel z krwi i kości.Jego design jeszcze z pierwszej pokazówki był Wybitny !
To by było coś ;)
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2007, 14:43:27 pm wysłana przez mateo »

Sowa

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 08-06-2004
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 1
Odp: Blood Omen : Leagacy of Kain
« Odpowiedź #7 dnia: Września 29, 2007, 19:09:17 pm »
Wielu czepia się LoK Defiance, ale mi gra się podobała, fabuła bardzo dobra, klimacik itd. W Soul Reavera grałem lata temu, kiedyś ta gra mnie nawet straszyła  :D przeszedłem całą i czekałem na kontynuację, która niestety mnie zawiodła, później był Blood Omen 2, który grafiką śmieszył, a ostatni LoK Defiance na którym niestety się skończyło, choć gra była najlepszą (jak dla mnie) w serii zaraz po Soul Reaverze 1. W pierwszego Blood Omena, nie grałem, ale po wypowiedziach stwierdzam, że chyba sobie go wgram na PSP :)