Autor Wątek: Komiksy-czytacie?  (Przeczytany 69865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #240 dnia: Października 20, 2013, 13:49:49 pm »
Bardzo polecam serię "Scalped" wydawnictwa Vertigo - miejscem akcji jest współczesny rezerwat indian lakota - dragi, alkoholizm, przemoc, patologia, stanowią tło dla mnóstwa ciekawych historii i nietuzinkowych (anty)bohaterów.

Z ostatnio czytanych polecam również:
Fury Max (najnowszą wersję Gartha Ennisa)
Jupiter's Legacy
Who is Jake Ellis
RedSkull: Incarnate
Hawkeye (by Matt fraction)
Saga.

Naprawdę rewelacyjne tytuły, szczególnie Saga urywa łeb przy samej dupce.


Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #241 dnia: Lutego 11, 2014, 14:05:19 pm »
Kontynuując wątek z innego tematu, żeby tam nie zaśmiecać.

W empiku cały czas są dostępne. Kupiłem ostatnio Kaczora Donalda i chyba będę częściej.
To są reedycje starych, czy non stop coś nowego?

Nie pamiętam ile też kiedyś kosztował "Gigant", ale dzisiaj widziałem po 25zł.
Komiks Gigant z postaciami Disney'a? Sprzedają jeszcze?

Moja ulubiona kioskowa seria za szczyla, 250 stron czystego komiksu. Pierwszą serię kupowałem jeszcze za złotówki przed denominacją. Potem kosztowały ok. 6 zł.
Tak te, właśnie za dzieciaka lubiłem czytać te komiksy i pamiętam, że były tanie. Te 25zł to gruba przesada.

Kiedyś złapałem za swoją starą kolekcję Gigantów z przysłowiowego "strychu" i poza kurzem, mocnym powiewem nostalgii z flashbackiem godzin spędzonych na czytaniu w fotelu, te historyjki nie wytrzymały próby czasu. Po kilku kartkach wydają się strasznie denne, dialogi wręcz przykro głupie. Przy okazji przypomniałem sobie także na inną, imo lepszą mini-serię, którą namiętnie czytałem: Hugo.



Świetna kreska, kreacja świata do dzisiaj tkwi w głowie, pachnie mocnym fantasy i ciekawymi pomysłami. Ściągałem pdfy do czytania na kompie/tablecie, ale niestety to nie to samo, co papier :(

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #242 dnia: Lutego 11, 2014, 14:12:59 pm »
Ciężko powiedzieć czy to nowe komiksy, mało gigantów kupowałem jak byłem młody. Jak będę w domu to sprawdzę, ale co chwila w empiku były jakieś nowe okładki, wiec może dalej rysują.

Dzisiaj byłem w domu rodzinnym gdzie w łóżku mam schowane dziesiątki kaczorów, zbierane przez kilka lat, piękne czasy :-)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #243 dnia: Lutego 11, 2014, 17:16:48 pm »
Wiecie ja rozumiem nostalgię za minionym dzieciństwem, ale ja (i nie tylko ja) naprawdę w tym temacie polecam regularnie najlepsze komiksy minionej dekady, prawdziwe perełki, a wy mi tu z komiksem gigantem.
To bardziej w Remember the times by pasowało

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #244 dnia: Lutego 11, 2014, 17:21:03 pm »
W sumie masz rację, szukałem po prostu odpowiedniejszego tematu, żeby tego o PlayStation 4 nie zalewać off-topem.

Spidey^

  • Gość
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #245 dnia: Lutego 13, 2014, 01:16:54 am »
Z ostatnio czytanych polecam również:
Fury Max (najnowszą wersję Gartha Ennisa)
Jupiter's Legacy
Who is Jake Ellis
RedSkull: Incarnate
Hawkeye (by Matt fraction)
Saga.

Naprawdę rewelacyjne tytuły, szczególnie Saga urywa łeb przy samej dupce.

Saga pojawiła się w zapowiedziach Muchy Comics:
http://polski-geek.blogspot.com/2014/01/breaking-news-mucha-zapowiedziaa-nowe.html

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #246 dnia: Lipca 05, 2014, 16:21:10 pm »
Skład główny (Régis Loisel, Jean-Louis Tripp)
Pięknie opracowany komiks opowiadający o losach Marie, wdowy, która odziedziczyła po mężu skład główny będący centrum małej kanadyjskiej wioski z początku XX wieku. W wiosce życie toczy się leniwie, wraz z porami roku. Ciągle te same sprawy, te same zajęcia, ci sami ludzie. Przypadkiem do tej odizolowanej społeczności trafia przybysz z wielkiego świata, który chce wprowadzić nieco życia w to zastygłe miejsce. Tak nagłe zmiany nie każdemu jednak przypadną do gustu...

Autorzy świetnie oddali nastrój i klimat prowincji oraz temperament jej mieszkańców. Za to należą się naprawdę wielkie brawa. Natomiast sama historia, choć interesująca, jest trochę za krótka i czasem sprawy dzieją się zbyt szybko. Ale to w końcu komiks, nie książka i z tego względu posiada pewne ograniczenia, które trzeba wziąć po uwagę. W każdym razie polecam.
8/10







Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #247 dnia: Lipca 05, 2014, 22:38:26 pm »
Ja szczerze mówiąc spodziewałem się więcej po tym tytule, szczególnie na tle wcześniejszych dokonań Loisela. Dla mnie ten komiks jest po prostu nudny...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #248 dnia: Lipca 05, 2014, 22:54:29 pm »
Ja ostatni raz komiks czytałem chyba z 15 lat temu, więc mogę mieć mniejsze wymagania ;)

Do "Składu głównego" zachęciła mnie recenzja w Literadarze, gdzie dostał maksymalną notę:
http://issuu.com/literadar/docs/literadar-nr5/59

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #249 dnia: Lipca 05, 2014, 23:30:53 pm »
Ja patrzę nieco inaczej. Wydali ten tytuł w serii Plansze Europy (gdzie wyszło również np. Dallas Barr albo Bouncer), zapłaciłem za niego 120 zł. I nie dorasta ani do tej serii, ani do tej ceny.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #250 dnia: Lipca 23, 2014, 12:23:11 pm »
Z nowości rynkowych (anglojęzycznych) chciałbym polecić Lazarus oraz Sex Criminals. Z  tytułów bardziej zastałych na rynku:
Powers oraz Powers The Bureau
Daytripper

 również są bardzo zajebiste - polecam.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #251 dnia: Lipca 23, 2014, 12:39:14 pm »
Skoro już odświeżyłeś temat dodam, że na maj przyszłego roku w ścisłej współpracy z Palachniukiem zaplanowano wydanie serii komiksów pod hasłem FIGHT CLUB 2, podejmującego temat małżeństwa protagonisty z Marlą Singer i perypetii ich 9-letniego syna :-?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #252 dnia: Lipca 23, 2014, 14:05:14 pm »
Może być ciekawie. Pierwsza myśl jest taka, że wolałbym film, ale z drugiej strony zdolny duet scenarzysta/rysownik jest w stanie zrobić z tego mistrzostwo świata.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #253 dnia: Lipca 23, 2014, 17:06:57 pm »
Skoro już odświeżyłeś temat dodam, że na maj przyszłego roku w ścisłej współpracy z Palachniukiem zaplanowano wydanie serii komiksów pod hasłem FIGHT CLUB 2, podejmującego temat małżeństwa protagonisty z Marlą Singer i perypetii ich 9-letniego syna :-?
To maja być komisky? Wszędzie czytałem, że książka...

btw. nie wiem czy się chwaliłem, ale dostałem na urodziny Watchmenów. Musze znaleźć w końcu czas, żeby przeczytać.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #254 dnia: Lipca 23, 2014, 17:16:37 pm »
Skoro już odświeżyłeś temat dodam, że na maj przyszłego roku w ścisłej współpracy z Palachniukiem zaplanowano wydanie serii komiksów pod hasłem FIGHT CLUB 2, podejmującego temat małżeństwa protagonisty z Marlą Singer i perypetii ich 9-letniego syna :-?
To maja być komisky? Wszędzie czytałem, że książka...
W źródełku, na który się powołałem pisząc to info nie jest jasno określone, ale już w komentarzach do notki jasno stoi, że to ma być "comic book/graphic novel".