Autor Wątek: PlayStation 4 - Temat Główny  (Przeczytany 1035288 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10120 dnia: Września 25, 2016, 13:56:13 pm »
Główny problem z hdr jest ponoć taki, że zdjęcia czy filmy w necie nie mają zbyt dużego sensu. To trzeba zobaczyć na telewizorze z hdr.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10121 dnia: Września 25, 2016, 14:04:03 pm »
Główny problem jest taki, że na zwykłym tv zmniejszam jasność, żeby nie męczyć wzroku, a tutaj musiałbym chyba grać w okularach przeciwsłonecznych, żeby nie oślepnąć  :lol:

Dzięki za potwierdzenie mojej racji.

Nie.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10122 dnia: Września 25, 2016, 14:50:25 pm »
Nie czaję tych HDRów, kiedy już pierwszy far cry miał "HDR", ale rozumiem, to coś innego xd
To była pierwsza gra renderowana w HDR, ale ostatecznie i tak obraz był kompresowany(tone mapping) do normalnych monitorów/TV. Samo renderowanie w HDR na normalnych TV i tak poprawia obraz dając np.  efekty adaptacji oka, bardziej naturalny i "dynamiczny"  bloom czy naturalniejsze odbicia niż gdyby gra była renderowanie w standardowej dynamice, ale tak na prawdę efekt nie był w pełni wykorzystany. Teraz nowe TV dopiero są w stanie w większym stopniu wykorzystać renderowanie HDR w grach(choć i tak niecałkowicie). Można  powiedzieć że gry od dawna są gotowe na TV HDR.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2016, 14:56:26 pm wysłana przez Wulfen »

tropik79

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 621
  • Reputacja: -7
  • Who's the boss?!
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10123 dnia: Września 25, 2016, 14:59:40 pm »
Niezłym trzeba być sonoklapowym deklem by deprecjonować zdanie gościa z hdtvpolska, który  pod względem oceny jakości grafiki na wyświetlaczach, jest niekwestionowanym autorytetem w tym kraju.  :roll:
(L)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10124 dnia: Września 25, 2016, 15:05:56 pm »
Cytuj
Piękna czarna plama pod samochodem, powinni zadzwonić do kyo po nauki bo on ten efekt zajebistej grafy +2 do oceny grafiki uzyskiwał na telewizorze sdr :lol:
Przecież efektu HDR nie zobaczysz na ekranie w SDR, więc muszą być przekłamania. Te zdjęcie ma dać do wyobraźni jaka jest różnica w jasnych partiach obrazu. Jak gość nastawił ekspozycje aparatu na słońce to normalne że część ekranu dostanie czarne, bo nie zmieści się w rozpiętości tonalnej. W rzeczywistości patrząc na TV ta czarna plama może mieś średnia jasność i spokojnie zobaczysz tam wiele detali.

el becetol

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10125 dnia: Września 25, 2016, 15:17:22 pm »
Przecież efektu HDR nie zobaczysz na ekranie w SDR



Ok, więc nie widzisz różnicy między lewym a prawym obrazem.  :lol:

Jak gość nastawił ekspozycje aparatu na słońce to normalne że część ekranu dostanie czarne, bo nie zmieści się w rozpiętości tonalnej.

Dlatego powinien zrobić w rawie zgarniającym 4 oev i złożyć z tego obraz hdr skodowany do sRGB, ale widać jaki to ekspert.

Niezłym trzeba być sonoklapowym deklem by deprecjonować zdanie gościa z hdtvpolska, który  pod względem oceny jakości grafiki na wyświetlaczach, jest niekwestionowanym autorytetem w tym kraju.  :roll:

Czyli zgadzasz się z tym waszym nowym autorytetem ze Forza bez telewizora HDR ma grafikę na 7/10?  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10126 dnia: Września 25, 2016, 15:26:46 pm »
Pisałem ci, że HDR w fotografii i HDR w tv to co innego, ale kur** nie, musisz wiedzieć lepiej.

el becetol

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10127 dnia: Września 25, 2016, 15:47:58 pm »
A czy ja teraz mowie o robieniu zdjec czy o wyswietlaniu obrazu na ekranie tv?  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10128 dnia: Września 25, 2016, 15:56:11 pm »
Przecież HDR w fotografii cyfrowej powstał po to, żeby pokazać szerszy zakres tonalny na urządzeniach - wyświetlaczach i drukarkach, które go nie obsługują, więc nie dziw się, że widzisz różnicę. Nowe gry i filmy są wyświetlane z szerszym zakresem tonalnym i tego na zwykłym tv się nie pokaże. Pomyśl czasem - to nie boli. A teraz czekam, aż się napompujesz i pójdziesz w zaparte  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10129 dnia: Września 25, 2016, 19:46:39 pm »
Ale co ja mam iść w zaparte jak tylko potwierdzasz to co napisałem wczoraj? :lol: Masz schizofrenie czy kilka osób prowadzi twój profil? Wyraźnie napisałem że to nie jest prawdziwy HDR (tzn. taki, który wymaga wyświetlacza HDR żeby zobaczyć różnicę)

HDR można udawać. Każdy telefon chyba teraz ma funkcję HDR w aparacie, ale wiadomo że to nie jest prawdziwy HDR.

I wytłumaczyłem nawet jak on powstaje, na co z bluzgiem odpowiedziałeś że się mylę i taki HDR też jest prawdziwy (czyli taki którego efekt można zobaczyć tylko na wyświetlaczach HDR).

Każdy z tych hdrów jest prawdziwy

Cieszę się że poszedłeś po rozum do głowy i dziś przyznałeś się do błędu. Prawdziwy HDR jest do zobaczenia tylko na wyświetlaczach HDR, a HDR w fotografii o którym pisałem to efekt kompozycji tylko udający prawdziwy HDR - wyjściowy obraz nie ma takiej rozpiętości tonalnej jak prawdziwy HDR, tylko korzysta z połączenia skrajnych wartości z obrazów o innej ekspozycji, tracąc przy tym jasności kolorów na średnich poziomach. Dla ciebie był to jednak wczoraj prawdziwy HDR, a dziś już sprawdziłeś na wikipedii i okazało się że jak zwykle miałem rację 8)


« Ostatnia zmiana: Września 25, 2016, 19:48:30 pm wysłana przez el becetol »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10130 dnia: Września 25, 2016, 20:13:19 pm »
Jak mówiłem - idziesz w zaparte  :lol:  Wg twojej logiki HDR w fotografii też nie jest prawdziwym HDR-em, bo nie wymaga urządzeń o szerszej rozpiętości tonalnej, a nawet został opracowany, żeby ten wymóg omijać  :lol:  HDR stworzony dawno temu jako efekt w grafice komputerowej i nazwany w ten sposób dalej jest prawdziwym HDR-em w grafice komputerowej. HDR w fotografii dalej jest prawdziwym HDR-em w fotografii. Każdy z tych efektów ma inne podstawy i używa innych metod, ale skończonym kretynizmem jest twierdzenie, że jeden z nich jest prawdziwy a drugi nie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10131 dnia: Września 25, 2016, 20:40:12 pm »
podbijam zdanie irka.
mówienie, że hdr w fotografii nie jest prawdziwy, to mniej więcej tak, jak by mówić, że drzewo genealogiczne nie jest prawdziwym drzewem.
no nie jest, ale chyba nie o to chodzi :lol:

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10132 dnia: Września 25, 2016, 21:24:24 pm »
Przecież efektu HDR nie zobaczysz na ekranie w SDR



Ok, więc nie widzisz różnicy między lewym a prawym obrazem.  :lol:


Oba zdjęcia są w sdr. Różnica jest taka że te po lewej jest od razu z aparatu przez co odcięta została część detali w ciemnych i jasnych partiach(nie mieszczą się w dynamice), natomiast te drugie zdjęcie powstało przez skompresowanie dynamiki ze zdjęcia HDR(ewentualnie z RAWa które też mają większą dynamikę niż standardowe jpg). Zdjęcie  HDR robi się przez złożenie w jedno zdjęcie kilku zdjęć o różnych ekspozycjach wychodzi np taki HDR:




Jak wiać wygląda ono okropnie na ekranie SDR, bo dynamika się nie mieści na tv/monitorze, wiec robi się z tego zdjęcia HDR tone mapping do SDR, czyli kompresuje się odpowiednio dynamikę by wydobyć jak najwięcej detali dostając coś takiego:



I takie skompresowane zdjęcie już w SDR nazywa się  "zdjęciem hdr", choć tak naprawdę jest to tylko SDR powstały na bazie zdjęcia HDR potraktowanego odpowiednią kompresją dynamiki(tone mappng).



Natomiast zwykłe zdjęcie(0ev) wyglądało tak:


Widać że el beton nie tylko  nie rozumie na czym polega HDR w TV, ale również w fotografii.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2016, 21:34:44 pm wysłana przez Wulfen »

el becetol

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10133 dnia: Września 25, 2016, 21:48:33 pm »
Każdy z tych hdrów jest prawdziwy

Oba zdjęcia są w sdr.

Po raz kolejny apeluję do furiatów żebyście się najpierw dogadali między sobą zanim będziecie oczekiwać odpowiedzi, bo jak mi jeden pierdoli że oba to prawdziwe HDR, a następny że oba to SDR, to pozostaje się tylko smiać. :lol:

I takie skompresowane zdjęcie już w SDR nazywa się  "zdjęciem hdr", choć tak naprawdę jest to tylko SDR powstały na bazie zdjęcia HDR potraktowanego odpowiednią kompresją dynamiki(tone mappng).

I dokładnie to napisałem na samym początku po czym Iras zaczął się pieklić że się mylę i że to jest jest tak naprawdę najprawdziwszy HDR :lol:

Apeluję raz jeszcze - idźcie sobie razem na marsz KOD i się dogadajcie o czym chcecie do mnie rozmawiać, bo jak nawzajem do siebie strzelacie to ja nie muszę nic nawet dodawać  :lol:






Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10134 dnia: Września 25, 2016, 22:12:31 pm »
Cytuj
I dokładnie to napisałem na samym początku

Nie odwracaj kota ogonem bo pisałeś coś przeciwnego.
Ja napisałem:
Przecież efektu HDR nie zobaczysz na ekranie w SDR
A ty próbowałeś mnie wyśmiać pisząc

Ok, więc nie widzisz różnicy między lewym a prawym obrazem.  :lol:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Dając do zrozumienia że te zdjęcie po prawej jest hdr.
W rzeczywistości oba są SDR a te prawej powstało tylko na bazie HDR(choć nazywa je się "zdjęciem HDR").

el becetol

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10135 dnia: Września 25, 2016, 22:17:30 pm »
Cytuj
I dokładnie to napisałem na samym początku

Nie odwracaj kota ogonem bo pisałeś coś przeciwnego.

I czy to co zacytowałeś to jest początek dyskusji, o którym pisałem? :lol: Serio wulfen, po co te kłamstwa?  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10136 dnia: Września 25, 2016, 22:23:02 pm »
W rzeczywistości oba są SDR a te prawej powstało tylko na bazie HDR

Mówię raz jeszcze dogadaj się z chłopakami, bo oni od początku piszą że to są najprawdziwsze HDR i mówienie że jest inaczej to prawdziwy kretynizm i to tak jak by mówić, że drzewo genealogiczne nie jest prawdziwym drzewem. Ustalcie jedną wersję to się do niej ustosunkuję, bo na razie ty twierdzisz że to zdjęcia SDR tylko powstałe na bazie HDR, a Iras że to najprawdziwszy obraz HDR tylko inna technika i obaj twierdzicie że macie rację. Siądźcie na kawkę i wróćcie ze wspólną wersją.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10137 dnia: Września 25, 2016, 22:25:57 pm »
No więc powiedz nam co miała znaczyć twoja odpowiedz na mój komentarz że HDR nie da się pokazać na sdr.

Cytat: wulfen
Przecież efektu HDR nie zobaczysz na ekranie w SDR

I tutaj zaczynasz ze mną dyskutować pisząc:
Cytat: becet

Ok, więc nie widzisz różnicy między lewym a prawym obrazem.  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10138 dnia: Września 25, 2016, 22:32:38 pm »
Innych masz w ignorowanych że nie widzisz oczywistego nawiązanie do powyższych postów które mówią że to po prawej to jest najprawdziwszy obraz HDR? Był uśmieszek na końcu dla ułatwienia, ale widzę że dalej za trudno.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2016, 12:05:17 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10140 dnia: Września 26, 2016, 17:52:07 pm »
Ta analiza wydaje się prawdopodobna. W 2018 nie ma sensu wydawać nowej konsoli jeśli AMD nie stworzy nowego GPU.
 Ostatnio sam chciałem pobawić się w proroka i zastanawiałem się jaką moc osiągnie ps5 w zależności od roku w jakim zostanie wydana. W tym celu policzyłem  sobie w jakim tempie rozwijają się GPU w ciągu ostatnich  lat  i  wyszło, że gdyby konsola miała wyjść w 2019 roku powinna mieć GPU o mocy ok 8-9,7 TFLOPS przy założeniu ceny konsoli poniżej 2000 zł, nie dopłacania przez sony do konsoli i tym że sony zostanie przy AMD. W roku 2020 (o ile wyszłaby  też nowa generacja gpu) można liczyć na moc 9,9-12 TFLOPS.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10141 dnia: Września 26, 2016, 18:00:15 pm »
Cene dolara wziąłeś pod uwagę?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10142 dnia: Września 27, 2016, 09:59:03 am »
Ta analiza wydaje się prawdopodobna. W 2018 nie ma sensu wydawać nowej konsoli jeśli AMD nie stworzy nowego GPU.
 Ostatnio sam chciałem pobawić się w proroka i zastanawiałem się jaką moc osiągnie ps5 w zależności od roku w jakim zostanie wydana. W tym celu policzyłem  sobie w jakim tempie rozwijają się GPU w ciągu ostatnich  lat  i  wyszło, że gdyby konsola miała wyjść w 2019 roku powinna mieć GPU o mocy ok 8-9,7 TFLOPS przy założeniu ceny konsoli poniżej 2000 zł, nie dopłacania przez sony do konsoli i tym że sony zostanie przy AMD. W roku 2020 (o ile wyszłaby  też nowa generacja gpu) można liczyć na moc 9,9-12 TFLOPS.

Wszystko przy założeniu, że konsola będzie miała nowe GPU. Może być jednak inaczej, czyli podobnie jak z PS4. Wszystko zależy oczywiście od ceny jaką zażyczy sobie AMD. Nvidia raczej się nie liczy, bo oni już zdecydowali w tej generacji. Z drugiej strony AMD jednak będzie się starało o utrzymanie umowy. A jak już sobie fantazjujemy to ciekawe co by było gdyby Sony i MS poszli w dual GPU. Obecnie na PC wszelkie SLI/Cross Fire to wielkie gówno nie warte swojej ceny, ale znając np. Sony oni podeszli by do sprawy znacznie poważniej. W końcu okazało by się, że takie GPU faktycznie byłoby 2 razy szybsze. Niestety idą za tym duże zmiany w renderingu. Plus cena GPU byłaby dwa razy wyższa, więc o nowym GPU nie byłoby mowy. Chyba, że rozwijając obecny trend konsole przejdą do dwóch wersji - standard i premium. Ale jak już napisałem fantazjować sobie można. Kto wie, może za kilka lat wrócę do tego postu ;).

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10143 dnia: Października 13, 2016, 11:37:15 am »
http://www.pssite.com/news/52877/playstation-4-pro-wesprze-interfejs-sata-iii.html

Master powinien byc zadowolony. Gdyz ostatnio narzekal na wolny dysk w PS4. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10144 dnia: Października 13, 2016, 17:41:56 pm »
Czyli cena premierowego Pro trochę wzrośnie :troll:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10145 dnia: Października 17, 2016, 01:32:49 am »
Właśnie się kapnąłem, że można na swoim profilu na PSN ustawić zdjęci w tle. Widać je, jak ktoś przegląda nasz profil. Oczywiście dałem namioty.

el becetol

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10146 dnia: Października 17, 2016, 10:14:03 am »
Ja dałem cyce z ordera, na fb już by pewnie był ban.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10147 dnia: Października 17, 2016, 13:14:38 pm »
a ja nic nie dałem bo nie mam nic fajnego do dania. Zresztą kto mój profil ogląda :roll:   
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Skilled Pear

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 20-10-2016
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10148 dnia: Października 20, 2016, 12:50:58 pm »
Siema Wszystkim :) Ja chciałem się zapytać czy przy przenoszeniu danych z PS4 do innego PS4 stracę coś? W sensie czy hasła które mam pozapisywane i przykładowo zapomniałem i chciałbym żeby mi się nie usunęło. Więc jak to jest? Jest szansa, że stracimy konto do którego nie znamy hasła, a chcemy przenieść dane? Wie ktoś może?  :roll:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10149 dnia: Października 20, 2016, 12:53:29 pm »
Hasło zawsze można zresetować :)

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10150 dnia: Października 20, 2016, 12:56:12 pm »
Siema Wszystkim :) Ja chciałem się zapytać czy przy przenoszeniu danych z PS4 do innego PS4 stracę coś? W sensie czy hasła które mam pozapisywane i przykładowo zapomniałem i chciałbym żeby mi się nie usunęło. Więc jak to jest? Jest szansa, że stracimy konto do którego nie znamy hasła, a chcemy przenieść dane? Wie ktoś może?  :roll:

Hasło zawsze można zresetować :)

Dokładnie

Choć mi się wydaje, że nic nie stracisz jak zrobisz skopiujesz całą zawartość (nie licząc gier). Ja tak miałem na PS3, nie wiem jak PS4 się zachowa.

Skilled Pear

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 20-10-2016
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10151 dnia: Października 20, 2016, 12:59:04 pm »
Akurat chodzi mi o takie konto, które nie jest moje. Ja tylko kupiłem grę i to konto jest kogoś więc nie mam dostępu ani do e-maila ani nigdzie praktycznie. Tyle, że mam zakupioną grę. I właśnie chodzi mi o to czy stracę grę pobraną z tego konta, bo teraz na obecnej PS4 normalnie mi działa mimo, że nie mam już danych do tego konta z którego gra została pobrana.  ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10152 dnia: Października 20, 2016, 13:04:23 pm »
Akurat chodzi mi o takie konto, które nie jest moje. Ja tylko kupiłem grę i to konto jest kogoś więc nie mam dostępu ani do e-maila ani nigdzie praktycznie. Tyle, że mam zakupioną grę. I właśnie chodzi mi o to czy stracę grę pobraną z tego konta, bo teraz na obecnej PS4 normalnie mi działa mimo, że nie mam już danych do tego konta z którego gra została pobrana.  ;)

W takim wypadku istnieje takie ryzyko że stracisz ;).

Technicznie rzecz biorąc takie podejście do posiadania gier nie jest uznawane przez Sony ;)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10153 dnia: Października 20, 2016, 13:08:55 pm »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10154 dnia: Października 20, 2016, 14:13:10 pm »
Tak, to konto z gra stracisz. Plus oczywiscie istnieje ryzyko ze gra sama przestanie dzialac, w dowolnym momencie.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10155 dnia: Października 20, 2016, 15:01:25 pm »


« Ostatnia zmiana: Października 20, 2016, 15:05:25 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10156 dnia: Października 20, 2016, 15:07:37 pm »
W kwietniu dostaliśmy gierkę w Plusie

Dead Star czy jakoś tak.

http://www.gram.pl/news/2016/10/20/serwery-dead-star-zostana-wylaczone-w-listopadzie-po-siedmiu-miesiacach-od-premiery-gry.shtml

1 Listopada gierka upada i serwery zostaną wyłączone :lol: :lol: :lol:


Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10157 dnia: Października 20, 2016, 15:12:14 pm »
Nieźle. Ten szlagier to gra "twórców" Metroid Prime.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

el becetol

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10158 dnia: Października 20, 2016, 15:13:23 pm »
Nigdy nie włączyłem chyba, więc nie będę narzekać.

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10159 dnia: Października 20, 2016, 15:14:54 pm »
Nieźle. Ten szlagier to gra "twórców" Metroid Prime.

Też się zdziwiłem, myślałem, że to jakieś małe studio robiło :D

Nigdy nie włączyłem chyba, więc nie będę narzekać.

Też nie włączyłem, i też nie odczuje tego, ale sytuacja trochę dziwna, zwłaszcza jak ktoś to kupił. (i w sumie zajęło slot w PSPlusie na kwiecień.)