Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 815054 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Filmy
« Odpowiedź #8440 dnia: Maja 16, 2019, 08:23:46 am »
John Wick: Chapter 3 - Parabellum



Zakończyłem wczoraj trylogię Baba Yagi i jestem mocno ustatysfakcjonowany. Jeszcze bardziej widać komiksowy charakter postaci, odkrywanie kolejnych kart z tego całego "biznesu", sporo gagów, mnóstwo odniesień do Matrixa (włącznie z tymi najpopularniejszymi). Standardowo film napakowany akcją, John umiejętnie wykorzystujący przy tym otoczenie w walce, jeszcze więcej przeciwników, którzy momentami wybiegają w niezliczonej ilości. Oświetlenie w tej części robi mocno - kolorowy od neonów i skąpany w deszczu Nowy Jork, refleksy światła, czy też stonowane i stłumione oświetlenie w pomieszczeniach, które bardzo umiejętnie zostały dobrane. Ogólnie lokacje na plus.

Na pierwszy raz nie odnotowałem żadnego znaczącego kawałka w soundtracku, który by się rzucał w ucho, no może jeden. Ale ogólnie muzyka na Wickowym poziomie. Przyczepić się mogę jedynie lekko do walk, bo momentami aż za bardzo widać, że ktoś czeka długo na cios, albo specjalnie dodaje impetu i rzuca się na szybę. Poza tym pomysłowość potyczek na zadowalającym poziomie, są mocno brutalne akcenty, są i humorystyczne.

Przed seansem nie oglądałem żadnego trailera i jestem z tego powodu bardzo zadowolony, bo teraz jak je nadrobiłem, to tak naprawdę cały film w nich jest oraz większość postaci. Wiadomo, że Wick to nie jest fabularne objawienie (w sumie krucjata za zabójstwo psa trochę jest ;), ale miło samemu zostać zaskoczonym i wyłapywać wszystko na bieżąco na filmie.

Jak ktoś widział jedynkę i dwójkę, siedzi mu ten klimat, to polecam gorąco, bo zabawa jest przednia. Osobiście uwielbiam Johna i przyznam, że chciałoby się więcej  :mad: :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Filmy
« Odpowiedź #8441 dnia: Maja 25, 2019, 09:54:40 am »

https://www.ppe.pl/news/133019/wiedzmin-netflix-wyciek-rycerze-nilfgaardu.html

Niezła beka :lol:

Podejrzewam, że w samym filmie podrasują wszystko odpowiednimi efektami i będzie to wyglądać zupełnie inaczej.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #8442 dnia: Maja 25, 2019, 18:59:16 pm »
Stare, polskie filmy na ipla.tv. Ciekawe, ze jak trzymala za ryj ten caly narod komuna to te filmy byly o czyms. Teraz sa pieniadze i usilne staranie sie bycie rezyserem filmowym czy aktorem, ale niestety ... no substance.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Filmy
« Odpowiedź #8443 dnia: Maja 26, 2019, 03:27:31 am »

https://www.ppe.pl/news/133019/wiedzmin-netflix-wyciek-rycerze-nilfgaardu.html

Niezła beka :lol:

Podejrzewam, że w samym filmie podrasują wszystko odpowiednimi efektami i będzie to wyglądać zupełnie inaczej.
Od dawna wiadomo, że w branży filmowej wszystko trzyma się za kurtyną, zresztą nieprzypadkowo.

Nazywanie statystów "aktorami".
Kompletnie nic nie wiadomo co są za osoby, gdzie będą w scenie i uwaga... czy w ogóle się w niej znajdą.
Podejrzewam, że to są "rycerze" co będą walczyć gdzieś w tle więc to co mają na sobie ma przypominać MNIEJ WIĘCEJ zbroję. Po co robić obsrany detalami strój za 100k skoro będzie go widać ze 100 metrów.
Żenujący artykuł.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Filmy
« Odpowiedź #8444 dnia: Czerwca 02, 2019, 15:50:13 pm »
Odnośnie Johna Wicka. btw. niestety trójka mi nie siadła.


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #8445 dnia: Października 10, 2019, 20:15:37 pm »
Joker - bardzo dobre kino rozrywkowe z zycioweczka Joaquina Phoenixa (kiedys go nie trawilem, ale teraz coraz bardziej sie do niego przekonuje). Zycie jako estrada to wystarczajacy sygnal alarmowy dla wszelkich milosnikow ''villainowskiej'' drogi zycia  :lol: Przewaga Phoenixa nad Ledgarem jest oczywista - Arthur w tym filmie jest bardzo ludzi. Tamtem w filmie Nolana mial w sobie zbyt wiele nieosiagalnej demonicznosci. - 8/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

lucjanowy789

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-11-2020
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #8446 dnia: Marca 11, 2021, 09:21:03 am »
Jak ktoś lubi niskobudżetowe sajfaj w stylu Wellesa i jego Wojny Światów (szczególnie w klimacie tej słynnej miejskiej legendy ze słuchowiskiem), albo The X-Files, to serdecznie polecam The Vast of Night - film z 2019 roku, znajdziecie na stremingach jak coś