Autor Wątek: Rap USA  (Przeczytany 144916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 24, 2008, 10:01:22 am »
Umiłowanie tego gatunku muzyki jest dla mnie niezrozumiałe, i wykracza poza zdolności percepcji mojego zacnego umysłu.

ależ to dlaczego ? to nie muzyka rap to magia  :cool:

Silent

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-03-2008
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 25, 2008, 05:26:46 am »
Jestem mugolem.

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 29, 2008, 17:16:36 pm »
Dla tych co nie znają polecam

http://www.radiorewers.pl

Do wyboru mamy kilka rodzajów muzyki. Rap USA i PL Jazz i Techno.

Co do RAPU to puszczają świetne kawałki  :cool:


kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 29, 2008, 17:22:07 pm »
Umiłowanie tego gatunku muzyki jest dla mnie niezrozumiałe, i wykracza poza zdolności percepcji mojego zacnego umysłu.

To za przeproszeniem sieć cicho i nie zabieraj głosu w tym temacie.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 29, 2008, 17:29:50 pm »
To za przeproszeniem sieć cicho i nie zabieraj głosu w tym temacie.
I tym sposobem przegoniłeś jedną z niewielu dziewczyn na tym forum ;)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 29, 2008, 17:31:46 pm »
Dla tych co nie znają polecam

http://www.radiorewers.pl

Do wyboru mamy kilka rodzajów muzyki. Rap USA i PL Jazz i Techno.

Co do RAPU to puszczają świetne kawałki  :cool:
Zgadzam się, świetna stacja, kiedyś mieli więcej działów, ale teraz też nie jest źle, chociaż zdarzają się kwiatki jak np. drum'n'bass na kanale Jazz Groove...
Rap świetny, fajnie też się słuchało niegdyś kanału z karaibskimi rytmami przy pracy na komputerze.

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 29, 2008, 17:38:51 pm »
Zgadzam się, świetna stacja, kiedyś mieli więcej działów, ale teraz też nie jest źle, chociaż zdarzają się kwiatki jak np. drum'n'bass na kanale Jazz Groove...
Rap świetny, fajnie też się słuchało niegdyś kanału z karaibskimi rytmami przy pracy na komputerze.

Popieram  :cool:

Silent

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-03-2008
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 29, 2008, 17:49:07 pm »



Za przeproszeniem, liczyłam na to, że ktoś przekona mnie do tego gatunku muzyki- cóż niestety. A poza tym w tym kraju jak na razie mamy wolność słowa, każdy z nas ma prawo do wyrażania swojej opinii, ja swoją wyraziłam, jeśli ci sie to nie podoba to już twój problem.
 
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2008, 17:51:09 pm wysłana przez Silent »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 29, 2008, 21:55:39 pm »
To za przeproszeniem sieć cicho i nie zabieraj głosu w tym temacie.
Masz na myśli, sieć ciepłowniczą, krystaliczną, a może triangulacyjną  ;)

Nie wiedzieć czemu strasznie męczy mnie słuchanie latynoskiego hh - po prostu nie jestem w stanie przesłuchać całej płyty np. Cypress Hill od początku do końca...
Cypress jest dla mnie czymś wspaniałym :] , nie rzadko potrafią ostrzej zagrać, co powoduje swoisty smaczek. Wiadomo jednak, że każdy ma swoje preferencje.

svonston

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 29, 2008, 22:02:24 pm »
Za przeproszeniem, liczyłam na to, że ktoś przekona mnie do tego gatunku muzyki- cóż niestety. A poza tym w tym kraju jak na razie mamy wolność słowa, każdy z nas ma prawo do wyrażania swojej opinii, ja swoją wyraziłam, jeśli ci sie to nie podoba to już twój problem.
W tym problem, ze nikt cie nie przekona, bo to nie ma sensu. Podane sa tutaj linki czy nazwy zespolow i jezeli chcesz sama sie przekonac, czy to ci odpowiada - sprawdz. Jezeli nie, to nikt na sile nie bedzie ci narzucal swoich preferencji. :)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 30, 2008, 07:31:01 am »
Cypress jest dla mnie czymś wspaniałym :] , nie rzadko potrafią ostrzej zagrać, co powoduje swoisty smaczek. Wiadomo jednak, że każdy ma swoje preferencje.

Muzycznie - bardzo fajne klimaty, ale przy słuchaniu ich płyt męczy mnie chyba na dłuższą metę głos b-reala...

Za przeproszeniem, liczyłam na to, że ktoś przekona mnie do tego gatunku muzyki- cóż niestety. A poza tym w tym kraju jak na razie mamy wolność słowa, każdy z nas ma prawo do wyrażania swojej opinii, ja swoją wyraziłam, jeśli ci sie to nie podoba to już twój problem.
W tym problem, ze nikt cie nie przekona, bo to nie ma sensu. Podane sa tutaj linki czy nazwy zespolow i jezeli chcesz sama sie przekonac, czy to ci odpowiada - sprawdz. Jezeli nie, to nikt na sile nie bedzie ci narzucal swoich preferencji. :)
W moim przypadku do hip hopu przekonał mnie mój kolega - samemu na początku ciężko jest znaleźć coś dobrego.
Moim zdaniem  - trzeba wiedzieć, że coś jest dobre tak samo jak wiedzieć, że coś dobre nie jest.
Samemu na początku jest ciężko - ludziom hip hop kojarzy się z 50 centem, eminemem itd.
Tacy raperzy TO NIE JEST PRAWDZIWY HIP HIP!! Oni tylko ośmieszają tą muzykę - sprawiają, że...
Cytuj
Umiłowanie tego gatunku muzyki jest dla mnie niezrozumiałe, i wykracza poza zdolności percepcji mojego zacnego umysłu.

Dla mnie hip hop okazał się muzyką, która otworzyła mnie na nowe brzmienia(jazz, soul, trip-hop, r&b) i sprawiła, że jestem świadomy czego słucham i co mi się w tym podoba a co nie.
Barierą w zrozumieniu tej muzyki może również być język - wszystko co najlepsze(z małymi wyjątkami) powstaje w USA.
Np Kanye West - Roses
(http://youtube.com/watch?v=_9FI2AuPjL0)
Zrozumienie tekstu jest kluczem w dostrzeżeniu geniuszu tego utworu...


W Polsce też powstaje wartościowy hip hop - Eldo, Łona, O.S.T.R., Ten Typ Mes...
Na szczególne polecenie zasługuje szczeciński raper Łona - najlepsze inteligentne teksty w całym kraju
Przykłady:
Łona - Fruźki wolą optymistów
http://youtube.com/watch?v=Sk1dcQmiung
Łona - My się skądś znamy?
http://youtube.com/watch?v=_InYzJtgbxw&feature=related
Łona - Ą Ę
http://youtube.com/watch?v=2EpNIffC5Yg&feature=related
Łona - Kawa
http://youtube.com/watch?v=sE4N-ZCv-SY&feature=related



Na koniec tekst z kawałka Eldo - Styl, flow, oryginalność

Cytuj
Hip Hopu nie poznasz ze słownika w gazecie
Na pewno nie dowiesz sie z onet.pl w internecie
Mówię hip hop ty myślisz o 50 Cent'cie
Bo jesteś psychofanem i w portfelu masz zdjęcie
Każdy ma wybór, nie chcę cię zmuszać
Na koniec powiem: Znajdziesz hip hop jeśli chce ci się go szukać
To styl, flow, orginalność
I dużo pracy, tu nic nie ma za darmo


 
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2008, 07:33:59 am wysłana przez A-n »

svonston

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 30, 2008, 09:17:41 am »
Dla mnie Eldo to taki rap, jak Mezo, Grupa Operacyjna, Owal i Verba - wszak z tej samej wytworni sa. :lol:

Ostatnia plytka OSTRego jest fenomenalna, wiec polecam ci to:

- to jest moim zdaniem male MISTRZOSTWO.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 30, 2008, 09:23:48 am »
A-n :) wpierw mowisz ze Eminem i 50 to nie prawdziwy hip hop a pozniej wymieniasz Kanye Westa :)

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 30, 2008, 10:50:41 am »
ludziom hip hop kojarzy się z 50 centem, eminemem itd.
Tacy raperzy TO NIE JEST PRAWDZIWY HIP HIP!! Oni tylko ośmieszają tą muzykę

Ty się ośmieszasz pisząc takie teksty. 50 cent, Eminem kojarzy się z HH bo są sławni, znani, wypromowani. To nie jest prawdziwy HH ? Przesłuchałeś większość kawałków ema ? jego teksty miażdżą wszystko co do tej pory słyszałem... Eminem zdobył najwięcej nagród z wszystkich raperów w USA ma na swoim koncie Oskara - powiesz że to słabe bo twoi mc których słuchasz nie mają żadnych osiągnięć itd gdyby byli dobrzy to by sprzedawali miliony płyt. Gdyby inni byli lepsi od Ema to by zdobywali nagrody, więcej sprzedawali płyt a tak nie jest. 50 cent'a średnio lubię ma kilka świetnych kawałków ale na pewno robi prawdziwy HH. Kanye Westa też bardzo lubię i innych których wypisywałem wcześniej.

svonston

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 30, 2008, 10:51:26 am »
Nie wszystko co sie dobrze sprzedaje jest od razu true i zajebiste.

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 30, 2008, 10:52:23 am »
Nie wszystko co sie słabo sprzedaje jest od razu true i zajebiste.

svonston

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 30, 2008, 10:54:09 am »
Przeciez nikt tak nie powiedzial, a czytajac:
Cytuj
gdyby byli dobrzy to by sprzedawali miliony płyt.
Mozna wywnioskowac, iz uwazasz, ze jak sie cos dobrze sprzedaje, to jest true i zajebiste.

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 30, 2008, 11:11:52 am »
Dla mnie jak ktoś sprzedaje miliony płyt i jest dobry w tym co robi na pewno nie ośmiesza HH

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 30, 2008, 11:43:18 am »
Jeżeli chodzi o hip - hop, to mimo że nie szanuje tego gatunku, jest kilku wykonawców, których doceniam.
Szczególnie lubię jeden utwór:
O.S.T.R - Sram na media

Bardzo dobry, mocny tekst o mediach.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 30, 2008, 12:26:10 pm »
A więc po kolei:

1.
A-n :) wpierw mowisz ze Eminem i 50 to nie prawdziwy hip hop a pozniej wymieniasz Kanye Westa :)

Kanye West to pieprzony mistrz w swoim fachu - nieziemski producent, który zrobił karierę przede wszystkim dzięki temu, że kocha tę muzykę. Zmienił wiele w podejściu do produkcji muzyki - wprowadził własny styl, oparty na soulowych samplach które ryją beret. Właśnie dlatego uznaje, że to co robi jest prawdziwym  hip -hopem.
2.

ludziom hip hop kojarzy się z 50 centem, eminemem itd.
Tacy raperzy TO NIE JEST PRAWDZIWY HIP HIP!! Oni tylko ośmieszają tą muzykę

Ty się ośmieszasz pisząc takie teksty. 50 cent, Eminem kojarzy się z HH bo są sławni, znani, wypromowani. To nie jest prawdziwy HH ? Przesłuchałeś większość kawałków ema ? jego teksty miażdżą wszystko co do tej pory słyszałem... Eminem zdobył najwięcej nagród z wszystkich raperów w USA ma na swoim koncie Oskara - powiesz że to słabe bo twoi mc których słuchasz nie mają żadnych osiągnięć itd gdyby byli dobrzy to by sprzedawali miliony płyt. Gdyby inni byli lepsi od Ema to by zdobywali nagrody, więcej sprzedawali płyt a tak nie jest. 50 cent'a średnio lubię ma kilka świetnych kawałków ale na pewno robi prawdziwy HH. Kanye Westa też bardzo lubię i innych których wypisywałem wcześniej.

Nie chce mi się polemizować na takim poziomie myślowym bo jeśli dla Ciebie miarą wielkości MC jest to ile płyt sprzedaje to nie mamy o czym rozmawiać.
PS. Słuchałem większość kawałków ema - nie mam nic do jego skillsów bo jest to dobry raper ale nie definiuje on dla mnie hip -hopu...
3.
Dla mnie Eldo to taki rap, jak Mezo, Grupa Operacyjna, Owal i Verba - wszak z tej samej wytworni sa. :lol:


Czyli co, wytwórnia definiuję artystę i wszyscy się sprzedali?
Ostatnia płyta Eldo wydana w My Music pokazała, że Eldoka wciąż podąża własnym torem.
Widziałeś jakieś klipy to tej płyty, promocję w stylu Verby, itp??
Kolejna bzdura...
4.
Dla mnie jak ktoś sprzedaje miliony płyt i jest dobry w tym co robi na pewno nie ośmiesza HH


A te psaudo gangsterskie napinanie i to, że dzieciaki przez nich pozują na gangsterów nie ośmiesza tej muzyki??

svonston

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 30, 2008, 12:53:25 pm »
Czyli co, wytwórnia definiuję artystę i wszyscy się sprzedali?
Ostatnia płyta Eldo wydana w My Music pokazała, że Eldoka wciąż podąża własnym torem.
Widziałeś jakieś klipy to tej płyty, promocję w stylu Verby, itp??
Kolejna bzdura...
No przepraszam, ale jezeli raper, ktory definiuje hip-hop wydaje plyte w wytworni, w ktorej plyty wydaje tez Verba, Mezo czy Gosia Andrzejewicz, to wybacz.
Moze nie ma takich klipow, promocji, ale dla mnie to nie jest muzyka, ktorej slucham (moze i hip-hop, ale do mnie nie trafia).

Jezeli jest taki dobry, to czemu nie wydaje pod szyldem Asfalt Records (OSTRy, Fisz, Lona) czy PROSTO (Fu, Pono, Sokol, Zipera cala)?
Niby tam jakies powiazania z Blend Records (KASTA!) ma, ale teraz najwidoczniej stawia wyzej Andrzejewicz czy Jeden Osiem L.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2008, 13:36:09 pm wysłana przez svonston »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 30, 2008, 15:33:12 pm »
Czyli co, wytwórnia definiuję artystę i wszyscy się sprzedali?
Ostatnia płyta Eldo wydana w My Music pokazała, że Eldoka wciąż podąża własnym torem.
Widziałeś jakieś klipy to tej płyty, promocję w stylu Verby, itp??
Kolejna bzdura...
No przepraszam, ale jezeli raper, ktory definiuje hip-hop wydaje plyte w wytworni, w ktorej plyty wydaje tez Verba, Mezo czy Gosia Andrzejewicz, to wybacz.
Moze nie ma takich klipow, promocji, ale dla mnie to nie jest muzyka, ktorej slucham (moze i hip-hop, ale do mnie nie trafia).

Jezeli jest taki dobry, to czemu nie wydaje pod szyldem Asfalt Records (OSTRy, Fisz, Lona) czy PROSTO (Fu, Pono, Sokol, Zipera cala)?
Niby tam jakies powiazania z Blend Records (KASTA!) ma, ale teraz najwidoczniej stawia wyzej Andrzejewicz czy Jeden Osiem L.

I co z tego, że wydaje w My Music jak to nie ma ŻADNEGO i JESZCZE RAZ ŻADNEGO odzwierciedlenia w jego twórczości????
Czy widziałeś na featach Verbę czy Andrzejewicz na jego płycie??
Nie! - są za to Pjus i Djox - w hooj komercyjni artyści !!!
Dla mnie to jego płytę może wydawać nawet Krzysztof Krawczyk póki nikt nie wtrąca mu się do zawartości albumu.


Podobna sytuacja jest z Jay-Z - wielu mówi, że się sprzedał i tym podobne frazesy.
Dla mnie sprawa wygląda inaczej - Jigga ma własną wytwórnie, pier**li co jest modne(co pokazała jego ostatnia płyta) i konsekwentnie robi swoje kasując przy tym miliony. Miał lepsze i gorsze momenty ale nie schodzi z poziomu, którego większość raperów nigdy nie osiągnie...
Pewnie wielu się to nie spodoba ale dla mnie Jay-Z jest najlepszym obok Canibusa MC jaki kiedykolwiek stąpał po tym globie i jestem to w stanie udowodnić na wielu przykładach wszystkim twardogłowym, co twierdzą że Shawn Carter się sprzedał.

Tyle,
Wkurzyłem się a dzisiaj niedziela - 3a się wyluzować!

Pokój!
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2008, 15:43:59 pm wysłana przez A-n »

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #102 dnia: Marca 30, 2008, 15:57:40 pm »
Nie chce mi się polemizować na takim poziomie myślowym bo jeśli dla Ciebie miarą wielkości MC jest to ile płyt sprzedaje to nie mamy o czym rozmawiać.
PS. Słuchałem większość kawałków ema - nie mam nic do jego skillsów bo jest to dobry raper ale nie definiuje on dla mnie hip -hopu...

Kanye West dla mnie jest przeciętnym MC Nas go rozwala - oczywiście moje zdanie i nie musimy na ten temat rozmawiać skoro uważasz że geniusz Eminem ośmiesza HH.

Pokój  :cool:

svonston

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 30, 2008, 17:01:32 pm »
Zacisnij zwieracze, A-n, wrzuc na luz. :)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #104 dnia: Marca 31, 2008, 13:34:22 pm »
Nie chce mi się polemizować na takim poziomie myślowym bo jeśli dla Ciebie miarą wielkości MC jest to ile płyt sprzedaje to nie mamy o czym rozmawiać.
PS. Słuchałem większość kawałków ema - nie mam nic do jego skillsów bo jest to dobry raper ale nie definiuje on dla mnie hip -hopu...

Kanye West dla mnie jest przeciętnym MC Nas go rozwala - oczywiście moje zdanie i nie musimy na ten temat rozmawiać skoro uważasz że geniusz Eminem ośmiesza HH.

Pokój  :cool:



Nie wiem czy zauważyłeś ale post wcześniej wyjaśniałem, że geniusz Westa i jego wkład w hip hop polega przede wszystkim na jego produkcjach. Dla mnie jest on producentem, dopiero potem niezłym MC(ofkoz nie ma co go porównywać do NaSa - zupełnie inna liga), robiącym cały czas postępy.


Ok - minął dzień i już jestem spokojny i wyluzowany. Słońce świeci, w głośnikach My 1st Song http://youtube.com/watch?v=wSD6wkwrQLA - sweet!! :D

Cytuj
It's my life - my pain and my struggle
The song that I sing to you it's my ev-ery-thing
Treat my first like my last, and my last like my first
And my thirst is the same as - when I came
It's my joy and my tears and my laughter it brings to me
It's my ev-ery-thing
Treat my first like my last, and my last like my first
And my thirst like the first song I sang
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2008, 13:36:11 pm wysłana przez A-n »

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #105 dnia: Kwietnia 13, 2008, 16:17:31 pm »
Jeden z lepszych kawałków
moc !



 8)

następny

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2008, 16:20:41 pm wysłana przez Marins »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 13, 2008, 16:31:44 pm »
Masz tu Marins jeden spoko kawałek w Twoich klimatach - żeby nie było, że się do wszystkiego przypieprzam! :D

http://youtube.com/watch?v=oJ_eoUKDE70&feature=related

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 13, 2008, 16:33:49 pm »
Masz tu Marins jeden spoko kawałek w Twoich klimatach - żeby nie było, że się do wszystkiego przypieprzam! :D

http://youtube.com/watch?v=oJ_eoUKDE70&feature=related

? dla mnie akurat Hey Now ssie  :???:
zajmij się swoimi klimatami  :eek:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #108 dnia: Kwietnia 13, 2008, 16:35:30 pm »
To zapodaj jak możesz Twoje Top 5 west-coastowych kawałków i zobaczymy czym się jarasz... :cool:

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #109 dnia: Kwietnia 13, 2008, 16:40:01 pm »
To zapodaj jak możesz Twoje Top 5 west-coastowych kawałków i zobaczymy czym się jarasz... :cool:

ciężko wybrać top 5 kiedyś podam  :cool:

A-n podaj twój ulubiony kawałek ? najbardziej przekurwisty dla ciebie ?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #110 dnia: Kwietnia 13, 2008, 16:40:46 pm »
To zapodaj jak możesz Twoje Top 5 west-coastowych kawałków i zobaczymy czym się jarasz... :cool:

ciężko wybrać top 5 kiedyś podam  :cool:

A-n podaj twój ulubiony kawałek ? najbardziej przekurwisty dla ciebie ?
z west-coast czy ogólnie??

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #111 dnia: Kwietnia 13, 2008, 16:41:46 pm »
To zapodaj jak możesz Twoje Top 5 west-coastowych kawałków i zobaczymy czym się jarasz... :cool:

ciężko wybrać top 5 kiedyś podam  :cool:

A-n podaj twój ulubiony kawałek ? najbardziej przekurwisty dla ciebie ?
z west-coast czy ogólnie??

ogólnie z rapu

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #112 dnia: Kwietnia 13, 2008, 16:48:17 pm »


Dam dwa - oba z east-coast:

1.  http://youtube.com/watch?v=dJRB9BFx2w4   - za flow, za styl, za pianino które zapodał Ski w tle...

2. http://youtube.com/watch?v=UeuEGr_UTzg - za hipnotyzujący bit, za zwrotkę Prodigy - najlepszą ever


Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #113 dnia: Kwietnia 13, 2008, 16:57:08 pm »


Dam dwa - oba z east-coast:

1.  http://youtube.com/watch?v=dJRB9BFx2w4   - za flow, za styl, za pianino które zapodał Ski w tle...

2. http://youtube.com/watch?v=UeuEGr_UTzg - za hipnotyzujący bit, za zwrotkę Prodigy - najlepszą ever



Też bym dał Shook Ones Pt. 2 cały kawałek to legenda  :cool:
A jeśli chodzi o Eminema to

- za tekst
- też za tekst ale z racji że był to jego Freestyle z czasem zmieniony na kawałek taki jaki słyszymy.

Ogólnie Eminem jest genialnym producentem  :cool:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #114 dnia: Kwietnia 13, 2008, 19:10:08 pm »
Przesłuchałem dosyć dokładnie obu kawałków Em'a i nie usłyszałem tam jakiś błyskotliwych tekstów.
Moim zdaniem znacznie lepsza jest zwrotka Slima na kawałku Hellbound z gościnnym występem J. Black i Masta Ace'a.

Dał tam parę błyskotliwych wersów...

Ogólnie Eminem jest genialnym producentem  :cool:
8)

Daj coś z zachodniego wybrzeża czym się jarasz bom ciekaw. Ja swoje zdanie na temat west-coastu już wyraziłem. Wyraź Ty swoje na temat east-coastu...




Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #115 dnia: Kwietnia 13, 2008, 20:15:06 pm »
Daj coś z zachodniego wybrzeża czym się jarasz bom ciekaw. Ja swoje zdanie na temat west-coastu już wyraziłem. Wyraź Ty swoje na temat east-coastu...

East jest zajebisty w końcu tam jest kolebka rapu. Wu-Tang, Run-D.M.C., Gangstarr, DMX, Meethod Man, Redman, Nas, Jay-Z, Busta,  Notorious, 50 cent itd. Jest to bardziej "uliczny" klimat jaki słychać w kawałkach ze wschodniego wybrzeża natomiast west to gangsterka i kozackie bity nie mniej jednak też wymiata ale jak mam wybierać ogólnie to minimalnie jestem za east.
Wschodnie jest bardziej dojrzalsze teksty mi bardziej odpowiadają.


z innej beczki

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2008, 21:14:40 pm wysłana przez Marins »

Tarniak

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #116 dnia: Kwietnia 14, 2008, 19:55:43 pm »
Cytuj
2. http://youtube.com/watch?v=UeuEGr_UTzg - za hipnotyzujący bit, za zwrotkę Prodigy - najlepszą ever
WORD! Bit jest esencją bitu z getta. :cool:

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #117 dnia: Kwietnia 15, 2008, 17:29:24 pm »
A-n z podziemia polecam

Cunninlynguist posiadam całą dyskografie - "mocny" rap  :cool:







Przesłuchaj jak możesz wszystkiego i napisz co sądzisz
Jak znasz to wiadomo  :cool:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2008, 17:39:41 pm wysłana przez Marins »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #118 dnia: Kwietnia 15, 2008, 20:34:52 pm »
Co do CunninLynguists to nie słuchałem tego...

Z podanych 5 tracków wszystkie trzymają poziom - chłopaki jak dla mnie mocno podobni są do Jedi Mind Tricks, których bardzo lubię(a propos - znasz ten track?? - MIZAGA!Ja będziesz chciał więcej JMT to daj znać - mam fajną składankę... 8))

Jak znajdę czas to obadam resztę ich twórczości - może znajdę kolejną perełkę... :D

Ostatnio katuję na słuchawkach EP-ke Jimsona - Gorączka w Parku Igieł
Piękny koncept - dawno się tak nie zdziwiłem polską produkcją...
Przykładowe tracki:
http://youtube.com/watch?v=8GJG-JEY6Hg
http://youtube.com/watch?v=m74gpfXribc&feature=related


PS: Curtis Mayfield i płyta Superfly OST to funkowe arcydzieło - polecam wszystkim twardogłowym
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2008, 20:43:07 pm wysłana przez A-n »

Marins

  • Gość
Odp: Rap USA
« Odpowiedź #119 dnia: Kwietnia 15, 2008, 21:34:58 pm »
Co do CunninLynguists to nie słuchałem tego...

Z podanych 5 tracków wszystkie trzymają poziom - chłopaki jak dla mnie mocno podobni są do Jedi Mind Tricks, których bardzo lubię(a propos - znasz ten track?? - MIZAGA!Ja będziesz chciał więcej JMT to daj znać - mam fajną składankę... 8))

Jak znajdę czas to obadam resztę ich twórczości - może znajdę kolejną perełkę... :D


Track który podałeś jest genialny :) nie znałem ich wcześniej a mają dobry shit  :cool: muszę przesłuchać więcej ich kawałków.

Wracając jeszcze do Xzibit'a to polecam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2008, 12:42:50 pm wysłana przez Marins »