Autor Wątek: Darksiders Warmastered Edition  (Przeczytany 28027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 26, 2010, 22:54:20 pm »
Mam pytanie, czy rozgrywka jest taka sama jak w DMC? Albo zbliżona do niej?

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 27, 2010, 02:26:22 am »
To raczej hybryda God of War i Zeldy

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 27, 2010, 22:28:06 pm »
Całość Master_666 wygląda następująco. Idziesz sobie, grupka przeciwników. Walka typu combosy na ziemi, opcjonalnie wybicie przeciwnika i tam juggles. Zmiękczysz przeciwnika, "O" się pojawia -> wykończenie. Co jakiś czas skrzynki , które dodają nam dusze, lub fragmenty starożytnego oznaczenia - jedno podnosi energię magiczną, inne energie witalną. Więc bardzo to zbliżone jest do DMC, ale jak słusznie Mnichu zauważył, nawet bardziej do GoW.

Ogólnie, system niezwykle rajcujący, szczególnie po rozbudowaniu.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 28, 2010, 00:01:56 am »
Ja pograłem w demo i dla mnei bida z nędzą. Pierwsze co się rzuca w oczy to archaiczna grafika, chyba jeszcze gorsza niż w brzydkim Brutal Legend. Ogólnie gra to zrzyna w innych slaszerów. Zero nowości, monotonia i jakiś brak pomysłu na świat, design i grę.

Nie wiem jak cała gra, ale po demku daję ocenę 4/10.

lupinator

  • Gość
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 28, 2010, 00:41:12 am »
Poziom chyba jest dość niefortunnie wybrany, bo strasznie nudny. Ja dema nie skończyłem, a grę planowałem nabyć dzięki wielu pozytywnym recenzjom. Teraz raczej będę miał wątpliwości, po ograniu kolosów tego roku, czy Darksiders ponownie się zainteresować.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 28, 2010, 01:17:41 am »
A zainteresuj się Lupi, ponieważ gra zacna. Co do ocen, na moim pudełku widnieje 10/10, więc komuś niezwykle się tam podobała.
Co do oceny grafiki Piter, surowo, aż za nadto. O ile w kwestii grywalności, jak i designu przykładowo, całość to kwestia gustu i tu jeden może dać 4/10 inny maksymalną notę, to o tyle jakości oprawy, nie sposób karcić. Gra jest bardzo płynna, efektowna, ma soczystą kolorystykę (w WoW/Overlord deseń), postaci, jak i otoczenie wyglądają porządnie.

Ze spokojem ducha można bardzo wysoką ocenę grafice wystawić. Tym bardziej, że GoW III jeszcze lula.
W Darksiders, jestem w drugim bodaj akcie. BL przeszedłem jakiś czas temu. Jakością grafiki ten drugi stoi kilka rzędów niżej niż przygody Wojny, czy Dantego.
Choć gdzieś tam, ktoś wyżej ocenił oprawę BL niż Raczeta i Klanka.... Ale musiał być pijany.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 28, 2010, 10:36:01 am »
A zainteresuj się Lupi, ponieważ gra zacna. Co do ocen, na moim pudełku widnieje 10/10, więc komuś niezwykle się tam podobała.
Co do oceny grafiki Piter, surowo, aż za nadto. O ile w kwestii grywalności, jak i designu przykładowo, całość to kwestia gustu i tu jeden może dać 4/10 inny maksymalną notę, to o tyle jakości oprawy, nie sposób karcić. Gra jest bardzo płynna, efektowna, ma soczystą kolorystykę (w WoW/Overlord deseń), postaci, jak i otoczenie wyglądają porządnie.

Ze spokojem ducha można bardzo wysoką ocenę grafice wystawić. Tym bardziej, że GoW III jeszcze lula.
W Darksiders, jestem w drugim bodaj akcie. BL przeszedłem jakiś czas temu. Jakością grafiki ten drugi stoi kilka rzędów niżej niż przygody Wojny, czy Dantego.
Choć gdzieś tam, ktoś wyżej ocenił oprawę BL niż Raczeta i Klanka.... Ale musiał być pijany.
Ja troszeczkę inaczej oceniam gry. W zasadzie jako jedyny staram się oceniać według skali. Czyli u mnie normalna gra, taki średniak to 5/10 u innych 7/10. U mnie gra bardzo dobra, porządny tytuł to 7/10, u innych 9/10. Po to jest skala dziesięcio stopniowa by wykorzystywać wszystkie liczby, a nie tylko kilka, gdzie większość gier dostaje 7/10, 8/10 albo 9 /10.

Nie jak cała gra, nie wiem jak wersja na XO, ale to co ja widziałem to wygląda koszmarnie. Całkowity brak anti-aliasingu, wyblakła kolorystyka, brak depth of field, motion-blura, plansze puste i sterylne, tekstury bardzo średnie. W zasadzie to chciałbym zobaczyć porównanie GoW collection do tej gry, bo mi się wydaje, ze taki GoW 2 HD wygląda dużo ładniej.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 28, 2010, 14:58:03 pm »
Dla mnie sytuacja Piter-neo wyglada następująco:

1 - uber dno
2 - niesłychanie kiepsko
3 - bardzo słaba
4 - słaba
5 - przeciętna
6 - niezła
7 - dobra gra
8 bardzo dobra
9 - rewelacyjna
10 - fenomenalny, kompletny produkt

Prosto i przejrzejże. Mnie przy tym podobnie bawi 7-średniak, czy też dawanie na potęgę 9+ tylko z tytułu "odtwórcze/tylko sequel" bla, bla.

Co do samej oceny oprawy Darksiders, , być może trafiłeś na jakiś mniej ciekawy moment. Pamiętam, iż podobnie było z Raczetem i Klankiem. Demo zawierało mało efektowną planszę, z wypraną kolorystyką nieco (kanion). A jak wyglada sama gra, każdy dobrze wie.

Oczywiście Darksidersnie ma szans zebrać pucharku za "oprawa roku 2010", ale też ja osobiście nie nazwał bym jej grą brzydką, czy nawet z przeciętną oprawą.

Właśnie spoglądam na status gry. W opcjach jest ukazane, iż gram dokładnie 02:12:54. Jestem przy pierwszym bossie, więc sporo jeszcze przede mną, ale po każdej wizycie u sklepikarza, gra prezentuje się lepiej - efektowność poszczególnych zagrać.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 01, 2010, 00:41:02 am »
Gierka jest fajna, nie czepiajcie się. Styl typowo komiksowy, walki są fajne + elementy Zeldy (boomerang, itd.). Ciekawa gra, jak spadnie na 100-110zł to biorę.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 01, 2010, 00:50:12 am »
Bossowie są wspaniali. Przywodzą na myśl kapitalnych mocarzy z LOK: Soul Reaver.
Szkoda tylko, że nadmiar tu kombinatorstwa - idź tu, poprzesuwaj półki, wdrap się by zdobyć miecz, udaj się z nim do posągu by ....

Jednak gdy już pojawi się walka, jest emocjonująca. Aktualnie nie posiadam jedynie miecza i prostego combo jedynie, bowiem do zestawu dołączył pistolet, kosa, przerośnięty shiruken, rękawica, oraz po kilka ataków specjalnych dla każdego z nich. A, główny bohater przypomina Arthas'a z Warcraft III: FT/WoW.

iko

  • Gość
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 02, 2010, 18:15:30 pm »
Ciężko by takim nie był, to przecież jeden z jeźdźców Apokalipsy. Ba. Sam Wojna.  :evil: Wystarczy pierwsze kilkanaście minut z grą (scena , w której z paszczy demona żar bucha na twarz bohatera), by przywołać w pamięci Dante z DMC i jego lekceważący stosunek do przeciwników.

iko, grę zakup. Gorąco polecam. Bowiem za kilka tygodni, po GoW III odbiór wszelakich act/adv. może przybrać na sile.

zakupie na 100% !!!

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 02, 2010, 19:47:44 pm »
Ja też polecam. W tym tygodniu kończę przygodę z War, więc mogę zapewnić, iż można przy niej spędzić kilkanaście godzin dobrej zabawy. Nie jest to gra wybitna, ale na tyle dobra, żeby warto było zwrócić na nią uwagę. Komiksowy charakter wcale nie burzy klimatu gry. Design jest świetny (np. bossowie), zaś grafika ładna - nie należy do czołówki, ale wygląda przyzwoicie, a miejscami bardzo dobrze. Ja osobiście bardzo lubię ten styl. To taka lżejsza wersja God of War, choć walka nie jest tu głównym atutem.

Tango

  • Gość
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 03, 2010, 06:39:42 am »
Mialem gre ale nie potrafilem zagrac w nia dluzej niz godzine. Grafika to taki maly koszmar. Tak jak pisal Piter. Zero klimatu. Tandeta straszna. Gralem oczywiscie w pelna wersje moja ocena 5/10

iko

  • Gość
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 04, 2010, 18:07:50 pm »
ja napisze krótko i zwięźle po wrażeniach z dema.
Darksiders reprezentuje dekade gier z psx'a, ps2, gacka i xboxa. Klimat przygody, walki z dominatorami grupy, bossami, to wszystko gdzieś już było. :D
Gra jest specyficzna i mimo oklepanych schematów ja w to wchodzę. No cholera urzekł mnie ten szpil. ;p

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 04, 2010, 18:11:44 pm »
za mną mam uberrewelacyjną bayonette, na horyzoncie widać już gow3, a tu taki nijaki ten Darksiders. po ograniu dema jestem na NIE.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 06, 2010, 15:48:53 pm »
Sama rozgrywka - kwestia gustu. Jednakowoż oprawy bym się nie czepiał. Na liczniku mam ok dziesięciu godzin i jest ładnie. Momentami nawet bardzo, ale niekiedy mocno przeciętnie, to fakt. Jednak spójrzcie tylko co się dzieje przy walce. Tak, nie jest to Bayo, ale feeria kolorów zalewa ekran, a całość jest szalenie płynna. Zwróćcie uwagę na wszelakie wykończenia przeciwników - szczególnie tych dużych. Klasa sama w sobie. A woda.... Chyba nikt nie stwierdzi , że brzydka jest.

Jednak przy tym Ds nieco mnie rozczarował. Jak już wspominałem, za dużo tu kombinatorstwa i niedomówień (niedorzeczności pomijam, to tylko gra).
Zaledwie mały wycinek (tak przynajmniej wskazują moje statystyki, jak i w zasadzie me odczucia) to walka - a ta jest znakomita.
Za dużo tu pierdół typu : przesuwamy panel pod kolumnę, skaczemy, kilka łamigłówek po to by kryształ odsłonić, on spowalnia czas, a to wykorzystujemy, by poskakać po filarach, aby na pnącza się dostać. Następnie szybko do dźwigni by otworzyć bramę. Kilkunastu przeciwników i znowu "zabawa" z łamigłówkami.

Tu, Dante's Inferno spisuje się znacznie lepiej.

Jednak ogólnie rzecz biorąc Ds jest porządnym tytułem. Gdyby był tylko bardziej nastawiony na walkę, byłby jeszcze lepszy - podobno tak się sprawa ma w drugiej połowie zmagań Wojny.

A, tym jegomościem mieliśmy również sterować.

Jak dla mnie, kapitalnie spisał by się w NG+

http://images1.fanpop.com/images/photos/2100000/Wrath-of-War-concept-art-Death-darksiders-2152333-1106-1698.jpg
Toż to sam Śmierć. Jeden z jeźdźców.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 06, 2010, 18:47:18 pm »
Właśnie ukończyłem DS - zapomniałem sprawdzić ile mi to godzin zajęło, ale na bank coś w przedziale 15-20h. Zebrałem prawie każdą skrzynię, upgradowałem miecz na najwyższy poziom, wykupiłem większość ulepszeń, zebrałem wszystkie emblematy i do tego legendarną zbroję dla Wojny. Jestem bardzo zadowolony z gry. Fabuła nie jest rozbudowana i poznajemy ją poprzez krótkie cutscenki. Mimo to jest wciągająca i stoi na dobrym poziomie. Ba, zakończenie jest satysfakcjonujące i w świetny sposób zapowiada sequel.

Poziom normal jest prosty, szczególnie wraz z rozwojem gry - War staje się zbyt potężny. Rozgrywka daje sporo funu i jest idealna dla osób, które nie przepadają za skillowymi grami pokroju DMC, czy NG. DS jest nawet mniej wymagający niż GoW. Walka jest przyjemna, choć ilość kombinacji wydaje się za duża jak na wymagania gry. Zagadki są proste, ale wykonane z pomysłem. Stanowią dobrą odskocznię od machania mieczem. Rozwój postaci jest także niezły - przez całą rozgrywkę uczymy się nowych ruchów i umiejętności. Tych jest całkiem sporo i pod koniec nie mieszczą się pod czterema slotami krzyżaka. Największym minusem jest wykorzystanie konia (Ruin), który wydaje się dodany trochę na szybko. Można było bardziej wpleść go w rozgrywkę.

Grafika stoi na przyzwoitym poziomie, miejscami potrafi zaskoczyć. Design jest typowo komiksowy (napiszę to raz jeszcze, komiksowy - przestańcie pisać o WoW, gdyż czegoś takiego jak WoW'owy design nie ma) i nadaje temu tytułowi klimatu. Projektanci spisali się znakomicie, szczególnie przy tworzeniu ważniejszych postaci i bossów. Dziwi mnie jedynie duża ilość wstawek uprzednio nagranych w formie wideo (tak jak w Gearsach, U2, czy GoW3) - producent musi jeszcze popracować nad wykorzystaniem mocy konsoli. Dźwięk stoi na wysokim poziomie. Glosy postaci zostały dobrane i podłożone pierwszorzędnie. Prym wiedzie oczywiście Wojna (szkoda, że tak mało się odzywa ;)), ale innym też niczego nie brakuje. Szczególnie przypadły mi do gustu demony, a w tym dwa - sklepikarz i pewien rogacz ;).

DS zwrócił na mnie swoją uwagę stosunkowo późno - tuż przed premierą zobaczyłem trailer z FMV, który kupił mnie klimatem oraz designem. Choć miałem wątpliwości, kupiłem grę w dniu premiery i nie żałuję. To dobry tytuł, jak dla mnie lepszy od Dante's Inferno, choć tak naprawdę inny. W żadną Zeldę nie grałem, więc pewnie dlatego nie narzekam, iż DS jest kalką serii z konsol Nintendo. Jak dla mnie gra zasługuje na mocne 8/10, może na 8,5. Jeśli stać Was na inwestowanie w tytuły z półki znajdującej się tuż pod największymi hitami - polecam Wam Darksiders. Ze spokojem czekam teraz na GoW3 :).

Spyro

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 14-12-2008
  • Wiadomości: 490
  • Reputacja: 3
  • PS3 ID---->Sqero
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 06, 2010, 19:58:28 pm »
Po demku także jestem pozytywnie nastawiony do gry i niewykluczone ze kiedyś będe gierke miał.moja ocenka dema to 8/10

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 07, 2010, 11:56:26 am »
Właśnie ukończyłem DS - zapomniałem sprawdzić ile mi to godzin zajęło, ale na bank coś w przedziale 15-20h. Zebrałem prawie każdą skrzynię, upgradowałem miecz na najwyższy poziom, wykupiłem większość ulepszeń, zebrałem wszystkie emblematy i do tego legendarną zbroję dla Wojny. Jestem bardzo zadowolony z gry. Fabuła nie jest rozbudowana i poznajemy ją poprzez krótkie cutscenki. Mimo to jest wciągająca i stoi na dobrym poziomie. Ba, zakończenie jest satysfakcjonujące i w świetny sposób zapowiada sequel.

Poziom normal jest prosty, szczególnie wraz z rozwojem gry - War staje się zbyt potężny. Rozgrywka daje sporo funu i jest idealna dla osób, które nie przepadają za skillowymi grami pokroju DMC, czy NG. DS jest nawet mniej wymagający niż GoW. Walka jest przyjemna, choć ilość kombinacji wydaje się za duża jak na wymagania gry. Zagadki są proste, ale wykonane z pomysłem. Stanowią dobrą odskocznię od machania mieczem. Rozwój postaci jest także niezły - przez całą rozgrywkę uczymy się nowych ruchów i umiejętności. Tych jest całkiem sporo i pod koniec nie mieszczą się pod czterema slotami krzyżaka. Największym minusem jest wykorzystanie konia (Ruin), który wydaje się dodany trochę na szybko. Można było bardziej wpleść go w rozgrywkę.

Grafika stoi na przyzwoitym poziomie, miejscami potrafi zaskoczyć. Design jest typowo komiksowy (napiszę to raz jeszcze, komiksowy - przestańcie pisać o WoW, gdyż czegoś takiego jak WoW'owy design nie ma) i nadaje temu tytułowi klimatu. Projektanci spisali się znakomicie, szczególnie przy tworzeniu ważniejszych postaci i bossów. Dziwi mnie jedynie duża ilość wstawek uprzednio nagranych w formie wideo (tak jak w Gearsach, U2, czy GoW3) - producent musi jeszcze popracować nad wykorzystaniem mocy konsoli. Dźwięk stoi na wysokim poziomie. Glosy postaci zostały dobrane i podłożone pierwszorzędnie. Prym wiedzie oczywiście Wojna (szkoda, że tak mało się odzywa ;)), ale innym też niczego nie brakuje. Szczególnie przypadły mi do gustu demony, a w tym dwa - sklepikarz i pewien rogacz ;).

DS zwrócił na mnie swoją uwagę stosunkowo późno - tuż przed premierą zobaczyłem trailer z FMV, który kupił mnie klimatem oraz designem. Choć miałem wątpliwości, kupiłem grę w dniu premiery i nie żałuję. To dobry tytuł, jak dla mnie lepszy od Dante's Inferno, choć tak naprawdę inny. W żadną Zeldę nie grałem, więc pewnie dlatego nie narzekam, iż DS jest kalką serii z konsol Nintendo. Jak dla mnie gra zasługuje na mocne 8/10, może na 8,5. Jeśli stać Was na inwestowanie w tytuły z półki znajdującej się tuż pod największymi hitami - polecam Wam Darksiders. Ze spokojem czekam teraz na GoW3 :).

Chodzi zielarzu o Samael'a i Vorgrim'a.... Fakt, od czasu bodaj RE4 , nie było równie ciekawego i charyzmatycznego przy tym sklepikarza.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 07, 2010, 12:04:16 pm »
Oczywiście, że tak, ale nie chciałem spoilerować ;). Co ciekawe Vulgrimowi podkłada głos Phil LaMarr, czyli Vamp z serii MGS :]. Tutaj brzmi jednak zupełnie inaczej.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 07, 2010, 12:18:37 pm »
O, sądzę, iż to żaden spoiler. Co do samej wypowiedzi, zgadam się w pełni. Bardzo dobra gra. Może nie z najwyższej półki, ale wciąż produkt, na który warto pieniądze wydać i dobrze się bawić.
Grafika, tak, komiksowa, ale skojarzenia z WoW jak najbardziej na miejscu (chociażby przez postać głównego bohatera):



Obecnie jestem po walce z trzecim bossem - przerośnięty robal. Zielarz, długo do końca....

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 07, 2010, 15:18:19 pm »
Patrząc na rozdziały to jesteś w połowie, ale czwarty chapter jest jednym z krótszych, piąty chyba najdłuższy, zaś szósty najkrótszy w całej grze. Nie wiem, czy zaglądasz w każdy kąt w poszukiwaniu skrzyń, ale przed Tobą jeszcze kilka godzin.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #102 dnia: Marca 08, 2010, 23:40:54 pm »
Na liczniku już mam ponad dziesięć godzin, czyli nie taki typowy act/adv jak Dante's Inferno/DMC4 jednak. Też tak Zielarz sądziłem, bowiem po pucharach widzę, iż do ubicia kilku bossów mi pozostało. Właśnie. Bossowie. Jak się podobały.... Mnie urzekły. Nie jest to co prawda poziom DI wspomnianego (choć to inna polka), ale przywołują jak nic ekipę z LOK: SR. Czyli klasa sama w sobie.
Walka z nimi też ciekawa.
Widziałem, że opuściłeś kilak zadań, jak huknięcie ponad setki przeciwników elementami otoczenia. No jak mogłeś  :roll:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 31, 2010, 08:12:28 am »
Darksiders zmierza na PC:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=51018

Cytuj
Niezadowalająca sprzedaż konsolowych edycji Darksiders okazała się sporym zmartwieniem dla twórców ze studia Vigil Games. Nieciekawa sytuacja będzie mogła ulec zmianie po wprowadzeniu do sprzedaży zapowiedzianej właśnie konwersji na PC. Z informacji udostępnionych przez wydawcę wynika, że komputerowa odsłona jednej z najciekawszych gier tego roku trafi na sklepowe półki już w czerwcu.

Twórcy obiecują, że pecetowe Darksiders zostanie opracowane z dbałością o szczegóły. Na konwersji nie ucierpi zatem wyjątkowy klimat otaczający historię nawiązującą do treści Apokalipsy św. Jana (w grze wcielamy się w Wojnę, czyli w jednego z zapowiedzianych przez ewangelistę Czterech Jeźdźców), ani też dopracowana mechanika rozgrywki. Gra doczeka się równocześnie kilku usprawnień – wśród nich wymienia się dostęp do wyższych rozdzielczości, a także interfejsu dostosowanego do wymagań pecetów. Dodatkowo produkcję będzie można obsługiwać zarówno przy użyciu duetu klawiatura i myszka, jak i pada.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 01, 2010, 23:11:18 pm »
I tak będzie nudno , a po GoW III nawet 2560 - 1600 nie pomoże.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 04, 2011, 20:23:26 pm »
Ktoś się orientuje po co ten pusty slot?



Ok, już wiem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2011, 20:40:12 pm wysłana przez Jurass »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #106 dnia: Października 06, 2011, 08:40:55 am »
Jako, że na Dark Souls kaski nie starczy, wzięła mnie ochota na jakiegoś taniego starocia. Wybór padł na Darksiders, po demie od dawna mam ją na liście do kupienia i chyba przyszedł na nią czas. Warto?

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #107 dnia: Października 06, 2011, 09:01:02 am »
No pewnie. Po prostu świetna i niedoceniona przygodówka. Spodoba Ci się. Tam jest wszystko  ;) .

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #108 dnia: Października 06, 2011, 09:06:54 am »
Gra jest długa, rozbudowana i ma fajne walki z bossami... Poza tym jest jednak monotonna, irytująca, historia jest w sumie mało ciekawa no i komiksowy styl nie każdemu przypasuje...
Przeszedłem do końca, ale do dzisiaj nie wiem czemu. Reasumując - nie polecam.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #109 dnia: Października 06, 2011, 09:39:48 am »
Chcę właśnie takiej dłuuuugiej singlowej gry na jesienne wieczory. Styl mi odpowiada. Bo dobrze kojarzę - tu nie ma multi?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #110 dnia: Października 06, 2011, 09:43:38 am »
Bo dobrze kojarzę - tu nie ma multi?
Dobrze kojarzysz, nie ma multi.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #111 dnia: Października 06, 2011, 09:47:31 am »
No to się chyba zdecyduję.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #112 dnia: Listopada 02, 2011, 08:42:47 am »
Ale ta gra jest zajebista!
Zassała mnie od samego początku.
Jest długa, zajebiście rozbudowana, od cholery rzeczy do zrobienia, ma dużo zagadek, ciekawe i zróżnicowane poziomy, zajebistych bossów, których jest dużo i na każdego trzeba znaleźć sposób, system walki sprawdza się świetnie, gra jest szybka i płynna, nie ma loadingów, pomimo 2009 to nadal wygląda bardzo dobrze, dźwięk i muza wypada dobrze.
Najbardziej podoba mi się jej różnorodność - jest kilka przedmiotów, które są jednocześnie bronią jak i narzędziem do rozwiązywania zagadek. Czyli nie tylko przełączanie dźwigni i przesuwanie bloków ale też więcej kombinowania: są nawet zabawy z czasem jaki i portalami (jak w "Portalu"). Różnorodność w sceneriach, w broniach, w bossach. Daje to przezajebistą grywalność. Nie spodziewałem się takiej świetnej gry - stara szkoła, typowa gra singlowa jak w poprzedniej generacji. Demówka nie oddaje nawet kawałeczka jej zajebistości. Polecam każdemu kto lubi tego typu gry.
PS - pozytywne zaskoczenie - zero patchy, zero instalki - można grać od razu, a gra sprytnie instaluje pliki w trakcie.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #113 dnia: Listopada 03, 2011, 08:07:33 am »
Mówiłem. Ci, którym gra nie podpasowała po prostu nie czają tego klimatu. Nie można nikogo za to winić. Darksiders to nie slasher, a pewnie większość oczekiwała rzezi. Ja bawiłem się świetnie, a dwójkę przejdę na wszystkie możliwe sposoby.
Darksiders bierze garściami od najlepszych, a główny bohater to kozak.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #114 dnia: Listopada 03, 2011, 08:16:21 am »
Gra skończona, wyssałem z gameplayu wszystko co się da. Jakbym miał czas, to chętnie ruszyłbym od nowa. Ostatni boss, po dopakowaniu postaci na maxa (life shards + wrath shards + zbroja + umiejętności), był banalny - nawet specjalnie uników nie musiałem robić. I to w zasadzie jedyna wada tej gry. Serio. To nawet nie pauzuje pobierania w tle, także PS3 ściągała wczorajszą obszerną aktualizację PSStore, a ja w tym czasie grałem.
Na liczniku w statsach mam 33 godziny - takie gry w poprzedniej generacji były powszechne, w tej trochę mi ich brakuje.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #115 dnia: Listopada 07, 2011, 19:37:40 pm »
Ale ta gra jest zajebista!
Zassała mnie od samego początku.
Jest długa, zajebiście rozbudowana, od cholery rzeczy do zrobienia, ma dużo zagadek, ciekawe i zróżnicowane poziomy, zajebistych bossów, których jest dużo i na każdego trzeba znaleźć sposób, system walki sprawdza się świetnie, gra jest szybka i płynna, nie ma loadingów, pomimo 2009 to nadal wygląda bardzo dobrze, dźwięk i muza wypada dobrze.
Najbardziej podoba mi się jej różnorodność - jest kilka przedmiotów, które są jednocześnie bronią jak i narzędziem do rozwiązywania zagadek. Czyli nie tylko przełączanie dźwigni i przesuwanie bloków ale też więcej kombinowania: są nawet zabawy z czasem jaki i portalami (jak w "Portalu"). Różnorodność w sceneriach, w broniach, w bossach. Daje to przezajebistą grywalność. Nie spodziewałem się takiej świetnej gry - stara szkoła, typowa gra singlowa jak w poprzedniej generacji. Demówka nie oddaje nawet kawałeczka jej zajebistości. Polecam każdemu kto lubi tego typu gry.
PS - pozytywne zaskoczenie - zero patchy, zero instalki - można grać od razu, a gra sprytnie instaluje pliki w trakcie.

No, teraz się zgadza w pełni.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #116 dnia: Listopada 08, 2011, 08:03:28 am »
Co mnie tu w postach grzebie?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 09, 2011, 16:20:27 pm »
Grzebadło.  :tongue3:

Tak w ogóle, to Darksiders ma bardzo nierówne, skrajne oceny. Sporo 7/10 (nawet niżej - 6/10), gro 8/10. Nie brakuje także 9/10, czy ocen maksymalnych.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 29, 2012, 16:21:58 pm »
Ponoć giera na PSN jest za 29 zł teraz, ale nie mogę sprawdzić, by potwierdzić.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Darksiders
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 29, 2012, 17:34:41 pm »
Ponoć giera na PSN jest za 29 zł teraz, ale nie mogę sprawdzić, by potwierdzić.
chyba 36...a dla pluszaków 29...też nie jestem pewien, ale wiem że tanie bo sam się zdziwiłem