Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 783317 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6160 dnia: Stycznia 08, 2017, 02:14:58 am »
Żyj chopie w swoim świecie, ale mnie w to nie mieszaj.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6161 dnia: Stycznia 10, 2017, 13:24:42 pm »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6162 dnia: Stycznia 10, 2017, 15:27:27 pm »
I jak tutaj brać DX900, kiedy taki nowy HDMI wychodzi :(

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6163 dnia: Stycznia 11, 2017, 10:27:05 am »


Te porównania są coraz bardziej żałosne :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6164 dnia: Stycznia 11, 2017, 13:09:40 pm »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6165 dnia: Stycznia 29, 2017, 22:56:36 pm »
Ktoś miał robioną płatną "kalibrację", widział u znajomego itp? Czy to ma sens płacić 600zł, czy wystarczy obejrzeć poradnik na yt i na to samo wyjdzie? Te kalibracje profesjonalne to ustawianie suwaczków dostępnych w tv czy wchodzą w jakieś ustawienia serwisowe?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6166 dnia: Stycznia 29, 2017, 23:57:40 pm »
Ja robiłem i dla mnie must have, bo chcę mieć obraz jak najbliższy referencji. Z drugiej strony taki obraz jest dość specyficzny i sporo osób kręci na to nosem.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6167 dnia: Stycznia 30, 2017, 01:03:08 am »
Ja robiłem i dla mnie must have, bo chcę mieć obraz jak najbliższy referencji. Z drugiej strony taki obraz jest dość specyficzny i sporo osób kręci na to nosem.


Poczytałem sobie na HDTV jakiś tam artykuł "o kalibracji", ale oprócz tego, żę trzeba mieć sprzęcik za 100tys to dużo betonowych konkretów nie było.

Jak przychodzi Gmeru (czy inny typ od kalibracji :P ) do chałupy, to tego laptopa swojego podpina jakoś pod tv i suwaczki zmienia oprogramowaniem, czy po prostu bierze sobie pilota od TV, wchodzi w "Ustawienia" i suwaczki podświetlenie, kontrast, jasność, ostrośc itp czy to w jakiś ustawieniach, które się włącza jakimś tajnym, serwisowym sposobem? Bo w artykule na HDTV polska pisza o "70 ustawieniach", a jakoś nie mogę się doliczyć aż tylu w rozwijanym menu tv.

Swoją drogą dużo zapłaciłeś?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6168 dnia: Stycznia 30, 2017, 01:26:09 am »
Dwa rodzaje czujników, referencyjny odtwarzacz blu-ray i komp z kilkoma programami. Przestawiali wszystko od podstawowych suwaczków po ustawienia w menu serwisowym - było tego sporo. Płaciłem 300 albo 300 z hakiem i była to cena promocyjna, bo kumpel z bloku też ich zatrudnił. Dokładnie nie pamiętam, bo kilka lat od tego czasu minęło.

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6169 dnia: Stycznia 30, 2017, 01:53:11 am »
Ktoś miał robioną płatną "kalibrację", widział u znajomego itp? Czy to ma sens płacić 600zł, czy wystarczy obejrzeć poradnik na yt i na to samo wyjdzie? Te kalibracje profesjonalne to ustawianie suwaczków dostępnych w tv czy wchodzą w jakieś ustawienia serwisowe?

Ja miałem, podobnie jak dwóch moich znajomych. Czy ma to sens? Oczywiście inaczej bym tego nie polecał (pierwszy skalibrowany tv zobaczyłem u znajomego). A kalibracja polega na podłaczeniu odpowiednich sprzetów (spektrofotometr, kolorymetr) i za ich pomoca ustawia sie obraz w menu serwisowym tv. Zadne ustawianie "na oko" suwaczków nic by tu nie dało. Teraz mam te skalibrowane tryby zapisane w tv dla trybu dzień i drugi noc. Oczywiście jakbym chciał moge sobie wybrać też dalej dynamiczny, standardowy  itd
Ja nie mogłem przed kalibracja po prostu zdzierżyć tego w obrazie, że np biel była delikatnie albo zażólcona albo zaniebieszczona i nie mogłem tego ustawić jak należy (zresztą bez przyrządów nikt by nie mógł).
Po kalibaracji tego problemu juz nie ma. Wszystkie kolory są ustawione idealnie, obraz jest najblizszy jak tylko sie da temu jak go nadają (czyli tak jak widział to reżyser w studiu).
Na kanałach sportowych gdy oglądam mecz też nie mam juz malutkich artefaktów które były widoczne na konturach zawodników.
a jestem zajebiście zadowolony z kalibracji.
Generalnie chodzi że wyciągając tv z pudełka bez kalibracji tak naprawde nie wiesz jak powinien wygladać obraz aby był jak najbliższy temu jak go chciał przedstawic reżyser (a o to chodzi).
Np ten obrazek wyglada fajnie...
https://hdtvpolska.com/MEGATEST/sonyx9005b/21.jpg
..ale odcień bieli jest niepoprawny (coś w tym stylu było u mnie). A powinno to wyglądać tak:
https://hdtvpolska.com/MEGATEST/sonyx9005b/22.jpg
To samo tutaj:
https://hdtvpolska.com/MEGATEST/sonyx9005b/17.jpg
...a powinno tak:
https://hdtvpolska.com/MEGATEST/sonyx9005b/18.jpg

Takich ustawień nie da sie osiągnąc bawiać sie samu i zmieniając tryby obrazu z dynamicznego na kinowy albo odcień ciepły/zimny itp.
Inna rzecz której nigdy nie mogłem sam ustawić to odcienie skóry twarzy. Ciagle mi coś nie pasowało bo ustawiając jakiś tam pasujący mi obraz, na innym kanale okazywało się że wygląda to gorzej. Po kalibracji wygląda to tak jak powinno.
Tu jest taki przykład "złego obrazu":
https://hdtvpolska.com/MEGATEST/sonyx9005b/19.jpg
i po kalibracji
https://hdtvpolska.com/MEGATEST/sonyx9005b/20.jpg

Także ja polecam kalibracje.
Oczywiście zdjecia które wrzuciłem pochodzą z hdtvpolska bo sam nie miałbym nawet możliwości żeby oddać aparacikiem choćby w części jak rózni sie obraz przed kalibracja i po.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2017, 01:58:12 am wysłana przez piotr8642 »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 561
  • Reputacja: 251
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6170 dnia: Stycznia 30, 2017, 02:24:18 am »

Jak przychodzi Gmeru (czy inny typ od kalibracji :P ) do chałupy, to tego laptopa swojego podpina jakoś pod tv i suwaczki zmienia oprogramowaniem, czy po prostu bierze sobie pilota od TV, wchodzi w "Ustawienia" i suwaczki podświetlenie, kontrast, jasność, ostrośc itp czy to w jakiś ustawieniach, które się włącza jakimś tajnym, serwisowym sposobem? Bo w artykule na HDTV polska pisza o "70 ustawieniach", a jakoś nie mogę się doliczyć aż tylu w rozwijanym menu tv.

Swoją drogą dużo zapłaciłeś?

Koszt obecnie to niespełna 400zł plus dojazd - okolice Krakowa liczą po 160zł. Kalibrację wykonuje maciek Koper. Do kalibracji ma specjalne mierniki - vide kolorymetr. Suwakiem to możesz się sam pobawić.
Niektóre elementy (jak wyciąganie detali z czerni) mogą wydawać ci się gorsze, jednak obraz ostatecznie i tak prezentuje się lepiej. Generalnie warto, ale też sporo zależy od samego modelu, który chcesz poprawić.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6171 dnia: Stycznia 30, 2017, 02:29:49 am »
Niektóre elementy (jak wyciąganie detali z czerni) mogą wydawać ci się gorsze, jednak obraz ostatecznie i tak prezentuje się lepiej. Generalnie warto, ale też sporo zależy od samego modelu, który chcesz poprawić.

Tak piszesz, bo miałeś robioną kalibrację, czy po prostu sobie czytałeś na HDTV?

@Iras, Piotr Jak gracie na konsoli to na tych "skalibrowanych" ustawieniach, czy wtedy jakieś własne a'la Kyo?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 561
  • Reputacja: 251
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6172 dnia: Stycznia 30, 2017, 02:38:10 am »
Niektóre elementy (jak wyciąganie detali z czerni) mogą wydawać ci się gorsze, jednak obraz ostatecznie i tak prezentuje się lepiej. Generalnie warto, ale też sporo zależy od samego modelu, który chcesz poprawić.

Tak piszesz, bo miałeś robioną kalibrację, czy po prostu sobie czytałeś na HDTV?


Miałem w dwóch modelach przeprowadzaną. Informacji od anonimowych ludzi z sieci bym ci nie przepisywał, ponieważ masz na tyle oleju w głowie, że wiesz jak to z takimi jest - ile osób, tyle opinii.
Wejdź sobie do SW i zapytaj jak to z obrazem w U4 jest, to przekonasz się o czym piszę.

Z telewizorami jest podobnie. Wiele ludzi psioczy na sam fakt kalibracji, a prawda jest taka, że 96% tego nie doświadczyło, albo myślą, że plansza testowa w sieci i własnoręczne ustawianie, to to samo.
Natomiast tego typu serwisy są relatywnie w porządku, ale tu też wiele zależy od tego z kim współpracują.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2017, 02:43:32 am wysłana przez Sylvan Wielki »

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6173 dnia: Stycznia 30, 2017, 02:57:50 am »
Niektóre elementy (jak wyciąganie detali z czerni) mogą wydawać ci się gorsze, jednak obraz ostatecznie i tak prezentuje się lepiej. Generalnie warto, ale też sporo zależy od samego modelu, który chcesz poprawić.

Tak piszesz, bo miałeś robioną kalibrację, czy po prostu sobie czytałeś na HDTV?

@Iras, Piotr Jak gracie na konsoli to na tych "skalibrowanych" ustawieniach, czy wtedy jakieś własne a'la Kyo?

Gram na skalibrowanych ustawieniach. I to z PC i PS4pro podpietych do tv.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6174 dnia: Stycznia 30, 2017, 10:22:51 am »
Ktoś miał robioną płatną "kalibrację", widział u znajomego itp? Czy to ma sens płacić 600zł, czy wystarczy obejrzeć poradnik na yt i na to samo wyjdzie? Te kalibracje profesjonalne to ustawianie suwaczków dostępnych w tv czy wchodzą w jakieś ustawienia serwisowe?
A co w końcu kupiłeś?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6175 dnia: Stycznia 30, 2017, 10:28:34 am »
A co w końcu kupiłeś?

Rodzice kupili. LG OLED B6J 65cali. Oglądaliśmy wszystkie DX900, ZD9 i jednak LG najlepszy. Niby mniej kandeli, ale dzięki kontrastowi ten HDR i tak robi (moim zdaniem) większe wrażenie niż ZD9 z 1600cd. LCD HDR to dobre w oświetlonym markecie, w domu lepszy OLED. Za brakiem 3D nikt płakać nie będzie.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6176 dnia: Stycznia 30, 2017, 11:14:40 am »
No świetny zakup. Myślę, że każdy byłby zachwycony.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6177 dnia: Stycznia 30, 2017, 18:16:20 pm »
A co w końcu kupiłeś?
Niby mniej kandeli, ale dzięki kontrastowi ten HDR i tak robi (moim zdaniem) większe wrażenie niż ZD9 z 1600cd.
Oled ma odrobinę sztucznie zawyżony kontrast(tony ciemniejsze są ciemniejsze niż powinny być, a te jaśniejsze są jaśniejsze niż powinny być). Po kalibracji kontrast się nieco zmniejszy.



Cytat: Maciej Koper
Ma to swoje odbicie w wykresie charakterystyki jasności – EOTF. Na samym dole zmierzona linia (czarna) jest znacznie poniżej docelowej (pomarańczowej). Oznacza to, że detale w czerniach są przycięte i znacznie ciemniejsze niż być powinny. Następnie, w okolicach połowy jasności, linia wygina się w drugą stronę i rozjaśnia nadmiernie niektóre przejścia tonalne. Myślę, że może być to celowy zabieg producenta, w celu podpompowania jasności (by zamaskować niższą jasność telewizora względem ekranów LCD). Choć te różnice nie wyglądają zbyt strasznie na wykresie, to trzeba mieć świadomość, że podbicie tego rzędu, może w rzeczywistości dawać dodatkowe 80 – 100 cd/m2 jasności, co w tonach średnich obrazu (50-55%) może w praktyce dawać dwa razy za wysoką jasność! To z tego względu LG w fabrycznym trybie HDR wydawał się jaśniejszy od Samsunga KS9500 na wideo porównawczym (powyżej).
Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-c6v-test-65-zakrzywionego-telewizora-oled-z-ultra-hd-i-hdr/

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6178 dnia: Stycznia 30, 2017, 18:55:22 pm »
No niestety ciężki wybór, ale jednak OLED to przyszłość nie LCD, a tv się na parę lat kupuje. Brak ideału. Promocja w Saturnie była do tego fajna za każde 1000zł, 100zł na "prezent", wiec wartało. A Sony to sztucznie zawyża tego swojego ZD9 sprzedając tylko w centrum Sony i dodając gówniane dodatki jak Xperia XZ a mogliby po prostu zejść z ceny te 3000zł i by była nawet spoko konkurencja DX900/LG OLED, tak to trochę takie naciąganie i robienie ze zwykłego LED'a jakiś "nieosiągalny" produkt premium.

Swoją droga ktoś tam w SW się śmiał z tego, że kąty widzenia to tam o kant stołu rozbić. Też tak twierdziłem "ja gram na wprost/oglądam siedząc na wprost" i po co komu 179stopni widzenia, ale teraz jak tego oleda używam na codzień, to jednak super sprawa. Jak się jest obok przy stole albo nawet na fotelu z boku się tv ogląda to robi mega wrażenie i jest to po prostu miłe.

A ogólnie HDR jak dla mnie troszkę przereklamowany. Tyle się naczytałem od Gmera o tej Forzy itp. że cuda na żywo, a oglądałem ZD9 czy u siebie w domowych warunkach tego oleda, to fajny efekt, ale żeby to taka rewolucja była nie powiedziałbym. Chyba mało da się już wymyślić jeśli chodzi o tv.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6179 dnia: Stycznia 30, 2017, 19:35:22 pm »


A ogólnie HDR jak dla mnie troszkę przereklamowany. Tyle się naczytałem od Gmera o tej Forzy itp. że cuda na żywo, a oglądałem ZD9 czy u siebie w domowych warunkach tego oleda, to fajny efekt, ale żeby to taka rewolucja była nie powiedziałbym. Chyba mało da się już wymyślić jeśli chodzi o tv.

no to piątka, mam tak samo.


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6180 dnia: Stycznia 30, 2017, 19:51:01 pm »
Nie mówiąc już o cenach filmów :lol: 175zł za płytę BD z HDRem? Trochę żena tyle płacić za ile? 2h rozrywki?

Przy kupnie dwóch filmów wychodzi cena jak za Cinemacity Ultimate na rok.

HDR ma sens tylko w streamie, a ciekawych materiałów na netflixie brak (seriale, nie oszukujmy się, to jednak nie wysokobudżetowe filmy, jakkolwiek by nie były dobre), nie mówiąc już o zwykłej TV, która kanały HD uważa za 720p i 1080i.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 561
  • Reputacja: 251
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6181 dnia: Stycznia 30, 2017, 19:53:47 pm »
No niestety ciężki wybór, ale jednak OLED to przyszłość nie LCD, a tv się na parę lat kupuje. Brak ideału. Promocja w Saturnie była do tego fajna za każde 1000zł, 100zł na "prezent", wiec wartało. A Sony to sztucznie zawyża tego swojego ZD9 sprzedając tylko w centrum Sony i dodając gówniane dodatki jak Xperia XZ a mogliby po prostu zejść z ceny te 3000zł i by była nawet spoko konkurencja DX900/LG OLED, tak to trochę takie naciąganie i robienie ze zwykłego LED'a jakiś "nieosiągalny" produkt premium.

Swoją droga ktoś tam w SW się śmiał z tego, że kąty widzenia to tam o kant stołu rozbić. Też tak twierdziłem "ja gram na wprost/oglądam siedząc na wprost" i po co komu 179stopni widzenia, ale teraz jak tego oleda używam na codzień, to jednak super sprawa. Jak się jest obok przy stole albo nawet na fotelu z boku się tv ogląda to robi mega wrażenie i jest to po prostu miłe.

A ogólnie HDR jak dla mnie troszkę przereklamowany. Tyle się naczytałem od Gmera o tej Forzy itp. że cuda na żywo, a oglądałem ZD9 czy u siebie w domowych warunkach tego oleda, to fajny efekt, ale żeby to taka rewolucja była nie powiedziałbym. Chyba mało da się już wymyślić jeśli chodzi o tv.

ZD9 jest przesadzony, ale to przecież Soni. Panas tez spoczął na laurach z tym DX900. Przelałem nawet 16k nań, ale firma (szczególnie w Polsce) nie robi kompletnie nic by wydać te pieniądze.
Taki LG przynajmniej obniżył znacząco wartość opóźnienia.

A co do HDR polecam ci Master jakiś film w 4k. Jak obejrzałem dwa takowe w kombo 4k+HDR, a później oglądałem na blu ray Deadpool, to różnica była kolosalna.  :puppy-eyes:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6182 dnia: Stycznia 30, 2017, 20:30:49 pm »
LG spoko, ale raz ze balbym sie kupowac OLED na chwile obecna, raz ze wypalenia, dwa troche sztuczna czern, tzn. Chodzi mi o to co dzieje sie tuz przed czernia absolutna - brakuje tam detali, zostaje czarna plama. W Oledach jedynie nowe Sony I Panasonic sobie z tym poradzili. :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2017, 20:32:44 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6183 dnia: Stycznia 30, 2017, 20:36:55 pm »
Dlatego wzięliśmy z gwarancją 5 lat .o tak telewizory tak żyją 7-10 lat więc raczej spoko.

Nowe OLED nie patrzyłem,  mnie tam pasuje taka czerń jaka jest. No i te nowe OLED to pewnie z rok będą 30tys kosztować. Żaden tv nie jest warty ten ceny.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6184 dnia: Stycznia 30, 2017, 21:37:46 pm »
Tylko wiesz ze gwarancja nie obejmuje wypalen, byl juz o tym duzy temat. LG obstaje przy swoim. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6185 dnia: Stycznia 30, 2017, 21:53:07 pm »
Tylko wiesz ze gwarancja nie obejmuje wypalen, byl juz o tym duzy temat. LG obstaje przy swoim. ;)


To jakaś śmieszna gwarancja serwisowa Saturna. Jak się wypali to wezmę sobie od rodziców i kupią sobie nowy :lol: Szczerze, to obraz jest tak zajebisty, że w sklepie to te wszystkie samsungi, Sony XD93 wyglądały jakby były wypalone przy tym oledzie. O plazmach też tak gadali i gadali że się wypalają, a nasza stara plazma chyba z 2000 roku, dalej sobie sprawnie działa. Zresztą te nowe OLEDy Sony czy panasa będą produkcji LG, więc skoro mój ma się wypalić, to i te z 2017 się wypalą ;)

Ja polecam oleda, bo robi super wrażenie, nawet na osobach co nie czytają HDTV polska. Może się zrobi profesjonalną kalibrację, bo tak tutaj użytkownicy zachwalają.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6186 dnia: Stycznia 31, 2017, 07:42:52 am »
Master.

Pewnie ze OLED robi wrazenie. Zainwestuj te pare stowek w profesjonalna kalibracje. Szczegolnie jak ogladasz duzo filmow (ale przyda Ci sie ona w kazdych warunkach).

Co do wypalen, to nie jest ta sama technologia co Plazma. Problem raczej dotyczy tego ze pojawiaja sie one dosc szybko u niektorych. Wiec to zabawa w chybil trafil. Oczywiscie zycze Ci jak najlepiej!

Co do innych firm, tak stosuja te same panele od LG, ale soft, ulepszenia sa juz ich. Wiec I moga wyeliminowac problem. 8)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6187 dnia: Stycznia 31, 2017, 10:40:34 am »
Co do wypalen, to nie jest ta sama technologia co Plazma.

To chyba każdy wie... Ja tylko podałem przykład. Ludzie powtarzają jakieś tam rzeczy o wypalaniu, a tymczasem moja 17 letnia plasma dalej normalnie działa. W przeciwieństwie do10 letniego LCD Samsunga, na którym pojawiły się dziwne pasy (główny powód kupna nowego TV)


Problem raczej dotyczy tego ze pojawiaja sie one dosc szybko u niektorych. Wiec to zabawa w chybil trafil. Oczywiscie zycze Ci jak najlepiej!

Co do innych firm, tak stosuja te same panele od LG, ale soft, ulepszenia sa juz ich. Wiec I moga wyeliminowac problem.

Zacytuje Macieja Kopyra z testu HDTV Polska:

Cytat: Maciej Kopyr
W sprawie trwałości matryc organicznych, firma LG oświadczyła, że panele z 2016 roku mogą przepracować aż 100 000 godzin. Po tym czasie jasność może spaść o 50%.
 
Myślę, że ta informacja raz na zawsze pogrzebie mit o problemach z trwałością OLED'ów. Mit, który powtarzany jest jak mantra przez niektóre osoby. Deklarowana trwałość jest w rzeczywistości znacznie dłuższa niż większości paneli LCD. Spróbujmy przeliczyć sobie ten czas na lata pracy. W przeciętnym gospodarstwie domowym telewizor pracuje średnio 5-6 godzin dziennie (wiadomo, w weekendy dłużej, są jednak dni w które nie jest włączany wcale). Przy 6 godzinach dziennie mamy aż 16 500 dni, czyli prawie 45 lat pracy, zanim matryca się zużyje, co też nie znaczy, że umrze... Spadnie jedynie jej jasność o 50%.

Jak widać niektórzy lubią "mity" i jestem ciekaw jaką deklarowaną trwałość dają producenci ekranów LED w swoich telewizorkach, bo z tego co czytałem mniejszą/podobną co najnowsze OLEDy LG  :roll: Jeśli chociaż 1/4 deklarowanego czasu żywotności OLED lg przeżyje, to i tak więcej niż mój stary LCD. Co do wypaleń, to LED też na to cierpią i w instrukcjach Samsungowych ledów jest o tym info:

Cytat: Instrukcja Samsunga KS9500
Nieruchome obrazy pozostawione na długi czas mogą spowodować wypalanie ekranu. Wybierz ustawienie
czasu z listy. Jeśli nieruchomy obraz będzie wyświetlany na ekranie przez czas dłuższy niż wybrany,
telewizor automatycznie uaktywni funkcję ochrony przed wypalaniem.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6188 dnia: Stycznia 31, 2017, 11:35:51 am »
Akurat TV Samsunga to nie jest dobry przyklad jakosci. Nie rozumiem dlaczego ludzie je kupuja. ;)

Co do OLED by LG, polecam te dwa watki:

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg-f188.html

http://www.audiostereo.pl/oled-tv-era-nadeszla_105523.html?st=7260

'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6189 dnia: Stycznia 31, 2017, 11:49:19 am »
Telewizor już kupiony i nie chce mi się czytać o OLEDach 250 stronny temat z wypowiedziami ludzi, którzy w 80% OLEDa widzieli tylko w markecie, bo nie oszukujmy się, bardzo mało osób w polsce póki co ma taki TV w domu, tańsze modele 2014/2015 z przestarzała technologią, która się wypala po 30tys h, też mnie nie interesuje. Ekrany fullhd oled staniały, ale kto kupi 55cali OLED fullhd, kiedy za tyle samo ma 65cali 4k samsunga. Nie widziałem na necie wiele tematów o najnowszej generacji i ich problemach, wiec mi tam lotto. HDTV Polska wybrała ten telewizor jako najlepszy w 2016, na żywo mi też się wydawał najlepszy z "wielkiej trójcy" i tyle.

Dla mnie fajny, chociaż organizacja kabli z tyłu tv to żenada w stosunku do takiego ZD9. Do tego ten pilot - za taką kasę to chciałoby się mieć jakiś ładny, a nie jak zabawka nintendo... Szkoda, że tylko do lg z soundbarem dają fajniejszy pilot =/

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 561
  • Reputacja: 251
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6190 dnia: Stycznia 31, 2017, 12:12:32 pm »
LG spoko, ale raz ze balbym sie kupowac OLED na chwile obecna, raz ze wypalenia, dwa troche sztuczna czern, tzn. Chodzi mi o to co dzieje sie tuz przed czernia absolutna - brakuje tam detali, zostaje czarna plama. W Oledach jedynie nowe Sony I Panasonic sobie z tym poradzili. :)

Nie do końca się zgodzę. Gram już jakiś czas na tym OLED i wydaję mi się, że to najzwyczajniej w świecie kwestia przyzwyczajenia. Przykładowo w takich Girsach 4 panuje czerń absolutna, co przyznam początkowo nieco przeszkadzało (za ciemno w stosunku do LCD), później jednak oczy się przyzwyczaiły. Zresztą noc, to noc, rządzi się swoimi prawami.

Co do wypaleń z tym może być różnie. Jak wiesz przy LCD problem nie występuję. Gwarancja też nic o tym nie mówi. W instrukcji użytkowania OLED to już jest zaznaczone, zatem problem istnieje.
Nawet wyciszenie w BSześć jak się włączy, to znaczek co jakiś czas zmienia pozycje.

Master powinien powiedzieć rodzicom by na noc włączali czyszczenie tv. Tak też producent zaleca. Wówczas problem ma nie występować.

Swoją drogą, aż dziwię się, że u ciebie Klosz DX900 (no, w JuKej 902) w 65" nie stoi. Tam można go wyrwać w cenie jednej wypłaty (o ile ktoś zarabia przynajmniej 2.4k funtów).
Sam zastanawiałem się czy go z Wielkiej Brytanii nie sprowadzić. W przeliczeniu na złotówki kosztuje niecałe trzynaście tys. plus gwarancja na siedem lat plus uchwyt na ścianę plus odtwarzacz 4k  :o
Natomiast w Polsce 16 tys. gwarancja klasyczne dwa lata, dodatków brak - o promocjach typu bony za dwa Kazimierze za każdy wydany tysiąc na sprzęt to marność.

Nic ten Panas o graczach nie myśli.  :-?



Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6191 dnia: Stycznia 31, 2017, 13:05:18 pm »
Tak moglbym go wyrwac. Jednak poki co wole inwestowac w podroze oraz zbierac na lokum w UK i w PL plus dochodza inne wydatki. Poki co spokojnie obserwuje sytuacje na rynku I zostaje przy FHD. :)

Oko sie przyzwyczaja, ale ten brak detali w czerniach, tuz przed czernia absolutna ktora OLED ma fantastyczna troche denerwuje w LG. Z pewnoscia kalibracja troche pomoze.

Ceny w UK sa atrakcyjne, to prawda. Do tego w lepszych sklepach ma sie wiekszy wybor np. John Lewis, richersounds etc.

@ Master

Niech Ci sluzy najdluzej I bezproblemowo. Choc Sylvan tez dobrze radzi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 13:10:31 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 561
  • Reputacja: 251
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6192 dnia: Stycznia 31, 2017, 13:13:51 pm »
A przeszłaby opcja bym ci przesłał pieniądze i byś mi go wysłał do Polski  :grin: Orientowałem się już w Panasoniku w tej kwestii. Jeżeli tylko będzie europejska karta gwarancyjna podbita przez sklep w razie ewentualnych kłopotów (wątpię by były, mam już dwa modele tej firmy i to kapitalny kawał elektroniki z fantastyczną jakością wykonania) można tu serwisować/wymieniać.

4tys do przodu to nie mała kwota, a twój trud bym oczywiście odpowiednio wynagrodził  8)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6193 dnia: Stycznia 31, 2017, 13:15:33 pm »
Dowiem sie I dam znac na PW. Wysylka TV to bardzo drazliwa sprawa. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6194 dnia: Stycznia 31, 2017, 13:22:00 pm »
Z przesyłką możecie mieć problem panowie, bo paczka np. z mojego LG miała wymiary 167cmx95cmx30xm. Gabaryty raczej "niestandardowe" i kurier pewnie wyceni sobie koszt przesyłki na milion złotych i wtedy taka operacja może nie mieć sensu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 561
  • Reputacja: 251
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6195 dnia: Stycznia 31, 2017, 13:33:57 pm »
To mnie właśnie interesuje. Czasami jak zamówię grę/komiks, płacę ok 40zł za wysyłkę. Ostatnio (właśnie z Anglii) za nieduży, niezbyt przecież ciężki model kolekcjonerski zapłaciłem 300zł + 100 zł przesyłka.
DX 900 w 65" to gabarytowo kawał sprzętu, a przecież pudełko dodatkowo powiększa całość. No i kombo waga + cena. Przesyłkę będzie trzeba ubezpieczyć, a jeżeli chodzi o ciężar, to sam tv z podstawką waży blisko 44 kg  xP Zatem faktycznie może się okazać, że lepszym wyborem będzie wizyta w Saturnie już brak, w RTV AGD.

Niemniej trzymaj Klosz rękę na pulsie, daj znać. Będę zobowiązany.

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6196 dnia: Stycznia 31, 2017, 15:12:04 pm »
Jeszcze dolicz koszt angielsko-polskiej wtyczki do kontaktu

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6197 dnia: Stycznia 31, 2017, 21:52:40 pm »
@Kyo

Ale co się dziwić Sony ma lepszą elektronikę.
Ale jasność to nigdy nie brałem na 25 tylko z NC+ mam na 45 reszta na 50.
Jakie smużenie to dziwne o czym piszesz możesz podać swoje ustawienia.
Balans bieli - tam trzeba zmienić ustawienia bo ten TV fabrycznie ma za dużo zielonego ;)
Takie ustawienie załatwia sprawę
Wzmocnienie R -3
Wzmocnienie G -9
Wzmocnienie B -0

Przesunięcie R 0
Przesunięcie G -1
Przesunięcie B 0
Reszta w wedle własnego gustu a to moje

Eco i dopasowanie oświetlnia oczywiście off
Opcje -> Wybór Sceny - > Kino1
Wyjścia docelowe - Bieżący
Podświetlenie - 4
Kontrast - 90
Jasność - 50 NC+ na 45
Nasycenie - 47
Odcień - 0
Temperatura Barw - Ciepłe 2 najbardziej daje naturalny odcień kolorów a biel jest biała a nie wpadający w niebieskawy.
Ostrość - 50
Redukcja zakłóceń - Wył
Redukcja Zakłóceń MPEG - Wył
Redukcja Zakłóceń - Wył
Tworzenie Realizmu - Ręczne

Rozdzielczość - 10 
Filtrow.zakłóceń - Min.
Łagodna gradacja - Średnie
Motionflow - Standard  (Impuls fajny efekt daje jakbym CRT ekran ogladał)
Tryb filmu - Auto

Ustawienia zaawansowane
Korekcja czerni - Małe
Zaaw.zwieksz.kontrastu - Małe
Gamma -1
Automat.ograniczenie jasności - Wył.
Czystość bieli - Wył.
Żywy kolor - Wył.

Uwydatnianie szczegółów - Małe
Uwydatnianie krawędzi - Wył.
Naturalny kolor skóry. -Wył
Priorytet szybkości wyświetlania - Wył.

A jak che mieć fajną jeszcze większą ostrość to oczywiście rozdzielczość na 50 i uwydatnianie szczegółów na średnie a krawędzi na małe ;) Czyli ja lubię bardziej stonowany obraz a najbardziej brzydzę się zimnym itp. Na plus pobór prądu na poziomie 50W.

Dla sygnałów SD jak PS2 PSX DVD itp to wiadomo inne ustawienia.

O cholera znów o Tvikach będzie ostrzeżenie  :grin:

Przepraszam i dobranoc.

@Braveheart1989

Lepiej nie bo będzie wstyd na dzielni  :lol:

Pisze tutaj bo szlag wie co tam Moder znów wymyśli.


Dla mnie te ustawienia są zdecydowanie za łagodne i nie wykorzystują potencjału tego tv nawet w 10%, no ale nie każdy lubi oczojebność ;)
Moich ustawień nie ma sensu podawać ponieważ ten obraz co jest u mnie będzie dla Ciebie zdecydowanie za mocny. Chociaż z drugiej strony jak w przyszłości chcesz zakupić tv z HDR to pasuje się powoli przyzwyczajać ;)
Ja sam ostatnio jak grałem w nocy w Virtua Tennis 3 na czerwonym korcie chyba w Rosji to zdałem sobie z tego sprawę, że nie każdy by to wytrzymał, zwłaszcza osoby co grają na trybie kino.
No, ale mimo wszystko wyglądało to nieziemsko :o



Cytuj
Redukcja Zakłóceń MPEG - Wył, Filtrow.zakłóceń - Min.
Z tych dwóch najważniejszych opcji w ogóle nie korzystasz a dla mnie to jest obowiązek.
Z drugiej strony przy tych ustawieniach co masz nie musisz.




Jasność mam na 45 przy Full RGB na konsolach, które taką opcję posiadają wiadomo PS 3, 4, X360, One natomiast na PS2 czy Xbox tego nie ma i przy 45 jest dla mnie za jasno i słabo kontrastowo także dałem na 25.









VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6198 dnia: Lutego 01, 2017, 22:09:50 pm »
Europejski telewizor roku 2016-2017
-Samsung UE55KS9000



Europejski duży telewizor warty zakupu roku 2016-2017
-Philips 65PUS7601



Europejski Smart TV roku 2016-2017
-LG UH770V



Europejski telewizor do kina domowego roku 2016-2017
-Panasonic TX-65DX900E



Europejski high-endowy telewizor roku 2016-2017
-LG Signature OLED65G6   Jak dobrze pójdzie, to ten model zagości u mnie w salonie, oby tylko jeszcze sierpień/październik był dostępny w sklepach. :roll:



Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6199 dnia: Lutego 01, 2017, 22:21:32 pm »
-LG Signature OLED65G6   Jak dobrze pójdzie, to ten model zagości u mnie w salonie, oby tylko jeszcze sierpień/październik był dostępny w sklepach.

Polecam. Powinien być spokojnie, chyba nie wywalają tak od razu topowych modeli? W sklepach internetowych na pewno będą mieć.


Trochę nie czaje tych "kategorii".

Najbardziej highendowy? :lol: