Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 783308 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4720 dnia: Lutego 07, 2015, 11:04:49 am »
kur** mać a jestem dość zadowolony ze swojego ekranu i na dniach biorę nowy projektor, to musiałem tutaj wejść i zobaczyć ten ekran :P dzięki ;d
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4721 dnia: Lutego 07, 2015, 11:06:59 am »
Kyo tylko ze jesli dobrze wygadaja filmy to takze i tv w tym sport czy gry. Najlatwiej to sprawdzic na statycznym obrazie w wysokiej rozdzielczosci z ziemnego kortu tenisa, lub jesli akurat masz taka tranasmisje w HD dostepna pod reka. Wtedy dokladnie widzisz czy masz dobrze czy zle skalibrowany tv, oczywiscie w ramach dazenia do realnych kolorow, detali, glebi etc. Jesli ktos lubi je miec podbite tez to od razu na takim screenie widac, przy okazji sprawdzisz jak masz ustawiona ostrosc itd. wystarczy rzut oka na siatke na korcie.
Wybacz, ale za żadne skarby się nie zgodzę.

Gra to gra, nie film. W filmie grafika się nie liczy.

Natomiast w grach trzeba ją jak najlepiej pokazać. Gdzie tam na kinowym czy trybie gra zobaczysz świetną jakość tekstur, według mnie jest to niemożliwe wręcz. Dlatego później odchodzą takie kwiatki jak lepsze tekstury U2 niż w U1.


Programy Hd oglądam w sumie na odrobinę słabszych ustawieniach niż giery.

Natomiast w tych bez Hd to należy zmniejszyć kontrast z uwagi na zdecydowanie niższą rozdzielczość.

Kto posiada Bravie i nie gra na żywym to według mnie nie ma pojęcia o grafie :naughty:.

Uwaga!
Nie dotyczy innych marek zwłaszcza Samsunga. Mowa tylko o tv Sony.


w tego celuje http://allegro.pl/ekran-magicscreen-future-102-obraz-jak-z-plazmy-i5058182352.html
The order na czymś takim z 2,5m rozjebie beret  :D


https://www.youtube.com/watch?v=OLj-oox1Am0&feature=youtu.be  8)
Taa 100 cali.
Witaj paćko, pikselozo.



« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2015, 11:14:28 am wysłana przez Kyokushinman »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4722 dnia: Lutego 07, 2015, 11:31:43 am »
Kyo tylko ze jesli dobrze wygadaja filmy to takze i tv w tym sport czy gry. Najlatwiej to sprawdzic na statycznym obrazie w wysokiej rozdzielczosci z ziemnego kortu tenisa, lub jesli akurat masz taka tranasmisje w HD dostepna pod reka. Wtedy dokladnie widzisz czy masz dobrze czy zle skalibrowany tv, oczywiscie w ramach dazenia do realnych kolorow, detali, glebi etc. Jesli ktos lubi je miec podbite tez to od razu na takim screenie widac, przy okazji sprawdzisz jak masz ustawiona ostrosc itd. wystarczy rzut oka na siatke na korcie.
Wybacz, ale za żadne skarby się nie zgodzę.

Gra to gra, nie film. W filmie grafika się nie liczy.

Natomiast w grach trzeba ją jak najlepiej pokazać. Gdzie tam na kinowym czy trybie gra zobaczysz świetną jakość tekstur, według mnie jest to niemożliwe wręcz. Dlatego później odchodzą takie kwiatki jak lepsze tekstury U2 niż w U1.


Programy Hd oglądam w sumie na odrobinę słabszych ustawieniach niż giery.

Natomiast w tych bez Hd to należy zmniejszyć kontrast z uwagi na zdecydowanie niższą rozdzielczość.

Kto posiada Bravie i nie gra na żywym to według mnie nie ma pojęcia o grafie :naughty:.

Uwaga!
Nie dotyczy innych marek zwłaszcza Samsunga. Mowa tylko o tv Sony.


w tego celuje http://allegro.pl/ekran-magicscreen-future-102-obraz-jak-z-plazmy-i5058182352.html
The order na czymś takim z 2,5m rozjebie beret  :D


https://www.youtube.com/watch?v=OLj-oox1Am0&feature=youtu.be  8)
Taa 100 cali.
Witaj paćko, pikselozo.





Gardzę Twoim  LCD a jeszcze bardziej odpustowymi ustawieniami. 100" w 1080p pikseloza? Panu już podziękujemy.  :lol:

kur** mać a jestem dość zadowolony ze swojego ekranu i na dniach biorę nowy projektor, to musiałem tutaj wejść i zobaczyć ten ekran :P dzięki ;d

Projektor fullhd? Jeśli tak to może lepiej w ten ekran zainwestować?

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4723 dnia: Lutego 07, 2015, 11:40:05 am »
Ten który aktualnie mam to taki bardzo słabiutki benq przeznaczony bardziej do prezentacji niż filmów czy gier, ma rozdziałkę 1024x768, ale po ustawieniu 720p i tak bardzo daje radę, kontrast jasność itd. na bardzo dobrym poziomie, filmy ogląda się bardzo dobrze, pograć można bardzo fajnie, jedynie rozdzielczość słaba : ). Dlatego najpierw projektor full hd (acer albo benq, zastanawiam się), a potem płacz nad moim ekranem matt white i zamiar kupna tego nowego :P
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4724 dnia: Lutego 07, 2015, 11:40:37 am »
Kto posiada Bravie i nie gra na żywym to według mnie nie ma pojęcia o grafie :naughty:.
Próbowałeś ekran spryskiwać wodą, żeby zwiększyć doznania?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4725 dnia: Lutego 07, 2015, 11:43:14 am »
Kto posiada Bravie i nie gra na żywym to według mnie nie ma pojęcia o grafie :naughty:.
Próbowałeś ekran spryskiwać wodą, żeby zwiększyć doznania?
Jeszcze na takim etapie wtajemniczenia nie jestem.

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4726 dnia: Lutego 07, 2015, 12:23:08 pm »
Ten który aktualnie mam to taki bardzo słabiutki benq przeznaczony bardziej do prezentacji niż filmów czy gier, ma rozdziałkę 1024x768, ale po ustawieniu 720p i tak bardzo daje radę, kontrast jasność itd. na bardzo dobrym poziomie, filmy ogląda się bardzo dobrze, pograć można bardzo fajnie, jedynie rozdzielczość słaba : ). Dlatego najpierw projektor full hd (acer albo benq, zastanawiam się), a potem płacz nad moim ekranem matt white i zamiar kupna tego nowego :P

Jak tacy obeznani jesteś, to się spytam.

Czy taki podobny ekran do tego co wstawiliście powyżej występuje w formie rozwijanej z góry? W nowym mieszkaniu mam wyje**ne miejsce na projektor + ekran, ale jedyna opcja to rozwijany ekran (mam zamiar tak to zamocować by rozwijając ekran zastąpić stojący TV). Plany raczej na dalszą przyszłość, ale może już warto wybadać ten temat ;)

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4727 dnia: Lutego 07, 2015, 14:32:01 pm »
Kto posiada Bravie i nie gra na żywym to według mnie nie ma pojęcia o grafie .

Próbowałem na swojej i powiem Ci, że zależy w jakiej grze. Ale ogólnie mocno to przerysowane.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4728 dnia: Lutego 07, 2015, 14:36:04 pm »
Kyo, ta rada to nie tylko moja ale i ekspertow ktorzy sprzedaja wypasonione TV (przy ktorych Bravie to standard..nic wielkiego) w salonach AUDIO/VIDEO i nie mowie tu o masowych MM czy Satrun. Naocznie sprawdzone i dziala.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2015, 14:39:53 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4729 dnia: Lutego 07, 2015, 14:59:16 pm »
Kto posiada Bravie i nie gra na żywym to według mnie nie ma pojęcia o grafie .

Próbowałem na swojej i powiem Ci, że zależy w jakiej grze. Ale ogólnie mocno to przerysowane.
Tam jeszcze trzeba się pobawić innymi parametrami samo ustawienie na żywe to tylko połowa sukcesu.

Kyo, ta rada to nie tylko moja ale i ekspertow ktorzy sprzedaja wypasonione TV w salonach AUDIO/VIDEO i nie mowie tu o masowych MM czy Satrun. Naocznie sprawdzone i dziala.
Też tak kiedyś mi radzono i nie pokryło się z rzeczywistością w ani jednym procencie.

A sorry oprócz tego, że input lag przy włączeniu motionflow będzie większy. To faktycznie jest akurat prawda.

Reszta bzdur typu:
- jaki to tryb gra jest zajebisty
- jak grać w gry to tylko na nim
- motion flow nie do gier
- ustawienia fabryczne są idealne nie trzeba nic zmieniać
itd.

Daleko mam gdzieś takich ekspertów i tylko osoby bez żadnej wiedzy, bądź z niewielką, podobne rzeczy marketingowe łykają.

Ja jeszcze jak głupi jakieś 7-8 lat temu chodziłem się pytać czy motion flow da się wyłączyć bo do gier się nie nadaje i czy jest obecny tryb gra :lol:.

Teraz jestem dużo starszy i kilkakrotnie razy mądrzejszy.
Nikt mi nie będzie wciskał bajek.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4730 dnia: Lutego 07, 2015, 15:29:40 pm »
Dlatego nie mowie tu o sklepach typu MM czy Saturn, gdzie fachowa osobe spotkac to moze masz 10-20%. Ja widzialem naocznie jak Ci kolesie ustawiali TV, i wierz mi te ustawienie sprawdzilo sie wszedzie w grach, tv, filmach. To tak samo jak z odlsuchem muzyki w stereo, jesli masz je na tyle dobrze dobrane klocki i ich ustawienie w pokoju, to i sprawdza sie spokojnie w grach czy w filmach, a blyszczec beda w muzyce. W kwestii TV jest sprawa prostsza, wiec dobre ustawienie sprawdzi sie wszedzie, i bedzie dawalo Ci satysfakcje. Podkrecic kolory czy kontrast mozesz sobie zawsze w menu konsoli. Przestawiajac je z trybu automatycznego w jakis natywny.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2015, 15:34:23 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4731 dnia: Lutego 07, 2015, 15:41:47 pm »
Akurat to byli typowi przedstawiciele Sony.

W menu konsoli owszem i to też robię bo na ograniczonym zakresie nie mógłbym grać.

Nie powiem niektóre giery jak Splinter Cell Black List czy Alien Isolation są za ciemne, ale wystarczy tylko zmienić w X360 kalibracje czerni na średnią i już jest git.

Zresztą takowych gier jest niewiele.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4732 dnia: Lutego 07, 2015, 15:48:12 pm »
Czyli nic specjalnego. Nie sa raczej pasjonatami, jesli by byli, mieli by glebsza wiedze na ten temat. Ja w zyciu w salonach masowych AV spotkalem dwie osoby ktore sie znaly, jedna osoba w Euro RTV w Rudzie Slaskiej i jedna osoba w Saturnie w Katowicach. O Audio sie nawet nie pytalem, bo tam nie maja tego czego ja szukam wiec tu chodze oprocz znajomych z forum by czegos posluchac czy zobaczyc, tylko do typowych salonow Audio, (plus jakies rozsadne recki w necie), a i tam nie zawsze pelen personel jest za pan brat z technologia czy osluchaniem sie, w wiekszosci wypadkow 2/3 osoby sa rozsadne.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4733 dnia: Lutego 07, 2015, 16:12:16 pm »
@ Pachu wysłałem Ci wszelaki ustawienia TV Bravia do gier.

Jak masz jakieś jeszcze pytania to pisz.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4734 dnia: Lutego 07, 2015, 19:59:39 pm »
Czemu tylko Pachu? Podziel się ustawieniami i wrzuć je tutaj. Myślę, że każdy chciałby je poznać i wiedzieć, co do tej pory tracił.

Marins

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4735 dnia: Lutego 07, 2015, 20:08:50 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4736 dnia: Lutego 07, 2015, 20:13:42 pm »
Chciałbym skonfrontować kukuryku z dobrze skalibrowanym telewizorem i usłyszeć jego opinię  :grin:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4737 dnia: Lutego 07, 2015, 21:14:01 pm »
Kyo wyślij mi ustawienia pod ten tv:
http://netia.emarket.pl/telewizory/telewizor-lg-42lb5800-42-led-full-hd-3xhdmi-3xusb-smart-tv-42lb5800/p-c0617401
Marins bardzo chętnie bym to zrobiły, ale LG to nie moja działka. Najwyżej mogę zapytać kumpla to Ci poda swoje na jakich grał.


Ja jestem od Bravii ponieważ bardzo dużą liczbę tych tvków przetestowałem.

Na chwile obecną wycisnąłem już chyba maxa z mojego W5500. Lepiej już giery wyglądać u mnie nie będą.

Ewentualnie może jakiś profesjonalny kalibrator mógłby jeszcze coś polepszyć.

Z drugiej strony ta marka takowego kalibratora do szczęścia nie potrzebuje.


Tutaj macie ustawienia do TV Bravia z tego innego forum. Fakt to zwykli użytkownicy i o wielu rzeczach nie wiedzą, no ale podają 3 całkiem różne ustawienia.

Może komuś się to przyda.

http://www.psxextreme.info/topic/109458-sony-w8-ustawienia-kalibracja/

Najpierw przetestujcie te a później się zobaczy.



Chciałbym skonfrontować kukuryku z dobrze skalibrowanym telewizorem i usłyszeć jego opinię  :grin:
Raczej na bank coś bym zmienił.


A kukuryku jak mnie pamieć nie myli to dawniej jakiś baton.


« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2015, 21:25:25 pm wysłana przez Kyokushinman »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4738 dnia: Lutego 07, 2015, 21:59:14 pm »
No ustawiłem sobie pod siebie ostatecznie. Fakt, że na trybie żywym, Rayman Legends wypalił mi gałki oczne, dlatego wróciłem do wcześniejszych swoich i też jest git.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4739 dnia: Lutego 07, 2015, 23:42:21 pm »
LOL tryb zywy czy dynamiczny to do sklepow na wystawe jest. :lol:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4740 dnia: Lutego 08, 2015, 00:14:52 am »
Wiem, ale gierki na nim wyglądają żywo :D Ale kit w to.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4741 dnia: Lutego 08, 2015, 00:17:07 am »
Jak chcesz szybko poglebic swoja wade wzroku to polecam ten tryb.  :grin:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4742 dnia: Lutego 08, 2015, 00:31:33 am »
Jak chcesz szybko poglebic swoja wade wzroku to polecam ten tryb.  :grin:

To już wiem co Kyo miał na myśli pisząc, że "zieleń niszczy" ;)

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4743 dnia: Lutego 08, 2015, 00:49:21 am »
Jak chcesz szybko poglebic swoja wade wzroku to polecam ten tryb.  :grin:

Nie dzięki :D

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4744 dnia: Lutego 08, 2015, 09:24:38 am »
Jak chcesz szybko poglebic swoja wade wzroku to polecam ten tryb.  :grin:
Jak chcesz mieć obraz jak na starych crt tylko z większą rozdzielczością to polecam kinowy :lol:. Mój nowy nabytek Philips CRT HD ma dużo lepszy obraz niż na tych kinowych, gra.

Coś za coś.

Proste.

LOL tryb zywy czy dynamiczny to do sklepow na wystawe jest. :lol:
Wolisz taki ja wole inny. Kto chce nich spróbuje.
Nie musisz przytakiwać co drugi post jaki ten tryb żywy zły :lol:. Sto razy lepszy tak naprawdę do pokazania grafy niż ten Twój zamglony kinowy przynajmniej tekstury widać.

Jak widać na gorszym forum kilka osób gra na żywym min. Yeti.

Tak ten tryb nadaje się na wystawę przynajmniej widzę na jakim są przejaskrawienia, przekontrastowania itp.

Dlaczego zazwyczaj jest żywy? Bo mają to z góry nakreślone.
A zachęcić klienta to tylko wyłącznie przez taki obraz.

Graj Unli na kinowym ja Ci nie bronie.
Ja na takim bym nie grał za żadne skarby.
Kolosalna utrata jakości w grach.

Koniec tematu ode mnie, bo to tak samo jak gadać z Tobą o pasach.

 




« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2015, 09:26:29 am wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4745 dnia: Lutego 08, 2015, 09:27:01 am »
Nowy styl pisania widze.

Kyo w formie.

I jak zwykle loleczki.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4746 dnia: Lutego 08, 2015, 09:29:01 am »
Zmieniłem.
Ponieważ myślę, że teraz będzie łatwiej się czytało.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4747 dnia: Lutego 08, 2015, 09:48:43 am »
Tak darujmy sobie ta dyskusje, nikt nikogo tu nie przekona. Tak z ciekawosci, ktos byl w salonie B&O zobaczyc ich serie Beovision? Ja mam taki salon lokalnie i coz.."ultimate TV", choc cena to kosmos = przesadzona.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2015, 12:08:20 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4748 dnia: Lutego 08, 2015, 11:38:17 am »
Ten który aktualnie mam to taki bardzo słabiutki benq przeznaczony bardziej do prezentacji niż filmów czy gier, ma rozdziałkę 1024x768, ale po ustawieniu 720p i tak bardzo daje radę, kontrast jasność itd. na bardzo dobrym poziomie, filmy ogląda się bardzo dobrze, pograć można bardzo fajnie, jedynie rozdzielczość słaba : ). Dlatego najpierw projektor full hd (acer albo benq, zastanawiam się), a potem płacz nad moim ekranem matt white i zamiar kupna tego nowego :P

Jak tacy obeznani jesteś, to się spytam.

Czy taki podobny ekran do tego co wstawiliście powyżej występuje w formie rozwijanej z góry? W nowym mieszkaniu mam wyje**ne miejsce na projektor + ekran, ale jedyna opcja to rozwijany ekran (mam zamiar tak to zamocować by rozwijając ekran zastąpić stojący TV). Plany raczej na dalszą przyszłość, ale może już warto wybadać ten temat ;)

koleś ma w planach rozwijane, na razie tylko ramowe w sprzedaży

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4749 dnia: Lutego 08, 2015, 11:49:22 am »

koleś ma w planach rozwijane, na razie tylko ramowe w sprzedaży

No to super, że ma w planach :) Zanim będę montował ekran + projektor to może wypuści serię rozwijanych ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4750 dnia: Lutego 08, 2015, 11:51:33 am »
Tak z ciekawosci, ktos byl w salonie B&O zobaczyc ich serie Beovision? Ja mam taki salon lokalnie i coz..taki np. AVANT to "ultimate TV", choc cena to kosmos.


Kumpel ma TV B&O i czasem graliśmy na PS3 na tym sprzęcie i powiem, że straszne gówno, no ale kto co lubi. Kumpel też narzeka, że jego stary zamiast kupić jakiś wypas tv 70' lg/sam/sony to kupił B&O, którego obraz jest po prostu zwyczajny.

Dla mnie to jest jak z hansgrohe - taka bateria axon starck V kosztuje w produkcji ~250zł, a sprzedają ją za 4000zł.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4751 dnia: Lutego 08, 2015, 12:07:46 pm »
Jaki model ogladales, bo ja ten topowy co ma PRO matryce/panel Panasonica, ktory jest niedostepny dla rynku konsumenckiego. Choc zgadzam sie ze ceny maja przesadzone, ale cena to tez marka, wiec pewnie tam laduje spora suma. Zreszta oni sa w grupie docelowej "lifestyle hi-end" wiec celuja w innych klientow, a ze Ci placa i to czesto to rynek zyje swoim zyciem, tak jest w prawie kazdej branzy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2015, 12:12:11 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4752 dnia: Lutego 08, 2015, 12:18:16 pm »
Zreszta oni sa w grupie docelowej "lifestyle hi-end"

Ło matko, co to jest? :O Z tego co słyszałem to oni tam pakują matryce sharpów/samsungów, wiec nie mam pojęcia czemu uważają to za hiend lifestyle. Ja bym wolał kupić sobie Samsunga 80' 4K zamiast B&O 50' , który różni się jedynie znaczkiem i aluminiową (?) obudową. Niestety kumpel ma dość stary TV, bo już 4 letni ;) Niezbyt się znam na markach B&O (w Krakowie nawet salonu nie mamy, to ciężko zobaczyć. Chyba jedyny w wawie jest.) w każdym razie był to jakiś z tą taką "kurtyną" zasłaniająca ekran - w sumie nie wiem po co to jest :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4753 dnia: Lutego 08, 2015, 12:32:15 pm »
Laduja tam topowe matryce Sharpa i panele Panasonica z rynku PRO z tego co wiem. Ja mowie o czyms takim:



Ceny kosmiczne, ale to glownie dizajn, topowe technologie w srodku w tym audio, swietne ustawienia domyslne, juz nie trzeba nic kalibrowac tak na prawde. Tak samo jak masz np. Hiendowe systemy ktore mogly by kosztowac mniej, gdyz ich koszt wytworzenia jest sporo mniejszy, ale wiedza ktora tam ktos wpakowal by to zlozyc, plus wyrafinowane brzmienie, dodaj do tego teraz dizajn i marke ktora sie wytworzyla przez lata i masz jasny target - finansowych krezusow ktorzy lubia miec cos co laczy topowe brzmienie/wyglad/technologie i znaczek.

Np:

Zgadzam sie z Toba zeby nie bylo ze ceny sa zawyzone, ale maja na to popyt wiec dlaczego mieli by obnizac. U mnie jest tez tylko jeden ich salon, a potem to dopiero Londyn. To forma ciekawostki. ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2015, 12:41:17 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4754 dnia: Lutego 08, 2015, 12:40:46 pm »
Laduja tam topowe matryce Sharpa i panele Panasonica z rynku PRO z tego co wiem. Ja mowie o czyms takim:



Ceny kosmiczne, ale to glownie dizajn, topowe technologie w srodku w tym audio, swietne ustawienia domyslne, juz nie trzeba nic kalibrowac tak na prawde. Tak samo jak masz np. Hiendowe systemy ktore mogly by kosztowac mniej, gdyz ich koszt wytworzenia jest sporo mniejszy, ale wiedza ktora tam ktos wpakowal by to zlozyc, plus wyrafinowane brzmienie, dodaj do tego teraz dizajn i marke ktora sie wytworzyla przez lata i masz jasny target - finansowych krezusow ktorzy lubia miec cos co laczy topowe brzmienie/wyglad/technologie i znaczek.

Np:

Zgadzam sie z Toba zeby nie bylo ze ceny sa zawyzone, ale maja na to popyt wiec dlaczego mieli by obnizac. U mnie jest tez tylko jeden ich salon, a potem to dopiero Londyn.

Masakra zajebisty sprzęt :D

Ale jako ciekawostkę podam, że sporo siedziałem w temacie Inteligentnych Budynków, które często są powiązane z biznesem domowych sal kinowych i High End sprzętem RTV ;) Między innymi synchronizacje z MultiRoom jak i całym sprzętem KNX :) Rozmawiałem więc z kolesiem co robi bardzo bogatym ludziom całe wille w inteligentnych rozwiązaniach + wyposażenie w sprzęt Audio i Video i ciekawe jest to, że tego typu telewizory prawie W OGÓLE nie schodzą. Bogaci kupują sobie sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy złotych (zdarzają się za kilkaset tysięcy złotych) i kupują zwykłego Samsunga/Sony/Panasonica jako TV często od tego kolesia właśnie. Tu chyba jest kwestia wielkości, gdyż za tę cenę to mogą sobie 80 do 100 calowe telewizory wstawić :)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4755 dnia: Lutego 08, 2015, 13:05:28 pm »
topowe technologie w srodku w tym audio


Ktoś, kto kupuje taki tv to raczej ma lepsze audio z jakiegoś kina domowego ;)

Ceny kosmiczne, ale to glownie dizajn, topowe technologie w srodku w tym audio, swietne ustawienia domyslne, juz nie trzeba nic kalibrowac tak na prawde.

Dizajn właśnie jest spoko, i ta cała "mechaniczna" otoczka przy właćzaniu - to powoduje u mnie uczucie jak oglądanie składanego metalowego dachu w samochodzie, czy patrzenie przez dekiel z tyłu zegarka na mechanizm - niby nic, a cieszy oko. W przypadku TV uważam, że bezsensu kupować B&O, bo po prostu szybko się starzeją. Wolałbym znacznie OLED itp. Do tego ten całykryształ kalibrujacy to Kyo by wyje**ł przez okno chyba. Przypadkiem tv smasungów itp. nie mają też automatycznej kalibracji za pomocą kamerek? ;)

Za szybko się starzeje technologia, żeby wydawać hajs na B&O :D A taki LG 50cali OLED wcale dizajnem nie jest gorszy ;) Ruchomą podstawkę jak ktoś chce to może sobie kupić osobno, albo zamówić w jakimś innym sklepie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4756 dnia: Lutego 08, 2015, 14:30:11 pm »
No ustawiłem sobie pod siebie ostatecznie. Fakt, że na trybie żywym, Rayman Legends wypalił mi gałki oczne, dlatego wróciłem do wcześniejszych swoich i też jest git.
Jaki masz model Bravii?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4757 dnia: Lutego 08, 2015, 15:41:02 pm »
Czytałem jakiś czas temu fachowy test telewizora B&O ze średniej jak na tego producenta półki. Zwykły LCD z podświetlaniem krawędziowym, który wyniki miał właściwie perfekcyjne - grubo powyżej Samsungów, Sharpów, Soniaczy i reszty popularnego gówna. Idealne odwzorowanie barw, świetne parametry czerni, kontrastu, kąty widzenia, równomierność podświetlenia, etc. Prawdą jest, że biorą matryce znanych producentów, ale panele są selekcjonowane, a telewizory fabrycznie testowane i kalibrowane, dzięki czemu w sklepie nie musimy się obawiać, że dostaniemy egzemplarz z cloudingiem albo innymi mankamentami. Jak mnie kiedyś będzie stać, to chętnie sobie taki kupię.

Zmieniając temat na kalibrację telewizorów - wiecie, że w większości modeli ustawienia film albo kinowy są najbliższe wzorca i często stanowią punkt wyjściowy dla profesjonalnej kalibracji?  8)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4758 dnia: Lutego 08, 2015, 16:29:17 pm »
Niektorzy wiedza. :P Dlatego warto od niego zaczac. Przy okazji ten tryb wyl. wiekszosc jak nie wszystkie ficzery TV, wiec pokazuje co ma do zaoferowania matryca.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4759 dnia: Lutego 08, 2015, 17:35:58 pm »
Brnijcie dalej ja tylko pośmieje :lol:.

Wiecie co na wstępie dostaniecie?
Dokładnie dużo mniej widoczną liczę detali, których już później za żadne skarby w tym trybie nie osiągniecie.

Kalibrujcie sobie jak chcecie nawet profesjonalny sprzęt zakupcie.

Sukcesu na kinowym a o tym żałosnym trybie gra szkoda cokolwiek pisać.

Odnośnie tryb gra: został stworzony dla graczy aby uzyskać jak najmniejszy lag, ale też kolosalnie wpływa on na jakość obrazu.
 









« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2015, 17:37:54 pm wysłana przez Kyokushinman »