Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 783278 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4840 dnia: Lutego 10, 2015, 14:18:12 pm »
Czasami podczas gry przez to podświetlanie krawędziowe, barwa przybiera kolor 4liter Diablo.  :evil:



To niby z równomiernym to jaka tu by była barwa, żółta?  :roll:

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4841 dnia: Lutego 10, 2015, 14:20:23 pm »
Miałem cenę dużo poniżej rynkowej dzięki kontrahentowi z pracy który sprzedaje elektronikę, tak więc niestety nie da się tego powtórzyć w normalnych warunkach. Idź najlepiej do MM czy Saturna i zobacz oba rozmiary obok siebie i zdecyduj czy warto dopłacać. 55 to też bardzo spory ekran, jeszcze kilka lat temu takie rozmiary były tylko dla najbogatszych.

A szkoda :) Miałem gdzieś cichą nadzieje, że może gdzieś jakaś promocja jest :P

A te Bravie W829 to mają jakie podświetlenie? Krawędziowe czy równomierne?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4842 dnia: Lutego 10, 2015, 14:36:45 pm »
Krawędziowe.

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4843 dnia: Lutego 10, 2015, 14:38:31 pm »
Krawędziowe.

No to stawiam, że borykają się pewnie z podobnym problemem ;) Jest to raczej ograniczenie technologiczne niż konkretnie Samsunga.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4844 dnia: Lutego 10, 2015, 14:44:43 pm »
Mrocz, powiem Ci, że dużych braków w podświetleniu krawędzi tego w829 nie uświadczyłem. To naprawdę dobry tivik. Tak czy inaczej najważniejsza sprawa jest taka, żeby oglądać telewizję a nie telewizor i nie spinać się za bardzo o drobnostki, które nie każdy wychwyci:) Jaki tv nie kupisz i tak będzie dobry(chyba, że trafisz na jakiś hujowy egzemplarz z dużym cludingiem czy innymi dziadostwami).
I jeszcze jedna sprawa - jeśli zamierzasz używać tylko głośników z tv to najpierw idź gdzieś posłuchać w829 bo moim zdanie głośniki ma daremne.
Poza tym zawsze możesz skorzystać z opcji zakupu przez neta, przetestowania tv przez parę godzin i odesłania sprzętu bez podania przyczyny jeśli Ci nie przypasuje...
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2015, 14:48:04 pm wysłana przez szafa »
Fryty tyty dotknij pyty

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4845 dnia: Lutego 10, 2015, 14:49:01 pm »
Mrocz, powiem Ci, że dużych braków w podświetleniu krawędzi tego w829 nie uświadczyłem. To naprawdę dobry tivik. Tak czy inaczej najważniejsza sprawa jest taka, żeby oglądać telewizję a nie telewizor i nie spinać się za bardzo o drobnostki, które nie każdy wychwyci:)
I jeszcze jedna sprawa - jeśli zamierzasz używać tylko głośników z tv to najpierw idź gdzieś posłuchać w829 bo moim zdanie głośniki ma daremne.
Poza tym zawsze możesz skorzystać z opcji zakupu przez neta, przetestowania tv przez parę godzin i odesłania sprzętu bez podania przyczyny jeśli Ci nie przypasuje...


Głośniki z TV używam tylko jak oglądam TV ;P Czyli ważne by coś było słuchać ;) Jak gram to głównie słuchawki bądź kino domowe :)

PS. Wiem, że Sony to dobry TV tylko trochę drogi :) Takiego Samsunga mogę kupić większego i też dobrego, a i tak będzie taniej ;) Dlatego nad nim się zastanawiam :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 559
  • Reputacja: 251
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4846 dnia: Lutego 10, 2015, 14:52:01 pm »
Mrocz, powiem Ci, że dużych braków w podświetleniu krawędzi tego w829 nie uświadczyłem. To naprawdę dobry tivik. Tak czy inaczej najważniejsza sprawa jest taka, żeby oglądać telewizję a nie telewizor i nie spinać się za bardzo o drobnostki, które nie każdy wychwyci:)
I jeszcze jedna sprawa - jeśli zamierzasz używać tylko głośników z tv to najpierw idź gdzieś posłuchać w829 bo moim zdanie głośniki ma daremne.
Poza tym zawsze możesz skorzystać z opcji zakupu przez neta, przetestowania tv przez parę godzin i odesłania sprzętu bez podania przyczyny jeśli Ci nie przypasuje...


Głośniki z TV używam tylko jak oglądam TV ;P Czyli ważne by coś było słuchać ;) Jak gram to głównie słuchawki bądź kino domowe :)

PS. Wiem, że Sony to dobry TV tylko trochę drogi :) Takiego Samsunga mogę kupić większego i też dobrego, a i tak będzie taniej ;) Dlatego nad nim się zastanawiam :)

Zastanów się nad Sharpem. Osobiście posiadam m.im. dwa modele Aquos i jestem z nich niezwykle zadowolony.

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4847 dnia: Lutego 10, 2015, 14:56:08 pm »
Zastanów się nad Sharpem. Osobiście posiadam m.im. dwa modele Aquos i jestem z nich niezwykle zadowolony.

No właśnie oglądam, cenowo całkiem atrakcyjne, muszę obejrzeć jakiś na żywo ;)

Myślę, że w najbliższych miesiącach się przeprowadzę to wtedy zrobię zakup, może jeszcze jakieś promocje wpadną ;)

A co z LG? widzę, że sporo tego mają w sklepach. Nie są godne polecenia, czy po prostu nikt tu takowego nie ma? :)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4848 dnia: Lutego 10, 2015, 15:02:34 pm »
Przeczytałem sobie własnie ze dwie strony tego tematu. Wniosek - jeden poszedł, drugi przyszedł. Przypadek?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4849 dnia: Lutego 10, 2015, 15:03:31 pm »
Ja mam LG 42LA690S i jestem bardzo zadowolony, a teraz mają nowy OS w tv który jest fajniejszy. Jak najbardziej polecam.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4850 dnia: Lutego 10, 2015, 15:49:02 pm »
Głośniki z TV używam tylko jak oglądam TV ;P Czyli ważne by coś było słuchać ;) Jak gram to głównie słuchawki bądź kino domowe :)

PS. Wiem, że Sony to dobry TV tylko trochę drogi :) Takiego Samsunga mogę kupić większego i też dobrego, a i tak będzie taniej ;) Dlatego nad nim się zastanawiam :)
Czy ja wiem, kupowałem samsunga owszem dwa lata po soniaczu, ale ten sam przedział klasowy i płaciłem takie same pieniądze za 46". Skończyły się czasy gdzie można było na samej marce podbijać ceny, teraz raczej pierdółki czasami kompletnie, ale wybór jest tak olbrzymi, że można spokojnie dobrać coś dla siebie... 

Sam również szykuję się do zakupu tv, chcę tym razem giganta od 80" do 100" i nie, nie projektor to ma być tv. W tej chwili to jeszcze za wcześnie, więc czekam do końca przyszłego roku i zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja na rynku, prawdopodobnie właśnie skuszę się na LG, ale to wszystko się jeszcze okaże.

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4851 dnia: Lutego 10, 2015, 15:51:57 pm »
Sam również szykuję się do zakupu tv, chcę tym razem giganta od 80" do 100" i nie, nie projektor to ma być tv. W tej chwili to jeszcze za wcześnie, więc czekam do końca przyszłego roku i zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja na rynku, prawdopodobnie właśnie skuszę się na LG, ale to wszystko się jeszcze okaże.

Ło nieźle ;) Widziałem takie potwory i nie powiem sporo kosztują :P Gdybym nie miał ograniczeń finansowych to bym sobie je**ął Samsunga Curved TV strasznie mi się one podobają :D

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4852 dnia: Lutego 10, 2015, 17:01:38 pm »
http://www.whathifi.com/best-buys/televisions

Panasosnic to mniej wiecej ta sama polka co best buys (wady mysle ze dla Ciebie nie istotne, za to plusy z pewnoscia) :

http://www.whathifi.com/panasonic/tx-l50e6b/review
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2015, 17:04:48 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4853 dnia: Lutego 10, 2015, 17:27:39 pm »
Przeczytałem sobie własnie ze dwie strony tego tematu. Wniosek - jeden poszedł, drugi przyszedł. Przypadek?
Przypadek :naughty:.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4854 dnia: Lutego 10, 2015, 22:54:26 pm »

A teraz już śmiechłem :lol:. Czytam sobie te ustawienia z owej strony a tutaj w modelach 2014 Samsungów :


Proszę bardzo:

Samsung UN55H7150    kontrast: 94
Samsung UN55H6350    kontrast: 95
Samsung UN48H5500    kontrast: 98

Przecież Ty nie lubisz takich kontrastów :hihi:.

Jedziemy dalej modele z 2013.

Samsung UN55F8000     kontrast: 90
Samsung UN55F7500     kontrast: 91
Samsung UN55F7100     kontrast: 93
Samsung UN55F6400     kontrast: 96
Samsung UN55F6300     kontrast: 95
Samsung UN55FH6030   kontrast: 99
Samsung UN50F5500     kontrast: 97

Wszystko powyżej 90!

Prawdopodobnie tak samo ustawiłbym Samsungi co do kontrastu.

Także z szacunkiem muszkieterek do mnie :troll:.

Tutaj mam małą uwagę. Od roku mam TV Samsunga i ustawienie "kontrast" ma tam zupełnie inne znaczenie, niż np w LG, którego używałem wcześniej i gdzie kontrast to na prawdę kontrast. W moim Samsungu, ustawienie kontrast nazwałbym bardziej ustawieniem podświetlenia, intensywnością podświetlenia. Sam również mam ustawione 85-95 kontrastu, bo przy mniejszych wartościach obraz jest ściemniony. Właściwy kontrast w Samsungach ustawisz bardziej za pomocą ustawienia "Kontrast dynamiczny" (czy jakoś tak), wył, niski, średni, wysoki. Ustawienia dla poszczególnych marek to na prawdę sprawa bardzo indywidualna, bo co producent, to inna interpretacja.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4855 dnia: Lutego 10, 2015, 23:01:33 pm »
Ustawienia dla poszczególnych marek to na prawdę sprawa bardzo indywidualna, bo co producent, to inna interpretacja.
Dokładnie i to starałem się przekazać, ale się nie dało :roll:.
Musiałbym jakiś transparent przygotować bo pogrubienie nic nie da.
To pewnie dlatego, że ciemne binokle zakładają nie tylko do fotki pod avatar, ale i noszą na co dzień.




el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4856 dnia: Lutego 10, 2015, 23:12:11 pm »
Co się starałeś przekazać niby :lol: Dopiero co się nabijałeś się z ustawień kontrastu w Samsungach nie wiedząc nawet jak ten parametr działa. Nawet twój piętaszek Andryush wytknął ci wprost gdzie się mylisz, a ty udajesz że miałeś rację.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4857 dnia: Lutego 10, 2015, 23:14:06 pm »
Kontrast w Samsungu to kontrast plus podswietlenie ekranu, kontrast dyn. to kontrast dyn. Nie idzmy w paranoje.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kontrast_(elektronika)

"Jest to zabieg bardziej marketingowy niż praktyczne wykorzystanie. Do wyświetlania statycznych obrazów (np. prezentacje slajdów) kontrast dynamiczny słabo się nadaje, ponieważ przy zmianie slajdu będzie zauważalna zmiana jasności tła, aczkolwiek przy wyświetlaniu filmów zmiany jasności lampy nie będą tak widoczne, a film wydawać się będzie bardziej kontrastowy, choć i tak gorzej niż na urządzeniu mającym wyższy kontrast statyczny. Monitor lub telewizor z włączoną funkcją kontrastu dynamicznego nie nadaje się do pracy na komputerze, szczególnie jeśli chodzi o obróbkę grafiki."
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4858 dnia: Lutego 10, 2015, 23:20:43 pm »
Kontrast w Samsungach ustawia się kontrastem dynamicznym - i jak ja mam tego nie cisnąć?  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4859 dnia: Lutego 10, 2015, 23:36:34 pm »
Kontrast w telewizorach ma w praktyce w ogóle niewiele wspólnego z kontrastem z np. programów graficznych.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4860 dnia: Lutego 10, 2015, 23:42:09 pm »
Tutaj mam małą uwagę. Od roku mam TV Samsunga i ustawienie "kontrast" ma tam zupełnie inne znaczenie, niż np w LG, którego używałem wcześniej i gdzie kontrast to na prawdę kontrast. W moim Samsungu, ustawienie kontrast nazwałbym bardziej ustawieniem podświetlenia, intensywnością podświetlenia. Sam również mam ustawione 85-95 kontrastu, bo przy mniejszych wartościach obraz jest ściemniony. Właściwy kontrast w Samsungach ustawisz bardziej za pomocą ustawienia "Kontrast dynamiczny" (czy jakoś tak), wył, niski, średni, wysoki. Ustawienia dla poszczególnych marek to na prawdę sprawa bardzo indywidualna, bo co producent, to inna interpretacja.

Ja w swoim samsungu kontrast dynamiczny mam  wyłączony...

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2015, 23:47:37 pm wysłana przez VaaKo »

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4861 dnia: Lutego 11, 2015, 00:34:27 am »
Ja na swoim Soniaczu Hx750 kontrast mam ustawiony na bodajze 92-93. Wyzsze wartosci sie nie sprawdzaly, gdyz na jednej z tablic na ktorej przestawione byly kolejne odcienie RGB przy duzych wartosciach np czerwony zlewal sie w jedna calosc. Dopiero po zmniejszeniu kontrastu bylo widac poszczegolne przejscia tonalne czerwieni. Ostatnio korzystalem z dwoch roznych tablic kalibracynych (zawartych w jedynym oraz znalezionych w necie i wrzuconych na pena) i wydaje mi sie, ze w samych tablicach znajduja sie roznice w kodowaniu kolorow, gdyz ustawienia na jednym rodzaju tablic nie pokrywaly sie idealnie z drugimi.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4862 dnia: Lutego 11, 2015, 15:08:38 pm »
Dlatego ja zrobiłem sobie swoją własną tablice :D

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4863 dnia: Lutego 11, 2015, 15:10:10 pm »
Weź wklej.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4864 dnia: Lutego 11, 2015, 17:38:46 pm »
Tutaj mam małą uwagę. Od roku mam TV Samsunga i ustawienie "kontrast" ma tam zupełnie inne znaczenie, niż np w LG, którego używałem wcześniej i gdzie kontrast to na prawdę kontrast. W moim Samsungu, ustawienie kontrast nazwałbym bardziej ustawieniem podświetlenia, intensywnością podświetlenia. Sam również mam ustawione 85-95 kontrastu, bo przy mniejszych wartościach obraz jest ściemniony. Właściwy kontrast w Samsungach ustawisz bardziej za pomocą ustawienia "Kontrast dynamiczny" (czy jakoś tak), wył, niski, średni, wysoki. Ustawienia dla poszczególnych marek to na prawdę sprawa bardzo indywidualna, bo co producent, to inna interpretacja.

Ja w swoim samsungu kontrast dynamiczny mam  wyłączony...

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Też mam to wyłączone ;) Generalnie ustawienia mojego starego TV LG, były znacznie bardziej konkretne, niż w tym Samsungu. Kontrast to kontrast i tyle, bez kombinowania.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4865 dnia: Lutego 11, 2015, 18:54:44 pm »
Weź wklej.
W sumie to idealna też nie jest. Zrobiłem ją bo w internecie na szybkiego nic innego nie znalazłem. Brakuje np żółtego i różowego. tutaj pewnie jest to dokładniej zrobione: http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php

Moja plansza(niestety w bmp za dużo ważyła)


Akurat na moim telewizorze wkurzały mnie przejścia tonalne(banding?). Na normalnych ustawieniach na gradiencie było widać lekką "tęcze"(szczególnie w ciemnej szarości). Poza tym w kolorze czerwonym i zielonym zlewały mi się 2 pierwsze prostokąty. Tak w ogóle to jestem ciekaw ile z tych pierwszych prostokątów zlewa się u kyo :troll:
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2015, 19:13:00 pm wysłana przez Wulfen »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4866 dnia: Lutego 11, 2015, 19:22:17 pm »
Kontrast to kontrast i tyle, bez kombinowania.
Tak powinno być w każdym TV.
A nie jakieś inne pseudo zabawy nim.

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4867 dnia: Lutego 11, 2015, 19:29:29 pm »
Weź wklej.
W sumie to idealna też nie jest. Zrobiłem ją bo w internecie na szybkiego nic innego nie znalazłem. Brakuje np żółtego i różowego. tutaj pewnie jest to dokładniej zrobione: http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php

Moja plansza(niestety w bmp za dużo ważyła)


Akurat na moim telewizorze wkurzały mnie przejścia tonalne(banding?). Na normalnych ustawieniach na gradiencie było widać lekką "tęcze"(szczególnie w ciemnej szarości). Poza tym w kolorze czerwonym i zielonym zlewały mi się 2 pierwsze prostokąty. Tak w ogóle to jestem ciekaw ile z tych pierwszych prostokątów zlewa się u kyo :troll:

Dzięki, +.

U mnie idealne.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4868 dnia: Lutego 11, 2015, 19:36:40 pm »
Poza tym w kolorze czerwonym i zielonym zlewały mi się 2 pierwsze prostokąty. Tak w ogóle to jestem ciekaw ile z tych pierwszych prostokątów zlewa się u kyo :troll:
Zwróciłbym jednak uwagę na niebieski.

U mnie jest idealnie.

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4869 dnia: Lutego 11, 2015, 19:43:52 pm »
Nie wątpimy :lol:

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4870 dnia: Lutego 12, 2015, 02:04:35 am »
Mnie do dzis wku**ia banding w moim Soniaczu i juz sam nie wiem czy da sie cos z tym zrobic. Niby ustawienia sa w miare ok, na tablicach wszystko ladnie wyglada, ale wystarczy ze wlacze menu 360, badz PS4 i widze zjebane przejscia tonalne. Najbardziej widoczne na czerni i blekicie.

PS. Becet sprawdz ponizsze tablice:
http://www.avsforum.com/forum/139-display-calibration/948496-avs-hd-709-blu-ray-mp4-calibration.html

PS2. Manual z wyjasnieniami co i jak ustawic:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/8968806/Patterns-Manual.pdf

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4871 dnia: Lutego 12, 2015, 07:00:51 am »
Mnie do dzis wku**ia banding w moim Soniaczu i juz sam nie wiem czy da sie cos z tym zrobic. Niby ustawienia sa w miare ok, na tablicach wszystko ladnie wyglada, ale wystarczy ze wlacze menu 360, badz PS4 i widze zjebane przejscia tonalne. Najbardziej widoczne na czerni i blekicie.

PS. Becet sprawdz ponizsze tablice:
http://www.avsforum.com/forum/139-display-calibration/948496-avs-hd-709-blu-ray-mp4-calibration.html

PS2. Manual z wyjasnieniami co i jak ustawic:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/8968806/Patterns-Manual.pdf

Przy okazji niedawnej dyskusji o 48bit Deep Colour czytałem, że banding może wystąpić właśnie kiedy wysyłasz do TV obraz o zbyt wysokiej głębi, TV wtedy sam sobie konwertuje szeroki zakres napięcia dla diody, na ten niższy, obsługiwany... Może spróbuj wyłączyć w menu konsoli te dopalacze typu Deep Color.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4872 dnia: Lutego 12, 2015, 08:10:56 am »
Jakbyście nie ustawili tych swoich lcdeków to dla mnie obraz będzie  i tak zbyt ostry/agresywny  albo w drugą stronę będzie po prostu czegoś brakować. Dla mnie ta technologia jest upośledzona, cieszę się że nie muszę wybierać telewizora.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4873 dnia: Lutego 12, 2015, 08:49:01 am »
Jakbyście nie ustawili tych swoich lcdeków to dla mnie obraz będzie  i tak zbyt ostry/agresywny  albo w drugą stronę będzie po prostu czegoś brakować. Dla mnie ta technologia jest upośledzona, cieszę się że nie muszę wybierać telewizora.

Niestety dużo w tym prawdy.  :roll:
Fryty tyty dotknij pyty

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4874 dnia: Lutego 12, 2015, 08:56:02 am »
To już raczej kwestia gustu ziomeczki.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4875 dnia: Lutego 12, 2015, 08:59:26 am »
Jakbyście nie ustawili tych swoich lcdeków to dla mnie obraz będzie  i tak zbyt ostry/agresywny  albo w drugą stronę będzie po prostu czegoś brakować. Dla mnie ta technologia jest upośledzona, cieszę się że nie muszę wybierać telewizora.

Niestety dużo w tym prawdy.  :roll:
Jeżeli nie podoba Wam się zbyt ostry i agresywny obraz to na jaką cholerę większość kupuje LCD/LED? Naprawdę nie czaje tego :wtf:.

Przecież Plazma będzie dla Was idealna.
Rolety i rzutniki też powinny dać radę.

Bez sprzeczek ze mną co niektórych też się obejdzie itp.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4876 dnia: Lutego 12, 2015, 09:05:25 am »
Kyo, nie wiem czy wiesz, ale plazm od roku już nie ma na rynku.
Niestety ludzie są skazani na lcdki, bo OLEDy są jeszcze za drogie. A projektor nie każdemu przypasi.
Fryty tyty dotknij pyty

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 092
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4877 dnia: Lutego 12, 2015, 09:08:02 am »
Kyo, nie wiem czy wiesz, ale plazm od roku już nie ma na rynku.
Zbyt mało się interesuje plazmami.
Faktycznie nie wiedziałem o tym.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4878 dnia: Lutego 12, 2015, 09:24:34 am »
Nawet OLEDy nie będą popularne bo tylko LG w to poszło. Reszta pcha się w te kropki kwantowe, u Samsunga to się SUHD nazywa

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #4879 dnia: Lutego 12, 2015, 09:33:13 am »
To już raczej kwestia gustu ziomeczki.

Wpisik. Ja np. nienawidzę obrazu plazmy, która pozbawiona jest bieli i wkur**a mnie swoim migotaniem.