Autor Wątek: Nioh  (Przeczytany 57051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #280 dnia: Lutego 28, 2017, 07:45:41 am »
Na starą mapę możesz wrócić zawsze.
Jak skończysz grę będziesz miał do wyboru czy sobie grać tak jak obecnie w drodze samuraja czy na nowej mapie jako nowa gra plus chyba droga siły.
Mapki zmieniasz jednym przyciskiem.

Obczaj sobie ten sposób wyżej czy działa bo coś tam piszą, że jak odblokujesz nową grę plus to nie działa.
Ja mam 18 punktów u kowala a potrzebuje 60. Czyli jeszcze 42.
Wydanie 200k złota to niby 1 punkt.
Ja spróbuje jeszcze odinstalować i zagrać bez patcha. Jak wówczas nie zadziała to odpuszczam bo to katorga i strata czasu a inne gry czekają do ogrania min. Horizon, RE7, Tomb, U4Pro, Y0, D2 itd.


Edit.

Gram na nowej grze plus i znalazłem dobre farmienie złota.
Już mam 40 punktów :)

Tylko teraz coś ta wnuczka kowala z NG za 1mil tylko jeden punkt daje :(

Aby skończyć zadania zmierzchu też muszę czekać na odpowiednią porę :lol:

Kabarety jak z tym żółwiem w MGS5.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2017, 16:19:25 pm wysłana przez Kyokushinman »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #281 dnia: Lutego 28, 2017, 16:25:24 pm »
Wczoraj załatwiłem dwa duety i też poważnie myślę nad platyną. A o co chodzi w tym trofeum u kowala? I czy po przejściu tej ostatniej misji (ikonka statku na mapie) jest od razu ng+ czy można wrócić na mapę?

Fantastyczna, niezwykle wymagająca walka. Na drodze samuraja zdecydowanie najcięższy pojedynek. U kowala należy uzyskać sześćdziesiąt punktów patronatu. Poniżej wyjaśnię całość. Natomiast co do NG+, jest jak Kyo napisał, możesz bez problemu przenieść się z niej do podstawowej gry.

Miałem robić sobie przyjemnie platynę, ale chyba odpuszczę ponieważ Regular Smith Customer Trophy to jest jakiś niesmaczny żart :mad:
Ma ktoś sposób

(....)
Ja mam 18 punktów u kowala a potrzebuje 60. Czyli jeszcze 42.
Wydanie 200k złota to niby 1 punkt.
(....)

Spędziłeś dziesiątki godzin przy grze, a nie połapałeś się w prostej zależności z samego początku przygodny :curve: Tak to jest, jak czyta się poradniki obcych ludzi, a samemu gra się z małą dozą uwagi.

Punkty patronatu otrzymujemy nie tylko za sprzedaż przedmiotów, ale także za przekucia (to istotny element wzmacniania rynsztunku). Czasami Tome chce porozmawiać również po dopasowaniu dusz.
Dodatkowo gdy uwolnimy jej dziadka, on także je nam daje.

Zatem sprzedasz odpowiednią ilość zbroi, a tych jest od groma (te ulepszone można sprzedać nawet za 40tys.) to otrzymasz jeden punkt. Kowal będzie chciał opowiedzieć ci historię i gdy wybierzesz linię dialogową (najlepiej pozytywną, przynajmniej ja tak czyniłem) otrzymujesz kolejny punkt. Gdy spędzisz czas w pracowni Senji możesz otrzymać kolejny punkt. Nawiązując z nim rozmowę, wybierając odpowiedź - następny. Czyli w kilka minut masz 4. Wykonujesz zadanie główne, poboczne, bądź znajdziesz nowy schemat - sytuację powtarzasz.

Bzdurą jest opinia, że musisz sprzedać rzeczy za osiemnaście mln. by trofeum wpadło.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #282 dnia: Lutego 28, 2017, 16:31:56 pm »
No ja z kowala nie korzystałem ani razu podczas gry.
Teraz robię to tylko po to aby trofeum wbić ;)

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #283 dnia: Marca 01, 2017, 07:55:44 am »
Faktycznie lecą te punkty ekstra za konwersacje z kowalem i jego wnuczką. Nie będzie z tym tak źle. Poza tym platyna w tej grze jest strasznie czasochłonna. Na tym etapie muszę zrobić jeszcze masę rzeczy:
- zebrać brakujące kodamy (brakuje mi około 20)
- wejść do wszystkich gorących źródeł
- zwiększyć znajomość 4 rodzajów broni co umożliwi ->
- odblokowanie zadań w dojo które są potrzebne do pucharku za wszystkie zadania a to dalej umożliwi ->
- odblokowanie technik ezoterycznych
- zebrać materiały
- poza tym inne mniejsze trofiki jak ten ze zbieraniem kulek gnoju.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #284 dnia: Marca 01, 2017, 16:47:55 pm »
W okolicy 104 godzin można się zamknąć.

Z kowalami zrób tak, jak napisałem, a wpadnie relatywnie szybko.  :yes_anim:

Kodamy i źródła można zbierać również przy misjach pobocznych (wymagane do platyny). Poza tym jeżeli braknie ci jednego i go odeślesz, nie musisz kończyć całej areny.
Bronie zrobiłem przy pierwszym przejściu. Wszystkie miały maksymalne statystyki - 9999.... Gra się nimi fantastycznie. NG oferuje znacznie wyższy poziom trudności. I nań ulepszenie rynsztunku od zera do najwyższego poziomu, to często zaliczenie jednego zadania.
Zatem jeżeli ci coś nie leży, nie męcz się specjalnie przy pierwszym przejściu.

Techniki ezoteryczne przyjdą z czasem, tylko z głową wydawaj punkty doświadczenia (by odpowiednie statystyki miały ich dwadzieścia).

Z materiałów najrzadszym są szpony Nue. Ale jego tyle razy się podczas gry bije, że powinno wpaść - jeżeli nie, farm ukrytą misję "Dwa ostrza". Kilka min. zabawy, sporo ptk. doświadczenia i Nue jako ostatnia fala. No i pamiętaj, że Yamata No Orochi musisz dwukrotnie pokonać dla jednego z nich - to tak, byś w poradnikach nie szukał. Resztę znajdziesz bez problemu.  :shifty:

Kulki farmi się szybko. Wybierz wypadania przedmiotów, załóż misę kodamy na głowę i bij pierwszych dwóch - kilkadziesiąt sek. całość trwa, a gluty są przy pierwszej kapliczce zamku.

A tak poza tym  :dance: :big-grin-sweat:






bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #285 dnia: Marca 01, 2017, 17:09:08 pm »
Gratulacje. Dzięki za tipy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk żeby każdy wiedział że mam iPhone i używam Tapatalk.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #286 dnia: Marca 02, 2017, 15:10:21 pm »
No i pamiętaj, że Yamata No Orochi musisz dwukrotnie pokonać dla jednego z nich - to tak, byś w poradnikach nie szukał.
Bzdura.

Właśnie padł po raz trzeci i dał mi co najwyżej różowe buty :lol:

Co do sklepikarza to też nie masz racji.
Ja musiałem na to poświęcić 15 godzin aby bezsensowne trofeum wpadło.
W tej grze dużo rzeczy jest randomowych.
Jedni mają szczęści a inni nie, co widać po komentarzach na yt, poradnikach itp.



Zrobię sobie jeszcze ostatnie zadanie zmierzchu i biorę się za Horizon.
Na platynę w tej grze to szkoda nerwów i przede wszystkim czasu.
Nikomu nie polecam, już lepsze było polowanie na żółwia w MGS5.


Przez ową męczarnie aż gra mi zbrzydła :mad:
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2017, 15:12:42 pm wysłana przez Kyokushinman »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #287 dnia: Marca 02, 2017, 15:35:51 pm »
Co do kowala u mnie się sprawdziło. Jak widać zresztą nie tylko u mnie:

Faktycznie lecą te punkty ekstra za konwersacje z kowalem i jego wnuczką. Nie będzie z tym tak źle. (....)

Natomiast co do bossa:
Cytuj
Orochi Scale = Dropped by Yamata-no-Orochi boss when defeating him a second time.

U mnie również się sprawdziło. Jeżeli u bojawiem wpadnie, to albo masz wyjątkowego pecha, albo coś kręcisz.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #288 dnia: Marca 02, 2017, 15:42:42 pm »
No mam pecha cholernego, ale jakiś gościu pisał w necie, że dopiero za piątym razem węże rzuciły to co miały rzucić.
Na domiar tego mam pozakładane wszystko na rzadkie przedmioty baa nawet takową żywą broń do wypadania cudów.

Przejdę etap jeszcze 2 razy, jak nie wpadnie to więcej już nie będę próbował.
Mam tylko nadzieje, że to trofeum zaliczy przedmioty które straciłem u kowala min. oczy gluta itp.
Bo jak nie to będzie jeszcze większa drama.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #289 dnia: Marca 02, 2017, 15:56:26 pm »
Nie chce straszyć, ale jak nie masz tego w magazynie....

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #290 dnia: Marca 02, 2017, 16:00:06 pm »
No nie mam :twisted:


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #291 dnia: Marca 02, 2017, 16:02:42 pm »
Kyo, a później napiszesz, że cię platyna oszukała, bo coś nie wpadło.  :)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #292 dnia: Marca 02, 2017, 16:04:40 pm »
Dlatego też się właśnie pytam ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #293 dnia: Marca 02, 2017, 16:07:16 pm »
Ja trzymałem wszytko pod ręką. Tak dla pewności.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #294 dnia: Marca 03, 2017, 06:30:05 am »
Mam nadzieje że te łuski mi polecą bo powtarzanie tej planszy może być irytujące bo sporo walk jednak. Tak spojrzałem na szybko w ekwipunek i na szczęście mam pazury NUE  ale z nim walczyłem chyba z 3 razy do tej pory i nie mam pojęcia nawet kiedy to poleciało. Muszę sobie jakąś listę wydrukować. I rozumiem narzekania Kyo na platynę bo ja już też powoli czuję przesyt. Na liczniku w statach mam 75 godzin :) No ale generalnie w grach souls like zawsze chcę wbić platynę więc motywacja jest.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #295 dnia: Marca 03, 2017, 07:49:31 am »
Wypadło w końcu.
Za 4 razem Sylvan w moim przypadku ;)



Gregory spokojnie nie musisz trzymać tych przedmiotów przy sobie możesz wydać u kowala.
Musisz je tylko chociaż raz zdobyć.

Ja teraz nie miałem kilku i trofeum zdobyłem po wypadnięciu upragnionego przedmiotu z węży.

Zostało mi jeszcze do platyny zebrać kilka zielonych i wypluskać się w paru gorących źródłach.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #296 dnia: Marca 04, 2017, 14:09:55 pm »
Szpony Nue bodaj za szóstym razem mi wypady. Raz jako boss, raz jako super mocny przeciwnik. Przy walce o ezoterykę magii. Przed przedostaniom bossem. Ukryta mija, która była powtarzana kilkukrotnie.

@ Kyo, czyli kilkadziesiąt minut i możesz zacząć inne gry.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #297 dnia: Marca 04, 2017, 14:15:19 pm »
Dzisiaj właśnie wpadła mi platyna, także biorę się teraz za Horizona no i może też Yakuze 0 by obczaił bo ponoć daje radę ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #298 dnia: Marca 04, 2017, 15:17:46 pm »
/ summon bojawiem

Jak tam boskie przedmioty  8) U mnie już komplet.


bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #299 dnia: Marca 05, 2017, 06:14:32 am »
/ summon bojawiem

Jak tam boskie przedmioty  8) U mnie już komplet.


Mam wszystkie :-) Łuska poleciała tak jak mówiłeś. Za drugim razem. Kyo to jakiś pechowiec. Najlepsze że wszystkie inne materiały już miałem i nie trzeba było niczego specjalnie szukać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk żeby każdy wiedział że mam iPhone i używam Tapatalk.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #300 dnia: Marca 05, 2017, 09:22:40 am »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #301 dnia: Marca 09, 2017, 10:03:52 am »
Summon platynowi: Kyo & Sylvan.

Panowie Platyna coraz bliżej (90%) bo wczoraj wpadł trofik za wszystkie zadania. Muszę ogarnąć teraz trochę hajsu bo u kowala jeszcze potrzebuje około 30 punktów. I tak sobie wymyśliłem, że najlepsze miejsce do farmienia kasy to po prostu dojście na ng+ do ostatniej misji i bieganie z dwójką npców i masakrowanie yokai. Ustawie sobie dopakowanego do 30 poziomu Mizuicziego bo daje 25% więcej golda plus amulet omyo na kasę i powinno być mega szybko. Macie jakieś inne sposoby? Bo póki co mam tylko 4 regiony odblokowane i trzeba jeszcze będzie pobiegać.

Trofeum z wejściem do wszystkich gorących źródeł. Zauważyłem, że prawdopodobnie gorące źródła nie przenoszą się do ng+. I chyba trzeba je zaliczyć wszystkie w ng. Trochę to strata czasu. Jak było u was?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #302 dnia: Marca 09, 2017, 10:20:00 am »
Gregory ja farmiłem na NG+ misje Request for Ginchiyo.
Jest ona krótka,wystarczy tylko biegać do celu otworzyć skrzynie i koniec zadania. Za to zdobywa się chyba 110k złota.
Problem w tym, że owa skrzynia pojawia się losowo w 3 miejscach. Czyli jak nie ma go w jednym to biegniemy do drugiego itd.
Za 6-10 takich rajdów w zależności od marży ma się kase na księga reinkarnacji. Kupując ją u kowala dostajesz 1-3 punkty.
Ową czynność powtarzałem chyba z ponad 10h :lol:


Co do źródeł to ja zaliczyłem je jako to ostatnie trofeum w ng biegając po lokacjach, w których nie grzałem dupska.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2017, 10:21:45 am wysłana przez Kyokushinman »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #303 dnia: Marca 09, 2017, 10:27:40 am »
10 h :D No to nieźle. To ja jednak sobie wolę pobiegać w różnych misjach. I tak frajdę mi sprawia ulepszanie sprzętu. Mieczyk mam już na +4 a lada moment będzie na +5. Te źródła też sobie zostawię na koniec. Szkoda, że gra nie mówi które się już odwiedziło. 

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #304 dnia: Marca 09, 2017, 10:29:00 am »
Te źródła też sobie zostawię na koniec. Szkoda, że gra nie mówi które się już odwiedziło.
No niestety trzeba pamiętać.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #305 dnia: Marca 10, 2017, 12:34:20 pm »
Summon platynowi: Kyo & Sylvan.

Panowie Platyna coraz bliżej (90%) bo wczoraj wpadł trofik za wszystkie zadania. Muszę ogarnąć teraz trochę hajsu bo u kowala jeszcze potrzebuje około 30 punktów. I tak sobie wymyśliłem, że najlepsze miejsce do farmienia kasy to po prostu dojście na ng+ do ostatniej misji i bieganie z dwójką npców i masakrowanie yokai. Ustawie sobie dopakowanego do 30 poziomu Mizuicziego bo daje 25% więcej golda plus amulet omyo na kasę i powinno być mega szybko. Macie jakieś inne sposoby? Bo póki co mam tylko 4 regiony odblokowane i trzeba jeszcze będzie pobiegać.

Trofeum z wejściem do wszystkich gorących źródeł. Zauważyłem, że prawdopodobnie gorące źródła nie przenoszą się do ng+. I chyba trzeba je zaliczyć wszystkie w ng. Trochę to strata czasu. Jak było u was?

Co jakiś czas wracaj do kowali i rozmawiaj i rozmawiaj. Wpadnie, gwarantuję.

Źródła mogę ci zaraz sprawdzić. Jednak na 96% się przenoszą ponieważ mam ustawione kodamy z drogi samuraja.
Zaraz odpisze.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #306 dnia: Marca 10, 2017, 13:27:32 pm »
Sprawdziłem. Przenoszą się. Pamiętaj, że jak powtórzysz planszę ich właściwości regeneracyjne się odnawiają. Stąd nie masz pewności, które już odwiedziłeś. Niemniej ich zaliczenie (o ile wiesz gdzie są usytuowane), to jedno, niedługie posiedzenie.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #307 dnia: Marca 10, 2017, 13:38:15 pm »
Dzięki za info. Plusik się należy! :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #308 dnia: Marca 10, 2017, 13:51:07 pm »
Nie ma za co.
Czekam zatem na post w platynowym łańcuchu, czy jak to się tam to nazywa.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #309 dnia: Marca 15, 2017, 08:45:43 am »
Muszę przyznać, że stałem się całkiem potężny w tej gierce i nagram jakieś szery z masakracji bossów na NG+ z ostatniej misji na 300 lvl :). Najlepsze, że mam level 150 a wszystko rozbija się o dobry build. Miecz (zielony na +7) i przedmioty z bonusem na ataki od tyłu plus amulety (wzmocnienie ataku i na wroga osłabienie) + mega duch opiekuńczy Suzaku na 30 lvl. Trzeba trochę wprawy żeby go dobrze używać ale jak już wejdzie to pięknie masakruje. No i dobry boost do dmg od ognia który ofkoz nakładam na mieczyk. Taka np. Hino enma pada w kilka sekund.

U kowala coraz mniej punktów do zaliczenia. Ta ostatnia misja na ng+ daje na jednym runie po mobkach około 200 k a to raptem kilka minut.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2017, 08:48:49 am wysłana przez bojawiem »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #310 dnia: Marca 15, 2017, 10:13:57 am »
Gra jest na tyle rozbudowana, że jak wprawny gracz doń przysiądzie może stworzyć może niemal pół boga stworzyć. Przykładowo stosując odpowiedniego ducha, broń i ucząc się danych umiejętności, możesz ulepić postać, która będzie ogromne obrażenia aplikowała w plecy. Nobunaga Oda, który traci 3/4 paska po jednym dobiciu - nie widzę problemu. :grin:

Cóż, czekam na filmiki.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #311 dnia: Marca 21, 2017, 07:33:41 am »
Do platyny brakuje mi już tylko pięciu punktów u kowala. Niestety punkty nie lecą już za rozmowy jak wcześniej. Prawdopodobnie poprawili to po jakimś patchu bo czytałem, że można było wykorzystując błąd gry nabijać te punkty w nieskończoność. I z czasem też koszt zdobycia punktu wzrasta. Jak na początku wystarczyło 200k tak teraz jest to chyba około 500k. Jakby nie liczyć do platyny potrzebuję około 2,5 mln golda. Najprzyjemniej mi się farmi kasę w coopie na poziomie trudności droga siły. Kasy więcej za wykonanie zadania i sporo lootu który od razu sprzedaję. No i we dwójkę raźniej i często gra się z kolesiami na 350 lvlu :) Czasami wystarczy, że biegnę za typkiem i nic nie muszę robić bo kolo na start odpala żywą broń i na niej dobiega do bossa. Ale jakby nie patrzeć ilość zdobywanego golda do wymagań kowala jest źle zbalansowana. Człowiek zdobywa wszystkie trofea i zostaje mu tylko ten jeden puchar z którym się "męczy" n godzin. Być może to celowy zabieg przygotowany pod przyszłe DLC. Zawsze można kasę zdobyć grając w nowe misje później. Platyna nie ucieknie. Zresztą DLC wydaje się obowiązkowym zakupem bo pomimo tyle przegranych godzin chętnie przywitałbym nowe wyzwania.

Gra dała mi masę satysfakcji i absolutnie rządzi przemiodnym gameplayem. Póki co to moje GOTY które ciężko będzie przebić. Wydaje mi się, że Horizon też nie da rady.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #312 dnia: Marca 21, 2017, 08:11:27 am »
Horizon to gra na raz.
Później to już zaczyna się nuda i nawet piękna grafa w czyszczeni mapy nie pomaga. Ja odpusciłem i biore sie za coś inne. Na najwyższym poziomie jest łatwo a Ai wrogów na poziomie konserwy. Krzak i gwizd natomiast na wieksze maszyny wystarczą strzały które rozrywają pancerz.
Do grywalności z Nioh tej grze jednak daleko.
Jakby tak wrzucić samuraja ze swoją grywalnością w tak odjebany wizualnie świat jak w Horizon to być może byłaby to gra należąca do topów gamingu.

Pamiętaj gregory, oprócz Horizon i Mass Effect jest jeszcze Nier i Yakuza 0 ;)
Te 2 ostatnie gry nie są tak przesadnie nahypowane a mogą zaskoczyć.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Nioh
« Odpowiedź #313 dnia: Marca 22, 2017, 14:56:10 pm »
Nie ten temat, Sylvan. Przerzuć posta do zakupowego, a tutaj usuń proszę.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #314 dnia: Marca 22, 2017, 15:29:40 pm »
 :oops:

Do platyny brakuje mi już tylko pięciu punktów u kowala. Niestety punkty nie lecą już za rozmowy jak wcześniej. Prawdopodobnie poprawili to po jakimś patchu bo czytałem, że można było wykorzystując błąd gry nabijać te punkty w nieskończoność. I z czasem też koszt zdobycia punktu wzrasta. Jak na początku wystarczyło 200k tak teraz jest to chyba około 500k. Jakby nie liczyć do platyny potrzebuję około 2,5 mln golda. Najprzyjemniej mi się farmi kasę w coopie na poziomie trudności droga siły. Kasy więcej za wykonanie zadania i sporo lootu który od razu sprzedaję. No i we dwójkę raźniej i często gra się z kolesiami na 350 lvlu :) Czasami wystarczy, że biegnę za typkiem i nic nie muszę robić bo kolo na start odpala żywą broń i na niej dobiega do bossa. Ale jakby nie patrzeć ilość zdobywanego golda do wymagań kowala jest źle zbalansowana. Człowiek zdobywa wszystkie trofea i zostaje mu tylko ten jeden puchar z którym się "męczy" n godzin. Być może to celowy zabieg przygotowany pod przyszłe DLC. Zawsze można kasę zdobyć grając w nowe misje później. Platyna nie ucieknie. Zresztą DLC wydaje się obowiązkowym zakupem bo pomimo tyle przegranych godzin chętnie przywitałbym nowe wyzwania.

Gra dała mi masę satysfakcji i absolutnie rządzi przemiodnym gameplayem. Póki co to moje GOTY które ciężko będzie przebić. Wydaje mi się, że Horizon też nie da rady.

Właśnie sprawdzałem ostatnio w nocy i aż mi szkoda było, że tak ci nie poszło z tym później. Kolega mówił, że po ukończeniu gry (czy nawet przed wizytą w Londynie) faktycznie coś się kaszani w tym segmencie, choć ja to po ok 44 godzinach grania zdobyłem. Z drugiej strony podczas drogi siły również wielokrotnie odwiedzałem kowali i łącznie zdobyłem 104 punkty prestiżu.

Także czekam na dodatki do tej wspaniałej gry.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #315 dnia: Marca 24, 2017, 13:51:01 pm »
/ summon bojawiem i kyo.

Już niebawem w Nioh pojawi się pierwszy dodatek, który będzie oferował dziesięć misji. Co ciekawe, będzie on darmowy.  :roll:


bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #316 dnia: Marca 24, 2017, 14:06:07 pm »
Widziałem screeny i szykuje się więcej hardcorowych duetów do pokonania. Nobunaga z murzynem albo Hanzo z duperką w niebieskim czy leśne dziadki we dwójkę.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #317 dnia: Marca 24, 2017, 15:07:35 pm »
Czyli postawili na jak największe wyzwanie. Oby dali wampirzyce z kimś  :puppy-eyes:

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #318 dnia: Marca 29, 2017, 12:04:20 pm »
Te nowe misje są już od ostatniego patcha dostępne. Przy okazji ponoć znerfili sporo rzeczy i nie można już robić takich hardcorowych buildów.

Z ciekawostek to gra trzyma swoją cenę. Na OLX najtaniej jest za 180 zł.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #319 dnia: Marca 29, 2017, 15:22:23 pm »
Te nowe misje są już od ostatniego patcha dostępne. Przy okazji ponoć znerfili sporo rzeczy i nie można już robić takich hardcorowych buildów.

Z ciekawostek to gra trzyma swoją cenę. Na OLX najtaniej jest za 180 zł.

Plus  :o
To włączam Prosiaka i gram.

Trzyma cenę GTA V, które po latach dalej jakimś cudem potrafi kosztować 140-160 zł. Z NioH źle nie jest. Ja za swoja wersję dałem 269zł, zatem to niemal dwa Kazimierze w kilka tygodni.