Ankieta

Czy wierzysz w koniec świata?

Jeśli tak, weź czerwoną pigułkę.
7 (43.8%)
Jeśli nie, weź niebieską i spier**laj do wora.
9 (56.3%)

Głosów w sumie: 14

Głosowanie skończone: Września 22, 2012, 23:02:32 pm

Autor Wątek: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców [']  (Przeczytany 509582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1720 dnia: Czerwca 27, 2011, 11:56:38 am »
@ Tarniak

Ad.1

Nie, bo nie mam czym.

Ad.2

Brałeś też pod uwagę te niewytłumaczalne, wykraczające poza ludzki umysł i rozumowanie.

Ad.3

Zależy jak rozumiesz pojęcie Bóg.

Ad.4

Większa część tak, lub chociazby oddawała mu szacunek.

Also. Błędy przy szybkim pisaniu w pracy się zdarzają..

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 27, 2011, 11:59:21 am[/time]
@ BoBaN

Jasne że są ich zdjęcia, każdy artysta musi takie mieć, ale chodzi o sam wizerunek.. ;)

Ps. Uważam że tworzą kawał dobrej muzy, tylko to o czym wspomniał Palpantine zastanawia. 8)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 11:59:58 am wysłana przez Unlimited »

Jacek84

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1721 dnia: Czerwca 27, 2011, 12:05:25 pm »
Brałeś też pod uwagę te niewytłumaczalne, wykraczające poza ludzki umysł i rozmowanie.
Czyli co jest niewytłumaczalne = dzieło Boga? Dobrze, że jak formułowano zasady termodynamiki, to nikt nie twierdził że nie ma o co kruszyć kopii, bo to pewnie sprawka Boga.

Cytuj
Zależy jak rozumiesz pojęcie Bóg.
Co ma do tego jak ja rozumiem pojęcie Bóg? Jeśli dal Ciebie wymienione persony są świadectwem istnienia Boga to raczej nie na mnie ciąży obowiązek zdefiniowania kim/czym jest Bóg.

Cytuj
Większa część tak, lub chociazby oddawała mu szacunek.
Mam szacunek do starszych ludzi w autobusie. To nie znaczy, że są dla mnie wzorem do naśladowania. Dzieciaki zawsze marnowały swój czas i potencjał czy to w trakcie pontyfikatu JP, czy też po jego śmierci.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 12:07:19 pm wysłana przez tarniak »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1722 dnia: Czerwca 27, 2011, 12:12:13 pm »
Że Tarniak nie rozumie pojęcia wiary to się nie dziwię. Ale Ty Unlimit? Skoro jesteś wierzący to nie opierasz swojej wiary na tym, że nie ma dowodów na nieistnienie Boga. Ale może niektórzy mają inaczej. Tylko, że wtedy to wszystko robi się jakieś miałkie i płytkie.

Unlimited

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1723 dnia: Czerwca 27, 2011, 12:17:41 pm »
@ Tarniak

Ad.1

Nie, nic takiego nie powidziałem. Jednak wiele takich przypadków własnie potem było przypisywane jako cud. Poza tym jest wiele ciekawych faktów na istnieje duchowej części człowieka.

Ad.2

Te persony są dla mnie głównie istnieniem świadectwa, powołania, oddania, prawości itd.

Ad.3

To jak każdy żyje i jaki ma zbiór zasad to jego sprawa. ja zauważam tylko to że wiele młodych osób jest zagubiona, i liczą się dla nich TYLKO kasa, seks, bycie zauważonym. Mówił już o tym Curt Cobain przed swoją śmiercią, doskonale przepowiedział to co się stanie z rynkiem muzycznym i z młodym pokoleniem.

@ Ciapkas

Powiem Ci tak, staram się być osobą wierzącą, wiele rzeczy w kościele mnie odpycha czy hamuję. Jednak nigdy nie podważał bym istnienia duchowości w człowieku czy otaczającym Nas świecie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 12:20:50 pm wysłana przez Unlimited »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1724 dnia: Czerwca 27, 2011, 12:51:44 pm »
UFOs Over London Friday 2011



z innej kamery:


i z jeszcze innej:


Podobno jest przynajmniej 14 niezależnych nagrań, więc fake można wykluczyć, pytanie więc czy to ziemska technologia czy nie. W końcu się doczekaliśmy filmików z UFO które naprawdę trudno zakwestionować :)

I Want to Belive

Jacek84

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1725 dnia: Czerwca 27, 2011, 12:52:31 pm »
Że Tarniak nie rozumie pojęcia wiary to się nie dziwię.
Pokaż gdzie niby wychodzi, że nie rozumiem? Nie potrafisz się nawet dopie**olić. Wszystko zaczęło się od tekstu: "NIE WMAWIAJ wszystkim, że [Boga] nie ma, bo NIE MASZ NA TO DOWODÓW". Nawet jeśli mam problem z pojęciem wiary, to Ty masz bankowo problem z czytaniem, rozumieniem i przetwarzaniem informacji.

Poza tym jest wiele ciekawych faktów na istnieje duchowej części człowieka.
Jeśli ktoś stworzył nową definicję "faktu" to zapewne jest ich multum. Przy tej przyjętej przez cały świat, nie ma.

Cytuj
Te persony są dla mnie głównie istnieniem świadectwa, powołania, oddania, prawości itd.
Nie wiem co to znaczy być istnieniem świadectwa, ale to wciąż nie może służyć za potwierdzenie, że Bóg istnieje.

Cytuj
To jak każdy żyje i jaki ma zbiór zasad to jego sprawa. ja zauważam tylko to że wiele młodych osób jest zagubiona, i liczą się dla nich TYLKO kasa, seks, bycie zauważonym. Mówił już o tym Curt Cobain przed swoją śmiercią, doskonale przepowiedział to co się stanie z rynkiem muzycznym i z młodym pokoleniem.
Fajnie, ale to nie jest żadna odpowiedź. Dużo się pierdoli o tym jak to JP był autorytetem dla pokolenia, a w zasadzie nie przekłada się to na zachowanie owego pokolenia.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 12:55:08 pm wysłana przez tarniak »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1726 dnia: Czerwca 27, 2011, 13:06:32 pm »
Dyskusja o dowodach na istnienie Boga jest dla mnie wystarczająca żeby stwierdzić, że nie masz zielonego pojęcia czym jest wiara. Nawet w sensie semantycznym.

Jacek84

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1727 dnia: Czerwca 27, 2011, 13:16:37 pm »
Dyskusja o dowodach na istnienie Boga jest dla mnie wystarczająca
Przecież właśnie to staram się uświadomić koledze Unlimited. Jednak czego mam oczekiwać od Ciebie, skoro wiesz wszystko najlepiej. Pozostaje mi tylko wiara, że Twój Bóg da Ci trochę pokory.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 13:18:43 pm wysłana przez tarniak »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 983
  • Reputacja: 132
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1728 dnia: Czerwca 27, 2011, 15:28:13 pm »
Cytuj
tylko nie wmawiaj wszystkim że tak jest, bo nie masz na to dowodów,
Więcej jest dowodów na to, że nie istnieje niż na to, że istnieje.

Tzn. jakie ?

Sam odpowiem. Nie ma żadnych dowodów.

Jeżeli Bóg istnieje, to żadna nauka nie jest w stanie go odnaleźć, bo na tym właśnie ten cały cyrk się opiera. A Bóg po stworzeniu wszystkiego, nie pozwoliłby raczej na to, aby byle jakiś człowieczek go odnalazł. Jasne, jest wiele przeciwności, człowiek pochodzi od małpy, wielkie gady. Wszystko nijak ma się do tego, co zawierają wszelkie księgi. Ale znowu, mamy przed sobą Boga, który równie dobrze wymyślił to wszystko aby przetestować naszą wiarę.

Nie mamy żadnych dowodów na jego istnienie, nie mamy także żadnych dowodów, na jego brak. Każdy odbiera różne sygnały na swój sposób. Temat męczący, jak pytanie: "Jak to się wszystko zaczęło, gdzie był ten początek ? " Czyli do niczego nie dojdziemy  :)

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1729 dnia: Czerwca 27, 2011, 15:30:19 pm »
Bóg jest doskonały więc musi istnieć inaczej nie byłby doskonały :P
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Jacek84

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1730 dnia: Czerwca 27, 2011, 15:42:49 pm »
Cytuj
tylko nie wmawiaj wszystkim że tak jest, bo nie masz na to dowodów,
Więcej jest dowodów na to, że nie istnieje niż na to, że istnieje.

Tzn. jakie ?

Sam odpowiem. Nie ma żadnych dowodów.
Dowodów samych w sobie nie ma -> na tym opiera się wiara. Natomiast można sobie wierzyć w kreacjonizm, a na teorię ewolucji mamy dowody tak jak dziedziczenie cech w ramach ewolucji biologicznej. Tak samo dziś już wiemy, że anomalia meteorologiczne to nie gniew boski tylko suma różnych czynników przyrodniczych. Z innej mańki, ludzki organizm nie jest zdolny do czegoś takiego jak "niepokalane poczęcie", a na tym opiera się jeden z wazniejszych dogmatów. A jakieś mrzonki nt. tego, że ateizm jest de facto tak samo dogmatyczny jak wiara to 16latek obali. Wiadomo, dowodów nie ma.

Cytuj
Jasne, jest wiele przeciwności, człowiek pochodzi od małpy, wielkie gady. Wszystko nijak ma się do tego, co zawierają wszelkie księgi. Ale znowu, mamy przed sobą Boga, który równie dobrze wymyślił to wszystko aby przetestować naszą wiarę.
A teraz z ręką na sercu postaw znak równości między "człowiekiem pochodzącym od małpy", a "Bogiem który ukartował to wszystko by przetestować naszą wiarę". Będziesz miał ogląd co rozumiem przez "więcej jest dowodów na to, że nie ma Boga".
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 15:50:32 pm wysłana przez tarniak »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1731 dnia: Czerwca 27, 2011, 16:19:51 pm »
Poza tym jest wiele ciekawych faktów na istnieje duchowej części człowieka.
Chętnie się z nimi zapoznam :)  Bo z tego co mi wiadomo, to człowiek składa się wyłącznie z materii - mózg w połączeniu z ciałem generuje umysł. Uszkodzenie mózgu może nas pozbawić odczuwania uczuć i emocji. Jak w takim razie miałoby wyglądać życie duchowe? Musiałoby być ponad cielesnością, a zatem nie moglibyśmy za jego pomocą odczuwać stanów kojarzonych z naszym normalnym pojmowaniem świata. Ekstazy mistyczne i inne tego typu rzeczy nie mogą zachodzić bez pewnych narządów cielesnych potrzebnych do ich odczuwania. Wymagane są określone sygnały chemiczne i elektryczne. Po narkotykach ludzie też widzą różne rzeczy.

Bóg jest doskonały więc musi istnieć inaczej nie byłby doskonały :P
Wszystkie dotychczasowe dowody na istnienie Boga zostały już dawno obalone (chociażby przez Kanta). Z ontologicznym włącznie.

Ogólnie to ciężko zaprzeczyć istnieniu Boga, bo nie znamy pierwotnej natury tego świata, a nawet jak ją poznamy, to nigdy nie będziemy tego do końca pewni. Dlatego o Bogu ciężko cokolwiek orzekać (nie powołując się na święte księgi oczywiście). Natomiast co do życia po śmierci, to też nie możemy być pewni czy jest, czy może go nie ma. Patrząc jednak na ówczesną wiedzę naukową wydaje się bardzo mało prawdopodobne aby było. Istnienie Boga wcale nie równa się istnieniu innego życia po śmierci.

Jeśli ktoś chce wierzyć, że Bóg istnieje, to pozostaje mu wyłącznie wiara, bo nauka albo temu zaprzecza, albo nie może nic o tym powiedzieć. No chyba, że istnieją jakieś fakty, o których ja nic nie wiem ;)

Ciapkas

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1732 dnia: Czerwca 27, 2011, 16:28:54 pm »
POK, biorąc pod uwagę Twoje stanowisko od razu włącza mi się 'Dawkins alert' ;)
Dlatego polecam bezpośrednią odpowiedź na tą książkę "Bóg nie jest urojeniem. Złudzenie Dawkinsa". Polecam baaaardzo, bo nawet warsztatowo ksiązka jest świetna.

Jacek84

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1733 dnia: Czerwca 27, 2011, 16:30:08 pm »
To chyba słabo tego Dawkinsa przeczytałeś, skoro moje "dowodów na nieistnienie Boga jest więcej niż na jego istnienie" jest praktycznie żywcem wyjęte z rozdziału o agnostykach.

A ta książka McGrath to przecież beka, skoro zarzucają w niej Dawkinsowi pseudonaukowy charakter.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 16:34:12 pm wysłana przez tarniak »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1734 dnia: Czerwca 27, 2011, 16:34:27 pm »
Odniosłem się do waszej(Twojej i Unli) polemiki na temat wiary, która była zupełnie od tego pojęcia oderwana. POK pisze o czymś inny to i do tego się odniosłem.

Nie chce mi się znów robić burdelku bo znów dostanę ostrzeżenie i będzie niedobrze.

Cytuj
A ta książka McGrath to przecież beka, skoro zarzucają w niej Dawkinsowi pseudonaukowy charakter.

Cała książka to beka z Dawkinsa, dlatego jest tak dobra.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 16:41:13 pm wysłana przez Ciapkas »

Jacek84

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1735 dnia: Czerwca 27, 2011, 16:35:53 pm »
Odniosłem się do waszej(Twojej i Unli) polemiki na temat wiary, która była zupełnie od tego pojęcia oderwana. POK pisze o czymś inny to i do tego się odniosłem.
Jakiego znowu pojęcia?

Unlimited

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1736 dnia: Czerwca 27, 2011, 16:44:30 pm »
POK

Cytuj
Chętnie się z nimi zapoznam Smile  Bo z tego co mi wiadomo, to człowiek składa się wyłącznie z materii - mózg w połączeniu z ciałem generuje umysł. Uszkodzenie mózgu może nas pozbawić odczuwania uczuć i emocji. Jak w takim razie miałoby wyglądać życie duchowe? Musiałoby być ponad cielesnością, a zatem nie moglibyśmy za jego pomocą odczuwać stanów kojarzonych z naszym normalnym pojmowaniem świata. Ekstazy mistyczne i inne tego typu rzeczy nie mogą zachodzić bez pewnych narządów cielesnych potrzebnych do ich odczuwania. Wymagane są określone sygnały chemiczne i elektryczne. Po narkotykach ludzie też widzą różne rzeczy.

Dla mnie człowiek to ciało-cielesność, mózg-umysł i do tego dochodzi dusza<np. Twoje sumienie>. Uszkodzenie mózgu oczywiście kończy się tak jak mówisz. Przeżyłeś kiedyś wyjście z swojego ciała<tzn.widziałeś się z widoku trzeciej osoby>. Bardzo ciekawe zjawisko, a jak się obudzisz to kończyny masz tak ciężkie jak cholera<gorsze uczucie niż nagły nocny skurcz>. Życie duchowe to Twoja Dusza która porusza się bez podziałów tu na ziemi, i w kosmosie między materiami. Tak ja to definiuje. Może mam złudne pojęcie. Poza tym człowiek ciągle się uczy poznawać swoje ciało, mózg, można powiedzieć że swoją energie. Dlaczego tak mało ludzi udaję się na badanie swoich spojówek, skoro tam jest z bardzo dużym prawdopodobieństwem ukazana Nasza przyszłość<choroby etc.>. Ciągle uczymy się poznawać nasze DNA itd. ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 16:51:44 pm wysłana przez Unlimited »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1737 dnia: Czerwca 27, 2011, 17:00:19 pm »
POK, biorąc pod uwagę Twoje stanowisko od razu włącza mi się 'Dawkins alert'
W sumie z tym trochę nie trafiłeś, bo moja wypowiedź zupełnie nie nawiązywała do tez Dawkinsa. Choć fakt faktem jest w kilku miejscach zbieżna, ale to chyba głównie dlatego, że pewne naukowe, logiczne rozumowanie się tutaj pokrywa. Gdybym nawiązywał do Dawkinsa, to pisałbym o Boeingu, wysypisku śmieci, teorii ewolucji i jeszcze kilku innych rzeczach ;)

Dlatego polecam bezpośrednią odpowiedź na tą książkę "Bóg nie jest urojeniem. Złudzenie Dawkinsa". Polecam baaaardzo, bo nawet warsztatowo ksiązka jest świetna.
A z książką z chęcią się zapoznam. Na pewno nie zaszkodzi :)  A może jednak się nie zapoznam. Patrząc na opinie to jest to straszna słabizna :(

POK

Cytuj
Chętnie się z nimi zapoznam Smile  Bo z tego co mi wiadomo, to człowiek składa się wyłącznie z materii - mózg w połączeniu z ciałem generuje umysł. Uszkodzenie mózgu może nas pozbawić odczuwania uczuć i emocji. Jak w takim razie miałoby wyglądać życie duchowe? Musiałoby być ponad cielesnością, a zatem nie moglibyśmy za jego pomocą odczuwać stanów kojarzonych z naszym normalnym pojmowaniem świata. Ekstazy mistyczne i inne tego typu rzeczy nie mogą zachodzić bez pewnych narządów cielesnych potrzebnych do ich odczuwania. Wymagane są określone sygnały chemiczne i elektryczne. Po narkotykach ludzie też widzą różne rzeczy.

Dla mnie człowiek to ciało-cielesność, mózg-umysł i do tego dochodzi dusza<np. Twoje sumienie>. Uszkodzenie mózgu oczywiście kończy się tak jak mówisz. Przeżyłeś kiedyś wyjście z swojego ciała<tzn.widziałeś się z widoku trzeciej osoby>. Bardzo ciekawe zjawisko, a jak się obudzisz to kończyny masz tak ciężkie jak cholera<gorsze uczucie niż nagły nocny skurcz>. Życie duchowe to Twoja Dusza która porusza się bez podziałów tu na ziemi, i w kosmosie między materiami. Tak ja to definiuje. Może mam złudne pojęcie. Poza tym człowiek ciągle się uczy poznawać swoje ciało, mózg, można powiedzieć że swoją energie. Dlaczego tak mało ludzi udaję się na badanie swoich spojówek, skoro tam jest z bardzo dużym prawdopodobieństwem ukazana Nasza przyszłość<choroby etc.>. Ciągle uczymy się poznawać nasze DNA itd. ;)
Mogę sobie wyobrazić w każdej chwili siebie w trzeciej osobie, z zupełnie innej perspektywy. Śniąc też widzę różne rzeczy. Nie świadczy to jednak, że one faktycznie istnieją. Poza tym ciężkość nóg świadczy o tym, że to właśnie ciało opowiadało za sen, a nie jakaś niematerialna dusza. Wychodzenie z ciała należałoby dokładnie sprawdzić doświadczalnie. Jeśliby się okazało, że można za jego pomocą widzieć nowe, wcześniej nieznane rzeczy (np. opisać pomieszczenie, w którym się nigdy nie było), to byłoby to naprawdę coś i na pewno odbiłoby się na świecie nauki. Ja jednak o niczym takim nie słyszałem.

Co się tyczy pogrubionej treści, to po prostu wymiękam ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1738 dnia: Czerwca 27, 2011, 17:20:14 pm »
Dlaczego wymiękasz, skoro jest to po części potwierdzone naukowo.. Jednak można zrobić inaczej, zrób test, popatrz się przez dłuższy czas dogłębnie w swoje oczy w lustrze. Potem opisz co czułeś, czy odczuwałeś dobre czy złe emocje. Za mało uwagi poświęcamy właśnie naszym oczom. Dlaczego od wieków ludzie mówili pokaż mi swoje oczy, a powiem Ci kim jesteś. :P ;)

Ps. Odnośnie ciała, ciało to tylko bodziec.

Dobra, to temat rzeka..kończymy. ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 17:30:37 pm wysłana przez Unlimited »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1739 dnia: Czerwca 27, 2011, 17:22:27 pm »
Cytuj
Patrząc na opinie to jest to straszna słabizna

A muszę Ci mówić dlaczego w przypadku takich książek nie warto za bardzo kierowac sie opiniami innych ludzi? ;]

Jacek84

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1740 dnia: Czerwca 27, 2011, 17:30:29 pm »
Miałem przyjemność (?) poczytać fragmenty tej książki i jeśli ktoś wychodzi z założenia (dogmatu), które można streścić w zdaniu "Dawkins to ateista i/więc pierdoli" to jak do tego podchodzić poważnie? Przecież tam otwarcie mówią, że Dawkins patrzy na sprawę selektywnie i nie mają zamiaru odnosić się do poszczególnych zarzutów. Jak można polemizować z książką (tu God Delusion), która w 100% opiera się na Q-A. Jest jakaś teza -> Dawkins stara się ją obalić, miejscami nawet wykpić (jedyny w zasadzie zarzut, który ma sens). Cała książka to jeden, ogromny zbiór przykładów, a państwo McGrath zakładają, że nie ma co z tym polemizować. WTFBBQ w takim razie? Pomijam już fakt, że status tych książek nigdy nie będzie sam. O ile po Boga Urojonego może sięgnąć każdy, niezależnie od wiary to jaki jest niby target dissu na Dawkinsa? Tylko ludzie, którzy już mają wyrobiony pogląd i poszukują jego afirmacji.

EDIT: kur**, myślałem, że to cytat z mojego wpisu.

Wiadomość scalona: Czerwca 27, 2011, 17:32:28 pm
Cytuj
A ta książka McGrath to przecież beka, skoro zarzucają w niej Dawkinsowi pseudonaukowy charakter.
Cała książka to beka z Dawkinsa, dlatego jest tak dobra.
Czyli potwierdziłeś koncepcję, którą zasugerowałem w ostatnim zdaniu. Obvious shit is obvious.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 17:32:28 pm wysłana przez tarniak »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1741 dnia: Czerwca 27, 2011, 17:40:34 pm »
Mięli w książce dowieść istnienia Boga? Rly? W naukowy sposób? tego oczekiwałeś po tej książce? Że jak ją przeczytasz to zaczniesz wierzyć w Boga? No to gratulacje.

Ksiązka miała zupełnie inne zadanie. Przede wszystkim jest dissem na niby-ateistów. Niby bo starają się ('w imię nauki'  :lol: ) dowieść czegoś czego się nie da dowieść. Zresztą ich zapał jest podobny do zapału fanatyków religijnych.

Dlatego dla mnie jedynymi prawdziwymi ateistami są ludzie, którzy siedzą cicho i mają na całą metafizykę wyje**ne a jak pojawia się taki temat kwitują go machnięciem ręki.

Z książki Terrego Pratchetta
Cytuj
– Ateizm to także postawa religijna – zahuczał Dorfl.
– Wcale nie! – zaprotestował funkcjonariusz Wizytuj. – Ateizm to zaprzeczenie istnienia boga!
– A zatem postawa religijna. W samej rzeczy bowiem szczery ateista myśli o Bogu bezustannie, choć istotnie w terminach negacji. Zatem ateizm jest formą wiary. Gdyby ateista naprawdę nie wierzył, nie przejmowałby się lub nie przejmowałaby się zaprzeczaniem.

Wiadomość scalona: Czerwca 27, 2011, 17:42:54 pm
I koniec offtopa, napisałem już wszystko co miałem napisac, w razie ewentualnych pytań wszystko jest w tym poscie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 17:42:54 pm wysłana przez Ciapkas »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1742 dnia: Czerwca 27, 2011, 17:54:45 pm »
Dlaczego wymiękasz, skoro jest to po części potwierdzone naukowo..
Link lub nazwa książki mile widziane ;)

Jednak można zrobić inaczej, zrób test, popatrz się przez dłuższy czas dogłębnie w swoje oczy w lustrze. Potem opisz co czułeś, czy odczuwałeś dobre czy złe emocje. Za mało uwagi poświęcamy właśnie naszym oczom. Dlaczego od wieków ludzie mówili pokaż mi swoje oczy, a powiem Ci kim jesteś.
W oczy często patrzę w lustrze. Tyle, że znaczenie mają nie same oczy, co również ich otoczka (brwi itd.). Nie oczy a spojrzenie. To po spojrzeniu widać częściowo jaki masz charakter - lata życia odciskają swoje piętno; jeśli będziesz się często denerwować, to będzie to widać. Dobry aktor potrafi jednak temu zaradzić w dużym stopniu.

Oczy służą jedynie jako detektor. Służą do rozszczepiania światła i przekazywaniu tych informacji do mózgu. To mózg tworzy obraz, który widzisz, a nie oczy. Dlatego odzyskanie wzroku przez niewidomego nie sprawi, że zacznie on widzieć - przynajmniej nie w takim sensie jak my.

Ps. Odnośnie ciała, ciało to tylko bodziec.
Raczej aż. Aby myśleć potrzebujesz ciała. To ciało rozpoczyna proces myślenia. By myśleć musisz mieć o czym myśleć. Potrzebujesz odniesienia. Fizyczna reprezentacja jest konieczna do wymiany informacji. Umysł ludzki został stworzony do działania w naturalnym środowisku. Bez ciała jest właściwie martwy. (mówiąc o ciele mam na myśli wszystko poza mózgiem).

Tak się składa, że w temacie ciało-umysł jestem dosyć dobrze obeznany. Mogę więc z czystym sumieniem polecić Ci "Błąd Kartezjusza". Widzę, że wyszła nowa edycja, więc nie będzie problemu z dostępnością. Warto może jeszcze zerknąć na "W poszukiwaniu Spinozy" i "Przenikliwe powietrze jasny ogień" jakbyś akurat miał dostęp.

Cytuj
Dlatego dla mnie jedynymi prawdziwymi ateistami są ludzie, którzy siedzą cicho i mają na całą metafizykę wyje**ne a jak pojawia się taki temat kwitują go machnięciem ręki.
Ale dlaczego ateiści nie mają się wypowiadać na interesujące ich tematy? Jest wolność słowa czy jej nie ma? Zakazywanie myślenia/mówienia na dany temat jest po prostu głupie.

Cytuj
A muszę Ci mówić dlaczego w przypadku takich książek nie warto za bardzo kierowac sie opiniami innych ludzi? ;]
Jeśli widać, że opinia jest dosyć obiektywna, a w dodatku jest kilka takich opinii, to znaczy, że książka nie jest raczej za dobra. Poza tym cytaty tego typu wydają się raczej zabawne:
"O doświadczeniu romantycznej miłości można powiedzieć, że zostaje spowodowane słowami i czynami zakochanych, sensem, jaki się w nich dostrzega, oraz aktywnością obszarów mózgu szczególnie odpowiedzialnych za procesy emocjonalne. Ostateczną przyczyną jest jednak ukochana osoba, z czego można wnosić, że bez względu na naturę przyczyn bliższych, ostateczną przyczynę doświadczenia religijnego stanowi Bóg"

Cytuj
Ksiązka miała zupełnie inne zadanie. Przede wszystkim jest dissem na niby-ateistów. Niby bo starają się ('w imię nauki'  Laughing ) dowieść czegoś czego się nie da dowieść. Zresztą ich zapał jest podobny do zapału fanatyków religijnych.
Ale czy religia nie próbuje dowieść istnienia Boga? Postęp nauki stale oddala Boga w coraz dalsze zakątki wszechświata. Kilka tysięcy lat temu był on tutaj na Ziemi, wywoływał burze, straszył dzieci itd. Dzisiaj natomiast jest gdzieś daleko w innym wymiarze, a jego ostatnią wolą był Wielki Wybuch. Kto wie, może za X lat będzie jeszcze dalej?

Co by nie mówić "Bóg urojony" jest napisany całkiem rzetelnie. Argumenty są zwykle logicznie i dobrze przedstawione. Mówienie nie bo nie, nie jest dobrym rozwiązaniem.

EDIT:
Cytuj
I koniec offtopa, napisałem już wszystko co miałem napisac, w razie ewentualnych pytań wszystko jest w tym poscie.
Offtop jak offtop. Istnienie Boga też można zaliczać do teorii spiskowych ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 17:56:23 pm wysłana przez POK »

el becetol

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1743 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:00:43 pm »
Istnienie Boga też można zaliczać do teorii spiskowych ;)

Raczej nieistnienie Boga można zaliczyć do teorii spiskowych, biorąc pod uwagę że wierzy w nią marginalna część ludzkości.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1744 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:02:12 pm »
Cytuj
Ale dlaczego ateiści nie mają się wypowiadać na interesujące ich tematy? Jest wolność słowa czy jej nie ma? Zakazywanie myślenia/mówienia na dany temat jest po prostu głupie.

Ziomek, ale nie wciskaj mi do ust czegoś czego nie mówiłem i nie dorabiaj sobie ideologii do tego co piszę bo nie znoszę tego. Nikomu nie zabraniam się wypowiadac, ani zapalonym ateistom ani zapalonym fantaykom religijnym. Ba, lubię poczytać i tych i tych, każda opinia jest ciekawa. Piszę tylko jak jest.

Cytuj
Ale czy religia nie próbuje dowieść istnienia Boga? Postęp nauki stale oddala Boga w coraz dalsze zakątki wszechświata. Kilka tysięcy lat temu był on tutaj na Ziemi, wywoływał burze, straszył dzieci itd. Dzisiaj natomiast jest gdzieś daleko w innym wymiarze, a jego ostatnią wolą był Wielki Wybuch. Kto wie, może za X lat będzie jeszcze dalej?

POK, jesteś kumatym człowiekiem więc sam wiesz, że człowiek ma nature jaką ma i w przeszłości próbował tłumaczyć sobie rzeczy którym nie potrafił zrozumieć. Ale nie tędy droga jeśli rozmawiamy o wierze w Boga.

Cytuj
Mówienie nie bo nie, nie jest dobrym rozwiązaniem.

Powiedz gdzie tak napisałem. Znów wsadzasz mi jakieś gówno do ust i liczysz że będę się uśmiechał.  :-?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1745 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:04:41 pm »
tarniak, pok,
z całym szacunkiem, ale chyba przyznacie że jest od groma zdarzeń sugerujących istnienie Boga?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1746 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:15:55 pm »
Najwidoczniej źle Cię zrozumiałem. Chodzi oczywiście o tę część:
Cytuj
Dlatego dla mnie jedynymi prawdziwymi ateistami są ludzie, którzy siedzą cicho i mają na całą metafizykę wyje**ne a jak pojawia się taki temat kwitują go machnięciem ręki.
Po prostu nie lubię podziału na "prawdziwych" i "fałszywych" ateistów. Ludzi interesują różne rzeczy i wiara nie ma tu nic do tego.

Rozumiem Ciapkas jak interpretujesz wiarę. O ile się nie mylę, to w Kierkegaard'owski sposób. Moim zdaniem natomiast można - a nawet należy - szukać dowodów na wiarę/niewiarę. Podstaw na jakich jest to wszystko oparte. Na dzień dzisiejszy nie mam praktycznie żadnych powodów by wierzyć, a cholernie dużo by nie wierzyć. Z samej dyskusji jako takiej akurat nic złego na pewno nie wyjdzie. Pod warunkiem oczywiście, że zachowa się pewien dystans.

Istnienie Boga też można zaliczać do teorii spiskowych ;)

Raczej nieistnienie Boga można zaliczyć do teorii spiskowych, biorąc pod uwagę że wierzy w nią marginalna część ludzkości.
Można i tak to postrzegać. Czemu by nie?

tarniak, pok,
z całym szacunkiem, ale chyba przyznacie że jest od groma zdarzeń sugerujących istnienie Boga?
Jaja sobie robisz, czy mówisz poważnie?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1747 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:20:57 pm »
Cytuj
Cytat: s00s  Dzisiaj o 18:04:41
tarniak, pok,
z całym szacunkiem, ale chyba przyznacie że jest od groma zdarzeń sugerujących istnienie Boga?
Jaja sobie robisz, czy mówisz poważnie?
Oj Ty to bedziesz nieźle zdziwiony jak sie kiedyś obudzisz w kotle z Capim choojm w dupie i jajami lucypera w buzi :-x






s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1748 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:22:58 pm »
tarniak, pok,
z całym szacunkiem, ale chyba przyznacie że jest od groma zdarzeń sugerujących istnienie Boga?
Jaja sobie robisz, czy mówisz poważnie?

mówię poważnie. od tysięcy niewytłumaczalnych uzdrowień w imię wiary, stygmaty, zdarzenia typu "cud krwi" z neapolu, dalej przez błahostki jak zamknięta księga na pogrzebie papieża, aż po osoby twierdzące o osobistym kontakcie z "siłą wyższą" (polecam zapoznać się z historią akiane kramarik, dziewczynki z rodziny ateistów, która w wieku 4 lat ni stąd, ni zowąd oświadcza rodzicom, ze doznała "olśnienia" i zaczyna malować niesamowite obrazy, twierdząc otwarcie, że jest prowadzona przez Boga).  
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 18:36:20 pm wysłana przez s00s »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1749 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:25:01 pm »
Z Bogiem jak z ufo, coś tam kiedyś ktoś wymyślił i ludzie podłapali. Przeciez strefa 11 też istnieje, a w niej są przechowywane ciała kosmitów. Ludzie nie są w stanie pojąć otaczającego ich świata i tłumaczą to sobie Bogiem. kur** straciłem pracę, jestem bezdomny, czekaj to Bóg mnie testuję, dał mi próbę muszę przetrwać. Okoliczności losu prowadzą do tego, że takiemu człowiekowi się udaje i co mówi w zamian ? Dziękuję Bogu. Ile jest historii kiedy ludziom się nie udaję i co mówią w zamian ? Nic nie mówią bo nie żyją, bliscy twierdzą że Bóg ich potrzebował bardziej. To brzmi jeszcze lepiej niż zamach rosjan na tupolewa.

el becetol

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1750 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:32:12 pm »
kur** straciłem pracę, jestem bezdomny, czekaj to Bóg mnie testuję, dał mi próbę muszę przetrwać.

I to jest siła wiary, jeśli testem tłumaczy sobie tragiczne okoliczności które go spotkały zbiera się w sobie i poprawia swój los. Zawsze to lepiej niż jakby powiedział "kur** straciłem pracę, jestem bezdomny, Bóg nie istnieje, jestesmy tylko stworzonym przypadkowo zbiorem komórek powstałym z wielkiego wybuchu niczego i tak z czasem zmienimy się w gówno, więc po co się starać? Najlepiej od razu jebne się z mostu skoro i tak nic dobrego mnie nie czeka".


 

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1751 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:35:07 pm »
zamiast wierzyć w Boga niech lepiej uwierzy w siebie, to mu w zupełności wystarczy. To fakt wiara jest potrzebna, więc najlepiej wierzyć w siebie. To ludzie decydują o swoim losie, nie Bóg skazujący nas na próbę. Są rzeczy na które wpływu nie mamy, ale to nie oznacza że zaszła tam boska interwencja.

Wiadomość scalona: Czerwca 27, 2011, 18:47:04 pm
Jeszcze tylko dodam od siebie że imo wiara w Boga jest pewnego rodzaju obrazą dla ludzkiego umysłu i osiągnięć ludzkości. Wiarą podważacie teorie ewolucji do której dojść nie było łatwo, a która jest kluczowa w tym aspekcie i na którą są dowody. W takim razie cały czas poświęcony biologicznym odkryciom był czasem zmarnowanym. Przecież jam jest Adam 12309421839201, a oto kobieta z żebra mego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 18:47:04 pm wysłana przez Soul hunter 16 »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1752 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:54:48 pm »
Cytuj
Cytat: s00s  Dzisiaj o 18:04:41
tarniak, pok,
z całym szacunkiem, ale chyba przyznacie że jest od groma zdarzeń sugerujących istnienie Boga?
Jaja sobie robisz, czy mówisz poważnie?
Oj Ty to bedziesz nieźle zdziwiony jak sie kiedyś obudzisz w kotle z Capim choojm w dupie i jajami lucypera w buzi :-x
Ale dlaczego wiara w Boga ma mieć kluczowe znaczenie w życiu po śmierci. Jeśli przyjmiemy, że to wiara, a nie myśli i uczynki jest najważniejsza, to należałoby zakładać, że wszystkie zwierzęta po śmierci umierają w sposób całkowicie naturalny - nie przechodzą do innego świata. Zatem, w którym momencie ewolucji pierwszy człowiek otrzymał życie po śmierci? Jeden gen zadecydował o przełamaniu nicości i wejściu w nieśmiertelność? Czy była to nagła interwencja boska? W każdym razie perspektywa nieciekawa dla tych, co się nie załapali.

tarniak, pok,
z całym szacunkiem, ale chyba przyznacie że jest od groma zdarzeń sugerujących istnienie Boga?
Jaja sobie robisz, czy mówisz poważnie?

mówię poważnie, od tysięcy niewytłumaczalnych uzdrowień w imię wiary, stygmaty, zdarzenia typu "cud krwi" z neapolu, dalej przez błahostki jak zamknięta księga na pogrzebie papieża aż po osoby twierdzące o osobistym kontakcie z "siłą wyższą" (polecam zapoznać się z historią akiane kramarik, dziewczynką z rodziny ateistów, która w wieku 4 lat ni stąd, ni zowąd oświadcza rodzicom, ze doznała "olśnienia" i zaczyna malować niesamowite obrazy, twierdząc otwarcie, że jest prowadzona przez Boga).  
Myślałem, że jesteś niewierzący i stąd moje zdziwienie. Musiałbym się kiedyś zapoznać z tymi wszystkimi przypadkami. O ile uzdrowienia i stygmaty kompletnie do mnie nie przemawiają (z jednej strony mamy statystykę, a z drugiej psychologię - przynajmniej ja tak to widzę), tak przykład z dziewczynką wydaje się całkiem ciekawy. Problemem w takich przypadkach jest tylko stwierdzenie jak faktycznie było. Ludzkie zachowania nie przejawiają się prostotą eksperymentów naukowych. Autystyczne dzieci również potrafią świetnie rysować i malować. Nie wiadomo przecież co rodzice mogli nagadać. Cudy mają to do siebie, że są niepowtarzalne i przez to niesprawdzalne.

Z Bogiem jak z ufo, coś tam kiedyś ktoś wymyślił i ludzie podłapali. Przeciez strefa 11 też istnieje, a w niej są przechowywane ciała kosmitów. Ludzie nie są w stanie pojąć otaczającego ich świata i tłumaczą to sobie Bogiem. kur** straciłem pracę, jestem bezdomny, czekaj to Bóg mnie testuję, dał mi próbę muszę przetrwać. Okoliczności losu prowadzą do tego, że takiemu człowiekowi się udaje i co mówi w zamian ? Dziękuję Bogu. Ile jest historii kiedy ludziom się nie udaję i co mówią w zamian ? Nic nie mówią bo nie żyją, bliscy twierdzą że Bóg ich potrzebował bardziej. To brzmi jeszcze lepiej niż zamach rosjan na tupolewa.
Bóg jeśli istnieje ma na nas wyje**ne i taka prawda. Dlatego nie liczę na życie po śmierci. Jeśli już to jesteśmy dla niego jak dla nas mrówki. Fajnie popatrzeć jak harują, tworzą, rodzą i umierają.

A życie można przecież traktować jako okazję. Zwykle nie jest tak źle żeby się nie chciało żyć, a często bywa nawet dobrze.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1753 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:56:47 pm »
Bóg jeśli istnieje ma na nas wyje**ne i taka prawda. Dlatego nie liczę na życie po śmierci. Jeśli już to jesteśmy dla niego jak dla nas mrówki. Fajnie popatrzeć jak harują, tworzą, rodzą i umierają.

A życie można przecież traktować jako okazję. Zwykle nie jest tak źle żeby się nie chciało żyć, a często bywa nawet dobrze.

Też chciałem do tego nawiązać ;) W takim razie po co nam taki Bóg, no, ale Tobie tego tłumaczyć nie muszę ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1754 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:00:43 pm »
Ja nie podzielam tych poglądów, choć z niektórymi rzeczami mogę się zgodzić..ale je toleruję. Oby każdy z Nas przeżył życie jak najlepiej, a czy spotkamy się potem to czas pokaże. :P

Ps. Wiara to także część religii.

@ POK

A jak wytłumaczysz np. niespotykane możliwości czyli potocznie mówiąc "dar od Boga"? Tylko nie mów mi że to tylko zlepek odpowiednich genów..bo tak nie jest<nie zostało to wytłumaczone czy potwierdzone naukowo>.

To taki pierwszy lepszy przykład. 8)


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1755 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:03:52 pm »
A jak wytłumaczysz np. niespotykane możliwości czyli potocznie mówiąc "dar od Boga"? Tylko nie mów mi że to tylko zlepek odpowiednich genów..bo tak nie jest<nie zostało to wytłumaczone czy potwierdzone naukowo>.

To taki pierwszy lepszy przykład. Cool
Nie wiem o co chodzi :oops:

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1756 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:05:39 pm »
No i pierwszy lepszy przykład że czego nie potraficie wytłumaczyć zawdzięczacie Bogu. I jakie dokładnie te możliwości bo jeszcze nie spotkałem nikogo kto by ciskał jak Cole z Infamous, a jak mamy rozmawiać o łyżeczkach przyklejanych do ciała to lepiej nawet nie zaczynać.

Unlimited

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1757 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:10:37 pm »
Na przykład. Niespotykany głos + charyzma + szczerość + wizjonerstwo na raz. Nie mów mi że nie znasz takiej osoby.

Nie chodzi mi tu o nadludzkie umiejętności jak np. przewidywanie przyszłości. Chodzi mi o rzeczy bardziej przyziemne. A to na pewno nie tylko zlepek genów..bo gdyby tak było to legendarne osobistości, urodziły by równie legendarnych potomków, a tak nie jest.

Już nie mówię o przykładach o których wspomniał s00s.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 19:14:27 pm wysłana przez Unlimited »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1758 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:14:23 pm »


Filmik, który kiedyś wrzucał becet. 1:27-1:30

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1759 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:16:05 pm »
No to właśnie różnicują geny. Jaki niespotykany głos ? Nie spotkałem jeszcze nikogo kto by miał taki sam jak ja, więc jak można mówić o niespotykanym głosie, każdy człowiek się różni w dodaktu są ludzie z anomaliami człowieka co porusza się na rękach i nie ma brzucha oraz nóg, też nazwiesz darem od Boga, w sensie że otrzymał dar od Boga ? Zwykła anomalia ciała, problem z genami ludzie cały czas nad tym pracują, niestety ludzie ciało nie jest tak proste do rozszyfrowania, Bóg mógł zostawić instrukcję. Zresztą jak sam przymiotnik wskazuję przyziemne, gdzie tu Bóg ? A szczerość, charyzma ? No proszę Cię to zwykłe ludzkie cechy niektórym ich brak, niektórym nie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 19:19:06 pm wysłana przez Soul hunter 16 »