Autor Wątek: Dragon Ball Xenoverse  (Przeczytany 5788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Dragon Ball Xenoverse
« dnia: Czerwca 11, 2014, 09:45:21 am »
Coming to PlayStation and Xbox



Z przyjemnością jako pierwszy otwieram next genowy  temat o nowym Dragon Ballu :troll:

BTW narrator w tym filmiku jak i końcówka totalnie bekowo pasuje do klimatu DB :lol:

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 11, 2014, 09:57:06 am »
System walki na oko jak w każdym ostatnim DB, czyli pewnie kiepski, grafa nie urywa... Na razie nie ma się czym jarać. Ale zobaczymy  8)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 11, 2014, 10:11:37 am »
No gdybym nie zobaczył platform na końcu filmiku to bym pewnie wrzucił temat do past-genów :lol:. Oj no zobaczymy, może coś z tego wyjdzie i będzie warto zlukać :)

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 15, 2014, 10:26:35 am »


Spoiler: Reszta screenów (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Cytuj
Bandai Namco games Announces Dragon Ball: Xenorverse

Leading video game publisher and developer Bandai Namco today announced Dragon Ball: Xenoverse for the PlayStation 4 computer entertainment system, Xbox One, the all-in-one games and entertainment system from Microsoft, PlayStation 3 computer entertainment system, and the Xbox 360 games and entertainment system from Microsoft.

Developed by famed Osaka-based Japanese videogame developer Dimps (the team behind the fan favorite Dragon Ball Z: Budokai series), Dragon Ball: Xenoverse will be the first Dragon Ball game to make its way to the new generation of consoles with all the epic battles fans have come to expect between Goku and his most feared enemies; Vegeta, Frieza, Cell and many others, with brand new gameplay design. Dragon Ball: Xenoverse will take the beloved universe from series’ creator Akira Toriyama by storm and break tradition with a new world setup, a mysterious city, a mysterious fighter and other amazing features to be announced in the future.

“The Dragon Ball franchise has resonated with gamers from around the world for generations,” said Chris Gilbert, Senior Vice President of Sales and Marketing at Bandai Namco Games America. “The Dimps team has been given new creative material and a powerful digital canvas from which to develop a game that will deliver unique features that will surely please Dragon Ball and gaming fans alike.”

We’re proud to announce Dragon Ball Xenoverse! The very first next-generation Dragon Ball experience, developed by Dimps.

Dragon Ball: Xenoverse will be available in the Americas for the PlayStationb 4 system, Xbox One, PlayStation 3 system, and Xbox 360.

Key Features

New Generation Dragon Ball – Enjoy your favorite manga on PlayStation 4 and Xbox One for the first time ever! Also available on PlayStation 3 and Xbox 360.

Improved Gameplay – Fast paced and powerful battles await to be discovered, including real-time transformation!

Strong Immersion – Inspired from one of the most famous series ever created.

New World Setup – A clock that once had stopped will start to tick again in an enigmatic and futuristic city!

Original Battles – Take part in epic fights against ferocious enemies such as Vegeta, Frieza, Cell and much more!

Unknown Fighter – Look at him with his uniform, cape and scouter… who is he?

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 15, 2014, 21:41:15 pm »
including real-time transformation
W końcu kur*a!!!!!!!!!!!!!!!!1  :grin:

Kolo z czerwonymi włosami to może być Super Sayian God, ale kto ich tam wie.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 15, 2014, 21:48:18 pm »
including real-time transformation
W końcu kur*a!!!!!!!!!!!!!!!!1  :grin:
Czyżby to ostatnio było na ps2? ;)

Kolo z czerwonymi włosami to może być Super Sayian God, ale kto ich tam wie.
Próbują ratować się nową fabułą bo wiedzą, że gameplay będzie znów do d... Trunks jako Super Sayian God? :P
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 24, 2014, 16:53:07 pm »
http://www.allgamesbeta.com/2014/06/dragon-ball-xenoverse-mystery-fighter.html

Cytuj
A Mysterious Warrior From the Future Arrives!

After announcing the upcoming Dragon Ball: Xenoverse video game coming to the PlayStation 4 computer entertainment system, Xbox One, the all-in-one games and entertainment system from Microsoft, PlayStation 3 computer entertainment system, and the Xbox 360 games and entertainment system from Microsoft at this year’s E3 in Los Angeles, Bandai Namco Games is proud to reveal new details on the mysterious character that has excited Dragon Ball fans all over the world!

In Dragon Ball: Xenoverse, the mysterious fighter will be allowed to blast his way into multiple famous battles from Dragon Ball’s illustrious history! Thanks this, gamers will be presented with an unpredictable ‘DRAGON BALL’ experience; perhaps rewriting DRAGON BALL history as we know it! However, numerous questions still remain unanswered, such as: Who is this mysterious stranger wearing the scouter? What is the story behind this new character and why is he talking to Trunks? What is the purpose behind this mysterious room?

Many more secrets will be unveiled over the coming weeks and months as we move ever closer to launching Dragon Ball: Xenoverse... The Future of Dragon Ball promises to be exciting for fans!

Dragon Ball: Xenoverse will be available in EMEA and Australasia for the PlayStation 4 computer entertainment system, Xbox One, the all-in-one entertainment system from Microsoft, PlayStation 3 computer entertainment system, and the Xbox 360 games and entertainment system from Microsoft.

Spoiler: Nowe Screeny (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #7 dnia: Września 19, 2014, 04:22:46 am »
Odkopuje mój temacik o nowym Dragon Ballu

http://blog.eu.playstation.com/2014/09/17/sign-now-dragon-ball-xenoverse-ps3-network-test/

TU link do zapisu do testów: https://psnbeta.eu.playstation.com/DBX/enroll.php

Szkoda, że test jedynie na PS3 będzie.

Dla tych co lubili stare Budokaie z PS2 polecam się zainteresować, bo to pierwszy od dawna tytuł zrobiony przez Dimps, developera pierwszych budokai. Te gorsze gry z universum DB z ostatnich lat były robione przez Spike, więc powrót poprzedniego developera może grze pomóc :) Ja sie zapisałem i obczaje z ciekawością :D

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #8 dnia: Września 20, 2014, 13:26:13 pm »
Najnowszy trailer:

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/87AyqyKJuK8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Kuźwa no jaram się!

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #9 dnia: Września 20, 2014, 13:48:15 pm »
W poprzedniej generacji nie grałem w żadnego  DB teraz chyba sobie sprawie jak story mode nie będzie ssało.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #10 dnia: Września 21, 2014, 15:04:33 pm »
Prezentuje się zjawiskowo. Generalnie klasę lepiej niż odświeżona wersja telewizyjnego DB. Z chęcią zagram. Seria ma wady, ale też nie brakuje jej unikalnego stylu.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #11 dnia: Września 23, 2014, 09:38:08 am »
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/lKgU26GDeZk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Po prostu WOW. Obejrzałem cały ten filmik i mnie trafiło. To będzie Dragon Ballowy Destiny, a co lepsze to najwyraźniej ten tytuł będzie następcą nieudanego Dragon Ball Online, które ostatecznie nie ukazało się nawet w Japonii i nie wyszło poza granice Korei. Grałem w DB Online przez pewien czas jak wyszło i choć gra była marną podróbką WOWa bez żadnych oryginalnych mechanik, to była to przynajmniej gra RPG mmo w świecie Dragon Balla, do której całą fabułę pisał sam Toriyama. Na filmiku powyżej widać parę przeciwników na czarno-czerwono, jedną babkę w białych włosach i gościa. To są główni villiani z DBO, co upewnia mnie w przekonaniu, że gra przejęła całą fabułę z DBO. Nawet trunks mówiący do naszego no-name bohatera o ratowaniu linii czasu jest identycznie ubrany co Trunks który w DBO mówił nam to samo i wysyłał na ratowanie świata. Do tego hub gdzie będzie można spotykać innych graczy i wyruszać na przeżywanie historycznych momentów z DB? Masa ekwipunku do customizacji postaci? Uczenie się technik od bohaterów z DB? To wszystko było w DBO, co jasno sugeruje, że choć DBO poniósł klape jako słabe MMO, tak postanowili przerobić pomysł z tamtej gry na porządną onlajnową naparzankę gdzie w coopie będziemy mogli wyruszyć i przeżyć wspólnie z naszymi znajomymi najlepsze momenty Dragon Balla. To będzie Destiny wśród Dragon Balli. Jaram się :angel:

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #12 dnia: Października 03, 2014, 10:33:49 am »
To będzie Destiny wśród Dragon Balli. Jaram się :angel:
Tak też myślałem, aż do czasu kiedy dostałem kod na testy beta. Niesamowicie mnie rozczarowała ta gra.
Grałem jedynie w raging blast 2 i podobał mi się, ale mam wrażenie że tutaj wszystko jest wielkim krokiem w tył, względem tej starej już gry. System walki jest nieintuicyjny i przez dużą ilość postaci walczących ze sobą, kamera wariuje, lokowanie na przeciwniku niewiele daje bo nawet podlatując do niego postać zamiast stanąć tuż przy nim, staje na przykład 4m pod nim, przez co większość ciosów nie trafia i walczy sie z powietrzem.  :roll:
Na plus mogę zaliczyć grafikę podczas walki i rozwój/kreacje postaci, bo zapowiada się fajnie (gra czasami mocno klatkuje, ale to w końcu beta..). Fatalnie wygląda też bieganie po mieście, gdzie oprawa spada o 4 oczka w dół, animacje sa koślawe niczym z psxa.. No i mimo że miasto jest małe to i tak podzielono je na sektory które się muszą doczytywać. Żal.

Beta ostudziła moje nadzieje dlatego nie biore gry na premiere, ale poczekam na opinie graczy i wtedy zdecyduje.   :(


Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #13 dnia: Października 03, 2014, 12:24:05 pm »
Ja jakoś nigdy w stosunku do Dragon Balli nie miałem ochoty kupować na premierę. Ale gierkę bym chętnie ograł ;)

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #14 dnia: Października 03, 2014, 13:05:35 pm »
Wolałbym Dragon Balla bez tego cell-shadingu. Mogliby zrobić jakąś wariacje modeli postaci na silniku UE. Byłoby kozacko i mrocznie.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 22, 2014, 14:14:14 pm »
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/OKFHDq4RR0U?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Śledzę ten tytuł od jakiegoś czasu i kiedyś bardzo lubiłem bijatyki DB na PS3. Jedno co mnie strasznie rozwala, to że dokładnie wiem co było bazą do powstania DB Xenoverse.



Grałem w pierwsze beta testy DBO na koreańskich serwerach (wygoglać koreański pesel by założyć tam konto to był achievement), potem na tajwańskich też. Czekałem bardzo jak wyjdzie przynajmniej w japonii to bym lepiej rozumiał plot itd. Gra była dla fanów czymś naprawdę fajnym, choć pod względem mechaniki to było taki bardzo zbiedzony klon WOWa. Serwery DBO zamknięto w wrześniu 2013 roku i było mi smutno, że gra nigdy nie została wydana w wersji angielskiej ani nawet nie dotarła do Japonii. A niedługo po tym czasie pojawia się projekt DB Xenoverse, który jak widać jest duchowym następcą i recyklingiem fabuły przedstawianej w DBO. Fajnie, że zmienili formułę MMO na coś ciut innego, co bardziej będzie pod klimaty Dragon Ballowe ;).

Tak dla wiadomości fanów, to fabułę do DBO pisał sam Toriyama, więc to co tu się dzieje (a przynajmniej działo w wersji MMO tej gry) jest kanoniczne.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 05, 2015, 10:07:43 am »

Zapowiada się świetnie  :)

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 25, 2015, 13:04:51 pm »
http://www.pssite.com/news-39840-najlepsza_bijatyka_z_goku_od_lat____mamy_pierwsze_oceny_dragon_ball__xenoverse.html
Cytuj
    TechRaptor - 8/10
    Hobby Consolas - 80/100
    Push Square - 8/10
    IGN Spain - 7,5/10
    3DJuegos 7,5/100
    Meristation - 7,5/10
    LaPS4 - 74/100
    Vandal Online - 7,2/10
    God is a Geek - 6/10

Ktoś z forum kupuje gierke?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 08, 2015, 10:54:55 am »








http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-dragonball-xenoverse-face-off

Gra bez grafiki na konsolach wykastrowana z oświetlenia  :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 08, 2015, 15:09:47 pm »
A w cda drwili, że na konsolach nie pójdzie w 60k/s, jak na master race, ponieważ grafika taka dopieszczona, a nawet tu ubogie otoczenie nie ulega destrukcji....

I to wszytko w trzydziestu  :evil:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 08, 2015, 15:43:38 pm »
Z taką grafiką to powinno chodzić 1080/60 na Wii U.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 08, 2015, 19:08:48 pm »
Wstyd, że taki Rajman hulał w mitycznym fHD+60k/s, a takie gry nie potrafią.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 09, 2015, 11:34:13 am »
Z taką grafiką to powinno chodzić 1080/60 na Wii U.
Nie da się zaprzeczyć, to już Smash Bros robi chyba lepsze wrażenie, a 1080p/60fps jest. Nie wiem jak Bandai Namco dokonali takiej biedy...

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Dragon Ball Xenoverse
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 25, 2016, 10:36:45 am »
Gram już trochę w ten tytuł i muszę przyznać, że mocno się wkręciłem.
Jeśli ktoś jest fanem dragon balla, to musi sprawdzić xenoverse.

Największym plusem jest opcja stworzenia własnej postaci, mając przy tym tonę rzeczy do modyfikacji. Można wybrać rasę i dostosować każdy detal.
Fabuła jest poprowadzona dużo ciekawiej niż w poprzednich częściach. W xenoverse jest się wojownikiem, który bierze udział we wszystkich ważnych walkach,
znanych z serialu. Głównym złym jest kolo, który bawi się czasem, więc dzięki temu możemy stać się częścią epickich walk i odgrywać kluczową rolę, pomagając goku i ekipie wygrać.

Pokonując kolejnych przeciwników, można odblokować ich ataki i elementy ubrań. Także można zrobić dokładnie taką postać jaką się chce.
Wady przestały mi przeszkadzać z czasem, ale na pewno gra mogłabyb być lepsza.
System lockowania na przeciwniku jest skopany, tak jak było w becie. Podlatując do przeciwnika czasami nasza postać staje pod, lub nad nim i uderza w powietrze. Dopiero po chwili się wyrównuje.
Irytujące jest też, że w menu głównym nie ma możliwości grania np 1vs1, żeby włączyć jakąkolwiek walkę, trzeba włączyć story mode, udać się do miasta i poszukać odpowiedniego budynku, który oferuje dane starcia.

Tak czy inaczej, polecam. Niedługo wrzuce screeny, ale grafika oczywiście jest przeciętna.