Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Multiplatformowe Current Gen / Have A Nice Death
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Wczoraj o 17:51:58 »


Sprawa ma się następująco. Śmierć każdego dnia ma pełne ręce roboty. Odbieranie życia innym jest na tyle monotonne, że Kostucha postanawia zająć się papierkową pracą, a do likwidacji życia wysyła swoje miniony. Niestety sprawy wymykają się spod kontroli i Mroczny Żniwiarz znowu musi zakasać rękawy i pokazać kto tu jest bossem. :diablo:

Grę przeszedłem już kilkanaście razy. Jest bardzo dobra. Rogal na wzór Dead Cells i innych, jemu podobnych. Grafika jest śliczna, muzyka niezwykle klimatyczna.
Całkiem dobry, skillowy system walki. Do tego dochodzą różne, ciekawe bronie i ataki specjalne. Dodatkowo spora dawka humoru.

Jakbym miał wskazać wadę gry, to będą to loaaaadingi. Niestety, ale pomiędzy planszami, gdy korzystamy z widny by dostać się na inne piętro, czas wgrywania następnego etapu to 8-14 sek. Niedopuszczalne w momencie, w którym zaliczenie danej areny (mając już wprawę) to okolice 40 sekund.
Ale to w wersji na Słicza, na dużych konsolach powinny być znacząco skrócone.

Niemniej polecam.
2
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Assassin's Creed Mirage
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Wczoraj o 17:42:31 »


Miraż ukończony na 100%. Bardzo dobry asasyn. Zasadniczo jeżeli ktoś lubi serię AC, może brać w ciemno. Wątek fabularny pęka w okolicy 18 godzin.
Nie jest on w żaden sposób zachwycający, ale też nie ma co specjalnie nań narzekać. Ot, coś tam się dzieje w tle. Rozgrywka jest klasyczna dla serii.
Czyli nawet na wysokim poziomie trudności, przeciwnicy zachowują się jak w poprzednich osłonach i to powinni już dawno zmienić.
Niemniej gra się w tę grę dobrze - o ile ktoś nie ma problemu z serią i wie czego można się spodziewać.

Dodam, że tytuł bardzo dobrze wygląda. Oczywiście nie jest to topka generacji, widać, że jej korzenie sięgają ósmej generacji, ale nie zmienia to faktu, że jest za co grę pochwalić. Całość prezentuje się okazale, a kombo 1800p przy 60 k/s podbija znacząco jakość doznań.

Reasumując. Jeżeli ktoś nie przepada za AC, nie ma tu czego szukać. Jeżeli natomiast ktoś czerpał radość z ogrywania poszczególnych odsłon, to spokojnie wystawi 7-8/10.

















3
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Dead Island 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Wczoraj o 11:52:20 »




Łał.  :o  Przeszedłem Dead Island 2 i gra zrobiła na mnie niemałe wrażenie w kilku aspektach, a całość spodobała mi się tak, że zakupiłem, i ukończyłem, dodatek "Haust" (3-4 godziny niezwykle klimatycznej wyprawy). DLC "Sola" również będzie ogrywane.

Na dzień dobry chciałbym pochwalić sferę wizualną gry. Jest świetna. Już dawno nie grałem w tak kompletną, pod względem technicznym, grę.
Wnętrza posiadłości wyglądają zjawiskowo. Są bogate w detale i nie uświadczysz tu słabych/przeciętych tekstur. Na zewnątrz też jest na czym oko zawiesić. Dodatkowo modele postaci prezentują się bardzo, ale to bardzo dobrze, a zombiaki, i to w jaki sposób ulegają zniszczeniu, to poezja.

Rzecz jasna tytuł ma słabsze momenty, ale i tak prezentuje się godnie, a całości dopełnia to, że DI2 hula w okolicy 1800p i 60 klatkach, co należy pochwalić. Dodam, że nie ma wyboru opcji graficznych.

Gra nie ma klasycznego modelu otwartego świata, zwiedzamy nieduże dzielnice, przez co cena jest oczywista - loadingi - ale i tak graficznie jakości nie sposób jej odmówić - wcześniej grałem w Remnant II i Evil West, więc całość robiła jeszcze większe wrażenie.

Fabularnie to oczywiście nic nadzwyczajnego, system też nie należy do tych wybitnych (jest w porządku), ale gra swoje zadania spełnia znakomicie.
Ot, pograć wieczorem z dwie godziny i pochlastać truposze, podziwiając przy tym ten rozkład na ekranie, a to wszytko przy bardzo dobrej oprawie graficznej.

Jeżeli komuś Dying Light 2 nie podszedł, powinien z Dead Island 2 wziąć się za bary. Bardzo dobra gra.

4
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Evil West
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Wczoraj o 10:57:09 »


Gra ukończona. Bawiłem się dobrze, momentami nawet bardzo dobrze. Typowa stara szkoła i to pod każdym względem. Nawet hard jest tu taki, jaki powinien być - ciężki.  :evil: Tytuł żywcem wyjęty z ery PS3/x360. I dobrze. Miła odskocznie od kolejnego otwartego świata z setką znaczników.

Niestety graficznie też utknął nie w tej generacji, w której powinien. Stylistycznie jest co prawda znakomicie (dziki zachód z domieszką horroru), ale nie jest to jakaś szczególna piękność.  :-? Tyle dobrze, że tryb wydajności trzyma betonowe 60 k/s, jak mało która gra, a tryb jakości ma tak samo, ale tu klatkaż jest na 30 zablokowany. Niemniej 1080p powinno być prawnie zakazane na nowych konsolach.  :evil:

Zdecydowanie polecam. Gra jest dostępna w obu abonamentach, a miłośnicy wersji fizycznych mogą nówkę nabyć za 80zł.

Jakbym miał ocenić Evil West, to wystawiłbym sumienne 7/10, albo nawet 8/10.  :grin: :yes_anim:
5
Xbox Series X / Odp: Starfield
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Wczoraj o 00:20:34 »


Do Starfield zawita tryb wydajności.  :naughty:
6
PlayStation 5 / Odp: Stellar Blade
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Maja 01, 2024, 07:45:13 am »
FF7 part 2 wiadomo świetna gra, ale ma momenty mega zamulające aby opowiedzieć bardziej historie. Tutaj natomiast mamy totalnie zero nudy.
Soczysty system walki nie pozwala odejść od ekranu a sama eksploracja wynagradza i to bardzo wynagradza.
Polecam każdemu aby poczuć to co kiedyś gry dawały za czasów powiedzmy PS2, czyli czysty fun bez smętnego pierdololo.
7
PlayStation 5 / Odp: Stellar Blade
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Kwietnia 30, 2024, 21:00:57 pm »
Całkiem dobra recka SkillUp:

https://youtu.be/6NPvgtZ9pxc?si=JPOlZgKWOj08oiIt

Aż mam ochotę zrobić przerwę od FFVII dla tego i Alone in the Dark.
8
PlayStation 5 / Odp: Stellar Blade
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Kwietnia 30, 2024, 20:46:17 pm »
9
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Wasze oceny gier
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Kwietnia 30, 2024, 19:49:07 pm »
Assassin's Creed Mirage (PS5)

Grafika: 7
Dźwięk: 7
Grywalność: 4

+ mapa
+ kolorystyka
+ klimat


- beznadziejna fabuła
- nudne zadania
- nijakie postacie
- wykonanie ich to poziom gier na PS3
- wstawki
- dialogi
- drewniana monotonna rozgrywka
- postać porusza się jak wóz z węglem
- koszmarne ai przeciwników
- dubbing

Ogólnie: 5

Przeszedłem wszystkie części Assasina, ten nie licząc przenośnego Liberation jest najgorszy ze wszystkich. Ocena aż tak wysoka z uwagi na wykreowanie miasta i okolic.

10
Pchli Targ / Odp: Wyprzedaż gier Kyo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mateo dnia Kwietnia 29, 2024, 17:07:55 pm »
Dzięki  :D
Strony: [1] 2 3 ... 10