Autor Wątek: W co teraz gracie?  (Przeczytany 1380582 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

GoDlike

  • Redakcja
  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-08-2019
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 1
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13400 dnia: Września 08, 2019, 22:57:58 pm »
Kingdom Come: Deliverance  :). Zacny szpil.


PS4 Pro | Xbox One X | PS3 | Xbox 360

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13401 dnia: Września 09, 2019, 01:00:32 am »
U mnie zawitał Killzone Shadowfall, okazyjnie kupiony w lokalnym sklepiku z grami, za symboliczne 10 zł, aż szkoda było nie brać. Pogrywam więc trochę i mimo, że mam wrażenie że skrypty się posypały i wydarzenia w grze odtwarzane są z jakimś dziwnym timingiem, to jestem wręcz urzeczony! Gra jest bardzo klimatyczna i świetnie nawiązuje do klasyków z PS3. Graficznie nawet dzisiaj jest bomba, a gameplay to miła niespodzianka z niezłym Ai. Pozytywne zaskoczenie.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13402 dnia: Września 09, 2019, 10:46:34 am »
Pod wieloma względami Killzone to takie tech-demo PS4, w końcu to była gra startowa (ja nawet kupiłem w dniu premiery właśnie zestaw z tą grą, więc od niej zacząłem). Wtedy, w dniu premiery gra robiła naprawdę wrażenie, dziś własnie to bardziej pokazówka - może dla tego nie dają jej w PS+. Chociaż multi moim zdaniem się broni, zawsze mi się podobała "ciężkość" postaci i broni w KZ no i ten charakterystyczny dźwięk jak kogoś zfragujemy. Mogliby na PS5 zrobić kolejną część na start, zawsze coś miłego dla odmiany od Call of Duty i Battlefielda by było (bo MOH już chyba umarł, zresztą ta seria dawno odeszła od korzeni więc może lepiej nie iść z nią dalej). KZ to zresztą świetny temat i fajne uniwersum, aby grę przerobić na RTSa czy nawet zrobić coś w stylu nowego Star Wars:Fallen Order, z trzecioosobowej perspektywy. Można by nawet pójść w stronę RPGa, takiego Helgstowego Mass Effecta. Kojima nie dał rady (lub nie chiał) pociągnąć dalej wojen z koloniami ziemskimi w Zone of the Enders, to Guerilla by mogła spróbować z Killzone.

Co mi przypomina, że nie skończyłem Killzone na Vicie (w sumie to Vicie TV), mam nawet zainstalowane i czeka od dwóch lat :D Muszę odkurzyć tę czarną skrzyneczkę.

GoDlike

  • Redakcja
  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-08-2019
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 1
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13403 dnia: Września 09, 2019, 11:29:52 am »
Oooo panie, ale mi narobiłeś smaka na RTS w uniwersum Killzone   :evil:


PS4 Pro | Xbox One X | PS3 | Xbox 360

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13404 dnia: Września 09, 2019, 21:38:10 pm »
Na razie musicie więc się zadowolić Killzone Liberation ;) Jeśli chodzi o grafikę, oglądałem niedawno materiał DigitalFoundry o Gears 5, że jakie to technologie i co nie tylko... Odpaliłem KZ, i pierwsze wrażenie - Gearsy się chowają  :o

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13405 dnia: Września 09, 2019, 21:57:24 pm »
Nowy Fire Emblem na Switcha  to po prostu sam miód. Jak już się człowiek wciągnie to koniec. Jako całość gra w każdym aspekcie jest świetnie dopracowana i rajcowna. Gorąco polecam nawet tym co nie nie znają tej serii. :)

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13406 dnia: Września 10, 2019, 11:24:39 am »
Dzisiaj zapowiadana aktualizacja Red Dead Online z nowymi klasami więc po powrocie z pracy na pewno sprawdzę.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13407 dnia: Września 10, 2019, 12:25:56 pm »
chyba ani razu nie odpalilem online w rdr2.

Skonczylem wczoraj Shadow of the Tomb Raider, swietna czesc. Dzisiaj zaczne Observera. Na Switchu mario brosy 2d.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13408 dnia: Września 10, 2019, 15:20:35 pm »
Ja też jeszcze nie. Ale to pewnie dla tego, że już wiem, że to będzie tak duży i rozbudowany tryb, ze przy tym czasie który mam wieczorami, wyłączę konsolę zanim się dobrze zapoznam...

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13409 dnia: Września 10, 2019, 19:31:22 pm »
Ja też jeszcze nie. Ale to pewnie dla tego, że już wiem, że to będzie tak duży i rozbudowany tryb, ze przy tym czasie który mam wieczorami, wyłączę konsolę zanim się dobrze zapoznam...
Ja opedzlowałem singla i sprzedałem grę, ale nawet jakbym miał to pewnie online nawet bym nie powąchał. Ostatnio po sieci cisnałem w killzone 2 i od tamtej pory szkoda mi czasu na granie po sieci.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13410 dnia: Września 10, 2019, 23:07:54 pm »
Online w Killzone 2 jeszcze działa?

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13411 dnia: Września 11, 2019, 10:51:08 am »
Online w Killzone 2 jeszcze działa?
Nie, on tak długo nie grał w nic online po prostu :D

Ale fakt, ja też praktycznie nie dotykam, głównie z tego powodu, że w wielu grach są tacy wyjadacze, że czuję się wtedy jak lama i umieram co 15 sekund, co nie pozwala nawet zapoznać się z mapą/grą. Jedyne online które jako tako mi się podobało to były te w Uncharted, tam jakoś nawet nawet mi się grało i potrafiłem "przypadkiem" wygrać mecz, pokonując nawet ludzi którzy mają level o 50 wyższy (oni by pewnie powiedzieli, że taki online jest do bani). Do tego mecze są krótkie, wiec można było wejsć na 30 minut i zagrać 3-4 gry i nie czuć się najgorszym na planecie. I gimbusy też jakoś niespecjalnie w tych grach przeszkadzały.
No, zdarza mi się też próbować GT Sport czy Gwinta, które nie wymagają tyle trenowania po sieci. Ale battlefieldy, call of duty i inne niestety - przykro mi, jak kończy się mecz i mam 1 fraga i 30 zgonów :P
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2019, 10:52:39 am wysłana przez gnysek »

GoDlike

  • Redakcja
  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-08-2019
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 1
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13412 dnia: Września 11, 2019, 19:49:35 pm »
Sam podbijam stawkę w BF V. Czasem czołgiem się wykręcało po 80-0  :lol:


PS4 Pro | Xbox One X | PS3 | Xbox 360

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13413 dnia: Września 12, 2019, 07:19:58 am »
Control - no nie wiem. Mechanika mocy przyjemna, ale czemu to wszystko jest takie ponure i smutne? Nie dość, że czas w pracy spędzam w podobnych korpo-biurach, to jeszcze mam to później oglądać w czasie popołudniowej zabawy? Twórcy obrali ciekawą koncepcję, ale zupełnie nie wykorzystali potencjału budynku, który może zmieniać kształt. Przemierzamy smutne zamknięte biura idąc przez ciemne i nudne korytarze, a gdy etap się kończy, dostajemy zajawkę nowego smutnego etapu. Zabawne są te ozdrowienia budynku przy punktach kontrolnych, kiedy zdeformowane pomieszczenie zamienia się w standardowo nudne biuro - patrz graczu co osiągnąłeś! Rozumiem, że to taki celowy zabieg mający nas jeszcze bardziej oswoić z korporacyjnymi ścianami, abyśmy wszelkie zabiegi odejścia od normy traktowali z uprzedzeniem.

I oczywiście nie może to być prosta liniowa gierka, ale musi mieć durną mapę i jakieś podoczne questy. Grając w to myślę sobie o Portalu albo Half-Life, które potrafiły stworzyć świetną atmosferę izolacji, dać wrażenie ogromu zwiedzanej placówki, rzucać przeciw graczowi ciekawe zagadki, a przy tym być zupełnie liniowymi grami.

:(
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2019, 07:25:47 am wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13414 dnia: Września 12, 2019, 12:02:09 pm »
A ja chyba mam jakiś kryzys gracza. Zupełnie nie chce mi się odpalać konsoli w celu grania w coś. Jest to wręcz uciążliwe dla mnie. Konsola pracuje u mnie często, ale przez większość czasu odtwarza filmy z YT czy HBO Go. Samo granie wydaje mi się ostatnio mało komfortowe, niewielki 32 calowy TV wymaga przesiadania się bliżej do odległości 1-1,5m żeby komfortowo wychwycić wszystkie detale na ekranie. Siedzę więc przygarbiony na krawędzi narożnika kanapy, taka zabawa nudzi się szybko.
Potężną alternatywą dla mnie jest karcianka Dragon Ball Dokkan Battle na smartfona , w ktorą komfortowo pykam w dowolnej chwili i miejscu. Może czas pomyśleć nad zakupem Słicza ?

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13415 dnia: Września 12, 2019, 14:22:53 pm »
A ja znalazłem w końcu w miarę ogarniętą ekipę w RDO i bawię się świetnie. Po ostatniej aktualizacji powiało świeżością i jest co robić. Nie myślałem, że głupia eskorta wytworzonych przez siebie towarów może być tak emocjonująca.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13416 dnia: Września 12, 2019, 17:50:46 pm »
A ja chyba mam jakiś kryzys gracza. Zupełnie nie chce mi się odpalać konsoli w celu grania w coś. Jest to wręcz uciążliwe dla mnie.

Miałem tak, ale głównie wynikało to z dużej ilosci gier które czekają i braku decyzji, co ograć pierwsze. Ostatnio wziąłem się więc za zaległosci względem daty wydania i jakoś poszło, nawet wbiłem dwie platyny we wrześniu. Takie kryzysy gracza przychodzą, nie wiem czy u Ciebie to też jest przeładowanie grami, ale czasem pomaga własnie zrobienie jakiegoś rankingu w co teraz, albo wywalenie innych gier, zeby się na jednej skupić.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13417 dnia: Września 12, 2019, 19:31:00 pm »
Jakoś mnie też gry już nie wciągają. Ta karcianka  grywalnosciowo rozwala wszystko co mam na dysku. Kompletowanie drużyny , różne kategorie, łączenie postaci , itp itd . Dodatkowo wątek hazardowy w postaci kupowania boosterów z kartami dodaje pikanterii całości.

Taki Killzone ? Miałka fabuła i trochę strzelania - meh... Na początku, misja na statku w kosmosie wydała mi sie mega klimatyczna i przypominała trochę początek KZ2, później jakoś wszystko wyhamowało, aż grać się nie chce ...

Jeszcze z faktu , że się jaram samolotami bojowymi, AC7 trzymał mnie mocno, ale niewiele jest gier, które mogą mnie czymś podjarać, bo zwyczajnie wydają się już dziecinne w swojej formie :0

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13418 dnia: Września 13, 2019, 09:00:19 am »
To może czekasz na DS, FF VII, Cyberpunka i The Last of Us II :) Te raczej nie będą dziecinne (chociaż DS momentami może być infantylny, kto tam wie Kojimę).

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13419 dnia: Września 13, 2019, 10:11:24 am »
A ja chyba mam jakiś kryzys gracza. Zupełnie nie chce mi się odpalać konsoli w celu grania w coś. Jest to wręcz uciążliwe dla mnie. Konsola pracuje u mnie często, ale przez większość czasu odtwarza filmy z YT czy HBO Go. Samo granie wydaje mi się ostatnio mało komfortowe, niewielki 32 calowy TV wymaga przesiadania się bliżej do odległości 1-1,5m żeby komfortowo wychwycić wszystkie detale na ekranie. Siedzę więc przygarbiony na krawędzi narożnika kanapy, taka zabawa nudzi się szybko.
Potężną alternatywą dla mnie jest karcianka Dragon Ball Dokkan Battle na smartfona , w ktorą komfortowo pykam w dowolnej chwili i miejscu. Może czas pomyśleć nad zakupem Słicza ?
Bierz Słicza z nowym Fire Emblemem, i odrodźisz się jak Fenix z popiołów. :)
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2019, 10:37:11 am wysłana przez Mateo »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13420 dnia: Września 13, 2019, 10:15:02 am »


Brak mi słów. To jest piękne. Skrobne więcej jak przysiąde na dłużej  8)

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13421 dnia: Września 13, 2019, 11:23:33 am »


Brak mi słów. To jest piękne. Skrobne więcej jak przysiąde na dłużej  8)
Bardzo mi się podobał trailer. Daj znać czy to coś w stylu Dark Souls 2d?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13422 dnia: Września 13, 2019, 14:38:47 pm »
Jest dużo rzeczy stamtąd zapożyczonych, np:. kapliczki - jak ogniska. Po śmierci cofa nas do ostatnio odwiedzonej, wrogowie respawnują się, a my w miejscu zgonu zostawiamy "mane" do używania czarów. Walka jest dość ciężka i trzeba się przyzwyczaić do ruchów bohatera i uważać na animacje przeciwników. Bloku nie ma jako takiego, tylko przy naciśnięciu R1, głowny bohater na kilka klatek zasłania się mieczem, ale nie da się trzymać go cały czas, dlatego ważne jest wyczucie, w którym momencie nacisnąć. Z początku mamy mobki, które testują tą umiejętność i z dwa razy mnie zaciukał bo nie mogłem tego obczaić, ale byłem trochę wcięty xD. Jest też kilka takich rzeczy typu - (mini spojler)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Dużo zapożyczeń z DS w sumie takich nie tylko z mechaniki, ale i designu i prowadzenia historii. Przedmioty też bogato opisane i w ekwipunku nawet jak mamy podświetlony jakiś item, jest komunikat aby nacisnąć trójkąt po Lore. Duży element zdaje się stanowić budowa świata a'la Metroidvania, w zasadzie na tym się to opiera. Także po zdobyciu jakiś umiejętności będzie trzeba trochę powędrować do wcześniejszych miejsc po jakieś skarby. A no i są skróty a'la DS czy Bb.
Ogólnie to grałem jakoś 15 minut bo już było późno, a padałem na ryj. Gra jest tak klimatyczna, że aż się boję wykręconych pomysłów w dalszych częściach gry. Cut-scenki są surowe i "chore" w jakiś sposób. Jest mega mrocznie i dziwnie. Ale od razu wsiąka się w świat. I te rysowane krajobrazy i postacie to jest majstersztyk  :dance:
Polecam.  8)
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2019, 17:02:40 pm wysłana przez pachu »

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13423 dnia: Września 13, 2019, 17:36:39 pm »
Pograłem troszkę w betę Modern Warfare 2019 i powiem, że ta od ostatnich lat smętna seria w końcu odzyskuje swój dawny blask. Mam tylko nadzieję, że acti czegoś w międzyczasie nie spier...


btw. ten Blasphemous wygląda bardzo klimatycznie.
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2019, 17:38:56 pm wysłana przez piter86 »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13424 dnia: Września 14, 2019, 11:33:20 am »

Gyrosy 5 O dziwo gra się dużo lepiej niż w czwórkę której nie dałem rady skończyć. Nawet bieganie babą „its not about you its about me” (SJW’s sikają po  majtach) nie jest takie złe i pierwszy raz jestem ciekawy fabuły. Jest trochę misji z otwartym światem i zadaniami pobocznymi a zbieractwo ma sens bo można ulepszać robocika i jego umiejetności przydatne w walce. Może w końcu jakaś gra z Game Passa która skończę :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13425 dnia: Września 14, 2019, 16:33:17 pm »

Gyrosy 5 O dziwo gra się dużo lepiej niż w czwórkę której nie dałem rady skończyć. Nawet bieganie babą „its not about you its about me” (SJW’s sikają po  majtach) nie jest takie złe i pierwszy raz jestem ciekawy fabuły. Jest trochę misji z otwartym światem i zadaniami pobocznymi a zbieractwo ma sens bo można ulepszać robocika i jego umiejetności przydatne w walce. Może w końcu jakaś gra z Game Passa która skończę :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czwórka była dla mnie dramatycznie słaba na tle trylogii, ale muszę przyznać, że piątka jest póki co, na najlepszej drodze, aby ją przebić. Po tych wszystkich achach i ochach growej gawiedzi spodziewałem się wrażeń, jak w trójce czy jedynce. Tymczasem dobrnąłem do 3 aktu i modlę się co chwilę o napisy końcowe. Z tego co czytałem to jeszcze z dobre 5-6 h przede mną i strasznie mnie to martwi.
Graficznie miazga. Cała reszta? Jeden wielki ziew. Fabuła dla tych, którzy skończyli cześć 4 i widzą okładkę 5 jest tak oczywista jak w kolejnych Fifach. Bohaterowie niestety pozostali ci sami co w 4. Pomysły z otwartym światem i misjami pobocznych są tak nudne i wyruch... przez inne firmy, że mogli dać sobie spokój. Wykorzystanie Jacka jako pomagiera na polu bitwy i jego ulepszanie, fascynuje mnie tak samo jak ciągła gadanina nowej drużyny Delta. Dłużyzny bez walki, polegające na - chyba podziwianiu miejscówek czy pomieszczeń wybijają mnie z rytmu. Akcje w 2 akcie związane z jeżdżeniem z punktu a do b, już całkiem mnie wybijają.
Jedyne pocieszenie jest takie, że dałem za grę 4 zł, a nie 250 PLN. Sprawa z Gearsami po zmianie reżysera i zespołu przypomina mi sytuację z Halo, po odejściu Bungie. I tu i tu, serie powinny się skończyć. No, ale zapewne MS niebawem poinformuje, że w grę zagrało 15 mln ludzi. Niech koniecznie doda, ile kupiło za pełną cenę.
Jestem bardzo zawiedziony. Jedyny moment jaki mi się w tej grze podobał, póki co, to koniec 1 aktu.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2019, 16:36:13 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13426 dnia: Września 16, 2019, 13:32:21 pm »
Observer. Dobrze, ze poczekalem na promocje a nie kupilem za pelna cene. Gra jest slabiutka i irytujaca.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13427 dnia: Września 16, 2019, 15:41:56 pm »


W przeciwieństwie do RyoHazuki, mnie nowe Gearsy bardzo się podobają i uważam, że to bardzo dobra gra (jest szansa, i to niemała, że Moldar mnie poprze).
Tak, jak w System Wars wspominałem - gra prezentuje się kapitalnie (nie dość, że jest śliczna, to jezcze 4k+60 k/s robi ogrome łał).
To strzelanina, a strzela się wręcz wzorowo. Nawet eksploatacja, do której z lekką obawą podchodziłem, wypada dobrze.
Pierwszy akt był soczysty, ale drugi to poezja.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13428 dnia: Września 17, 2019, 09:04:23 am »
Mocno wkręciłem się w Batmana z Ps plus. Grafika do tej pory robi wrażenie, szczególnie zniszczalność otoczenia jak się jedzie Batmobilem. Bardzo podoba mi się też ilość mechanik, jakie udało się wcisnąć do gry. Skradanie, walka, jazda Batmobilem, małe wątki detektywistyczne i zagadki, wszystko bardzo dobrze przemyślane i przede wszystkim nie nużące, dzięki czemu chce się czyścić mapę. Nawet misje poboczne maja dosyć ciekawe historie do przedstawienia . Ale co ja się będę tu rozpisywać, pewnie wszyscy już w to grali :)

Oprócz tego zrobiłem aktualizacje IPada do bety IpadOs, dzięki czemu mogę bez problemu podłączyć pada. Sam się sobie dziwię, że to piszę ale dzięki temu IPad stał się genialną mobilką do ogrywania mniejszych gier, z którymi zawsze miałem problem na dużych konsolach. Kupiłem Dead Cells za 40zl, czyli taniej niż na konsoli i jestem oczarowany jak to  super śmiga. Masz wolne 15 minut odpalasz sobie i pykasz. Grafika idealnie pasuje do tego typu urządzenia i na ekranie 10,5 cala wygląda świetnie. Sama gierka też jest kozacka, ale mam wrażenie, że na dużym ekranie nie chciałoby mi się w to grać, szczególnie że obok stoi taki Batman i inne duże tytuły. Na pewno nie będzie to mój ostatni zakup w App Store i dołożę cegiełkę do tego mobilkowego raka branży....


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13429 dnia: Września 18, 2019, 12:18:07 pm »
Dead Cells na Xbox One(XS) jest dostępny w ramach abonamentu (4zł), więc jednak nie taniej niż na konsoli (przynajmniej M$) :P

Wracając do Uszatego - miłej gry.



Jedna z moich ulubionych gier 2015r. Jedna z najpiękniejszych konsolowych produkcji (w dniu premiery mało co mogło się z nią równać).  :roll:
Szkoda, że nie otrzymała stosownej łatki pod X/Pro. Na PC na na premierę, to był dramat - nie dało się ustawić jakości wyższej niż wysoka, animacja rwała i szarpała co rusz. Można było się pośmiać z blacharzy. Natomiast przyznam szczerze, że gdy jakiś czas temu włączyłem ją na ultra, 4k + 60 k/s i inne bonusy (mgła), to cudnie się prezentowała i spokojnie wciąga nosem 96% obecnych gier. Fabularnie, co w tego typu pozycjach oczywiste nie jest, potrafi zaskoczyć i to też przypisać można jej na spory plus. Czekam na kolejna odsłona na nowej już, zapewne, generacji.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13430 dnia: Września 19, 2019, 12:27:58 pm »
A ja nadal codziennie odpalam Red Dead Online. Z kumatą ekipą to całkiem inne doświadczenie. Dobiłem do 40 levelu i 40 rangi klubowej. Dodanie klas naprawdę ozywilo ten tryb. Aż jestem ciekaw jak Rockstar dalej będzie rozwijał segment online. Czyta się o spotkaniach przez graczy Zombie - czyżby małe kroczki ku Undead Nightmare 2? Byłoby cudownie. Czasami jeszcze sobie włączę Path of Exile i dalej ciężko uwierzyć, że tak dopracowany tytuł może być darmowy.
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2019, 16:48:09 pm wysłana przez Kopersztyk »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13431 dnia: Września 20, 2019, 09:43:56 am »
Jakie pany, macie weekendowe growe plany? :)
Ja szczęśliwie dobrnąłem do końca Gears 5 - kobieta o posturze połowy Marcusa biegająca z działkiem Gatlinga rządzi - hahaha. Niech to posłuży za mój komentarz tej części.
Dzisiaj zaczynam Mother Russia Bleeds na PS4. Dawno nie grałem w żadnego beat'em upa. Po G5 muszę odreagować i pograć w coś, co być może sprawi, że nie będę z niecierpliwością odliczał minut, do napisów końcowych.
Na Vicie nadal się kręci Sly 2.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13432 dnia: Września 20, 2019, 11:14:24 am »
Ja się zastanawiam nad zakupem Zeldy Awakening. Na Vicie ciągle czeka niedokończony w 100% Sly 3 (te Challnege są strasznie trudne), ale chyba to jeszcze nie pora z nim walczyć.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13433 dnia: Września 20, 2019, 11:36:49 am »
Bierz, nawet się nie zastanawiaj.

RyoHazuki szanowny kolego, jak cię lubię, to widzę, że Gearsy są dla ciebie niemal jak klocek Lego dla stopy.
Ja rozumiem w pełni odmienność opinii, każdy ma prawo do innego zdania, ale to zdanie o pannie z gatlingiem, to zwykłe czepialstwo.  :-?
To trochę, jakby ktoś napisał, że porządnie zbudowany facet wybija większość mitologicznych istot i jaka to bzdura, a jednak poczynania Kratosa od lat bawią niemal wszystkich. Ej, przecież to tylko gra.

Piękna i grywalna.


RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13434 dnia: Września 20, 2019, 12:12:57 pm »
Bierz, nawet się nie zastanawiaj.

RyoHazuki szanowny kolego, jak cię lubię, to widzę, że Gearsy są dla ciebie niemal jak klocek Lego dla stopy.
Ja rozumiem w pełni odmienność opinii, każdy ma prawo do innego zdania, ale to zdanie o pannie z gatlingiem, to zwykłe czepialstwo.  :-?
To trochę, jakby ktoś napisał, że porządnie zbudowany facet wybija większość mitologicznych istot i jaka to bzdura, a jednak poczynania Kratosa od lat bawią niemal wszystkich. Ej, przecież to tylko gra.

Piękna i grywalna.

Nie chciałem się tutaj rozwodzić nad wszystkimi absurdami tej gry i tylko dlatego przywołałem przykład kobiety z gatlingiem.
Nic nie poradzę Sylvan. Uważam się za ogromnego fana Gearsów, ale oryginalnej trylogii pod egidą Epic i Bleszinskiego. Po prostu firmy powinny się pogodzić z pewnymi faktami i nie przekazywać odpowiedzialności robienia kolejnych części innym studiom. Spin offy niech klepią do oporu, ale numerycznie powinno się to zakończyć na 3. Dla mnie części 4 i 5 są nudne jak flaki z olejem, fabuła absurdalna do granic, a bohaterowie i ich rozterki przypominają mi tych z pornoli.
1 kończyłem 4 razy, a grałem w nią 5 (ten 1 nie ukończony miał miejsce kiedy konsolka zaczęła świecić na czerwono). W 2 i 3 po 2. Uwielbiam stary skład, przeżywałem śmierć Doma w 3, a Mad World to jedna z najlepszych piosenek w grach.
W Gears 5 w ostatnim akcie - zapewne będziesz wiedział o co mi chodzi - chciałem się pozbyć obu bohaterów, a niestety mogłem tylko jednego. Od czwartej części mam nieodparte wrażenie, że Coalition chce, aby traktować ich historię i bohaterów poważnie, a wygląda to tak kiepsko, że głowa mała.
Identyczne odczucia mam co do Halo. Bungie potrafiło, 343 próbuje z marnym skutkiem.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

GoDlike

  • Redakcja
  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-08-2019
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 1
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13435 dnia: Września 20, 2019, 13:00:33 pm »
Aż tak źle? Ja jeszcze nie grałem, ale Halo 5 uważam za najgorszy chłam i robienie sobie jaj z fanów, a skoro mówisz, że jest podobnie.


PS4 Pro | Xbox One X | PS3 | Xbox 360

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13436 dnia: Września 20, 2019, 13:14:19 pm »
Aż tak źle? Ja jeszcze nie grałem, ale Halo 5 uważam za najgorszy chłam i robienie sobie jaj z fanów, a skoro mówisz, że jest podobnie.
Mi się nie podobało. Sylvana zdanie znasz. Z tego co widzę na różnych forach, to głosy są podzielone. Jednym się podoba, inni uważają za najlepszą odsłonę w serii, a jeszcze inni za największy crap w serii.
Mnie ani przedstawiona tam historia, ani bohaterowie nie porwali. Na pewno wizualnie to mistrzostwo, tego nie można zarzucić. Jednakże jak przystało na człowieka, który gra od ponad 30 lat, grafika ma dla mnie drugorzędne znaczenie.
4 kończyłem miesiąc temu i nic z niej nie pamiętam. 5 skończyłem wczoraj i przypuszczam, że za jakiś czas też nie będę nic pamiętał. To trochę kiepski znak, w mojej osobistej hierarchii, jeśli gra nie posiada choć 1-2 zapadających w pamięci scen/wydarzeń. W takie Uncharted 4 grałem kilka lat temu, w Spidermana, RDR2 czy GoW rok temu i prawdopodobnie byłbym w stanie odtworzyć chociaż połowę interesujących zadań czy miejscówek. W "nowych" Gearsach nic mi nie przychodzi do głowy. Może końcówka aktu 1 w piątce.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13437 dnia: Września 21, 2019, 14:40:20 pm »
Dla przypomnienia - ja oceniłem ją wstępnie, ale powątpiewam, że ocena końcowa będzie się znacząco różniła od obecnych doznań (wystawiłem sumienne 8/10).

Dodatkowo nie jestem z tych, który plują w stronę drugiego gracza tylko dlatego, że ma odmienne zdanie (przynajmniej ukończyłeś grę i masz pełne prawo ją ocenić - pochwalić/skrytykować - dodatkowo znakomicie znasz serię). Zaznaczyłem tylko, że opcja konstruktywna krytyka podróżuje w stronę czepialstwa.

Drugi RAGE, bardzo mi się podobał, ale fabularnie to było/jest dno. Niemniej to strzelanina. Tam się strzela i to wspomniane strzelanie ma być mocną strona i jest. Wypada wręcz rewelacyjnie. Podobnie jest z Doom przecież. Nikogo specjalnie nie interesuje oś fabularna, tylko soczysta rozgrywka.

Gearsy też są grą, w której pociągamy głównie za spust. Więc ja specjalnie nie kręciłbym nosem na zarys fabularny - bo wygląda on sztampowo - my jesteśmy ci dobrzy, oni są źli i be i trzeba im skopać 4 litery. To nie wybitny fabularnie Spec Ops The Line.

Do samej historii jednak pozwolę sobie za kilka dni powrócić, ponieważ jestem w trzecim akcie (końcowe rozdziały).

Też wolałbym sterować Feniksem, niż Kait, ale co zrobisz. I tak wypada lepiej niż przypuszczałem przed premierą.
Nie bronię na siłę tej gry, ale staram się być sprawiedliwy. Jak wspomniałeś znasz serię (daj akcję ze zgonem w spoil, bo jak winda zobaczy  :P),
więc zdajesz sobie sprawę, jakie akcję tam odchodziły - chłopek z karabinem vs potężny brumak. Da się, pewnie, że się da  :grin:
A ty się uczepiłeś kombo panna plus gatlin.

Co do ocen, to tak, też śledzę temat na sąsiednim forum i są one różne, w przeważającej części bardzo pozytywne:

Cytuj
9-/10  Moje GOTY i najlepsza strzelanka tej generacji

Cytuj
Ale mną pozamiatał finał trzeciego aktu, cudowna gra

Cytuj

Kampania zaliczona. Jestem pod wrażeniem jak udało im się zrobić tak dobrą historią po czwórce. Prawie najlepsze, jak nie najlepsze gyrosy (no ten 3 akt rzeczywiście chyba stażyści klepali) graficznie miazga (plus bdb optymalizacja) świetne strzelanko, fajny patent z "otwartym terenem".(....)
ogólnie spoko/10 nie spodziewałem się takiego wzrostu jakości po średniej czwórce.

Cytuj
Kampania skończona, zdecydowanie najlepsze singlowe doświadczenie w Gearsach. Akt 2 to perdolone mistrzostwo.

Cytuj
Ale na razie 9/10 letko.

Cytuj
No i skończylem. Chyba najlepsze singlowe gearsy

Cytuj
Wczoraj już miała wylecieć w dysku. Kumpel mi napisał żebym grał dalej bo potem się ładnie rozkręca. Już kilku osobom to napisałem ale jeszcze raz: gra wygląda obłędnie. Chyba największą robotę robi oświetlenie.

Cytuj
Dobra gra ale nic więcej. Za bardzo chcieli dla mnie god od war kopiować. Dla mnie gorsze od Control i fire emblem z gierek co ostatnio ogrywałem takie 7/10. Ocena singla bo multi dopiero teraz zacznę. 

Cytuj
No i graficznie gra kopie dupeczke , wciąż jak dla mnie RDR2 na XoX jest najładniejszą wizualnie grą na rynku ale Gears 5 bije jak dla mnie exy z ps4.

Więc jak widać opinie w znacznej większości pozytywne, ale z tymi wiadomo, jak jest - jak tam forumek odwiedzasz, to wiesz, że nawet wybitne gry pokroju RDR II i God of War otrzymywały od 7-10/10. Różne gusta, rożne opinie. W każdym razie na meta zarówno od graczy, jak i recenzentów jest 8.5/10, więc to bardzo dobrze oceniana gra.

Tak jak wspomniałem, twoje święte prawo ocenić wg własnego widzimisię grę, ale też trochę za surowy jesteś wg mojej opinii, bo tego typu gry nie fabułą stoją, a strzela się kapitalnie, nowe mechaniki (wg mnie - ot, choćby robocik) sprawdzają się bardzo dobrze.

Nic to, wrócimy możne do rozmowy za jakiś czas, gdy ukończę tytuł i może coś tchniemy nieco energii w temat Gears, zamiast tu wymieniać się poglądami.




RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13438 dnia: Września 21, 2019, 20:15:35 pm »
Ja tu w niczyją stronę nie pluję jadem, że ma odmienne zdanie. To raz. Dwa, myślałem, że już skończyłeś - ciekawy jestem jak ci się spodoba walka finałowa. :D
Widziałem opinie na psxe (ten, który napisał o tym Goty i strzelance generacji to chyba dopiero kupił next gena), ale widziałem też na neogafie i tam jeden gość nawet założył wątek, w którym wręcz pluje na części 4 i 5 - nie, to nie ja.
Mi się nie podobają ani 4 ani 5. Nic na to nie poradzę. Uprawianie w grach politycznej poprawności już mnie zaczyna męczyć, choćby dlatego przytoczyłem i mam zamiar się czepiać Kait biegającej, powtarzam biegającej, z działkiem gatlinga. Jak Sylvan zapewne pamiętasz Marcus w trylogii nie mógł z tym biegać, tylko ledwo człapał, ale Coalition od czwórki usprawniło to dodając bieganie, a kobita galopująca z takim działem wygląda wręcz komicznie. No, ale środowiska lewackie zapewne pieją z zachwytu.
Z tego co pamiętam, nigdzie nie pisałem jaką notę wystawiam nowym Gearsom. Moja ocena, nie różni się mocno od twojej wstępnej. Gdybym miał coś dać, to byłoby to z pogranicza 6+/7- w skali 10. Nie jest tak, że daję 1/10, bo za samą stronę graficzną trzeba dać z 5 punktów. Natomiast obie części nie dorastają starym do pięt. Z tym pociąganiem za spust w 5 to też nie jest tak do końca kolorowo. Są intensywne sekcje jak w 4 akcie. Jednak akt 2 czy 3? Początek to łażenie, błąkanie się i dopiero później coś tam się dzieje. Później znowu jeżdżenie na desce z żaglem z punktu a do b, aby gdzieś dojść, postrzelać i znowu deska. Niezbyt to pasjonujące dla mnie. Na oddzielny akapit natomiast zasługuje 3 akt i wykonywanie zadań związanych z budową - wiesz czego. Najpierw znajdź a, później b, następnie c. Kiedy już myślisz, że masz wszystko i kończysz ten absurd, to dowalają ci jeszcze d, e i f. Nie wiem jak ciebie, ale mnie już to zwyczajnie drażniło. Pokaż mi tak ułomne misje w trylogii. Nie ma. No, ale dzięki takim zabiegom Ferguson może się chwalić najdłuższą kampanią w serii. To ja wolałem połowę krótszą w GoW czy o kilka godzin w 2 i 3, niż takie rozwleczone coś. Na pewno nie jest to poziom 1-3 gdzie tam faktycznie palec ze spustu nie schodził, niemal bez przerwy. Tutaj jest błąkanie po bazach, jakieś jeżdżenie na desce połączonej z lotnią, aby zadowolić gawiedź, która potrzebuje quasi otwartego świata. Jest dużo momentów bez strzelania, a co gorsza te momenty strasznie wybijają z rytmu. Jeszcze wracając do sekcji strzeleckich to w stosunku do 4 cieszy jedno. Zrezygnowali z pomysłu obrony bazy. To był koszmar w 4 i plus dla 5, że tego nie ma. Natomiast tutaj odniosłem wrażenie, że strzelanie to horda gdzie nacierają na ciebie fale wrogów, których trzeba wytłuc. W niektórych momentach było to dość męczące. W trylogii zdarzało się po 5-10 wrogów i check. Tutaj to momentami batalie z 50 typami wyskakującymi falami.
Napisz mi jeszcze jedno Sylvan, bo tego kompletnie nie pojmuję. W trylogii szarańcza niemal zniszczyła całą Serę. Geary rozwaliły Jacinto w 2, biegali po zgliszczach świata, mieszkali na barkach - 3. W zasadzie to tam niewiele zostało. Nie zastanawia cię więc, jakim cudem od 4 części stoją tam te wszystkie ogromne budowle, mosty, kopalnie czy...to coś z 3 aktu w 5? Budynki, które służyły jeszcze Koalicji czy ich przeciwnikom przed inwazją szarańczy w stanie nienaruszonym? Dla mnie to co najmniej zastanawiająca. Genezy pochodzenia Locustów nawet nie komentuję. Czasami lepiej wymyślić inną oś fabularną, przenieść akcję ze 100 lat do przodu, niż brnąć w takie głupoty.

Oczywiście, że każdy może oceniać tak jak mu się podoba. Dlatego też uważam tę grę za zwykłęgo średniaka, a do tego nudne i słabe Gearsy. Tyle.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13439 dnia: Września 22, 2019, 10:21:30 am »
Aż jestem ciekaw, jak mi by podeszły te 4 i 5 Gearsy :) Fakt, że za wtrąconą ma siłę bohaterkę jest minus na starcie - do tej serii po prostu bardziej pasują twardzi, napakowani kolesie. Zresztą moim zdaniem o ile jedynka była genialna, tak dwójkę już za mocno starali się urozmaicić i im to nie wyszło. A w trójkę nawet nie grałem :roll: