Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 783416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2520 dnia: Lutego 24, 2010, 14:46:44 pm »
2,5 m przed 40" daleko... ja tyle siedze przed 50" czasem nawet bliżej ok 2m.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 094
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2521 dnia: Lutego 24, 2010, 14:55:14 pm »
Siadaj dalej braku AA w niektórych grach nie zobaczysz!

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2522 dnia: Lutego 24, 2010, 17:02:29 pm »
Wcale nie... ja pisałem o wadach między innymi brzęczenie elektroniki słaba warstwa antyrefleksyjna szara biel. Zresztą nie wiem czy wiesz ale od razu plazma UBER pięknie nie zaświeci musisz poczekać z 300h. Ja gram 95% czasu i zdecydowałem się na plazme mam ją już ponad miesiąc i powidoków nie stwierdziłem. Ustawiona na 33% świeci bardzo ładnie strach pomyśleć co będzie jak ustawie według własnego upodobania po 300h.
akurat moja G10 jest z wystawy zaprzyjaźnionego sklepu - poświeciła już sobie ok. 500h zanim wylądowała u mnie, więc zdążyła już się ułożyć...
zresztą fajnie że wspomniałeś o wadach które pominąłem - biel jest faktycznie dość kiepska, albo wpada w szarość, ale popada w niebieski. brzęczy nie tylko elektronika ale te kilka wiatraków z tyłu - dobrze przynajmniej że teraz już nie mieszkam w kawalerce bo o późnym graniu czy oglądaniu tv mógłbym zapomnieć - śpiąca obok żona jest strasznie wrażliwa na takie rzeczy.

no i jeszcze jedna rzecz - wbudowane głośniki są tak tragiczne że lepiej od razu coś do tv kupić. ja jak na razie postawiłem na miniwieżę onkyo - więc doliczam dodatkowy tysiak do ceny tv ;)

Cytuj
ponieważ można znaleźć na rynku kilka modeli LCD które kosztują porównywalnie a jakością wcale nie odstają.
- Wybacz ale po tym tekście nie chce mi się z Tobą wchodzić w głębsze dyskusje nawet wątpię w tej chwili że posiadasz plazme. Do plazmy możesz porównywać najlepsze modele lcd kosztujące 2,3 razy więcej niż średnie modele plazm panasonica. Jeszcze z szajsungiem na końcu jak wyskoczyłeś to mi się słabo zrobiło. Trzeba było brać LCD samsunga a do gier w tej chwili tylko plazma jeśli chodzi o segment cena/jakość.
oczywiście możesz mi nie wierzyć że mam plazmę, Twoja sprawa, nie mam zamiaru tego udowadniać bo niby po co ;)

ale troszkę mimo wszystko masz wyolbrzymione pojęcie o wspaniałości plazm panasonica. nie wiem jaki masz konkretnie model, ale ja będę pisał o G10 42 cale - teraz kosztuje ok. 3300-3500, był tańszy ale ciężko go teraz dostać bo jest powoli wycofywany, więc podrożał. teraz jeśli twierdzisz że lcd które mogą się równać jakością kosztują ok. 7-8 tysiaczków, to jesteś w dużym błędzie ;) jeśli chodzi o SD to faktycznie, sporo droższe modele lcd może dorównają jej jakością (ale nie dopiero modele za 8k ;) ), ale już pod względem HD porównywalne cenowo modele lcd mogą spokojnie rywalizować (oczywiście w jednym miejscu ustępując, w drugim przewyższając plazmę). a ten "szajsung" jak go pięknie nazwałeś - poczytaj o nim ;) w relacji jakość-cena jest równie super jak plazmy :) ewidentnie widać że patrzysz na samsungi przez pryzmat tego co firma sprzedawała połtora-dwa lata temu.

generalnie to moja rada dla ludzi czytających to forum jest taka - nie popadajcie w paranoję i sztuczną propagandę głoszącą że liczą się tylko plazmy panasonica a potem jest długo, długo nic. jest to po prostu kłamstwo. jak każda technologia, plazma ma też sporo wad, o których ludzie tutaj starają się nie pisać. szczególnie jak kupujecie tv tylko (lub głównie) do grania - wtedy LCD może być spokojnie alternatywą.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2010, 17:10:02 pm wysłana przez pawel_k »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2523 dnia: Lutego 24, 2010, 18:32:33 pm »
Cytuj
generalnie to moja rada dla ludzi czytających to forum jest taka - nie popadajcie w paranoję i sztuczną propagandę głoszącą że liczą się tylko plazmy panasonica a potem jest długo, długo nic. jest to po prostu kłamstwo. jak każda technologia, plazma ma też sporo wad, o których ludzie tutaj starają się nie pisać. szczególnie jak kupujecie tv tylko (lub głównie) do grania - wtedy LCD może być spokojnie alternatywą.

Znaczy się LCD nie ma wad? Narzekając na biel w plaźmie zapominasz o czerni w LCD, która niezależnie od rodzaju podświetlenia i oświetlenia w pokoju czarna nie jest... O dziwnym kontraście, który zamiast wydobywać szczegóły obrazu uwidacznia jego niedostatki i wywołuje ból oczu, o smużeniu czy innym cloudingu nie wspominając...

Pomijając zresztą wady, których w przypadku obu technologii nie brakuje, dla mnie głównym wyznacznikiem był po prostu obraz. I tu plazma subiektywnie MI dużo bardziej odpowiada. Obraz jest naturalniejszy, miękki, a zarazem naturalnie ostry i pełen szczegółów.
Co do głośników, to za wszędzie wyjątkiem najdroższych modeli telewizorów zazwyczaj w zestawie z ekranem dostajemy jakieś atrapy. Ja mam TV popięty pod Onkyo Integra i Focale Chorusy i nie narzekam - większość osób puszcza dźwięk przez wzmacniacz czy inny amplituner

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2524 dnia: Lutego 24, 2010, 18:50:38 pm »
Cytuj
Siadaj dalej braku AA w niektórych grach nie zobaczysz!
- Plazam akurat tak wyświetla obraz że brak aa nie jest tak bardzo widoczny jak na super ostrym obrazie z LCD...

Cytuj
biel jest faktycznie dość kiepska, albo wpada w szarość, ale popada w niebieski.
- Tylko że po odpowiednim skalibrowaniu i wygrzaniu telewizora nie jest to tak bardzo widoczne zresztą kiedy zobaczysz słabą biel? Kiedy ten kolor przeważa w scenie. Ekran początkowy podczas włączania MGS4 (napis konami i białe tło) Kiedy biel jest tylko częścią sceny wypada bardzo przyzwoicie.

Cytuj
nie tylko elektronika ale te kilka wiatraków z tyłu - dobrze przynajmniej że teraz już nie mieszkam w kawalerce bo o późnym graniu czy oglądaniu tv mógłbym zapomnieć - śpiąca obok żona jest strasznie wrażliwa na takie rzeczy.
Zdecydowanie elektronika im jaśniejsza scena tym bardziej brzęczy wiatraki nie mają tu nic do rzeczy. Mam 50" a one nie posiadają wiatraków. Porównywałem z modelami 42" S i były tak samo głośne.

Cytuj
ja jak na razie postawiłem na miniwieżę onkyo - więc doliczam dodatkowy tysiak do ceny tv
Dobre słuchawki kosztują zdecydowanie mniej  ;) Zresztą w LCD masz takie super głośniki? Jak chcesz dobry dźwięk do grania to tylko 5.1 albo słuchawki od 200zł w góre.

Cytuj
ewidentnie widać że patrzysz na samsungi przez pryzmat tego co firma sprzedawała połtora-dwa lata temu.
Serwis nadal jest jaki jest  i dla mnie jeśli to się nie zmieni to zawsze będzie szajsung. Firma która produkuje komórki kina domowe mikrofale jest dla mnie dobra we wszystkim i w niczym.

Plazma miała kiedyś bardo dużo wad które teraz są jedynie mitem. Powidoki wypalanie GreenGhosting  teraz to się zmieniło i naprawdę warto pomyśleć o plazmie. Sam się bałem jak przechodziłem z LCD jednak poczytałem opinie na różnych forach i nie żałuje zakupu.

Dla wszystkich kupujących TV mam rade żeby w miarę możliwości porównywali telewizory we własnym domu. Światło jarzeniowe w sklepach wywyższa bardzo LCD a zabija obraz z plazmy. W domu plazma okazuje się bardzo kontrastowa z świetnym nasyceniem kolorów bardzo naturalnym . Z drugiej strony delikatne przygaszone w sklepie kolory LCD w domu mogą okazać się strasznie oczojebne. Niektórzy lubią taki pstrokate kolorki ale to ich sprawa.
Przed zakupem porównywałem ze sobą sporo telewizorów i było w nich kilka modelów LCD sony jednak w obrazie z plazmy się po prostu zakochałem. POKÓJ

Do tego co napisał Szymku można jeszcze wspomnieć o kątach widzenia na LCD które są jednak problemem. Co z tego że ustawimy go ładnie skoro oglądając w kilka osób nie wszyscy będą widzieć to samo.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2010, 18:54:56 pm wysłana przez sieq »

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2525 dnia: Lutego 24, 2010, 19:17:41 pm »
Znaczy się LCD nie ma wad? Narzekając na biel w plaźmie zapominasz o czerni w LCD, która niezależnie od rodzaju podświetlenia i oświetlenia w pokoju czarna nie jest... O dziwnym kontraście, który zamiast wydobywać szczegóły obrazu uwidacznia jego niedostatki i wywołuje ból oczu, o smużeniu czy innym cloudingu nie wspominając...
nigdzie tego nie napisałem - przestrzegłem tylko przed ślepym wychwalaniem plazm jakby były jedynym rozsądnym wyborem, a tak nie jest.

Pomijając zresztą wady, których w przypadku obu technologii nie brakuje, dla mnie głównym wyznacznikiem był po prostu obraz. I tu plazma subiektywnie MI dużo bardziej odpowiada. Obraz jest naturalniejszy, miękki, a zarazem naturalnie ostry i pełen szczegółów.
dlatego też wybrałem plazmę. szczególnie przy oglądanie telewizji plazma mi się bardziej podobała, w grach nie widziałem przewagi tej technologii nad lcd.


zresztą kiedy zobaczysz słabą biel?
pech chciał że mieliśmy teraz olimpiadę - a ja zamiast skupiać się na tym co się tam dzieje kilka dni spędziłem nad regulacją obrazu żeby śnieg wyglądał jak śnieg a nie coś lekko-niebieskiego ;) na szczęście da się uzyskać zadowalający efekt :)

Dla wszystkich kupujących TV mam rade żeby w miarę możliwości porównywali telewizory we własnym domu. Światło jarzeniowe w sklepach wywyższa bardzo LCD a zabija obraz z plazmy. W domu plazma okazuje się bardzo kontrastowa z świetnym nasyceniem kolorów bardzo naturalnym . Z drugiej strony delikatne przygaszone w sklepie kolory LCD w domu mogą okazać się strasznie oczojebne. Niektórzy lubią taki pstrokate kolorki ale to ich sprawa.
Przed zakupem porównywałem ze sobą sporo telewizorów i było w nich kilka modelów LCD sony jednak w obrazie z plazmy się po prostu zakochałem. POKÓJ
WPIS! (nie wiem co prawda co to znaczy ale chyba pasuje ;) )

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2526 dnia: Lutego 24, 2010, 19:29:44 pm »
Cytuj
pech chciał że mieliśmy teraz olimpiadę - a ja zamiast skupiać się na tym co się tam dzieje kilka dni spędziłem nad regulacją obrazu żeby śnieg wyglądał jak śnieg a nie coś lekko-niebieskiego  na szczęście da się uzyskać zadowalający efekt
  :lol: hehe dobre nie brałem tego pod uwagę bo nie oglądam TV na plazmie tylko na lcd u rodziców.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2527 dnia: Lutego 24, 2010, 19:49:28 pm »
Oj nie zgodzę się, że na plazmie mniej widać aliasing. Właśnie na plazmach ząbki mnie raziły jak sobie testowałem. Inna sprawa to odcienie szarości z którymi plazmy sobie nie radzą. Jednak to wszystko można przeboleć, gdyż tak naprawdę od plazm najbardziej odstrasza mnie właśnie brak śnieżnej bieli. To naprawdę jest widocznie i osobiście cholernie mi się nie podoba. Owszem trzeba powiedzieć sobie jasno, że przy SD plazmy rządzą i radzą sobie z kiepskimi sygnałami dużo lepiej niż LCD, ale już pod konsolą i obrazie HD nie jest tak kolorowo. Trochę TV'ków sobie sprawdzałem ze względu na moją pracę i największe wrażenie zrobił na mnie do tej pory Sharp LX700, zaraz za nim Sony W5500 a potem Samsung LED B7000. Pod PS3 te TV świeciły tak, że stałem ze szczeną na podłodze przed nimi.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2528 dnia: Lutego 24, 2010, 20:07:01 pm »
Cytuj
Oj nie zgodzę się, że na plazmie mniej widać aliasing
- Na lcd obraz jest ostrzejszy i musi być widać bardziej aliasing. Na 32" lcd grając w gt5p aliasing dokuczał mi dużo bardziej niż teraz na 50" plazmie ! Jak to napisał Szymku obraz na panelu dpd  jest miękki mniej ostry ale to wcale nie jest minus. Taka moja opinia  ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2529 dnia: Lutego 24, 2010, 22:38:04 pm »
Plazmy w KD są jakością obrazu tuż za obrazem wyświetlanym za pomocą projektora, LCD tu dalekkko(jedynie topowe LCD Philipsa 21:9 lub JVC mogą się tu zbliżyć-choć niektóre wady ciągle zostają), nienaturalne kolory, ostrość obrazu(nienaturalne świecenie), czerń, dziwna gamma. Powiem tak, LCD jest ok, jeśli nie mamy albo wystarczającej ilości miejsca, albo gramy głównie w dzień(powiedzmy w przedziale godz.9-17), lub chcemy pod niego podłączyć komputer itd. Jeśli jednak mamy te warunki głęboko w d*** to jednak w filmach, czy grach Plazma nie ma sobie równych. Wystarczy odpalić sobie Uncharted2, jakąś grę sportową czy Gt5P/A by się o tym przekonać, nie mówię już o filmach(chociażby Władca Pierścieni i wszystko jasne). :)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2530 dnia: Lutego 24, 2010, 23:29:31 pm »
Oj nie zgodzę się, że na plazmie mniej widać aliasing.
No to nie masz racji. W LCD obraz jest ostrzejszy i aliasing jest przez to bardziej widoczny. Obraz z SD między innymi przez miękkość obrazu wygląda lepiej na plazmach.

Inna sprawa to odcienie szarości z którymi plazmy sobie nie radzą.
To chyba wydziałeś inne plazmy niż wszyscy. Właśnie plazmy słyna z tego, że rewelacyjnie oddają gradacje kolorów i sa bezkonkurencyjne w wyświetlaniu szczegółów w ciemnych miejscach. Ciemne miejsca w LCD częśto to czerna plama, przez co traci się wiele detali.

Trochę TV'ków sobie sprawdzałem ze względu na moją pracę i największe wrażenie zrobił na mnie do tej pory Sharp LX700, zaraz za nim Sony W5500 a potem Samsung LED B7000. Pod PS3 te TV świeciły tak, że stałem ze szczeną na podłodze przed nimi.
Wszystko cool, tylko, ze nie powinno oceniać się plazm przy oświetleniu sklepowym. Jezeli chodzi o biel to moja plazma świeci świetnie, aż często jak gram przy przygaszonym świetle w nocy czy nie zmniejszyc podświetlenia.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2531 dnia: Lutego 24, 2010, 23:45:42 pm »
Wystarczy odpalić sobie Uncharted2, jakąś grę sportową czy Gt5P/A by się o tym przekonać, nie mówię już o filmach(chociażby Władca Pierścieni i wszystko jasne). :)

Odpalałem...obraz na topowych LCD znacznie bardziej przypadł mi do gustu.

Wiadomość scalona: [time]Luty 24, 2010, 23:54:40 pm[/time]
No to nie masz racji. W LCD obraz jest ostrzejszy i aliasing jest przez to bardziej widoczny. Obraz z SD między innymi przez miękkość obrazu wygląda lepiej na plazmach.

Za każdym razem jak odpalałem grę, która była skalowana do wyższej rozdziałki to na plazmie wyłaził zęby.

To chyba wydziałeś inne plazmy niż wszyscy. Właśnie plazmy słyna z tego, że rewelacyjnie oddają gradacje kolorów i sa bezkonkurencyjne w wyświetlaniu szczegółów w ciemnych miejscach. Ciemne miejsca w LCD częśto to czerna plama, przez co traci się wiele detali.

Oj mało wiesz Piotrze. Plazmy zawsze miały problem z odcieniami bardziej stonowanych kolorów a najbardziej z szarością. Do tej pory nie jest to na poziomie zadowalającym.

Wszystko cool, tylko, ze nie powinno oceniać się plazm przy oświetleniu sklepowym. Jezeli chodzi o biel to moja plazma świeci świetnie, aż często jak gram przy przygaszonym świetle w nocy czy nie zmniejszyc podświetlenia.

Nie wiem skąd bzdura, że nie powinno się oceniać TV przy oświetleniu sklepowym? Bo co? Bo wtedy plazma ssie pałkę? TV ma świecić ładne w każdych warunkach a nie przy gumowych roletach i ciemni jak w bunkrze.
Co do bieli to widocznie pojęcia nie masz jak wygląda śnieżnobiała biel w TV. Sprawdź sobie jak świeci w tej kwestii Sharp LX700 to wtedy pogadamy.

Swoją droga to bawi mnie ten cały bum na plazmy Panasonica. Owszem ceny mają bardzo przystępne jak na swoje możliwości, ale żeby się nimi tak jarać. Tak jak pisałem, często sobie sprawdzam różne modele TV i nigdy plazmy nie zwaliły mnie z nóg w przeciwieństwie do garstki modeli LCD/LED.

Wiadomość scalona: [time]Luty 25, 2010, 00:14:42 am[/time]
PS. Zanim cokolwiek odpiszecie to pamiętajcie, że ja te telewizorki sprawdzałem na własne oczy pod N'ką, Cyfrą + i PS3. Tak, sprawdzałem je w warunkach na sklepie ale sporo bawiłem się ustawieniami. Pamiętajcie też iż nie uważam, że plazma jest beee a wręcz przeciwnie, uważam że stosunek cena/jakość w Panasiach jest świetna. Jednak tak jak pisałem, żadna plazma nie wywołała u mnie takiego WOW jak wymienione wyżej LCD i LED (W5500, LX700, B7000). Owszem Panasonic'i świeciły bardzo ładnie, ale bez szału.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2010, 00:15:01 am wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2532 dnia: Lutego 25, 2010, 08:33:28 am »
Oświetlenie sklepowe jest nienaturalne, dlatego tam LCD górują świeceniem, mają wł. tryb pokazowy z mocno wypchanym kontrastem, ot taki marketingowy trick. Tylko co z tego że jak się go przytarga do domu, to zaczyna to bardziej przeszkadzać niż cieszyć, oczywiście są różne gusta, jednak tak to mniej więcej wygląda.

Poradnik jak kupować:

http://hdtv.com.pl/forum/inne/16409-plazma-czy-lcd-czytac-1wszy-post-plasma-czy-lcd-plazma-vs-lcd-plasma-vs-lcd.html

Do tej pory największe wrażenie z LCD zrobiły na mnie te dwa tv:

http://www.jvc.pl/product.php?id=LT-42WX70EU

http://www.consumer.philips.com/c/cinema-21-9/13981/cat/pl/
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2010, 09:20:29 am wysłana przez Unlimited »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 094
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2533 dnia: Lutego 25, 2010, 08:55:03 am »
Powiem tak Unlimited!Każdy chwali swoje ;).Mi akurat tak samo jak Marcepanowi bardziej odpowiada obraz na LCD.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2534 dnia: Lutego 25, 2010, 09:19:55 am »
Ja nie mam Plazmy, mam LCD, gdyż na mojej ścianie większy tv się nie zmieści. ;)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2535 dnia: Lutego 25, 2010, 09:52:10 am »
Jedna z lepszych stron z recenzjami TV:
http://www.hdtvtest.co.uk/
Z prawej mamy kolumne best TV:
Pioneer PDP-LX5090
Panasonic TX-P42V10
Panasonic TX-P42G10
Samsung LE40B750
Sony KDL40W5500
Samsung LE40B650

Jak widać eksperci sa podobnego zdania co ja :D

Poza tym za około 3000zł można kupić 42'' wypasioną plazme g10 (trzeci najlepszy TV). Porównywalnie dobry LCD kosztuje 2-3tys drożej.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2536 dnia: Lutego 25, 2010, 10:17:03 am »
Ooo i jest Sony W5500. Plazmy wygrywają w SD stąd mają tak wysokie miejsca w rankingach. Tutaj przewaga plazmy jest duża więc za to zbiera ogrom plusów. Pod HD różnice się zacierają a według mnie w niektórych przypadkach LCD jest lepsze.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2537 dnia: Lutego 25, 2010, 13:08:07 pm »
Oświetlenie sklepowe jest nienaturalne, dlatego tam LCD górują świeceniem, mają wł. tryb pokazowy z mocno wypchanym kontrastem, ot taki marketingowy trick. Tylko co z tego że jak się go przytarga do domu, to zaczyna to bardziej przeszkadzać niż cieszyć, oczywiście są różne gusta, jednak tak to mniej więcej wygląda.

Poradnik jak kupować:

http://hdtv.com.pl/forum/inne/16409-plazma-czy-lcd-czytac-1wszy-post-plasma-czy-lcd-plazma-vs-lcd-plasma-vs-lcd.html

Do tej pory największe wrażenie z LCD zrobiły na mnie te dwa tv:

http://www.jvc.pl/product.php?id=LT-42WX70EU

http://www.consumer.philips.com/c/cinema-21-9/13981/cat/pl/
W pelni sie zgadzam - najlepiej tv sprawdzic u siebie w domu - co do tych lcd proponowanych to wczesniej juz w tym watku tez zwracalem uwage na tego jvc wlasnie - jest genialny i az zal, ze produkowany tylko w tej jednej wielkosci. lecz odwzorowanie kolorow jest w nim bajeczne - dosc powiedziec, ze w japonii jest wykorzystywany przez cannona do prezentowania fotografii w wybranych salonach. Ten lcd philipsa to tez oczywiscie super sprawa nie tylko za jakosc, ale i za 21-9 - czyli zadnych paskow na filmach :) wreszcie :) ale moim zdaniem warto zwrocic tez uwage namodel 9704h zdobyl nagrode eisa i pod wzgledem obrazu to ta sama klasa. Toshiba sv685 to tez ciekawa opcja :) Teraz beda wchodzily nowe modele wiec moze bedzie mozna liczyc na jakies ciekawe obnizki tych doskonalych modeli zeszlorocznych :) w pogoni za 3d ktora pewnie sie zacznie taki doskonaly model pozbawiony tej funkcji w dobrej cenie jest super alternatywa. A przeciez pierwsze modele wyposazone w funkce 3d pewnie nie beda doskonale... no ale bylo troche o lcd a szykuja nam sie juz teraz tez nowe modele plazm - panasonic ma w nich zastosowac technologie z pionka kuro - pewnie w serii v bedzie najdoskonalsza, ale juz niby w g ma byc taki sam poziom kontrastu. kontrast ten ma byc niby na poziomie 5mln i to statyczny - troche nie chce sie w to wierzyc ale zapewniaja niby :) anyway - ma byc wyraznie lepiej niz rok temu, choc juz ubiegloroczne v-ki to juz byl bliski lub wrecz taki sam jak kuro. No i tez na forum hdtv.com.pl sa juz podane sugerowane ceny kilku nowych pdp od panasa
TX-P42G20E - 4599 PLN
TX-P50X20E – 3699 PLN
TX-P42X20E – 2899 PLN
Liczylem na troszke mniejsze ceny, ale i tak czekam niecierpliwie na jakies pierwsze testy, szczegolnie g20 bo seria v jest ponoc na maj dopiero zapowiedziana i chyba niestety bedzie poza moim zasiegiem finansowym :)
Przepraszam ;) za troszke przydlugiego i mozliwe tez ze calkoem w pewnych miejscach nieskladnego posta, ale pisalem "na bardzo szybko" :) za jakies bledy ort i literowki ewentualne wiec tez  za wczasu przepraszam jesli sie pojawily ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2538 dnia: Lutego 25, 2010, 14:18:02 pm »
Dokładnie Mic, szkoda że ten JVC jest u Nas w kraju w sklepach rtv pomijany, ale wiadomo że to marka mniej wypromowana w Polsce, niemniej ma elektronikę na bardzo dobrym poziomie, tak samo Audio z serii Wood Cone. Bardzo przyjemne mini, które daję Nam kluczyk do świata Hi-Fi.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2539 dnia: Lutego 25, 2010, 14:47:06 pm »
Tv maja super - a ta wiezyczke(z tej serii) ma moj wujaszek i tez moge potwierdzic, ze jest extra - choc ja na audio tak dobrze juz sie nie znam. Ale on tak i byle czego by nie kupil :) ma z tej serii wyzszy model niz jest recenzowany hdtv.com.pl czyli niz  JVC - EX-A3. Ale to off top lekko wiec sie nie zapedzajmy :) jednak skoro piszemy tu o tv i o obrazie wiec generalnie to mozna tez podczepic troszke tu chyba projektorki. A w tych wlasnie jvc jest MEGA i jest juz pewnego rodzaju legenda - moze nawet na miare pionka i jego legendarnej jakosci pdp. Jednak za jakosc trzeba placic :) i za projektorki jvc trzeba niestety placic juz slono
http://www.allegro.pl/search.php?utm_source=opera&utm_medium=link&utm_campaign=opera&string=jvc&cat_no_limit=1&category=5111&order=p&change_view=1
zobaczcie sami nawet po cenach na allegro :) Jednak jakosc ponoc jest nie do pobicia. Absolutny TOP.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2540 dnia: Lutego 25, 2010, 15:37:02 pm »
ja tak samo jak boban wole obraz z lcd, takie gadanie ze w sklepie jest mocne oswietlenie i blablabla mnie nie przekonuja. gram dosc czesto w dzien i jesli nie swieci dobrze przy mocnym swietle to dal mnie plazma od razu odpada a do tego ten gigantyczny pobor pradu

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2541 dnia: Lutego 25, 2010, 15:48:59 pm »
Ja właśnie przed chwilą przesiadłem się z 32"V2500 na 40"W5500. Jak wrócę do domu to sprawdzę jak wszystkie gry w które grałem na V2500 będą prezentować się na 40W5500. Szczególnie liczę na fajne doznania przy wyścigach.

PS. Mam nadzieję że TV nie będzie się tak gubił w 100Hz jak robi to Samsung B6000.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2010, 16:06:43 pm wysłana przez BoBaN »

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2542 dnia: Lutego 25, 2010, 15:50:48 pm »
co do poboru pradu to juz nie mam sily polemizowac :) ale skoro jako argument jest dosc czesto podawane "zle swiecenie" plazmy w dzien, to wyobraz sobie, ze nie kazdy lubi jak mu lcd swieci po oczach wlasnie w nocy :)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2543 dnia: Lutego 25, 2010, 16:05:54 pm »
boban co to za telwizor w500?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2544 dnia: Lutego 25, 2010, 16:06:34 pm »
Tfu, źle napisałem i to dwa razy. Mowa o 40W5500.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2545 dnia: Lutego 25, 2010, 16:09:34 pm »
aaa teraz wiem :) to napisz pozniej jak wrazenia  :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2546 dnia: Lutego 25, 2010, 16:11:28 pm »
Najpierw będę kombinował jak go zawiesić na uchwycie od 32". :P Kupię jakiś kawałek blachy 350mm x 350mm i będę wiercił. Jak już wszystko pozawieszam i odpalę to coś napiszę od siebie.

Wiadomość scalona: [time]Luty 25, 2010, 16:49:52 pm[/time]
Ma ktoś jakieś info jak wypada w testach Sony KDL-40EX500? Bo mogę sobie jeszcze wymienić na ten model ale nie wiem czy warto. W5500 ma bardzo dobre opinie a ten EX500 to nowość i mało o nim wiadomo.

Wiadomość scalona: Lutego 25, 2010, 19:56:56 pm
Mogę prosić o jakieś optymalne ustawienia W5500? Nie mogę nic znaleźć a wiem, że niektórzy tutaj siedzą na specjalistycznych forach więc może szybciej znajdą. Z góry dzięki.

« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2010, 19:56:56 pm wysłana przez BoBaN »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2547 dnia: Lutego 25, 2010, 20:01:01 pm »
Cytuj
w sklepie jest mocne oswietlenie i blablabla mnie nie przekonuja.
- Nie mocne tylko jarzeniowe co powoduje że obraz na plazmie jest jakby za mgłą. Natomiast mocne światło słoneczne wpadające przez okno powoduje to iż plazma staje się lustrem. Panel ciekłokrystaliczny jest matowy i jakby pochłania światło a w plazmie masz szybe więc odbija. O to chodzi ze światłem. Co do prądu to zawsze można wziąć 50" hd-ready która wcina tyle co 42" fullhd   :grin: Warto dodać że w plazmie pobór prądu zależy od wyświetlanych scen. Im jaśniej tym więcej prądu im ciemniej mniej więc średnia nie jest taka zabójcza. W LCD pobór jest stały jak w crt.

Boban oczywiście pogratulować wyboru gdybym brał LCD to pewnie też Sony lub Philips. Szkoda że jednak nie mogłeś w warunkach domowych porównać sobie plazmy z LCD. Kto wie jaki wtedy byłby wybór ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2548 dnia: Lutego 25, 2010, 20:13:01 pm »
Dzięki sieq. Powiem tak, odpalam gry i jakbym grał w inny tytuł. Różnica jest spora między poprzednim TV jaki miałem. Jednak jeden minus LCD chyba nigdy się nie zmieni. je**ny clouding na tym Soniaczu jest okropny. U góry po rogach dosłownie jasny szary.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2549 dnia: Lutego 25, 2010, 20:24:22 pm »
Dzięki sieq. Powiem tak, odpalam gry i jakbym grał w inny tytuł. Różnica jest spora między poprzednim TV jaki miałem. Jednak jeden minus LCD chyba nigdy się nie zmieni. je**ny clouding na tym Soniaczu jest okropny. U góry po rogach dosłownie jasny szary.
A nie zastanawiałeś się nad Z5500, bo ja właśnie kupiłbym ten model jakbym wybierał LCD. Chociaż z drugiej strony W jest duuzo tańsze od Z, ale za Z przemawia 200hz, które po prostu wygląda IMO fenomenalnie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2550 dnia: Lutego 25, 2010, 20:31:14 pm »
Piter miałem zbierać na Z, ale ten TV wypadł dużo słabiej od serii W w testach. Przemawiał za nim jedynie system 200Hz i jeszcze mniejszy input lag (coś około 10ms).

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2551 dnia: Lutego 25, 2010, 20:36:05 pm »
boban a czemu nie kupiles sharpa lx700 ktorego tak chwaliles :>?
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2010, 20:50:33 pm wysłana przez Wulfen »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2552 dnia: Lutego 25, 2010, 20:44:54 pm »
200hz coś słyszałem że przez to obraz robi się taki teatralny i nadnaturalnie płynny . Czyli oglądamy film holywoodzki (kręcony super kamerkami) a włączając tryb 200hz przypomina trochę  KLAN na tvp1. Słyszałem wiele takich opinii sam jednak nie miałem okazji sprawdzić ponieważ bardziej interesowałem się plazmą a lcd 200hz było poza zasięgiem mojego portfela.

Cytuj
Oj mało wiesz Piotrze. Plazmy zawsze miały problem z odcieniami bardziej stonowanych kolorów a najbardziej z szarością. Do tej pory nie jest to na poziomie zadowalającym
- Wybacz ale musiałem tu jeszcze zacytować 8). O dziwo muszę wziąć w obronę Unlimiteta :D No więc chyba coś Ci się pokićkało drogi Bobanie plazmy właśnie słyną z odwzorowania kolorów. Czyli na plazmie między innymi będzie widoczne bardzo dużo różnych odcieni szarości/czerni. Właśnie przez to w ciemnych scenach w grach czy filmach możemy widzieć detale ukryte w ciemności których na LCD próżno szukać lub nie są tak dokładnie widoczne (zależy z jakiej półki LCD). Wydaje mi się a wręcz jestem przekonany że chodziło ci o przejścia między kolorami. Z tym plazmy akurat mają problem bo niema łagodnego przejścia między kolorami tylko tworzą się trochę takie granice. Dopiszcie to sobie do minusów plazmy chodź drobnych to zawsze warte odnotowania. Najczęściej własnie występuje to przy stonowanych barwach
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2010, 20:47:26 pm wysłana przez sieq »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2553 dnia: Lutego 25, 2010, 21:02:30 pm »
boban a czemu nie kupiles sharpa lx700 ktorego tak chwaliles :>?

Cena. :)

Sieq nie chodzi tutaj o odwzorowanie barw bo owszem plazma radzi sobie tutaj świetnie. Chodzi o pół szarość i odcienie tego koloru. Po prostu plazmy nie radzą sobie z tym i w tych miejscach powstają dziwne artefakty. Parę razy widziałem to na Panasonicach właśnie. W jednym pojawiał sie tak jakby szum znany z aparatów fotograficznych.

Wiadomość scalona: [time]Luty 25, 2010, 21:03:50 pm[/time]
PS. Odpaliłem GT5:Prologue i mi wora urwało. :o :o

Wiadomość scalona: Lutego 25, 2010, 21:07:57 pm
Z tego co czytam testy to clouding w tym TV oceniany jest na mid. To ja nie chce wiedzieć jak jest high. :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2010, 21:07:57 pm wysłana przez BoBaN »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2554 dnia: Lutego 25, 2010, 21:30:58 pm »
200hz coś słyszałem że przez to obraz robi się taki teatralny i nadnaturalnie płynny . Czyli oglądamy film holywoodzki (kręcony super kamerkami) a włączając tryb 200hz przypomina trochę  KLAN na tvp1. Słyszałem wiele takich opinii sam jednak nie miałem okazji sprawdzić ponieważ bardziej interesowałem się plazmą a lcd 200hz było poza zasięgiem mojego portfela.
Ja osobiście nie rozumiem tego narzekania. Świat odbieramy w około w 60-80 klatakach na sekundę, więc chyba naturalne się wydaje by filmy chodziły tak płynnie. Obecnie panujący standard filmowy 24 klatek na sekunde powstał chyba 100 lat temu i wynikał tylko i wyłącznie z ogranizceń technologicznych. Po prostu tak powolne kamery mieli w początkach kinematografii. Nie wiem dlaczego, ale cały świat się rozwinął, pociągi przestały być na parę itp. ale prehistoryczny standard 24 klatek pozostał. Teraz cuduje sie z rozdzilczościami, 720p, 1080p i już nawet większe stosują. Obraz 3D zaczyna być coraz barziej popularny, a podstawowy czynnik filmów - płynność - pozostaje na poziomie technologicznym sprzed 100 lat!!! Dlaczego nie kręci się filmów w 60 klatkach, albo nawet w 120 !?!? Wtedy wszystkie filmy wyglądały by rewelacyjnie i bardzo naturalnie. Postacie byłyby jak zywe, traciłoby się wrażenie, że to jest film.

Właśnie dlatego ja kocham wszystkie systemy upłynniające obraz. Dzięki nim filmy i wszystkie programy wyglądają jakby były w 60 klatkach. Dla mnie to był szok jak to świetnie działa, o ile lepiej wyglądają filmy, jak przyjemniej ogląda sie telewizje.

Inna sprawa, że najnowsze systemy 200hz upłynniają też gry. Tak, tak - nie kłamie, nie zmyslam. Testowałem wielokrotnie i gry działają duuużo płynniej w 200hz. Motorstorm na soniaku z4500 (nwet nie na Z5500) działał płynniusio. Włączoną miałem grę i pilotem na bierząco zmieniałem ustawienia i jak się wyłączało tryb to wydawało się, że gra skacze i tak rwie - oczywiście w porównaniu do tego jak działa gra przy 200hz.

Właśnie ten element głównie do mnei przemawia za kupnem telewizora LCD. Niestety plazmy nie mają tak dobrych systemów upłynniania obrazu. Za rok jak będe kupował TV i chyba właśnie to będzie sony z6500 (już w tym czasi powinna wyjśc ta wersja). Sony ma najlepsze systemy upłynniające.

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2555 dnia: Lutego 25, 2010, 21:40:03 pm »
Za rok jak będe kupował TV i chyba właśnie to będzie sony z6500 (już w tym czasi powinna wyjśc ta wersja). Sony ma najlepsze systemy upłynniające.
zaraz zaraz, przekonałeś mnie do plazmy którą po roku chcesz zmienić na lcd?:)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2556 dnia: Lutego 25, 2010, 21:47:27 pm »
:grin: Ta technologia to szybko do przodu pędzi. Japońce to już mają ultra full hd w 3d. Jak za blisko usiądziesz to zawroty głowy i odruchy wymiotne. Także lepiej uważać z tą rozdzielczością i płynnością ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2557 dnia: Lutego 25, 2010, 21:51:48 pm »
Technologia 3D będzie wymagała dopracowania, parę stron wcześniej wklejałem na ten temat artykuł, w cenie do 5 tyś złotych ciężko pobić tego polecanego przeze mnie JVC. Jeśli ktoś woli LCD oczywiście.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2558 dnia: Lutego 25, 2010, 22:02:38 pm »
200hz coś słyszałem że przez to obraz robi się taki teatralny i nadnaturalnie płynny . Czyli oglądamy film holywoodzki (kręcony super kamerkami) a włączając tryb 200hz przypomina trochę  KLAN na tvp1. Słyszałem wiele takich opinii sam jednak nie miałem okazji sprawdzić ponieważ bardziej interesowałem się plazmą a lcd 200hz było poza zasięgiem mojego portfela.

potwierdzam, jak oglądałem batmana w 200Hz to miałem wrażenie, że leci teatr telewizji.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2559 dnia: Lutego 25, 2010, 23:14:55 pm »
Technologia 3D będzie wymagała dopracowania, parę stron wcześniej wklejałem na ten temat artykuł, w cenie do 5 tyś złotych ciężko pobić tego polecanego przeze mnie JVC. Jeśli ktoś woli LCD oczywiście.
Jesli chodzi o jvc wx70 to chyba ja pierwszy go juz tam polecalem ;) jedna z ciekawszych alternatyw jesli chodzi o lcd  i swietne odwzorowanie kolorow. Jednak mam male obawy co do dostepnosci bo juz jakis czas temu czytalem, ze np juz w polsce nie mozna kupic specjalnego dedykowanego tunera do teo tv. Jesli jednak ktos sie zdecyduje i go nabedzie to raczej nie bedzie rozczarowany :) Ja jednak czekam na pierwsze recenzje g20

http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.areadvd.de%2Fhardware%2F2010%2Fpanasonic_tx_p42gw20.shtml&sl=de&tl=pl

tu to tylko tlumaczenie, ale pewnie nasze portale(oraz ich uzytkownicy) tez juz niebawem sie nim pobawia :) lub avforums :)