Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 783434 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2560 dnia: Lutego 25, 2010, 23:51:37 pm »
Za rok jak będe kupował TV i chyba właśnie to będzie sony z6500 (już w tym czasi powinna wyjśc ta wersja). Sony ma najlepsze systemy upłynniające.
zaraz zaraz, przekonałeś mnie do plazmy którą po roku chcesz zmienić na lcd?:)
Za rok znowu w krakowie osiadam i to już na stałe, Tomek ma philipsa, rodzice plazmę, więc do nowego mieszkania będę musiał sobie coś kupić. Jeżeli będzie mnie stać na wydanie 5-6tyś na tv, oraz z6500 okaże się jeszcze lepszy od z5500 oraz będzie miał mniejszy IL, to tak kupię LCD. Teraz biorąc pod uwagę jakośc/cena jestem zdecydowanym zwolennikiem plazm. Poza tym, za pół roku ma wyjść panas g20, więc za rok jak stanieje to może znowu okazac się bezkonkurencyjny i okaze się, że kupię plazmę.

Ja jestem wyczulony na smużenie i słabe detale w ciemnych miejscach, a właśnie pod tym względem plazmy deklasują LCD.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2561 dnia: Lutego 26, 2010, 00:22:55 am »
Ja jestem po testach W5500 i po odpaleniu niektórych gier mam taką minę O_O Tego oczekiwałem od TV. Owszem nadal wkurza mnie clouding, ale po dokładniejszych ustawieniach podświetlenia i jasności problem nieco się zmniejszył. Na szczęście chmurki są tylko w rogach a nie tak jak poprzednio miałem, gdzie bywały w różnych miejscach matrycy. Oczywiście widać je jedynie przy czarnym obrazie, ale mimo to wkurwiają. Jak jutro uda mi się go powiesić (łatwo nie będzie) to poszukam bardziej szczegółowych ustawień pod gry. Zabawne jest to, że napaliłem się na niski input lag w trybie gry a okazało się, że po odpaleniu Modern Warfare 2 i testowaniu w trybie auto i w trybie game, różnic nie odnotowałem. A ponoć jest to ponad 50ms więcej między tymi ustawieniami.
Największą jednak różnicę widać na filmach. Odpaliłem film na BD i 100Hz oraz 24p od razu dały o sobie znać. Naprawdę różnica między zastosowaniem tych technologii a ich brakiem jest wyraźnie widoczna. Kiedyś sądziłem, że nie widać tego aż tak bardzo. Teraz jednak przekonałem się iż jest inaczej.
Mam nadzieję, że jutro już w pełni będę mógł się oddać testowaniu tego tv, bo dziś to tak na szybko upchałem go w niewygodne miejsce i starałem się sprawdzić co potrafi.

@Piter_neo
Ponoć seria Z ma mniejszy IL i wynosi on około 10ms (to już w ogóle kosmos). W serii W jest to 20ms. Jednak z tego co wyczytałem to w każdym innym ważnym aspekcie W wypada lepiej od Z. Po ocenie Z4500 i W5500, które stały obok siebie na ustawieniach domyślnych jedno rzuca się od razu w oczy. W ma dużo głębszą czerń. To od razu dało się zauważyć. Co do reszty parametrów nie miałem okazji sprawdzić.

Wiadomość scalona: Lutego 26, 2010, 00:32:46 am
EDIT.
Właśnie wyczytałem na stronce hdtvtest, że input lag na W5500 można zniwelować nawet do 17ms. To już bardzo przyzwoity wynik. Zapisałem stronkę w zakładkach i jutro pobawię się ustawieniami dokładniej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2010, 00:32:46 am wysłana przez BoBaN »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2562 dnia: Lutego 26, 2010, 01:36:12 am »
Czy przypadkiem seria W to nie jest zubożała seria Z? Zawsze mi się wydawało i z tego też co czytałem, że W to sa takie okrojeone Z-etki.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 094
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2563 dnia: Lutego 26, 2010, 07:26:37 am »
BoBan ustawienia do tego TV podalem wcześniej(jak chcesz zobacz).Grafa na nich rozwale(możesz zmniejszyć jasność,bo ja jestem zwolennikiem wypalania galek ocznych).Moj TV jest z pazdziernika 2009 i chmurek nie posiada :D.Zobacz jaką masz date produkcji!Z tego co wiem to wcześniejsze modele mialy z tym problem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2010, 07:42:34 am wysłana przez Kyokushinman »

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2564 dnia: Lutego 26, 2010, 12:41:18 pm »


Wiadomość scalona: [time]Luty 25, 2010, 16:49:52 pm[/time]
Ma ktoś jakieś info jak wypada w testach Sony KDL-40EX500? Bo mogę sobie jeszcze wymienić na ten model ale nie wiem czy warto. W5500 ma bardzo dobre opinie a ten EX500 to nowość i mało o nim wiadomo.

Wiadomość scalona: [time]Luty 25, 2010, 19:56:56 pm[/time]
 



Tutaj masz link do testu Sony KDL-40EX500 jesli nadal jeszcze jestes zainteresowany :)

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=20350

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2565 dnia: Lutego 26, 2010, 21:27:39 pm »
Czy przypadkiem seria W to nie jest zubożała seria Z? Zawsze mi się wydawało i z tego też co czytałem, że W to sa takie okrojeone Z-etki.

Raczej nie skoro w rakingu który sam podałeś:

Jedna z lepszych stron z recenzjami TV:
http://www.hdtvtest.co.uk/
Z prawej mamy kolumne best TV:
Pioneer PDP-LX5090
Panasonic TX-P42V10
Panasonic TX-P42G10
Samsung LE40B750
Sony KDL40W5500
Samsung LE40B650

Nie ma modelu Z a jest właśnie W. Ten tv wypadł znacznie lepiej w testach niż Z'tka.

Wiadomość scalona: Lutego 27, 2010, 11:33:31 am
Wyczytałem gdzieś, że clouding z czasem nieco się zmniejsza. Trochę mnie wkurza to zjawisko i zastanawiam się czy na rynku są jakieś LCD na których w nocy nie widać chmurek. Na poprzednim TV też to miałem i to nawet bliżej środka. Tutaj mam jedynie w górnych rogach, ale dosyć mocne. Używam podświetlenie na 7, więc nie jest to max.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2010, 11:33:32 am wysłana przez BoBaN »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2566 dnia: Lutego 28, 2010, 14:11:40 pm »
Do minusów chyba jeszcze czerń co? Bo na tym teście widzie że zbyt wiele w tym temacie się nie zmieniło. Na 1000zł tańszej plazmie miałbyś dużo lepszy efekt  jeśli chodzi o ten kolor ;-)  Wbrew pozorom czerń to strasznie ważna barwa. Szczególnie w takim KZ2 GOW3 ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2567 dnia: Lutego 28, 2010, 14:39:53 pm »
W Gt5 też, szczególnie jeśli będą nocne wyścigi. A tak na prawdę to czerń występuję w prawie każdym kolorze. I to dlatego też kolory są naturalniejsze w Plaźmie. Choć wiadomo że tv Sony, mają jedną z najlepszych czerni jeśli chodzi o LCD.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 563
  • Reputacja: 251
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2568 dnia: Lutego 28, 2010, 15:02:32 pm »
Napisałem stosowny artykuł o LCD vs plazma (dojdzie do tego LED niebawem). Masz rację. Telewizory plazmowe znacząco wygrywają z LCD. Chyba, że ktoś nie miał styczności z tymi pierwszymi, oraz chce gabarytowo wrzucić coś niekoniecznie wielkiego jak ściana do pokoiku, to LCD jak najlepiej mu służył będzie.

Oczywiście należy wybrać odpowiednią plazmę. Tu , jak już wspominałem prym wiodą Pioneer, Hitachi, oraz Panasonic.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2569 dnia: Lutego 28, 2010, 15:41:12 pm »
Tak jak pisze Unlimited, czerń w Braviach jest jedną z najlepszych na LCD. Wiadome, że plazma w tym aspekcie zaświeci lepiej bo całkowicie gasi piksel. Jednak oprócz czerni dla mnie liczy się też biel a tutaj LCD świeci lepiej. Jedyne co mogę W5500 zarzucić to nieszczęsne chmurki w rogach u góry. Cała reszta to dla mnie to czego szukałem wybierając TV do gier.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2570 dnia: Marca 03, 2010, 09:56:57 am »
Mam gdzieś test Twojego TV BoBaN, mogę Ci wrzucić jak znajdę chwilę wolnego czasu, sprawdzisz czy zgadza się z tym co Ty myślisz.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2571 dnia: Marca 03, 2010, 11:11:51 am »
Czytałem już parę testów i się zgadza. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Nawet clouding już tak nie rzuca mi się w oczy. Przy SD bardziej mnie wkurza, bo przy grach nie widać tego. Tym bardziej, że na poprzednim TV Sony 32" miałem więcej chmurek więc tutaj jest ok. Zauważyłem, że im dłużej świeci tym bardziej w rogach to widać. Na początku jak się odpali jest idealnie.

PS. Dzwoniłem do serwisu Sony i jak powiedziałem, że mam tylko w rogach chmurki to koleś mi radził żebym to zostawił bo jak mi wymienią na inny model to mogę mieć jeszcze gorzej, gdyż ponad 95% LCD zawsze ma widoczne podświetlenie matrycy nocą na ciemnym ekranie.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2572 dnia: Marca 03, 2010, 13:15:19 pm »
Czytałem już parę testów i się zgadza. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Nawet clouding już tak nie rzuca mi się w oczy. Przy SD bardziej mnie wkurza, bo przy grach nie widać tego. Tym bardziej, że na poprzednim TV Sony 32" miałem więcej chmurek więc tutaj jest ok. Zauważyłem, że im dłużej świeci tym bardziej w rogach to widać. Na początku jak się odpali jest idealnie.

PS. Dzwoniłem do serwisu Sony i jak powiedziałem, że mam tylko w rogach chmurki to koleś mi radził żebym to zostawił bo jak mi wymienią na inny model to mogę mieć jeszcze gorzej, gdyż ponad 95% LCD zawsze ma widoczne podświetlenie matrycy nocą na ciemnym ekranie.
Mój Philips nie ma  :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2573 dnia: Marca 03, 2010, 14:33:16 pm »
Zdaje Ci się, albo masz uber fart. Większe lub mniejsze, ale każdy ma widocznie nocą przy niemal całym czarnym ekranie gdy coś jasnego wyświetla się po środku. Tyle LCD co ja przepatrzyłem i nigdy nie trafiłem na takiego, który by nie miał wcale. CCFL krawędziowe jeszcze ujdą, ale bezpośrednie najczęściej dawały chmurki na całej powierzchni.

Zrób sobie prosty test. Włącz czarny obraz z jakimś białym paskiem na dole, ustaw aparat na statywie, czas naświetlania na 3 sek i pstryknij fotę. Zobaczysz, że na LCD jest to nie do uniknięcia.

Wiadomość scalona: [time]Marzec 04, 2010, 18:43:59 pm[/time]
Potwierdza się, że system 100Hz itp. w TV do gier nadaje się średnio. Mowa o grach, które lubią gubić klatki (nawet lekko). W pracy na Samsungu B6000 w systemie 100Hz obraz podczas gry w Dj Hero zachowywał się tak dziwnie, że nie dało się trafić w przyciski. U mnie w domu na Sony W5500 jest dużo lepiej, ale i tak widać jak niepłynnie przesuwa się płyta z przyciskami. Dopiero po wyłączeniu trybu 100Hz wszystko śmiga jak należy. Problem pojawia się gdy gry gubią klatki bo wtedy procesor TV zaczyna się plątać przy wstawianiu dodatkowych klatek. Dziwi mnie, że na żadnym specjalistycznym forum nikt tego nie zauważył.

Wiadomość scalona: [time]Marzec 04, 2010, 18:46:32 pm[/time]
PS. Swoją drogą to zauważcie, że w trybie "GRY" każdy TV z takimi systemami wyłącza je automatycznie.

Wiadomość scalona: Marca 04, 2010, 23:25:08 pm
Byłem dziś u znajomków po innych sklepach i przeglądałem jak śmigają u nich W5500. Sprawdzałem jak ma się sprawa tego nieszczęsnego cloudingu. Dużo na necie czytałem, że TV Sony maja z tym problemy i to fakt. Każdy jaki widziałem miał identyczny efekt jak u mnie. Wygląda to tak:



Oczywiście widać to jedynie przy czarnym obrazie, lub bardzo ciemnych scenach. Ja jestem uczulony zawsze jak coś kupię i szukam na siłę wad. Może niektórzy mnie rozumieją. :)
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2010, 23:25:08 pm wysłana przez BoBaN »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2574 dnia: Marca 04, 2010, 23:36:17 pm »
Potwierdza się, że system 100Hz itp. w TV do gier nadaje się średnio. Mowa o grach, które lubią gubić klatki (nawet lekko).
Może słabe systemy 100hz nadają się średnio do grania. Mój ponad roczny philips 100hz niexle sobie dawał radę, jednak głównie w grach co chodza w 60 klatkach.

Z tego co testowałem 200hz serii z4500 to soniaki świetnie sobie dawały radę nawet z grami w 30 kloatkach. Motorstorm 2 chodził nieporównywalnie płynniej w 200hz niz bez tego trybu.

Dlaczego przy ustawieniach 'Gra' domyslnie wyłączone są upłynniacze? Proste, tylko i wyłącznie dla tego, iz powoduja one lekki input lag. Ja osobiście w wielu grach jestem w stanie przeboleć (często niezauważalny) IL na rzecz płynniejszej animacji.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2575 dnia: Marca 05, 2010, 03:14:46 am »
Potwierdzam,posiadam tv philips 42pfl 8404 i zawsze gralem w ustawianiech tv na 100hz do momentu kiedy nie odpalilem guitar hero,grac sie poprostu nie dalo.Swoja droga jesli ktos posiada tv philipsa jakie macie ustawienia? Bawie sie juz nimi od dluzszego czasu i caly czas cos nie gra.Najbardziej irytuje mnie opcja ostrosc zaawansowana ktora po wlaczeniu w killzone 2 sprawdza sie extra ( gra wyglada o niebo lepiej ) natomiast np w takim Uncharted 1 z w/w opcja gra wyglada strasznie plastikowo.Na dobra sprawe co inny tytul to przed wlaczeniem musze poswiecic chwile czasu na dostosowanie obrazu.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2576 dnia: Marca 05, 2010, 07:55:53 am »
Ja mam "starego" LCD Philipsa(tego: http://download.p4c.philips.com/files/2/26pfl5322_12/26pfl5322_12_pss_pol.pdf), ale niezłego w swojej klasie. Z dodatkowych ficzerów to wł. mam jedynie Active Control. Ponieważ Digital Crystal Clear i Filtr grzebieniowy 3D jest chyba cały czas wł. gdyż nie ma ich w menu. ;)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 094
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2577 dnia: Marca 05, 2010, 08:53:53 am »
Sprawdzalem chyba już okolo 10 razy te chmurki na swoim tv w ciemnych scenach,po dluższym graniu i nie ma ani odrobine tego cholerstwa na ekranie.Chyba mam niezlego farta co do tego tv Boban.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2578 dnia: Marca 05, 2010, 13:24:12 pm »
No to masz naprawdę fart. Sprawdziłem około 7 sztuk i każda miała. Ogólnie tego wcale nie widać. Jedynie gdy jest całkiem ciemny obraz i jakieś logo na ekranie. Wtedy najbardziej.

@Piter_neo
Podczas grania w tyuły z gatunku wyścigów, FPS, TPP itp. nie widać, że 100Hz sobie nie radzi (jedynie Samsung B6000 wyraźnie się gubił). Dopiero po odpaleniu Dj Hero widać jak procek sobie nie radzi.

Wiadomość scalona: Marca 05, 2010, 13:49:48 pm
PS. Hahaha Sony czasem potrafi mnie rozbawić. Dostałem oficjalną odpowiedź na maila odnośnie cloudingu. Napisali, że dzięki temu zwiększa się żywotność TV. :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2010, 13:49:48 pm wysłana przez BoBaN »

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2579 dnia: Marca 05, 2010, 14:20:18 pm »
Ja mam "starego" LCD Philipsa(tego: http://download.p4c.philips.com/files/2/26pfl5322_12/26pfl5322_12_pss_pol.pdf), ale niezłego w swojej klasie. Z dodatkowych ficzerów to wł. mam jedynie Active Control. Ponieważ Digital Crystal Clear i Filtr grzebieniowy 3D jest chyba cały czas wł. gdyż nie ma ich w menu. ;)

Wczesniej rowniez mialem starszego philpsa pfl 76xx juz nie pamietam dokladnie i tam nie mialem problemow z ustawieniami.Swoja droga nigdy nie zamienil bym Philipsa na zadnego sony,szajsunga czy pana.  :D
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2010, 14:46:43 pm wysłana przez Legrad »

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2580 dnia: Marca 06, 2010, 00:26:29 am »
Mam prośbę do wszystkich posiadaczy plazmy Panasonic TX-P42G10E o ustawienia telewizora. Z ustawień pod gry (ps3) jestem w miarę zadowolony (bazę dał mi Piter_neo którą lekko zmodyfikowałem bo wolę bardziej stonowane kolory), ale pod telewizję (dokładnie pod N-kę) nie jestem w stanie dobrać nic rewelacyjnego. Mam ustawienia nad którymi siedziałem z tydzień, jest już ok ale nie rewelacyjnie. Dlatego proszę o radę jak macie ustawione telewizory pod oglądanie telewizji oraz pod filmy dvd/bluray (nad nimi jeszcze nie siedziałem z braku okazji).

btw. jakby ktoś chciał porównać to podaję moje ustawienia (Gry/Telewizja)
Rodzaj obrazu: gra/normalny
Kontrast: 36/35
Jaskrawość: +6/+4
Kolor: 28/27
Ostrość: 8/9
Balans bieli: normalny/normalny
[reszta ustawień wyłączone]

w ustawieniach szczegółowych dla telewizji (brak ich dla trybu gry): wszystkie balanse bieli na środku, gamma 2.2
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2010, 00:31:00 am wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2581 dnia: Marca 06, 2010, 10:00:08 am »
Czytam sobie o tych nowych Sonówkach EX500 i ponoć czernią biją plazmy Panasia. Do czego to doszło żeby LCD miał głębszą czerń.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Tak, Sony jest włączony.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2582 dnia: Marca 06, 2010, 10:23:26 am »
Trzeba by to zobaczyć w ruchu i najlepiej w dzień i w nocy. Niemniej ciekawe.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2583 dnia: Marca 06, 2010, 11:06:24 am »
tez widzialem te fotki, i jest to zastanawiajace - ale chodza sluchy, ze kiki co je na naszych forach publikowal od zeszlego roku juz tak nie "kocha panasow" :) anyway to fotka z tego co pamietam z avforums a tam jest sporo ludzi co sie na tv znaja...  zgadzam sie, z tym tez co pisze Unlimited, ze w ruchu zobaczyc najlepiej i w odpowiednich warunkach. A np w komentach na konkurencyjnym polskim forym jest taki post:
Cytuj
...rzeczywiscie nieco inne wyniki testów, area chwali jak moze, flatpanels dk juz nie tak bardzo ale przyznaja ze jest lepiej niz w G10, na poziomie v10 a nawet lepiej w THX. Najciekawsze jest to ze Rasmus na forum pisze wprost ze chociaz nie podoba mu sie design to juz jakosc obrazu jest super i ze woli g20 niz 2 x drozszego philpsa 9704 led, którego równiez testowali. 5500 pln, za tyle widze, jest? w sklepach srednio za 50 cali, wiec cena sugeruje ze nie jest to jakis high end ale juz stosunek jakosci do ceny to sie jestem w stanie zgodzic z area ze excellent!
Najciekawsze ze vt 20, ten 3d itd w uk w przedsprzedazy za 50"- 1699Ł az mi sie wierzyc nie chce, troche tanio chyba:)
pozdr,
Wiec generalnie trzeba zauwazyc, ze ten 9704 to "lekko" ;) wyzsza klasa niz sony ex500 :) Poza tym sama gola czern to przeciez tez nie wszystko, wazne przeciez aby ciemnych scenach widziec odpowiednia ilosc szczegolow w okreslonych partiach tej czerni - a w lcd bywa, ze sa poprostu "czarne plamy"... Pisze tak wszystko w uproszczeniu, nie chce tez aby to wygladalo jak bym za wszelka cene bronil tego panasa :) - jednak warto chyba poczekac na jakies kolejne recenzje ( w tym polskie) oraz opinie "zwyklych" uzytkownikow. Na chwile obecna z tych receznji co sa oobecnie (translator google ;) ) wynika, ze seria g20 to b.dobre tv - wyraznie lepsze od zeszlorocznej, a dorownojace tez ubieglorocznej v10. I wciaz jednak gorsze od Kuro. Jesli chce sie wiecej trzeba poczekac do maja na serie v to juz wysoka polka wiec i wtedy bedzie mozna juz bardziej do kuraka moze porownywac...

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2584 dnia: Marca 06, 2010, 19:22:12 pm »
Witam chce kupić telewizor LCD tylko i wyłącznie pod n-ke. 37-cali cena do 3 000 . Będę wdzięczny za jakies konkretne propozycje:)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2585 dnia: Marca 06, 2010, 19:31:16 pm »
Piter możesz mi podać te swoje ustawienia do twojego Panasia? Bo te od pawła_k jakieś takie wyblakłe :(

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2586 dnia: Marca 07, 2010, 06:44:17 am »
Panowie! Moja sytuacja wygląda tak, że jak "kolega" powyżej mam na TV cos koło 3 tys., tyle że jest mi on potrzebny do konsoli (x360) i chciałbym 42’. Rozumiem, że to są śmieszne pieniądze, ale odkładam na mieszkanie i więcej nie dam. Mój obecny TV to stare pudło, na którym już wole grać na ps2 niż powiedzmy to sobie szczerze dokonywać gwałtu na tym xboxie. Ewentualnie może być 37’ ale nie mniej. Byłbym rad za wszelkie sugestie
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2587 dnia: Marca 07, 2010, 09:29:34 am »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2588 dnia: Marca 07, 2010, 11:12:49 am »
Za ~3200 można mieć 40-calową Bravię z serii W5500. Jak dla mnie to jest najlepsza opcja.

http://www.ceneo.pl/2213070

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2589 dnia: Marca 07, 2010, 11:20:11 am »
Podobnie zapłaciłem za swoją i potwierdzam słowa Irasa. Podczas grania ten TV po prostu miecie. Jakość przerosła moje oczekiwania. Jedyny mankament jest taki, że trudno trafić na egzemplarz całkowicie pozbawiony chmurek. Dużo czytam na forach i jak ktoś taki trafi to ma naprawdę ogromny fart.

PS. Ten TV też zaskakuje po odpaleniu sygnału SD. Jak na LCD jest naprawdę bardzo dobrze. Aczkolwiek ja kupiłem go tylko pod gry i tutaj spełnia swoją rolę idealnie.

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2590 dnia: Marca 07, 2010, 12:19:27 pm »
Piter możesz mi podać te swoje ustawienia do twojego Panasia? Bo te od pawła_k jakieś takie wyblakłe :(
hehe, no tak jak pisałem to ja wolę bardziej stonowane kolory dlatego postronnym osobom nie przyzwyczajonym do takiego obrazu wydają się wyblakłe ;) sam tak miałem na samym początku, z tym że na dłuższą metą uważam że obraz jest znacznie naturalniejszy i przyjemny w odbiorze...

co do ustawień, Piter ma coś takiego:
Rodzaj obrazu: gra
Kontrast: 40
Jaskrawość: +8
Kolor: 31
Ostrość: 6
Balans bieli: normalny
reszta wyłączona...


Czytam sobie o tych nowych Sonówkach EX500 i ponoć czernią biją plazmy Panasia. Do czego to doszło żeby LCD miał głębszą czerń.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Tak, Sony jest włączony.
ta palzma ma to do siebie że jak wyświetla czarną planszę a nie jakiś sygnał to jest ona tak beznadziejnie podświetlona i nie przypomina czarnego... w ruchu czegoś takiego nie ma :)
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2010, 14:27:41 pm wysłana przez pawel_k »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 563
  • Reputacja: 251
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2591 dnia: Marca 07, 2010, 12:51:47 pm »
Ta czerń nie zawsze jest powodem do skoków w górę z radości niczym Mario. Pamiętam jak ciężko grało mi się w takie GTA IV podczas nocy. O L4D nie wspominam.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2592 dnia: Marca 07, 2010, 13:26:49 pm »
Pawel_k napisz to ludziom z forum hdtv dla których porównywanie telewizorów to chleb powszedni. Oni wyraźnie są zaskoczenia tak głęboką czernią w LCD jaką pokazuje model EX500. 8)

wini

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 2
  • GTA V
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2593 dnia: Marca 07, 2010, 14:02:08 pm »
Widział ktoś może w ruchu SONY KDL-46HX700 200h Hz? Nie moge go utrafić w pobliskich sklepach a zaciekawiły mnie dobre opinie na necie. Ewentualnie co moglibyście doradzić zamiast tego modelu w cenie 5/6 tys ? Dodam, że mam mocno nasłoneczniony pokój a bunkra z niego robić nie chcę wiec plazmy odpadają raczej.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2594 dnia: Marca 12, 2010, 18:03:19 pm »
jest juz test panasa serii g20 na avforums :) tv wypadl w tescie swietnie :)mysle, ze to bedzie ciekawa opcja dla kogos szukajacego wlasnie nowego tv:) jesli ktos chce dokladniejszych info to zapraszam pod link:
http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-TX-P42G20-Plasma-HDTV-Review.html

a jesli ktos nie lubi po ang to w drugim linku google potlumaczyl ;)
http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-TX-P42G20-Plasma-HDTV-Review.html&prev=/search%3Fq%3Dreview%2Bpanasonic%2Btx-p42g20e%26start%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dopera%26hs%3Dobf%26sa%3DN%26rls%3Dpl&rurl=translate.google.pl

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2595 dnia: Marca 13, 2010, 14:15:45 pm »
Ej miśki. Potrzebuje szybkiego info, dokładnie do dzisiaj. Jakiś dobry tv 32 cale. Będzie służył do oglądania TV (sygnał sd głównie) ale niedługo tez do filmów na bluryju i grania na ps3. Najlepiej jakaś bravia czy coś podobnej jakości. Musi mieć najmniej jedno eurozłącze. Co wybrać? Jakie modele?

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2596 dnia: Marca 13, 2010, 14:17:03 pm »
Do jakiej ceny i czy koniecznie 32 cale :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2597 dnia: Marca 13, 2010, 14:22:36 pm »
Polecałem Ci na czacie Bravie V5500. Nowych modeli z serii EX nie kupuj. Też pisałem na czacie dlaczego.

Swoją drogą trochę przegapiłeś okres 5 letniej gwarancji. Do końca lutego przy zakupie tv Sony dostawałeś gratis 5 lat gwarancji.  

PS. Ewentualnie jeśli możesz to uderzaj w serię W. Tam masz już Motionflow. Sony słynie z najlepszych systemów upłynniania obrazu.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2010, 14:28:34 pm wysłana przez BoBaN »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2598 dnia: Marca 13, 2010, 14:34:58 pm »
Łał. szybka odpowiedź. Dzięki wielkie. :*

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2599 dnia: Marca 13, 2010, 14:46:41 pm »
Philips ma lepsze ficzery upłynniające obraz, ja bym się wahał w tej kwocie właśnie między Sony a Philipsem, ew. na nowego Sharpa który dał do kolorów RGB jeszcze kolor żółty, ale pewnie będzie drogi. :)