Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 783425 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3000 dnia: Lutego 06, 2011, 00:31:06 am »
Łykaj EX500 (W5500 pewnie już nigdzie nie dorwiesz, a szkoda). IL podczas normalnej gry nie będzie Ci bardzo przeszkadzał. Dopiero w kiedy będziesz chciał pograć online, to może mieć znaczenie, ale wtedy wyłączysz sobie 100Hz i po problemie.

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3001 dnia: Lutego 06, 2011, 00:54:09 am »
I tak też miałem zrobić, ale po przeczytaniu tego tematu - http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1244379 zacząłem mieć pewne wątpliwości  :-?

Wiadomość scalona: [time]Luty 06, 2011, 13:30:30 pm[/time]
Sam już nie wiem czy nie lepiej wyjdę jak kupię jakiś 27 calowy monitor Samsunga lub Della na matrycy TN za 1200zł z tunerem i głośnikami. Input lag w monitorach opartych na matrycy TN jest na poziomie zaledwie 3-5ms. Czy jakość obrazu będzie aż tak dużo gorsza od tego w EX402/500? :-?
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2011, 12:31:21 pm wysłana przez Spidey^ »

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3002 dnia: Lutego 07, 2011, 21:15:35 pm »
Byłem dzisiaj pooglądać na żywo te telewizory i różnice między EX402 a EX500 są czysto kosmetyczne a dopłacanie prawie 600zł do kilku funkcji których i tak nie będę używał byłoby totalną głupotą.

Jednak pod względem obrazu wszystkie soniacze i tak przebiły Samsungi 6 generacji - dużo ostrzejszy obraz, bardziej wyraziste kolory i to raczej w tym kierunku będę się rozglądał (Samsung 40C650?).

Jeszcze apropo plazm - oglądałem dzisiaj modele za 5-7 tysięcy i nawet w nich dostrzegałem green ghosthing/false contours. Więc jeżeli ktoś jest wrażliwy na ten efekt niech lepiej nie sięga po ten typ telewizorów, dla mnie plazmy to najgorsza technologia w historii telewizorów.

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3003 dnia: Lutego 07, 2011, 21:22:50 pm »
Jeszcze apropo plazm - oglądałem dzisiaj modele za 5-7 tysięcy i nawet w nich dostrzegałem green ghosthing/false contours. Więc jeżeli ktoś jest wrażliwy na ten efekt niech lepiej nie sięga po ten typ telewizorów, dla mnie plazmy to najgorsza technologia w historii telewizorów.
ktoś kiedyś pisał - kwestia ustawienia tv dużo zmienia.
ja po tym jak przesiadłem się z LCD na plazmę Panasonic G10 42 cale to nawet po przygodach z wypaloną matrycą nie mam ochoty zmieniać tej technologi na nic innego co jest obecnie dostępne w porównywalnych cenach - akurat do mnie bardzo przemawia taka miękkość obrazu, stonowane a nie przesycone barwy, super współpraca z SD itd. green ghostingu czy innych przypadłości które kiedyś w plazmach występowały u siebie nie stwierdziłem - a akurat jestem na tym punkcie dość wyczulony... jak zresztą pewnie większość osób z tego forum która świadomie wybrała plazmę do grania...

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3004 dnia: Lutego 07, 2011, 21:24:57 pm »
Najwyraźniej kompletnie się na tym nie znasz. :P

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3005 dnia: Lutego 07, 2011, 21:30:35 pm »
Najwyraźniej kompletnie się na tym nie znasz. :P
najwyraźniej takie jest zdanie osób które każdy zielony kolor na ekranie uznają za green ghosting

nakimushi

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3006 dnia: Lutego 07, 2011, 21:45:04 pm »
"
Jeszcze apropo plazm - oglądałem dzisiaj modele za 5-7 tysięcy i nawet w nich dostrzegałem green ghosthing/false contours. Więc jeżeli ktoś jest wrażliwy na ten efekt niech lepiej nie sięga po ten typ telewizorów, dla mnie plazmy to najgorsza technologia w historii telewizorów."

nie wiem jakie ty plazmy zes ogladal chlopie / lcd to tani kicz w porownaniu do plazm dla mas
wszystkie parametry przemawiaja za plazma - moze oprocz poboru pradu  :lol:

poza tym w display settings na ps3 jest specjalna opcja do wlaczenia dla wyeliminowania green ghost ,...

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3007 dnia: Lutego 07, 2011, 21:48:31 pm »
poza tym w display settings na ps3 jest specjalna opcja do wlaczenia dla wyeliminowania green ghost ,...
napisz proszę która to zobaczę czy mam ją włączoną ;)

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3008 dnia: Lutego 07, 2011, 22:31:19 pm »
nie wiem jakie ty plazmy zes ogladal chlopie / lcd to tani kicz w porownaniu do plazm dla mas
wszystkie parametry przemawiaja za plazma - moze oprocz poboru pradu  :lol:

poza tym w display settings na ps3 jest specjalna opcja do wlaczenia dla wyeliminowania green ghost ,...
mn.in. Panasonic TX-P50VT20, jakiś topowy model Samsunga (cenie miał na poziomie 6499) i w każdym widziałem zieloną poświatę.
a w opcjach PS3 nie ma żadnej opcji redukującej green ghost

poza tym mi się obraz w plazmach nie podoba bo jak już wspominał pawel_k jest miękki stonowany, ja wolę ostry jak żyleta a taki to tylko LCD.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2011, 22:33:22 pm wysłana przez Spidey^ »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3009 dnia: Lutego 07, 2011, 22:55:53 pm »
Plazmy praktycznie pod każdym względem biją LCD. Ja od dwóch lat gram na plazmach i teraz nie mogę patrzeć na obraz na LCD. Mój brat i kumpel co grają na topowych LCD mówią, że gry zdecydowanie wyglądają lepiej na mojej plaźmie.

Spidey nie oceniaj plazmy dopóki nie zobaczysz jak ona świeci na dobrych ustawieniach w mieszkaniu.

Poza tym cena. Za 3000zł można dostać jedną z najlepszych plazm i ogólnie jeden z najlepszych TV w rankingach. Za tą samą cenę możemy dostać niskiej klasy LCD, na którym obraz wygląda duuużo gorzej.

Jeżeli masz 5-6 tyś to możesz kupować Full LED LCD, innych LCD nie ma sensu.


Jeszcze jedna sprawa. Zdecydowanie bardziej wolę minimalny green ghosting na plazmach widoczny tylko i wyłącznie na mocno kontrastowych partiach obrazu przy szybkim ruchu, niż rozmazany, nieostry, smużący obraz z judderem widoczny na każdym, nawet lekko ruszającym się obrazie na lcd.

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3010 dnia: Lutego 07, 2011, 23:00:44 pm »
amen.








chociaż pewnie i tak zaraz ktoś napisze że kompletnie się na tym nie znasz ;)

Ogur

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3011 dnia: Lutego 07, 2011, 23:04:27 pm »
Kompletnie się na tym nie znasz.

Spidey^

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3012 dnia: Lutego 07, 2011, 23:09:12 pm »
Spidey nie oceniaj plazmy dopóki nie zobaczysz jak ona świeci na dobrych ustawieniach w mieszkaniu.
Już taką jedną widziałem. Przez prawie dwa miesiące ;)

Dla mnie to plazmy mają nieostry rozmazany obraz. A LCD to się kupuje na 10-bitowej matrycy S-PVA i każda plazma wysiada :grin:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3013 dnia: Lutego 08, 2011, 09:00:29 am »
Poza tym cena. Za 3000zł można dostać jedną z najlepszych plazm i ogólnie jeden z najlepszych TV w rankingach. Za tą samą cenę możemy dostać niskiej klasy LCD, na którym obraz wygląda duuużo gorzej.

Khe??? Ja swojego W5500 kupiłem za nieco ponad 3000zł, a jest to jeden z najwyżej ocenianych LCD TV.

Wiadomość scalona: [time]Luty 08, 2011, 10:14:51 am[/time]
Spidey nie oceniaj plazmy dopóki nie zobaczysz jak ona świeci na dobrych ustawieniach w mieszkaniu.
Już taką jedną widziałem. Przez prawie dwa miesiące ;)

Dla mnie to plazmy mają nieostry rozmazany obraz. A LCD to się kupuje na 10-bitowej matrycy S-PVA i każda plazma wysiada :grin:

Same here. Plazmy do oglądania tv są lepsze od LCD, ale do ostrego obrazu w grach dla mnie się nie nadają. Przecież też wybierałem tv i oglądałem plazmy u siebie w pracy, podpinałem PS3 i testowałem.

Wiadomość scalona: Lutego 08, 2011, 09:16:44 am
Jeszcze jedna sprawa. Zdecydowanie bardziej wolę minimalny green ghosting na plazmach widoczny tylko i wyłącznie na mocno kontrastowych partiach obrazu przy szybkim ruchu, niż rozmazany, nieostry, smużący obraz z judderem widoczny na każdym, nawet lekko ruszającym się obrazie na lcd.

Stary nie wiem z jakimi LCD'kami miałeś do czynienia, ale nawet na mojej starej Sonówce V2500 nie miałem takich rzeczy jak tutaj opisujesz. O W5500 nie wspomnę. Jedyny minus LCD, który faktycznie zwraca moją uwagę, to clouding. Cała reszta zdecydowanie na plus dla LCD.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 09:16:44 am wysłana przez BoBaN »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3014 dnia: Lutego 08, 2011, 09:30:45 am »
Cytuj
Plazmy praktycznie pod każdym względem biją LCD. Ja od dwóch lat gram na plazmach i teraz nie mogę patrzeć na obraz na LCD. Mój brat i kumpel co grają na topowych LCD mówią, że gry zdecydowanie wyglądają lepiej na mojej plaźmie.
- W pełni się zgadzam. Najlepiej zacienione pomieszczenie. Nie wiem dlaczego ale u większości posiadaczy lcd widzę że kolory są podbite na ustawianiach. Apeluje to nie poprawi jakości obrazu  ;) a ostrość jak żyleta nie wyeliminuje aliazingu tylko sprawi że będzie kuł w oczy. Jak chcesz naturalny przyjemny dla oka obraz kupujesz plazme czy to do filmów czy do gier.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3015 dnia: Lutego 08, 2011, 11:01:50 am »
Stary nie wiem z jakimi LCD'kami miałeś do czynienia, ale nawet na mojej starej Sonówce V2500 nie miałem takich rzeczy jak tutaj opisujesz. O W5500 nie wspomnę. Jedyny minus LCD, który faktycznie zwraca moją uwagę, to clouding. Cała reszta zdecydowanie na plus dla LCD.

Nawet najlepsze, najdroższe LCD z super-duper bajerami, motion flowami, 200Hz robią jedno: smużą(a właściwie też robią drugie: mają judder). Dla mnie to teraz jest tak nieprzyjemny widok. W ruchu wszystkie krawiędzie zostawiają smugi, obraz przez to jest mdły i nieostry w ruchu.

Poza tym jest coś takiego jak Motion Resolution, czyli rzeczywista rozdzielczość obrazu, nie w statycznym obrazie, a w ruchomym. Plazmy panasonica w ruchu mają pełną rozdzielczość 1080 lini, natomiast LCD np. W5500 ma tylko 650 rzeczywiście wyświetlanych poziomych lini podczas poruszającego się obrazu.

Kolejna sprawa to input lag, który w większości przypadków jest większy w LCD. Jeżeli ktoś chce grać w Fpp-y czy bijatyki i nie chce wkurzać się na opóźnienie obrazu, to lepiej nie kupować LCD. Np. W5500 ma input lag na poziomie 50-80ms. 50-66ms w game mode, ale wtedy nie ma 100hz i motion flow, przez co występuje duży judder, w pewnym sensie większe smużenie oraz niższa rozdzielczość ruchomego obrazu. Przy włączonych bajerach, mamy lepszy płynniejszy obraz ale opóźnienie na poziomie 1/10 sekundy (dodając do tego opóźnienie gry, pada to wychodzi jeszcze więcej). Można się do tego przyzwyczaić, ale po dłuższym okresie grania wystarczy na chwilę przesiąść się na sprzęt z mniejszym IL (np. na plazmy) i od razu wyczuwa się, że gra lepiej reaguje na twoje ruchy i ogólnie gra się przyjemniej.

Właśnie wyczaiłem, że za 3300zł, można mieć ulepszony model G20 z wsparciem 3D:
http://www.ceneo.pl/8590239
 :o
Ja pitole jak tanio. O tym, że 3D plazma >> 3D kino > 3D LCD to nie wspomnę.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3016 dnia: Lutego 08, 2011, 11:06:20 am »
rotfl

Pokupowali sobie plazmy i chwalą  :lol:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3017 dnia: Lutego 08, 2011, 11:11:25 am »
rotfl

Pokupowali sobie plazmy i chwalą  :lol:
Poczytaj sobie fachowe strony z recenzjami, poprzeglądaj rankingi, poczytaj fachowe fora - wszyscy jednomyślnie ci powiedzą to samo co ja mówię, plazmy są po prostu lepsze od LCD i to pod praktycznie każdym względem. To nie jest też kwestia subiektywna, a testów, liczb i pomiarów.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3018 dnia: Lutego 08, 2011, 11:47:22 am »
Och tak, jasne... Właśnie czytałem.

Cytuj
Na plus na pewno trzeba zaliczyć to, że obraz nie jest dużo ciemniejszy w okularach. Na plazmie jest sporo ciemniej a tutaj mimo okularów jest ok. Można nawet regulować to z poziomu menu. Wskazana jest opcja, która rozjaśnia obraz najmocniej. Przy tym kolory też są bliskie obrazowi 2D.

...

Druga sprawa to odczuwalny problem ze składaniem obrazu w jeden. I to już zależy od filmu. Jeżeli mamy dużo efektów, które chcą nam pokazać efekt 3D wychodzący z ekranu to często widzimy obraz lekko podwójnie a oczy zaczynają boleć. Np. plazma Panasonica ma wyżyłowany efekt 3D, gdzie ból oczu jest naprawdę spory po krótkim czasie ale dzięki temu takich przypadłości nie zauważyłem nawet pod dużymi kątami.

...

W dzień ten LCD pokona moim zdaniem każdą plazmę. Plazma w nasłonecznionym pokoju jest szara/zielona tzn. trudno mówić w ogóle o komfortowym oglądaniu. Nie ma opcji by w dzień docenić czerń plazmy. Tutaj HX900 wygrywa bez dwóch zdań. Zresztą mógłbym napisać technologia LCD... w dodatku w takiej postaci to już w ogóle.

http://hdtvpolska.com/hdtvpolska.com/topic/19674-2010-mega-test-sony-lcd-kdl-46hx900-telewizor-3d-ready-najwyzszy-model-kino/

No ale CHWALMY SWOJE!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3019 dnia: Lutego 08, 2011, 11:52:05 am »
Spidey,
od ponad pół roku ostro (głównie PS3 + filmy HD z kompa) użytkowuję 55EX500 - nie żałuje ani jednej wydanej złotówki. Sprzęt jest zajebisty i szczerze polecam - PQ rozjebuje, a ficzersy dają rade (np Bravia Internet TV).

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3020 dnia: Lutego 08, 2011, 12:45:20 pm »
Och tak, jasne... Właśnie czytałem.

Cytuj
Na plus na pewno trzeba zaliczyć to, że obraz nie jest dużo ciemniejszy w okularach. Na plazmie jest sporo ciemniej a tutaj mimo okularów jest ok. Można nawet regulować to z poziomu menu. Wskazana jest opcja, która rozjaśnia obraz najmocniej. Przy tym kolory też są bliskie obrazowi 2D.

...

Druga sprawa to odczuwalny problem ze składaniem obrazu w jeden. I to już zależy od filmu. Jeżeli mamy dużo efektów, które chcą nam pokazać efekt 3D wychodzący z ekranu to często widzimy obraz lekko podwójnie a oczy zaczynają boleć. Np. plazma Panasonica ma wyżyłowany efekt 3D, gdzie ból oczu jest naprawdę spory po krótkim czasie ale dzięki temu takich przypadłości nie zauważyłem nawet pod dużymi kątami.

...

W dzień ten LCD pokona moim zdaniem każdą plazmę. Plazma w nasłonecznionym pokoju jest szara/zielona tzn. trudno mówić w ogóle o komfortowym oglądaniu. Nie ma opcji by w dzień docenić czerń plazmy. Tutaj HX900 wygrywa bez dwóch zdań. Zresztą mógłbym napisać technologia LCD... w dodatku w takiej postaci to już w ogóle.

http://hdtvpolska.com/hdtvpolska.com/topic/19674-2010-mega-test-sony-lcd-kdl-46hx900-telewizor-3d-ready-najwyzszy-model-kino/

No ale CHWALMY SWOJE!
Czytałeś całość? Testowałeś obie technologie?

Plazmy 3D zwyciężają dla mnie (oraz większości fachowców) dlatego, ze nie mają crastalku (najważniejsza rzecz w 3D), czyli efektu nakładania się obrazów. Obraz 3D na plazmach jest ostry i wyraźny, na LCD przez polaryzacje widać dwa obrazy. Poza tym, wystarczy lekko przechylić głowę w bok i efekt 3D rozłazi się na LCD.

Odnośnie jasności obrazu to plazmy ogólnie są ciemniejsze, a jeżeli chodzi o migotanie to jest wymysł gościa. Czy flickering na CRT komuś tak przeszkadza, że nie może oglądać na nich obrazu? Takie samo, a nawet mniejsze migotanie obrazu mamy na plaźmie w 3D.

Kolejna sprawa to wolę opinie zagranicznych serwisów, fachowców, niż opinie gości z polskiego forum co testują telewizory raz na 2 miesiące, bez jakiegokolwiek sprzętu do testowania obrazu.

A teraz najlepsze, cena tego Sony 3D to: 9300zł :lol:
Cena porównywalnej plazmy 3D, czyli gt20 to: 3300zł  8)
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 13:09:56 pm wysłana przez Piter_neo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3021 dnia: Lutego 08, 2011, 13:33:56 pm »
Jaka polaryzacja? Widziałeś jeden LCD 3D Lucky Goldstar i myślisz, że wszystkie tak mają? Większość (w tym wszystkie Sony) korzysta z aktywnego 3D z okularami migawkowymi, a nie z polaryzacji. Sorry panowie, nikt wam nie mówi na czym macie grać/oglądać filmy, ale moglibyście już przestać nawracać wszystkich wokół na martwą technologię, na siłę reanimowaną przez kilku drugorzędnych producentów RTV i wmawiać sobie, że plazma za 3k jest porównywalna do trzykrotnie droższego LCD.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3022 dnia: Lutego 08, 2011, 15:27:46 pm »
Plazmy 3D zwyciężają dla mnie...

I tyle chyba wystarczy.

PS. Nie wiem skąd wziąłeś bzdury, że IL na W5500 w game mode jest na poziomie 50-66ms. Przecież to bzdury..tu masz test:

http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/Calibration.htm

Cytuj
Input lag    17-33ms in [Game Mode]; 40ms over VGA; 50ms otherwise

To co podałeś, nie istnieje nawet z włączonym 100Hz.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3023 dnia: Lutego 08, 2011, 15:58:11 pm »
Jaka polaryzacja? Widziałeś jeden LCD 3D Lucky Goldstar i myślisz, że wszystkie tak mają? Większość (w tym wszystkie Sony) korzysta z aktywnego 3D z okularami migawkowymi, a nie z polaryzacji. Sorry panowie, nikt wam nie mówi na czym macie grać/oglądać filmy, ale moglibyście już przestać nawracać wszystkich wokół na martwą technologię, na siłę reanimowaną przez kilku drugorzędnych producentów RTV i wmawiać sobie, że plazma za 3k jest porównywalna do trzykrotnie droższego LCD.

Na podobnej zasadzie można stwierdzić , że to właśnie LCD jest ślepym zaułkiem i i nietrafioną technologią, ale producenci promują ją bo za dużo zainwestowali w linie produkcyjne.... i tu powstaje pytanie, kto stał się ofiarą marketingu i czy przypadkiem gorszy pieniądz nie wypiera dobrego....

Przypadku Spideya nie komentuję bo o gustach się nie dyskutuje, ale fakty są takie że wśród moich znajomych jako pierwszy kupiłem plazmę 3 lata temu, a teraz już wszyscy (poza jedną osobą, która pracuje w Sony) pozbyli się LCD i przesiedli na plazmy.... Nikogo nie namawiałem, sami zdecydowali wystarczyło parę posiedzeń przy konsoli/ piwku u mnie w domu...

Wracając do gustów- każdy powinien sam zobaczyć i zdecydować - jedni wolą blondynki, inni brunetki a jeszcze inni grubych facetów - każdemu proponuję dokonać zakupu według potrzeb i własnych preferencji.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3024 dnia: Lutego 08, 2011, 16:39:11 pm »
Jaka polaryzacja? Widziałeś jeden LCD 3D Lucky Goldstar i myślisz, że wszystkie tak mają? Większość (w tym wszystkie Sony) korzysta z aktywnego 3D z okularami migawkowymi, a nie z polaryzacji. Sorry panowie, nikt wam nie mówi na czym macie grać/oglądać filmy, ale moglibyście już przestać nawracać wszystkich wokół na martwą technologię, na siłę reanimowaną przez kilku drugorzędnych producentów RTV i wmawiać sobie, że plazma za 3k jest porównywalna do trzykrotnie droższego LCD.

Na podobnej zasadzie można stwierdzić , że to właśnie LCD jest ślepym zaułkiem i i nietrafioną technologią, ale producenci promują ją bo za dużo zainwestowali w linie produkcyjne.... i tu powstaje pytanie, kto stał się ofiarą marketingu i czy przypadkiem gorszy pieniądz nie wypiera dobrego....

Przypadku Spideya nie komentuję bo o gustach się nie dyskutuje, ale fakty są takie że wśród moich znajomych jako pierwszy kupiłem plazmę 3 lata temu, a teraz już wszyscy (poza jedną osobą, która pracuje w Sony) pozbyli się LCD i przesiedli na plazmy.... Nikogo nie namawiałem, sami zdecydowali wystarczyło parę posiedzeń przy konsoli/ piwku u mnie w domu...

Wracając do gustów- każdy powinien sam zobaczyć i zdecydować - jedni wolą blondynki, inni brunetki a jeszcze inni grubych facetów - każdemu proponuję dokonać zakupu według potrzeb i własnych preferencji.

Wpis. 8)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3025 dnia: Lutego 08, 2011, 18:11:17 pm »
Jaka polaryzacja? Widziałeś jeden LCD 3D Lucky Goldstar i myślisz, że wszystkie tak mają? Większość (w tym wszystkie Sony) korzysta z aktywnego 3D z okularami migawkowymi, a nie z polaryzacji. Sorry panowie, nikt wam nie mówi na czym macie grać/oglądać filmy, ale moglibyście już przestać nawracać wszystkich wokół na martwą technologię, na siłę reanimowaną przez kilku drugorzędnych producentów RTV i wmawiać sobie, że plazma za 3k jest porównywalna do trzykrotnie droższego LCD.
Sony korzysta z aktywnego 3D z okularami migawkowymi opartymi na polaryzacji. Pójdź sobie do jakiegoś Saturna czy Sony centre i oglądając meteriał 3D przychyl głowę w bok i obraz 3D znika. Nawet w tej recenzji co zapodałeś o tym piszą.

"Okulary Sony są aktywne ale wykazują cechy polaryzatorów liniowych...  efektem ubocznym jest to, że nawet niewielkie przechylenie głowy powoduje zniwelowanie efektu 3D (obraz jest rozdwojony, dzieją się dziwne rzeczy z kolorami)"


Odnośnie technologii to LCD jest przestarzałą technologią. Swego czasu stała się popularna, gdyż plazmy były bardzo drogie i trudne w produkcji oraz miały małą żywotność i wypalały się. Ponadto nie można było produkować plazm o małych przekątnych oraz o wysokich rozdzielczościach. Teraz udało im się przezwyciężyć te problemy i aktualnie plazmy są po prostu lepszą technologią. Każda osoba, która zna się na TV powie to samo co ja.

Podobna sprawa ma się z CRT. Najlepsze stare TV CRT są lepsze od większości LCD. Technologia ta jednak została porzucona, ponieważ TV były za duże, za ciężkie i producenci chcieli zarobić na nowej technologii.

na siłę reanimowaną przez kilku drugorzędnych producentów RTV i wmawiać sobie, że plazma za 3k jest porównywalna do trzykrotnie droższego LCD.
Jeżeli chodzi o jakość obrazu to myślę, ze plazma panasonica GT20 zaoferuje lepszy obraz. Jeżeli chodzi o funkcje, połączenia, bajery to może nie ale taki Panasonic TX-P46VT20E za 5600zł napewno pod względem obrazu jak i innych rzeczy jest lepszy od tego Soniacza (do którego BTW trzeba dokupić emiter do 3D oraz okulary - zestaw dwie pary i emiter to 1000zł. Z Panasonic-iem VT20 w pudełku znajdują się dwie pary okularów. Czyli ogólnie mamy cenę 10.300zł kontra 5.600zł :lol:)
 

Plazmy 3D zwyciężają dla mnie...

I tyle chyba wystarczy.

PS. Nie wiem skąd wziąłeś bzdury, że IL na W5500 w game mode jest na poziomie 50-66ms. Przecież to bzdury..tu masz test:

http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/Calibration.htm

Cytuj
Input lag    17-33ms in [Game Mode]; 40ms over VGA; 50ms otherwise

To co podałeś, nie istnieje nawet z włączonym 100Hz.


Niestety goście niedokładnie napisali. 17-33ms input lag jest gorszy w porównaniu do TV jaki mają u siebie.

"We measured the input lag on the Sony KDL40W5500 LCD television to be 50ms slower than our resident Samsung F96 reference. By activating [Game Mode] through the [Scene Select] submenu, input lag can be brought down to 17-33ms vs. the Samsung F96. "

Ten ich Samsung F96 sam ma input lag 30ms, więc skoro W5500 jest od niego wolniejszy o 17-50ms to znaczy, iż rzeczywisty input lag to 47-80ms.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 18:20:10 pm wysłana przez Piter_neo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3026 dnia: Lutego 08, 2011, 18:36:48 pm »
Sony korzysta z aktywnego 3D z okularami migawkowymi opartymi na polaryzacji. Pójdź sobie do jakiegoś Saturna czy Sony centre i oglądając meteriał 3D przychyl głowę w bok i obraz 3D znika. Nawet w tej recenzji co zapodałeś o tym piszą.

Jak oglądam tv, to nie kręcę łbem na boki, a w recenzji co zapodałem piszą przede wszystkim, że efekt na Soniaczu jest lepszy i mniej męczy wzrok od Panasa. 3D w Sony Centre widziałem i swoje teksty o jakimś niewyraźnym czy podwójnym obrazie możesz włożyć między bajki.

Każda osoba, która zna się na TV kupiła sobie plazmę powie to samo co ja.

Fixed.

Dla mnie to koniec tematu, ale naprawdę odstawiacie tu komedię.

Ogur

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3027 dnia: Lutego 08, 2011, 18:52:07 pm »
I to pisze fanboj apple i sony.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3028 dnia: Lutego 08, 2011, 18:55:35 pm »
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/Calibration.htm

Tu wyraźnie wynika z testu jaki jest input lag. Za każdym razem jak spotykam posiadacza plazmy, to ten musi wszędzie udowadniać, że jego tv to najlepsza technologia. Tak jak już pisałem, wybierałem tv długo i podpinałem PS3 do topowych plazm Panasia. Mdły i niewyraźny obraz (szczególnie totalnie denna biel) odrzucają mnie od tych tv. Pod gry mi znacznie bardziej pasuje LCD, bo ma obraz ostry jak żyleta, a to w grach jest dla mnie bardzo ważne. Zresztą Spidey jest tutaj najlepszym przykładem obiektywnego posiadacza obu technologii.

PS. Co do 3D, to dzisiaj miałem okazję pograć w WipEout'a z tym efektem. Ani na plazmie, ani na LCD ta technologia mnie nie grzeje. Owszem efekt przestrzeni w grach (szczególnie tej) jest bardzo wyraźny, ale cala reszta już nie. Może pod PS4 kupię taki tv, bo na razie to bardziej męczy niż cieszy.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3029 dnia: Lutego 08, 2011, 19:48:37 pm »
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/Calibration.htm

Tu wyraźnie wynika z testu jaki jest input lag.
Boban poczytaj dokładnie recenzje. Wcześniej zapodałem ci cytat z niej i ten IL z tabelki nie jest prawidłowy, bo jest on w porównaniu do ich telewizora. W nowszych recenzjach ludzie zarzucili im to, że podają nie do końca dobrze pomiary IL i dlatego w nowszych recenzjach dodali dopiski, że zmierzony IL jest w porównaniu do ich TV, który już sam ma 30ms IL. Dopiero w najnowszych recenzjach zaczęli podawać wyniki IL w porównianiu do CRT.

Niestety twój TV, według ich pomiarów ma 47-80ms IL.

Tutaj jest cytat z ich recenzji:

"Console Gaming
We measured the input lag on the Sony KDL40W5500 LCD television to be 50ms slower than our resident Samsung F96 reference. By activating [Game Mode] through the [Scene Select] submenu, input lag can be brought down to 17-33ms vs. the Samsung F96. Which, of course, is still worse than that on the outgoing W4500 series. Whether or not this amount of input lag will affect your gaming performance depends on your individual sensitivity, and the reflexes demanded by the particular game."



A tutaj jest dopiska jaką dodali w nowszych recenzjach:
"Note: Our resident Samsung LE52F96BD with [Game Mode] engaged has about 30ms of latent input lag vs a CRT."

Każda osoba, która zna się na TV kupiła sobie plazmę powie to samo co ja.

Fixed.

Dla mnie to koniec tematu, ale naprawdę odstawiacie tu komedię.
Czyli przypadkiem jest to, że w rankingach najlepszych TV plazmy zajmują pierwsze miejsca? Np. tutaj: http://www.hdtvtest.co.uk/

A tutaj mamy zestawienia najlepszych TV 3D:
http://www.best-3dtvs.com/
O kurcze, znowu plazmy na pierwszych miejscach! W przedziale 42''-50'' pierwsze 3 miejsca to plazmy.

Kolejne zestawienie najlepszych 3D TV:
http://www.which.co.uk/technology/tv-and-dvd/reviews-ns/best-3d-tv/3d-test-results/
Niestety znowu plazmy górą.

http://reviews.cnet.co.uk/browse/rating/tvs/n-6kd/
Kolejna zmowa posiadaczy plazm i umieszczanie ich na czołowych miejscach.

Tutaj też z cnet:
http://reviews.cnet.com/best-high-definition-tvs/
Plazmy na czołowych miejscach.



PS. Co do 3D, to dzisiaj miałem okazję pograć w WipEout'a z tym efektem. Ani na plazmie, ani na LCD ta technologia mnie nie grzeje.
Akurat Wipeout 3D wygląda średnio. Duuużo większe wrażenie na mnie zrobił Motorstorm 2 w 3D. Dla mnie to była rewelacja.

Zresztą Spidey jest tutaj najlepszym przykładem obiektywnego posiadacza obu technologii.
Ja mam w domu dwie plazmy G10, G20 oraz dwa LCD Philips 9632 oraz Sony Z4500. Mój brat i jeszcze 3 kumpli z którymi mieszkam wszyscy stwierdzili, że moja plazma bije ich TV na głowę.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3030 dnia: Lutego 08, 2011, 20:15:53 pm »
Plazmy wygrywają w testach z LCD przede wszystkim dzięki temu, że lepiej świecą pod SD. Co do WipEout'a to nie chodziło mi o sam wygląd gry, ale o efekt 3D. Zgadzam się, że MotorStorm 2 robi najlepiej (głównie przez lepszą grafę i większą ilość szczegółów), ale samym efektem 3D stoi na poziomie WipEout'a. Na mnie ten efekt wrażenie robi średnie. Jeszcze nie na tej generacji, bo w trybie 3D grafa zbyt dużo cierpi i to cholernie rzuca się w oczy pod odpaleniu gry.

Widzisz, a moi znajomi twierdzą inaczej i mają w domu LCD'ki pod konsole. Ci którzy oglądają tv wybierają plazmy. Natomiast znajomi gracze kupują LCD'ki.

PS. A co do mojego tv to tutaj masz Benchmark Test:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Nie tylko mniejszy lag, ale i brak juddera.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3031 dnia: Lutego 08, 2011, 21:08:52 pm »
Plazmy wygrywają w testach z LCD przede wszystkim dzięki temu, że lepiej świecą pod SD.
Najgłupsze wytłumaczenie jakie słyszałem.

PS. A co do mojego tv to tutaj masz Benchmark Test
Boban, ale ty znowu dajesz dane z HDTVtest, gdzie się przyznali, że one są błędne.

http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1021113-sony-kdl-w5500-series-part-3-a-17.html
Tutaj gościu na forum zrobił test i porównywał W5500 do monitora LCD (który też ma lag w porównaniu do CRT) i mu wyszło 47-66ms w 'game mode'.

Dodając IL monitora LCD 5-15ms, wychodzi tak jak goście pisali robiący test, czyli 47-80ms.

Tutaj kolejny test:
http://www.dday.it/redazione/220/DDay-The-Best-Gaming-TV-Test.html#pagina-1
nie ma dokładnie twojego TV ale są modele tej samej serii tylko większy i mniejszy jeżeli chodzi o przekątne obrazu.
Wyniki 40-50ms, a biorąc pod uwagę, że testy robili w porównaniu do ekranu z laptopa to trzeba dodać 10ms, czyli wychodzi 50-60ms.

Trzy niezależne testy i wszystkie mają powtarzalne rezultaty na poziomie 47-80ms.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 21:20:36 pm wysłana przez Piter_neo »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 094
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3032 dnia: Lutego 08, 2011, 21:28:01 pm »
Tutaj zgadzam sie z BoBanem w sete. Ponad rok czasu szukalem tv dla gier i wybrałem Sony W5500. Jego zalety to ostrość, kolory, kontrast, 100hz. Plazma do gier jak dla mnie zwolennika obrazu wypalającego gały, wogóle się nie nadaje głównie z powodu zbyt słabej ostrości i beznadziejnego podświetlania w dzień. Do gier zdecydowanie LCD > Plazma.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3033 dnia: Lutego 08, 2011, 21:36:37 pm »
Tutaj zgadzam sie z BoBanem w sete. Ponad rok czasu szukalem tv dla gier i wybrałem Sony W5500. Jego zalety to ostrość, kolory, kontrast, 100hz. Plazma do gier jak dla mnie zwolennika obrazu wypalającego gały, wogóle się nie nadaje głównie z powodu zbyt słabej ostrości i beznadziejnego podświetlania w dzień. Do gier zdecydowanie LCD > Plazma.
Kolory, kontrast akurat bezdyskusyjnie stoją po stronie plazm. G20 też ma takie coś jak 100hz. Ostrość - zgodzę się, granie w dzień - zgodzę się (ja akurat, tak czy siak wolę grać w nocy, albo przy zasłonach).


Jeżeli już miałbym wybrać jakiś LCD do gier to ze względu na duży IL nie byłby to W5500. Granie w online w FPP-y, bijatyki potrafi być frustrujące, wiem bo wcześniej miałem Philipsa LCD z podobnym input lagiem i nawet w wyścigi dużo gorzej się grało, szczególnie w symulacje gdzie trzeba szybko robić kontre na kierownicy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 21:39:36 pm wysłana przez Piter_neo »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3034 dnia: Lutego 08, 2011, 22:07:50 pm »
Cytuj
Mdły i niewyraźny obraz (
- Jak się gra na sklepie przy jarzeniówkach to można odnieść takie mylne wrażenie  8) Biel to pikuś liczy się czerń

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3035 dnia: Lutego 08, 2011, 23:48:07 pm »
Plazmy wygrywają w testach z LCD przede wszystkim dzięki temu, że lepiej świecą pod SD.
Najgłupsze wytłumaczenie jakie słyszałem.

Nie głupsze niż usilne wmawianie, że plazma miażdży LCD. Jak widzisz ja, Spidey, Kyokushin nie krótko wybieraliśmy tv i zdecydowaliśmy się na LCD. To, że Ty wolisz mniej ostry obraz, migotanie i green ghosting nie oznacza, że my też powinniśmy to akceptować. Dla mnie przede wszystkim liczy się ostrość obrazu, a tutaj LCD >>> Plazma i to rzuca się od razu w oczy. Gdybym wybierał tv do oglądania SD to wybrałbym plazmę. Do gier zdecydowanie wolę LCD. Z tym IL też przesadzasz, bo nawet jeśli jest na poziomie 50ms (a nie jest w game mode, co pokazuje benchmark) to i tak nie daje to praktycznie żadnej przewagi plazmie w fps'ach. Jak to jest, że klan PRL w większości gra na LCD (o ile nie wszyscy) i w zeszłym sezonie zdobyli 3 miejsce, a w obecnym 1. Ludzkie oko nie jest w stanie tego wyłapać.

@Sieq
Przy żadnych jarzeniówkach. Raz, że w zimę jak kończę pracę to jest już ciemno na zewnątrz i wyłączałem sobie oświetlenie na hali, żeby testować tv w ciemnym pomieszczeniu, a dwa, że mam klucze, którymi otwieram sklep i niedługo przed kupnem tv pozwoliłem sobie przetestować wieczorem tv'ki. Także przeprowadziłem testy, które dla mnie były najważniejsze przy wyborze tv i padło na LCD'ka.

Wiadomość scalona: Lutego 08, 2011, 23:52:36 pm
Jeżeli już miałbym wybrać jakiś LCD do gier to ze względu na duży IL nie byłby to W5500. Granie w online w FPP-y, bijatyki potrafi być frustrujące, wiem bo wcześniej miałem Philipsa LCD z podobnym input lagiem i nawet w wyścigi dużo gorzej się grało, szczególnie w symulacje gdzie trzeba szybko robić kontre na kierownicy.

Wut??? Teraz to wciskasz takie kity, że głowa mała. Jeśli IL przeszkadzał Ci w zakładaniu kontry, to naprawdę masz nadludzkie zdolności reakcyjne. Ja na W5500 nie miałem kompletnie żadnego problemu z IL w wyścigach (w CoD'ach zresztą też). Dodam, że gram z włączonym 100Hz, a więc lag jest jeszcze większy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 23:52:36 pm wysłana przez BoBaN »

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3036 dnia: Lutego 09, 2011, 01:04:01 am »
no i super - długo szukałeś i wybrałeś LCD. Piter też długo szukał i kupił plazmę.

mnie obraz z LCD trochę męczył bo był po prostu za ostry. do tego nie jestem jedynym użytkownikiem telewizora i z tego powodu proporcje granie-telewizja są u mnie w stosunkach 10-1, więc zdecydowałem się na plazmę. do telewizji nadaje się lepiej niż LCD, a dyskomfortu podczas grania nie odczuwam w żaden sposób, wręcz przeciwnie. obraz jest płynny, miękki, łagodny, kolory stonowane - idealne pod mój gust... jakbym szukał tv tylko do grania to pewnie LCD miałoby tutaj znacznie więcej do zaoferowania. ale rok temu ludzie z tego forum przekonali mnie do zainteresowania się plazmami i po bezpośrednim porównaniu paru modeli padło na G10 z której jestem bardzo zadowolony, i wiem że jak za jakiś czas sytuacja na runku będzie podobna do obecnej to moim następnym TV też będzie plazma. mój wybór i moje pieniądze.

nie będę nikogo przekonywał do plazm bo mnie to gówno obchodzi na czym gracie i nie mam ochoty brać udziału w tym zbiorowym porównywaniu kto ma większego. ale na litość boską ludzie, nie kompromitujcie się wypowiedziami typu "plazma martwa technologia, na siłę reanimowana przez kilku drugorzędnych producentów RTV". tak samo jak nie przywołujcie wad tej technologii sprzed kilku generacji wstecz bo to śmieszne (to uwaga do obu stron barykady).


ale co ja tam wiem, przecież kompletnie się na tym nie znam...
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2011, 01:10:05 am wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3037 dnia: Lutego 09, 2011, 09:31:33 am »
mnie obraz z LCD trochę męczył bo był po prostu za ostry. do tego nie jestem jedynym użytkownikiem telewizora i z tego powodu proporcje granie-telewizja są u mnie w stosunkach 10-1, więc zdecydowałem się na plazmę. do telewizji nadaje się lepiej niż LCD, a dyskomfortu podczas grania nie odczuwam w żaden sposób, wręcz przeciwnie. obraz jest płynny, miękki, łagodny, kolory stonowane - idealne pod mój gust... jakbym szukał tv tylko do grania to pewnie LCD miałoby tutaj znacznie więcej do zaoferowania. ale rok temu ludzie z tego forum przekonali mnie do zainteresowania się plazmami i po bezpośrednim porównaniu paru modeli padło na G10 z której jestem bardzo zadowolony, i wiem że jak za jakiś czas sytuacja na runku będzie podobna do obecnej to moim następnym TV też będzie plazma. mój wybór i moje pieniądze.

No i to jest chyba najlepsze podsumowanie tej całej dyskusji. Wybór tv to kwestia gustu i potrzeb (stosunek oglądania tv do grania). :)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3038 dnia: Lutego 09, 2011, 11:49:42 am »
Wut??? Teraz to wciskasz takie kity, że głowa mała. Jeśli IL przeszkadzał Ci w zakładaniu kontry, to naprawdę masz nadludzkie zdolności reakcyjne. Ja na W5500 nie miałem kompletnie żadnego problemu z IL w wyścigach (w CoD'ach zresztą też). Dodam, że gram z włączonym 100Hz, a więc lag jest jeszcze większy.
Nawet nie wiej jak mocno się mylisz. Wydaje ci się, że nie masz problemu z IL, bo nie masz świadomości dokładnie o ile lepiej się gra na TV z mniejszym IL. Nawet to nie jest o tyle wyczuwalne (chociaż dla mnie było) co widoczne jest po wynikach. Jak pewnego razu przesiadłem się z LCD philipsa, na którym od 3 miesięcy grałem w COD4 i podłączyłem XO do CRT, to na początku nie wiedziałem co się dzieje, ale mordowałem wszystkich jak na jakiś kodach. Dopiero później sobie przypomniałem, ze CRT ma zerowy IL.


Ja też na siłe nikogo nie staram się przekonać nad wyższością plazm nad LCD. Ja jedynie prostowałem bzdury jakie tutaj ludzie wypisywali. Udowodniłem, że plazmy 3D w recenzjach są lepsze od LCD 3D, udowodniłem, że w zdecydowanej większości w serwisach fachowych plazmy są lepiej oceniane od LCD, oraz, że dużo LCD ma wysoki IL, a w szczególnym przypadku model W5500.

Ja np. na TV nic nie oglądam, a jedynie gram, więc gadanie, że Plazmy są do filmów, a LCD do gier to też głupota.

Jak to jest, że klan PRL w większości gra na LCD (o ile nie wszyscy) i w zeszłym sezonie zdobyli 3 miejsce, a w obecnym 1. Ludzkie oko nie jest w stanie tego wyłapać.
Wytłumaczenia są trzy:
1. są amatorami
2. nie są świadomi tego, że mają IL
3. mają dobre LCD z małym IL

Wszyscy pro gracze na PC grają na myszkach przewodowych i monitorach CRT.

Ja jakbym chciał grać zawodowo w COD-y to bym sobie kupił zajebity CRT HD 32'' za 800zł, oraz jeden z pierwszych modeli XO z padami na kablu.

Twierdzisz, że IL na poziomie 50-80ms jest niewidoczny? Porównianie CRT do LCD z 10-20ms IL

Ponieważ to jest monitor LCD to lag ma na poziomie 10-20ms. Wyobraź sobie teraz 5-8 krotnie większe opóźnienie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3039 dnia: Lutego 09, 2011, 12:29:49 pm »
Wut??? Teraz to wciskasz takie kity, że głowa mała. Jeśli IL przeszkadzał Ci w zakładaniu kontry, to naprawdę masz nadludzkie zdolności reakcyjne. Ja na W5500 nie miałem kompletnie żadnego problemu z IL w wyścigach (w CoD'ach zresztą też). Dodam, że gram z włączonym 100Hz, a więc lag jest jeszcze większy.
Nawet nie wiej jak mocno się mylisz. Wydaje ci się, że nie masz problemu z IL, bo nie masz świadomości dokładnie o ile lepiej się gra na TV z mniejszym IL. Nawet to nie jest o tyle wyczuwalne (chociaż dla mnie było) co widoczne jest po wynikach.

No to grałeś na plazmie w GT:Academy, a ja na LCD. Miałeś tak ogromną przewagę dzięki swojemu telewizorowi i nie dałeś mi rady? Jak to? ;)

PS. W5500 ma jeden z najniższych IL w game mode. Najlepszym dowodem na to, że IL w LCD nie jest tak wysoki jakby posiadacze plazm chcieli, jest Dj Hero. Tą grę odpalam w game mode i reakcja na uderzenie w tap button'a jest natychmiastowa. Gdyby nie była, to nie byłbym w stanie ugrać kawałków na najwyższym poziomie trudności. Także proponuję przestać wciskać kity.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2011, 12:34:51 pm wysłana przez BoBaN »